Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Centru de Excelență pentru elevii din Ialomița

Nu aduc anii ce aduce Consiliul Local Slobozia

Centru de Excelență pentru elevii din Ialomița

Consiliul Local Slobozia s-a reunit joi, 25 noiembrie a.c., în cadrul unei ședințe ordinare lunare. Ședința, desfășurată on-line, a avut peste 40 de proiecte de hotărâri pe ordinea de zi. Printre cele mai importante pro­iecte aprobate de către consilieri s-au numărat cel privind acordarea unui teren în suprafață de 1,3 ha pentru construirea unui Centru de Excelență destinat ac­tivităților educaționale. Centrul ar urma să fie construit în următorii 5 ani, în Cartierul Gării Noi din Slobozia.

Încă o investiție riscantă Administrația din Slobozia continuă să bifeze promisiunile electorale... [citește_tot_articolul]

2 Decembrie 2021, 13:50 (8573 vizualizări - 4 comentarii)

EVENIMENT

Clean Tech Ciulnița nu respectă obligațiile legale privind protejarea mediului

Avocatul Poporului s-a sesizat din oficiu

Clean Tech Ciulnița nu respectă obligațiile legale privind protejarea mediului

Instituția Avocatul Poporului s-a sesizat din oficiu cu privire la problemele de mediu generate de activitatea Clean Tech Ciulnița. Conform informațiilor oficiale, firma nu respectă condițiile impuse de autorizația integrată de mediu și poluează permanent zona, generând «disconfortul olfactiv» reclamat de cetățenii din Ciulnița și Slobozia. Mai mult decât atât, susține Avocatul Poporului, auto­ritățile comunei Ciulnița refuză siste­matic să răspundă adreselor oficiale.

Se îngroașă gluma Problemele de mediu generate de funcți­onarea Clean Tech Ciulnița au atras atenția instituției Avocatului... [citește_tot_articolul]

2 Decembrie 2021, 10:05 (14218 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ziua Ipocriziei Naționale

contraeditorial

Ziua Ipocriziei Naționale

Într-un sat uitat din câmpia Bărăganului, un primar cu eșarfa sugușată de subțioară îndeamnă populimea să fie mândră de Ziua Ipocriziei Naționale. Are șuba închisă pân-la gât și de sub poalele ei se ițește sacoul de la costumul cu care a câștigat alegerile mai an. E gras, e gureș și i se umple gura de vorbe mari, bâlbâite din cărți de istorie pe care nu le mai citește nimeni. La oraș, în fața statuii lui Mihai Viteazul, oficiali gângavi își declamă public ipocrizia. Spun aceleași ipocrizii de 30 de ani, an de an, ca niște flașnete dezacordate. Iar cuvintele se risipesc calpe, peste capetele unei audiențe care a făcut din ipocrizie... [citește_tot_articolul]

1 Decembrie 2021, 12:10 (4954 vizualizări - 11 comentarii)

EVENIMENT

Administrația Pavel investește 2,5 milioane de lei într-o bază sportivă

Consiliul Județean Ialomița a aprobat

Administrația Pavel investește 2,5 milioane de lei într-o bază sportivă

bonus: Consiliul Județean Ialomița preia Ferma Perieți

Joi, 25 noiembrie 2021, Consiliul Județean Ialomița s-a reunit în cadrul unei ședințe ordinare. Unul dintre proiec­tele aprobate în cadrul șe­dinței a fost cel privind rea­lizarea unei baze sportive destinate fotbalului în va­loare de 2,5 milioane de lei. Baza sportivă va fi realizată în imediata vecinătate a Pădurii Peri, pe un teren aparținând Municipalității Slobozia. Investiția își pro­pune să transforme județul Ialomița «într-un pol al sportului prin crearea unei baze sportive moderne, cu teren de fotbal sintetic, omologat FIFA».

