Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Focar de COVID-19 la Azilul de bătrâni din Slobozia

Focar de COVID-19 la Azilul de bătrâni din Slobozia

Patru beneficiari și o angajată din cadrul Centrului de Îngrijire a Persoanelor Adulte din Slobozia, amplasat pe strada Lacului, au fost confirmați pozitiv la testul pentru COVID-19. Bătrânii au simptome specifice bolii, în timp ce angajata este asimptomatică. Direcția de Sănătate Publică a început luni, 6 iulie 2020, testarea de urgență a tuturor celor 130 de bătrâni internați la azil.

Anchetă epidemiologică în curs Din primele informații, focarul de la Azilul din Slobozia a izbucnit o dată cu depistarea angajatei. Conform protocolului, personalul din astfel de centre este testat de... [citește_tot_articolul]

6 Iulie 2020, 17:10 (22020 vizualizări - 17 comentarii)

EVENIMENT

Pericol biologic din cauza apelor uzate ale Combinatului Chimic din Slobozia

Pericol biologic din cauza apelor uzate ale Combinatului Chimic din Slobozia

Pericol de poluare pe Ialomița. Autoritățile de mediu sunt în alertă după ce o cantitate de apă uzată provenind de la Combinatul Chimic, administrat de Chemgas Holding Corporation SRL, a fost deversată în râu. Se pare că este vorba despre un accident petrecut din cauza ploilor abundente din ultima săptămână. În momentul de față, mai multe probe pre­levate din albia râului se află în analiză la Garda de Mediu Ialomița și Serviciul de Gospodărire a Apelor Ialomița. «Așteptăm rezultatele testelor, apoi vom dispune măsuri, dacă va fi necesar...» susține Dan Popescu, reprezentat al Gărzii de Mediu Ialomița.

Conductele distruse de viitură... [citește_tot_articolul]

6 Iulie 2020, 11:05 (8723 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Școlile ialomițene «repetente» la Evaluarea Națională

Școlile ialomițene «repetente» la Evaluarea Națională

La sfârșitul săptămânii precedente au fost afișate rezultatele finale ale Evaulării Naționale. Potrivit informațiilor oferite de Inspectoratul Școlar Județean Ialomița, județul nostru a fost cu 6,43 procente sub media națională a mediilor egale sau mai mari de 5. Fără să mai surprindă pe nimeni, la nivelul județului au existat 8 unități de învățământ în care niciunul dintre elevii prezenți la examen nu a promovat.

Rezultate îngrijorătoare
Desfășurată în condiții speciale din cauza pandemiei de COVID-19, la Evaluarea Națională din acest an au participat 2021 de elevi de clasa a... [citește_tot_articolul]

5 Iulie 2020, 11:40 (4297 vizualizări - 4 comentarii)

EVENIMENT

Primăria Sfântu Gheorghe a intrat în carantină!

Funcționar depistat pozitiv la COVID-19

Primăria Sfântu Gheorghe a intrat în carantină!

UPDATE: Focar de COVID-19 la Centrul Medico-Social din Fierbinți Târg

Un angajat al Primăriei Sfântu Gheorghe din Ialomița a fost depistat pozitiv la testul COVID-19. Mădălin Teculescu, primarul localității, declară că angajații Primăriei vor intra în carantină pentru următoarele două săptămâni.

Două săptămâni in carantină În cursul dimineții de vineri, 3 iulie a.c., unul dintre angajații Primăriei Sfântu Gheorghe a fost depistat pozitiv la testul COVID-19. Conform propriilor declarații, angajatul a solicitat testarea deoarece prezenta simptome similare bolnavilor afectați de acest virus. Imediat după confirmarea diagnosticului, primarul comunei, Mădălin... [citește_tot_articolul]

3 Iulie 2020, 16:05 (8124 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Ialomițeni amendați pentru că nu purtau măștile de protecție

Ialomițeni amendați pentru că nu purtau măștile de protecție

Tot mai evidentă, ignoranța afișată și de ialomițeni în ceea ce privește respectarea măsurilor de protecție împotriva infecției cu noul Coronavirus (SARS-CoV-2) aduce și primele sancțiuni. În ultimele două săptămâni, polițiștii au aplicat amenzi în valoare de aproximativ 100 mii de lei celor care, în special, au refuzat să poarte măștile de protecție acolo unde există o obligativitate în acest sens.

