Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Ialomița: Linia de apărare împotriva inundațiilor, o bombă cu ceas

Ialomița: Linia de apărare împotriva inundațiilor, o bombă cu ceas

Zona Urziceni-Adîncata reprezintă punctul nevralgic al inundațiilor din județul nostru. De fiecare dată cînd rîurile Ialomița și Prahova înregistrează debite crescute, riscurile ca apele să se reverse peste locuințe, terenuri agricole și drumuri sînt extrem de ridicate. Veche de aproape 40 de ani, linia de apărare din această zonă se subțiază la fiecare viitură. Autoritățile încearcă de aproape 8 ani să consolideze digurile de protecție, însă demersurile administrative se blochează la fiecare pas...

Diguri în impas
Ultima revărsare de proporții a apelor în zona Urziceni-Adîncata... [citește_tot_articolul]

12 Mai 2014, 22:30 (10026 vizualizări - 3 comentarii)

EVENIMENT

Nicu Pericli lovește cu Codul Penal

Revoltă la Slobozia

Nicu Pericli lovește cu Codul Penal

Transportatorul Nicu Pericli luptă împotriva concurenței cu Codul Penal. După ce a semănat groaza printre taximetriștii din Slobozia, pe cont propriu, patronul firmei Nick Touring a decis să se adreseze justiției. Apropiați din anturajul acestuia ar fi depus mai multe reclamații în care a fost semnalat faptul că șoferii firmelor de taximetrie fură clienții din stații, aducînd prejudicii patrimoniale patronului Pericli. Contactat telefonic de reporterii Independent, acesta a refuzat să  facă declarații precizînd: «Nu vreau să discutăm, vă rog frumos...».

Concurența, bat-o vina
... [citește_tot_articolul]

12 Mai 2014, 21:35 (20225 vizualizări - 16 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

CAR-urile au cea mai bună dobândă la depunere

Bani albi pentru zile negre

CAR-urile au cea mai bună dobîndă la depunere

În fiecare an, Banca Națională a României realizează statistici legate de modul în care românii își economisesc banii. Într-un astfel de raport, ialomițenii se află pe unul dintre ultimele locuri din țară la depozitele bancare. Există, totuși, și un revers al medaliei. Cei care vor o dobîndă mai atractivă decît cea oferită de bănci, au la dispoziție CAR-urile, unde dobînda la depozite poate ajunge la 15% pe an!

Folclor urban și realitate seacă
Este de notorietate povestea clientului care depune 2000 de lei la bancă și, după 3 luni, primește înapoi mai puțin cu 20 de lei, din cauza... [citește_tot_articolul]

12 Mai 2014, 10:15 (26393 vizualizări - 6 comentarii)

EVENIMENT

Fabrica de «țepari» de la Slobozia

9 bănci păcălite de o rețea infracțională organizată

Fabrica de «țepari» de la Slobozia

Perioada de aur a creditelor bancare a fost mană cerească pentru infractori. 9 unități bancare au fost înșelate de membrii unei rețele organizate care își avea nucleul în Slobozia. Cercetările au început în anul 2008 și s-au finalizat recent, cînd rețeaua a fost destructurată de procurorii DIICOT Ialomița. Cu ajutorul unor complici, suspecții fabricau documente prin intermediul cărora solicitau credite în lei și valută. Prejudiciul estimat de anchetatori se apropie de suma de un milion de lei, însă în realitate este mult mai mare. Cazul se judecă la Tribunalul Ialomița, principalii suspecți fiind cercetați în stare de libertate.

36 de credite acordate ilegal... [citește_tot_articolul]

9 Mai 2014, 15:50 (19938 vizualizări - 19 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița, un deșert administrativ

În fiecare an, Prefectura Ialomița face publice datele privind dezvoltarea județului, în funcție de cerințele Platformei de Guvernare. Aceste informații sînt cuprinse într-un plan de acțiune, denumit sugestiv Planul Orientativ de Dezvoltare Economică și Socială (PODES). Din acest punct de vedere, se poate aprecia faptul că gradul de dezvoltare a Ialomiței bate pasul pe loc. Resursele financiare limitate sînt principala piedică în procesul de emancipare administrativă, economică și socială a întregului județ.

