Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Administrația Pavel vrea «operator județean pentru colectarea deșeurilor menajere»

Probleme vechi, idei și mai vechi

Administrația Pavel vrea «operator județean pentru colectarea deșeurilor menajere»

Administrația județeană își dorește să înființeze o firmă care să gestioneze activitatea de colectare a deșeurilor me­najere la nivelul județului Ialomița. Marian Pavel, preșe­dintele Consiliului Județean Ialomița susține că noul ope­rator ar putea deservi toate localitățile interesate. «Este un pas necesar dacă dorim să aliniem județul la standardele europene privind protecția mediului!» a declarat acesta. În Ialomița, jumătate dintre administrațiile locale colectează ilegal deșeurile menajere.

O firmă pentru tot județul la Țăndărei Apariția Planului Județean de Gestionare a Deșeurilor... [citește_tot_articolul]

17 Martie 2021, 12:40 (4255 vizualizări - 4 comentarii)

EVENIMENT

Bolnav de COVID-19 din Slobozia, tratat cu indiferență de medicii Institutului de Pneumoftiziologie «Marius Nasta»

Bolnav de COVID-19 din Slobozia, tratat cu indiferență de medicii Institutului de Pneumoftiziologie «Marius Nasta»

Pandemia de COVID-19 arată încă o dată hasoul în care se află sistemul medical din țara noastră. Bolnav de COVID-19, slobozeanul Valentin Cătărea a trecut prin clipe de coșmar în timpul internării la Institutul Național de Pneumoftiziologie «Marius Nasta» din București. Medicii care ar fi trebuit să-l supravegheze l-au lăsat să lupte singur cu boala... Pacientul a rămas mai multe zile fără medicamente, iar unele tratamente le-a cumpărat pe banii săi. Mai mult, a fost externat chiar dacă starea sa de sănătate nu se îmbunătățise. Pacientul este convins că vrea să ceară despăgubiri unității medicale pentru indiferența cu care a fost tratat.

«Mi-au dat doar Paracetamol și Codeină»... [citește_tot_articolul]

16 Martie 2021, 20:05 (9494 vizualizări - 8 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

În școlile din Ialomița recuperarea materiei pierdute bate pasul pe loc

În școlile din Ialomița recuperarea materiei pierdute bate pasul pe loc

În Ialomița, încercarea Ministerului Educației de a-i ajuta pe elevii din ciclul primar și gimnazial să recupereze din materia pe care au pierdut-o pare greu de pus în practică. Deși părinții și-au dat acordul pentru a-i înscrie pe copii la astfel de cursuri, dascălii refuză să participe la ele. Mai mult, invocând aspecte de ordin legislativ, cadrele didactice întocmesc rapoarte prin care specifică faptul că în clasele în care predau nivelul de dobândire al cunoștințelor este unul peste medie, iar astfel de cursuri nu se impun. Din această cauză, la Slobozia, de exemplu, va exista doar un singur centru în care se vor organiza «cursuri reme­diale». Acesta va fi disponibil pentru toți elevii din... [citește_tot_articolul]

16 Martie 2021, 13:55 (5934 vizualizări - 2 comentarii)

EVENIMENT

Poliția Locală veghează, dar nu răspunde la sesizări

Dialogul surzilor la Slobozia

Poliția Locală veghează, dar nu răspunde la sesizări

Un cetățean din Slobozia reclamă faptul că Poliția Locală a refuzat să răspundă unei sesizări înregistrate legal. El a cerut identificarea unui cetățean care a aruncat resturi provenite din construcții pe domeniul public, într-o zonă supravegheată video. Răspunsul Poliției Locale a fost «o compunere». Cetățeanul este informat că «polițiștii locali au zilnic în itinerariul de patrulare zonele expuse riscului depozitării neautori­zate de deșeuri, printre acestea aflându-se și zona la care faceți referire».