Valuri de controale La fel ca în toate județele din țară și în Ialomița situația cazurilor de COVID-19 a cunoscut o creștere semnificativă în ultimele săptămâni. Așa se face că la momentul... [citește_tot_articolul]

3 Iulie 2020, 15:20 (4354 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Urziceni: Focar de COVID-19 la o croitorie

Urziceni: Focar de COVID-19 la o croitorie

Un alt focar de COVID-19 a fost identificat de autoritățile din Ialomița la o croitorie din Urziceni, patru angajate fiind acum sub supraveghere medicală.

Paciente cu simptome moderate Din primele informații, focarul a izbucnit în urmă cu aproximativ o săptămână, când una dintre angajatele bolnave s-a prezentat la serviciu având stări de răceală. Ulterior, la câteva zile, alte trei femei au ajuns la spital cu simptome similare. Testele de laborator au demonstrat faptul că toate cele patru angajate ale croitoriei au fost infectate cu SARS-CoV-2. În momentul de față, Direcția de Sănătate... [citește_tot_articolul]

2 Iulie 2020, 18:05 (6317 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Cântecul de lebădă al Consiliului Local Slobozia

Începutul sfârșitului

Cântecul de lebădă al Consiliului Local Slobozia

Joi, 25 iunie 2020, în Sala de Spectacole a Casei Municipale din Slobozia, s-a desfășurat ședința ordinară a Consiliului Local Slobozia. Pe ordinea de zi au figurat 19 proiecte de hotărâri care au vizat activitatea administrativă a municipiului. Așa cum era de așteptat, cel mai disputat proiect a fost cel care a vizat «aprobarea alocării fondurilor necesare pentru finanțarea progra­melor sportive în anul competițional 2020-2021».

Bani pentru stația de epurare Unul dintre proiectele de hotărâre de interes pentru slobozeni ar putea fi cel care a permis alocarea sumei de 8000... [citește_tot_articolul]

2 Iulie 2020, 12:20 (5323 vizualizări - 7 comentarii)

EVENIMENT

Un preot și trei membri ai personalului clerical, confirmați pozitiv la testul pentru depistarea SARS-CoV-2

Focar de COVID-19 la Biserica «Sfânta Treime» Fetești

Un preot și trei membri ai personalului clerical, confirmați pozitiv la testul pentru depistarea SARS-CoV-2

Biserica cu hramul «Sfânta Treime» din Fetești a fost închisă după ce în lăcașul de cult a fost confirmat un focar de COVID-19. Preotul, dar și alți trei membri ai personalului clerical, se află în prezent sub supraveghere medicală după ce au fost confirmați pozitiv la testul pentru SARS-CoV-2. Oficialii Direcției de Sănătate Publică Ialomița au specificat faptul că un al doilea preot care slujește la această biserică este suspect de COVID-19, însă acesta s-a autoizolat la domiciliu și refuză categoric să comunice cu autoritățile.

Anchetă epidemiologică în curs Focarul... [citește_tot_articolul]

1 Iulie 2020, 15:35 (11685 vizualizări - 11 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Urban SA, acuzată că tratează slobozenii preferențial

Cetățenii acuză, autoritățile răspund

Urban SA, acuzată că tratează slobozenii preferențial

Anca Vlad, din Slobozia, acuză Urban SA că a condiționat încheierea unui contract de furnizare a apei de plata unor datorii restante aparți­nând ex-consilierului local Dănuț Nedelcu. Mai mult, susține Anca Vlad în sesizare, angajații Urban SA i-au cerut să-și instaleze «apă separat» dacă vrea să i se încheie contract. În replică, conducerea Urban SA susține că situația este «rezolvabilă» și că societatea «practică relații și tratamente egale pentru toți beneficiarii serviciilor».