Ce n-a reușit Mocioniu, își propune Pavel Administrația... [citește_tot_articolul]

30 Noiembrie 2021, 19:10 (8027 vizualizări - 10 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Proiecte de peste 2 miliarde de lei prin Programul «Anghel Saligny», depuse de primăriile ialomițene

Proiecte de peste 2 miliarde de lei prin Programul «Anghel Saligny», depuse de primăriile ialomițene

Ministerul Dezvoltării, Lucrărilor Publice și Administrației a făcut publică lista proiectelor depuse de administrațiile locale din Ialomița în cadrul Programului «Anghel Saligny». Conform estimărilor oficiale, Ialomița solicită MDLPA finanțarea a peste 70 de proiecte edilitare, în valoare de peste 2 mi­liarde de lei. Analiza arată că județul nostru se află pe ultimele locuri la nivel național în ceea ce privește sumele solicitate. Estimativ, sumele solicitate de primăriile ialomițene reprezintă doar 1,5% din valoarea totală a Programului «Anghel Saligny».

Primăriile așteaptă banii de la Guvern... [citește_tot_articolul]

30 Noiembrie 2021, 12:20 (6243 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Auchan România și OMV Petrom au deschis 100 de magazine MyAuchan în stațiile Petrom, dintre care unul în județul nostru, Ialomița

Auchan România și OMV Petrom au deschis 100 de magazine MyAuchan în stațiile Petrom, dintre care unul în județul nostru, Ialomița

Descoperă reducerile de până la 40% și tombolă aniversară

De ce produse și servicii poți beneficia în magazinele MyAuchan
Cu ocazia deschiderii a 100 de magazine MyAuchan în stațiile Petrom din țară, până pe 2 decembrie 2021 au fost pregătite o serie de promoții pentru clienți. Acestea vor consta în reduceri de până la 40% la zeci de produse, precum și într-o tombolă aniversară la care clienții se pot înscrie pe baza oricărei cumpărături-carburanți și/sau produse din magazin.
Premiile tombolei constau în 100 de vouchere de cumpărături pe www.auchan.ro sau pentru carburanți auto, în valoare de câte 100 de euro fiecare. Vă puteți înscrie la... [citește_tot_articolul]

29 Noiembrie 2021, 12:10 (18258 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Proiect tehnic nou pentru parcarea subterană din Piața Revoluției

Proiect tehnic nou pentru parcarea subterană din Piața Revoluției

În aprilie 2014, administrația Stoica a demarat oficial lucrările de execuție pentru parcarea subterană din Piața Revoluției. În noiembrie 2020, administrația Soare a recunoscut oficial că «lucrările au carențe structurale» și că parcarea nu poate fi utilizată. La un an distanță, în noiembrie 2021, administrația Soare recepționează proiectul tehnic pentru lucrările restante la acest obiectiv. O luăm de la capăt!

Aceeași Mărie, aceeași pălărie La un an distanță de la primele declarații ale administrației Soare privind parcarea subterană din Piața Revoluției situația lucrărilor rămâne... [citește_tot_articolul]

29 Noiembrie 2021, 09:55 (11326 vizualizări - 7 comentarii)

EVENIMENT

Cocora: Taxa specială de salubrizare încalcă drepturile cetățenilor

Cocora: Taxa specială de salubrizare încalcă drepturile cetățenilor

Prefectura Ialomița a ințiat o acțiune în instanță prin care solicită anularea unui proiect de hotărâre al Consiliului Local Cocora. Docu­mentul atacat prevede stabilirea modalității de plată a taxei speciale de salubrizare la nivelul comunei Cocora. Modul în care aleșii locali din Cocora au stabilit această obligație este considerat discriminatoriu de către reprezentanții Guver­nului. «Trebuie să apărăm interesele tuturor locuitorilor județului Ialomița!» a explicat Tonița Manea, subprefect al județului.