De 10 ani aceeași poveste Nicu Popa este unul dintre proprietarii de case... [citește_tot_articolul]

16 Martie 2021, 10:20 (14177 vizualizări - 50 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Fonduri risipite pentru amenajarea Centrelor de Vaccinare Comunitare din Ialomița

Fonduri risipite pentru amenajarea Centrelor de Vaccinare Comunitare din Ialomița

Scandal între Direcția de Sănătatre Publică Ialomița și primăriile din județ unde au fost amenajate Centrele de Vaccinare Comu­nitare. Admi­nistrațiile locale cer insti­tuției decontarea sumelor pe care le-au investit pentru dotarea spațiilor pregătite pentru vaccinarea populației în etapele a 2-a și a 3-a. Ultima etapă a campaniei este programată să înceapă de la 1 aprilie 2021. Oficialii Direcției de Sănătate Publică susțin faptul că, po­trivit or­dinelor Ministerului Sănătății, pot deconta doar o mică parte din ceea ce primăriile au achizi­ționat pentru buna funcționare a Centrelor de Vacci­nare Comunitare. Pe liste sunt însă trecute bunuri achiziționate inutil, precum sisteme de suprave­ghere... [citește_tot_articolul]

15 Martie 2021, 09:55 (5456 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Mormanele de gunoi de la marginea localității Giurgeni

Mormanele de gunoi de la marginea localității Giurgeni

A  devenit deja o obișnuință ca în județul Ialomița gestionarea deșeurilor să fie tratată cu indiferență de către administrațiile locale. Giurgeni este una dintre zecile de localități care se confruntă cu această pro­blemă. Surprinzător este faptul că în comună există o platformă destinată gunoiului de grajd, amenajată de Ministerul Mediului în urmă cu 4 ani, dar pe care foarte puțini local­nici o utilizează. Cele mai multe dintre deșeurile menajere și cele produse de animale sunt aruncate, la voia întâmplării, de jur împrejurul platformei. Deși protecția mediului înconjurător este vizibil afectată, administrația locală susține că gestionarea deșeurilor este o prioritate pentru comunitatea... [citește_tot_articolul]

14 Martie 2021, 15:20 (4896 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Centrul «Lucia» Fetești are nevoie de 8000 de euro

Centrul «Lucia» Fetești are nevoie de 8000 de euro

Centrul «Lucia» din Fetești are nevoie de 8000 de euro pentru a realiza un proiect unic în Ialomița: două ateliere de lucru protejate pentru copiii cu autism. Lupta pentru acest obiectiv a început în 2016 și nu se va termina niciodată. Dar azi, George Răican, fondatorul Centrului, cere ajutorul nostru: «Am epuizat toate soluțiile posibile pentru finanțare. Dar nu putem renunța... De aceea avem nevoie de sprijinul comunității!».

Un Centru discret și eficient În 2012, George Răican înființa la Fetești primul Centru dedicat copiilor cu autism din partea asta de județ. Și, timp... [citește_tot_articolul]

13 Martie 2021, 11:40 (4313 vizualizări - 3 comentarii)

EVENIMENT

Camera de Conturi Ialomița a constatat o diminuare a abaterilor financiare înregistrate în primării

Camera de Conturi Ialomița a constatat o diminuare a abaterilor financiare înregistrate în primării

bonus: Prejudicii nedepistate de Camera de Conturi

Curtea de Conturi a României a dat publicității Raportul activităților de control efectuate în anul 2020. În județul Ialomița, datele arată faptul că valoarea abaterilor constatate a fost mai mică decât în urma controalelor efectuate în anul 2019. Astfel, valoarea totală a deficiențelor de natură financiară a fost de «doar» 13,8 milioane de lei. Din suma totală, valoarea prejudiciilor care pot atrage răspunderea penală a fost, în urma controlului efectuat în 2020, de 708 mii de lei... Cele mai multe dintre acestea au vizat acordarea necuvenită de sporuri salariale sau plata fără temei legal a unor lucrări de utilitate publică. Cu toate acestea, auditorii ialomițeni susțin că, pentru prima dată... [citește_tot_articolul]

