Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Secție suport COVID-19 la Spitalul Județean de Urgență Slobozia

Secție suport COVID-19 la Spitalul Județean de Urgență Slobozia

Numărul mare de îmbolnăviri de COVID-19 înregistrat la nivelul județului a determinat Spitalul Județean de Urgență Slobozia să adopte măsuri suplimentare pentru tratarea bolnavilor. Astfel, unitatea medicală a înființat Secția suport COVID-19, unde beneficiază de tratament medical cazurile medii de boală. În timp ce celelalte 3 spitale din județ sunt destinate exclusiv bolnavilor de COVID-19, Spitalul Slobozia asigură asistență medicală și pentru pacienții non-COVID.

Sprijin pentru pacienți Spitalul Județean de Urgență Slobozia este singura unitate medicală din județ care are... [citește_tot_articolul]

24 Decembrie 2020, 10:20 (4779 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Răzvan Ciucă, fostul director al Muzeului Agriculturii, achitat definitiv în dosarul «trafic de locomotive de epocă»

După 6 ani

Răzvan Ciucă, fostul director al Muzeului Agriculturii, achitat definitiv în dosarul «trafic de locomotive de epocă»

În anul 2014, procurorii Parchetului de pe lângă Judecătoria Deva l-au pus sub control judiciar pe Răzvan Ciucă, fostul director al Muzeului Național al Agriculturii din România, într-un dosar ce avea ca obiect «traficul de locomotive de epocă». La 6 ani distanță de la debutul anchetei, Curtea de Apel din Alba Iulia îl achită definitiv pe Răzvan Ciucă. Decizia instanței a fost dată în urmă cu câteva zile.

O anchetă încurcată În anul 2014, Parchetul de pe lângă Judecătoria Deva făcea publice informații dintr-o anchetă de mare interes pentru opinia publică. Procurorii vorbeau în exclusivitate... [citește_tot_articolul]

22 Decembrie 2020, 13:10 (7652 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Perieți: Tarifele pentru colectarea deșeurilor menajere, aproape duble

Urmează tariful la apă

Perieți: Tarifele pentru colectarea deșeurilor menajere, aproape duble

Luni, 21 decembrie 2020, Consiliul Local Perieți s-a întrunit în cadrul unei ședințe extraordinare. Pe ordinea de zi a ședinței a figurat și un proiect de hotărâre privind majorarea tarifelor pentru activitățile de salubrizare.

Tarife aproape duble Consiliul Local Perieți a decis luni, 21 decembrie a.c., majorarea tarifelor pentru activitățile de salubrizare prestate populației de către Selectiv Deșeuri SRL. Decizia afectează toți cei 3700 de locuitori ai comunei. Conform datelor oficiale, tariful lunar pentru activitățile de salubrizare crește de la 4 lei/persoană la 7,48 lei/persoană... [citește_tot_articolul]

22 Decembrie 2020, 12:20 (3681 vizualizări - 7 comentarii)

EVENIMENT

Real Test Slobozia, din nou spiridușul lui Moș Crăciun

Real Test Slobozia, din nou spiridușul lui Moș Crăciun

Luni, 21 decembrie 2020, Real Test Slobozia, împreună cu furnizorii firmei, au dăruit cadouri de Crăciun pentru copiii unor familii fără posibilități materiale din Munteni Buzău. «Emoția copiilor care au primit darurile noastre este cea mai frumoasă răsplată pe care o puteam primi...» a declarat Aurelian Petre, administratorul firmei.