Procesul este în curs Periodic, Prefectura Ialomița analizează conținutul actelor... [citește_tot_articolul]

28 Noiembrie 2021, 11:05 (9019 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Au început lucrările la Ambulatoriul Spitalului Orășenesc Țăndărei

Au început lucrările la Ambulatoriul Spitalului Orășenesc Țăndărei

Cel mai vechi spital din județul Ialomița, Spitalul Orășenesc Țăndărei, va beneficia de un Ambulatoriu de specialitate cu ajutorul fondurilor europene. Lucrările au început deja și se vor finaliza la sfârșitul anului viitor. Finanțarea este asigurată integral de Uniunea Europeană, valoarea proiectului fiind de 10,7 milioane de lei.

Investiție în Sănătate Ideea construirii unui Ambulatoriu la Spitalul Orășenesc Țăndărei a apărut în anul 2018, când administrația locală a orașului a încheiat un parteneriat de colaborare cu Consiliul Județean Ialomița pentru ca fondurile europene să fie... [citește_tot_articolul]

27 Noiembrie 2021, 12:10 (4729 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Găsit vinovat după 4 ani!

«Act sexual cu minor» la Ion Roată

Găsit vinovat după 4 ani!

Faptele penale în care minorii sunt victime par imposibil de probat de către anchetatori. Procurorii Parchetului de pe lângă Judecătoria Urziceni au avut nevoie de 4 ani pentru a demonstra că un tânăr de 30 de ani din comuna Ion Roată a întreținut raporturi sexuale cu o adolescentă domiciliată în aceeași localitate. La momentul comiterii faptelor, fata avea doar 13 ani. În medie, organele judiciare din Ialomița primesc 40 de sesizări anual cu privire la acest gen de infracțiuni. Doar 10% dintre acestea ajung să fie anchetate și, ulterior, trimise în judecată.

Riscă să ajungă la închisoare... [citește_tot_articolul]

26 Noiembrie 2021, 09:55 (2819 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița are 224 de posturi de conducere pentru funcționarii publici

Șefi peste bugetari

Ialomița are 224 de posturi de conducere pentru funcționarii publici

Un raport al Agenției Naționale a Funcționarilor Publici pentru anul 2021 reflectă o situație interesantă din punct de vedere statistic. La nivelul județului Ialomița există 224 de posturi de conducere pentru funcționari publici, din totalul celor 1958 existente.

Nimeni nu se înghesuie Din totalul de 46789 de salariați pe care îi are Ialomița, numărul funcționa­rilor publici este de 1958. Numărul reprezintă exclusiv funcționarii publici care au primit acest statut conform Legii 188, privind statutul funcționarului pu­blic. Paradoxal însă, din totalul de 1958 de posturi, 553 nu sunt... [citește_tot_articolul]

25 Noiembrie 2021, 13:50 (10287 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Așteaptă de 13 ani să primească o locuință ANL

Se întâmplă la Slobozia

Așteaptă de 13 ani să primească o locuință ANL

bonus: Blocurile ANL de la Amara

Printr-un anunț transmis oficial, Primăria Slobozia a adus la cunoștință persoanelor care și-au depus cereri pentru obținerea unei locuințe ANL să facă demersuri pentru reactualizarea dosarelor. Demersul este necesar pentru ca administrația locală să refacă lista de priorități pentru anul 2022. Chiar dacă unii solicitanți reușesc să obțină punctaje mai bune, șansele de a beneficia de o locuință sunt infime. Slobozia nu are locuințe noi, singurele disponibile fiind cele la care foștii chiriași au renunțat. Anul acesta, de exemplu, în oraș s-au eliberat doar 6 garsoniere. La fel de reduse sunt și șansele construirii de blocuri noi. Demersul depinde exclusiv de Agenția Națională de Locuințe, instituție... [citește_tot_articolul]

25 Noiembrie 2021, 10:05 (5830 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița nu poate oferi servicii medicale copiilor cu probleme mintale

