Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Fetești: Arestat pentru că a încercat să-și omoare iubita

Fetești: Arestat pentru că a încercat să-și omoare iubita

Un tânăr de 29 de ani, din Fetești, a fost arestat marți, 9 martie 2021, sub acuzația de «tentativă la omor». Astfel, în seara zilei de luni, 8 martie 2021, acesta a încercat să-și omoare iubita, din cauza geloziei. Tânărul a luat un cuțit și a înjunghiat-o pe concubina sa în zona gâtului. Strigătele de disperare ale fetei i-au alertat pe vecini care au sunat la 112. Polițiști au ajuns imediat la fața locului, agresorul fiind reținut pentru 24 de ore. Tânăra se află în prezent internată la spital, fiind sub supraveghere medicală. Surse judiciare susțin faptul că agresorul este recidivist, fiind eliberat din închisoare anul trecut.... [citește_tot_articolul]

10 Martie 2021, 14:05 (3631 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Slobozia ar putea avea un nou complex comercial în 2 ani

Mai bine mai târziu decât niciodată

Slobozia ar putea avea un nou complex comercial în 2 ani

Primăria Slobozia a deblocat investiția pentru realizarea unui complex comercial în Cartierul «Pepinieră». Terenul, în suprafață de 4,6 hectare, a fost pre­luat de către Oyl Company Holding AG, care va realiza acolo un complex comercial. Valoarea investiției se ridică la 4,5 milioane de lei. Semnarea contractului a fost amânată timp de 9 luni.

Cu răbdarea treci marea Consiliul Local Slobozia a aprobat în ședința de joi, 25 februarie 2021, un pro­iect de hotărâre care permite Primăriei Slobozia să încheie un contract de superficie pentru cele 4,6 ha de teren situat în Cartierul «Pepinieră... [citește_tot_articolul]

10 Martie 2021, 10:20 (16428 vizualizări - 16 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Șantierul din «Piața Revoluției» a dispărut. Primăria Slobozia plătește în continuare paza obiectivului!

Paradoxul contractelor de pază ale Primăriei Slobozia

Șantierul din «Piața Revoluției» a dispărut. Primăria Slobozia plătește în continuare paza obiectivului!

Primăria Slobozia a desființat șantierul din imediata vecinătate a Pieței Revoluției. Contractul de pază rămâne însă în vigoare până în vara anului 2021. Suma cheltuită în ultimii 2 ani de către municipalitate pentru paza statuii lui Matei Basarab se ridică la 238104 de lei. «Am încercat să închid acest contract de pază... Dar, prin contract, poate fi desființat doar la Curtea Europeană de Justiție!» a declarat primarul Dragoș Soare.

Curat ilegal, coane Mocioniule! În 2019, Primăria Slobozia încheia un contract de pază pentru «organizarea de șantier» din Piața Revoluției, respectiv... [citește_tot_articolul]

9 Martie 2021, 10:10 (10219 vizualizări - 3 comentarii)

EVENIMENT

Ex-subprefectul Emilian Barbu, acționat în instanță de Primăria Slobozia

Ex-subprefectul Emilian Barbu, acționat în instanță de Primăria Slobozia

Primăria Slobozia a deschis un proces împotriva lui Emilian Barbu, ex-subprefectul ju­dețului Ialomița. Potrivit documen­telor depuse la instanță, admi­nis­trația locală îl obligă la plata a 4900 de lei, reprezentând contrava­loarea unui prejudiciu pe care acesta nu l-ar fi recuperat în vremea în care își desfășura activitatea în calitate de funcționar public al Primă­riei Slobozia. În apărarea sa, Emilian Barbu susține, privitor la acțiunea înregistrată pe rolul Judecătoriei Slobozia, că nu are justificare legală.