Tranzacție cu ghinion
Anca Vlad a cumpărat un apartament în Slobozia, ca... [citește_tot_articolul]

1 Iulie 2020, 14:50 (5752 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Statul are de recuperat 127 milioane de lei de la Chemgas Holding Corporation pentru neplata taxelor de mediu

Statul are de recuperat 127 milioane de lei de la Chemgas Holding Corporation pentru neplata taxelor de mediu

În urmă cu o săptămână, Slobozia a fost învăluită de un nor de culoare portocalie, emanat de instalațiile Combinatului Chimic. Comisarii Gărzii de Mediu s-au sesizat și au amendat Chemgas Holding Corporation SRL, unitatea care admi­nistrează colosul indus­trial, cu 15 mii de lei, pentru depășiri ale nivelului de oxizi de azot. În ultimii 9 ani, societatea a fost sancționată de 20 de ori pentru situații similare, dar sancțiunile aplicate nu au avut niciun efect. Din când în când, Combinatul Chimic împrăștie în aerul pe care cetățenii din Slobozia îl respiră substanțe periculoase. Fără să mai suprindă pe nimeni, mediul înconjurător pare a fi un aspect pe care oficialii Chemgas Holding Corporation... [citește_tot_articolul]

1 Iulie 2020, 10:55 (6000 vizualizări - 8 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Absolvenții de liceu s-au făcut de râs la Bacalaureat 2020

În Ialomița

Absolvenții de liceu s-au făcut de râs la Bacalaureat 2020

Ialomița înregistrează încă un an cu rezultate slabe la Bacalaureat. Conform datelor furnizate de Ministerul Educației, puțin peste 1000 din cei 1921 de candidați care au susținut examenul în această sesiune au reușit să-l promoveze.

Bacalaureat 2020, misiune imposibilă pentru elevi Marți, 30 iunie 2020, Ministerul Educației a publicat pe platforma informatică a instituției rezultatele, înainte de contestații, la Bacalaureat 2020. Ialomița a obținut un procent de promovare scăzut, având în vedere că puțin peste 1000 din cei 1921 de absolvenți înscriși au reușit să obțină medii peste... [citește_tot_articolul]

30 Iunie 2020, 17:40 (6883 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Evaluări «magna cum laude» pentru directorii instituțiilor din subordinea Consiliului Județean

Recalificare la locul de muncă

Evaluări «magna cum laude» pentru directorii instituțiilor din subordinea Consiliului Județean

bonus: Femeile la Putere

În urmă cu 4 ani, directorii instituțiilor din subordinea Consiliului Județean Ialomița scandali­zau opinia publică la numirea în funcții. Plagiat, oportunism politic, servilism, incompetență sunt numai câteva dintre capetele de acuzare de la acel moment. La 4 ani distanță, transformați radical, directori numiți în funcții atunci obțin la evaluările anuale note «magnifice»...

Doi din prea mulți Înainte de a fi lăudați, directorii instituțiilor subordonate Consiliului Județean Ialomița trebuie nominalizați. Căci, altfel, nu vom ști pe cine să aplaudăm. Primul și cel mai vechi dintre... [citește_tot_articolul]

30 Iunie 2020, 11:10 (11050 vizualizări - 11 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Administrația Mocioniu încalcă abuziv proprietatea fraților Petrache

Proprietatea privată e un moft la Slobozia

Administrația Mocioniu încalcă abuziv proprietatea fraților Petrache

O  familie din Slobozia reclamă faptul că administrația locală i-a dărâmat abuziv gardul curții, în condițiile în care «există 3 procese pe rol», iar decizia instanței nu e definitivă. În replică, primarul Adrian Mocioniu susține că decizia a fost luată în numele «interesului public», pentru resistematizarea stradală a zonei. Următoarea înfățișare în acest proces a fost stabilită pentru luna octombrie a anului în curs.

