Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

POLITICĂ

Independenții, un nou trend în politica ialomițeană

Independenții, un nou trend în politica ialomițeană

Inaugurată în primăvara lui 2012 de către primarul orașului Amara, Victor Moraru, moda declarării independenței politice și administrative prinde tot mai mult teren. La acest moment, nu mai puțin de 5 primari din județul Ialomița au acest statut, iar alegerile locale din 2016 ar putea oferi noi și noi surprize.

Independenți cu ștate vechi
Primul care a dat tonul acestei mode politice a fost primarul orașului Amara, Victor Moraru. Exasperat de lipsa de viziune a șefului său de partid, acesta decidea unilateral, după 12 ani de mariaj cu PSD Ialomița, să se autoexileze politic. ... [citește_tot_articolul]

4 Noiembrie 2014, 04:05 (5220 vizualizări - 2 comentarii)

POLITICĂ

Slobozia: Opoziția a murit, trăiască PSD!

Slobozia: Opoziția a murit, trăiască PSD!

Unul dintre consiliile locale care a suferit schimbări dramatice în urma transferurilor politice este Consiliul Local Slobozia. Transferarea consilierilor Marin Ion (PP-DD), Sorin Brînză (UNPR) și Chiru Ion (PNL), dar și a viceprimarului Gabriel Mușat (PP-DD) în barca PSD reprezintă doar o fațetă a noii configurații politice. Pe turnantă, vin din urmă Mădălin Teculescu, ca independent, și Radu Paros, transferat la PMP ca vicepreședinte de filială.

Partide noi în Consiliul Local Slobozia După 5 luni de lupte politice crîncene, dominația PSD în Consiliul Local Slobozia a devenit incontestabilă... [citește_tot_articolul]

24 Octombrie 2014, 17:50 (18105 vizualizări - 19 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

Gheorghe Stelică, primar de Ciulnița, șef de filială la PLR

Gheorghe Stelică, primar de Ciulnița, șef de filială la PLR

Lovitura de teatru a transferurilor politice pe baza Ordonanței 55 a fost dată de către primarul comunei Ciulnița, Gheorghe Stelică. Acesta a ales să se lase racolat de către Partidul Liberal Reformator, devenind astfel șef de filială peste un partid care nu există.

Silentio stampa la PLR Apariția PLR pe scena publică ialomițeană a fost tratată drept o glumă proastă, colportată de către prefectul Gigi Petre. Ulterior, trecerea mutească a unor șefi de descentralizate la acest partid-fundație a inflamat pentru cîteva zile mediul politic. Apoi partidul a căzut în uitare. Pînă la sfîrșitul... [citește_tot_articolul]

24 Octombrie 2014, 15:40 (10715 vizualizări - 4 comentarii)

POLITICĂ

 Recoltă slabă pentru PSD Ialomița

Perioada transferurilor politice s-a încheiat

Recoltă slabă pentru PSD Ialomița

Vineri, 17 octombrie 2014, în cadrul unei conferințe de presă, PSD Ialomița a făcut publică lista primarilor, viceprimarilor și consilierilor locali care au profitat de «Ordonanța Dragnea» (Ordonanța 55) pentru a migra la PSD.

Primari numărați pe degetele unei mîini Lista prezentată de PSD Ialomița are peste 60 de poziții. Cei mai mulți dintre transferați sînt însă consilieri locali. Lista primarilor este extrem de scurtă. Pe ea se regăsesc 3 primari PD-L, respectiv cei de la Armășești, Bărcănești și Ciocîrlia și un primar PNL, respectiv cel de la Gura Ialomiței. De asemenea, o situație... [citește_tot_articolul]

17 Octombrie 2014, 15:20 (15764 vizualizări - 20 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

În timp ce prefectul Gigi Petre se joacă de-a PLR, subprefectul Costică a devenit interfața politică a PSD

În timp ce prefectul Gigi Petre se joacă de-a PLR, subprefectul Costică a devenit interfața politică a PSD

