Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Controale amănunțite în școlile și liceele din Ialomița

Controale amănunțite în școlile și liceele din Ialomița

Pregătirea școlilor pentru redeschiderea anunțată de Ministerul Educației începând cu 1 iunie 2020 a intrat în linie dreaptă și în județul Ialomița. Inspectoratul Școlar Județean Ialomița a demarat o serie de inspecții tematice pentru a analiza stadiul lucrărilor de dezinfecție și reamenajare a claselor. «Suntem în grafic și nu există probleme la acest moment. Vom redeschide școlile fără a pune în pericol sănătatea copiilor și a cadrelor didactice!» a precizat Steluța Mitrea, inspectorul școlar general al Inspectoratului Școlar Județean Ialomița.

4000 de elevi sunt așteptați în clase... [citește_tot_articolul]

25 Mai 2020, 17:15 (3432 vizualizări - 3 comentarii)

EVENIMENT

Făcăeni: Polițist bătut de infractorii pe care îi ancheta

Făcăeni: Polițist bătut de infractorii pe care îi ancheta

Un agent al Postului de Poliție Făcăeni a ajuns în stare gravă la spital după ce a fost bătut de doi localnici. Supărați că polițistul le-a făcut dosare penale pentru comiterea unor infracțiuni la regimul rutier, aceștia l-au lovit cu pumnii și picioarele, distrugându-i și mașina. În prezent, omul legii se află internat la Spitalul Clinic Județean de Urgență Constanța.

Verificările sunt în curs Agresiunea s-a petrecut sâmbătă, 23 mai 2020, pe o stradă din localitatea Făcăeni. Polițistul se afla în timpul liber, moment în care agresorii, tată și fiu, l-au oprit și i-au cerut socoteală... [citește_tot_articolul]

25 Mai 2020, 13:10 (11935 vizualizări - 25 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Cheltuieli de 7,3 milioane de lei pentru Centrele de Carantină și spitalele din Ialomița

Cheltuieli de 7,3 milioane de lei pentru Centrele de Carantină și spitalele din Ialomița

La finalul celor două luni ale Stării de Urgență, reprezentanții autorităților din Ialomița fac un prim bilanț al eforturilor depuse în privința limitării efectelor pandemiei de COVID-19. Din punct de vedere economic, încasările la bugetul județului s-au diminuat consi­derabil, în timp ce cheltuielile au crescut într-un ritm alert. Resursele financiare disponibile au fost alocate spitalelor, astfel încât acestea să poată oferi tratament bolnavilor care prezentau simptome specifice infecțiilor respiratorii provocate de noul Coronavirus. De asemenea, tot din fonduri publice a fost susținută și activitatea Centrelor de Carantină, unde ialomițenii veniți din străinătate au fost internați pentru a... [citește_tot_articolul]

25 Mai 2020, 11:10 (6363 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Comisarul șef Mircea Ion Rus, noul șef al Poliției ialomițene

Șeful IPJ Cluj, transferat la IPJ Ialomița

Comisarul șef Mircea Ion Rus, noul șef al Poliției ialomițene

Inspectoratul General al Poliției Române a decis vineri, 22 mai 2020, să schimbe comanda Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița. Astfel, noul șef al instituției este comisarul șef Mircea Ion Rus, șeful Inspectoratului de Poliție al Județului Cluj. În ceea ce îl privește pe Cristian Ivan, acesta a fost «promovat» într-o structură din cadrul IGPR.

Un nou șef la IPJ Ialomița În cadrul unei ședințe desfășurată vineri, 22 mai 2020, la sediul Inspectoratului General al Poliției Române, reprezentanții instituției au decis să numească un nou șef în fruntea Poliției ialomițene. Este... [citește_tot_articolul]

23 Mai 2020, 13:10 (23940 vizualizări - 24 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Secretarul Primăriei Mihail Kogălniceanu, al doilea subprefect al Ialomiței

Se revine la veche organigramă

Secretarul Primăriei Mihail Kogălniceanu, al doilea subprefect al Ialomiței

Guvernul României a decis în cadrul ședinței de joi, 21 mai 2020, să ocupe cea de-a doua funcție vacantă de subprefect al județului Ialomița. Conform deciziei Guvernului României, această funcție i-a fost atribuită Tudoriței Ionescu, actualul secretar al comunei Mihail Kogălniceanu.