Familia reclamă un abuz «fantastic»
«Domnul primar Adrian Mocioniu a trimis în mod abuziv în data de 3 iunie 2020 o echipă formată din Poliție, membrii de la DADP, jurista primăriei și un executor, pentru a dărâma un gard de 124 de metri, care susține dumnealui în mod injust că ar fi pe domeniul public. În momentul de față, există 3 procese pe rol, care sunt intentate de noi, care au fost amânate pe data de 16 iunie 2020, pentru a opri acest abuz fantastic. Domnul primar nu a ținut cont de faptul că sunt aceste procese pe rol și a trimis echipa mai sus menționată pentru a dărâma acest gard!»... [citește_tot_articolul]

29 Iunie 2020, 10:50 (9976 vizualizări - 16 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Un deținut a terorizat localitatea Ciochina

Evadat de 4 luni din Penitenciarul Rahova

Un deținut a terorizat localitatea Ciochina

Evadat din luna martie din Penitenciarul Rahova, un ialomițean domiciliat în comuna Ciochina a semănat groaza printre localnici. Oamenii au reclamat în repetate rânduri faptul că acesta le fură din gospodării tot ce-i stă la îndemână. Deși există probe suficiente pentru a-l prinde, polițiștii sunt mereu cu un pas în urma sa.

«Haiducul» din Ciochina În vârstă de 32 de ani, ialomițeanul Marinel Anghel a fost condamnat definitiv la 2 ani de închisoare cu executare pentru că a fost prins la volanul unei mașini fără a avea permis de conducere. Instanța a stabilit ca acesta să-și ispășeașcă... [citește_tot_articolul]

28 Iunie 2020, 11:10 (5998 vizualizări - 10 comentarii)

Taguri: Ciochina evadat furt

Click aici

EVENIMENT

Peste 2000 de ialomițeni așteaptă susținerea examenului pentru obținerea permisului auto

Peste 2000 de ialomițeni așteaptă susținerea examenului pentru obținerea permisului auto

Pandemia de COVID-19 a dat peste cap activitatea Serviciului Public Comunitar Regim Permise de Conducere și Înmatriculare a Vehiculelor Ialomița (SPCRPCIV). Fără un număr suficient de polițiști, instituția caută soluții pentru a face față numărului mare de candidați care trebuie exa­minați în vederea susținerii testelor pentru obținerea permisului de conducere. Estimativ, peste 2000 de persoane trebuie reprogramate pentru a participa doar la proba teoretică a testării. Sala de examinare, unică la nivelul județului, se deschide abia de săptămâna viitoare.

Se caută soluții Serviciul ... [citește_tot_articolul]

26 Iunie 2020, 12:40 (9949 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Frizerie cu dosar penal

La Slobozia

Frizerie cu dosar penal

Polițiștii Serviciului de Investigare a Fraudelor din cadrul Inspec­to­ra­tului de Poliție al Județului Ialomița fac cercetări într-un dosar penal privind fapte de «evaziune fiscală» comise de reprezentanții unei frizerii din Slobozia. Potrivit informațiilor, respectiva unitate a fost deschisă ilegal în perioada Sării de Urgență și a oferit servicii mai multor clienți.

Verificările sunt în curs Pe toată perioada Stării de Urgență, activitatea cabinetelor stomatologice, a cabinetelor medicale private, precum și a saloanelor de înfrumusețare și frizeriilor a fost suspendată prin Ordonanțele... [citește_tot_articolul]

26 Iunie 2020, 10:55 (15507 vizualizări - 37 comentarii)

EVENIMENT

Ialomița, printre primele județe din țară privind solicitările pentru plata subvenției pe suprafață

Ialomița, printre primele județe din țară privind solicitările pentru plata subvenției pe suprafață

La începutul acestei săptămâni a expirat data limită de depunere a documentelor necesare obținerii subvenției aferente plății pe suprafață. Totuși, oficialii APIA Ialomița au precizat faptul că termenul se va prelungi cu 25 de zile, însă fermierii care nu au făcut demersurile în termenul estimat inițial vor fi penalizați cu 1% pe ziua de întârziere din suma totală pe care aceștia urmează să o încaseze. Datele oficiale arată că la nivelul județului suprafața declarată până acum depășește 363 mii de hectare.