Daruri pentru 6 familii La fiecare sfârșit de an, firma Real Test Slobozia, distribuitor Hyundai la nivelul județului Ialomița, îl susține pe Moș Crăciun. Anul acesta, reprezentanții... [citește_tot_articolul]

22 Decembrie 2020, 10:10 (4181 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ședința Consiliului Local Slobozia și noua viziune administrativă

Ședința Consiliului Local Slobozia și noua viziune administrativă

Vineri, 11 decembrie a.c., de la orele 15,00, Consiliul Local Slobozia s-a întrunit în cadrul unei ședințe de Consiliu Local, principalul punct pe ordinea de zi fiind desemnarea viitorilor viceprimari ai Sloboziei. După cum am consemnat, au fost aleși cu 15 voturi «pentru» și 3 «împotrivă» Gigi Manea (PNL) și Gabriel Mușat (PSD). Pe ordinea de zi a ședinței s-au regăsit și alte 3 proiecte de hotărâri de o reală importanță pentru viitorul administrativ al orașului. Consensul politic privind alegerea viceprimarilor orașului a permis aprobarea acestor proiecte de hotărâri care permit adoptarea de decizii privind iluminatul public, investițiile din fonduri proprii și accesarea de fonduri europene... [citește_tot_articolul]

21 Decembrie 2020, 14:40 (4045 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Urban SA, obligată să plătească 5 milioane de lei către Amonil SA

Decizie a Judecătoriei Slobozia

Urban SA, obligată să plătească 5 milioane de lei către Amonil SA

Judecătoria Slobozia a admis favorabil solicitarea lichidatorului Expert Insolvență, firmă care are drept de administrare pentru Amonil SA, de a obliga Urban SA la plata a 5 milioane de lei, repre­zentând sume provenite din neindexarea corespunzătoare a datoriei pe care societatea a avut-o către Amonil SA. Deși debitul a fost stins, admi­nistratorii Urban SA nu au luat în calcul actualizarea sumelor corespunzător cu rata inflației. Sentința dată la Slobozia nu este definitivă, dar are caracter executoriu. Oficialii Urban SA încearcă acum să facă demersuri pentru a suspenda executarea până la soluționarea definitivă a cauzei.

Filmul unei datorii istorice... [citește_tot_articolul]

21 Decembrie 2020, 10:05 (4368 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Doar administrațiile PNL din Ialomița au primit 2,73 milioane de lei!

Guvernul schimbă părul, dar năravul ba

Doar administrațiile PNL din Ialomița au primit 2,73 milioane de lei!

Guvernul a aprobat, în ședința de joi, 17 decembrie a.c., 2,73 milioane de lei  pentru finanțarea cheltuielilor de funcționare până la sfârșitul anului 2020. Banii au fost alocați exclusiv primăriilor PNL din Ialomița, conform metodei patentate de PSD în mandatele trecute.

Obiceiurile proaste nu mor niciodată
Guvernul României a alocat în ședința de joi, 17 decembrie 2020, alocarea a peste 876 milioane de lei din Fondul de rezervă bugetară, prevăzut în bugetul de stat pe anul 2020, unora dintre primăriile din țară. Fondurile au fost alocate pentru finanțarea cheltuielilor... [citește_tot_articolul]

18 Decembrie 2020, 19:05 (5349 vizualizări - 6 comentarii)

EVENIMENT

Primele decizii ale administrației Pavel

Nu aduce mandatul ce aduce sfârșitul de an

Primele decizii ale administrației Pavel

Vineri, 18 decembrie 2020, s-a desfășurat prima ședință extraordinară a Consiliului Județean Ialomița. Președintele Marian Pavel a prezidat ședința on-line, din cauza infectării cu virusul COVID-19. În cadrul ședinței au fost adoptate o serie de proiecte de hotărâri de interes pentru opinia publică din Ialomița. Cel mai important dintre acestea rămâne cel privind asocierea județului Ialomița cu Agenția pentru Dezvoltare Regională Sud Muntenia în vederea realizării unor proiecte de investiții în valoare de 26,8 milioane de lei.