Plictisit de-atîta administrație ISO 9001, prefectul Gigi Petre se joacă de-a politica. La începutul lunii august, excitat de valul schimbărilor politice, acesta a vrut să devină fondatorul filialei Partidului Liberal Reformator, inventat de ex-premierul Tăriceanu «Inimă zburdalnică». Rezultatul efortului său tinde, ca de obicei, către... Ce?!
Un prefect numit dorință Pentru cei care nu știu, prefectul Gigi Petre este unul dintre fondatorii Partidului Național Liberal în Ialomița și președinte al acestei filiale în vremurile imemoriale cînd politica se făcea, nu se impunea de la ... [citește_tot_articolul]

23 Septembrie 2014, 08:20 (12647 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

Ultimele zile ale Ialomiței politice

S-a ridicat mira la «transferuri»

Ultimele zile ale Ialomiței politice

Ordonanța care permite migrația aleșilor locali a fost depusă la Parlament și trimisă spre publicare la Monitorul Oficial. Prin urmare, s-a deschis sezonul «transferurilor de toamnă» pentru primarii și consilierii locali sau județeni din toată țara. Ialomița nu poate sta deoparte, mai ales că istoria sa politică este presărată cu trădări și transferuri de ultim moment. Deocamdată însă, liderii locali se întrec în declarații, în timp ce primarii tac mîlc pentru că, după atîția ani de mandat, au aflat că tăcerea e de aur.

Tocmeala cu legea
Pentru cei care au fost plecați din țară... [citește_tot_articolul]

9 Septembrie 2014, 16:10 (5947 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

Alianța Creștin-Liberală, lansată oficial în Ialomița

Alianța Creștin-Liberală, lansată oficial în Ialomița

Noua formațiune politică creată prin uniunea dintre PD-L și PNL a fost lansată oficial și în județul Ialomița. Evenimentul a fost anunțat în cadrul unei conferințe de presă, de la care a lipsit însă Cazacu Marinică, președinte al PD-L Ialomița și unul dintre președinții Alianței Creștin-Liberale Ialomița. La nivel județean, ACL numără peste 8000 de membri.

Pregătiri pentru următoarea campanie electorală După luni de absență de pe scena politicii județene, Opoziția de Dreapta a apărut din nou în spațiul public ialomițean. Totul pentru a anunța lansarea în județ a Alianței Creștin-Liberale... [citește_tot_articolul]

14 August 2014, 08:10 (16913 vizualizări - 20 comentarii)

POLITICĂ

Primarul din Urziceni, viitorul președinte al Consiliului Județean Ialomița

Primarul din Urziceni, viitorul președinte al Consiliului Județean Ialomița

Confuză și abulică, politica ialomițeană este, cu fiecare lună care trece, tot mai vulnerabilă la scenariile politice colportate de ziarul Independent. Iar în condițiile expuse mai sus, scenariul susținerii primarului orașului Urziceni, Constantin Sava, la șefia Consiliului Județean în 2016 capătă tot mai multă credibilitate. Într-un puseu de megalomanie controlată, acesta confirmă și el interesul pentru cea mai înaltă funcție din județ. «Este singura soluție pentru a face o altfel de politică!» ne-a declarat acesta.

Viitorul sună bine pentru Marinică... [citește_tot_articolul]

11 August 2014, 08:50 (11305 vizualizări - 12 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

Cazacu s-a întors la guvernare

Politichie locală

Cazacu s-a întors la guvernare

După 6 ani de așteptare, Cazacu Marinică s-a întors la guvernare. Călare pe mîrțoaga Alianței Creștin-Liberale, formată în urmă cu 2 săptămîni la București, acesta a devenit, prin efectul pervers al altoirii politico-administrative, coleg de guvernare locală cu președintele PSD Silvian Ciupercă. Singurul care a acceptat să vorbească deschis despre acest melanj politic rămîne președintele PNL, Ioan Martin. «V-aș ruga să nu tratați cu superficialitate acest proiect politic!» ne-a declarat acesta.