Ialomița nu poate oferi servicii medicale copiilor cu probleme mintale

Un raport al Avocatului Poporului evidențiază incapacitatea județului Ialomița de a oferi asistență me­dicală copiilor diagnosticați cu pro­bleme psihice. În județul nostru nu există medici specialiști în Pediatrie Psihiatrică sau cabinete specializate unde copiii cu astfel de probleme să beneficieze de consultații și tratament. Spitalul Județean de Urgență Slobozia a fost singura unitate medicală din județ care a angajat astfel de specialiști, dar a renunțat la serviciile lor invocând motive de ordin financiar. Mai mult decât atât, autoritățile nu au o estimare clară a numărului de copii care se confruntă cu astfel de probleme medicale. Singura evidență oficială aparține Direcției Generale de... [citește_tot_articolul]

24 Noiembrie 2021, 12:50 (5142 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Accident de muncă mortal la o fermă din Axintele

Accident de muncă mortal la o fermă din Axintele

Procurorii și polițiștii din Urziceni au deschis un dosar penal în cazul unui accident de muncă petrecut la ferma Agricola Axintele, din aceeași comună. Se pare că societatea este controlată de fiul primarului localității, Grigore Tudor. «Verificările sunt în curs!» au precizat repre­zentanții Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița.

A murit pe loc Surse judiciare susțin faptul că victima accidentului de muncă este o laborantă a fermei Agricola Axintele. În ziua de joi, 18 noiembrie a.c., aceasta a ieșit din unitate pentru a vorbi la telefon. Într-o fracțiune de secundă a fost... [citește_tot_articolul]

23 Noiembrie 2021, 19:05 (6817 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

A început războiul Urban SA împotriva «poluatorilor olfactivi»

Acuzații fără precedent la Slobozia

A început războiul Urban SA împotriva «poluatorilor olfactivi»

Urban SA a declanșat războiul împotriva «poluatorilor olfactivi» din Slobozia. Prima dintre cei vizați este firma Avicola SA, considerată principalul vinovat pentru mirosul emanat de stația de tratare a apei uzate. «Nu cerem nimic altceva decât respectarea legislației în vigoare!» precizează Adrian Stoicescu, directorul Urban SA. «Acțiunea denotă disperarea Urban SA de a obține cu orice preț bani! E rea intenție. E o politică de supraviețuire, în cazul lor...» susține în replică directorul Avicola SA, Dumitru Stănoiu.

După 15 ani de tergiversări Creșterea costurilor la energia electrică... [citește_tot_articolul]

23 Noiembrie 2021, 12:10 (6091 vizualizări - 9 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Locuri de joacă și terenuri de sport funcționale la Slobozia

Administrația Soare face primele progrese

Locuri de joacă și terenuri de sport funcționale la Slobozia

La un an de la instalarea în funcție, administra­ția Soare prezintă primele progrese vi­zibile. În cursul acestei săptămâni va fi finalizată investiția în cele două terenuri de sport din Parcul Tineretului. De asemenea, a fost încheiată reabilitarea terenului de sport din Cartierul «500», în imediata vecinătate a Școlii nr. 4 Slobozia. Până în primăvara anului 2022, susțin autoritățile locale, vor fi reabilitate și modernizate 3 terenuri de sport multifuncționale, iar Parcul Tineretului va fi reabilitat complet.

Investiții de 178000 de lei Administrația Soare a cheltuit 178000 de lei... [citește_tot_articolul]

22 Noiembrie 2021, 13:05 (5915 vizualizări - 7 comentarii)

EVENIMENT

Dreptate în instanță pentru fetițele asistentei medicale din Săveni, ucisă de COVID-19 anul trecut

Dreptate în instanță pentru fetițele asistentei medicale din Săveni, ucisă de COVID-19 anul trecut

