Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Ialomița: Și-a obligat iubita să se prostitueze

Ialomița: Și-a obligat iubita să se prostitueze

Cercetat de DIICOT Slobozia pentru «trafic de droguri» și «proxenetism», un tânăr din Ialomița și-a recunoscut faptele în fața instanței de judecată. Anchetatorii au reținut faptul că acesta își obliga iubita să se prostitueze. Tânăra a fost obligată să întrețină relații sexuale pe bani în mai multe orașe din România.

Și-a obligat iubita să se prostitueze Tânărul se afla în vizorul anchetatorilor încă din anul 2019. La data respectivă, el a fost surprins în flagrant în timp ce-i vindea unui bărbat 3,13 grame de cannabis, pentru care a cerut 550 de lei. Ulterior, procurorii DIICOT Slobozia... [citește_tot_articolul]

13 Noiembrie 2021, 11:20 (5485 vizualizări - 7 comentarii)

EVENIMENT

Slobozia: Anchetă epidemiologică la Grădinița «Voinicelul» după ce mai mulți copii s-au simțit rău

Slobozia: Anchetă epidemiologică la Grădinița «Voinicelul» după ce mai mulți copii s-au simțit rău

UPDATE: Anchetă epidemiologică și la Grădinița cu Program Prelungit din Țăndărei

Direcția de Sănătate Publică Ialomița a deschis o anchetă epidemiologică la Grădinița «Voinicelul» din Slobozia, după ce reprezentanții unității au raportat 6 cazuri de copii care prezentau simptome digestive. Luni, 15 noiembrie a.c., vor fi făcute publice rezultatele analizelor.

Verificările sunt în curs Potrivit reprezentanților instituției de învățământ, miercuri, 10 noiembrie a.c., după ce copiii au plecat acasă, li s-ar fi făcut rău. Aceștia prezentau simptome digestive și au fost transportați de părinți la Spitalul Județean de Urgență Slobozia. «Este vorba despre 6 copii, din... [citește_tot_articolul]

12 Noiembrie 2021, 17:05 (8683 vizualizări - 12 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Salubritate Urziceni SRL colectează selectiv 27 tone de deșeuri lunar

Exemplu de bună practică

Salubritate Urziceni SRL colectează selectiv 27 tone de deșeuri lunar

Administrația din Urziceni a devenit un exemplu de bună practică la nivel județean. Conform datelor oficiale, firma de salubritate a municipiului colectează 27 tone de deșeuri reciclabile lunar. «Am promis că vom oferi comunității un serviciu de salubritate performant și ne-am ținut de cuvânt...» declară primarul orașului Urziceni, Constantin Sava. Performanța e cu atât mai surprinzătoare în condițiile în care numărul de angajați care asi­gură serviciile de salubrizare nu trece de 6 persoane.

Servicii de 1 milion de euro Cunoscută pentru problemele de mediu generate de operatorul de... [citește_tot_articolul]

12 Noiembrie 2021, 14:05 (5096 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Slobozia: Urban SA pierde jumătate din apa furnizată în rețea

Investiții pentru eficiență economică

Slobozia: Urban SA pierde jumătate din apa furnizată în rețea

Urban SA înregistrează pierderi la nivelul rețelei de apă existente la Slobozia care depășesc 45% din apa captată și livrată în sistem. Administrația locală și județeană caută soluții pentru redu­cerea acestor pierderi. «Rețeaua este deteriorată... Practic, se înregistrează pierderi pe tot traseul, încă de la extragerea ei din stratul freatic. Avem nevoie de investiții pentru a reduce pierderile!» declară Adrian Stoicescu, directorul Urban SA. Primele echipamente care urmează să fie achizițio­nate sunt niște contoare de apă care vor permite citirea «la distanță» a debitelor înregistrate la nivelul rețelei de apă exploatate de firmă.

