Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Primăria Sfântu Gheorghe a intrat în carantină!

Funcționar depistat pozitiv la COVID-19

Primăria Sfântu Gheorghe a intrat în carantină!

UPDATE: Focar de COVID-19 la Centrul Medico-Social din Fierbinți Târg

Un angajat al Primăriei Sfântu Gheorghe din Ialomița a fost depistat pozitiv la testul COVID-19. Mădălin Teculescu, primarul localității, declară că angajații Primăriei vor intra în carantină pentru următoarele două săptămâni.

Două săptămâni in carantină În cursul dimineții de vineri, 3 iulie a.c., unul dintre angajații Primăriei Sfântu Gheorghe a fost depistat pozitiv la testul COVID-19. Conform propriilor declarații, angajatul a solicitat testarea deoarece prezenta simptome similare bolnavilor afectați de acest virus. Imediat după confirmarea diagnosticului, primarul comunei, Mădălin... [citește_tot_articolul]

3 Iulie 2020, 16:05 (8121 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Ialomițeni amendați pentru că nu purtau măștile de protecție

Ialomițeni amendați pentru că nu purtau măștile de protecție

Tot mai evidentă, ignoranța afișată și de ialomițeni în ceea ce privește respectarea măsurilor de protecție împotriva infecției cu noul Coronavirus (SARS-CoV-2) aduce și primele sancțiuni. În ultimele două săptămâni, polițiștii au aplicat amenzi în valoare de aproximativ 100 mii de lei celor care, în special, au refuzat să poarte măștile de protecție acolo unde există o obligativitate în acest sens.

Valuri de controale La fel ca în toate județele din țară și în Ialomița situația cazurilor de COVID-19 a cunoscut o creștere semnificativă în ultimele săptămâni. Așa se face că la momentul... [citește_tot_articolul]

3 Iulie 2020, 15:20 (4353 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Urziceni: Focar de COVID-19 la o croitorie

Urziceni: Focar de COVID-19 la o croitorie

Un alt focar de COVID-19 a fost identificat de autoritățile din Ialomița la o croitorie din Urziceni, patru angajate fiind acum sub supraveghere medicală.

Paciente cu simptome moderate Din primele informații, focarul a izbucnit în urmă cu aproximativ o săptămână, când una dintre angajatele bolnave s-a prezentat la serviciu având stări de răceală. Ulterior, la câteva zile, alte trei femei au ajuns la spital cu simptome similare. Testele de laborator au demonstrat faptul că toate cele patru angajate ale croitoriei au fost infectate cu SARS-CoV-2. În momentul de față, Direcția de Sănătate... [citește_tot_articolul]

2 Iulie 2020, 18:05 (6317 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Cântecul de lebădă al Consiliului Local Slobozia

Începutul sfârșitului

Cântecul de lebădă al Consiliului Local Slobozia

Joi, 25 iunie 2020, în Sala de Spectacole a Casei Municipale din Slobozia, s-a desfășurat ședința ordinară a Consiliului Local Slobozia. Pe ordinea de zi au figurat 19 proiecte de hotărâri care au vizat activitatea administrativă a municipiului. Așa cum era de așteptat, cel mai disputat proiect a fost cel care a vizat «aprobarea alocării fondurilor necesare pentru finanțarea progra­melor sportive în anul competițional 2020-2021».

Bani pentru stația de epurare Unul dintre proiectele de hotărâre de interes pentru slobozeni ar putea fi cel care a permis alocarea sumei de 8000... [citește_tot_articolul]

2 Iulie 2020, 12:20 (5317 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Un preot și trei membri ai personalului clerical, confirmați pozitiv la testul pentru depistarea SARS-CoV-2

Focar de COVID-19 la Biserica «Sfânta Treime» Fetești

Un preot și trei membri ai personalului clerical, confirmați pozitiv la testul pentru depistarea SARS-CoV-2

Biserica cu hramul «Sfânta Treime» din Fetești a fost închisă după ce în lăcașul de cult a fost confirmat un focar de COVID-19. Preotul, dar și alți trei membri ai personalului clerical, se află în prezent sub supraveghere medicală după ce au fost confirmați pozitiv la testul pentru SARS-CoV-2. Oficialii Direcției de Sănătate Publică Ialomița au specificat faptul că un al doilea preot care slujește la această biserică este suspect de COVID-19, însă acesta s-a autoizolat la domiciliu și refuză categoric să comunice cu autoritățile.