Proces în desfășurare
Pe la jumătatea anului 2014, Camera de ... [citește_tot_articolul]

8 Martie 2021, 13:40 (9044 vizualizări - 11 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Marius Ștef revine la conducerea OCPI Ialomița

Marius Ștef revine la conducerea OCPI Ialomița

Schimbare la vârful Oficiului Județean de Cadastru și Publicitate Imobiliară Ialomița. Fostul director Marius Ștef revine în funcția de conducere a instituției, acesta preluându-și atribuțiile începând cu ziua de luni, 8 martie 2021.

OCPI Ialomița are un alt director Marius Ștef a exercitat funcția de director al OCPI Ialomița în perioada mai 2017-decembrie 2019, fiind înlocuit de Tănase Mihalcea, la rândul său fost director al instituției. Marius Ștef a preluat funcția începând cu data de luni 8 martie 2021 și va rămâne la conducerea OCPI Ialomița pentru o perioadă de 6 luni când,... [citește_tot_articolul]

8 Martie 2021, 12:10 (7525 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

«Orașul de Floci» și Conacul Bolomey ne costă 8 milioane de lei

Investițiile în «cultura istorică» merg mai departe

«Orașul de Floci» și Conacul Bolomey ne costă 8 milioane de lei

Investițiile în «cultura istorică» a județului afectează dramatic bugetul Consiliului Județean Ialomița. Deși întârziate, procedurile de atribuire a lucrărilor pentru «Orașul de Floci» și Conacul Bolomey nu au fost abandonate. Conform estimărilor oficiale, cofinanțarea acestor două obiective va costa 8 milioane de lei. Singura investiție în «cultura istorică» desfășurată conform graficului este cea de reabilitare a Bisericii de lemn «Sfântul Nicolae».

Iluzii turistice pe bani europeni Administrația județeană a decis să continue demersurile pentru finalizarea investițiilor în «cultura... [citește_tot_articolul]

8 Martie 2021, 09:55 (6394 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Sănătate la preț redus, în comuna Săveni

Sănătate la preț redus, în comuna Săveni

Administrația locală din Săveni promite cetățenilor un acces mai facil la serviciile de Sănătate, prin intermediul Dispensarului construit în comună. Oamenii vor beneficia de îngrijiri medicale fără a suporta contrava­loarea consultațiilor. «Am găsit o fa­cilitate prin care oamenii vor plăti doar consumabilele folosite de medici pentru a-i investiga, al căror preț e mic...» susține Mirela Drăgoi, primarul comunei Săveni.

Dispensar de 1,4 milioane de lei
Ideea de a le oferi servicii de Sănătate la preț redus localnicilor din Săveni le-a venit reprezentanților administrației locale... [citește_tot_articolul]

7 Martie 2021, 13:10 (6575 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Adâncata, prima comună din România cu circuit de mare viteză

Adâncata, prima comună din România cu circuit de mare viteză

La marginea localității Adâncata, din județul Ialomița, există primul circuit de mare viteză construit în România. Pista are o lungime de peste 4 kilometri și atrage an de an cei mai experimentați piloți de autoturisme sau motociclete, care se întrec în campionate acreditate de Federația Română de Automobilism Sportiv. Reprezentanții administrației locale susțin faptul că datorită circuitului comuna a devenit foarte cunoscută în zona de Sud-Est a țării.

Se întâmplă în Ialomița
În timp ce multe localități din județul nostru trăiesc într-un con de umbră, comuna Adâncata a reușit... [citește_tot_articolul]

6 Martie 2021, 15:20 (5838 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Exclusiv: Înregistrarea video cu taximetristul care a provocat accidentul cu șase victime de la Slobozia Nouă

Exclusiv: Înregistrarea video cu taximetristul care a provocat accidentul cu șase victime de la Slobozia Nouă

În dimineața zilei vineri, 5 martie 2021, un taximetrist inconștient a provocat un accident soldat cu șase victime. Ziarul nostru a intrat în posesia înregistrării camerelor video din zonă și, potrivit imaginilor, taximetristul a intrat în intersecție fără să se asigure și fără chiar a încetini!

