Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Fetești: Arestat pentru că a încercat să-și omoare iubita

Fetești: Arestat pentru că a încercat să-și omoare iubita

Un tânăr de 29 de ani, din Fetești, a fost arestat marți, 9 martie 2021, sub acuzația de «tentativă la omor». Astfel, în seara zilei de luni, 8 martie 2021, acesta a încercat să-și omoare iubita, din cauza geloziei. Tânărul a luat un cuțit și a înjunghiat-o pe concubina sa în zona gâtului. Strigătele de disperare ale fetei i-au alertat pe vecini care au sunat la 112. Polițiști au ajuns imediat la fața locului, agresorul fiind reținut pentru 24 de ore. Tânăra se află în prezent internată la spital, fiind sub supraveghere medicală. Surse judiciare susțin faptul că agresorul este recidivist, fiind eliberat din închisoare anul trecut.... [citește_tot_articolul]

10 Martie 2021, 14:05 (3631 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Slobozia ar putea avea un nou complex comercial în 2 ani

Mai bine mai târziu decât niciodată

Slobozia ar putea avea un nou complex comercial în 2 ani

Primăria Slobozia a deblocat investiția pentru realizarea unui complex comercial în Cartierul «Pepinieră». Terenul, în suprafață de 4,6 hectare, a fost pre­luat de către Oyl Company Holding AG, care va realiza acolo un complex comercial. Valoarea investiției se ridică la 4,5 milioane de lei. Semnarea contractului a fost amânată timp de 9 luni.

Cu răbdarea treci marea Consiliul Local Slobozia a aprobat în ședința de joi, 25 februarie 2021, un pro­iect de hotărâre care permite Primăriei Slobozia să încheie un contract de superficie pentru cele 4,6 ha de teren situat în Cartierul «Pepinieră... [citește_tot_articolul]

10 Martie 2021, 10:20 (16429 vizualizări - 16 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Șantierul din «Piața Revoluției» a dispărut. Primăria Slobozia plătește în continuare paza obiectivului!

Paradoxul contractelor de pază ale Primăriei Slobozia

Șantierul din «Piața Revoluției» a dispărut. Primăria Slobozia plătește în continuare paza obiectivului!

Primăria Slobozia a desființat șantierul din imediata vecinătate a Pieței Revoluției. Contractul de pază rămâne însă în vigoare până în vara anului 2021. Suma cheltuită în ultimii 2 ani de către municipalitate pentru paza statuii lui Matei Basarab se ridică la 238104 de lei. «Am încercat să închid acest contract de pază... Dar, prin contract, poate fi desființat doar la Curtea Europeană de Justiție!» a declarat primarul Dragoș Soare.

Curat ilegal, coane Mocioniule! În 2019, Primăria Slobozia încheia un contract de pază pentru «organizarea de șantier» din Piața Revoluției, respectiv... [citește_tot_articolul]

9 Martie 2021, 10:10 (10219 vizualizări - 3 comentarii)

EVENIMENT

Ex-subprefectul Emilian Barbu, acționat în instanță de Primăria Slobozia

Ex-subprefectul Emilian Barbu, acționat în instanță de Primăria Slobozia

Primăria Slobozia a deschis un proces împotriva lui Emilian Barbu, ex-subprefectul ju­dețului Ialomița. Potrivit documen­telor depuse la instanță, admi­nis­trația locală îl obligă la plata a 4900 de lei, reprezentând contrava­loarea unui prejudiciu pe care acesta nu l-ar fi recuperat în vremea în care își desfășura activitatea în calitate de funcționar public al Primă­riei Slobozia. În apărarea sa, Emilian Barbu susține, privitor la acțiunea înregistrată pe rolul Judecătoriei Slobozia, că nu are justificare legală.