Experiență de 17 ani în administrație
Decizia Guvernului României de joi, 21 mai 2020, este susținută de Codul Administrativ, potrivit căruia fiecare Instituție a Prefectului are în organigramă două... [citește_tot_articolul]

22 Mai 2020, 12:55 (12286 vizualizări - 27 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Fonduri insuficiente pentru întreținerea Posturilor de Poliție din Ialomița

Fonduri insuficiente pentru întreținerea Posturilor de Poliție din Ialomița

Posturile de Poliție existente în comunele din Ialomița așteaptă de ani buni să fie reabilitate. Fondurile destinate pentru lucrările de reparație și întreținere a clădirilor se diminuează de la un an la altul. În 2019, de exemplu, Ministerul Afacerilor Interne a alocat doar 27 mii de lei pentru întreținerea celor 59 de Posturi de Poliție din Ialomița. Sindicaliștii din Poliția Română reclamă situația și susțin faptul că, așa cum s-a întâmplat cu drepturile salariale, situația poate fi remediată doar în baza unor acțiuni în instanță.

Fără condiții la locul de muncă Agenții de Poliție... [citește_tot_articolul]

22 Mai 2020, 11:20 (5524 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița are peste 126 mii de hectare calamitate de seceta pedologică severă

Bilanțul dezastrului în agricultura județeană

Ialomița are peste 126 mii de hectare calamitate de seceta pedologică severă

bonus: 11 km de canale de irigații, reabilitați

La începutul lunii mai 2020, agricultorii ialomițeni au înțeles că seceta pedologică severă le va compromite definitiv culturile. În dispe­rare de cauză, au solicitat autorităților județene urgentarea controalelor comisiilor de constatare și evaluare a pagubelor. Metodologia deficitară de stabilire a prejudiciilor a generat abuzuri și confuzii. La acest moment, oficialii Direcției Agricole Județene declară că până la sfârșitul săptămânii în curs toate dosarele aflate în lucru vor fi finalizate. La nivelul județului Ialomița au fost raportate 126308 hectare de culturi calamitate total sau parțial de către secetă...

O nedreptate cât Ialomița... [citește_tot_articolul]

21 Mai 2020, 18:15 (5450 vizualizări - 2 comentarii)

EVENIMENT

Prefectul Tonița Manea cere demiterea șefilor Poliției și Jandarmeriei!

Cutremur în administrația ialomițeană

Prefectul Tonița Manea cere demiterea șefilor Poliției și Jandarmeriei!

Prefectul județului Ialomița, Tonița Manea solicită ministrului Afacerilor Interne, Marcel Vela, să îi demită pe comisarul șef Cristian Ivan și locotenent-colonelul Marius Costel Dobre, șefii Poliției Județene și Jandarmeriei. Prefectul Tonița Manea și-a motivat solicitarea susținând că cei doi au refuzat implicarea în gestionarea măsurilor anti Covid-19 la nivelul localităților Țăndărei și Bărbulești pe perioada Stării de Urgență. «Am luat act cu surprindere de refuzul implicării directe a conducerii celor două instituții (...), aceștia refuzând coordonarea directă și nemijlocită și pasând responsabilitatea la nivelul de comandă inferior» se arată în adresa remisă ministrului... [citește_tot_articolul]

20 Mai 2020, 21:05 (19307 vizualizări - 23 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Peste 10200 de dosare penale cu «autori necunoscuți» așteaptă să fie soluționate de polițiști

În Ialomița

Peste 10200 de dosare penale cu «autori necunoscuți» așteaptă să fie soluționate de polițiști

Dosarele cu autori necunoscuți reprezintă o adevărată «piatră de moară» pentru polițiștii ialomițeni. La sfârșitul anului precedent, în serta­rele Poliției ialomițene existau peste 10200 de dosare în care oamenii legii efectuau cercetări pentru identificarea autorilor faptelor reținute în aceste anchete. Cele mai multe dosare înregistrate cu «AN» vor fi clasate, în momentul împlinirii termenelor de prescripție a faptelor.