12 Martie 2021, 13:55 (17075 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Bilanțul primelor 4 luni de mandat al primarului Dragoș Soare

Bilanțul primelor 4 luni de mandat al primarului Dragoș Soare

Marți, 9 martie 2021, primarul municipiului Slobozia, Dragoș Soare, a organizat o conferință de presă în cadrul căreia a prezentat bilanțul primelor 4 luni scurse de la instalarea sa. Asftel, au fost prezentate publicului nere­gulile constatate în privința cheltuirii banilor publici, dar și intenția de a reduce o parte din personalul Primăriei Slobozia. «Vor fi reduceri de personal, pentru că în Primăria Slobozia există oameni care doar plimbă hârtii!» a comunicat edilul orașului.

Dezastru financiar la Direcția de Asistență Socială Unul dintre serviciile din cadrul Primăriei Slobozia... [citește_tot_articolul]

12 Martie 2021, 10:10 (12825 vizualizări - 29 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Curtea de Apel București a decis falimentul Chemgas Holding Corporation

Sentință definitivă

Curtea de Apel București a decis falimentul Chemgas Holding Corporation

Curtea de Apel București a declarat în urmă cu o săptămână falimentul Chemgas Holding Corporation, firma care are în administrare Combinatul de Îngrășăminte Chimice din Slobozia. Decizia instanței este definitivă și vine la 5 ani de la momentul în care societatea și-a declarat in­trarea în insolvență la Tribunalul Ialomița. Con­form informațiilor oficiale, Tabelul Creditorilor cuprinde 64 de entități cărora Chemgas Holding Corporation le datorează un total de 502,5 milioane de lei. Printre acestea se numără și Adminis­trația Finanțelor Publice Ialomița, care a făcut deja primele demersuri în sensul recuperării debitelor. Astfel, au fost puse sechestre pe bunurile imobile deținute de Chemgas Holding... [citește_tot_articolul]

11 Martie 2021, 15:10 (14461 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Spitalul Județean de Urgență Slobozia plătește anual 1,8 milioane de lei pentru salariile medicilor rezidenți

Spitalul Județean de Urgență Slobozia plătește anual 1,8 milioane de lei pentru salariile medicilor rezidenți

Spitalul Județean de Urgență Slobozia are în prezent în schema de personal 17 medici rezidenți, pe care îi plătește anual cu 1,8 milioane de lei. Oficialii unității medicale susțin faptul că, la terminarea stagiului de pregătire profesională, cel mult 3 medici vor rămâne să profeseze la Slobozia. Ceilalți, fie aleg să plece la muncă în străinătate, fie rămân în cadrul centrelor universitare alături de profesorii care i-au pregătit. În tot acest timp, Spitalul Județean de Urgență Slobozia caută soluții disperate pentru a putea aduce medici specialiști pe locurile rămase necupate. Statistica arată că, de 10 ani, unitatea medicală caută 27 de specialiști.

Rezidenții refuză să lucreze în Spitalul Slobozia... [citește_tot_articolul]

11 Martie 2021, 10:15 (13209 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Vom fi mai săraci cu 18,76 milioane de lei

Consiliul Județean Ialomița a semnat contractul pentru reabilitarea Conacului Bolomey

Miercuri, 10 martie, 2021, la orele 11,00, oficialii Consiliului Județean Ialomița au semnat contractul de execuție a lucrărilor pentru reabilitarea Conacului Bolomey. Valoarea acestei investiții derulată prin fonduri europene a fost adjudecată la 18,76 milioane de lei, timpul de execuție până la finalizarea lucrărilor fiind de 27 de luni. În cei 5 ani scurși de la debutul acestei inițiative, niciun oficial județean nu a putut justifica necesitatea investițiilor în «cultura istorică».