Sprijin financiar pentru fermieri
Conform calendarului, termenul limită... [citește_tot_articolul]

25 Iunie 2020, 14:40 (4353 vizualizări - 2 comentarii)

EVENIMENT

Autoritățile din Miloșești îngroapă gunoiul în câmp

La fel ca peste tot în Ialomița

Autoritățile din Miloșești îngroapă gunoiul în câmp

Autoritățile din Miloșești sunt acuzate de locuitorii comunei că îngroapă de­șeurile... în câmp! Groapa de gunoi de la marginea comunei Miloșești are o suprafață care depășește un hectar. «În săptămâna Paștelui au dat foc la gunoi, că nu mai făceau față... Toată valea s-a umplut de fum. Și oamenii sunt răi, dar nici ei nu fac nimica!» se plânge un locuitor care are casa în zonă.

Muntele de gunoi... de pe vale În anul 2015, la 6 ani după ce Ialomița a raportat oficial închiderea a 150 de gropi de gunoi, ziarul nostru relata despre situația dramatică cu care se confruntau locuitorii din... [citește_tot_articolul]

25 Iunie 2020, 10:55 (5300 vizualizări - 2 comentarii)

EVENIMENT

Șantierul din Grădina de Vară de la Amara

Adio Festivalul Tinereții 2020

Șantierul din Grădina de Vară de la Amara

Lucrările de reabilitare pentru Grădina de Vară de la Amara sunt în curs de desfășurare. Conform estimărilor oficiale, la acest moment au fost realizate 50% din investiții. Primarul Ion Măiță susține că nu vrea să intre în istorie ca «primul primar care a oprit Festivalul»... La acest moment niciun demers procedural legat de derulare a Festivalului nu a fost inițiat!

O investiție riscantă În urmă cu 8 luni, administrația locală din Amara semna un contract de finanțare în va­loare de 13,8 milioane de lei pentru reabilita­rea Grădinii de Vară. Obiectivul reprezintă locul de desfășurare... [citește_tot_articolul]

24 Iunie 2020, 16:40 (5539 vizualizări - 2 comentarii)

EVENIMENT

Primarul Adrian Mocioniu îngroapă echipa de handbal a Sloboziei

Primarul Adrian Mocioniu îngroapă echipa de handbal a Sloboziei

bonus: Adevărul despre HCM Slobozia

Echipa de handbal a Sloboziei este pe punctul de a rata șansa de a juca un nou sezon în Liga Națională. Unul dintre principalii artizani ai acestui eșec este primarul Adrian Mocioniu. El a declarat încă din anul 2017 că dorește redirecționarea fondurilor bugetare către fotbal. Președintele HCM, Nicolae Goidea, susține că cele 2 milioane de lei care ar putea fi alocați echipei la ședința Consiliului Local de la sfârșitul acestei luni sunt «risipă de bani publici». Decizia finală va fi luată joi, 25 iunie 2020, în cadrul ședinței Consiliului Local Slobozia.

Puțină istorie sportivă locală... [citește_tot_articolul]

23 Iunie 2020, 20:10 (11403 vizualizări - 18 comentarii)

Miercuri 24 Iun 2026
315 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Instituția Prefectului Ialomița informează

Platforma on-line dedicată programărilor pentru depunerea documentelor în vederea examinării/reexaminării pentru obținerea permisului de conducere și preschimbării permiselor de conducere românești/străine ...[citește_toată_știrea]

9 Februarie 2017, 16:35
(3732 vizualizări - 0 comentarii)


Cisternă cu GPL, derapată între Căzănești și Balaciu

Cisternă cu GPL, derapată între Căzănești și Balaciu

O cisternă încărcată cu GPL a derapat între Căzănești și Balaciu și s-a răsturnat între Căzănești și Balaciu. Evenimentul s-a produs miercuri, 8 februarie 2017, fiind cauzat de poleiul instalat pe drumul ...[citește_toată_știrea]