Infractorii sunt greu de prins Statistica privind dosarele cu «autori necunoscuți» înre­gistrate la nivelul județului evidențiază faptul că polițiștii ialomițeni... [citește_tot_articolul]

20 Mai 2020, 11:15 (3991 vizualizări - 12 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Primarul comunei Gura Ialomiței a murit la Spitalul «Elias» din București

Primarul comunei Gura Ialomiței a murit la Spitalul «Elias» din București

Cristinel Lambru, primarul comunei Gura Ialomiței, a murit în dimineața zilei de marți, 19 mai 2020, la Spitalul «Elias» din Capitală. Edilul a fost transferat la București încă de la sfârșitul săptămânii precedente, având mai multe probleme de sănătate.

Se afla în comă indusă... Din primele informații, se pare că primarul comunei Gura Ialomiței, Cristinel Lambru, a fost transferat la București cu mai multe afecțiuni. Edilul s-a prezentat la Camera de Gardă a Spitalului «Elias» cu febră, vărsături, dar și hemoragie. El a fost internat de urgență pe Secția Anestezie și Terapie Intensivă... [citește_tot_articolul]

19 Mai 2020, 13:10 (24333 vizualizări - 12 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița: APIA, DAJ și ANIF au directori noi

Valentin Dorobanțu, Florea Stoian și Gigi Manea

Ialomița: APIA, DAJ și ANIF au directori noi

Agenția de Plăți și Inter­venție pentru Agricultură, Direcția pentru Agricultură Județeană și Agenția Națio­nală de Îmbunătățiri Funciare au, în­cepând cu această săptămână, directori noi. Numi­rile au substrat politic și reprezintă încă o dovadă că PNL încearcă să epureze la vârf instituțiile descentra­lizate din Ialomița.

Stoian urcă la DAJ Ajuns la APIA prin 2014, Florea Stoian a ocupat timp de 6 ani funcția fără emoții și fără bătăi de cap. Obișnuit să-și aprobe șefii ierarhici și nărăvit la scaunul confortabil de director, el spune bogdaproste și, pariem, va continua să doarmă... [citește_tot_articolul]

19 Mai 2020, 11:20 (10692 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița este sufocată de deșeuri menajere

Unele lucruri nu se schimbă nici cu COVID-19

Ialomița este sufocată de deșeuri menajere

În urmă cu o lună, în plină Stare de Urgență, autoritățile locale au fost somate să-și salubrizeze localitățile. Ultimatumul a fost formulat de către comisarii Gărzii de Mediu Ialomița care au controlat 55 de locații din județ. În urma controalelor au fost aplicate amenzi în valoare de 130 mii de lei. Termenul fixat de către Garda de Mediu Ialomița pentru salubrizarea localităților a expirat vineri, 15 mai 2020...

De frica COVID-19 La începutul lunii februarie a.c., ca urmare a unei solicitări exprese a Ministerului Mediului, administrațiile din Ialomița au fost verificate de către... [citește_tot_articolul]

18 Mai 2020, 11:10 (3522 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Cheltuieli de 28 mii de lei pentru «păstrarea distanței sociale» la Primăria Slobozia

De luni, 18 mai 2020, se reia activitatea cu publicul

Cheltuieli de 28 mii de lei pentru «păstrarea distanței sociale» la Primăria Slobozia

Primăria Slobozia anunță reluarea activității cu publicul după 2 luni de pauză. Începând de luni, 18 mai 2020, contribuabilii sunt așteptați din nou la ghișeele instituției.

