Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

ULTIMA ORĂ

USR Ialomița: Cerem măsuri urgente și sancțiuni reale în cazul de la Centrul «Alexandra» din Slobozia

USR Ialomița: Cerem măsuri urgente și sancțiuni reale în cazul de la Centrul «Alexandra» din Slobozia

USR Ialomița solicită conducerii DGASPC Ialomița și Consiliului Județean să iasă rapid din pasivitate și să dispună măsurile care se impun în cazul revoltător al copiilor ținuți legați în... [citește toată știrea]

1 Aprilie 2025, 17:10 (5959 vizualizări - 10 comentarii)

JURNAL DE CAMPANIE

Mihai Tănăsescu, candidatul USR pentru Slobozia

USR Ialomița desparte apele politicii locale

Mihai Tănăsescu, candidatul USR pentru Slobozia

USR Ialomița și-a desemnat oficial candidatul pentru Primăria Slobozia. «Cu mare entuziasm, vă anunțăm că Tănăsescu Mihai este candidatul USR pentru Primăria Slobozia. În urma votului din cadrul adunării generale a filialei USR Slobozia, colegul nostru Mihai a fost ales să ne reprezinte viziunea pentru un oraș mai bun!» se susține pe pagina de Facebook a filialei.

 

O decizie previzibilă Filiala USR l-a desemnat oficial pe Mihai Tănăsescu drept candidat la funcția de primar al Sloboziei la Alegerile Locale din 2024. Decizia a fost adoptată î... [citește_tot_articolul]

19 Martie 2024, 14:10 (15802 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

Slobozia 2024: Inflația de candidați, strigăt pentru democrație și schimbare

Slobozia 2024: Inflația de candidați, strigăt pentru democrație și schimbare

Slobozia se confruntă în 2024 cu o adevărată renaștere democratică. Numărul mare de candidați la primărie este un semnal clar al dorinței de schimbare și diversitate. Acest fenomen nu este doar o consecință a nemulțumirii față de vechile administrații, ci și un pas pozitiv către un viitor mai promițător.
De prea mult timp, Slobozia a fost martora unei conduceri statice sub PSD și PNL. Aceste partide, care au dominat scena politică locală de la începutul anilor ’90, par să se fi concentrat mai mult pe propriile interese decât pe dezvoltarea orașului. Promisiunile nereali­zate și pro­iectele abandonate au devenit o rutină, în timp ce infrastructura și servi­ciile publice au rămas în urmă.... [citește_tot_articolul]

4 Februarie 2024, 15:05 (19459 vizualizări - 7 comentarii)

POLITICĂ

«Agenda publică este diferită de agenda autorităților locale și județene!»

Mihai Tănăsescu, vicepreședintele USR Ialomița

«Agenda publică este diferită de agenda autorităților locale și județene!»

La jumătatea mandatului 2020-2024, partidele politice fac pri­mele bilanțuri. USR a făcut publice investițiile din localitățile cu primari ai formațiunii politice, subliniind astfel ca­pacitatea administrativă a propriilor edili. Mihai Tănăsescu, vice­președinte al USR Ialomița, susține însă că investițiile respective nu generează schimbări economice imediate la nivelul comunităților locale: «Investițiile impun un orizont de așteptare pe termen mediu și lung... Oamenii au însă nevoie de rezultate imediate, pe termen scurt! Agenda pu­blică este diferită de agenda autorităților locale și județene!»

Toate partidele au rezultate... [citește_tot_articolul]

28 Ianuarie 2023, 11:50 (6304 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

«Cartea Neagră a guvernării PSD-PNL», lansată și în Ialomița de USR

«Cartea Neagră a guvernării PSD-PNL», lansată și în Ialomița de USR

Principalul partid de Opoziție de pe scena politică românească, USR, a lansat și în județul Ialomița «Cartea Neagră a guvernării PSD-PNL», în cadrul unei conferințe de presă, susținută de vicepreședintele USR Ialomița, Mihai Tănăsescu, și invitatul său, senatorul Radu Mihail, parlamentar USR de Diaspora. Documentul prezintă o radiografie a primului an de guvernare a partidelor PSD și PNL.

Raport critic la adresa guvernării La împlinirea unui an de guvernare PSD-PNL, USR a lansat «Cartea Neagră a guvernării PSD-PNL», un raport critic referitor la activitatea pe care a desfășurat-o Guvernul... [citește_tot_articolul]

30 Noiembrie 2022, 14:20 (8450 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

POLITICĂ

«Primarii USR susțin interesele comunităților!»