8 Februarie 2017, 16:40
(3306 vizualizări - 0 comentarii)


Primăria Slobozia invită la dezbatere publică

Primăria Slobozia vă invită miercuri, 15 Februarie 2017, începând cu orele 17,00, la Casa Municipală de Cultură-Cinema Galax, la dezbaterea publică. Tema dezbaterii publice este «STRATEGIA, DEZVOLTAREA ȘI PROGRAMUL DE INVESTIȚII ÎN DOMENIUL SPORTULUI ȘI CULTURII SLOBOZENE» ...[citește_toată_știrea]

7 Februarie 2017, 17:15
(3002 vizualizări - 0 comentarii)


AFIR: Sprijin pentru prima împădurire și crearea de suprafețe împădurite

Agenția pentru Finanțarea Investițiilor Rurale (AFIR) informează că până în data de 31 martie 2017, orele 16,00, cei interesați pot accesa Schema de ajutor de stat «Sprijin pentru prima împădurire și crearea ...[citește_toată_știrea]

7 Februarie 2017, 15:40
(7576 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Lista debitorilor la bugetul de stat

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița informează contribuabililor interesați că, în Monitorul Oficial nr. 87 din 31 ianuarie 2017 a fost publicată Procedura de publicare a listelor debitorilor ...[citește_toată_știrea]

7 Februarie 2017, 14:50
(5065 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Urmăriți internațional, depistați de polițiști

Șase persoane, pe numele cărora autoritățile din Austria și cele din Germania au emis mandate europene de arestare, pentru infracțiuni contra proprietății, au fost depistate de polițiștii din Ialomița. ...[citește_toată_știrea]

7 Februarie 2017, 13:20
(4947 vizualizări - 0 comentarii)


Incendiu la Munteni Buzău

Incendiu la Munteni Buzău

Un scurtcircuit produs la instalația electrică a fost cauza probabilă care a dus la izbucnirea unui incendiu la o anexă gospodărească din localitatea Munteni Buzău. Evenimentul a fost anunțat la 112 în ...[citește_toată_știrea]

7 Februarie 2017, 12:35
(4727 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: Locuri de muncă în Portugalia

Agenția Județeană pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița, prin serviciul de ocupare EURES România, oferă 300 locuri de muncă vacante în Portugalia pentru munca sezonieră în agricultură la recoltarea ...[citește_toată_știrea]

7 Februarie 2017, 11:20
(5190 vizualizări - 0 comentarii)


DSVSA Ialomița: Influență aviară în județ

Direcția Sanitară Veterinară și pentru Siguranța Alimentelor Ialomița informează proprietarii/deținătorii de păsări, atât din exploatațiile comerciale cât și din gospodăriile populației, că în România, ...[citește_toată_știrea]

7 Februarie 2017, 10:05
(4757 vizualizări - 0 comentarii)


AFIR: Sesiuni active de primire a proiectelor prin PNDR 2020

Agenția pentru Finanțarea Investițiilor Rurale (AFIR) primește în cadrul sesiunilor deschise în 2016 și continuate în 2017, solicitări prin Programul Național de Dezvoltare Rurală 2014-2020 (PNDR 2020) ...[citește_toată_știrea]

3 Februarie 2017, 11:25
(6158 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Campania «Aripi Frânte»

În perioada ianuarie-decembrie 2017, Poliția Română, prin intermediul Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița și Asociația «Necuvinte» vor desfășura pe raza județului Campania de prevenire a violenței ...[citește_toată_știrea]

2 Februarie 2017, 18:10
(4334 vizualizări - 0 comentarii)


Instituția Prefectului Ialomița informează

Având în vedere prevederile Legii nr. 1/2017, privind eliminarea unor taxe și tarife, precum și pentru modificarea și completarea unor acte normative, începând cu data de 1 februarie 2017 se elimină următoarele ...[citește_toată_știrea]