Ruletă rusească cu șase victime În dimineața zilei de vineri, 5 martie 2021, un șofer de taxi din Slobozia a provocat un accident soldat cu șase victime. Înregistrarea de pe camerele video de la fața locului este șocantă. Potrivit acestora, taximetristul a intrat în intersecție fără să se asigure... [citește_tot_articolul]

5 Martie 2021, 19:00 (13520 vizualizări - 12 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Paza ruinelor de la Chiciu ne-a costat 1,14 milioane de lei în 11 ani

Administrația Soare promite economii bugetare

Paza ruinelor de la Chiciu ne-a costat 1,14 milioane de lei în 11 ani

Administrația Soare a propus plenului Consiliului Local Slobozia cedarea ruinelor stației de alimentare cu apă de la Chiciu  către administrația județeană din Călărași. Conform estimărilor oficiale, paza acestor ruine a costat administrația locală a Sloboziei 1,14 milioane de lei. Dragoș Soare a declarat în cadrul ședinței Consiliului local de la sfârșitul lunii februarie 2021 că «aceasta este o cheltuială inutilă pentru bugetul local...».

Scheleții din dulapul administrației slobozene
În 2009, administrația Ionașcu renunța la continu­area investițiilor la stația de alimentare... [citește_tot_articolul]

5 Martie 2021, 12:10 (5216 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Prefectul Tănăsescu a fost învestit cu ușile închise

Ceremonie secretă la Prefectură

Prefectul Tănăsescu a fost învestit cu ușile închise

Joi, 4 martie 2021, la orele 13,30, s-a desfășurat ceremonia de învestire a noului prefect al județului Ialomița, Mihai-Andrei Tănăsescu. Ceremonia s-a desfășurat cu ușile închise, sub pretextul că «nu există destul loc în sală». În numele prefectului, noul subprefect al județului, Gheorghe Babagianu, a promis că acesta va organiza o conferință de presă vineri, 5 martie 2021...

Prefectul dacă nu-i fudul... Prefectul județului Ialomița, Mihai-Andrei Tănăsescu a decis ca evenimentul de învestire să aibă caracter privat. Astfel, la ceremonia desfășurată joi, 4 martie a.c., presa... [citește_tot_articolul]

4 Martie 2021, 19:20 (15784 vizualizări - 19 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Tonița Manea NU mai este prefect. Mihai-Andrei Tănăsescu este noul prefect al Ialomiței!

Tonița Manea NU mai este prefect. Mihai-Andrei Tănăsescu este noul prefect al Ialomiței!

bonus: subprefectul Emilian Barbu a fost eliberat din funcție

În cadrul ședinței de Guvern de miercuri, 3 martie 2021, au fost eliberați din funcții 38 de prefecți și 60 de subprefecți la nivel național. De asemenea, au fost numiți în funcții 36 de prefecți și 75 de subprefecți, pentru alți 4 subprefecți aplicându-se principiul «mobilității», devenind inspectori guvernamentali. Astfel, printr-o Hotărâre, Tonița Manea a fost eliberată din funcția de prefect, începând cu data de joi, 4 martie 2021, printr-o altă Hotărâre a Guvernului Câțu, fiind numit în această funcție Mihai-Andrei Tănăsescu. Acesta a fost propunerea USR PLUS Ialomița pentru a ocupa poziția de prefect, anterior fiind stabilit că județul Ialomița revine USR PLUS pentru... [citește_tot_articolul]

3 Martie 2021, 19:05 (28354 vizualizări - 23 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

AJPIS Ialomița a plătit ajutoare sociale de 204 milioane de lei

În 2020

AJPIS Ialomița a plătit ajutoare sociale de 204 milioane de lei

bonus: Fonduri alocate pentru copiii și adulții instituționalizați

Agenția Județeană de Plăți și Inspecție Socială Ialomița (AJPIS Ialomița) reprezintă cea mai importantă instituție publică prin intermediul cărora ajutoarele sociale ajung la beneficiari. Conform informațiilor oficiale, în 2020, AJPIS Ialomița a efectuat plăți de 204 milioane de lei.