Vicepreședintele USR Ialomița, Mihai Tănăsescu

«Primarii USR susțin interesele comunităților!»

USR Ialomița continuă campania publică de promovare a activității politice și administrative a Organizației. Mihai Tănăsescu, vicepreședintele USR Ialomița, susține că «partidele politice mari, asemeni PSD și PNL, reușesc prin intermediul consilierilor locali, să erodeze susținerea de care se bucură primarii USR propulsați în funcții de comunitate. Și, în cazuri particulare, chiar să saboteze politic activitatea acestora...».

Un exemplu... de la țară! Alegătorii din Ialomița au propulsat pe scena administrației locale doi primari USR în mandatul 2020-2024. Primul este Dumitru Trifu... [citește_tot_articolul]

6 Noiembrie 2022, 11:05 (5504 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

USR Ialomița se implică în scandalul Clean Tech Ciulnița

USR Ialomița se implică în scandalul Clean Tech Ciulnița

Decizia institu­țiilor publice locale de a permite funcționarea Clean Tech Ciulnița fără respectarea condițiilor impuse în Autorizația Integrată de Mediu a determinat USR Ialomița să sesizeze Ministerul Mediului și Garda Națio­nală de Mediu. «Legea trebuie aplicată oricui!» susține ex-prefectul Mihai Tănăsescu, vicepreședintele USR Ialomița.

Sprijin politic pentru problemele cetățenilor USR Ialomița este primul partid politic local care se poziționează public de partea protestatarilor care luptă pentru normalizarea activității Clean Tech Ciulnița. După o serie de ieșiri publice, conducerea... [citește_tot_articolul]

7 Octombrie 2022, 11:05 (8504 vizualizări - 8 comentarii)

POLITICĂ

«Ialomița a accesat mai puțin de jumătate din fondurile europene de care dispune!»

Europarlamentarul USR Vlad Marius Botoș, la Slobozia

«Ialomița a accesat mai puțin de jumătate din fondurile europene de care dispune!»

Europarlamentarul USR Vlad Marius Botoș a organizat sâmbătă, 17 septembrie 2022, la Slobozia, o întâlnire de lucru cu reprezentații administrației locale. Întâl­nirea a avut drept scop diseminarea informa­țiilor legate de oportunitățile de finanțare ofe­rite de UE. «Ialomița a accesat mai puțin de jumătate din fondurile europene de care dispune! Adică 117,5 milioane de euro dintr-un total de 256,9 milioane de euro în cadrul exercițiului financiar european 2014-2020...» a declarat europarlamentarul român, printre altele.

Lupta pentru accesarea fondurilor europene continuă
USR ... [citește_tot_articolul]

24 Septembrie 2022, 12:35 (12667 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

«Guvernul ne vrea săraci!»

Mihai Tănăsescu, vicepreședinte al USR Ialomița

«Guvernul ne vrea săraci!»

Ar fi amuzant dacă angajatorul (patronul, cum spun românii) ar da angajaților tot salariul brut în mână. Să-și plă­tească fiecare român contribuțiile sociale și taxele la stat. Cum ar reacționa un salariat cu minim pe economie, care ar da lună de lună câte 1000 de lei pe nimic?! Poate așa ar conștientiza populația că munca lor este, de fapt, mult mai bine plătită, doar că sunt jefuiți de către statul român. Și spun jaf pentru că statul nu face nimic de banii noștri.

Paradoxul românesc În timp ce guvernanții mimează empatia, căutând soluții fantasmagorice pentru a ne fi nouă mai bine... [citește_tot_articolul]

28 August 2022, 17:05 (4091 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

«Coaliția PSD-PNL a început măcelărirea IMM-urilor!»

Vicepreședintele USR Ialomița, Mihai Tănăsescu

«Coaliția PSD-PNL a început măcelărirea IMM-urilor!»

Alegerea noului președinte al USR, Cătălin Drulă, restartează activitatea politică a filialelor locale. După 2 ani de provizorat politic, liderii locali ai filialei revin pe scena publică. Ex-prefectul Mihai Tănăsescu, vicepreședinte al USR Ialomița, rămâne un critic radical al actualei coaliții de guvernare.