Bani publici pentru «distanțare socială» Un comunicat de presă remis publicității anunță că Primăria Slobozia își reia activitatea cu publicul. Pentru a evita pericolul contaminării, instituția dă asigurări că a adoptat toate măsurile de siguranță impuse de situație. «Pentru minimizarea interacțiunii directe și a riscului de răspândire a noului Coronavirus, precum și pentru îmbunatățirea securității zonei de încasare, am modificat mobilierul aferent ghișeelor, am montat ecrane de protecție, sertare de transfer numerar și acte, limitatoare de distanță și un sistem audio cu microfoane, boxe și amplificare, de tip interfon, pentru comunicare la ghișeu»... [citește_tot_articolul]

16 Mai 2020, 16:40 (4300 vizualizări - 12 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Țăndărei: Copil de 3 ani, intoxicat cu insecticid

Țăndărei: Copil de 3 ani, intoxicat cu insecticid

Un copil de 3 ani din orașul Țăndărei a ajuns la Spitalul «Grigore Alexandrescu» după ce a băut insecticid. Se pare că băiatul nu a fost supravegheat de rudele sale. Surse medicale susțin faptul că, în prezent, micuțul se află în afara oricărui pericol...

Transferat la București Din primele informații, se pare că băiatul se juca în curte, moment în care a intrat într-o anexă gospodărească, acolo unde, într-o sticlă, se afla insecticidul pe care l-a băut. La câteva minute, copilului i s-a făcut rău, iar rudele sale au sunat la 112. O ambulanță a preluat copilul, transportându-la Spitalul... [citește_tot_articolul]

15 Mai 2020, 18:05 (4633 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Petrecere cu baloane colorate în curtea Spitalului Slobozia

Petrecere cu baloane colorate în curtea Spitalului Slobozia

Dacă unii au ales să sărbătorească trecerea de la Starea de Urgență la Starea de Alertă cu muzică, artificii și șampanie, la Spitalul Județean de Urgență Slobozia momentul a fost marcat printr-o petrecere cu baloane colorate. Mai mulți angajați ai instituției s-au fotografiat în curtea unității medicale în timp ce ridicau în aer baloane cu heliu. «Ne place să credem că am depășit cu bine această primă etapă!» a fost unul dintre mesajele care însoțesc respectivele imagini, transmis de echipa managerială a Spitalului Slobozia.

Pericolul infectării rămâne Chiar dacă în imaginile... [citește_tot_articolul]

15 Mai 2020, 16:05 (3989 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Indemnizația de hrană pentru medici și asistente, eliminată

Situație tensionată la spitalul suport COVID-19 din Ialomița-Spitalul Municipal «Anghel Saligny» Fetești

Indemnizația de hrană pentru medici și asistente, eliminată

Un conflict de muncă se desfășoară la Spitalul Municipal «Anghel Saligny» Fetești încă de la începutul săptămânii. Cadrele medicale care tratează pacienții bolnavi de COVID-19 se declară nemulțumite de o decizie a autorităților de a elimina indemnizația de hrană pe care o primesc. Surse medicale susțin faptul că unii dintre angajați au ieșit în curtea instituției ca formă de protest, opunându-se la internarea pacienților infectați cu noul Coronavirus. Reprezentanții locali ai sindicatelor din Sănătate, alături de autoritățile locale, caută acum o soluție pentru detensionarea situației.

Scandal pentru plata drepturilor salariale... [citește_tot_articolul]

14 Mai 2020, 11:10 (7970 vizualizări - 14 comentarii)

EVENIMENT

Ialomițenii vindecați de COVID-19 sunt așteptați la Centrul de Transfuzie Sanguină pentru donarea de plasmă

Ialomițenii vindecați de COVID-19 sunt așteptați la Centrul de Transfuzie Sanguină pentru donarea de plasmă

Centrul de Transfuzie Sanguină din Slobozia lansează un apel public către toți ialomițenii care s-au vindecat de COVID-19. Instituția dispune de aparatura necesară prelucrării sângelui astfel încât să fie extrasă plasma, care poate fi utilizată pentru tratarea pacienților aflați în stare gravă din cauza noului Coronavirus. Estimativ, la nivelul județului există aproximativ 100 de persoane care s-au vindecat.