Ciupercă-Martin-Cazacu
Știți butada aia care spune că numai cine nu muncește, nu greșește... [citește_tot_articolul]

6 August 2014, 11:20 (10791 vizualizări - 11 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

MĂRIREA și DECĂDEREA lui Marian Neacșu

Ultimul bal din politica locală

MĂRIREA și DECĂDEREA lui Marian Neacșu

Ultima ieșire în public a deputatului PSD Marian Neacșu a inflamat spiritele. Deranjat de îndrăzneala acestuia, Silvian Ciupercă l-a declarat persona non grata în cadrul Organizației PSD Ialomița. Informația nu e nouă, dar acum e oficială. În aceste condiții, singura șansă a deputatului PSD rămîne recuperarea filialei din mîinile președintelui.

La alegerile din 2016, Neacșu va deveni istorie
La începutul lunii mai 2014, deputatul PSD Marian Neacșu a pierdut recursul împotriva sentinței Înaltei Curți de Casație și Justiție care menținea concluziile raportului de evaluare întocmit... [citește_tot_articolul]

25 Iulie 2014, 12:15 (6609 vizualizări - 8 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

Anonimul Victor Negrescu și-a deschis birou de europarlamentar în Ialomița

Efectul razelor gamma asupra europarlamentarilor tineri

Anonimul Victor Negrescu și-a deschis birou de europarlamentar în Ialomița

Victor Negrescu este cel mai tînăr europarlamentar din România. El a deschis vineri, 18 iulie 2014, la Slobozia, primul său birou de europarlamentar. În aceste condiții, ne simțim obligați să oferim electoratului căruia i se adresează, primul portret real al acestui personaj politic care preia rolul de Agamiță Dandanache, deținut de-a lungul anilor de Dorel Bahrin, Gabriel Bivolaru sau Dan Mircea Popescu.

Un candidat cu pedigree Durex Victor Negrescu este cel mai tînăr europarlamentar din România. Și este deranjat că, în această calitate a sa, nu a fost suficient de mediatizat în Ialomița... [citește_tot_articolul]

24 Iulie 2014, 07:10 (12262 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

Cultul personalității la Silvian Ciupercă

Cultul personalității la Silvian Ciupercă

De aproape 10 ani, scena politică locală este dominată de imaginea publică a președintelui Silvian Ciupercă. Presărate de un șir nesfîrșit de scandaluri publice, cele două mandate și jumătate ale președintelui PSD Ialomița reflectă imaginea unei politici feudale, în care raporturile de vasalitate sînt stabilite clar, iar revoltele sînt înăbușite înainte de a degenera. Însă cea mai îngrijorătoare tendință a ultimilor ani nu o reprezintă nici omerta instaurată de guvernarea PSD în Ialomița și nici sistemul clientelar promovat la nivel administrativ și economic. Pericolul real (și fără antidot) al administrației Ciupercă îl reprezintă instaurarea unui cult al personalității care depășește granițele... [citește_tot_articolul]

15 Iulie 2014, 16:50 (21399 vizualizări - 17 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

Băcanu contra lui Ioniță în 2016 Băcanu contra lui Ioniță în 2016

Cine va fi primar la Slobozia?

Băcanu contra lui Ioniță în 2016

Europarlamentarele fuseră și se duseră. Urmează 2 ani de liniște politică sumbră în Ialomița. Senatorii s-au retras în munții Parlamentului, deputatul Ernest Caloianu a fugit la UNPR, nebăgat în seamă, primarii și viceprimarii trag în bugetele administrațiilor pe care le conduc cu toată muniția din dotare... Iar cine va mai apuca alegerile din 2016 n-o să-și aducă aminte că nici pînă în ziua de azi nu s-a finalizat ancheta ștampilei dispărute de la Primăria Slobozia. În aceste condiții, credem că opinia publică are nevoie de unul dintre scenariile care au făcut celebră publicația noastră. Astăzi, Băcanu contra Ioniță pentru alegerile din 2016, la Slobozia.