Doamne, vino Doamne... Ruinele Conacului Bolomey au fost trecute «în conservare» în urmă cu peste ... [citește_tot_articolul]

10 Martie 2021, 16:15 (11417 vizualizări - 15 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Fetești: Arestat pentru că a încercat să-și omoare iubita

Fetești: Arestat pentru că a încercat să-și omoare iubita

Un tânăr de 29 de ani, din Fetești, a fost arestat marți, 9 martie 2021, sub acuzația de «tentativă la omor». Astfel, în seara zilei de luni, 8 martie 2021, acesta a încercat să-și omoare iubita, din cauza geloziei. Tânărul a luat un cuțit și a înjunghiat-o pe concubina sa în zona gâtului. Strigătele de disperare ale fetei i-au alertat pe vecini care au sunat la 112. Polițiști au ajuns imediat la fața locului, agresorul fiind reținut pentru 24 de ore. Tânăra se află în prezent internată la spital, fiind sub supraveghere medicală. Surse judiciare susțin faptul că agresorul este recidivist, fiind eliberat din închisoare anul trecut.... [citește_tot_articolul]

10 Martie 2021, 14:05 (3629 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Slobozia ar putea avea un nou complex comercial în 2 ani

Mai bine mai târziu decât niciodată

Slobozia ar putea avea un nou complex comercial în 2 ani

Primăria Slobozia a deblocat investiția pentru realizarea unui complex comercial în Cartierul «Pepinieră». Terenul, în suprafață de 4,6 hectare, a fost pre­luat de către Oyl Company Holding AG, care va realiza acolo un complex comercial. Valoarea investiției se ridică la 4,5 milioane de lei. Semnarea contractului a fost amânată timp de 9 luni.

Cu răbdarea treci marea Consiliul Local Slobozia a aprobat în ședința de joi, 25 februarie 2021, un pro­iect de hotărâre care permite Primăriei Slobozia să încheie un contract de superficie pentru cele 4,6 ha de teren situat în Cartierul «Pepinieră... [citește_tot_articolul]

10 Martie 2021, 10:20 (16406 vizualizări - 16 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Șantierul din «Piața Revoluției» a dispărut. Primăria Slobozia plătește în continuare paza obiectivului!

Paradoxul contractelor de pază ale Primăriei Slobozia

Șantierul din «Piața Revoluției» a dispărut. Primăria Slobozia plătește în continuare paza obiectivului!

Primăria Slobozia a desființat șantierul din imediata vecinătate a Pieței Revoluției. Contractul de pază rămâne însă în vigoare până în vara anului 2021. Suma cheltuită în ultimii 2 ani de către municipalitate pentru paza statuii lui Matei Basarab se ridică la 238104 de lei. «Am încercat să închid acest contract de pază... Dar, prin contract, poate fi desființat doar la Curtea Europeană de Justiție!» a declarat primarul Dragoș Soare.

Curat ilegal, coane Mocioniule! În 2019, Primăria Slobozia încheia un contract de pază pentru «organizarea de șantier» din Piața Revoluției, respectiv... [citește_tot_articolul]

9 Martie 2021, 10:10 (10205 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ex-subprefectul Emilian Barbu, acționat în instanță de Primăria Slobozia

Ex-subprefectul Emilian Barbu, acționat în instanță de Primăria Slobozia

Primăria Slobozia a deschis un proces împotriva lui Emilian Barbu, ex-subprefectul ju­dețului Ialomița. Potrivit documen­telor depuse la instanță, admi­nis­trația locală îl obligă la plata a 4900 de lei, reprezentând contrava­loarea unui prejudiciu pe care acesta nu l-ar fi recuperat în vremea în care își desfășura activitatea în calitate de funcționar public al Primă­riei Slobozia. În apărarea sa, Emilian Barbu susține, privitor la acțiunea înregistrată pe rolul Judecătoriei Slobozia, că nu are justificare legală.