Sprijin pentru pacienți bolnavi de COVID-19 Potrivit ultimelor cercetări în domeniul medical, plasma recoltată din sângele pacienților vindecați de COVID-19 conține anticorpi ce... [citește_tot_articolul]

13 Mai 2020, 11:05 (6137 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Primarul din Amara își exprimă... gratitudinea

Moda scrisorilor se întoarce

Primarul din Amara își exprimă... gratitudinea

După modelul patentat de Ionașcu la Slobozia și preluat până și de cătunele din fundul județului, primarul din Amara a trimis contribuabililor o scrisoare de... gratitudine. Scrisoarea e printată cam sărăcăcios, pe foaie velină, și vorbește, în buna tradiție a înaintașilor, despre realizările administrației Măiță. Am aruncat un ochi pe ea și vă oferim o altă perspectivă. Nu de alta, dar ar fi păcat ca primarul Ion Măiță să ajungă să creadă singur în brașoavele pe care le printează.

Limba de lemn a administrației
Fascinant la fiecare scrisoare administrativă pe care o citim de... [citește_tot_articolul]

12 Mai 2020, 15:10 (7212 vizualizări - 13 comentarii)

EVENIMENT

Căzănești: Polițiști loviți cu pietre de o familie de romi

Căzănești: Polițiști loviți cu pietre de o familie de romi

Un tată și doi fii, toți de etnie romă, din orașul Căzănești au fost arestați preventiv pentru 30 de zile, la Slobozia. Acuzați de «ultraj», aceștia au lovit cu pietre doi agenți de poliție care au intervenit pentru a aplana un conflict spontan pe care agresorii l-ar fi provocat.

Verificările sunt în curs
Din informațiile organelor judiciare, scandalul s-a produs duminică, 10 mai 2020, după amiază. Două familii de romi s-au luat la ceartă, din cauza unor neînțelegeri mai vechi. Speriați, vecinii scandalagiilor au sunat la 112 și au cerut ajutorul Poliției. Forțele de ordine au... [citește_tot_articolul]

12 Mai 2020, 14:00 (5327 vizualizări - 9 comentarii)

EVENIMENT

Orașul Țăndărei iese oficial din carantină!

Orașul Țăndărei iese oficial din carantină!

Reprezentanții Departamentului pentru Situații de Urgență au aprobat luni, 11 mai 2020, propunerea Comitetului Județean pentru Situații de Urgență Ialomița în ceea ce privește ridicarea carantinei instituită la Țăndărei. Anunțul a fost făcut public de către Marcel Vela, ministrul Afacerilor Interne.

La Țăndărei, carantina a fost ridicată
Ministrul Afacerilor Interne, Marcel Vela, a anunțat luni, 11 mai 2020, faptul că va fi ridicată carantina instituită la Țăndărei. Decizia se regăsește în Ordonanța Militară Nr. 11, emisă de instituția pe care o reprezintă. Încă de duminică, ... [citește_tot_articolul]

11 Mai 2020, 23:00 (8847 vizualizări - 4 comentarii)

Luni 22 Iun 2026
297 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră
Urziceni: Un bărbat a murit într-un grav accident rutier

Urziceni: Un bărbat a murit într-un grav accident rutier

Un mort și trei răniți, este bilanțul unui accident petrecut în urmă cu aproximativ 40 de minute, în zona Urziceni. Din primele informații, se pare că două mașini s-au ciocnit. La fața locului au intervenit ...[citește_toată_știrea]

26 Iunie 2020, 22:15
(3966 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: Căruță implicată într-un accident rutier

Trei tineri din Țăndărei, cu vârste cuprinse între 14 și 17 ani, au ajuns la spitalul din oraș fiind victime ale unui accident rutier. Aceștia se aflau într-o căruță care a fost lovită de o mașină. În cauză ...[citește_toată_știrea]

26 Iunie 2020, 19:20
(2765 vizualizări - 1 comentariu)


Bărbat din Scânteia, arestat pentru «conducere fără permis»

Un bărbat, de 49 de ani, din localitatea Scânteia, care se sustrăgea executării unei pedepse de 2 ani și 20 de zile, a ajuns după gratii. El a fost identificat de polițiștii din Grivița vineri, 26 mai ...[citește_toată_știrea]