Bilanțul primilor 2 ani Mihai Tănăsescu, vicepreședintele USR Ialomița, consideră mai mult decât firească sancționarea actualei coaliții de guvernare în cadrul unor dezbateri în care să fie implicată societatea civilă: «Coaliția PSD-PNL a început măcelarirea IMM-urilor pentru a... [citește_tot_articolul]

23 Iulie 2022, 13:10 (11615 vizualizări - 10 comentarii)

Click aici

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Fotografii motivaționale cu urme de sânge albastru

Fotografii motivaționale cu urme de sânge albastru

Sătul să fie etichetat drept «prefectul în teneși», prefectul de Ialomița, Mihai Tănăsescu, se străduiește să-și cosmetizeze imaginea. După cum vedeți în fotografia alăturată, acesta pozează alături de soție într-o fotografie cu iz prezidențial. Bântuiți de o senzație de «déjà vu», am căutat pe tot netul să identificăm sursa de inspirație. Dar, după cum vedeți, de la cuplul Obama-Michele și până la regina Elisabeta a II-a și ducele Filip, nu există cuplu prezidențial care să fi ratat o variațiune foto pe această temă. În aceste condiții, am fost obligați să ne plecăm și să recu­noaștem evidența. Cuplul Tănăsescu nu a copiat ridicol posturi prezidențiale care transmit subliminal... [citește_tot_articolul]

14 Iulie 2021, 13:20 (5766 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

Alianța USR PLUS Ialomița se pregătește de Alegeri

Alianța USR PLUS Ialomița se pregătește de Alegeri

La câteva luni de la fuziunea prin absorbție, filiala ialomițeană a Alianței USR PLUS se pregătește de Alegeri. Favoritul acestei curse electorale pentru alegerea unui președinte unic la nivelul județului Ialomița este Octavian Săvoiu. «Ne-am maturizat... Vrem să facem o echipă împreună!» a declarat Octavian Săvoiu.

Un partid cu 40 de filiale Filialele USR și PLUS din Ialomița se pregătesc de alegeri județene. Preșe­dintele va fi ales în cadrul Conferinței Județene a filialei care se va desfășura duminică, 4 iulie 2021. Conform informațiilor oficiale, partidul are la acest moment aproximativ... [citește_tot_articolul]

2 Iulie 2021, 16:50 (5011 vizualizări - 8 comentarii)

Click aici

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Mihai Tănăsescu, prefectul USR pe Facebook. Ialomița mai așteaptă!

Mihai Tănăsescu, prefectul USR pe Facebook. Ialomița mai așteaptă!

Înainte să ajungă prefect de Ialomița, servilul domn Tănăsescu, a ajuns prefect USR. El a fost confirmat în Biroul Național al USR și validat încă o dată pe paginile de Facebook ale membrilor si simpatizanților USR. Până aici nimic senzațional, pentru că domnul Tănăsescu a mai fost validat o dată pe Facebook, pe vremea când se chinuia să îi pună piedică pupilei lui Cioloș, Mihaela Stan, și ea nominalizată la funcție. Ceea ce e senzațional de astă dată e că domnul Tănăsescu a ieșit din hruba lui de activist politic incognito al organizației și dă lecții de bună carieră politică poporului. Iată o mostră, postată pe pagina de Facebook a Organizației USR Ialomița: «M-am implicat în viața politică încă din 2017, când, intrând cu pași timizi, am fost președinte de filiala locală, vicepreședinte și mai apoi președinte interimar al filialei Județene USR Ialomița. În tot acest timp m-am ocupat activ, alături de echipa pe care am format-o, de extinderea filialei județene, ajungând în 2 ani de zile la peste 600 de membri și 25 de filiale locale. Abilitățile manageriale sunt foarte necesare oricărei persoane ce va ocupa postul de prefect, astfel că experiența îndelungată ca antreprenor îmi va fi de folos pentru eficientizarea activității Instituției Prefectului. Dacă succesul în privat este cuantificat prin profit, la stat, succesul este măsurat prin performanță. Tocmai de aceea pot să vă spun că am găsit deja echipa ce va face parte din Cancelaria Prefectului, o echipă performantă, cu experiență, căci orice prefect este atât de bun pe cât este echipa lui. Ne bucurăm că într-un județ ca Ialomița, unde PNL și PSD sunt majoritari în Consiliile Locale cât și în Consiliul Județean, echipa de negociere a reușit să obțină funcția de prefect, o funcție ce nu va acționa doar ca un arbitru în relațiile dintre PNL și PSD, ci va implementa programul de guvernare al Coaliției!»... [citește_tot_articolul]

23 Februarie 2021, 18:05 (12202 vizualizări - 18 comentarii)

Click aici

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Visul de pe urmă al servilului Tănăsescu

Viitorul prefect de Ialomița?