Proces în desfășurare
Pe la jumătatea anului 2014, Camera de ... [citește_tot_articolul]

8 Martie 2021, 13:40 (9042 vizualizări - 11 comentarii)

EVENIMENT

Marius Ștef revine la conducerea OCPI Ialomița

Marius Ștef revine la conducerea OCPI Ialomița

Schimbare la vârful Oficiului Județean de Cadastru și Publicitate Imobiliară Ialomița. Fostul director Marius Ștef revine în funcția de conducere a instituției, acesta preluându-și atribuțiile începând cu ziua de luni, 8 martie 2021.

OCPI Ialomița are un alt director Marius Ștef a exercitat funcția de director al OCPI Ialomița în perioada mai 2017-decembrie 2019, fiind înlocuit de Tănase Mihalcea, la rândul său fost director al instituției. Marius Ștef a preluat funcția începând cu data de luni 8 martie 2021 și va rămâne la conducerea OCPI Ialomița pentru o perioadă de 6 luni când,... [citește_tot_articolul]

8 Martie 2021, 12:10 (7517 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

«Orașul de Floci» și Conacul Bolomey ne costă 8 milioane de lei

Investițiile în «cultura istorică» merg mai departe

«Orașul de Floci» și Conacul Bolomey ne costă 8 milioane de lei

Investițiile în «cultura istorică» a județului afectează dramatic bugetul Consiliului Județean Ialomița. Deși întârziate, procedurile de atribuire a lucrărilor pentru «Orașul de Floci» și Conacul Bolomey nu au fost abandonate. Conform estimărilor oficiale, cofinanțarea acestor două obiective va costa 8 milioane de lei. Singura investiție în «cultura istorică» desfășurată conform graficului este cea de reabilitare a Bisericii de lemn «Sfântul Nicolae».

Iluzii turistice pe bani europeni Administrația județeană a decis să continue demersurile pentru finalizarea investițiilor în «cultura... [citește_tot_articolul]

8 Martie 2021, 09:55 (6380 vizualizări - 4 comentarii)

EVENIMENT

Sănătate la preț redus, în comuna Săveni

Sănătate la preț redus, în comuna Săveni

Administrația locală din Săveni promite cetățenilor un acces mai facil la serviciile de Sănătate, prin intermediul Dispensarului construit în comună. Oamenii vor beneficia de îngrijiri medicale fără a suporta contrava­loarea consultațiilor. «Am găsit o fa­cilitate prin care oamenii vor plăti doar consumabilele folosite de medici pentru a-i investiga, al căror preț e mic...» susține Mirela Drăgoi, primarul comunei Săveni.

Dispensar de 1,4 milioane de lei
Ideea de a le oferi servicii de Sănătate la preț redus localnicilor din Săveni le-a venit reprezentanților administrației locale... [citește_tot_articolul]

7 Martie 2021, 13:10 (6564 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Adâncata, prima comună din România cu circuit de mare viteză

Adâncata, prima comună din România cu circuit de mare viteză

La marginea localității Adâncata, din județul Ialomița, există primul circuit de mare viteză construit în România. Pista are o lungime de peste 4 kilometri și atrage an de an cei mai experimentați piloți de autoturisme sau motociclete, care se întrec în campionate acreditate de Federația Română de Automobilism Sportiv. Reprezentanții administrației locale susțin faptul că datorită circuitului comuna a devenit foarte cunoscută în zona de Sud-Est a țării.

Se întâmplă în Ialomița
În timp ce multe localități din județul nostru trăiesc într-un con de umbră, comuna Adâncata a reușit... [citește_tot_articolul]

6 Martie 2021, 15:20 (5821 vizualizări - 1 comentariu)

Luni 22 Iun 2026
309 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Absolvenții 2010 și șomajul

Absolvenții promoției 2010 care nu-și găsesc slujbe pot beneficia de serviciile și facilitățile acordate de Agenția Județeană pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița.
În conformitate cu prevederile ...[citește_toată_știrea]

3 August 2010, 18:13
(16777 vizualizări - 0 comentarii)


Poliția Rutieră: Amenzi de peste 67000 de lei și 25 de permise reținute

3 infracțiuni constatate, 306 sancțiuni contravenționale aplicate, 7 certificate de înmatriculare retrase și 25 permise de conducere reținute. Acesta este bilanțul unei serii de acțiuni desfășurate la acest ...[citește_toată_știrea]