Deși există o lege prin care statul recunoaște implicarea personalului medical în lupta cu pandemia de COVID-19, instituțiile publice refuză să o pună în aplicare. Casa Județeană de Pensii Ialomița a fost acționată în instanță de fiicele și soțul Nicoletei Grigore, primul cadru medical din Ialomița care și-a pierdut viața din cauza bolii infecțioase provocată de virusul SARS-CoV-2. Instituția a refuzat să le acorde celor două fetițe gemene, în vârstă de 9 ani, pensia de urmaș la valoarea stabilită prin Legea 56/2020 și Ordonanța 116/2021, acte normative concepute pentru a recunoaște acțiunile angajaților din sistemul medical de a stopa efectele bolii COVID-19. După un proces care s-a întins pe... [citește_tot_articolul]

22 Noiembrie 2021, 09:55 (10093 vizualizări - 6 comentarii)

EVENIMENT

Pădurea urbană de la Urziceni

23 de hectare, plantate în următorii 5 ani

Pădurea urbană de la Urziceni

bonus: Nicu Popa, slobozeanul care vrea perdea forestieră de protecție la marginea orașului

La sfârșitul săptămânii precedente, Asociația «Pădurea Copiilor», în parteneriat cu administrația publică din Urziceni, a reluat proiectul de împădurire urbană demarat în urmă cu două săptămâni. Proiectul este susținut de către OMV Petrom, iar organizatorii speră ca în anii următori numărul voluntarilor implicați în proiect să crească. «Este unul dintre puținele proiecte de împădurire din Ialomița... Sperăm ca exemplul de bună practică să determine și alte administrații locale să ne urmeze!» declară Gabriel Cateliu, consilier local USR și unul dintre inițiatorii proiectului.

Voluntarii pădurii urbane... [citește_tot_articolul]

18 Noiembrie 2021, 13:20 (4920 vizualizări - 2 comentarii)

EVENIMENT

Peste 1900 de persoane testate anti-COVID-19 în programul Primăriei Slobozia

Peste 1900 de persoane testate anti-COVID-19 în programul Primăriei Slobozia

Pe data de 27 octombrie a.c., Primăria Slobozia a dat startul unui program de testare gratuită a locuitorilor din oraș, privind depistarea infecției cu SARS-CoV-2. Totul în cadrul programului «Slobozia se testează», inițiat de autoritățile locale. Până în prezent, peste 1900 de persoane au fost testate.

Autoritățile monitorizează situația epidemiologică
Numărul mare de cazuri la nivelul municipiului Slobozia, înregistrat în luna octombrie 2021, a determinat autoritățile locale să adopte măsuri pentru a controla situația epidemiologică. Pri­marul Dragoș Soare a propus Consi­liului... [citește_tot_articolul]

18 Noiembrie 2021, 10:05 (11225 vizualizări - 3 comentarii)

EVENIMENT

Mai mulți bani la bugetele primăriilor ialomițene

Mai mulți bani la bugetele primăriilor ialomițene

Măsurile de executare si­lită aplicate de administrațiile locale par că au produs efecte. «În primele 9 luni ale anului în curs, încasările la bugetele locale ale celor 66 de primării din Ialomița au ajuns la 83%!» susțin oficialii Direcției de Trezorerie și Contabilitate Publică Ialomița. Valoarea totală a sumelor încasate este de 275 milioane de lei, potrivit unei statistici oficiale a instituției.

Mai mulți bani la bugetele locale Analiza Direcției de Trezorerie și Contabilitate Publică Ialomița, din cadrul Administrației Județene a Finanțelor Publice Ialomița, arată faptul că suma... [citește_tot_articolul]

16 Noiembrie 2021, 18:05 (4345 vizualizări - 5 comentarii)

Joi 25 Iun 2026
305 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră
IPJ Ialomița: Proiectul educativ «Micul Pieton» la Gârbovi

IPJ Ialomița: Proiectul educativ «Micul Pieton» la Gârbovi

Inspectoratul de Poliție al Județului Ialomița desfășoară permanent acțiuni informativ-preventive dedicate siguranței tinerilor. Marți, 15 iunie a.c,  peste 150 de elevi din comuna Gârbovi au învățat ...[citește_toată_știrea]

16 Iunie 2021, 16:55
(2564 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: Niciun caz nou de COVID-19 în județul Ialomița!