Visul de pe urmă al servilului Tănăsescu

Gata, s-a decis. USR și-a adjudecat funcția de prefect al județului Ialomița. Babagianu își ia adio de la sporul de 30% pentru combaterea COVID-19 din spatele biroului, prefectul Tonița Manea se întoarce la prima dragoste, Casa de Pensii, iar subprefectul Barbu rămâne la birou, că cineva trebuie să dea viză de legalitate pe actele emise de instituție. Dar cine va fi prefectul? Aceasta-i întrebarea!

Un județ pe care nu-l vrea nimeni Funcția de prefect în Ialomița rămâne una de palmares. Cui îi pasă de un județ care abia are 120000 de votanți din care vin la vot nici jumătate? În aceste... [citește_tot_articolul]

2 Februarie 2021, 20:05 (21854 vizualizări - 36 comentarii)

Sâmbătă 27 Iun 2026
302 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Biblioteca Județeană Ialomița: «Școala Altfel», proiect educațional inedit

În perioada 2-6 aprilie, Biblioteca Județeană «Ștefan Bănulescu» Ialomița organizează «Școala Altfel», un parteneriat școală-bibliotecă. Evenimentul presupune organizarea de activități precum vizitarea ...[citește_toată_știrea]

30 Martie 2012, 15:14
(9344 vizualizări - 0 comentarii)


Acțiune a Poliției la Stelnica

Peste 85 de persoane au fost legitimate joi, 29 martie a.c., în cadrul unei acțiuni derulate de polițiștii Secției de Poliție Stelnica în colaborare cu agenții posturilor de poliție arondate. De asemenea ...[citește_toată_știrea]

30 Martie 2012, 15:01
(12999 vizualizări - 0 comentarii)


Gheorghe Doja: A descoperit în propria curte un pistol din Al II-lea Război Mondial

Gheorghe Doja: A descoperit în propria curte un pistol din Al II-lea Război Mondial

Miercuri, 28 martie a.c., o femeie din comuna Gheorghe Doja a decoperit în propria curte un pistol. Ea a sunat de urgență la Poliție. Femeia efectua lucrările agricole de primăvară în curte. Ea a descoperit ...[citește_toată_știrea]

29 Martie 2012, 17:42
(13431 vizualizări - 0 comentarii)


Demonstrație: Elevii ialomițeni iau lecții de prim-ajutor

Săptămîna viitoare va debuta într-un mod inedit pentru elevii din întreaga țară. Ei vor merge la «Școala Altfel». În cadrul acestui program, timp de șapte zile, școlarii vor participa la activități extracurriculare ...[citește_toată_știrea]

29 Martie 2012, 17:39
(6426 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Dan Diaconescu, în dialog cu alegătorii ialomițeni

Slobozia: Dan Diaconescu, în dialog cu alegătorii ialomițeni

Vineri, 30 martie a.c., președintele PP-DD, Dan Diaconescu, vine în Piața Revoluției din Slobozia pentru a se întîlni cu simpatizanții săi din tot județul Ialomița. Dan Diaconescu va ajunge în Piața Revoluției ...[citește_toată_știrea]

29 Martie 2012, 17:35
(23279 vizualizări - 23 comentarii)


Ialomița: Inspectorii DSVSA, controale înaintea Sărbătorilor Pascale

Pentru a preveni toxiinfecțiile alimentare de Paște, inspectorii Direcției Sanitar-Veterinare și pentru Siguranța Alimentelor Ialomița și-au intensificat controalele. În special, inspectorii DSVSA verifică ...[citește_toată_știrea]

29 Martie 2012, 17:26
(7692 vizualizări - 1 comentariu)


Mărculești: Proiectil descoperit în mijlocul cîmpului

Plecat la muncile agricole, un bărbat din localitatea Mărculești a decoperit pe cîmp un proiectil neexplodat. Panicat, omul a sunat de urgență la 112. Elementul de muniție avea un diametru de 120 de milimetri ...[citește_toată_știrea]

29 Martie 2012, 17:22
(8800 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: RAJA întrerupe furnizarea apei potabile joi, 29 martie 2012!