Proces în desfășurare
Pe la jumătatea anului 2014, Camera de ... [citește_tot_articolul]

8 Martie 2021, 13:40 (9044 vizualizări - 11 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Marius Ștef revine la conducerea OCPI Ialomița

Marius Ștef revine la conducerea OCPI Ialomița

Schimbare la vârful Oficiului Județean de Cadastru și Publicitate Imobiliară Ialomița. Fostul director Marius Ștef revine în funcția de conducere a instituției, acesta preluându-și atribuțiile începând cu ziua de luni, 8 martie 2021.

OCPI Ialomița are un alt director Marius Ștef a exercitat funcția de director al OCPI Ialomița în perioada mai 2017-decembrie 2019, fiind înlocuit de Tănase Mihalcea, la rândul său fost director al instituției. Marius Ștef a preluat funcția începând cu data de luni 8 martie 2021 și va rămâne la conducerea OCPI Ialomița pentru o perioadă de 6 luni când,... [citește_tot_articolul]

8 Martie 2021, 12:10 (7525 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

«Orașul de Floci» și Conacul Bolomey ne costă 8 milioane de lei

Investițiile în «cultura istorică» merg mai departe

«Orașul de Floci» și Conacul Bolomey ne costă 8 milioane de lei

Investițiile în «cultura istorică» a județului afectează dramatic bugetul Consiliului Județean Ialomița. Deși întârziate, procedurile de atribuire a lucrărilor pentru «Orașul de Floci» și Conacul Bolomey nu au fost abandonate. Conform estimărilor oficiale, cofinanțarea acestor două obiective va costa 8 milioane de lei. Singura investiție în «cultura istorică» desfășurată conform graficului este cea de reabilitare a Bisericii de lemn «Sfântul Nicolae».

Iluzii turistice pe bani europeni Administrația județeană a decis să continue demersurile pentru finalizarea investițiilor în «cultura... [citește_tot_articolul]

8 Martie 2021, 09:55 (6396 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Sănătate la preț redus, în comuna Săveni

Sănătate la preț redus, în comuna Săveni

Administrația locală din Săveni promite cetățenilor un acces mai facil la serviciile de Sănătate, prin intermediul Dispensarului construit în comună. Oamenii vor beneficia de îngrijiri medicale fără a suporta contrava­loarea consultațiilor. «Am găsit o fa­cilitate prin care oamenii vor plăti doar consumabilele folosite de medici pentru a-i investiga, al căror preț e mic...» susține Mirela Drăgoi, primarul comunei Săveni.

Dispensar de 1,4 milioane de lei
Ideea de a le oferi servicii de Sănătate la preț redus localnicilor din Săveni le-a venit reprezentanților administrației locale... [citește_tot_articolul]

7 Martie 2021, 13:10 (6575 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Adâncata, prima comună din România cu circuit de mare viteză

Adâncata, prima comună din România cu circuit de mare viteză

La marginea localității Adâncata, din județul Ialomița, există primul circuit de mare viteză construit în România. Pista are o lungime de peste 4 kilometri și atrage an de an cei mai experimentați piloți de autoturisme sau motociclete, care se întrec în campionate acreditate de Federația Română de Automobilism Sportiv. Reprezentanții administrației locale susțin faptul că datorită circuitului comuna a devenit foarte cunoscută în zona de Sud-Est a țării.

Se întâmplă în Ialomița
În timp ce multe localități din județul nostru trăiesc într-un con de umbră, comuna Adâncata a reușit... [citește_tot_articolul]

6 Martie 2021, 15:20 (5839 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Exclusiv: Înregistrarea video cu taximetristul care a provocat accidentul cu șase victime de la Slobozia Nouă

Exclusiv: Înregistrarea video cu taximetristul care a provocat accidentul cu șase victime de la Slobozia Nouă

În dimineața zilei vineri, 5 martie 2021, un taximetrist inconștient a provocat un accident soldat cu șase victime. Ziarul nostru a intrat în posesia înregistrării camerelor video din zonă și, potrivit imaginilor, taximetristul a intrat în intersecție fără să se asigure și fără chiar a încetini!