Miercuri, 16 iunie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a rămas la 10786, nefiind înregistrat vreun caz nou față ...[citește_toată_știrea]

16 Iunie 2021, 16:35
(2201 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Deplasări în siguranță pe timp de ploaie

Având în vedere Codul Portocaliu de ploi abundente emis de Administrația Națională de Meteorologie pentru județul Ialomița, polițiștii Serviciului Rutier Ialomița le recomandă șoferilor să adapteze viteza ...[citește_toată_știrea]

15 Iunie 2021, 17:45
(2287 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Acțiuni preventive ale polițiștilor

În ultimele 24 de ore, polițiștii au fost solicitați să intervină la 83 de evenimente, dintre care 77 au fost sesizate pe numărul unic pentru apeluri de urgență 112, totodată, fiind sesizate 6 infracțiuni ...[citește_toată_știrea]

15 Iunie 2021, 17:00
(1599 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Termen limită pentru conectarea aparatelor de marcat electronice fiscale

Operatorii economici care încasează contravaloarea bunurilor livrate cu amănuntul sau a serviciilor efectuate direct către populație trebuie să țină cont de termenele limită pentru conectarea aparatelor ...[citește_toată_știrea]

15 Iunie 2021, 16:30
(5146 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 2 noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Marți, 15 iunie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 10786, cu 2 cazuri mai mult decât luni, 14 iunie ...[citește_toată_știrea]

15 Iunie 2021, 16:15
(2582 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița, sub Cod Portocaliu de ploi abundente

Ialomița, sub Cod Portocaliu de ploi abundente

Administrația Națională de Meteorologie a emis o avertizare Cod Portocaliu de ploi abundente și instabilitate atmosferică, printre județele afectate de fenomenele meteo numărându-se și Ialomița. Avertizarea ...[citește_toată_știrea]

15 Iunie 2021, 13:15
(2624 vizualizări - 0 comentarii)


Acțiune preventivă a polițiștilor la Școala Gimnazială Platonești

Acțiune preventivă a polițiștilor la Școala Gimnazială Platonești

Elevii Școlii Gimnaziale Platonești au primit la ore vizita polițiștilor, care în cadrul proiectului «Școala Siguranței Tedi» au încercat să îi ajute pe copii, prin joc, să își însușească informații privind ...[citește_toată_știrea]

14 Iunie 2021, 18:10
(4919 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Fără permis, la volan

Duminică, 13 iunie a.c., în jurul orelor 11,30, polițiștii din Fetești au depistat, pe raza localității Cegani, un șofer în vârstă de 24 de ani în timp ce conducea un autoturism fără a avea permis conducere ...[citește_toată_știrea]

14 Iunie 2021, 17:55
(2440 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Surprins în flagrant conducând o mașină neînmatriculată

În cursul zilei de sâmbătă, 12 iunie a.c., în jurul orelor 13,00, polițiștii rutieri slobozeni au oprit, pentru control, un autoturism condus de un bărbat, în vârstă de 28 ani, din Slobozia. În urma verificărilor ...[citește_toată_știrea]

14 Iunie 2021, 17:50
(1850 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Băuți la volan

Sâmbătă, 12 iunie a.c., pe raza comuni Făcăeni, polițiștii din cadrul Secției 3 Poliție Rurală Stelnica au depistat, în flagrant, un tânăr de 21 de ani în timp ce conducea un autoturism pe raza localității ...[citește_toată_știrea]

14 Iunie 2021, 17:40
(1825 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 6 noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Luni, 14 iunie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 10784, cu 6 cazuri mai mult decât duminică, 13 iunie ...[citește_toată_știrea]

14 Iunie 2021, 16:40
(1934 vizualizări - 0 comentarii)


RAJA Constanța: Se oprește apa în localitatea Dridu-Snagov!