Sîmburele de adevăr al scenariului... [citește_tot_articolul]

1 Iulie 2014, 13:25 (24308 vizualizări - 32 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

«Vom continua să coabităm cu Partidul Social Democrat!»

Ioan Martin, președintele PNL Ialomița, despre cum «USL trăiește»

«Vom continua să coabităm cu Partidul Social Democrat!»

În ciuda unui eșec politic răsunător, PNL continuă coabitarea cu PSD la nivel județean. Liderul județean al filialei, Ioan Martin, susține că procentul înregistrat de filială la alegerile electorale este suficient de mare pentru a-i permite să susțină că PNL este a doua forță politică a județului. Despre demisie sau schimbarea conducerii filialei, nici nu se mai pune problema...

Martin rămîne șeful PNL
Timp de luni de zile, eșaloanele doi și trei din cadrul filialei județene a PNL au transmis public semnale privind necesitatea înlocuirii din funcție a lui Ioan Martin, președintele... [citește_tot_articolul]

17 Iunie 2014, 10:50 (12827 vizualizări - 16 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

Război total în PNL Ialomița

Cine seamănă vînt, culege furtună

Război total în PNL Ialomița

Aflat în cădere liberă după alegerile europarlamentare din 25 mai 2014, PNL Ialomița se află în acest moment în pragul unui război intern. Rătăcirea publică a lui Cezar Zamfir a fost taxată dur de către vicepreședintele PNL Ialomița, primarul de Urziceni, Constantin Sava. Miza acestui conflict o constituie subminarea poziției ocupate în acest moment de către Ioan Martin. Deși joacă cu demisia pe masă, acesta nu este dispus să renunțe la funcție fără luptă!

Politichie de diletanți
Orbit de teama pierderii funcției de viceprimar, Cezar Zamfir a mînjit, public, clanța PSD pe care a lins-o cu atîta aplecare timp de... [citește_tot_articolul]

9 Iunie 2014, 11:20 (7133 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

Gabriel Mușat (PP-DD), noul viceprimar «social-democrat» al Sloboziei!

Dreapta locală s-a coagulat strîmb

Gabriel Mușat (PP-DD), noul viceprimar «social-democrat» al Sloboziei!

Sîmbătă, 31 mai 2014, la orele 11,00, reprezentanții «Dreptei» locale au anunțat declanșarea unei inițiative care să permită «coagularea Dreptei» la Slobozia. Scopul declarat al acesteia îl reprezenta înlocuirea viceprimarului Valentin Băcanu și cîștigarea alegerilor din 2016 la Slobozia. «Puciul» a eșuat însă înainte de declanșarea acestuia! Reprezentantul PP-DD, Gabriel Mușat a trădat «cauza»...

O inițiativă care vine prea tîrziu
Sîmbătă, 31 mai 2014, la orele 11,00, la Hotelul Select din Slobozia, reprezentanții Dreptei locale au organizat o conferință de presă în care au anunțat... [citește_tot_articolul]

31 Mai 2014, 12:30 (22686 vizualizări - 29 comentarii)

POLITICĂ

Politica demențială a președintelui Ciupercă

Politica demențială a președintelui Ciupercă

În urmă cu vreo cîteva luni, PSD Ialomița a inaugurat incognito un nou sediu județean, peste drum de sucursala Raiffeisen Bank din Slobozia, pe bulevardul Chimiei... Spunem incognito, pentru că la inaugurare au fost invitați doar cărătorii de osanale ai partidului. Prin urmare, ne cerem scuze pentru că, pînă la acest moment, nu am fost în măsură să vă oferim amănunte despre această locație. Un cititor fidel al publicației noastre ne oferă însă șansa să remediem această scăpare involuntară...