Gânduri mari, posibilități limitate... [citește_tot_articolul]

12 Noiembrie 2021, 10:10 (4116 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Clasamentul celor mai bine plătite funcții de conducere ale instituțiilor publice din Ialomița

Clasamentul celor mai bine plătite funcții de conducere ale instituțiilor publice din Ialomița

Aflate sub coordonarea Instituției Prefectului Ialomița, la nivelul județului nostru există 29 de instituții publice deconcentrate. Fiecărei instituții îi este atribuită o funcție de conducere. Remunerația acestor posturi diferă de la o instituție la alta și este realizată pe baza responsabilităților și obiectivelor trasate de ministerele de care aparțin. Potrivit declarațiilor de avere depuse de conducătorii acestor instituții se poate trage o concluzie cu privire la valoarea lunară a veniturilor pe care le au aceste posturi de condu­cere. O analiză a documentelor oficiale arată că funcțiile de director ale Direcției Sanitar Veterinară și Pentru Siguranța Alimentelor Ialomița, Oficiului Județean... [citește_tot_articolul]

11 Noiembrie 2021, 09:55 (15275 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița: Investiții de 143 milioane de lei pentru drumurile județene

Ialomița: Investiții de 143 milioane de lei pentru drumurile județene

Consiliul Județean Ialomița a aprobat joi, 28 octombrie 2021, Notele Conceptuale pentru două investiții în reabilitarea drumurilor județene. Valoarea acestor investiții se ridică la 143 milioane de lei. Alte 34 mi­lioane de lei urmează a fi investite în reabilitarea a 4 poduri județene.

Consiliul Județean a votat După mai bine de 25 de ani de așteptare, prin 2017, administrația județeană a reușit să facă primele progrese vizibile în reabilitarea și moder­nizarea infrastructurii rutiere existente la nivelul județului. Acest efort este susținut și în actualul mandat, în cadrul ședințelor... [citește_tot_articolul]

10 Noiembrie 2021, 12:20 (14352 vizualizări - 17 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Șefii Liceului Tehnologic «Înălțarea Domnului» Slobozia, eliberați din funcție

Scandaluri cu ecou

Șefii Liceului Tehnologic «Înălțarea Domnului» Slobozia, eliberați din funcție

Liceul Tehnologic «Înălțarea Domnului» din Slobozia are de câteva zile o nouă structură de conducere. Directorul și directorul adjunct al unității de învățământ au fost schimbați printr-o decizie a Inspectoratului Școlar Județean Ialomița. Steluța Mitrea, șefa Învățământului ialomițean, reclamă grave încălcări ale Legii Educației, fără a le menționa în mod concret. Demiterea celor doi șefi ai unității de învățământ s-ar fi făcut în baza unei petiții anonime. Potrivit legislației, astfel de documente nu s-ar lua în considerare de către instituțiile de profil. Cu atât mai puțin să se adopte decizii, precum efectuarea de cercetări interne, disciplinare sau să se emită dispoziții de încetare a unei... [citește_tot_articolul]

9 Noiembrie 2021, 17:20 (19476 vizualizări - 22 comentarii)

EVENIMENT

Primarii din comunele Ialomiței visează la investiții noi prin Programul «Anghel Saligny»

Noua Morgană administrativă

Primarii din comunele Ialomiței visează la investiții noi prin Programul «Anghel Saligny»

La sfârșitul lunii septembrie 2021, Ministerul Dezvoltării, Lucrărilor Publice și Administrației a anunțat operaționalizarea Programului «Anghel Saligny». În Ialomița, un sfert dintre loca­litățile din mediul rural nu vor avea acces la acest program. Restul administrațiilor locale depune proiecte de investiții care vizează infrastructura rutieră și canalizarea. Prin Programul Național de Investiții «Anghel Saligny» vor fi alocate cel puțin 140 milioane de lei pentru fiecare județ, minimum 4 milioane pentru fiecare comună și cel puțin 7 milioane de lei pentru fiecare oraș.