2 Februarie 2017, 17:50
(5444 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Depunerea Formularului 205

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița informează contribuabililor interesați că, pentru veniturile realizate începând cu 1 ianuarie 2016, Formularul 205 «Declarația informativă privind impozitul ...[citește_toată_știrea]

2 Februarie 2017, 15:50
(2994 vizualizări - 0 comentarii)


Jandarmeria protejează dreptul la libera exprimare și la libertatea de întrunire

În contextul desfășurării pe raza municipiului Slobozia a unor adunări publice și pentru clarificarea unor aspecte referitoare la activitatea instituției, Jandarmeria Ialomița face următoarele precizări ...[citește_toată_știrea]

2 Februarie 2017, 14:40
(6478 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Beți și fără permise, la volan

Un bărbat, de 38 de ani, din Țăndărei, a fost depistat de polițiștii rutieri în timp ce conducea un autovehicul pe drumurile publice deși consumase anterior băuturi alcoolice. Șoferul a fost testat alcoolscop ...[citește_toată_știrea]

2 Februarie 2017, 11:15
(3677 vizualizări - 0 comentarii)


DSVSA Ialomița: Informare pentru deținătorii de bovine

Direcția Sanitară Veterinară și pentru Siguranța Alimentelor Ialomița anunță crescătorii și deținătorii de bovine că, în perioada februarie-martie 2017, desfășoară prin medicii veterinari de liberă practică ...[citește_toată_știrea]

2 Februarie 2017, 10:05
(5407 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Modificări la Codul Fiscal începând cu 1 februarie 2017

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița aduce în atenția contribuabililor interesați principalele modificări aduse Codului Fiscal precum și Codului de Procedură Fiscală, modificări ce se aplica ...[citește_toată_știrea]

1 Februarie 2017, 14:30
(5471 vizualizări - 0 comentarii)


Dat în urmărire națională, arestat la Amara

Luni, 30 ianuarie 2017, polițiștii din Amara au organizat o acțiune pentru localizarea și reținerea persoanelor urmărite în temeiul legii. Au fost intensificate activitățile investigative, reușindu-se localizarea ...[citește_toată_știrea]

1 Februarie 2017, 12:50
(5899 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: A furat din magazin

Polițiștii slobozeni au fost sesizați luni, 30 ianuarie a.c., de angajatul unei societăți comerciale din localitate cu privire la faptul că o persoană a sustras bunuri din magazin. În urma sesizării, polițiștii ...[citește_toată_știrea]

1 Februarie 2017, 11:35
(4153 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Acțiuni preventive

Luni, 30 ianuarie a.c., polițiștii rutieri au continuat acțiunile desfășurate pentru prevenirea evenimentelor rutiere, precum și pentru conștientizarea conducătorilor auto cu privire la riscurile la care ...[citește_toată_știrea]

1 Februarie 2017, 10:10
(3700 vizualizări - 0 comentarii)


Protest la instanțele din Ialomița. Grefierii au intrat în grevă de avertisment

Personalul auxiliar din cadrul celor 4 instanțe din Ialomița s-a alăturat luni, 30 ianuarie 2017, protestelor inițiate la judecătoriile din Capitală și Curtea de Apel București, de la sfârșitul săptămânii ...[citește_toată_știrea]

30 Ianuarie 2017, 13:58
(6884 vizualizări - 0 comentarii)


Poliția Rutieră Ialomița: Amenzi de peste 11000 de lei, 4 permise suspendate

Miercuri, 25 ianuarie 2017, polițiștii rutieri au continuat acțiunile desfășurate pentru prevenirea evenimentelor rutiere, precum și pentru conștientizarea conducătorilor auto cu privire la riscurile la ...[citește_toată_știrea]

27 Ianuarie 2017, 10:45
(5104 vizualizări - 0 comentarii)


Accident rutier în județul Constanța. Comandantul Bazei Aeriene 86 Fetești, rănit!