Nu aduce anu’, ce aduce sediul PSD Imediat după Paște, un cititor fidel al publicației noastre... [citește_tot_articolul]

1 Mai 2014, 07:10 (25701 vizualizări - 56 comentarii)

POLITICĂ

Politică împotriva naturii cu deputatul Cristina Pocora

Dizidență în USL Ialomița

Politică împotriva naturii cu deputatul Cristina Pocora

Despre deputatul Cristina Pocora nu am mai scris de luni bune. Mai precis, din momentul în care domnia sa a început să evolueze liber pe sticla televizorului, pe post de purtător de cuvînt al partidului. Am considerat atunci că, ajunsă în sfîrșit unde și-a dorit, doamna deputat își va corija natural derapajele publice. După atîta vreme însă, bombardați săptămînal de comunicatele sale de presă, descoperim că am greșit și ne cerem scuze. Cititorilor, evident!

Politică de Țăndărei și Fetești
Intrată în politică în circumstanțe incerte (ca să nu spunem dubioase), Cristina Pocora a... [citește_tot_articolul]

23 Aprilie 2014, 10:45 (14995 vizualizări - 17 comentarii)

POLITICĂ

Politică de Peștera

PSD Ialomița s-a întors de bunăvoie la origini

Politică de Peștera

Într-un anonimat care s-a dorit deplin (și tocmai de aceea a fost imposibil de păstrat), PSD Ialomița a cocoțat anul acesta tot șeptelul pesedist din dotare pe unul dintre platourile Bucegilor pentru a organiza «o instruire pe tema europarlamentarelor». Evenimentul a avut loc la Peștera, iar fiecare dintre cei 100 de invitați, de la primari la descentralizații numiți prin concursuri de împrejurări, a scos din buzunar minim 180 de lei pentru cazare și cît i-a ținut punga pentru bețiile post festum. Cît despre sărbătoriți, potrivit reprezentanților site-ului stiriDB.ro, la întîlnire a participat și fostul ministru al Învățămîntului, Ecaterina Andronescu, zilele acestea candidată... [citește_tot_articolul]

18 Aprilie 2014, 15:20 (15899 vizualizări - 16 comentarii)

POLITICĂ

Sfânta Treime a politichiei locale

Sculați, voi oropsiți ai social-democrației ialomițene!

Sfînta Treime a politichiei locale

După un an și jumătate de neoguvernare social-democrată, Ialomița a ajuns un terra deserta social, economic și politic. Sărăcia a căpătat accente cronice, afacerile dau faliment una după alta, iar partidele politice s-au transformat din umbre în stafii care nu mai au nici măcar puterea de a-și bîntui simpatizanții. Culmea ironiei e că nici PSD nu se simte prea bine! Și, după cum spun oropsiții care stau sub papucul Sfintei Treimi despre care vorbim azi, nu va trece anul și electoratul tradițional, oropsit timp de 25 de ani, se va lepăda de toți trei...

Ciupercă, Tatăl nostru de la Consiliul Județean... [citește_tot_articolul]

15 Aprilie 2014, 06:05 (11629 vizualizări - 19 comentarii)

Miercuri 24 Iun 2026
275 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Grupul de Comunicare Strategică: 430 de cazuri de COVID-19 în județul Ialomița

Marți, 30 iunie 2020, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 430, cu 5 cazuri mai mult față de ziua de luni, ...[citește_toată_știrea]

30 Iunie 2020, 16:05
(4113 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 425 de cazuri de COVID-19 în județul Ialomița

Luni, 29 iunie 2020, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 425, cu 5 cazuri mai mult față de ziua de vineri, ...[citește_toată_știrea]

29 Iunie 2020, 16:05
(2264 vizualizări - 1 comentariu)


RAJA Constanța: Atenție, se oprește apa în localitatea Dridu!