3 August 2010, 18:12
(18829 vizualizări - 0 comentarii)


Acțiuni preventive în Piața Agroalimentară din Slobozia

Vineri, 30 iulie a.c., în intervalul orar 10.00-12.00, efective ale Poliției Slobozia, agenții ai posturilor de poliție arondate, împreună cu polițiști din cadrul Serviciului de Investigare a Fraudelor ...[citește_toată_știrea]

31 Iulie 2010, 06:28
(20898 vizualizări - 0 comentarii)


Ministerul Administrației și Internelor organizează tabere pentru copiii afectați de inundații

Peste 180 de copii care locuiesc în zonele din Moldova afectate de inundații vor participa în perioada următoare la tabere organizate de Ministerul Administrației și Internelor, în spațiile de cazare aflate ...[citește_toată_știrea]

31 Iulie 2010, 06:22
(22669 vizualizări - 0 comentarii)


Copil dispărut

Copil dispărut

Polițiștii desfășoară activități de cercetare, investigare și căutare a unui minor de 13 ani, pe nume Bucur ȘTEFĂNEL, din localitatea Fierbinți-Tîrg, care a dispărut de la domiciliu. Dispariția a fost anunțată ...[citește_toată_știrea]

29 Iulie 2010, 17:45
(19927 vizualizări - 1 comentariu)


Ialomița: Trei accidente rutiere cu victime într-o singură zi

În cursul zilei de miercuri, 28 iulie, pe șoselele ialomițene s-au produs trei accidente rutiere, soldate cu mai multe victime. Primul eveniment rutier a fost anunțat pe raza localității Ion Roată și s ...[citește_toată_știrea]

29 Iulie 2010, 17:43
(18552 vizualizări - 0 comentarii)


Anunț angajare

Service auto angajează
• inginer mecanic
• electrican auto
Condiții de angajare
• experiență în service minim 2 ani, seriozitate
Candidații interesați pot trimite CV-urile la sediul firmei ...[citește_toată_știrea]

29 Iulie 2010, 17:14
(18659 vizualizări - 0 comentarii)


Ziua Imnului Național, sărbătorită la Slobozia

Inspectoratul de Jandarmi Județean Ialomița a organizat joi, 29 iulie, un ceremonial de sărbătorire a Zilei Imnului Național. Festivitatea s-a desfășurat în fața sediului Prefecturii și a reunit personal ...[citește_toată_știrea]

29 Iulie 2010, 16:51
(19774 vizualizări - 0 comentarii)


Comerciant ambulant prins de jandarmi

Jandarmii ialomițeni au fost sesizați miercuri, 28 iulie, despre faptul că pe o stradă din Slobozia un bărbat încerca să vîndă o drujbă la un preț mai mic decît cel al pieței. Jandarmii deplasați la fața ...[citește_toată_știrea]

29 Iulie 2010, 16:49
(16264 vizualizări - 0 comentarii)


Lăcusteni: Și-a dat foc la haine

Un bărbat din localitatea Lăcusteni, aflat în stare de ebrietate, a incendiat mai multe articole de îmbrăcăminte din dormitorul locuinței. Pompierii militari de la Garda Țăndărei au intervenit cu operativitate ...[citește_toată_știrea]

29 Iulie 2010, 11:10
(24317 vizualizări - 0 comentarii)


Ion Roată: Accident

Miercuri, 28 iulie a.c., după-amiază, în jurul orei 15.10, echipajul de descarcerare de la Detașamentul Urziceni al Inspectoratului pentru Situații de Urgență «Barbu Catargiu» a fost solicitat să intervină ...[citește_toată_știrea]