Comandantul Bazei Aeriene 86 Fetești «Gheorghe Mociorniță», generalul de flotilă aeriană Cătălin Băhneanu, a fost rănit într-un accident produs miercuri, 25 ianuarie 2017, în jurul orei 12,30, pe DN22C ...[citește_toată_știrea]

25 Ianuarie 2017, 16:10
(8018 vizualizări - 1 comentariu)


  Iazu: Tânără de 29 de ani, rănită într-un accident rutier

Iazu: Tânără de 29 de ani, rănită într-un accident rutier

O mașină în care se aflau trei persoane a fost implicată marți, 24 ianuarie 2017, într-un accident rutier, în zona localității Iazu. În urma impactului, o tânără de 29 de ani a fost rănită. La fața locului ...[citește_toată_știrea]

24 Ianuarie 2017, 14:00
(6718 vizualizări - 1 comentariu)

Taguri: Iazu accident


Oamenii prinși sub nămeți, salvați de militarii Bazei Aeriene 86 Fetești

Nu doar drumarii s-au luptat cu viscolul din ultimele două săptămâni, ci și militarii Bazei Aeriene 86 Fetești. Aceștia au desfășurat mai multe acțiuni de deszăpezire, în zona de Est a județului Ialomița ...[citește_toată_știrea]

24 Ianuarie 2017, 10:20
(5499 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Întreruperi programate în alimentarea cu energie electrică

Printr-un comunicat de presă, ENEL Distribuție Dobrogea anunță că luni, 23 ianuarie 2017, în intervalul orar 8,00-16,00, localitatea Gârbovi va fi afectată parțial de întreruperi ale energiei electrice ...[citește_toată_știrea]

20 Ianuarie 2017, 19:15
(5678 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Efective suplimentare de polițiști în stradă

În perioada 20-24 ianuarie 2017, peste 100 de polițiști vor acționa zilnic, suplimentar față de cei care se află în dispozitivul curent de ordine și siguranță publică, pentru prevenirea și descurajarea ...[citește_toată_știrea]

20 Ianuarie 2017, 18:10
(3415 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Noii agenți de poliție au depus jurământul

IPJ Ialomița: Noii agenți de poliție au depus jurământul

În cursul zilei de joi, 19 ianuarie 2017, la Inspectoratul de Poliție al Județului Ialomița a avut loc ceremonialul depunerii jurământului de credință de către cei 56 de agenți de poliție angajați din sursă ...[citește_toată_știrea]

19 Ianuarie 2017, 18:05
(5455 vizualizări - 0 comentarii)


Giurgeni: Bătrân, mort într-un incendiu

Giurgeni: Bătrân, mort într-un incendiu

Pompierii din cadrul Gărzii de Intervenție Țăndărei au interveni în seara zilei de miercuri, 18 ianuarie 2017, pentru stingerea unui incendiu care a cuprins o locuință din comuna Giurgeni. La scurt timp ...[citește_toată_știrea]

18 Ianuarie 2017, 23:00
(5312 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Giurgeni incendiu


Atenție! Drumuri Naționale închise în Ialomița!

Miercuri dimineața, 18 ianuarie 2017, Centrul INFOTRAFIC din cadrul Inspectoratului General al Poliției Române anunță că autostrada A2 București-Constanța rămâne închisă, din cauza ...[citește_toată_știrea]

18 Ianuarie 2017, 09:05
(4733 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Cetățean în Tabăra «Pavilioane» din stațiunea Amara, fără aviz sanitar de funcționare Mary în «Fermierii își vând producția sub costuri!» garsonieră de închiriat Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 Locuitor Slobozia în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Mariana în «Fermierii își vând producția sub costuri!» un ialomițean în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Gigel în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Pensionar în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final #pasajladrajna în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Adevărat Suporter! în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Mihai în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Hendersohn în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Adrian în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Suporter în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Alin în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» marius în CNAIR: Circulație închisă pe bretelele de intrare și ieșire ale A2 din zona Drajna, joi, 23 aprilie 2026 Toma în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! cetatean în Bărbat din Bărbulești, prins în flagrant și reținut pentru «șantaj» Anca în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune»

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...