Pentru realizarea operațiunilor periodice de întreținere a rezervorului destinat înmagazinării apei potabile ce deservește localitatea Dridu, RAJA Constanța va sista furnizarea apei marți, 30 iunie 202 ...[citește_toată_știrea]

29 Iunie 2020, 14:55
(5574 vizualizări - 0 comentarii)


Razie de amploare la Borănești

Razie de amploare la Borănești

Forțe de ordine cu efective mărite au acționat vineri după amiază, 26 iunie a.c., în comuna Borănești, pentru prevenirea și combaterea faptelor antisociale și asigurarea climatului de ordine publică. Au ...[citește_toată_știrea]

27 Iunie 2020, 13:40
(2246 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Un bărbat a murit într-un grav accident rutier

Urziceni: Un bărbat a murit într-un grav accident rutier

Un mort și trei răniți, este bilanțul unui accident petrecut în urmă cu aproximativ 40 de minute, în zona Urziceni. Din primele informații, se pare că două mașini s-au ciocnit. La fața locului au intervenit ...[citește_toată_știrea]

26 Iunie 2020, 22:15
(3968 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: Căruță implicată într-un accident rutier

Trei tineri din Țăndărei, cu vârste cuprinse între 14 și 17 ani, au ajuns la spitalul din oraș fiind victime ale unui accident rutier. Aceștia se aflau într-o căruță care a fost lovită de o mașină. În cauză ...[citește_toată_știrea]

26 Iunie 2020, 19:20
(2765 vizualizări - 1 comentariu)


Bărbat din Scânteia, arestat pentru «conducere fără permis»

Un bărbat, de 49 de ani, din localitatea Scânteia, care se sustrăgea executării unei pedepse de 2 ani și 20 de zile, a ajuns după gratii. El a fost identificat de polițiștii din Grivița vineri, 26 mai ...[citește_toată_știrea]

26 Iunie 2020, 19:15
(2772 vizualizări - 0 comentarii)


Bărcănești: 3 hectare de grâu, incendiate

Pompierii din Urziceni au intervenit joi, 25 iunie 2020, pentru stingerea unui incediu produs într-un lan de grâu de pe raza localității Bărcănești. Flăcările au distrus aproximativ 3 hectare de grâu, cauza ...[citește_toată_știrea]

26 Iunie 2020, 19:10
(2152 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 420 de cazuri de COVID-19 în județul Ialomița

Vineri, 26 iunie 2020, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 420, cu 2 cazuri mai mult față de ziua precedentă ...[citește_toată_știrea]

26 Iunie 2020, 16:05
(1950 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: Mașini de lux cu defecțiuni tehnice

În urma unei acțiuni desfășurată la Țăndărei miercuri, 24 iunie 2020, polițiștii au descoperit faptul că multe dintre mașinile de lux cu care o parte dintre cetățeni se afișează prin oraș au serioase probleme ...[citește_toată_știrea]

25 Iunie 2020, 17:20
(1992 vizualizări - 2 comentarii)


Ialomița: Abateri la regulile de circulație sancționate de polițiști

5 șoferi din zona Urziceni și Țăndărei au fost sancționați de polițiștii ialomițeni pentru abateri la Codul Rutier. Aceștia au fost identificați în trafic fie sub influența băuturilor alcoolice, fie fără ...[citește_toată_știrea]

25 Iunie 2020, 17:10
(2627 vizualizări - 0 comentarii)


RAJA Constanța: Comandamentul pentru Situații de Urgență, activ până luni, 29 iunie 2020

Ținând cont de avertizările Administrației Naționale de Meteorologie (ANM) de instabilitate atmosferică temporar accentuată în următoarele zile, cu ploi torențiale, vijelii, descărcări electrice și grindină ...[citește_toată_știrea]

25 Iunie 2020, 16:40
(4680 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 418 cazuri de COVID-19 în județul Ialomița

Joi, 25 iunie 2020, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 418, cu 3 cazuri mai mult față de ziua precedentă, ...[citește_toată_știrea]

25 Iunie 2020, 16:05
(2241 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozean prins cu arme neletale în portbagajul mașinii

Slobozean prins cu arme neletale în portbagajul mașinii

Un ialomițean de 45 de ani este cercetat penal de polițiști pentru săvârșirea infracțiunilor de «contrabandă calificată» și «nerespectarea regimului armelor și munițiilor», după ce a fost depistat în trafic ...[citește_toată_știrea]