29 Iulie 2010, 11:10
(22677 vizualizări - 0 comentarii)


Bucu: Două persoane rănite într-un accident

În dimineața zilei de miercuri, 28 iulie a.c., în jurul orei 06.00, Poliția Slobozia a fost sesizată despre faptul că pe DN2A, pe raza localității Bucu, s-a produs un accident de circulație soldat cu vătămarea ...[citește_toată_știrea]

28 Iulie 2010, 20:37
(19388 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Bucu accident


Urziceni: Acțiune de amploare a polițiștilor

Efective din cadrul Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița-Serviciul Rutier, Serviciul de Ordine Publică, Serviciul de Investigare a Fraudelor, Serviciul Arme, Explozibili și Substanțe Periculoase ...[citește_toată_știrea]

28 Iulie 2010, 20:31
(10399 vizualizări - 1 comentariu)


Secțiunea Sport a fost actualizată!

Cele mai noi știri din sportul ialomițean. ...[citește_toată_știrea]

27 Iulie 2010, 18:09
(11125 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. ...[citește_toată_știrea]

27 Iulie 2010, 17:53
(16477 vizualizări - 0 comentarii)


Alexeni: L-a călcat camionul

În cursul nopții, în apropierea localității Alexeni s-a produs un accident de circulație soldat cu decesul unei persoane. Pe scurt, polițiștii au stabilit că, în timp ce un bărbat, de 53 de ani, din localitatea ...[citește_toată_știrea]

27 Iulie 2010, 17:45
(18725 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Alexeni accident


Borănești: Hoți de găini, arestați

Polițiștii ialomițeni au reținut luni, 26 iulie, trei bărbați, cu vîrste cuprinse între 32 și 52 de ani, toți din localitatea Borănești, după ce au fost surprinși în flagrant în noaptea de joi spre vineri ...[citește_toată_știrea]

27 Iulie 2010, 17:45
(23422 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Accident cu două victime

Marți, 27 iulie, s-a produs un alt accident de circulație, în afara municipiului Slobozia, soldat cu vătămarea corporală a două persoane. Polițiștii au efectuat cercetări, stabilind că în timp ce un tînăr ...[citește_toată_știrea]

27 Iulie 2010, 17:44
(17303 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia accident


Fetești: Captură record de deșeuri neferoase

Polițiștii Feteșteni au interceptat la finalul săptămînii precedente un transport de deșeuri neferoase pentru care nu existau documente de proveniență. Materialele neferoase a fost confiscate, iar polițiștii ...[citește_toată_știrea]

27 Iulie 2010, 13:13
(20419 vizualizări - 0 comentarii)


Disponibilizările din sectorul public, în atenția Comisiei de Dialog Social

Joi, 29 iulie, Comisia de Dialog Social din cadrul Instituției Prefectului Județului Ialomița se va întruni în ședința lunară. Pe ordinea de zi a lucrărilor se va discuta un singur punct, dezbaterile vizînd ...[citește_toată_știrea]

27 Iulie 2010, 09:58
(18421 vizualizări - 0 comentarii)


Festivalul «Trofeul Tinereții» Amara 2010, concurenți

Cîștigătorii preselecției și, implicit, concurenții ediției 43 a «Trofeului Tinereții» Amara sînt, în ordinea intrării în concurs, stabilită prin tragere la sorți: 1. Daniela COJOCARU (25 ani, Iași), 2. Diana ȘERBAN (16 ani, Ialomița) ...[citește_toată_știrea]

26 Iulie 2010, 19:49
(22643 vizualizări - 0 comentarii)


Angajatorii din construcții, controlați de ITM

În perioada 15-16 iulie, reprezentanții Inspectoratul Teritorial de Muncă Ialomița au organizat o acțiune de control în cadrul Campaniei privind promovarea și controlul măsurilor de îmbunătățire a mediului ...[citește_toată_știrea]

26 Iulie 2010, 19:45
(19370 vizualizări - 0 comentarii)


Sudiți: Copil la volan

Culmea șofatului a fost atinsă la Sudiți. Un copil de 14 ani a fost prins conducînd o mașină în interiorul comunei. Sfios, minorul depistat a spus polițiștilor că nu deține permis de conducere, dezvăluindu ...[citește_toată_știrea]