O treime dintre administrații riscă să nu primească nimic... [citește_tot_articolul]

9 Noiembrie 2021, 13:50 (9950 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Slobozia: Începe războiul autoturismelor abandonate

Slobozia: Începe războiul autoturismelor abandonate

Administrația locală caută soluții pentru ridicarea ma­șinilor abandonate din oraș. La acest moment se lucrează la un Regulament care să permită ridicarea acestor mașini pe cheltuiala Primăriei Slobozia. Primarul Dragoș Soare susține că externalizarea acestui serviciu către firme specializate ar reprezenta cea mai ieftină soluție.

Soluție de compromis Slobozia urmează să investească 28 milioane de lei într-un proiect de reabi­litare a căilor de rulare ale transportului public. Derularea proiectului depinde (și) de rapiditatea cu care autoritățile locale vor ridica autoturismele abandonate... [citește_tot_articolul]

8 Noiembrie 2021, 09:55 (4618 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

4500 de ialomițeni au solicitat ajutorul pentru încălzirea locuințelor

4500 de ialomițeni au solicitat ajutorul pentru încălzirea locuințelor

4500 de ialomițeni au făcut solicitări pentru acordarea ajutorului pentru încălzirea lo­cuințelor în primele două săp­tă­mâni de la deschiderea sesiunii de depunere a cererilor. Fondurile se acordă prin intermediul Agenției Județene pentru Plăți și Inspecție Socială Ialomița. Sprijinul se acordă în funcțiile de veniturile beneficiarilor, care nu trebuie să depă­șească 2053 de lei net/lună.

Campanie în plină desfășurare Campania de depunere a soli­citărilor privind acordarea ajutorului pentru încălzirea locuinței a început în urmă cu două săptămâni. Potrivit datelor furnizate de Agenția... [citește_tot_articolul]

7 Noiembrie 2021, 12:20 (11572 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Fonduri din bugetul local pentru susținerea Spitalului Municipal «Anghel Saligny» Fetești

Fonduri din bugetul local pentru susținerea Spitalului Municipal «Anghel Saligny» Fetești

Consilierii locali din Fetești au votat, în cadrul ședinței ordinare desășurată în urmă cu o săptămână, acordarea de fonduri din bugetul local pentru susținerea activității Spitalului Municipal «Anghel Saligny». Proiectul a fost inițiat de primarul Laurențiu Șonchereche, iar banii pe care unitatea medicală îi va primi vor fi folosiți pentru achiziția de concentratoare de oxigen, aparate necesare tratării bolnavilor de COVID-19. Inițiativa administrației locale din Fetești este comună cu cea a Con­siliului Județean Ialomița, care s-a angajat să susțină activitatea spitalelor din județ care luptă cu boala COVID-19.

Sprijin pentru Spitalul Fetești... [citește_tot_articolul]

6 Noiembrie 2021, 15:20 (6425 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița: Elevii din 87 de unități de învățământ vor merge «fizic» la școală

De luni, 8 noiembrie 2021

Ialomița: Elevii din 87 de unități de învățământ vor merge «fizic» la școală

Potrivit deciziei comune a Ministerului Educației și Ministerului Sănătății, de luni, 8 noiembrie 2021, elevii vor putea merge «fizic» la școală doar dacă procentul de vaccinare al personalului din școli depășește 60%. La nivelul județului Ialomița, din cele 98 de unități de învățământ, cu personalitate juridică sau arondate, 87 au o rată de vaccinare a   profesorilor și personalului nedidactic peste valoarea stabilită prin acte normative.

Elevii se întorc în clase Conform Comitetului Județean pentru Situații de Urgență Ialomița și Direcției de Sănătate Publică Ialomița, din cele 98 de unități de învățământ din județ, cu personalitate juridică sau arondate, 87 au un procent... [citește_tot_articolul]

5 Noiembrie 2021, 19:05 (14849 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Administrația ialomițeană a accesat fonduri europene în valoare de 658 milioane de lei

Administrația ialomițeană a accesat fonduri europene în valoare de 658 milioane de lei

Un raport oficial al Prefecturii Ialomița evidențiază situația pro­iectelor cu finanțare europeană depuse de instituțiile publice și administrațiile locale din județul nostru, pentru ciclul financiar 2018-2023. Astfel, entitățile publice au întocmit 52 de pro­iecte, cu o valoare totală de 658 milioane de lei. Programul Operațional Regional (POR) a fost mecanismul prin care au fost accesate cele mai multe fonduri europene la nivelul județului Ialomița. Cu toate acestea, Ialomița rămâne printre județene cu cea mai slabă absorbție a banilor europeni, așa cum se arată în do­cumentele oficiale ale Ministerului Investițiilor și Proiectelor Europene.