Unde se duc banii publici când se duc...
Cei 31 de... [citește_tot_articolul]

18 Decembrie 2020, 17:15 (5121 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița va avea 8 centre de vaccinare anti-COVID-19

Ialomița va avea 8 centre de vaccinare anti-COVID-19

Activitățile specifice derulării campaniei de vaccinare anti-COVID-19 au intrat în linie dreaptă și în județul Ialomița. Autoritățile județene și locale susțin faptul că la nivelul județului vor exista 8 centre de vaccinare. Fiecare dintre spațiile identificate în urma controalelor în teren făcute de Direcția de Sănătate Publică Ialomița va trebui însă reamenajat pentru a corespunde din punct de vedere sanitar. De asemenea, toate spitalele din județ vor deveni centre de coordonare a campanie de vaccinare destinate personalului medical.

Lucrări de amenajare în curs Cele 8 centre de vaccinare... [citește_tot_articolul]

17 Decembrie 2020, 19:05 (6363 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Slobozia iese oficial din carantină!

Începând de vineri, 18 decembrie 2020

Slobozia iese oficial din carantină!

În urma analizei făcută de Institutul Național de Sănătate Publică, în baza documentației transmisă de Direcția de Sănătate Publică Ialomița, s-a luat decizia ca începâd de vineri, 18 decembrie a.c., municipiul Slobozia să iasă din carantină. Măsura a fost dispusă ca urmare a scăderii incidenței cazurilor de COVID-19 la nivelul orașului.

Barurile și restaurantele rămân închise La momentul de față, rata incidenței cauzilor înregistrată în ultimele 14 zile a fost de 5,94/1000 de locuitori, ceea ce a determinat Institutul Național de Sănătate Publică să ridice carantina impusă la Slobozia... [citește_tot_articolul]

17 Decembrie 2020, 18:15 (3738 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Vaccinarea anti-COVID-19, respinsă de 30% dintre cadrele medicale din Ialomița

Vaccinarea anti-COVID-19, respinsă de 30% dintre cadrele medicale din Ialomița

În așteptarea vaccinului anti-COVID-19, Ministerul Sănătății a trimis o înștiin­țare către toți furnizorii publici de servicii medicale din județ cu privire la intenția acestora de a se imuniza împotriva SARS-CoV-2. Listele au fost transmise către Direcția de Sănătate Publică Ialomița, instituție ai cărei repre­zentanți susțin faptul că în spita­lele și cabinetele medicale din ju­dețul nostru există cadre medicale care refuză ideea de vaccinare.

Rezultate în analiză Din datele Direcției de Sănătate Publică Ialomița, aproximativ 2500 de angajați din sistemul medical ialomițean au fost... [citește_tot_articolul]

17 Decembrie 2020, 10:10 (9667 vizualizări - 16 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Primăria Slobozia a investit 100 mii de lei în programe electronice de arhivare nefuncționale

Primăria Slobozia a investit 100 mii de lei în programe electronice de arhivare nefuncționale

Încercarea Primăriei Slobozia de a se digitaliza a eșuat lamentabil. Cu toate acestea, administra­ția locală a cheltuit 100 mii de lei pentru achiziția a două softuri necesare desfășurării procesului de arhivare electronică a do­cumen­telor oficiale. Pro­gramele informatice au fost cum­părate între 2012-2015 și sunt nefunc­ționale în prezent. Cu un an înainte de Alegerile Locale, Adrian Mocioniu, fostul primar al Sloboziei, a semnat o dispoziție prin care a cerut auditarea serviciului de arhivă electro­nică. Deși comisia a fost întrunită, despre verificare nu se mai știe nimic.

Fonduri cheltuite de pomană... [citește_tot_articolul]

16 Decembrie 2020, 09:55 (7454 vizualizări - 14 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Lichidatorii judiciari închiriază Combinatul Chimic din Slobozia cu 1,2 milioane de lei pe lună

Afacere controversată

Lichidatorii judiciari închiriază Combinatul Chimic din Slobozia cu 1,2 milioane de lei pe lună