Sprijin financiar pentru 30 mii de persoane Agenția Județeană pentru Plăți și Inspecție Socială Ialomița este principala instituție prin intermediul căreia fondurile acordate de Stat sub forma ajutoarelor sociale ajung la beneficiari. În 2020, în evidențele instituției s-au aflat aproximativ 30 mii de persoane... [citește_tot_articolul]

3 Martie 2021, 17:15 (4287 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Spitalul Județean de Urgență Slobozia angajează îngrijitor pentru spațiile verzi

În locul medicilor specialiști

Spitalul Județean de Urgență Slobozia angajează îngrijitor pentru spațiile verzi

Fără un management eficient în privința resurselor umane pentru a putea umple golurile din cabinetele medicilor specialiști, Spitalul Județean de Urgență Slobozia angajează forță de muncă pentru departamente mai puțin esențiale. Așa se face că deși are nevoie de medici, cel mai mare spital din Ialomița angajează personal pentru îngrijirea spațiilor verzi. Conducerea unității medicale a motivat faptul că cele 5 hectare de spațiu verde din curtea interioară a spitalului sunt greu de întreținut de un singur angajat. În schimb, despre lipsa acută de medici cu care Spitalul Slobozia se confruntă reprezentanții instituției pare că nu au soluții.

Locuri de muncă pentru personal neesențial... [citește_tot_articolul]

3 Martie 2021, 12:20 (10586 vizualizări - 8 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Proiecte investiționale de 34,5 milioane de lei pentru «eficiență energetică»

Consiliul Județean Ialomița o ia de la capăt

Proiecte investiționale de 34,5 milioane de lei pentru «eficiență energetică»

Consiliul Județean Ialomița a aprobat joi, 25 februarie 2021, în plen, reluarea procedu­rilor de investiții pentru «creșterea efi­cienței energetice» a clădirilor Centrului Cultural «Ionel Perlea», Liceului Tehnologic Special «Ion Teodo­rescu» Slobozia, Muzeului Județean, Cercul Militar-pavi­lion A și Drumuri și Poduri SA. Valoarea totală a acestor investiții depășește 34,5 milioane de lei. Cota de cofinanțare a acestor investiții este de 2%. Primele demersuri administrative pentru reabilitarea acestor clădiri au fost făcute de către administrația Moraru.

Sfânta DALI în varianta revizuită... [citește_tot_articolul]

2 Martie 2021, 18:05 (7365 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ex-primarul Daniel Popa a obținut bonusuri de 31800 de euro pentru 90 de abonamente telefonice

Situație incredibilă la Primăria Bărcănești

Ex-primarul Daniel Popa a obținut bonusuri de 31800 de euro pentru 90 de abonamente telefonice

bonus: Raportul de audit nu lasă loc de speculații

Primăria Bărcănești a fost somată de către Telekom să plătească peste 200000 de lei, reprezentând facturi telefonice neachitate de peste 2 ani. Con­tractele de abonamente au fost încheiate de către ex-primarul comunei, Daniel Popa, pe parcursul mandatului 2016-2020. Conform informațiilor oficiale, numărul abonamentelor încheiate cu Telekom și Vodafone se ridică la 90. Primăria Bărcănești are 24 de angajați, iar Daniel Popa nu a putut explica cum s-a ajuns aici. «Toate astea se vor lămuri în timp...» a declarat ex-primarul comunei Bărcănești, Daniel Popa.