Ialomița are nevoie de banii Uniunii Europene... [citește_tot_articolul]

5 Noiembrie 2021, 13:55 (14262 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Slobozia are de recuperat 2,1 milioane de lei de la prostituate

Slobozia are de recuperat 2,1 milioane de lei de la prostituate

Valoarea amenzilor care trebuie plătite bugetului local al Sloboziei de către tinerele care practică prostituția, pe raza orașului, se ridică la 2,1 milioane de lei. Suma trebuie plătită de cele 10 femei aflate în evidențele Primăriei Slobozia, pe care polițiștii, jandarmii sau polițiștii locali le-au sancționat în perioada 2018-2020. Autoritățile locale au făcut demersuri pentru a transforma amenzile în muncă în folosul comunității, însă în toată această perioadă de timp doar o singură prostituată a ales această prevedere legală pentru a scăpa de sancțiuni.

Bani imposibil de recuperat... [citește_tot_articolul]

5 Noiembrie 2021, 10:10 (7638 vizualizări - 9 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Mai multe locuri de parcare pentru mașinile din Ialomița

Mai multe locuri de parcare pentru mașinile din Ialomița

La fel ca în toată țara, și Ialomița are nevoie de o sistematizare a locurilor de parcare. Un studiu privind inventarierea locurilor de parcare, rea­lizat de VegaComp Consulting, specializată în domeniul comunicațiilor prin fibră optică, arată că la nivelul județului nostru spațiile amenajate pentru a ne putea lăsa mașinile sunt insuficiente prin comparație cu cel automobilelor. Potrivit statisticilor Direcției Regim Permise de Conducere și Înmatriculare a Vehicule, în Ialomița există aproximativ 50 mii de automobile.

Avem nevoie de mai multe parcări În topul național al parcărilor... [citește_tot_articolul]

4 Noiembrie 2021, 14:10 (6985 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

23,5 milioane de euro pentru Centura de Nord a Sloboziei

Consiliul Local Slobozia și-a dat acordul

23,5 milioane de euro pentru Centura de Nord a Sloboziei

Consiliul Local Slobozia a aprobat joi, 28 octombrie 2021, Nota Conceptuală pentru obiectivul de investiții «Centura ocolitoare din Zona de Nord pentru Municipiul Slobozia și modernizare drum DC53 Slobozia-Slobozia Nouă». Valoarea acestei investiții este estimată la 23,5 mili­oane de euro, din care bugetul local va suporta 215005 euro. Inițiativa construirii unei centuri ocolitoare în zona de Nord a Sloboziei îi aparține primarului Dragoș Soare și a fost lansată în campania electorală din toamna anului trecut.

O nouă investiție-mamut la orizont Consilierii locali din Slobozia au aprobat... [citește_tot_articolul]

4 Noiembrie 2021, 09:55 (8679 vizualizări - 14 comentarii)

EVENIMENT

Ialomița nu are candidați la concursurile pentru șefia Parchetelor și instanțelor

Ialomița nu are candidați la concursurile pentru șefia Parchetelor și instanțelor

Consiliul Superior al Magistraturii a definitivat listele candidaților care vor participa la examenele pentru numirea în funcțiile de conducere ale Parchetelor și instanțelor. Potrivit informațiilor oficiale, în județul Ialomița nu există procurori sau judecători înscriși la această testare. Astfel, funcțiile de conducere vor fi asigurate pe bază de interimat până la organizarea unui nou concurs. Oficialii Consiliului Superior al Magistraturii susțin că la nivelul județului Ialomița există 6 posturi de conducere vacante în cadrul Parchetelor, Judecătoriilor și Tribunalului Ialomița.