Lichidatorul judiciar desemnat de instanță să admi­nistreze Chemgas Holding Corporation, firma Expert Insolvență cu sediul în județul Hunedoara, a primit o ofertă avantajoasă de a închiria Combinatul Chimic din Slobozia contra sumei de 1,2 milioane de lei pe lună. Firma care ar putea folosi instalațiile pentru a produce îngrășăminte chimice se numește North Chimical Complex SRL și ar fi controlată de omul de afaceri Gabriel Ticea. Tranzacția ar putea ridica multe semne de întrebare, având în vedere faptul că societatea ar fi fost înființată în 2019. Mai mult, aceeași societate ar fi preluat anul trecut, la scurt timp de la înființare, alte două combinate chimice controlate... [citește_tot_articolul]

15 Decembrie 2020, 10:50 (9565 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Toate școlile din Ialomița vor fi acționate în instanță pentru neplata unor sporuri salariale destinate personalului auxiliar

Toate școlile din Ialomița vor fi acționate în instanță pentru neplata unor sporuri salariale destinate personalului auxiliar

Val de procese în instanță inițiate de Uniunea Sindicatelor Libere din Învățământ filiala Ialomița în numele personalului auxiliar din cadrul unităților de învățământ. Astfel, toate cele 92 de grădinițe, școli generale și licee din Ialomița vor fi acționate în judecată pentru neplata unor sporuri salariale ce li se cuveneau secreta­rilor și contabililor din cadrul acestora. «În total vom reprezenta aproximativ 100 de persoane!» a explicat Liviu Neagu, președintele USLÎ Ialomița.

Sporuri salariale recuperate prin instanță
Potrivit informațiilor oficiale, repre­zentanții Uniunii... [citește_tot_articolul]

14 Decembrie 2020, 14:40 (7276 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Urban SA vinde slobozenilor apă «nepotabilă»

În continuare

Urban SA vinde slobozenilor apă «nepotabilă»

Urban SA nu are nici la acest moment auto­rizație sanitară de funcțio­nare pentru stația de tra­tare a apei! Conform in­forma­țiilor oficiale, Direc­ția de Sănătate Publică refuză de 2 ani să prelun­gească vechea autori­zație. Singurul primar al Slobo­ziei care a confirmat pu­blic situația în ultimii 12 ani este Dragoș Soare. Declarațiile sale sunt sus­ținute de cele ale lui Dan Noel, directorul DSP Ialomița. În replică, directorul Urban SA, Valentin Cilibeanu, susține că apa furnizată slo­bozenilor «se încadrează în parametrii de potabilitate». Prețul plătit de slobozeni pentru 1 mc de apă «nepotabilă» este de 7,68 lei.

Soare fluieră în biserica Urban... [citește_tot_articolul]

14 Decembrie 2020, 09:55 (6520 vizualizări - 15 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ambulatoriu nou în vara anului 2021 la Spitalul Municipal «Anghel Saligny» Fetești

Investiție în Sănătate

Ambulatoriu nou în vara anului 2021 la Spitalul Municipal «Anghel Saligny» Fetești

Cel mai ambițios proiect finanțat de Uniunea Europeană la Fetești începe să prindă contur. Autoritățile locale au dat asigurări că, din vara anului viitor, Ambulatoriul Spitalului Municipal «Anghel Saligny» Fetești va fi funcțional. Astfel, oamenii din oraș, dar și cei din comunitățile apropiate Feteștiului nu vor mai fi nevoiți să meargă la București sau Constanța pentru investigații medicale. Cu o valoare de 10,6 milioane de lei, proiectul implică amenajarea Ambulatoriului din cadrul Spitalului Fetești, dar și dotarea cu aparatură medicală performantă. «Datorită acestei investiții calitatea actului medical la Fetești se va îmbunătăți!» a declarat Laurențiu Șonchereche, primarul municipiului... [citește_tot_articolul]

13 Decembrie 2020, 11:15 (5604 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Gigi Manea și Gabriel Mușat, noii viceprimari ai Sloboziei

Consens politic în Consiliul Local

Gigi Manea și Gabriel Mușat, noii viceprimari ai Sloboziei

Vineri, 11 decembrie a.c., de la orele 15,00, Consiliul Local Slobozia s-a întrunit în cadrul unei ședințe de Consiliul Local pentru a desemna viitorii viceprimari ai Sloboziei. Au fost aleși cu 15 voturi «pentru» și 3 «împotrivă» Gigi Manea (PNL) și Gabriel Mușat (PSD). PRO România, al treilea partid ales în Consiliul Local Slobozia, a anunțat în cadrul ședinței că își rezervă dreptul de a acționa în instanță legalitatea alegerii viceprimarilor.