90 de abonamente în plată În... [citește_tot_articolul]

2 Martie 2021, 10:10 (8460 vizualizări - 13 comentarii)

EVENIMENT

În Ialomița s-au «pierdut» doar 9 doze de vaccin anti-COVID-19

În Ialomița s-au «pierdut» doar 9 doze de vaccin anti-COVID-19

Centrele de vaccinare anti-COVID-19 din Ialomița înregistrează o rată scăzută a «pierderilor» dozelor de vaccin. Conform datelor oferite de Direcția de Sănătate Publică Ialomița, de la debutul Campaniei de Vaccinare și până în prezent, doar 9 doze s-au pierdut la nivelul județului nostru. «Această situație evidențiază faptul că oamenii au încredere în vaccin!» susține Valentin Spătărelu, coordonatorul Cam­paniei de Vaccinare anti-COVID-19 în Ialomița.

Peste 20 mii de ialomițeni, imunizați De la debutul Campaniei de Vaccinare anti-COVID-19 și până în prezent, la nivelul județului Ialomița... [citește_tot_articolul]

1 Martie 2021, 13:40 (2914 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Fotoliu de primar cumpărat cu 200 de lei/vot, în comuna Borănești

Fotoliu de primar cumpărat cu 200 de lei/vot, în comuna Borănești

O  anchetă penală instrumentată de procurorii Parchetului de pe lângă Judecătoria Urziceni scoate la iveală maniera în care unii dintre primarii ialomițeni au reușit să-și obțină mandatele la Alegerile Locale desfășurate anul trecut, la finalul lunii septembrie. Dosarul penal al anchetatorilor face referire la modul în care Ionuț Grecea, edil aflat la primul său mandat, a reușit să devină primar al comunei Borănești. Procurorii susțin faptul că acesta, sprijinit de alte 5 persoane, a oferit câte 200 de lei alegătorilor săi, în schimbul voturilor. În prezent, edilul a fost pus sub control judiciar, pentru o perioadă de 60 de zile.

24 de ore în custodia Poliției... [citește_tot_articolul]

1 Martie 2021, 09:55 (8380 vizualizări - 12 comentarii)

EVENIMENT

Control ARACIP în școlile din Ialomița

Control ARACIP în școlile din Ialomița

Agenția Română de Asigurare a Calității în Învățământul Preuniversitar (ARACIP) a desfășurat în 2020 verificări în școlile din județ, privind modul în care unitățile de învățământ respectă indicatorii de performanță în ceea ce privește calitatea actului educațional. Verificările s-au realizat în 15 școli ialomițene, feedback-ul fiind unul pozitiv, după cum apreciază experții ARACIP.

Verificări în școli Agenția Română de Asigurare a Calității în Învățământul Preuniversitar (ARACIP) are rolul de a realiza o evaluare externă a calității procesului educațional care se desfășoară în școli... [citește_tot_articolul]

28 Februarie 2021, 12:20 (5524 vizualizări - 6 comentarii)

EVENIMENT

Decizie definitivă a Curții de Apel București: Chemgas Holding Corporation, în faliment!

Decizie definitivă a Curții de Apel București: Chemgas Holding Corporation, în faliment!

Curtea de Apel București a respins apelul făcut de reprezentanții societății Chemgas Holding Corporation, care controlează Combinatul Chimic din Slobozia, împotriva sentinței Tribunalului Ialomița privind intrarea în faliment a firmei. Chemgas Holding Corporation este cel mai mare datornic al județului, având debite către creditorii săi de peste 502,5 milioane de lei.

250 de angajați, trimiși acasă Intrarea în faliment a Chemgas Holding Corporation a fost dispusă de Tribunalul Ialomița, printr-o sentință dată în martie 2020. Judecătorii au luat această decizie întrucât firma nu a respectat... [citește_tot_articolul]

26 Februarie 2021, 20:10 (9342 vizualizări - 2 comentarii)

Sâmbătă 27 Iun 2026
251 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

DGFP Ialomița: Locul 7 pe țară la colectarea veniturilor

Potrivit datelor statistice ale Direcției Generale a Finanțelor Publice, în luna iulie 2011, pentru colectarea veniturilor bugetare, au fost emise peste 11 mii de somații în valoare de aproximativ 65,9 ...[citește_toată_știrea]

17 August 2011, 20:02
(6682 vizualizări - 0 comentarii)


Culmea hoției: Să-ți reclami propriul furt la 112!