Magistrații au refuzat înscrierea la concurs... [citește_tot_articolul]

3 Noiembrie 2021, 12:20 (9776 vizualizări - 13 comentarii)

EVENIMENT

Inculpat lăsat în libertate de procurorii și judecătorii din Fetești

Pericol pentru siguranța publică

Inculpat lăsat în libertate de procurorii și judecătorii din Fetești

Un inculpat cercetat pentru «distrugere» și «tâlhărie» este lăsat în libertate de procurorii Parchetului de pe lângă Judecătoria Fetești și judecătorii din cadrul Judecătoriei Fetești. De 8 luni magistrații celor două instituții continuă să analizeze probele care arată că respectivul inculpat este cu adevărat un pericol public. În timp ce procurorii au refuzat să solicite arestarea și au dispus controlul judiciar, judecătorii s-au opus internării inculpatului într-un centrul medical de reabilitare psihică.

Verificările sunt în curs În aprilie 2021, procurorii din Fetești au fost sesizați... [citește_tot_articolul]

2 Noiembrie 2021, 18:05 (14853 vizualizări - 3 comentarii)

EVENIMENT

AVPS Ialomița nu înstrăinează fondurile de vânătoare

AVPS Ialomița nu înstrăinează fondurile de vânătoare

Pandemia de COVID-19 și restricțiile privind suspendarea cotelor de vânătoare aprobate la 36 specii de păsări sălbatice pentru sezonul 2020-2021 pun în dificultate activitatea economică a Asociațiilor Vânătorilor și Pescarilor Sportivi din întreaga țară. În Ialomița însă, situația e stabilă. Președintele Asociației, Claudiu Drăgănoiu, dă asigurări că în mandatul 2021-2026 cele 16 fonduri de vânătoare existente nu se vor înstrăina. «Avem o situație stabilă. Asociația dispune la acest moment de resurse financiare de peste 100000 de euro... Nu înstrăinăm și nu cesionăm fonduri de vânătoare!» a declarat Claudiu Drăgănoiu.

Cea mai mică cotizație din țară... [citește_tot_articolul]

1 Noiembrie 2021, 14:10 (5754 vizualizări - 6 comentarii)

EVENIMENT

Primăria Slobozia a încasat 98% din veniturile proprii previzionate

Record absolut în luna octombrie 2021

Primăria Slobozia a încasat 98% din veniturile proprii previzionate

Administrația locală din Slobozia a reușit performanța de a colecta până la acest moment 98% din veniturile proprii previzionate la începutul anului în curs. Oficialii administrației susțin că o parte din acești bani vor sta la baza investițiilor viitoare. «Infrastructură rutieră, canalizare, spații verzi, locuri de joacă pentru copii, reconfigurare urbană... Asta vom face cu banii pe care i-am economisit în acest an!» declară Dragoș Soare, primarul Sloboziei.

Oraș disciplinat, administrație norocoasă Administrația Soare a avut un an norocos. La sfârșitul lunii octombrie 2021, conform... [citește_tot_articolul]

1 Noiembrie 2021, 09:55 (4404 vizualizări - 0 comentarii)

Marți 23 Iun 2026
283 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Slobozia: Doi bărbați, răniți grav într-un accident rutier

În dimineața zilei de joi, 7 iulie, în apropierea Combinatului Chimic de la Slobozia s-a produs un accident de circulație. O mașină condusă de un bărbat, de 48 ani, din Colelia, a părăsit partea carosabilă ...[citește_toată_știrea]

7 Iulie 2011, 13:26
(5235 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia accident


DGFP Ialomița:Termen limită pentru depunerea raportărilor contabile

«Agenții economici care în exercițiul financiar precedent au înregistrat o cifră de afaceri peste echivalentul în lei al sumei de 35000 euro au obligația să întocmească și să depună raportările contabile ...[citește_toată_știrea]