Anchetă epidemiologică în curs Focarul... [citește_tot_articolul]

1 Iulie 2020, 15:35 (11683 vizualizări - 11 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Urban SA, acuzată că tratează slobozenii preferențial

Cetățenii acuză, autoritățile răspund

Urban SA, acuzată că tratează slobozenii preferențial

Anca Vlad, din Slobozia, acuză Urban SA că a condiționat încheierea unui contract de furnizare a apei de plata unor datorii restante aparți­nând ex-consilierului local Dănuț Nedelcu. Mai mult, susține Anca Vlad în sesizare, angajații Urban SA i-au cerut să-și instaleze «apă separat» dacă vrea să i se încheie contract. În replică, conducerea Urban SA susține că situația este «rezolvabilă» și că societatea «practică relații și tratamente egale pentru toți beneficiarii serviciilor».

Tranzacție cu ghinion
Anca Vlad a cumpărat un apartament în Slobozia, ca... [citește_tot_articolul]

1 Iulie 2020, 14:50 (5752 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Statul are de recuperat 127 milioane de lei de la Chemgas Holding Corporation pentru neplata taxelor de mediu

Statul are de recuperat 127 milioane de lei de la Chemgas Holding Corporation pentru neplata taxelor de mediu

În urmă cu o săptămână, Slobozia a fost învăluită de un nor de culoare portocalie, emanat de instalațiile Combinatului Chimic. Comisarii Gărzii de Mediu s-au sesizat și au amendat Chemgas Holding Corporation SRL, unitatea care admi­nistrează colosul indus­trial, cu 15 mii de lei, pentru depășiri ale nivelului de oxizi de azot. În ultimii 9 ani, societatea a fost sancționată de 20 de ori pentru situații similare, dar sancțiunile aplicate nu au avut niciun efect. Din când în când, Combinatul Chimic împrăștie în aerul pe care cetățenii din Slobozia îl respiră substanțe periculoase. Fără să mai suprindă pe nimeni, mediul înconjurător pare a fi un aspect pe care oficialii Chemgas Holding Corporation... [citește_tot_articolul]

1 Iulie 2020, 10:55 (5998 vizualizări - 8 comentarii)

EVENIMENT

Absolvenții de liceu s-au făcut de râs la Bacalaureat 2020

În Ialomița

Absolvenții de liceu s-au făcut de râs la Bacalaureat 2020

Ialomița înregistrează încă un an cu rezultate slabe la Bacalaureat. Conform datelor furnizate de Ministerul Educației, puțin peste 1000 din cei 1921 de candidați care au susținut examenul în această sesiune au reușit să-l promoveze.

Bacalaureat 2020, misiune imposibilă pentru elevi Marți, 30 iunie 2020, Ministerul Educației a publicat pe platforma informatică a instituției rezultatele, înainte de contestații, la Bacalaureat 2020. Ialomița a obținut un procent de promovare scăzut, având în vedere că puțin peste 1000 din cei 1921 de absolvenți înscriși au reușit să obțină medii peste... [citește_tot_articolul]

30 Iunie 2020, 17:40 (6882 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Evaluări «magna cum laude» pentru directorii instituțiilor din subordinea Consiliului Județean

Recalificare la locul de muncă

Evaluări «magna cum laude» pentru directorii instituțiilor din subordinea Consiliului Județean

bonus: Femeile la Putere

În urmă cu 4 ani, directorii instituțiilor din subordinea Consiliului Județean Ialomița scandali­zau opinia publică la numirea în funcții. Plagiat, oportunism politic, servilism, incompetență sunt numai câteva dintre capetele de acuzare de la acel moment. La 4 ani distanță, transformați radical, directori numiți în funcții atunci obțin la evaluările anuale note «magnifice»...