Ruletă rusească cu șase victime În dimineața zilei de vineri, 5 martie 2021, un șofer de taxi din Slobozia a provocat un accident soldat cu șase victime. Înregistrarea de pe camerele video de la fața locului este șocantă. Potrivit acestora, taximetristul a intrat în intersecție fără să se asigure... [citește_tot_articolul]

5 Martie 2021, 19:00 (13522 vizualizări - 12 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Paza ruinelor de la Chiciu ne-a costat 1,14 milioane de lei în 11 ani

Administrația Soare promite economii bugetare

Paza ruinelor de la Chiciu ne-a costat 1,14 milioane de lei în 11 ani

Administrația Soare a propus plenului Consiliului Local Slobozia cedarea ruinelor stației de alimentare cu apă de la Chiciu  către administrația județeană din Călărași. Conform estimărilor oficiale, paza acestor ruine a costat administrația locală a Sloboziei 1,14 milioane de lei. Dragoș Soare a declarat în cadrul ședinței Consiliului local de la sfârșitul lunii februarie 2021 că «aceasta este o cheltuială inutilă pentru bugetul local...».

Scheleții din dulapul administrației slobozene
În 2009, administrația Ionașcu renunța la continu­area investițiilor la stația de alimentare... [citește_tot_articolul]

5 Martie 2021, 12:10 (5217 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Prefectul Tănăsescu a fost învestit cu ușile închise

Ceremonie secretă la Prefectură

Prefectul Tănăsescu a fost învestit cu ușile închise

Joi, 4 martie 2021, la orele 13,30, s-a desfășurat ceremonia de învestire a noului prefect al județului Ialomița, Mihai-Andrei Tănăsescu. Ceremonia s-a desfășurat cu ușile închise, sub pretextul că «nu există destul loc în sală». În numele prefectului, noul subprefect al județului, Gheorghe Babagianu, a promis că acesta va organiza o conferință de presă vineri, 5 martie 2021...

Prefectul dacă nu-i fudul... Prefectul județului Ialomița, Mihai-Andrei Tănăsescu a decis ca evenimentul de învestire să aibă caracter privat. Astfel, la ceremonia desfășurată joi, 4 martie a.c., presa... [citește_tot_articolul]

4 Martie 2021, 19:20 (15786 vizualizări - 19 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Tonița Manea NU mai este prefect. Mihai-Andrei Tănăsescu este noul prefect al Ialomiței!

Tonița Manea NU mai este prefect. Mihai-Andrei Tănăsescu este noul prefect al Ialomiței!

bonus: subprefectul Emilian Barbu a fost eliberat din funcție

În cadrul ședinței de Guvern de miercuri, 3 martie 2021, au fost eliberați din funcții 38 de prefecți și 60 de subprefecți la nivel național. De asemenea, au fost numiți în funcții 36 de prefecți și 75 de subprefecți, pentru alți 4 subprefecți aplicându-se principiul «mobilității», devenind inspectori guvernamentali. Astfel, printr-o Hotărâre, Tonița Manea a fost eliberată din funcția de prefect, începând cu data de joi, 4 martie 2021, printr-o altă Hotărâre a Guvernului Câțu, fiind numit în această funcție Mihai-Andrei Tănăsescu. Acesta a fost propunerea USR PLUS Ialomița pentru a ocupa poziția de prefect, anterior fiind stabilit că județul Ialomița revine USR PLUS pentru... [citește_tot_articolul]

3 Martie 2021, 19:05 (28361 vizualizări - 23 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

AJPIS Ialomița a plătit ajutoare sociale de 204 milioane de lei

În 2020

AJPIS Ialomița a plătit ajutoare sociale de 204 milioane de lei

bonus: Fonduri alocate pentru copiii și adulții instituționalizați

Agenția Județeană de Plăți și Inspecție Socială Ialomița (AJPIS Ialomița) reprezintă cea mai importantă instituție publică prin intermediul cărora ajutoarele sociale ajung la beneficiari. Conform informațiilor oficiale, în 2020, AJPIS Ialomița a efectuat plăți de 204 milioane de lei.