7 Iulie 2011, 13:25
(8024 vizualizări - 0 comentarii)


Vlădeni: Cereale fără documente

Miercuri, 6 iulie, polițiștii feteșteni au organizat o acțiune pentru prevenirea ilegalităților în domeniul produselor cerealiere. În acest sens, polițiștii au organizat un filtru rutier la Vlădeni, unde ...[citește_toată_știrea]

7 Iulie 2011, 13:24
(8355 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: 300 kg carne de vită, confiscată

La solicitarea Poliției Slobozia, inspectorii Direcției Sanitare Veterinare Ialomița au participat la o acțiune comună pentru verificarea unui transport clandestin de produse de origine animală. Potrivit ...[citește_toată_știrea]

7 Iulie 2011, 13:10
(6625 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Furturile de locuințe și case de amanet, prioritate pentru polițiști

Slobozia: Furturile de locuințe și case de amanet, prioritate pentru polițiști

Polițiștii slobozeni au desfășurat o acțiune pentru prevenirea furturilor din locuințe în cadrul «Programului de prevenire a infracțiunilor contra patrimoniului». Potrivit polițiștilor, grupul țintă l-a ...[citește_toată_știrea]

7 Iulie 2011, 13:09
(10270 vizualizări - 0 comentarii)


DSV Ialomița: Controale în unitățile de alimentație publică

Peste 40 de unități de alimentație publică au fost verificate în perioada 24 iunie-5 iulie de către inspectorii Direcției Sanitare Veterinare Ialomița. Pentru deficiențele constatate au fost aplicate amenzi ...[citește_toată_știrea]

7 Iulie 2011, 13:05
(5491 vizualizări - 0 comentarii)


Axintele: Condamnat pentru «abandon de familie»

Și-a abandonat familia și acum este în închisoare pentru un an și patru luni. Este cazul unui bărbat de 44 ani, din Axintele, care a fost prins de polițiștii din localitate. Pe numele individului Judecătoria ...[citește_toată_știrea]

6 Iulie 2011, 13:25
(7423 vizualizări - 0 comentarii)


Bărcănești: Cinci berbeci, furați

Polițiștii din Urziceni au fost alertație marți, 5 iulie, de o femeie, de 58 ani, din Bărcănești, cu privire la faptul că în perioada 27 iunie-5 iulie de la stîna sa situată pe islazul comunal au dispărut ...[citește_toată_știrea]

6 Iulie 2011, 13:25
(7219 vizualizări - 0 comentarii)


Manasia: Copil de 5 ani, acroșat de o autoutilitară

Marți, 5 iulie, la Manasia s-a produs un accident de circulație, un minor de 5 ani fiind rănit. Pe scurt, în timp ce un bărbat, în vîrstă de 45 ani, din comuna Coșereni, conducea o autoutilitară pe strada ...[citește_toată_știrea]

6 Iulie 2011, 13:24
(6911 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Manasia accident


Mihail Kogălniceanu: Lemne confiscate

Transporturile ilegale de lemne au fost scopul principal al unei acțiuni desfășurate marți, 5 iulie, de polițiștii din Țăndărei pe raza comunelor Gura Ialomiței și Mihail Kogălniceanu. În cadrul verificărilor ...[citește_toată_știrea]

6 Iulie 2011, 13:22
(8117 vizualizări - 0 comentarii)


Încep înscrierile la Academia de Poliție

Potrivit unei informări media, Academia de Poliție «Alexandru Ioan Cuza» București organizează, în perioada 15-30 iulie 2011, cuncurs de adminitere pentru tinerii care vor să urmeze cariera de polițist ...[citește_toată_știrea]

6 Iulie 2011, 13:22
(5452 vizualizări - 1 comentariu)


ISUJ Ialomița: Incendii și intervenții SMURD

Marți, 5 iulie, echipajul SMURD Urziceni a fost solicitat să intervină pentru salvarea unui bărbat de 50 ani, din Sinești, care avea mai multe plăgi la nivelul mîinii sîngi. Bărbatului i-a fost acordat ...[citește_toată_știrea]