Polițiștii au fost sesizați marți, 16 august, prin apelul de urgență 112, de către un bărbat, de 34 ani, din Slobozia, angajat al unei societăți comerciale, acesta sesizînd un furt. Slobozeanul a susținut ...[citește_toată_știrea]

17 August 2011, 20:00
(5730 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia furt


Sudiți: Proiectile găsite în curte

Un tînăr de 25 ani din comuna ialomițeană Sudiți a alertat polițiștii din localitate, speriat fiind că în curtea locuinței sale a descoperit două proiectile. Potrivit polițiștilor, la fața locului s-a deplasat ...[citește_toată_știrea]

17 August 2011, 19:59
(9074 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Sudiți proiectil


Luciu: S-au bătut zdravăn pe islaz

Marți, 16 august, la Luciu s-a produs un scandal de proporții. Un bărbat de 36 ani a alertat Poliția pentru faptul că în timp ce se afla pe islazul din localitate a fost bătut cu bîtele de două perosane ...[citește_toată_știrea]

17 August 2011, 19:57
(9014 vizualizări - 0 comentarii)


Secția 3 Stelnica: Lemne de foc furate

Peste 30 de autovehicule au fost oprite marți, 16 august, în cele două filtre instituite de polițiștii Secției 3 Poliție Rurală Stelnica. Acțiunea a avut ca scop prevenirea și comercializarea ilegală de ...[citește_toată_știrea]

17 August 2011, 19:56
(8675 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Furturile din locuințe, în atenția polițiștilor

Polițiștii din Urziceni au organizat marți, 16 august, o acțiune pentru prevenirea și combaterea furturilor din locuințe și societăți comerciale. În cadrul verificărilor, polițiștii au legitimat peste ...[citește_toată_știrea]

17 August 2011, 19:56
(6782 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. ...[citește_toată_știrea]

16 August 2011, 17:58
(4692 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Accidentată în timp ce traversa regulamentar

Luni, 15 august, în Slobozia s-a produs un accident de circulație soldat cu rănirea ușoară a unui pieton. Astfel, în timp ce o femeie, de 55 ani, din Slobozia, s-a angajat în traversarea regulamentară a ...[citește_toată_știrea]

16 August 2011, 17:49
(6980 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia accident


Ograda: Biciclistul beat a căzut peste parbrizul unei mașini

Polițiștii Biroului Rutier Slobozia au fost sesizați duminică, 14 august, adespre producerea pe raza comunei Ograda a unui accident rutier soldat cu rănirea ușoară a unei persoane. În urma cercetării la ...[citește_toată_știrea]

16 August 2011, 17:46
(5631 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Ograda accident


Ialomița: Accident în lanț pe DN2A în zona Chirana

Ialomița: Accident în lanț pe DN2A în zona Chirana

Marți, 16 august, în jurul orei 07.25, lîngă popasul Chirana a avut loc un accident soldat cu rănirea a cinci persoane și avarierea a nouă autoturisme și mașini de mare tonaj. Potrivit cercetărilor preliminare ...[citește_toată_știrea]

16 August 2011, 17:43
(9173 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: De la Cluj, fără permis

Duminică după amiaza, 14 august a.c., o patrulă de siguranță publică a depistat în trafic, pe Drumul Național 21, un autoturism la volanul căruia se deplasa un bărbat, de 45 de ani, din Cluj Napoca. În ...[citește_toată_știrea]