Ce este PODES? Pe plan local, PODES reprezintă o monitorizare a modului în... [citește_tot_articolul]

9 Mai 2014, 10:40 (3842 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

«Fafa», omul de la «butoane»

Grup infracțional organizat la Urziceni

«Fafa», omul de la «butoane»

Scandalul public iscat în urma arestării preventive a judecătorului Stan Mustață de la Curtea de Apel București se mută în Ialomița. Potrivit DNA-Structura Centrală, în același dosar este urmărit penal și Ion Boraciu, zis și «Fafa», din Urziceni. Rolul său era acela de intermedia șpăgile care ajungeau la magistratul corupt. Îndeplinea această sarcină alături de grefiera Mariana Curea și un apropiat al judecătorului, pe numele său Florian Alexandru. În sarcina lui «Fafa» procurorii anticorupție din București au reținut fapte de «luare de mită», «trafic de influență» și «constituire de grup infracțional organizat».

Cine este «Fafa»?... [citește_tot_articolul]

8 Mai 2014, 15:20 (18971 vizualizări - 9 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

GAL «Maia-Catargi» întregește Ialomița europeană

A apărut cel de-al patrulea Grup de Acțiune Locala din județ

GAL «Maia-Catargi» întregește Ialomița europeană

Marți, 6 mai 2014, la Fierbinți, a avut loc ședința de constituire a parteneriatului GAL «Maia-Catargi». Inițiativa aparține autorităților publice din zonă, dar și oamenilor de afaceri interesați de susținerea eforturilor administrației locale de dezvoltare a mediului economic și social. La întîlnire a participat Alexandru Potor, președinte al Federației Naționale a GAL-urilor din România. «Este o performanță pentru noi, dar mai ales pentru județ, pentru că în acest fel integrăm toate localitățile din Ialomița în Grupuri de Acțiune Locală!» a declarat, cu acest prilej, Alexandru Potor.

Ultima pată albă de pe harta Ialomiței... [citește_tot_articolul]

8 Mai 2014, 11:15 (8806 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

«Hora», vinul care te îngroapă

«Hora», vinul care te îngroapă

O acțiune de amploare a polițiștilor ialomițeni, demarată în Săptămîna Mare, a avut un rezultat uluitor. Oamenii legii au reușit să confiște 27000 litri de vin. Cercetările ulterioare au stabilit faptul că produsul era importat din Bulgaria și urma să fie vîndut în Slobozia și Urziceni. Mai mult, supus unor analize, vinul bulgăresc avea o calitate îndoielnică. Laboratoarele au arătat că în recipientele de plastic în care fusese îmbuteliat se afla un lichid compus din apă, alcool etilic și coloranți. Compoziția, spun specialiștii care au testat-o, ar fi putut pune în pericol sănătatea consumatorilor. Pentru vinul contrafăcut, distribuitorii ialomițeni au plătit amenzi de peste 100 mii de lei..... [citește_tot_articolul]

6 Mai 2014, 16:10 (6365 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Slobozia: Un an întârziere la gara de 6 milioane de euro

Slobozia: Un an întîrziere la gara de 6 milioane de euro

Închiderea CFR Marfă e cu atît mai absurdă cu cît, de 3 ani încoace, Gara Slobozia a intrat într-un amplu proces de reabilitare. Reamintim că în anul 2011 gara din Slobozia a devenit parte a unui proiect selectat în cadrul «TRANS-Programul Operațional Sectorial Transport», co-finanțat de Uniunea Europeană prin Fondul European de Dezvoltare Regională. Valoarea proiectului se ridică la peste 21 milioane de lei, iar termenul final de execuție ar fi fost luna mai a anului 2013. Banii necesari investiției sînt asigurați în proporție de 70 la sută din fonduri europene. Gara cea nouă va avea 307 metri pătrați suprafață desfășurată și, printre altele, și un pasaj subteran care să facă legătura cu peronul... [citește_tot_articolul]

6 Mai 2014, 14:50 (7056 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

SC Urban, bună de plată?!