26 Iunie 2020, 19:15
(2772 vizualizări - 0 comentarii)


Bărcănești: 3 hectare de grâu, incendiate

Pompierii din Urziceni au intervenit joi, 25 iunie 2020, pentru stingerea unui incediu produs într-un lan de grâu de pe raza localității Bărcănești. Flăcările au distrus aproximativ 3 hectare de grâu, cauza ...[citește_toată_știrea]

26 Iunie 2020, 19:10
(2152 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 420 de cazuri de COVID-19 în județul Ialomița

Vineri, 26 iunie 2020, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 420, cu 2 cazuri mai mult față de ziua precedentă ...[citește_toată_știrea]

26 Iunie 2020, 16:05
(1950 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: Mașini de lux cu defecțiuni tehnice

În urma unei acțiuni desfășurată la Țăndărei miercuri, 24 iunie 2020, polițiștii au descoperit faptul că multe dintre mașinile de lux cu care o parte dintre cetățeni se afișează prin oraș au serioase probleme ...[citește_toată_știrea]

25 Iunie 2020, 17:20
(1991 vizualizări - 2 comentarii)


Ialomița: Abateri la regulile de circulație sancționate de polițiști

5 șoferi din zona Urziceni și Țăndărei au fost sancționați de polițiștii ialomițeni pentru abateri la Codul Rutier. Aceștia au fost identificați în trafic fie sub influența băuturilor alcoolice, fie fără ...[citește_toată_știrea]

25 Iunie 2020, 17:10
(2627 vizualizări - 0 comentarii)


RAJA Constanța: Comandamentul pentru Situații de Urgență, activ până luni, 29 iunie 2020

Ținând cont de avertizările Administrației Naționale de Meteorologie (ANM) de instabilitate atmosferică temporar accentuată în următoarele zile, cu ploi torențiale, vijelii, descărcări electrice și grindină ...[citește_toată_știrea]

25 Iunie 2020, 16:40
(4680 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 418 cazuri de COVID-19 în județul Ialomița

Joi, 25 iunie 2020, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 418, cu 3 cazuri mai mult față de ziua precedentă, ...[citește_toată_știrea]

25 Iunie 2020, 16:05
(2240 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozean prins cu arme neletale în portbagajul mașinii

Slobozean prins cu arme neletale în portbagajul mașinii

Un ialomițean de 45 de ani este cercetat penal de polițiști pentru săvârșirea infracțiunilor de «contrabandă calificată» și «nerespectarea regimului armelor și munițiilor», după ce a fost depistat în trafic ...[citește_toată_știrea]

24 Iunie 2020, 17:55
(6743 vizualizări - 0 comentarii)


Femeie din Fetești, arestată pentru «evaziune fiscală» și «spălarea banilor»

Marți, 23 iunie a.c., polițiștii de Investigații Criminale din Fetești au acționat pe raza de competență pentru depistarea persoanelor urmărite, dispărute de la domiciliu sau care se sustrag de la executarea ...[citește_toată_știrea]

24 Iunie 2020, 17:45
(4515 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Beți și fără permise, la volan

Marți, 23 iunie a.c., în jurul orelor 22,00, polițiștii din Slobozia, în timp ce desfășurau activități de control al traficului rutier pe raza municipiului, au oprit un autoturism condus de un bărbat, de ...[citește_toată_știrea]

24 Iunie 2020, 17:40
(1909 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Percheziții la domiciliile unor funcționari publici, cercetați pentru fapte de corupție

Miercuri, 24 iunie 2020, ofițeri de Poliție Judiciară din cadrul Direcției Generale Anticorupție-Serviciul Județean Anticorupție Ialomița, sub coordonarea procurorului de caz din cadrul Parchetului de pe ...[citește_toată_știrea]

24 Iunie 2020, 15:05
(9066 vizualizări - 4 comentarii)


Slobozia din nou sub ape: Peste 50 de locuințe și gospodării, inundate

Slobozia din nou sub ape: Peste 50 de locuințe și gospodării, inundate

 În contextul prognozei meteorologice de ploi abundente și instabilitate atmosferică de Cod Portocaliu, pompierii militari au acționat încă din seara zilei de marți ...[citește_toată_știrea]