16 August 2011, 17:37
(5882 vizualizări - 0 comentarii)


DGFP Ialomița: Încasări de 114,95% la bugetul general consolidat

Direcția Generală a Finanțelor Publice Ialomița informează că, în decursul lunii iulie 2011, a colectat peste 50 milioane lei la bugetul consolidat de stat. 84,12% din totalul încasărilor au fost realizate ...[citește_toată_știrea]

16 August 2011, 16:38
(7345 vizualizări - 0 comentarii)


Murgeanca: Prin sat cu mașina, beat

Polițiștii rutieri au depistat duminică, 14 august a.c., în cadrul unui control de rutină, un autoturism condus de un bărbat, de 29 ani, pe raza satului Murgeanca. Întrucît acesta emana halenă alcoolică ...[citește_toată_știrea]

16 August 2011, 16:36
(8171 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița organizează cursuri pentru șomeri

Agenția Județeană pentru Ocuparea Forței de Muncă anunță redeschiderea sezonului de cursuri pentru șomeri. După studierea atentă a cererii existente pe piața locală, oficialii instituției au decis că cele ...[citește_toată_știrea]

16 August 2011, 16:35
(7302 vizualizări - 0 comentarii)


Movilița: La 16 ani, cercetat penal după ce a furat dintr-un autoturism

Un minor de 16 ani este cercetat penal de polițiști pentru un furt dintr-un autoturism. În acest sens, Poliția a fost sesizată sîmbătă, 13 august, de către o tînără de 29 ani, din București, despre faptul ...[citește_toată_știrea]

16 August 2011, 15:40
(6262 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Movilița furt


Ialomița: 140 de polițiști, în acțiune

În perioada 12-15 august, polițiștii ialomițeni, dar și alte forțe de ordine, au desfășurat o serie de acțiuni în mediul urban și rural din județ. Astfel, cei peste 140 de polițiști au legitimat 250 de ...[citește_toată_știrea]

16 August 2011, 15:39
(7089 vizualizări - 0 comentarii)


Orboiești: Hoți de fier vechi prinși de polițiști

Sîmbătă, 13 august, un bărbat din Orboiești a reclamat polițiștilor că cinci persoane au încercat să îi fure fier vechi din curtea locuinței. Bărbații, cu vîrste cuprinse între 18 și 45 de ani, toți din ...[citește_toată_știrea]

16 August 2011, 15:39
(8404 vizualizări - 0 comentarii)


DGFP Ialomița: Formularul 200 a intrat la prelucrare

Direcția Generală a Finanțelor Publice Ialomița informează contribuabilii persoane fizice că a început prelucrarea Formularului 200 «Declarație privind veniturile realizate din România», pentru anul 20 ...[citește_toată_știrea]

16 August 2011, 15:39
(7952 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Beți la volan

Vineri, 5 august a.c., polițiștii au depistat în trafic, pe bulevardul Matei Basarab, din Slobozia, un tînăr feteștean, de 21 ani, care emana halenă alcoolică. Șoferul a fost testat alcoolscop, valoarea ...[citește_toată_știrea]

16 August 2011, 07:33
(9479 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Alcool confiscat

Un bărbat de 36 ani, din Fetești, a fost oprit în trafic joi, 11 august, de polițiști, pentru un control de rutină. Verificările sumare în autovehiculul bărbatului au scos la iveală mai multe bidoane de ...[citește_toată_știrea]

12 August 2011, 18:41
(7354 vizualizări - 0 comentarii)


Valea Ciorii: Hoț prins de polițiști

Un tînăr de 20 ani din comuna ialomițeană Valea Ciorii este cercetat de polițiști pentru furt. Tînărul este acuzat că în noaptea de 9 spre 10 august a furat mai multe panouri de lemn de la gardul unui cetățean ...[citește_toată_știrea]

12 August 2011, 18:41
(7011 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Valea Ciorii furt


Fetești: Acțiune pentru legalitatea forței de muncă

Polițiștii feteșteni, în colaborare cu inspectori ITM, au desfășurat joi, 11 august, o acțiune pentru prevenirea și combaterea ilegalităților care se comit în domeniul forței de muncă. În acest sens au ...[citește_toată_știrea]