Doi din prea mulți Înainte de a fi lăudați, directorii instituțiilor subordonate Consiliului Județean Ialomița trebuie nominalizați. Căci, altfel, nu vom ști pe cine să aplaudăm. Primul și cel mai vechi dintre... [citește_tot_articolul]

30 Iunie 2020, 11:10 (11047 vizualizări - 11 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Administrația Mocioniu încalcă abuziv proprietatea fraților Petrache

Proprietatea privată e un moft la Slobozia

Administrația Mocioniu încalcă abuziv proprietatea fraților Petrache

O  familie din Slobozia reclamă faptul că administrația locală i-a dărâmat abuziv gardul curții, în condițiile în care «există 3 procese pe rol», iar decizia instanței nu e definitivă. În replică, primarul Adrian Mocioniu susține că decizia a fost luată în numele «interesului public», pentru resistematizarea stradală a zonei. Următoarea înfățișare în acest proces a fost stabilită pentru luna octombrie a anului în curs.

Familia reclamă un abuz «fantastic»
«Domnul primar Adrian Mocioniu a trimis în mod abuziv în data de 3 iunie 2020 o echipă formată din Poliție, membrii de la DADP, jurista primăriei și un executor, pentru a dărâma un gard de 124 de metri, care susține dumnealui în mod injust că ar fi pe domeniul public. În momentul de față, există 3 procese pe rol, care sunt intentate de noi, care au fost amânate pe data de 16 iunie 2020, pentru a opri acest abuz fantastic. Domnul primar nu a ținut cont de faptul că sunt aceste procese pe rol și a trimis echipa mai sus menționată pentru a dărâma acest gard!»... [citește_tot_articolul]

29 Iunie 2020, 10:50 (9968 vizualizări - 16 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Un deținut a terorizat localitatea Ciochina

Evadat de 4 luni din Penitenciarul Rahova

Un deținut a terorizat localitatea Ciochina

Evadat din luna martie din Penitenciarul Rahova, un ialomițean domiciliat în comuna Ciochina a semănat groaza printre localnici. Oamenii au reclamat în repetate rânduri faptul că acesta le fură din gospodării tot ce-i stă la îndemână. Deși există probe suficiente pentru a-l prinde, polițiștii sunt mereu cu un pas în urma sa.

«Haiducul» din Ciochina În vârstă de 32 de ani, ialomițeanul Marinel Anghel a fost condamnat definitiv la 2 ani de închisoare cu executare pentru că a fost prins la volanul unei mașini fără a avea permis de conducere. Instanța a stabilit ca acesta să-și ispășeașcă... [citește_tot_articolul]

28 Iunie 2020, 11:10 (5997 vizualizări - 10 comentarii)

Taguri: Ciochina evadat furt

Click aici

EVENIMENT

Peste 2000 de ialomițeni așteaptă susținerea examenului pentru obținerea permisului auto

Peste 2000 de ialomițeni așteaptă susținerea examenului pentru obținerea permisului auto

Pandemia de COVID-19 a dat peste cap activitatea Serviciului Public Comunitar Regim Permise de Conducere și Înmatriculare a Vehiculelor Ialomița (SPCRPCIV). Fără un număr suficient de polițiști, instituția caută soluții pentru a face față numărului mare de candidați care trebuie exa­minați în vederea susținerii testelor pentru obținerea permisului de conducere. Estimativ, peste 2000 de persoane trebuie reprogramate pentru a participa doar la proba teoretică a testării. Sala de examinare, unică la nivelul județului, se deschide abia de săptămâna viitoare.

Se caută soluții Serviciul ... [citește_tot_articolul]

26 Iunie 2020, 12:40 (9944 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Frizerie cu dosar penal

La Slobozia

Frizerie cu dosar penal

Polițiștii Serviciului de Investigare a Fraudelor din cadrul Inspec­to­ra­tului de Poliție al Județului Ialomița fac cercetări într-un dosar penal privind fapte de «evaziune fiscală» comise de reprezentanții unei frizerii din Slobozia. Potrivit informațiilor, respectiva unitate a fost deschisă ilegal în perioada Sării de Urgență și a oferit servicii mai multor clienți.