Sprijin financiar pentru 30 mii de persoane Agenția Județeană pentru Plăți și Inspecție Socială Ialomița este principala instituție prin intermediul căreia fondurile acordate de Stat sub forma ajutoarelor sociale ajung la beneficiari. În 2020, în evidențele instituției s-au aflat aproximativ 30 mii de persoane... [citește_tot_articolul]

3 Martie 2021, 17:15 (4287 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Spitalul Județean de Urgență Slobozia angajează îngrijitor pentru spațiile verzi

În locul medicilor specialiști

Spitalul Județean de Urgență Slobozia angajează îngrijitor pentru spațiile verzi

Fără un management eficient în privința resurselor umane pentru a putea umple golurile din cabinetele medicilor specialiști, Spitalul Județean de Urgență Slobozia angajează forță de muncă pentru departamente mai puțin esențiale. Așa se face că deși are nevoie de medici, cel mai mare spital din Ialomița angajează personal pentru îngrijirea spațiilor verzi. Conducerea unității medicale a motivat faptul că cele 5 hectare de spațiu verde din curtea interioară a spitalului sunt greu de întreținut de un singur angajat. În schimb, despre lipsa acută de medici cu care Spitalul Slobozia se confruntă reprezentanții instituției pare că nu au soluții.

Locuri de muncă pentru personal neesențial... [citește_tot_articolul]

3 Martie 2021, 12:20 (10586 vizualizări - 8 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Proiecte investiționale de 34,5 milioane de lei pentru «eficiență energetică»

Consiliul Județean Ialomița o ia de la capăt

Proiecte investiționale de 34,5 milioane de lei pentru «eficiență energetică»

Consiliul Județean Ialomița a aprobat joi, 25 februarie 2021, în plen, reluarea procedu­rilor de investiții pentru «creșterea efi­cienței energetice» a clădirilor Centrului Cultural «Ionel Perlea», Liceului Tehnologic Special «Ion Teodo­rescu» Slobozia, Muzeului Județean, Cercul Militar-pavi­lion A și Drumuri și Poduri SA. Valoarea totală a acestor investiții depășește 34,5 milioane de lei. Cota de cofinanțare a acestor investiții este de 2%. Primele demersuri administrative pentru reabilitarea acestor clădiri au fost făcute de către administrația Moraru.

Sfânta DALI în varianta revizuită... [citește_tot_articolul]

2 Martie 2021, 18:05 (7365 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ex-primarul Daniel Popa a obținut bonusuri de 31800 de euro pentru 90 de abonamente telefonice

Situație incredibilă la Primăria Bărcănești

Ex-primarul Daniel Popa a obținut bonusuri de 31800 de euro pentru 90 de abonamente telefonice

bonus: Raportul de audit nu lasă loc de speculații

Primăria Bărcănești a fost somată de către Telekom să plătească peste 200000 de lei, reprezentând facturi telefonice neachitate de peste 2 ani. Con­tractele de abonamente au fost încheiate de către ex-primarul comunei, Daniel Popa, pe parcursul mandatului 2016-2020. Conform informațiilor oficiale, numărul abonamentelor încheiate cu Telekom și Vodafone se ridică la 90. Primăria Bărcănești are 24 de angajați, iar Daniel Popa nu a putut explica cum s-a ajuns aici. «Toate astea se vor lămuri în timp...» a declarat ex-primarul comunei Bărcănești, Daniel Popa.

90 de abonamente în plată În... [citește_tot_articolul]

2 Martie 2021, 10:10 (8460 vizualizări - 13 comentarii)

EVENIMENT

În Ialomița s-au «pierdut» doar 9 doze de vaccin anti-COVID-19

În Ialomița s-au «pierdut» doar 9 doze de vaccin anti-COVID-19

Centrele de vaccinare anti-COVID-19 din Ialomița înregistrează o rată scăzută a «pierderilor» dozelor de vaccin. Conform datelor oferite de Direcția de Sănătate Publică Ialomița, de la debutul Campaniei de Vaccinare și până în prezent, doar 9 doze s-au pierdut la nivelul județului nostru. «Această situație evidențiază faptul că oamenii au încredere în vaccin!» susține Valentin Spătărelu, coordonatorul Cam­paniei de Vaccinare anti-COVID-19 în Ialomița.