Mai bine mai tîrziu, decît niciodată

SC Urban, bună de plată?!

Autoritățile i-au dat cîștig de cauză slobozeanului care a sesizat abuzurile SC Urban. Potrivit Autorității Naționale de Reglementare a Serviciilor Comunitare de Utilități Publice, slobozenii pot cere «aplicarea bonificației de 30% pe lună din valoarea facturii curente» pentru perioada în care furnizorul de apă nu a avut autorizație sanitară de funcționare. SC Urban susține că perioada în care autorizația sanitară nu a existat este de doar nouă luni, între lunile ianuarie și septembrie 2010...

Perseverența este mama reușitei
La începutul acestei luni, Independent informa cu privire... [citește_tot_articolul]

6 Mai 2014, 11:15 (5460 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița rămâne fără transportul feroviar de stat

Ialomița rămîne fără transportul feroviar de stat

Lucrările de reabilitare a Gării Slobozia, o investiție în valoare de 6 milioane euro, au o întîrziere de un an. Iar aceasta nu este singura veste proastă. În urmă cu două săptămîni, angajații CFR Marfă, punctul de lucru Slobozia, au fost anunțați că vor fi disponibilizați în bloc. Asta în condițiile în care numai în primele 3 luni ale anului în curs, prin acest punct de lucru au fost tranzitate peste 100 mii de tone de marfă. Deși decizia nu este finală, cei 19 angajați își caută de lucru. În acest răstimp, în Gara Slobozia Veche, zeci de vagoane trase pe linie moartă sînt transformate zilnic în fier vechi...

Foaie verde drum de fier, se închide CFR Marfă... [citește_tot_articolul]

5 Mai 2014, 08:50 (10663 vizualizări - 8 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Apicultorii slobozeni, alungați de pe strada Trandafirilor

Apicultorii slobozeni, alungați de pe strada Trandafirilor

Consiliul Local Slobozia a hotărît să organizeze pentru apicultorii slobozeni vetre de stupină în afara orașului. Se pune astfel capăt unui scandal public care durează de ani buni și care a generat o serie întreagă de acțiuni în instanță. Reamintim că, pînă la acest moment, apicultorii slobozeni au deținut, prin tradiție, vetre de stupină pe strada Trandafirilor, în imediata vecinătate a unor case particulare.

5 hectare de stupine în afara orașului
După ani întregi de reclamații și sesizări în care petenții sesizau pericolele reprezentate de stupinele amplasate pe strada Trandafirilor... [citește_tot_articolul]

5 Mai 2014, 08:30 (25202 vizualizări - 49 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Șomeri mai mulți în mediul rural

Viața la țară, fără locuri de muncă

Șomeri mai mulți în mediul rural

Statisticile oficiale arată că cea mai mare rată a șomajului în Ialomița se înregistrează în mediul rural. La țară există 6012 oameni aflați în căutarea unui loc de muncă, în timp ce la oraș șomează puțin peste 2000. Cele mai multe persoane rămase fără serviciu sînt tineri care locuiesc în comunități rurale, unde dezvoltarea de afaceri care să susțină forța de muncă locală ar fi propice. Este cazul localităților Traian, Coșereni sau Armășești. În lupta cu pericolul numit «șomaj», reprezentanții administrațiilor locale ridică din umeri neputincioși.

Dezastrul de la țară Peisajul rural... [citește_tot_articolul]

5 Mai 2014, 07:20 (6095 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

«1 Mai» la Slobozia, după 25 de ani

În urmă cu 25 de ani, oamenii muncii din Slobozia serbau «1 Mai» în Pădurea Peri. Joi 1 mai 2014, împuținați și șomeri, sau pensionari, aceiași oameni se întorc acolo amintindu-și tinerețea...