6 Iulie 2011, 13:15
(8126 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: Rata șomajului, în scădere, locuri de muncă, în creștere

Potrivit datelor statistice ale Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița, la nivelul instituției, la sfîrșitul lunii iunie erau înregistrate 7281 de persoane, dintre acestea doar 1908 ...[citește_toată_știrea]

6 Iulie 2011, 13:13
(7493 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: Sprijin financiar pentru angajatorii care încadrează elevi și studenți

«Agenția Județeană pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița reamintește agenților economici că potrivit Legii nr. 72/2007, privind stimularea încadrării în muncă a elevilor și studenților, angajatorii care ...[citește_toată_știrea]

5 Iulie 2011, 18:48
(12780 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. ...[citește_toată_știrea]

5 Iulie 2011, 18:24
(3656 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: 77 locuri de muncă vacante

Potrivit datelor statistice ale Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița, la nivelul județului, marți, 5 iulie 2011, sînt disponibile 77 locuri de muncă vacante. Cele mai multe posturi ...[citește_toată_știrea]

5 Iulie 2011, 18:21
(8730 vizualizări - 3 comentarii)


DGFP Ialomița: Contabilitate simplificată pentru agenți economici

Direcția Generală a Finanțelor Publice Ialomița anunță aprobarea normelor legislative ce reglementează sistemul de contabilitate simplificat. Astfel, persoanele care în exercițiul financiar precedent au ...[citește_toată_știrea]

5 Iulie 2011, 18:21
(6981 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Jandarmii au prins în flagrant hoți de cablu de cupru

În noaptea de duminică spre luni, respectiv 3 spre 4 iulie, jandarmii feteșteni au prins în flagrant un grup de persoane care săpau lîngă terasamentul căii ferate Fetești-București. Jandarmii au somat persoanele ...[citește_toată_știrea]

5 Iulie 2011, 18:20
(7893 vizualizări - 2 comentarii)


Făcăeni: Și-a plătit cumpărăturile cu bani falși

Un tînăr de 26 ani din Pantelimon este cercetat penal de polițiști după ce a fost prins achitînd cumpărăturile cu o bancnotă falsă. S-a întîmplat la Făcăeni, unde sîmbătă, 2 iulie, tînărul a plătit la un ...[citește_toată_știrea]

4 Iulie 2011, 16:44
(6048 vizualizări - 1 comentariu)


Albești: Pistol deținut ilegal

La sfîrșitul săptămînii precedente, vineri, 1 iulie, polițiștii Serviciului Arme, Explozivi și Substanțe Toxice au descoperit la un bărbat, de 59 ani, din Albești, un pistol cu aer comprimat. Pentru că ...[citește_toată_știrea]

4 Iulie 2011, 16:44
(8667 vizualizări - 0 comentarii)


Stelnica: Angajați hoți

Patru bărbați cu vîrste cuprinse între 21 și 40 ani sînt actual cercetați pentru furt, după ce au «prădat» firma unde erau angajați. Polițiștii au stabilit în urma verificărilor că cei patru, doi din Stelnica ...[citește_toată_știrea]

4 Iulie 2011, 16:42
(8591 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Stelnica furt


«Vacanță în siguranță», proiect de vară al Poliției

Ministerul Administrației și Internelor a anunțat demararea campaniei de informare «Vacanță în siguranță». Astfel, în cadrul proiectului a fost lansat site-ul www.infolitoral.mai.gov.ro, portal unde pot ...[citește_toată_știrea]

4 Iulie 2011, 16:38
(6758 vizualizări - 0 comentarii)


Brazii: Șofer băut, la volan

Un tînăr de 26 ani din Prahova s-a ales cu dosar penal după ce polițiștii l-au prins conducînd sub influența băuturilor alcoolice. Tînărul a fost oprit în trafic de agenții de poliție din comuna Brazii ...[citește_toată_știrea]