Peste 20 mii de ialomițeni, imunizați De la debutul Campaniei de Vaccinare anti-COVID-19 și până în prezent, la nivelul județului Ialomița... [citește_tot_articolul]

1 Martie 2021, 13:40 (2914 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Fotoliu de primar cumpărat cu 200 de lei/vot, în comuna Borănești

Fotoliu de primar cumpărat cu 200 de lei/vot, în comuna Borănești

O  anchetă penală instrumentată de procurorii Parchetului de pe lângă Judecătoria Urziceni scoate la iveală maniera în care unii dintre primarii ialomițeni au reușit să-și obțină mandatele la Alegerile Locale desfășurate anul trecut, la finalul lunii septembrie. Dosarul penal al anchetatorilor face referire la modul în care Ionuț Grecea, edil aflat la primul său mandat, a reușit să devină primar al comunei Borănești. Procurorii susțin faptul că acesta, sprijinit de alte 5 persoane, a oferit câte 200 de lei alegătorilor săi, în schimbul voturilor. În prezent, edilul a fost pus sub control judiciar, pentru o perioadă de 60 de zile.

24 de ore în custodia Poliției... [citește_tot_articolul]

1 Martie 2021, 09:55 (8406 vizualizări - 12 comentarii)

EVENIMENT

Control ARACIP în școlile din Ialomița

Control ARACIP în școlile din Ialomița

Agenția Română de Asigurare a Calității în Învățământul Preuniversitar (ARACIP) a desfășurat în 2020 verificări în școlile din județ, privind modul în care unitățile de învățământ respectă indicatorii de performanță în ceea ce privește calitatea actului educațional. Verificările s-au realizat în 15 școli ialomițene, feedback-ul fiind unul pozitiv, după cum apreciază experții ARACIP.

Verificări în școli Agenția Română de Asigurare a Calității în Învățământul Preuniversitar (ARACIP) are rolul de a realiza o evaluare externă a calității procesului educațional care se desfășoară în școli... [citește_tot_articolul]

28 Februarie 2021, 12:20 (5524 vizualizări - 6 comentarii)

EVENIMENT

Decizie definitivă a Curții de Apel București: Chemgas Holding Corporation, în faliment!

Decizie definitivă a Curții de Apel București: Chemgas Holding Corporation, în faliment!

Curtea de Apel București a respins apelul făcut de reprezentanții societății Chemgas Holding Corporation, care controlează Combinatul Chimic din Slobozia, împotriva sentinței Tribunalului Ialomița privind intrarea în faliment a firmei. Chemgas Holding Corporation este cel mai mare datornic al județului, având debite către creditorii săi de peste 502,5 milioane de lei.

250 de angajați, trimiși acasă Intrarea în faliment a Chemgas Holding Corporation a fost dispusă de Tribunalul Ialomița, printr-o sentință dată în martie 2020. Judecătorii au luat această decizie întrucât firma nu a respectat... [citește_tot_articolul]

26 Februarie 2021, 20:10 (9344 vizualizări - 2 comentarii)

28 Iun 2026
265 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Țăndărei: Doi tineri hoți furau din curțile localnicilor

Doi tineri de 21, respectiv 23 ani, ambii din Țăndărei au fost reținuți pe bază de ordonanță de reținere pentru 24 de ore pentru comiterea infracțiunii de furt calificat. În fapt, cei în cauză, în perioada ...[citește_toată_știrea]

24 Noiembrie 2011, 12:53
(11378 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Țăndărei furt


AJOFM Ialomița: 59 locuri de muncă vacante

Potrivit datelor statistice ale Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița, la nivelul județului, miercuri, 23 noiembrie 2011, sînt disponibile doar 59 locuri de muncă. Cele mai multe posturi ...[citește_toată_știrea]