«1 Mai» cu Maria și Vasilica
După cum a promis acum 2 ani în campania electorală, primarul Sloboziei, Alexandru Stoica a reamenajat spațiile pentru mici și bere din Pădurea Peri. La orele 11,00, sute de slobozeni erau deja acolo, ocupanți victorioși ai noilor facilități: grătare solide de piatră, foișoare de lemn, coșuri de gunoi și chiar terenuri de fotbal amenajate. Oamenii sînt de trei... [citește_tot_articolul]

1 Mai 2014, 12:05 (9359 vizualizări - 9 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Fostul prim-procuror Hristescu, cercetat disciplinar de Inspecția Judiciară

Fostul prim-procuror Hristescu, cercetat disciplinar de Inspecția Judiciară

Problemele cu legea se țin scai de fostul șef al Parchetului de pe lîngă Tribunalul Ialomița. Procurorul Cătălin Cristian Hristescu a mers din nou la audieri. De data aceasta nu la DNA, ci în sediul unității pe care a condus-o. El este cercetat disciplinar într-o anchetă demarată de Inspecția Judiciară a Consiliului Superior al Magistraturii.

Audierile de la 10,30
Potrivit deciziei Curții de Apel București, fostul șef al Parchetului de pe lîngă Tribunalul Ialomița a mers marți dimineață la unitatea pe care a condus-o pentru a sta de vorbă cu reprezentanții Inspecției Judiciare... [citește_tot_articolul]

1 Mai 2014, 08:40 (7679 vizualizări - 10 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

G8, blocul-dinamită

Panică la Slobozia în dimineața zilei de marți, 29 aprilie 2014. O garsonieră din blocul G8, amplasat în zona Parcului Tineretului din oraș, a sărit în aer. Cel mai probabil, deflagrația s-ar fi produs din cauza unei butelii lăsată nesupravegheată. Suflul exploziei a afectat alte 14 locuințe aflate pe același palier. Un tînăr de 35 de ani a fost rănit și transportat la Spitalul de Arși din București. Acest imobil pare lovit de nenorociri. Un eveniment similar s-a petrecut la sfîrșitul lunii februarie, cînd, din cauza unui incendiu, o femeie și-a pierdut viața...

Anchetă în plină desfășurare... [citește_tot_articolul]

29 Aprilie 2014, 15:45 (7861 vizualizări - 2 comentarii)

EVENIMENT

Ialomița visează la forță de muncă specializată

Șomerii noștri cei de toate zilele

Ialomița visează la forță de muncă specializată

Județ agricol prin excelență, Ialomița nu reușește, după 25 de ani de tranziție, să convingă forța de muncă disponibilă că viitorul economiei locale este legat de exploatarea terenurilor agricole. Într-un județ care ar fi trebuit să redevină demult parte din «grînarul României», oamenii sînt săraci, abandonați de stat și administrație și obligați, pentru a supraviețui, să muncească în țările Uniunii Europene. Paradoxal, în timp ce toate acestea se întîmplă, firmele care au supraviețuit tranziției, se plîng de lipsa forței de muncă specializate. Între aceste două clișee, instituțiile statului și cele școlare se străduiesc să identifice soluții noi, care să asigure o dezvoltare pe termen mediu și... [citește_tot_articolul]

29 Aprilie 2014, 15:30 (7310 vizualizări - 3 comentarii)

EVENIMENT

Ialomița, prezentă la Târgul AGRARIA de la Cluj

Ialomița, prezentă la Tîrgul AGRARIA de la Cluj

La sfîrșitul săptămînii precedente, la Cluj, s-a desfășurat Tîrgul Anual de Agricultură, Industrie Alimentară și Zootehnie. Evenimentul a beneficiat de prezența ministrului Agriculturii, Daniel Constantin. Acesta a participat la o conferință organizată de Federația Națională a Grupurilor de Acțiune Locală din România, în cadrul căreia a declarat: «Faptul că astăzi avem 30% din populația României cuprinsă în aceste grupuri de acțiune locală cred că este un lucru lăudabil!». Întîlnirea a fost prezidată de un ialomițean, președintele FNGAL, Alexandru Potor.