După 3 luni de la alegeri
Ședința Consiliului Local Slobozia de vineri, 11 decembrie a.c., pune capăt speculațiilor legate de viitorul... [citește_tot_articolul]

11 Decembrie 2020, 20:10 (7063 vizualizări - 7 comentarii)

EVENIMENT

Planurile administrației locale din Țăndărei pentru anul viitor

Planurile administrației locale din Țăndărei pentru anul viitor

Administrațiile locale din Ialomița își fac planuri pentru proiectele de investiții pe care le vor desfășura în anul care urmează. La Țăndărei, de exemplu, administrația locală va investi în rea­bilitarea și modernizarea Secției Psihiatrie a spitalului din localitate. Secția din cadrul Spitalului Țăndărei este unică la nivelul unităților medicale din județul Ialomița și, totodată, extrem de necesară având în vedere că numărul persoanelor cu afecțiuni psihice este de aproximativ 7000...

Proiect pe ultima sută de metri Reabilitarea Secției Psihiatrie a Spitalului Orășenesc Țăndărei a... [citește_tot_articolul]

11 Decembrie 2020, 15:10 (8387 vizualizări - 3 comentarii)

EVENIMENT

Încă 7 zile de carantină la Slobozia

Propunere a Comitetului Județean pentru Situații de Urgență Ialomița

Încă 7 zile de carantină la Slobozia

UPDATE Departamentul pentru Situații de Urgență a aprobat solicitarea privind prelungirea carantinei la Slobozia

Comitetul Județean pentru Situații de Urgență a înaintat către Departamentul pentru Situații de Urgență propunerea privind prelungirea perioadei de carantinare a Sloboziei cu încă 7 zile. Măsura ar urma să intre în vigoare începând cu vineri, 11 decembrie 2020, de la ora 00,00. Decizia de prelungire a fost adoptată ca urmare a ratei crescute de incidență a cazurilor de COVID-19 înregistrate la nivelul orașului. Estimativ, în ultimele 14 zile, rata incidenței cazurilor a fost de 6,47/1000 de locuitori. Valoarea este în continuare ridicată, Slobozia fiind încă în Zona Roșie de infectări cu COVID-19.

UPDATE... [citește_tot_articolul]

10 Decembrie 2020, 13:15 (11765 vizualizări - 22 comentarii)

EVENIMENT

Ialomița are nevoie de 50 milioane de lei pentru continuarea investițiilor

Ialomița are nevoie de 50 milioane de lei pentru continuarea investițiilor

bonus: ADI Ialomița va primi mai mulți bani

Administrația Pavel a ajuns la concluzia că ar fi nevoie de 50 milioane de lei pentru a cofinanța investițiile cu termen scadent inițiate pe hârtie de către administrația precedentă. «Noi nu vindem visuri... Căutăm soluții pentru a finanța investițiile utile județului!» susține Marian Pavel, președintele Consiliului Județean Ialomița. O posibilă soluție pentru asigurarea cofinanțării în cazul unora dintre proiectele instituției este un împrumut bancar. Decizia va fi adoptată într-una dintre următoarele ședințe ale Consiliului Județean Ialomița.