24 Iunie 2020, 17:55
(6745 vizualizări - 0 comentarii)


Femeie din Fetești, arestată pentru «evaziune fiscală» și «spălarea banilor»

Marți, 23 iunie a.c., polițiștii de Investigații Criminale din Fetești au acționat pe raza de competență pentru depistarea persoanelor urmărite, dispărute de la domiciliu sau care se sustrag de la executarea ...[citește_toată_știrea]

24 Iunie 2020, 17:45
(4515 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Beți și fără permise, la volan

Marți, 23 iunie a.c., în jurul orelor 22,00, polițiștii din Slobozia, în timp ce desfășurau activități de control al traficului rutier pe raza municipiului, au oprit un autoturism condus de un bărbat, de ...[citește_toată_știrea]

24 Iunie 2020, 17:40
(1909 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Percheziții la domiciliile unor funcționari publici, cercetați pentru fapte de corupție

Miercuri, 24 iunie 2020, ofițeri de Poliție Judiciară din cadrul Direcției Generale Anticorupție-Serviciul Județean Anticorupție Ialomița, sub coordonarea procurorului de caz din cadrul Parchetului de pe ...[citește_toată_știrea]

24 Iunie 2020, 15:05
(9067 vizualizări - 4 comentarii)


Slobozia din nou sub ape: Peste 50 de locuințe și gospodării, inundate

Slobozia din nou sub ape: Peste 50 de locuințe și gospodării, inundate

 În contextul prognozei meteorologice de ploi abundente și instabilitate atmosferică de Cod Portocaliu, pompierii militari au acționat încă din seara zilei de marți ...[citește_toată_știrea]

24 Iunie 2020, 12:15
(1778 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 415 cazuri de COVID-19 în județul Ialomița

Marți, 23 iunie 2020, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 415, cu 5 cazuri mai mult față de ziua precedentă ...[citește_toată_știrea]

23 Iunie 2020, 16:10
(2402 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Grav accident rutier în zona «Hermes»

Slobozia: Grav accident rutier în zona «Hermes»

O tânără de 20 de ani din orașul Amara a murit în după-amiaza zilei de marți, 23 iunie 2020, după ce mașina în care se afla a fost implicată într-un accident rutier, petrecut la Slobozia, în zona «Hermes ...[citește_toată_știrea]

23 Iunie 2020, 16:00
(5707 vizualizări - 7 comentarii)


RAJA Constanța: Avarie pe strada Principală din Dridu

Pentru remedierea unei avarii pe conducta de alimentare cu apă de pe strada Principală din localitatea Dridu-Ialomița,  RAJA Constanța a fost nevoită să întrerupă furnizarea apei potabile marți, 2 ...[citește_toată_știrea]

23 Iunie 2020, 15:35
(3829 vizualizări - 0 comentarii)


Movilița: Pompierii au salvat un cal căzut într-o groapă

Movilița: Pompierii au salvat un cal căzut într-o groapă

Luni, 22 iunie 2020, în jurul orelor 17,40, pompierii din cadrul Detașamentului de Pompieri Urziceni au fost solicitați să intervină pentru salvarea unui cal căzut într-o groapă din comuna Movilița. Aceștia ...[citește_toată_știrea]

23 Iunie 2020, 12:40
(2482 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Cantitatea de peste 700 mc de lemne, indisponibilizată de polițiști

Ialomița: Cantitatea de peste 700 mc de lemne, indisponibilizată de polițiști

În cadrul unei acțiuni de prevenire și combatere a delictelor silvice, polițiștii ialomițeni au indisponibilizat peste 700 de metri cub de material lemnos și au confiscat 6 mc de lemn de foc vândut de un ...[citește_toată_știrea]

22 Iunie 2020, 17:25
(2492 vizualizări - 0 comentarii)


Ordine de protecție provizorii, emise de polițiști la Ciochina și Albești

Polițiștii ialomițeni au emis la sfârșit de săptămână două ordine de protecție provizorii și au întocmit dosare penale sub aspectul săvârșirii infracțiunii de «violență în familie» pe numele a ...[citește_toată_știrea]

22 Iunie 2020, 17:20
(3300 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Beți și fără permise, la volan. Minori surprinși în flagrant conducând vehicule!