GAL-urile, garanția unui viitor european... [citește_tot_articolul]

29 Aprilie 2014, 11:40 (3277 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Slobozia vrea 23 milioane de lei pentru investițiile școlare abandonate

La un pas de finanțare

Slobozia vrea 23 milioane de lei pentru investițiile școlare abandonate

În urmă cu 6-7 ani, Ialomița se lăuda cu peste 30 de șantiere școlare «în lucru». La începutul lui 2014, majoritatea acestor șantiere au fost abandonate, iar cele finalizate pot fi numărate pe degete. Este de notorietate șantierul pentru grupul sanitar de la Valea Măcrișului, campusurile școlare abandonate la jumătate la Slobozia, Fetești și Tăndărei, ori școala preluată fără recepție finală de la Săveni, după 5 ani de așteptare inutilă. Edilii slobozeni susțin că toate aceste eșecuri pot fi uitate. La jumătatea lunii aprilie, Primăria Slobozia ar putea primi 23 milioane de lei pentru finanțarea lucrărilor la 3 obiective școlare abandonate. Alocarea financiară aferentă prezentului apel de proiecte... [citește_tot_articolul]

28 Aprilie 2014, 17:30 (8324 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Spitalul Slobozia își dă în judecată angajații

Medici și asistente, chemați în instanță

Spitalul Slobozia își dă în judecată angajații

Decizie fără precedent la Spitalul Județean de Urgență Slobozia. Conducerea unității a hotărît să dea în judecată o parte dintre angajați. Peste 200 de medici, asistente și membri ai Comitetului Director sînt chemați în instanță pentru a returna suma de 260 mii lei, reprezentînd sporuri salariale acordate ilegal. Banii ar fi trebuit returnați cu 3 ani în urmă, printr-o decizie a Camerei de Conturi Ialomița, însă măsura nu a fost aplicată. Responsabil de toată această situație este juristul Vasile Zamfir, care a făcut pierdute documentele emise de Camera de Conturi Ialomița...

3 ani de ilegalitate... [citește_tot_articolul]

25 Aprilie 2014, 16:20 (38868 vizualizări - 52 comentarii)

Marți 23 Iun 2026
255 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

RAJA Constanța: Atenție, se oprește apa în Cartierul Coloniști din orașul Fetești!

Pentru conectarea la rețeaua de distribuție nou executată a conductelor de alimentare cu apă de pe străzile Ștefan cel Mare, Petru Movilă și Zorilor din orașul Fetești, județul Ialomița, RAJA Constanța ...[citește_toată_știrea]

14 Iunie 2022, 18:25
(11196 vizualizări - 0 comentarii)


Jandarmii ialomițeni celebrează «Ziua Mondială a Donatorului de Sânge»

Jandarmii ialomițeni celebrează «Ziua Mondială a Donatorului de Sânge»

Marți, 14 iunie 2022, jandarmii din cadrul Inspectoratului de Jandarmi Județean Ialomița au sărbătorit «Ziua Mondială a Donatorului de Sânge» împreună cu personalul Centrului de Transfuzii Sanguină Ialomița ...[citește_toată_știrea]

14 Iunie 2022, 17:10
(19450 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: Primă de inserție pentru absolvenți

Pentru a încuraja încadrarea în muncă a tinerilor absolvenți, Agenția Județeană pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița vine în întâmpinarea acestora prin acordarea unei prime de inserție în cuantum de ...[citește_toată_știrea]

14 Iunie 2022, 13:00
(7968 vizualizări - 0 comentarii)


ISU Ialomița: 15 iunie, ziua dedicată competițiilor cu Serviciile Voluntare

Inspectoratul pentru Situații de Urgență «Barbu Catargiu» al județului Ialomița desfășoară în data de 15 iunie 2022, începând cu ora 9,00, etapa județeană a Concursurilor Profesionale ale Serviciilor Voluntare ...[citește_toată_știrea]