Verificările sunt în curs Pe toată perioada Stării de Urgență, activitatea cabinetelor stomatologice, a cabinetelor medicale private, precum și a saloanelor de înfrumusețare și frizeriilor a fost suspendată prin Ordonanțele... [citește_tot_articolul]

26 Iunie 2020, 10:55 (15495 vizualizări - 37 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița, printre primele județe din țară privind solicitările pentru plata subvenției pe suprafață

Ialomița, printre primele județe din țară privind solicitările pentru plata subvenției pe suprafață

La începutul acestei săptămâni a expirat data limită de depunere a documentelor necesare obținerii subvenției aferente plății pe suprafață. Totuși, oficialii APIA Ialomița au precizat faptul că termenul se va prelungi cu 25 de zile, însă fermierii care nu au făcut demersurile în termenul estimat inițial vor fi penalizați cu 1% pe ziua de întârziere din suma totală pe care aceștia urmează să o încaseze. Datele oficiale arată că la nivelul județului suprafața declarată până acum depășește 363 mii de hectare.

Sprijin financiar pentru fermieri
Conform calendarului, termenul limită... [citește_tot_articolul]

25 Iunie 2020, 14:40 (4348 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Autoritățile din Miloșești îngroapă gunoiul în câmp

La fel ca peste tot în Ialomița

Autoritățile din Miloșești îngroapă gunoiul în câmp

Autoritățile din Miloșești sunt acuzate de locuitorii comunei că îngroapă de­șeurile... în câmp! Groapa de gunoi de la marginea comunei Miloșești are o suprafață care depășește un hectar. «În săptămâna Paștelui au dat foc la gunoi, că nu mai făceau față... Toată valea s-a umplut de fum. Și oamenii sunt răi, dar nici ei nu fac nimica!» se plânge un locuitor care are casa în zonă.

Muntele de gunoi... de pe vale În anul 2015, la 6 ani după ce Ialomița a raportat oficial închiderea a 150 de gropi de gunoi, ziarul nostru relata despre situația dramatică cu care se confruntau locuitorii din... [citește_tot_articolul]

25 Iunie 2020, 10:55 (5299 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Șantierul din Grădina de Vară de la Amara

Adio Festivalul Tinereții 2020

Șantierul din Grădina de Vară de la Amara

Lucrările de reabilitare pentru Grădina de Vară de la Amara sunt în curs de desfășurare. Conform estimărilor oficiale, la acest moment au fost realizate 50% din investiții. Primarul Ion Măiță susține că nu vrea să intre în istorie ca «primul primar care a oprit Festivalul»... La acest moment niciun demers procedural legat de derulare a Festivalului nu a fost inițiat!

O investiție riscantă În urmă cu 8 luni, administrația locală din Amara semna un contract de finanțare în va­loare de 13,8 milioane de lei pentru reabilita­rea Grădinii de Vară. Obiectivul reprezintă locul de desfășurare... [citește_tot_articolul]

24 Iunie 2020, 16:40 (5535 vizualizări - 2 comentarii)

EVENIMENT

Primarul Adrian Mocioniu îngroapă echipa de handbal a Sloboziei

Primarul Adrian Mocioniu îngroapă echipa de handbal a Sloboziei

bonus: Adevărul despre HCM Slobozia

Echipa de handbal a Sloboziei este pe punctul de a rata șansa de a juca un nou sezon în Liga Națională. Unul dintre principalii artizani ai acestui eșec este primarul Adrian Mocioniu. El a declarat încă din anul 2017 că dorește redirecționarea fondurilor bugetare către fotbal. Președintele HCM, Nicolae Goidea, susține că cele 2 milioane de lei care ar putea fi alocați echipei la ședința Consiliului Local de la sfârșitul acestei luni sunt «risipă de bani publici». Decizia finală va fi luată joi, 25 iunie 2020, în cadrul ședinței Consiliului Local Slobozia.