Pentru efectuarea unor lucrări de modernizare, reparații și întreținere a instalațiilor, furnizorul de energie electrică va sista, marți, 15 iunie 2021, în intervalul orar 9,00-17,00, alimentarea cu energie ...[citește_toată_știrea]

14 Iunie 2021, 15:20
(3024 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Reducerrea evaziunii fiscale, obiectiv strategic al ANAF

Activitatea de Inspecție Fiscală din cadrul AJFP Ialomita a efectuat, în luna mai 2021, în concordanță cu Strategia Agenției Naționale de Administrare Fiscală 2021-2024, care are ca obiectiv strategic reducerea ...[citește_toată_știrea]

14 Iunie 2021, 14:50
(4439 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Vineri, 25 iunie 2021-termen limită pentru depunerea a 8 declarații fiscale

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița reamintește contribuabililor că vineri, 25 iunie 2021, este termenul limită de depunere a următoarelor declarații: «Declarație privind obligațiile de ...[citește_toată_știrea]

14 Iunie 2021, 13:35
(3114 vizualizări - 0 comentarii)


APIA: Final al Campaniei de primire a cererilor unice de plată 2021

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură (APIA) aduce la cunoștința opiniei publice că la data de 11 iunie 2021 s-a încheiat Campania de primire a cererilor unice de plată aferente anului 202 ...[citește_toată_știrea]

14 Iunie 2021, 13:10
(2711 vizualizări - 0 comentarii)


Balaciu: A intrat cu mașina într-un copac

Balaciu: A intrat cu mașina într-un copac

Un accident de circulație s-a produs în dimineața zilei de luni, 14 iunie a.c., pe raza comunei Balaciu. Din primele informații, șoferul unei mașini a pierdut controlul volanului și s-a lovit violent de ...[citește_toată_știrea]

14 Iunie 2021, 10:30
(3079 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Balaciu accident


Grupul de Comunicare Strategică: Un singur nou caz COVID-19 în Ialomița

Duminică, 13 iunie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 10778, cu un singur caz mai mult decât sâmbătă ...[citește_toată_știrea]

13 Iunie 2021, 17:25
(2791 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 3 noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Sâmbătă, 12 iunie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 10777, cu 3 cazuri mai mult decât vineri, 11 iunie ...[citește_toată_știrea]

12 Iunie 2021, 17:10
(2238 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Mesaje pentru donatorii de sânge, cu ocazia «Zilei Mondiale a Donatorului de Sânge»

Luni, 14 iunie a.c., se sărbătorește «Ziua Mondială a Donatorului de Sânge». Cu această ocazie, reprezentanții Centrului Județean de Transfuzie Sanguină Ialomița marchează evenimentul transmițând public ...[citește_toată_știrea]

11 Iunie 2021, 18:25
(4181 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Autoutilitară răsturnată în urma unui accident

Urziceni: Autoutilitară răsturnată în urma unui accident

În ziua de vineri, 11 iunie a.c., pompierii din Urziceni au intervenit în cazul unui accident rutier produs pe raza municipiului. În eveniment au fost implicate o autoutilitară și un autoturism. În urma ...[citește_toată_știrea]

11 Iunie 2021, 17:10
(2184 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Urziceni accident


Urziceni: Regulile de circulație, pe înțelesul elevilor

Urziceni: Regulile de circulație, pe înțelesul elevilor

Joi, 10 iunie a.c., polițiștii din Urziceni au desfășurat lecții de educație rutieră în cadrul Școlii Gimnaziale «I.H. Rădulescu» din Urziceni. Polițiștii au discutat cu peste 100 de elevi despre recunoașterea ...[citește_toată_știrea]

11 Iunie 2021, 16:35
(3818 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: Un singur nou caz de COVID-19 în Ialomița