14 Iunie 2022, 13:00
(27019 vizualizări - 1 comentariu)


Căldărușanca/Buzău: Bebeluș de 8 luni, mort într-un accident rutier

Căldărușanca/Buzău: Bebeluș de 8 luni, mort într-un accident rutier

Duminică, 12 iunie a.c., în jurul orelor 17,40, pompierii ialomițeni au fost solicitați să intervină pentru gestionarea unei situații de urgență generată de producerea unui accident rutier produs în localitatea ...[citește_toată_știrea]

13 Iunie 2022, 00:05
(11969 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Niciun caz nou de COVID-19!

Duminică, 12 iunie 2022, la nivelul județului Ialomița, potrivit raportărilor, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a rămas la 27191, nefiind înregistrate cazuri noi față de ziua de sâmbătă, 11 ...[citește_toată_știrea]

12 Iunie 2022, 16:20
(1856 vizualizări - 0 comentarii)


Jilavele: Și-a pierdut viața într-un accident rutier

Jilavele: Și-a pierdut viața într-un accident rutier

În seara zilei de sâmbătă, 11 iunie a.c., pe raza localității Jilavele s-a produs un accident de circulație, soldat cu decesul unei persoane. Din verificările efectuate la fața locului a reieșit că în timp ...[citește_toată_știrea]

12 Iunie 2022, 10:00
(6596 vizualizări - 0 comentarii)


Accident rutier în localitatea Coșereni

Accident rutier în localitatea Coșereni

Sâmbătă, 11 iunie a.c., pompierii ialomițeni au fost solicitați să intervină pentru gestionarea unei situații de urgență generată de producerea unui accident rutier în localitatea Coșereni, în care au fost ...[citește_toată_știrea]

11 Iunie 2022, 21:40
(2629 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Niciun caz nou de COVID-19!

Sâmbătă, 11 iunie 2022, la nivelul județului Ialomița, potrivit raportărilor, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a rămas la 27191, nefiind înregistrate cazuri noi față de ziua de vineri, 10 iunie ...[citește_toată_știrea]

11 Iunie 2022, 16:35
(2369 vizualizări - 0 comentarii)


Pompierii și polițiștii ialomițeni, la datorie în minivacanța de Rusalii

În perioada 10-13 iunie a.c, Inspectoratul pentru Situații de Urgență «Barbu Catargiu» al județului Ialomița va monitoriza permanent dinamica intervențiilor la nivel local, iar la nevoie vor fi dispuse ...[citește_toată_știrea]

10 Iunie 2022, 17:15
(23065 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 1 caz nou de COVID-19

Vineri, 10 iunie 2022, la nivelul județului Ialomița, potrivit raportărilor, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 27191, fiind înregistrat 1 caz nou față de ziua de joi, 9 iunie a.c. ...[citește_toată_știrea]

10 Iunie 2022, 16:15
(8926 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Evenimentul «Magia Culorilor» se amână din cauza condițiilor meteo

Având în vedere condițiile atmosferice prognozate pentru ziua de sâmbătă, 11 iunie 2022, când , în jurul orelor 19,30, sunt anunțate averse de ploaie în municipiul Slobozia, organizatorii evenimentului ...[citește_toată_știrea]

10 Iunie 2022, 12:30
(2007 vizualizări - 0 comentarii)


Autospecială nouă intrată în dotarea ISU Ialomița

Autospecială nouă intrată în dotarea ISU Ialomița

Inspectoratul pentru Situații de Urgență «Barbu Catargiu» al județului Ialomița a fost dotat cu o autospecială de intervenție pentru stingerea incendiilor. Autospeciala a fost distribuită de Inspectoratul ...[citește_toată_știrea]