Puțină istorie sportivă locală... [citește_tot_articolul]

23 Iunie 2020, 20:10 (11389 vizualizări - 18 comentarii)

EVENIMENT

Ialomița are 116 mii hectare de terenuri agricole calamitate

Peste 80% din culturi sunt afectate

Ialomița are 116 mii hectare de terenuri agricole calamitate

Seceta pedologică extremă cu care Ialomița se confruntă de mai bine de 6 luni a produs pagube însemnate pe câmpurile din județ. Estimările oficiale arată că din cele 146 mii hectare pe care au fost însămânțate culturi de toamnă, peste 116 mii au fost declarate calamitate în proporție de peste 80%. Lipsa apei din sol a afectat și culturile de primăvară. Specialiștii Direcției pentru Agricultură Județeană Ialomița au precizat că termenul estimat pentru verificarea stadiului culturilor de floarea-soarelui sau porumb se va încheia pe data de 7 iulie 2020.

Verificările la final, banii mai târziu... [citește_tot_articolul]

23 Iunie 2020, 14:55 (5260 vizualizări - 3 comentarii)

EVENIMENT

Ialomița are 5 medii de 10 la Evaluarea Națională 2020

Ialomița are 5 medii de 10 la Evaluarea Națională 2020

Luni, 22 iunie 2020, Ministerul Educației a făcut publice rezultatele la Evaluarea Națională 2020, înainte de rezolvarea contestațiilor. În Ialomița au fost obținute 5 medii de 10, toate aparținând unor elevi de la școlile gimnaziale și liceele din municipiul Slobozia.

Rezultate anonimizate
Cele 5 medii de 10 au fost obținute de elevi ai Liceului de Arte «Ionel Perlea», Colegiului Național «Mihai Viteazul» și Școlii Gimnaziale Nr. 3, unități de învățământ din municipiul Slobozia. Față de anii trecuți, la Evaluarea Națională 2020, Ministerul Educației a decis să anonimizeze numele... [citește_tot_articolul]

22 Iunie 2020, 16:00 (7477 vizualizări - 3 comentarii)

EVENIMENT

Starea de Urgență a lăsat nevaccinați peste 2300 de copii

În Ialomița

Starea de Urgență a lăsat nevaccinați peste 2300 de copii

Pe lângă accesul bolnavilor în spitale, pandemia de COVID-19 a blocat și campania de vaccinare a copiilor împotriva rujeolei. Datele Direcției de Sănătate Publică arată că au rămas nevaccinați peste 2300 de copii, cu vârste cuprinse între 0 și 12 ani.

Se caută soluții Pentru că mare parte dintre angajații Direcției de Sănătate Publică Ialomița au fost mobilizați pentru a desfășura anchetele epidemiologice ale persoanelor bolnave de COVID-19, monitorizarea vaccinării anti-rujeolice a trecut într-un plan secund. Astfel, pe toată perioada Stării de Urgență, s-a redus numărul copiilor vaccinați... [citește_tot_articolul]

22 Iunie 2020, 14:40 (4321 vizualizări - 3 comentarii)

Marți 23 Iun 2026
261 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Ciochina: A adormit la volan și a intrat cu mașina într-o casă

Vineri, 8 iunie a.c., în jurul orei 14,30, pe DN2A, în localitatea Ciochina, s-a produs un accident de circulație soldat cu rănirea unei persoane. Din cercetările efectuate de polițiști s-a stabilit că ...[citește_toată_știrea]

13 Iunie 2012, 06:19
(7079 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Ciochina accident


Poliția Rutieră Ialomița: 16 permise reținute, amenzi de peste 60000 lei

Polițiștii Serviciului Rutier au continuat acțiunile desfășurate pentru prevenirea evenimentelor rutiere, precum și pentru conștientizarea conducătorilor auto cu privire la riscurile la care se expun și ...[citește_toată_știrea]

13 Iunie 2012, 06:18
(6959 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Candidatul PNL de la Movilița, arestat preventiv pentru 29 de zile!