«Miercuri, 29 martie, în intervalul orar 9,00-18,00 se va întrerupe furnizarea apei potabile în orașul Țăndărei» informează reprezentanții societății furnizoare de apă potabilă în localitate, RAJA Constanța ...[citește_toată_știrea]

28 Martie 2012, 17:15
(8854 vizualizări - 0 comentarii)


Expoziție de Paști la Muzeul Județean Ialomița

Luni, 2 aprilie a.c., începînd cu orele 13,00, Muzeul Județean Ialomița vernisează expoziția «Lumina Învierii. Tradiție și cultură religioasă în Bărăganul ialomițean». Expoziția se înscrie într-un program ...[citește_toată_știrea]

28 Martie 2012, 17:02
(7406 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: «Hai pe net! 2012», campanie lansată de Biblioteca Județeană

Biblioteca Județeană «Ștefan Bănulescu» Ialomița, partener al Consorțiului Alianța Digitală pentru România, lansează, în perioada 26-30 martie 2012, Campania «Hai pe net! 2012». Activitățile aflate în organizarea ...[citește_toată_știrea]

28 Martie 2012, 16:58
(7460 vizualizări - 0 comentarii)


Ciulnița: A furat din curtea consăteanului

După ce în perioada 9-26 martie 2012 a furat mai multe bunuri din locuința unui bărbat de 36 ani, din Ciulnița, un bărbat de 47 ani a fost identificat și prins de polițiști. Hoțul, consătean cu victima ...[citește_toată_știrea]

28 Martie 2012, 16:56
(9709 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Ciulnița furt


Ialomița: Hoți de fier vechi

Marți, 27 martie a.c., polițiștii din Țăndărei au prins pe raza de competență doi bărbați de 38, respective 47 ani. Cei doi, domiciliați în Fetești, se deplasau cu două căruțe în care transportau peste ...[citește_toată_știrea]

28 Martie 2012, 16:55
(9017 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Acțiune a polițiștilor și jandarmilor

Marți, 27 martie, în intervalul orar 15,00-17,00, polițiștii din Urziceni în colaborare cu jandarmii ialomițeni au desfășurat o acțiune pentru prevenirea și combaterea infracțiunilor stradale. Astfel, în ...[citește_toată_știrea]

28 Martie 2012, 16:54
(8860 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Pescari fără autorizație, prinși

Doi tineri de 21, respectiv 26 ani, ambii din Fetești, au fost prinși marți, 27 martie a.c., de către polițiști în timp ce pescuiau pe brațul Borcea. Cei doi s-au folosit de o ambarcațiune de tip lotcă ...[citește_toată_știrea]

28 Martie 2012, 16:54
(9476 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. ...[citește_toată_știrea]

27 Martie 2012, 19:25
(8607 vizualizări - 0 comentarii)


Polițiștii avertizează asupra înșelăciunilor din mediul rural!

Polițiștii ialomițeni avertizează populația asupra pericolului de înșelăciune. Este vorba despre un mod de operare extrem de periculos și aplicat cu succes în cazul bătrînilor din mediul rural. Ultima dintre ...[citește_toată_știrea]

27 Martie 2012, 19:13
(8264 vizualizări - 0 comentarii)


DGFP Ialomița: Termen limită pentru raportarea anuală a persoanelor juridice aflate în lichidare

Vineri, 30 martie 2012, este data limită pînă la care persoanele juridice aflate în lichidare pot depune raportarea anuală la administrațiile financiare teritoriale. Obligația se aplică societăților comerciale ...[citește_toată_știrea]

27 Martie 2012, 19:11
(13716 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: Accident într-o intersecție

Luni, 26 martie a.c., la Țăndărei s-a produs un accident de circulație cu o victimă. Pe scurt, polițiștii au stabilit că în timp ce un bucureștean, de 36 ani, se deplasa la volanul unei autoutilitare, în ...[citește_toată_știrea]

27 Martie 2012, 19:07
(9770 vizualizări - 0 comentarii)


Făcăeni: Trei saci cu sturioni, confiscați

Luni, 26 martie, polițiștii au prins, la Făcăeni, doi bărbați de 32, respectiv 60 ani, domiciliați în Bordușani, care se deplasau cu o căruță. În vehiculul celor doi, polițiștii au găsit trei saci cu pește ...[citește_toată_știrea]

27 Martie 2012, 19:04
(9834 vizualizări - 0 comentarii)


Gheorghe Lazăr: Hoți de fier vechi, prinși de polițiști

Doi bărbați de 29 și 35 ani, ambii din Slobozia, sînt cercetați de polițiști pentru furt calificat. Infracțiunea a fost sesizată polițiștilor, luni, 26 martie, de către un bărbat din Gheorghe Lazăr, care ...[citește_toată_știrea]