24 Iunie 2020, 12:15
(1778 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 415 cazuri de COVID-19 în județul Ialomița

Marți, 23 iunie 2020, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 415, cu 5 cazuri mai mult față de ziua precedentă ...[citește_toată_știrea]

23 Iunie 2020, 16:10
(2401 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Grav accident rutier în zona «Hermes»

Slobozia: Grav accident rutier în zona «Hermes»

O tânără de 20 de ani din orașul Amara a murit în după-amiaza zilei de marți, 23 iunie 2020, după ce mașina în care se afla a fost implicată într-un accident rutier, petrecut la Slobozia, în zona «Hermes ...[citește_toată_știrea]

23 Iunie 2020, 16:00
(5706 vizualizări - 7 comentarii)


RAJA Constanța: Avarie pe strada Principală din Dridu

Pentru remedierea unei avarii pe conducta de alimentare cu apă de pe strada Principală din localitatea Dridu-Ialomița,  RAJA Constanța a fost nevoită să întrerupă furnizarea apei potabile marți, 2 ...[citește_toată_știrea]

23 Iunie 2020, 15:35
(3829 vizualizări - 0 comentarii)


Movilița: Pompierii au salvat un cal căzut într-o groapă

Movilița: Pompierii au salvat un cal căzut într-o groapă

Luni, 22 iunie 2020, în jurul orelor 17,40, pompierii din cadrul Detașamentului de Pompieri Urziceni au fost solicitați să intervină pentru salvarea unui cal căzut într-o groapă din comuna Movilița. Aceștia ...[citește_toată_știrea]

23 Iunie 2020, 12:40
(2482 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Cantitatea de peste 700 mc de lemne, indisponibilizată de polițiști

Ialomița: Cantitatea de peste 700 mc de lemne, indisponibilizată de polițiști

În cadrul unei acțiuni de prevenire și combatere a delictelor silvice, polițiștii ialomițeni au indisponibilizat peste 700 de metri cub de material lemnos și au confiscat 6 mc de lemn de foc vândut de un ...[citește_toată_știrea]

22 Iunie 2020, 17:25
(2492 vizualizări - 0 comentarii)


Ordine de protecție provizorii, emise de polițiști la Ciochina și Albești

Polițiștii ialomițeni au emis la sfârșit de săptămână două ordine de protecție provizorii și au întocmit dosare penale sub aspectul săvârșirii infracțiunii de «violență în familie» pe numele a ...[citește_toată_știrea]

22 Iunie 2020, 17:20
(3300 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Beți și fără permise, la volan. Minori surprinși în flagrant conducând vehicule!

Duminică, 21 iunie a.c., în jurul orei 1,00, polițiștii din cadrul Secției 5 Poliție Rurală Jilavele, în timp ce se aflau în executarea atribuțiunilor de serviciu pe raza comunei Rădulești, au oprit pentru ...[citește_toată_știrea]

22 Iunie 2020, 17:15
(2542 vizualizări - 0 comentarii)


Accident rutier pe DN2A, între Slobozia și Păltinișu

Accident rutier pe DN2A, între Slobozia și Păltinișu

Luni, 22 iunie a.c., în jurul orelor 11,40, ISU Ialomița a intervenit la un accident rutier produs pe DN2A, între Slobozia și Păltinișu, un autoturism părăsind partea carosabilă și răsturnându-se. În sprijinul ...[citește_toată_știrea]

22 Iunie 2020, 16:20
(3130 vizualizări - 1 comentariu)


Grupul de Comunicare Strategică: 410 cazuri de COVID-19 în județul Ialomița

Luni, 22 iunie 2020, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 410, cu un caz mai mult față de ziua precedentă, duminică ...[citește_toată_știrea]