Marian Drăghici, candidatul PNL la funcția de primar al comunei Movilița, a fost trimis după gratii pentru 29 de zile. El este acuzat că a oferit sume de bani unor alegători în schimbul voturilor... Alături ...[citește_toată_știrea]

11 Iunie 2012, 09:28
(11728 vizualizări - 3 comentarii)


Amara: Nu aud, dar știu să scrie! Concursul Național de Creație Literară «Mircea Dinescu»

Se caută talentele literare dintr-o lume fără cuvinte. Sîmbătă, 9 iunie a.c., orașul-stațiune Amara va fi gazda Concursului Național de Creație Literară «Mircea Dinescu», competiția fiind adresată surzilor ...[citește_toată_știrea]

7 Iunie 2012, 13:54
(11095 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Cinci persoane au sfîrșit înecate în ultimele două luni!

Doi minori și trei adulți și-au pierdut viața înghițiți de ape în ultimele două luni. Statistica sumbră i-a făcut pe pompierii ialomițeni să tragă un semnal de alarmă cu privire la prevenirea unor asemenea ...[citește_toată_știrea]

7 Iunie 2012, 12:02
(10309 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. Pot fi introduse anunțuri on-line!

6 Iunie 2012, 10:37


Grindu: Bărbat, mort într-un accident rutier

În cursul nopții de 4 spre 5 iunie a.c., în afara comunei Grindu, s-a produs un grav accident de circulație, în urma căruia o persoană a decedat, iar alte două au fost grav rănite. Tragedia s-a produs în ...[citește_toată_știrea]

5 Iunie 2012, 20:29
(15669 vizualizări - 4 comentarii)

Taguri: Grindu accident


Ialomița: Fetiță de 3 ani, lovită de o mașină

Duminică, 3 iunie a.c., la Slobozia s-a produs un accident rutier. Pe scurt, în timp ce un bărbat de 30 ani, din municipiu, se deplasa la volanul unui autoturism, ajuns pe bulevardul Unirii a accidentat ...[citește_toată_știrea]

5 Iunie 2012, 20:28
(8956 vizualizări - 0 comentarii)


Scînteia: Fetiță de 7 ani, accidentată

O minoră de 7 ani din Iazu a fost rănită într-un accident rutier. S-a întîmplat sîmbătă, 2 iunie a.c., la Scînteia, cînd un bărbat de 35 ani, conducător al unui autoturism a încercat să efectueze manevra ...[citește_toată_știrea]

5 Iunie 2012, 20:26
(11024 vizualizări - 0 comentarii)


Bărcănești: Adolescent cercetat penal pentru conducere fără permis

Sîmbătă, 2 iunie a.c., la Bărcănești, un adolescent de 17 ani a fost prins de polițiști în timp ce conducea un autoturism deși nu avea permis de conducere. Pentru teribilismul său, adolescentul este actual ...[citește_toată_știrea]

5 Iunie 2012, 20:24
(8571 vizualizări - 0 comentarii)


Munteni Buzău: Șofer băut, la volan

Un bucureștean de 44 ani, conducător al unui autoturism a fost oprit în trafic de polițiști, pentru un control de rutină, sîmbătă, 2 iunie a.c., la Munteni Buzău. Întrucît bărbatul mirosea a alcool, polițiștii ...[citește_toată_știrea]

5 Iunie 2012, 20:23
(12050 vizualizări - 2 comentarii)


Mărculești: Tractoriști cercetați penal

La finele săptămînii precedente, vineri, 1 iunie a.c., la Mărculești polițiștii au oprit în trafic un tractor, condus de un localnic de 66 ani. În urma verificărilor sumare, polițiștii au constatat că bărbatul ...[citește_toată_știrea]

5 Iunie 2012, 20:21
(10690 vizualizări - 1 comentariu)


Ograda: Femeia de 87 ani dispărută, găsită decedată

Duminică, 4 iunie a.c., poliția a fost sesizată de un bărbat de 54 ani din Ograda despre faptul că a observat pe rîul Ialomița trupul unei persoane care plutește. După scoaterea din apele rîului a cadavrului ...[citește_toată_știrea]