Realitatea în varianta administrativă... [citește_tot_articolul]

10 Decembrie 2020, 09:55 (7016 vizualizări - 1 comentariu)

Marți 23 Iun 2026
292 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Orezu: I-a luat foc casa la miezul nopții

În urma unui scurtcircuit produs la instalația electrică, locuința unui cetățean din satul Orezu a fost cuprinsă de flăcări. Evenimentul a fost anunțat prin 112 marți, 8 ianuarie 2013, în jurul orei 23 ...[citește_toată_știrea]

9 Ianuarie 2013, 09:54
(7761 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Orezu incendiu


Incendiu la o casă din Munteni Buzău

În încercarea de a lichida un incendiu izbucnit la locuința sa, un bărbat de 42 ani, din localitatea Munteni Buzău, a suferit arsuri la nivelul mîinii stîngi și la nivelul feței. Evenimentul s-a produs ...[citește_toată_știrea]

8 Ianuarie 2013, 11:21
(10863 vizualizări - 0 comentarii)


DGFP Ialomița: Normele de venit și coeficienții de corecție pentru contribuabilii cu activitate individuală

Direcția Generală a Finanțelor Publice Ialomița înștiințează contribuabilii care își desfășoara activitatea în mod individual că au fost afișate, pe site-ul instituției www.dgfpialomita.ro și la ...[citește_toată_știrea]

8 Ianuarie 2013, 11:20
(14935 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: Doar 64 locuri de muncă vacante

Potrivit datelor statistice ale Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița, la nivelul județului, marți, 8 ianuarie 2013, sînt disponibile doar 64 locuri de muncă. Cele mai multe posturi ...[citește_toată_știrea]

8 Ianuarie 2013, 10:44
(9464 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Atenție la escroci!

Două persoane au sesizat Poliția despre faptul că au fost victimele unor infracțiuni de înșelăciune, cu diferite moduri de operare. În unul dintre cazuri, victima a fost abordată de un necunoscut care susținea ...[citește_toată_știrea]

7 Ianuarie 2013, 16:07
(9750 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Proiectil de artilerie, descoperit într-o curte

În după-amiaza zilei de vineri, 4 ianuarie 2012, un proiectil de artilerie exploziv de calibru 100 mm a fost găsit de un cetățean într-o curte din municipiul Slobozia. Bărbatul a sunat la 112 iar în scurt ...[citește_toată_știrea]

7 Ianuarie 2013, 10:30
(7384 vizualizări - 0 comentarii)


Movilița: Casă nelocuită, cuprinsă de flăcări

O casă nelocuită din comuna Movilița a fost cuprinsă de flăcări după ce mai multe persoane fără adăpost au dat foc unor materiale textile cu scopul de a se încălzi. În scurt timp, incendiul a cuprins două ...[citește_toată_știrea]

7 Ianuarie 2013, 10:25
(8732 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Grav accident rutier la Popasul Chirana

O persoană și-a pierdut viața și alte trei au fost rănite în urma unui accident rutier produs în dimineața zilei de joi, 3 ianuarie 2013, la intersecția DN2A cu DJ 213, între localitățile Giurgeni și Țăndărei ...[citește_toată_știrea]

3 Ianuarie 2013, 18:47
(8598 vizualizări - 0 comentarii)


anunț angajare

Societate Comercială angajează
zidari
fierar-betoniști

Experiența constituie un avantaj.
Relații la telefon 0737/208.367

3 Ianuarie 2013, 18:37


AJOFM Ialomița: Locuri de muncă în străinătate

Potrivit unui comunicat de presă al AJOFM Ialomița, sînt disponibile 100 locuri de muncă la recoltat mazăre în sectorul agricol din Portugalia-Danemarca. Doritorii trebuie să fie persoane majore, cu vîrsta ...[citește_toată_știrea]

3 Ianuarie 2013, 13:32
(14460 vizualizări - 7 comentarii)


Ialomița: Intervenții SMURD și incendii

În perioada 28 decembrie 2012-2 ianuarie 2013, Inspectoratul pentru Situații de Urgență «Barbu Catargiu» al județului Ialomița a intervenit pentru acordarea primului ajutor medical de urgență în cazul a ...[citește_toată_știrea]

3 Ianuarie 2013, 13:19
(7330 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Peste 2600 de articole pirotehnice, confiscate