24 Noiembrie 2011, 12:47
(15182 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Surprinși în timp ce săpau șanțul pentru a scoate o conductă de irigații

Un feteștean de 45 ani a alertat Poliția cu privire la faptul că pe terenul său, situat în extravilanul Feteștiului, a surprins doi bărbați care sapă pe aliniamentul unei instalații de irigații cu scopul ...[citește_toată_știrea]

24 Noiembrie 2011, 12:41
(7425 vizualizări - 1 comentariu)


Slobozia: Recepție organizată de președintele Consiliului Județean Ialomița

Miercuri, 30 noiembrie a.c., președintele Consiliului Județean Ialomița, Silvian Ciupercă va organiza o recepție oficială. Evenimentul va marca sărbătorirea Zilei Naționale a României și va fi organizat ...[citește_toată_știrea]

24 Noiembrie 2011, 12:39
(12461 vizualizări - 1 comentariu)


Fetești: Flăcările au mistuit o rulotă fast-food

Un incendiu a izbucnit în cursul nopții la o rulotă în care se produceau și se comercializau preparate de tip fast-food din Fetești. Flăcările au fost observate și anunțate prin 112, în jurul orei 3,00 ...[citește_toată_știrea]

24 Noiembrie 2011, 12:07
(10889 vizualizări - 0 comentarii)


Explozie urmată de un incendiu la o stație de gaze din zona Urziceni

Explozie urmată de un incendiu la o stație de gaze din zona Urziceni

Evenimentul s-a produs miercuri, 23 noiembrie a.c., în jurul orei 18.30, la o stație de preîncălzire a gazelor a Romgaz SA Mediaș, situată pe un teren viran de pe DN1D Urziceni-Bărbulești. La locul intervenției ...[citește_toată_știrea]

24 Noiembrie 2011, 12:02
(14381 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Prinși în flagrant de polițiști în timp ce transbordau biodiesel furat într-o parcare

Marți, 22 noiembrie a.c., o patrulă de siguranță publică a surprins într-o parcare de pe DN2A, în afara localității Țăndărei, două persoane care încărcau dintr-o autocisternă într-un autoturism mai multe ...[citește_toată_știrea]

24 Noiembrie 2011, 11:54
(9025 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Întîlnire între pompieri și reprezentanți ai asociațiilor de proprietari

«Un parteneriat pentru siguranța dumneavoastră!»-sub acest slogan s-a desfășurat o întîlnire între reprezentanții asociațiilor de proprietari de la nivelul municipiului Slobozia și cei ai Inspectoratului ...[citește_toată_știrea]

24 Noiembrie 2011, 11:50
(19054 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: La 17 ani a furat din magazin

A fost depistat un minor, în vîrstă de 17 ani, din Urziceni, care a profitat de neatenția unei vînzătoare și a sustras dintr-o firmă de pe raza localității suma de 72 lei. Acesta a fost urmărit și prins ...[citește_toată_știrea]

24 Noiembrie 2011, 11:48
(12811 vizualizări - 0 comentarii)


Dridu: Incendiu de la o țigare la o fabrică de confecții

Un incendiu s-a produs la o fabrică de confecții din comuna Dridu, miercuri, 23 noiembrie a.c., în jurul orei 12.00, iar pentru localizarea și lichidarea acestuia au intervenit pompierii de la Secția Urziceni ...[citește_toată_știrea]

24 Noiembrie 2011, 11:42
(13803 vizualizări - 0 comentarii)


Sfîntu Gheorghe: Arestat pentru furt

Agenți din cadrul Secției de Poliție Rurală Ion Roată au depistat marți, 22 noiembrie a.c., pe raza comunei Sfântu Gheorghe, un tînăr localnic, de 22 ani, pe numele căruia Judecătoria Urziceni a emis mandat ...[citește_toată_știrea]