Duminică, 21 iunie a.c., în jurul orei 1,00, polițiștii din cadrul Secției 5 Poliție Rurală Jilavele, în timp ce se aflau în executarea atribuțiunilor de serviciu pe raza comunei Rădulești, au oprit pentru ...[citește_toată_știrea]

22 Iunie 2020, 17:15
(2542 vizualizări - 0 comentarii)


Accident rutier pe DN2A, între Slobozia și Păltinișu

Accident rutier pe DN2A, între Slobozia și Păltinișu

Luni, 22 iunie a.c., în jurul orelor 11,40, ISU Ialomița a intervenit la un accident rutier produs pe DN2A, între Slobozia și Păltinișu, un autoturism părăsind partea carosabilă și răsturnându-se. În sprijinul ...[citește_toată_știrea]

22 Iunie 2020, 16:20
(3132 vizualizări - 1 comentariu)


Grupul de Comunicare Strategică: 410 cazuri de COVID-19 în județul Ialomița

Luni, 22 iunie 2020, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 410, cu un caz mai mult față de ziua precedentă, duminică ...[citește_toată_știrea]

22 Iunie 2020, 16:05
(1740 vizualizări - 0 comentarii)


RAJA Constanța prelungește Comandamentul pentru Situații de Urgență

Având în vedere prelungirea atenționărilor meteorologice de instabilitate atmosferică temporar accentuată, cu frecvente descărcări electrice, averse torențiale, grindină și vijelii, cantitățile de apă putând depăși 25-30 l/mp și pe arii restrânse 40-60 l/mp, Comandamentul pentru Situații de Urgență al RAJA Constanța rămâne activ până joi, 25 iunie 2020, orele 20,00. ...[citește_toată_știrea]

22 Iunie 2020, 15:55
(3868 vizualizări - 0 comentarii)


Accident rutier la Slobozia

Accident rutier la Slobozia

Sâmbătă, 20 iunie, a.c., în jurul orelor 10,30, ISU Ialomița a fost solicitat să intervină la un accident rutier produs la Slobozia, strada Răzoare, în care au fost implicate două autoturisme. În sprijinul ...[citește_toată_știrea]

22 Iunie 2020, 12:30
(1871 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia accident


Fetești: Incendiu de vegetație uscată

Sâmbătă, 20 iunie, a.c., în jurul orelor 12,55, ISU Ialomița a intervenit pentru stingerea unui incendiu de vegetație uscată izbucnit pe raza municipiului Fetești. Incendiul a fost stins operativ de pompierii ...[citește_toată_știrea]

22 Iunie 2020, 12:25
(1508 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Suporter în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Alin în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» marius în CNAIR: Circulație închisă pe bretelele de intrare și ieșire ale A2 din zona Drajna, joi, 23 aprilie 2026 Toma în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! cetatean în Bărbat din Bărbulești, prins în flagrant și reținut pentru «șantaj» Anca în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» suporter în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Vasile în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» vilă complex Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 17 iunie 2026 Any în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Alecu în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! base marinaru în Stelnica și Punctul de Acostare «Regina Maria», creștere a numărului de turiști ion negativ în A fost construită una dintre cele mai mari instalații de stocare a energiei verzi din România cioban în Dezastrul funciar de la Primăria Axintele Parinte în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! AlexDan în Lipsă de «transparență» în Consiliul Local Slobozia Preda în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Mary în Reabilitarea Ștrandului Municipal, abandonată de administrația Potor Mary în Restanțe de 7,3 milioane de lei pentru facturile de apă și canalizare către operatorul Urban SA Slobozia NOBODY în «Candidatul 10510», în sfârșit director general adjunct la DGASPC Ialomița!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...