Vineri, 11 iunie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 10774, cu un singur caz mai mult decât joi, 10 iunie ...[citește_toată_știrea]

11 Iunie 2021, 16:20
(2766 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: La volan având un permis contrafăcut

Oprit în trafic pentru un control de rutină în ziua de joi, 10 iunie a.c., un tânăr de 20 de ani din Țăndărei s-a ales cu un dosar penal. Acesta este acuzat de «conducere fără permis», «fals material în ...[citește_toată_știrea]

11 Iunie 2021, 15:45
(4138 vizualizări - 1 comentariu)


Țăndărei: Reținut pentru «furt calificat»

Polițiștii ialomițeni au reținut pentru 24 de ore, în ziua de joi, 10 iunie a.c., un minor de 17 ani din localitatea Țăndărei. Acesta este bănuit de comiterea infracțiunii de «furt calificat». Acesta a ...[citește_toată_știrea]

11 Iunie 2021, 15:40
(2235 vizualizări - 0 comentarii)


Razie de amploare la Țăndărei

Polițiștii și jandarmii ialomițeni au organizat joi, 10 iunie a.c., o razie de amploare pe raza orașului Țăndărei. Pe parcursul activităților desfășurate au fost legitimate peste 270 de persoane și controlate ...[citește_toată_știrea]

11 Iunie 2021, 15:35
(2743 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Țăndărei razie


Ialomița: Adăposturile canine, verificate de polițiști

Ialomița: Adăposturile canine, verificate de polițiști

În perioada 9-10 iunie a.c., polițiștii din cadrul Biroului pentru Protecția Animalelor au acționat pe raza municipiilor Slobozia și Fetești, precum și orașelor Amara și Țăndărei, pentru verificarea modului ...[citește_toată_știrea]

11 Iunie 2021, 15:20
(2425 vizualizări - 0 comentarii)


Controale ale ITM Ialomița în luna mai 2021

Controale ale ITM Ialomița în luna mai 2021

Inspectoratul Teritorial de Muncă Ialomița a efectuat acțiuni de control în luna mai 2021 având ca obiectiv verificarea modului în care angajatorii respectă prevederile legislației în vigoare în domeniul ...[citește_toată_știrea]

11 Iunie 2021, 13:20
(2038 vizualizări - 0 comentarii)


Relocarea cabinetelor din Ambulatoriul Spitalului Județean de Urgență Slobozia

Relocarea cabinetelor din Ambulatoriul Spitalului Județean de Urgență Slobozia

«După cum am mai anunțat în luna martie a anului curent, au început lucrările de consolidare, renovare și modernizare ale Ambulatoriului de Specialitate din cadrul Spitalului Județean de Urgență Slobozia ...[citește_toată_știrea]

11 Iunie 2021, 11:10
(4180 vizualizări - 0 comentarii)


Instituția Prefectului Ialomița: Lista câștigătorilor Tombolei «Maratonul Vaccinării»

Instituția Prefectului Ialomița: Lista câștigătorilor Tombolei «Maratonul Vaccinării»

În perioada 31 mai-1 iunie 2021, la nivelul județului Ialomița s-a organizat o campanie de vaccinare destinată tinerilor cu vârste cuprinse între 16 și 25 de ani. Denumită «Maratonul vaccinării-Alege să ...[citește_toată_știrea]

10 Iunie 2021, 19:55
(4383 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
spațiu comercial Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 spațiu comercial Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 oRLandO în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! scrumbie Dunăre în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 PERICOL în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Peiu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! mașină de cusut Singer în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 teren intravilan agricol Țăndărei în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 teren extravilan Țăndărei în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 Chiparos în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Lenuta în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Cetățean în Tabăra «Pavilioane» din stațiunea Amara, fără aviz sanitar de funcționare Mary în «Fermierii își vând producția sub costuri!» garsonieră de închiriat Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 Locuitor Slobozia în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Mariana în «Fermierii își vând producția sub costuri!» un ialomițean în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Gigel în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...