4 Iulie 2011, 16:32
(7142 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: A găsit un proiectil în timp ce săpa o groapă

Vineri, 1 iulie, în jurul orei 15.30, echipajul pirotehnic al ISU Ialomița a fost solicitat să intervină pentru ridicarea unui element de muniție descoperit de un feteștean în timp ce săpa o groapă în curtea ...[citește_toată_știrea]

4 Iulie 2011, 11:33
(10035 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Amenzi de peste 78 mii lei în trafic

«În ultimele 48 de ore, polițiștii Serviciului Rutier Ialomița au acționat pe principalele artere din județ pentru asigurarea respectării normelor rutiere în trafic, pentru prevenirea și combaterea neregulilor ...[citește_toată_știrea]

4 Iulie 2011, 11:25
(8535 vizualizări - 0 comentarii)


Traian: Pompierii au salvat un cal

În urma unui apel telefonic primit prin 112, pompierii militari au fost solicitați să intervină pentru salvarea unui cal căzut într-o groapă în curtea unui localnic din comuna Traian. Incidentul a fost ...[citește_toată_știrea]

4 Iulie 2011, 11:20
(9461 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Traian pompier cal


Ialomița: Polițiști în traficul rutier

Duminică, 3 iulie, polițiștii ialomițeni au desfășurat o serie de acțiuni în mediul urban și rural. În cadrul activităților desfășurate, polițiștii au legitimat peste 150 de persoane și au aplicat 58 de ...[citește_toată_știrea]

4 Iulie 2011, 11:09
(8865 vizualizări - 0 comentarii)


Stelnica: Bătrînă tîlhărită de patru hoți

Marți, 28 iunie, o bătrînă de 63 ani, din Stelnica, a alertat polițiștii din localitate despre faptul că a fost înșelată de persoane necunoscute sub pretextul cumpărării unor bunuri. Femeia a reclamat că ...[citește_toată_știrea]

1 Iulie 2011, 18:00
(10218 vizualizări - 1 comentariu)


Acțiune de amploare a Poliției la Urziceni: Pistol ascuns în curte, branșări ilegale la rețeaua de electricitate

Joi, 30 iunie, polițiștii din Urziceni, în colaborare cu cei ai posturilor de poliție arondate, au acționat pentru identificarea autorilor unor fapte penale dar și pentru asigurarea unui climat de ordine ...[citește_toată_știrea]

1 Iulie 2011, 18:00
(10978 vizualizări - 2 comentarii)


Buești: Tîlhar arestat

Un bărbat de 32 ani a fost arestat pentru «tîlhărie» și «violare de domiciliu». Individul a intrat în casa unui cetățean de unde a încercat să fure mai multe bunuri.
Polițiștii din Buești au fost alarmați ...[citește_toată_știrea]

1 Iulie 2011, 17:59
(11483 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
vilă complex Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 17 iunie 2026 Any în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Alecu în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! base marinaru în Stelnica și Punctul de Acostare «Regina Maria», creștere a numărului de turiști ion negativ în A fost construită una dintre cele mai mari instalații de stocare a energiei verzi din România cioban în Dezastrul funciar de la Primăria Axintele Parinte în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! AlexDan în Lipsă de «transparență» în Consiliul Local Slobozia Preda în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Mary în Reabilitarea Ștrandului Municipal, abandonată de administrația Potor Mary în Restanțe de 7,3 milioane de lei pentru facturile de apă și canalizare către operatorul Urban SA Slobozia NOBODY în «Candidatul 10510», în sfârșit director general adjunct la DGASPC Ialomița! Vasi în Incidente de integritate «cu efect întârziat» în județul Ialomița Dan în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! OK dar.. în «USR are obligația morală să aplice propriile standarde de integritate!» dan în Blocuri pentru tinerii specialiști în Educație și Sănătate, la Fetești Aur în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! cetatean în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Pt Zanfir în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! suporter în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...