9 Iunie 2022, 19:05
(9165 vizualizări - 0 comentarii)


ANAF: Rezultatele acțiunilor de control fiscal din primele 5 luni ale anului

În vederea asigurării resurselor necesare pentru buna funcționare a Statului, ANAF urmărește creșterea gradului de conformare voluntară, atât la declarare, cât și la plată, mizând pe spiritul de responsabilitate ...[citește_toată_știrea]

9 Iunie 2022, 17:40
(12938 vizualizări - 0 comentarii)


Programul casieriilor RAJA Constanța de Rusalii

RAJA Constanța aduce la cunoștință abonaților din întreaga arie de operare că luni, 13 iunie 2022, a doua zi de Rusalii, casieriile și compartimentele care desfășoară activități de lucru cu publicul vor ...[citește_toată_știrea]

9 Iunie 2022, 16:50
(13201 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Niciun caz nou de COVID-19!

Joi, 9 iunie 2022, la nivelul județului Ialomița, potrivit raportărilor, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a rămas la 27190, nefiind înregistrate cazuri noi față de ziua de miercuri, 8 iunie ...[citește_toată_știrea]

9 Iunie 2022, 16:35
(2017 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Niciun caz nou de COVID-19!

Miercuri, 8 iunie 2022, la nivelul județului Ialomița, potrivit raportărilor, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a rămas la 27190, nefiind înregistrate cazuri noi față de ziua de marți, 7 iunie ...[citește_toată_știrea]

8 Iunie 2022, 16:20
(3585 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Vineri, 10 iunie 2022, termen pentru depunerea unor formulare de înregistrare/anulare a înregistrării în scopuri TVA

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița informează persoanele impozabile, înregistrate în scopuri de TVA conform art. 316 din Legea 227/2015, care nu au depășit plafonul de scutire și care ...[citește_toată_știrea]

8 Iunie 2022, 14:50
(14908 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 4 cazuri noi de COVID-19

Marți, 7 iunie 2022, la nivelul județului Ialomița, potrivit raportărilor, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 27190, fiind înregistrate 4 cazuri noi față de ziua de luni, 6 iunie a ...[citește_toată_știrea]

7 Iunie 2022, 16:40
(2253 vizualizări - 0 comentarii)


ANAF: Rezultatele acțiunilor de control antifraudă în primele 5 luni ale anului 2022

ANAF: Rezultatele acțiunilor de control antifraudă în primele 5 luni ale anului 2022

Unul dintre obiectivele majore ale ANAF este combaterea evaziunii fiscale, un flagel al economiei care păgubește bugetul general consolidat de resursele necesare bunei desfășurări a statului. În acest sens ...[citește_toată_știrea]

7 Iunie 2022, 15:00
(20285 vizualizări - 0 comentarii)


Gârbovi: Investigații medicale gratuite în cadrul Caravanei «Sănătatea vine la tine»

Gârbovi: Investigații medicale gratuite în cadrul Caravanei «Sănătatea vine la tine»

În perioada mai 2022-iulie 2022, peste o mie de persoane din mediul rural vor beneficia de investigații medicale gratuite în cadrul caravanei «Sănătatea vine la tine», organizată de Alianța Pacienților ...[citește_toată_știrea]

7 Iunie 2022, 14:30
(15144 vizualizări - 0 comentarii)


ISU Ialomița: Campania «Salvator din pasiune» continuă

Campania «Salvator din pasiune» continuă în Ialomița cu o nouă etapă de recrutare a voluntarilor. Proiectul se va derula în perioada 8 iunie-27 iunie 2022. Condițiile minime pe care trebuie să le îndeplinească ...[citește_toată_știrea]

7 Iunie 2022, 13:00
(18501 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: O nouă ediție a «Magiei Culorilor»

Direcția Educație, Cultură și Tineret a Primăriei Slobozia și Consiliul Local al Tinerilor Slobozia anunță o nouă ediție a evenimentului «Magia Culorilor». Manifestarea, intrată deja în tradiția orașului ...[citește_toată_știrea]