Peste 2600 de articole artizanale pe bază de amestecuri pirotehnice au fost confiscate de polițiști în ultimele două zile ale anului 2012. Așadar, polițiștii specializați ai Serviciului Arme, Explozivi ...[citește_toată_știrea]

3 Ianuarie 2013, 13:15
(11939 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Operațiunea «Foc de artificii»

Efectivele din cadrul Serviciului Arme, Explozivi și Substanțe Periculoase al Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița au făcut vineri, 21 decembrie a.c., un prim bilanț al rezultatelor obținute ...[citește_toată_știrea]

21 Decembrie 2012, 16:16
(8839 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Trafic îngreunat, dar se circulă!

12,00 Inspectoratul de Poliție al Județului Ialomița informează că la această oră, 12,00, circulația pe drumurile județului se desfășoară în condiții de iarnă nefiind semnalate drumuri blocate ...[citește_toată_știrea]

20 Decembrie 2012, 08:48
(4912 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Cod Galben de ninsori și viscol

Ninsorile revin în Ialomița! Administrația Națională de Meteorologie a emis pentru intervalul 19 decembrie 2012, ora 2,00-20 decembrie 2012, ora 20,00, o avertizare meteo Cod Galben, iar ...[citește_toată_știrea]

19 Decembrie 2012, 17:14
(6490 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. Se pot introduce anunțuri on-line!

19 Decembrie 2012, 16:26


Locuințe cuprinse de flăcări la Munteni Buzău și Fetești

Mai multe piese de mobilier, aparate electronice și electrocasnice aparținînd unor locuințe din Munteni Buzău și Fetești au fost distruse de flăcări. Cele două incendii au avut o cauză comună: coșurile ...[citește_toată_știrea]

19 Decembrie 2012, 14:41
(8796 vizualizări - 1 comentariu)


Bucu: Escrocherie la telefon. S-a dat drept «fiu» încercînd să-și înșele «tatăl» cu 8600 lei!

Escrocii care dau țepe prin telefon sînt fără număr și fără limite! Un bătrîn de 67 ani, din Bucu, era la un pas să rămînă fără suma de 8600 lei în momentul în care a fost înșelat prin telefon de un astfel ...[citește_toată_știrea]

19 Decembrie 2012, 14:31
(11556 vizualizări - 7 comentarii)

Taguri: Bucu escrocherie


Popasul Sinești: Trafic blocat din cauza unui copac

Trafic de coșmar în dimineața zilei de miercuri, 19 decembrie a.c., pe DN2A, în zona Popasului Sinești. Un pom căzut pe carosabil a făcut ca circulația să se desfășoare doar într-un singur sens de mers ...[citește_toată_știrea]

19 Decembrie 2012, 13:45
(7726 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Beți la volan

Doi șoferi ialomițeni au fost depistați de polițiști conducînd pe drumurile publice în stare de ebrietate. În urma verificărilor oamenilor legii, s-a stabilit că unul dintre ei avea o alcoolemie de 0,4 ...[citește_toată_știrea]

19 Decembrie 2012, 13:40
(7966 vizualizări - 0 comentarii)


Polițiștii ialomițeni, la datorie de Sărbători

Polițiștii ialomițeni vor fi la datorie și în zilele de Sărbătoare. Oamenii legii vor veghea asupra siguranței și ordinii și liniștii publice la nivelul înregului județ. Cei care vor avea nevoie de sprijinul ...[citește_toată_știrea]

19 Decembrie 2012, 13:32
(6312 vizualizări - 1 comentariu)


DGFP Ialomița: 8,56 milioane lei, încasate prin măsuri de executare silită

Potrivit unui comunicat de presă al DGFP Ialomița, pe linia colectării veniturilor bugetare, în luna noiembrie 2012, Direcția Generală a Finanțelor Publice Ialomița a întreprins mai multe măsuri de executare ...[citește_toată_știrea]

19 Decembrie 2012, 12:44
(7657 vizualizări - 4 comentarii)


Urziceni: Festivalul de colinde populare românești «Deschide ușa creștine»

Duminică, 16 decembrie a.c., la Urziceni se va desfășura cea de-a XX-a ediție a Festivalului de colinde populare românești «Deschide ușa creștine». În cadrul evenimentului va avea loc și o inedită lansare ...[citește_toată_știrea]

14 Decembrie 2012, 18:21
(8892 vizualizări - 1 comentariu)


Țăndărei: La furat la doar 15 ani...