5 Iunie 2012, 20:18
(11443 vizualizări - 1 comentariu)

Taguri: Ograda înecată


Ialomița: Peste 560 de amenzi de Rusalii

Peste 300 de polițiști ialomițeni au acționat în perioada 1-4 iunie a.c. pentru asigurarea liniștii și ordinii publice în locurile de pelerinaj și zonele de agrement din județ, acțiunea fiind prilejuită ...[citește_toată_știrea]

5 Iunie 2012, 20:17
(8911 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Pescuitul ilegal, în atenția polițiștilor

Trei bărbați de 23, 42 și 60 de ani au fost prinși în flarant de polițiști în timp ce pescuiau ilegal. S-a întîmplat sîmbătă, 2 iunie a.c., la Fetești, cei trei bărbați pescuind în zona Parcului Trandafirilor ...[citește_toată_știrea]

5 Iunie 2012, 19:36
(11944 vizualizări - 4 comentarii)


Ialomița: Au dispărut luați de ape

Este cazul unui minor de 14 ani din Bărbulești și al unei bătrîne de 87 ani din Slobozia, care au murit înecați. În cazul femeii, este vorba despre sinucidere...
În cazul bătrînei de 87 de ani, misterul ...[citește_toată_știrea]

4 Iunie 2012, 16:53
(12483 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Ialomița înecat


DGFP Ialomița: Reducerea penalităților de întîrziere pentru cei cu datorii la bugetul de stat

Potrivit finanțiștilor, 30 iunie 2012 este ultima zi pînă la care cei care au datorii restante la 31 august 2011 la bugetul de stat mai pot beneficia de reducerea cu jumătate a penalităților de întîrziere ...[citește_toată_știrea]

4 Iunie 2012, 07:47
(13621 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: De Rusalii, peste 300 de polițiști în stradă

În perioada 1-4 iunie a.c., peste 300 de polițiști din structurile de ordine publică, poliție rutieră, investigații criminale, investigarea fraudelor, arme explozivi și substanțe periculoase și intervenție ...[citește_toată_știrea]

4 Iunie 2012, 07:41
(5905 vizualizări - 3 comentarii)


Mihail Kogălniceanu: Hoț prins după ce a furat din curțile unor bătrîne

Efectivele Secției Rurale Țăndărei au fost sesizate de către o femeie, de 83 ani, din comuna Mihail Kogălniceanu, cu privire la faptul că în perioada martie-mai 2012, persoane necunoscute i-au sustras dintr ...[citește_toată_știrea]

4 Iunie 2012, 07:35
(11169 vizualizări - 4 comentarii)


Grivița: A fost prins hoțul care a spart biserica!

Un tînăr, de 26 ani, din comuna Grivița este cercetat de polițiști sub aspectul comiterii infracțiunii de furt calificat. În fapt, suspectul a pătruns în noaptea de 30/31 mai a.c. în incinta unei biserici ...[citește_toată_știrea]

4 Iunie 2012, 07:32
(9946 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Bătrână de 87 ani, dispărută

Slobozia: Bătrînă de 87 ani, dispărută

Polițiștii au fost sesizați cu privire la faptul că Nedelcu Rada, de 87 ani, a plecat de la domiciliul din Slobozia și nu a mai revenit pînă în prezent.
Semnalmentele persoanei dispărute ...[citește_toată_știrea]

4 Iunie 2012, 07:29
(12351 vizualizări - 4 comentarii)


Rădulești: Încerca să vîndă un cazan de țuică după ce îl furase

Agenți din cadrul Postului de Poliție Rădulești, aflați în executarea atribuțiilor de serviciu pe raza comunei, au observat un localnic care încerca să ofere spre vînzare unor persoane un cazan folosit ...[citește_toată_știrea]

4 Iunie 2012, 07:27
(8151 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Infractor încarcerat pentru evaziune fiscală

Un bărbat din municipiul Fetești, pe numele căruia instanța a emis un mandat de executare a pedepsei cu închisoarea, a fost introdus în Penitenciarul Slobozia, în vederea încarcerării.  Bărbatul, urmărit ...[citește_toată_știrea]