26 Iulie 2010, 19:20
(20030 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Sudiți copil șofer


Țăndărei: A adormit la volan

La sfîrșitul săptămînii precedente, sîmbătă, 24 iulie, în apropierea localității Țăndărei s-a produs un accident de circulație. Cauza principală a producerii incidentului rutier a fost stabilită ca fiind ...[citește_toată_știrea]

26 Iulie 2010, 19:20
(12085 vizualizări - 0 comentarii)


Discotecile, la control

Polițiștii din Țăndărei au organizat în noaptea de sîmbătă spre duminică, respectiv 24 spre 25 iulie, o acțiune al cărei scop principal a fost prevenirea și combaterea infracțiunilor comise cu violență ...[citește_toată_știrea]

26 Iulie 2010, 19:18
(20321 vizualizări - 0 comentarii)


Proiectul de reabilitare și modernizare a sistemului de alimetare cu apă a Feteștiului, în linie dreaptă

Primarul municipiului Fetești, Gheorghe Catrinoiu a participat joi, 22 iulie a.c., la deschiderea ofertelor depuse în vederea atribuirii contractului de achiziție servicii «Asistență Tehnică pentru Reabilitarea ...[citește_toată_știrea]

26 Iulie 2010, 13:35
(22294 vizualizări - 0 comentarii)


A ars în propria-i casă

Un feteștean, de 73 de ani, a ars de viu în propria-i casă. Focul a izbucnit în toiul nopții de duminică spre luni, 25 spre 26 iulie a.c. Incendiul, anunțat în jurul orei 3.25 prin 112, a mistuit rapid ...[citește_toată_știrea]

26 Iulie 2010, 13:05
(13741 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Fetești incendiu


Accident

Un accident rutier s-a produs sîmbătă, 24 iulie a.c., pe DN2A, în apropiera orașului Țăndărei. În urma impactului, două persoane au rămas prinse într-un autoturism, una dintre ele fiind scoasă de echipajul ...[citește_toată_știrea]

26 Iulie 2010, 13:04
(13300 vizualizări - 0 comentarii)


I-a luat foc bordul mașinii

În timp ce se deplasa pe Autostrada A2, din direcția București către Constanța, în dreptul km 143, bordul unui autoturism Volkswagen Sharan al unui cetățean din județul Ilfov a fost cuprins de flăcări. ...[citește_toată_știrea]

26 Iulie 2010, 13:04
(21879 vizualizări - 0 comentarii)


«Strategia de dezvoltare locală a municipiului Fetești»

Primăria Municipiului Fetești și compania de consultanță Addvances au organizat luni, 26 iulie a.c., la Galeriile de Artă «Lumina», dezbaterea «Strategia de dezvoltare locală a municipiului Fetești». Documentul ...[citește_toată_știrea]

26 Iulie 2010, 12:32
(17174 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Any în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Alecu în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! base marinaru în Stelnica și Punctul de Acostare «Regina Maria», creștere a numărului de turiști ion negativ în A fost construită una dintre cele mai mari instalații de stocare a energiei verzi din România cioban în Dezastrul funciar de la Primăria Axintele Parinte în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! AlexDan în Lipsă de «transparență» în Consiliul Local Slobozia Preda în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Mary în Reabilitarea Ștrandului Municipal, abandonată de administrația Potor Mary în Restanțe de 7,3 milioane de lei pentru facturile de apă și canalizare către operatorul Urban SA Slobozia NOBODY în «Candidatul 10510», în sfârșit director general adjunct la DGASPC Ialomița! Vasi în Incidente de integritate «cu efect întârziat» în județul Ialomița Dan în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! OK dar.. în «USR are obligația morală să aplice propriile standarde de integritate!» dan în Blocuri pentru tinerii specialiști în Educație și Sănătate, la Fetești Aur în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! cetatean în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Pt Zanfir în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! suporter în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! ZANFIR în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...