24 Noiembrie 2011, 11:38
(17273 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Beat cu mașina prin oraș

Pe raza municipiului Urziceni a fost depistat un bărbat, de 44 ani, domiciliat în comuna Alexeni, care a condus un autoturism avînd o alcoolemie peste limita legală. Șoferul a fost testat alcoolscop, rezultatul ...[citește_toată_știrea]

24 Noiembrie 2011, 11:26
(11174 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Expoziție de pictură a unui deținut

Vineri, 25 noiembrie a.c., o persoană privată de libertate din Penitenciarul Slobozia, Victor Săvilă, va inaugura o expoziție de pictură. Evenimentul, intitulat «Dincolo de prejudecăți», se va desfășura ...[citește_toată_știrea]

24 Noiembrie 2011, 11:22
(12933 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: Transporta cu tractorul lemne fără documente

Marți, 22 noiembrie a.c., Formațiunea de Investigare a Fraudelor Țăndărei a organizat și executat o acțiune pe linia identificării transporturilor ilegale de mărfuri. Astfel, au fost legitimate 44 de persoane ...[citește_toată_știrea]

24 Noiembrie 2011, 11:20
(13257 vizualizări - 1 comentariu)


Slobozia: Prins de jandarmi încercînd să vîndă o cameră video și un mobil

Jandarmii au surprins un prahovean care încerca să facă speculă în Slobozia. Marți, 22 noiembrie.a.c., în jurul orei 14,15, jandarmii l-au surprins Z. FILON, de 33 ani, din comuna Vărbilău-Prahova, în timp ...[citește_toată_știrea]

24 Noiembrie 2011, 11:02
(12700 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. ...[citește_toată_știrea]

22 Noiembrie 2011, 16:38
(4852 vizualizări - 0 comentarii)


Braconaj pe fondul de vînătoare Săveni

Luni, 21 noiembrie, polițiștii Serviciului Arme, Explozivi și Substanțe Periculoase au acționat pe linia prevenirii și combaterii braconajului cinegetic pe fondul cinegetic Săveni. Astfel, pe o solă cultivată ...[citește_toată_știrea]

22 Noiembrie 2011, 14:47
(17121 vizualizări - 2 comentarii)

Taguri: Săveni braconaj


Ialomița: Șoferi băuți și fără permis, la volan

Doi bărbați de 40, respectiv 57 ani, sînt cercetați de polițiști pentru conducere sub influența băuturilor alcoolice. Bărbatul de 40 ani, din Dridu, a fost prins luni, 21 noiembrie a.c., conducînd un autoturism ...[citește_toată_știrea]

22 Noiembrie 2011, 14:44
(11093 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Acțiuni pentru siguranța publică

Polițiștii slobozeni au derulat, în perioada 18-20 noiembrie a.c., o serie de acțiuni ce au vizat siguranța publică. Rezumatul activităților reține că, pe parcursul celor trei zile, polițiștii au legitimat ...[citește_toată_știrea]

22 Noiembrie 2011, 14:41
(11010 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: Furau curent electric

În urma unei acțiuni desfășurată în dimineața zilei de vineri, 18 noiembrie a.c. în orașul Țăndărei, 12 gospodării au fost depistate racordate ilegal la rețeaua de distribuție a energiei electrice. Așadar ...[citește_toată_știrea]

21 Noiembrie 2011, 14:59
(19637 vizualizări - 2 comentarii)


Slobozia: Deși mirosea a alcool, a refuzat testarea alcooltest

Polițiștii slobozeni au oprit, vineri, 18 noiembrie, pentru un control de rutină, o mașină condusă de un bărbat, de 34 ani, din localitate. Potrivit polițiștilor, tînărul emana halenă puternică de alcool ...[citește_toată_știrea]

21 Noiembrie 2011, 14:05
(13627 vizualizări - 0 comentarii)


Căzănești: Au furat dintr-un bar suc și alcool

Polițiștii cercetează trei tineri, cu vîrste cuprinse între 17 și 24 ani, toți domiciliați pe raza orașului Căzănești, sub aspectul săvîrșirii infracțiunii de furt calificat. În fapt, aceștia, în ziua de ...[citește_toată_știrea]