22 Iunie 2020, 16:05
(1740 vizualizări - 0 comentarii)


RAJA Constanța prelungește Comandamentul pentru Situații de Urgență

Având în vedere prelungirea atenționărilor meteorologice de instabilitate atmosferică temporar accentuată, cu frecvente descărcări electrice, averse torențiale, grindină și vijelii, cantitățile de apă putând depăși 25-30 l/mp și pe arii restrânse 40-60 l/mp, Comandamentul pentru Situații de Urgență al RAJA Constanța rămâne activ până joi, 25 iunie 2020, orele 20,00. ...[citește_toată_știrea]

22 Iunie 2020, 15:55
(3868 vizualizări - 0 comentarii)


Accident rutier la Slobozia

Accident rutier la Slobozia

Sâmbătă, 20 iunie, a.c., în jurul orelor 10,30, ISU Ialomița a fost solicitat să intervină la un accident rutier produs la Slobozia, strada Răzoare, în care au fost implicate două autoturisme. În sprijinul ...[citește_toată_știrea]

22 Iunie 2020, 12:30
(1871 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia accident


Fetești: Incendiu de vegetație uscată

Sâmbătă, 20 iunie, a.c., în jurul orelor 12,55, ISU Ialomița a intervenit pentru stingerea unui incendiu de vegetație uscată izbucnit pe raza municipiului Fetești. Incendiul a fost stins operativ de pompierii ...[citește_toată_știrea]

22 Iunie 2020, 12:25
(1508 vizualizări - 0 comentarii)


1921 de absolvenți ai clasei a XII-a/a XIII-a din liceele din vor susține Examenul Național de Bacalaureat 2020

Examenul Național de Bacalaureat, sesiunea iunie-iulie 2020, începe luni, 22 iunie 2020, cu proba scrisă la Limba și literatura română; miercuri, 24 iunie, va avea loc proba obligatorie a profilului ...[citește_toată_știrea]

22 Iunie 2020, 11:10
(4825 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 409 cazuri de COVID-19 în județul Ialomița

Duminică, 21 iunie 2020, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 409, cu un caz mai mult față de ziua precedentă ...[citește_toată_știrea]

21 Iunie 2020, 16:05
(2436 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia Nouă: Autoturism cuprins de flăcări

Slobozia Nouă: Autoturism cuprins de flăcări

Pompierii din Slobozia au intervenit miercuri, 17 iunie 2020, pentru stingerea unui incendiu care a cuprins un automobil. Mașina era parcată pe DN21, între Slobozia Nouă și Iazu. Cel mai probabil, flăcările ...[citește_toată_știrea]

18 Iunie 2020, 19:45
(2646 vizualizări - 0 comentarii)


Razie de amploare a polițiștilor la Căzănești

Razie de amploare a polițiștilor la Căzănești

Efective de polițiști, din cadrul tuturor structurilor Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița, au efectuat o razie de amploare în orașul Căzănești. Acțiunea s-a desfășurat miercuri, 17 iunie ...[citește_toată_știrea]

18 Iunie 2020, 19:40
(2843 vizualizări - 1 comentariu)


Ultimele comentarii
Any în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Alecu în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! base marinaru în Stelnica și Punctul de Acostare «Regina Maria», creștere a numărului de turiști ion negativ în A fost construită una dintre cele mai mari instalații de stocare a energiei verzi din România cioban în Dezastrul funciar de la Primăria Axintele Parinte în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! AlexDan în Lipsă de «transparență» în Consiliul Local Slobozia Preda în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Mary în Reabilitarea Ștrandului Municipal, abandonată de administrația Potor Mary în Restanțe de 7,3 milioane de lei pentru facturile de apă și canalizare către operatorul Urban SA Slobozia NOBODY în «Candidatul 10510», în sfârșit director general adjunct la DGASPC Ialomița! Vasi în Incidente de integritate «cu efect întârziat» în județul Ialomița Dan în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! OK dar.. în «USR are obligația morală să aplice propriile standarde de integritate!» dan în Blocuri pentru tinerii specialiști în Educație și Sănătate, la Fetești Aur în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! cetatean în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Pt Zanfir în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! suporter în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! ZANFIR în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...