4 Iunie 2012, 07:24
(6887 vizualizări - 0 comentarii)


Movila: Surprinși cu cablul telefonic furat în portbagaj

Movila: Surprinși cu cablul telefonic furat în portbagaj

O patrulă mixtă polițist-jandarm a oprit pentru control în trafic, pe DN3B, un autoturism condus de un tînăr de 21 ani, din Fetești. Polițiștii au identificat și pasagerii din autoturism în persoanele a ...[citește_toată_știrea]

4 Iunie 2012, 07:21
(8151 vizualizări - 2 comentarii)


Coșereni: S-au ciocnit după ce șoferul unei mașini nu a acordat prioritate

Pe DN2, în afara comunei Coșereni, la km 48+434, în timp ce un bărbat de 46 ani, din Piatra-Neamț, conducea un autoturism din direcția București către Urziceni, a fost surprins de ieșirea, dintr-o stație ...[citește_toată_știrea]

4 Iunie 2012, 07:18
(8424 vizualizări - 0 comentarii)


Amara: Accident cu un șofer beat care nu s-a asigurat

În timp ce un bărbat de 61 ani, din orașul Amara, conducea o autoutilitară pe strada Tudor Vladimirescu, din localitate, nu s-a asigurat la efectuarea manevrei de întoarcere, și a intrat în coliziune cu ...[citește_toată_știrea]

4 Iunie 2012, 07:17
(7516 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Amara accident


Slobozia: Gata cu fumurile…

Slobozia: Gata cu fumurile…

În întreaga lume, data de 31 mai este declarată Ziua Mondială Fără Tutun. Cu această ocazie, preșcolarii grădiniței «Micul Prinț» din Slobozia au ieșit pe stradă și i-au atenționat pe oamenii mari cu privire ...[citește_toată_știrea]

31 Mai 2012, 16:58
(10801 vizualizări - 5 comentarii)


Ciocîrlia: După ce i-au vîndut haine, i-au furat economiile

O bătrînă din localitatea ialomițeană Ciocîrlia a fost prădată de hoți. Femeia a reclamat la Poliție că persoane necunoscute i-au furat economiile în valoare de peste 800 de lei. Oamenii legii au reușit ...[citește_toată_știrea]

31 Mai 2012, 16:48
(10286 vizualizări - 0 comentarii)


Sălcioara: Un «motociclist» s-a accidentat mortal

Un tînăr de 25 ani din orașul călărășean Lehliu-Gară și-a pierdut viața într-un grav accident rutier, petrecut pe raza localității ialomițene Sălcioara. Motociclistul nu deținea permis pentru conducerea ...[citește_toată_știrea]

31 Mai 2012, 16:48
(9569 vizualizări - 1 comentariu)


Urziceni: 700 kg de miez de nucă, confiscate de polițiști

Acțiunile polițiștilor ialomițeni de combatere a evaziunii fiscale și a transportului ilegal de mărfuri au continuat și în data de 29 mai a.c. La Urziceni, în plasa oamenilor legii a căzut un șofer care ...[citește_toată_știrea]

31 Mai 2012, 16:45
(9241 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Any în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Alecu în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! base marinaru în Stelnica și Punctul de Acostare «Regina Maria», creștere a numărului de turiști ion negativ în A fost construită una dintre cele mai mari instalații de stocare a energiei verzi din România cioban în Dezastrul funciar de la Primăria Axintele Parinte în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! AlexDan în Lipsă de «transparență» în Consiliul Local Slobozia Preda în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Mary în Reabilitarea Ștrandului Municipal, abandonată de administrația Potor Mary în Restanțe de 7,3 milioane de lei pentru facturile de apă și canalizare către operatorul Urban SA Slobozia NOBODY în «Candidatul 10510», în sfârșit director general adjunct la DGASPC Ialomița! Vasi în Incidente de integritate «cu efect întârziat» în județul Ialomița Dan în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! OK dar.. în «USR are obligația morală să aplice propriile standarde de integritate!» dan în Blocuri pentru tinerii specialiști în Educație și Sănătate, la Fetești Aur în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! cetatean în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Pt Zanfir în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! suporter în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! ZANFIR în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...