27 Martie 2012, 19:03
(10134 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Șoferi fără permise, la volan

Un bărbat de 63 ani, din Fetești, a fost oprit de polițiști luni, 26 martie, în trafic, în comuna Stelnica, în timp ce conducea un autovehicul. În urma verificărilor de rutină, polițiștii au stabilit cp ...[citește_toată_știrea]

27 Martie 2012, 19:01
(7249 vizualizări - 0 comentarii)


Anunț angajare

Clinică medicală angajează asistent medical cu experiență în recoltare și reprezentant medical pentru punctul de lucru din Slobozia
CV-urile vă rugăm să le trimiteți ...[citește_toată_știrea]

27 Martie 2012, 10:12
(9299 vizualizări - 0 comentarii)


Mașină furată din Italia, găsită la Căzănești

Mașină furată din Italia, găsită la Căzănești

Un bărbat de 34 ani, din Căzănești, a fost prins de polițiști în timp ce conducea o mașină ce figura urmărită internațional în bazele de date ale Interpolului. S-a întîmplat vineri, 23 martie, cînd polițiștii ...[citește_toată_știrea]

26 Martie 2012, 19:31
(9541 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: A intrat cu mașina într-un panou publicitar

În noaptea de vineri spre sîmbătă, 23/24 martie, la Slobozia, în jurul orei 03,00, s-a produs un accident de circulație soldat cu pagube materiale. Potrivit polițiștilor, un tînăr de 21 ani, din Slobozia ...[citește_toată_știrea]

26 Martie 2012, 19:22
(8986 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia accident


Poliția Rutieră Ialomița: 12 șoferi au rămas fără permise, amenzi de peste 56000 lei

În perioada 23-26 martie, polițiștii rutieri au sancționat neregulile comise de șoferi pe șoselele județului prin aplicarea a peste 270 amenzi, retragerea a 5 certificate de înmatriculare, alți 12 șoferi ...[citește_toată_știrea]

26 Martie 2012, 19:18
(10708 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Arestat pentru infracțiuni rutiere

Vineri, 23 martie, un bărbat de 37 ani a fost prins și încarcerat. Pe numele acestuia Judecătoria Ploiești a emis un mandat de executare a pedepsei de 4 ani închisoare pentru o infracțiune la regimul circulației ...[citește_toată_știrea]

26 Martie 2012, 19:03
(9794 vizualizări - 0 comentarii)


Traian: A furat din curtea unui consătean

Polițiștii anchetează un tînăr de 26 ani, din Traian, pentru furt. Infracțiunea a fost sesizată polițiștilor vineri, 23 martie, cînd un bărbat de 32 ani din localitate a anunțat polițiștii că din curtea ...[citește_toată_știrea]

26 Martie 2012, 18:33
(7978 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Traian furt


Adăpost de animale cuprins de flăcări la Ion Ghica, furaje arse la Fetești

În după-amiaza zilei de duminică, 25 martie a.c, un adăpost de animale al unui cetățean din satul Ion Ghica a fost cuprins de flăcări, după ce proprietarul a aprins un foc în curte și l-a lăsat nesupravegheat ...[citește_toată_știrea]

26 Martie 2012, 18:13
(9853 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Fără permise și beți la volan

Un tînăr prahovean, de 23 ani, conducător al unui autoturism, a fost oprit în trafic de polițiști pentru un control de rutină. Verificările ulterioare au demonstrat că tînărul nu poseda permis de conducere ...[citește_toată_știrea]

26 Martie 2012, 18:11
(9409 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: 114 locuri de muncă vacante

Potrivit datelor statistice ale Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița, la nivelul județului, luni, 26 martie 2012, sînt disponibile 114 locuri de muncă. Cele mai multe posturi sînt ...[citește_toată_știrea]

26 Martie 2012, 18:10
(8160 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Gigel în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! mdrag20 în Irigațiile pe 36000 de hectare în Ialomița, afectate de o decizie a CFR pentru protejarea unui pod feroviar în Brăila Gigi gunoierul în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Corcodel de la DUMITRESTI în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia casă Slobozia Nouă în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 închiriere apartament 3 camere Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 om de rand în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! laurentiu în «Beach Party» săptămânal pe Plaja Zorilor Răduță Aurelian-Constantin în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia @ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final soluția e simplă în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Fa Marileno în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Maria în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Nelu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Vasile în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Ionut în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Mihai în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Urbanistul în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...