21 Noiembrie 2011, 14:03
(13864 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Șoferi băuți, la volan

86 km/h este o viteză surprinsă de aparatul radar, sîmbătă, 19 noiembrie, pe raza muncipiului Slobozia. După ce au oprit mașina, polițiștii au stabilit că era condusă de un slobozean, de53 ani, care, în ...[citește_toată_știrea]

21 Noiembrie 2011, 14:02
(15778 vizualizări - 0 comentarii)


Platonești: S-a lovit frontal de o mașină

Sîmbătă, 19 noiembrie, un constănțean de 62 ani a produs un accident de circulație pe DJ212, în apropierea localității Platonești. Cauza principală a nefericitului incident a fost viteza de deplasare neadaptată ...[citește_toată_știrea]

21 Noiembrie 2011, 14:02
(15147 vizualizări - 0 comentarii)


Alexeni: Doi minori, acuzați de furt

Poliția a fost sesizată joi, 17 noiembrie a.c., de către un bărbat de 60 ani, din comuna Alexeni, despre faptul că persoane necunoscute au pătruns în curtea locuinței sale și i-au sustras dintr-o anexă ...[citește_toată_știrea]

21 Noiembrie 2011, 14:02
(11623 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Alexeni furt


Gheorghe Doja: Fără permis și băut, la volan

Un bărbat de 41 ani, din Gheorghe Doja, a fost prins vineri, 18 noiembrie, de polițiști în timp ce conducea o mașină deși nu poseda permis de conducere. Mai mult, pentru că mirosea a alcool, polițiștii ...[citește_toată_știrea]

21 Noiembrie 2011, 14:01
(13179 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Arestat pentru conducere fără permis

Vineri, 18 noiembrie, polițiștii au reținut pe bază de ordonanță de reținere pentru 24 de ore un bărbat de 41 ani, din Păltiniș, care a fost prins în trafic, în mod repetat, în timp ce conducea fără a poseda ...[citește_toată_știrea]

21 Noiembrie 2011, 13:58
(12406 vizualizări - 0 comentarii)


Peste 66 mii lei, amenzi aplicate de Poliția Rutieră Ialomița

În perioada 18-20 noiembrie, polițiștii Serviciului Rutier au derulat o serie de acțiuni preventive în traficul ialomițean. Încălcările normelor rutiere au fost sancționate cu 290 de amenzi, 5 certificate ...[citește_toată_știrea]

21 Noiembrie 2011, 13:51
(10693 vizualizări - 0 comentarii)


Locuri de muncă vacante în Germania

Agenția Națională pentru Ocuparea Forței de Muncă organizează selecție pentru studenții și masteranzii care doresc să lucreze în Germania în perioada vacanței de vară, anul 2012. Potrivit organizatorilor ...[citește_toată_știrea]

21 Noiembrie 2011, 09:48
(13353 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Încercau să spargă mașinile dintr-o parcare

Trei tineri, cu vîrste cuprinse între 15 și 19 ani, au fost prinși de polițiști în timp ce încercau să deschidă mai multe autoturisme dintr-o parcare din Slobozia. Fapta a fost sesizată polițiștilor de ...[citește_toată_știrea]

21 Noiembrie 2011, 09:38
(10835 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Carmen în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Gigel în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! mdrag20 în Irigațiile pe 36000 de hectare în Ialomița, afectate de o decizie a CFR pentru protejarea unui pod feroviar în Brăila Gigi gunoierul în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Corcodel de la DUMITRESTI în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia casă Slobozia Nouă în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 închiriere apartament 3 camere Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 om de rand în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! laurentiu în «Beach Party» săptămânal pe Plaja Zorilor Răduță Aurelian-Constantin în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia @ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final soluția e simplă în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Fa Marileno în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Maria în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Nelu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Vasile în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Ionut în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Mihai în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...