La începutul acestei săptămîni, casa unui localnic din Țăndărei a fost călcată de hoți. Bărbatul a reclamat la Poliție faptul că îi lipsesc din locuință 4 telefoane mobile și 4 camere de supraveghere video ...[citește_toată_știrea]

14 Decembrie 2012, 18:11
(6704 vizualizări - 4 comentarii)


Slătioarele: Magazie cuprinsă de flăcări

În după-amiaza zilei de miercuri, 12 decembrie a.c., o magazie aflată în gospodăria unui localnic din satul ialomițean Slătioarele a fost cuprinsă de flăcări. Totul din cauza unor scîntei provenite de la ...[citește_toată_știrea]

14 Decembrie 2012, 18:08
(5716 vizualizări - 1 comentariu)


Fetești: Polițiștii au prins un «spărgător de case»

Polițiștii din Fetești au reușit să probeze activitatea infracțională a unui tînăr de 18 ani, din localitate, care a furat mai multe bunuri dintr-o locuință. Bunurile sustrase, în mare parte bijuterii, ...[citește_toată_știrea]

14 Decembrie 2012, 18:07
(5365 vizualizări - 2 comentarii)


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. Se pot introduce anunțuri on-line!

13 Decembrie 2012, 16:44


Ialomița: «Ziua Internațională de Luptă Împotriva Corupției», serbată la Țăndărei

Misiune specială a ofițerilor Serviciului Județean Anticorupție Ialomița. Luni, 10 decembrie 2012, oamenii legii s-au deplasat la Țăndărei pentru a participa la o dezbatere organizată de elevii Liceului ...[citește_toată_știrea]

13 Decembrie 2012, 13:45
(6365 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Cod Galben de ninsori și viscol

Ialomița: Cod Galben de ninsori și viscol

Potrivit Administrației Naționale de Meteorologie, în intervalul 11 decembrie, orele 12,00-12 decembrie, orele 12,00, «va ninge în majoritatea regiunilor». Ninsorile vor fi mai consistente în primele ore ...[citește_toată_știrea]

10 Decembrie 2012, 20:48
(8194 vizualizări - 3 comentarii)


Fetești: Proiectil descoperit la groapa de gunoi

Un proiectil perforant de artilerie de calibru 100 mm a fost descoperit de un cetățean la o groapă de gunoi din Fetești. Evenimentul a fost semnalat prin 112 vineri, 7 decembrie a.c, iar la fața locului ...[citește_toată_știrea]

10 Decembrie 2012, 20:03
(5775 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Any în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Alecu în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! base marinaru în Stelnica și Punctul de Acostare «Regina Maria», creștere a numărului de turiști ion negativ în A fost construită una dintre cele mai mari instalații de stocare a energiei verzi din România cioban în Dezastrul funciar de la Primăria Axintele Parinte în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! AlexDan în Lipsă de «transparență» în Consiliul Local Slobozia Preda în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Mary în Reabilitarea Ștrandului Municipal, abandonată de administrația Potor Mary în Restanțe de 7,3 milioane de lei pentru facturile de apă și canalizare către operatorul Urban SA Slobozia NOBODY în «Candidatul 10510», în sfârșit director general adjunct la DGASPC Ialomița! Vasi în Incidente de integritate «cu efect întârziat» în județul Ialomița Dan în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! OK dar.. în «USR are obligația morală să aplice propriile standarde de integritate!» dan în Blocuri pentru tinerii specialiști în Educație și Sănătate, la Fetești Aur în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! cetatean în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Pt Zanfir în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! suporter în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! ZANFIR în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...