12 August 2011, 18:40
(7143 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Comerț ilegal cu lemne de foc

În perioada 9-11 august, polițiștii ialomițeni au desfășurat pe raza mai multor comune o acțiune ce a vizat combaterea faptelor de comercializare ilegală de material lemnos. Pe parcursul întregii acțiuni ...[citește_toată_știrea]

12 August 2011, 18:40
(10430 vizualizări - 1 comentariu)


Slobozia: Prostituată de meserie

Deși a fost amendată în nenumărate rînduri pentru prostituție, o tînără de 23 ani, din Slobozia, nu s-a dezis de meserie și joi, 11 august, jandarmii slobozeni au amendat-o din nou pe prostituată. Mihaela ...[citește_toată_știrea]

12 August 2011, 10:47
(8433 vizualizări - 1 comentariu)


Sărățeni: Arestată după ce și-a omorît bărbatul

O femeie de 36 ani din Sărățeni a fost arestată preventiv pentru 29 de zile pentru «omor». Femeia este acuzată că și-a ucis bărbatul cu un cuțit. Potrivit anchetatorilor, între victimă, un bărbat de 51 ...[citește_toată_știrea]

11 August 2011, 16:59
(11832 vizualizări - 0 comentarii)


ITM Ialomița: Amenzi de peste 450000 lei pentru muncă «la negru»

In baza Planului de acțiune privind reducerea incidenței muncii nedeclarate pentru perioada mai-iulie 2011, Inspectoratul Teritorial de Muncă, în colaborare cu Inspectoratul de Poliție al Județului Ialomița ...[citește_toată_știrea]

11 August 2011, 16:55
(11823 vizualizări - 2 comentarii)


Un tînăr de 26 ani și-a pierdut viața într-un accident rutier

Un tînăr de 26 ani și-a pierdut viața în această dimineață, joi, 11 august, într-un accident rutier. Incidentul s-a petrecut între Urziceni și Coșereni, cînd un autoturism s-a izbit frontal de un TIR. ...[citește_toată_știrea]

11 August 2011, 16:17
(7646 vizualizări - 5 comentarii)


Căzănești: Colecta fier vechi fără autorizație

10 societăți comerciale de colectare a deșeurilor feroase de pe raza orașului Căzănești au fost verificate miercuri, 10 august, de către polițiști și comisari ai Gărzii Financiare Ialomița. În timpul verificărilor ...[citește_toată_știrea]

11 August 2011, 16:16
(9234 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Comerț ilegal cu cereale

Miercuri, 10 august, polițiștii din Urziceni au desfășurat o acțiune pentru prevenirea și combaterea comerțului ilicit. În acest sens au fost verificați 6 agenți economici și 4 persoane fizice, aplicîndu ...[citește_toată_știrea]

11 August 2011, 16:16
(8088 vizualizări - 0 comentarii)


Movilița: Fructe și legume, vîndute ilegal

Miercuri, 10 august, la Movilița, polițiștii ialomițeni în colaborare cu reprezentanții Serviciului Județean de Metrologie au verificat legalitatea comerțului cu produse agroalimentare din localitate. ...[citește_toată_știrea]

11 August 2011, 16:15
(9241 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Carmen în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Gigel în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! mdrag20 în Irigațiile pe 36000 de hectare în Ialomița, afectate de o decizie a CFR pentru protejarea unui pod feroviar în Brăila Gigi gunoierul în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Corcodel de la DUMITRESTI în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia casă Slobozia Nouă în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 închiriere apartament 3 camere Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 om de rand în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! laurentiu în «Beach Party» săptămânal pe Plaja Zorilor Răduță Aurelian-Constantin în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia @ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final soluția e simplă în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Fa Marileno în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Maria în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Nelu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Vasile în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Ionut în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Mihai în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...