7 Iunie 2022, 12:10
(13511 vizualizări - 0 comentarii)


Focar de Pestă Porcină Africană la Căzănești

Direcția Sanitară Veterinară și pentru Siguranța Alimentelor Ialomița informează proprietarii/deținătorii de porcine, atât din exploatațiile comerciale cât și din gospodăriile populației, că la data de ...[citește_toată_știrea]

7 Iunie 2022, 12:00
(21677 vizualizări - 0 comentarii)


Descinderi ale mascaților în Slobozia, Amara și Babadag

Descinderi ale mascaților în Slobozia, Amara și Babadag

În dimineața zilei de marți, 7 iunie a.c., polițiștii IPJ Ialomița efectuează 10 percheziții domiciliare, în municipiul Slobozia și orașul Amara din județul Ialomița și orașul Babadag, din județul Tulcea ...[citește_toată_știrea]

7 Iunie 2022, 10:50
(12475 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: O nouă emisiune «FIDELIS» de Titluri de Stat pentru populație

Persoanele fizice rezidente și nerezidente cu vârsta peste 18 ani pot subscrie, în perioada 6-21 iunie 2022, prin intermediul băncilor partenere BT Capital Partners&Banca Transilvania, Banca Comercială ...[citește_toată_știrea]

6 Iunie 2022, 16:50
(14021 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Niciun caz nou de COVID-19!

Luni, 6 iunie 2022, la nivelul județului Ialomița, potrivit raportărilor, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a rămas la 27186, nefiind înregistrate cazuri noi față de ziua de duminică, 5 iunie ...[citește_toată_știrea]

6 Iunie 2022, 16:35
(1816 vizualizări - 0 comentarii)


Accidente la Urziceni și Slobozia

Accidente la Urziceni și Slobozia

Vineri, 3 iunie a.c., în jurul orelor 14,30, pompierii militari au fost solicitați să intervină pentru gestionarea unei situații de urgență generată de producerea unui accident rutier pe raza municipiului ...[citește_toată_știrea]

6 Iunie 2022, 14:35
(12916 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: A luat foc un stâlp de electricitate

Sâmbătă, 4 iunie a.c., un echipaj de pompieri din Țăndărei a intervenit cu o autospecială de stingere cu apă și spumă pentru lichidarea unui incendiu produs la un stâlp de electricitate în Țăndărei. Au ...[citește_toată_știrea]

6 Iunie 2022, 14:20
(11163 vizualizări - 0 comentarii)


Andrășești: Trei minori și trei adulți, victime ale unui accident rutier

Andrășești: Trei minori și trei adulți, victime ale unui accident rutier

Duminică, 5 iunie a.c., pompierii din Slobozia au intervenit pentru acordarea primului ajutor victimelor unui accident rutier produs pe raza localității Andrășești. În evenimentul rutier au fost implicate ...[citește_toată_știrea]

5 Iunie 2022, 19:00
(14728 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
vilă complex Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 17 iunie 2026 Any în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Alecu în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! base marinaru în Stelnica și Punctul de Acostare «Regina Maria», creștere a numărului de turiști ion negativ în A fost construită una dintre cele mai mari instalații de stocare a energiei verzi din România cioban în Dezastrul funciar de la Primăria Axintele Parinte în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! AlexDan în Lipsă de «transparență» în Consiliul Local Slobozia Preda în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Mary în Reabilitarea Ștrandului Municipal, abandonată de administrația Potor Mary în Restanțe de 7,3 milioane de lei pentru facturile de apă și canalizare către operatorul Urban SA Slobozia NOBODY în «Candidatul 10510», în sfârșit director general adjunct la DGASPC Ialomița! Vasi în Incidente de integritate «cu efect întârziat» în județul Ialomița Dan în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! OK dar.. în «USR are obligația morală să aplice propriile standarde de integritate!» dan în Blocuri pentru tinerii specialiști în Educație și Sănătate, la Fetești Aur în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! cetatean în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Pt Zanfir în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! suporter în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...