Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Infrastructură Drumuri și Poduri SA e el, Ilie Sima!

Infrastructură Drumuri și Poduri SA e el, Ilie Sima!

Ilie Sima, președintele PRO România Ialomița, s-a angajat în urmă cu câteva săptămâni la Departamentul Logistic al Infrastructură Drumuri și Poduri SA. Slujba, susține Excelența Sa, este sub demnitatea funcțiilor pe care le-a deținut, el considerându-se supracalificat. «E o situație de compromis... Am acceptat de dragul unui proiect care sper să se concretizeze începând cu luna octombrie!» ne-a declarat condescendent, neuitând să amintească că angajarea sa e o chestiune privată, fără legătură cu funcția politică pe care o deține. O fi, nu spunem nu! Cu condiția să nu faci politică...

«Eldaga sunt eu!»... [citește_tot_articolul]

14 August 2023, 12:55 (24480 vizualizări - 24 comentarii)

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Mocioniu a asfaltat 30 de kilometri de «drumuri noi» la Slobozia

Mocioniu a asfaltat 30 de kilometri de «drumuri noi» la Slobozia

Îl mai țineți minte pe ex-primarul Adrian Mocioniu? Da, da! Cel care ne-a promis, după ce a ajuns să vadă toate administrațiile de la Bruxelles până în Turcia și de-acolo mai departe, până în inima Asiei, că o să ajungem să trăim la fel... Adică, într-un oraș european cu tramvaie suspendate, apă potabilizată prin osmoză inversă, iluminat stradal inteligent, pod peste Ialomița, autobuze electrice... Și câte toate, de ți-era mai mare dragul să adormi seara ascultându-i basmele?! Ei, bine, Adrian Mocioniu, îmboldit de Luciferii/Luceferii, sfinții și ceva mucenici ai social-democrației de Bărăgan mai vrea o dată primar. Și deja a produs primele sale discursuri electorale... [citește_tot_articolul]

13 Iulie 2023, 11:05 (19461 vizualizări - 14 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Marian Neacșu, noul Secretar General al Guvernului condus de Nicolae Ciucă

Marian Neacșu, noul Secretar General al Guvernului condus de Nicolae Ciucă

Fostul președinte al PSD Ialomița și președinte al PRO România Ialomița, Marian Neacșu, a fost numit în funcția de Secretar General al Guvernului României. Decizia a fost semnată luni, 6 decembrie a.c., de către premierul Nicolae Ciucă și publicată marți, 7 decembrie a.c., în Monitorul Oficial.

Și-a angajat ilegal fiica la biroul parlamentar Înainte de a fi numit în funcția de Secretar General al Guvernului, Marian Neacșu a fost vicepreședinte al Autorității Naționale de Reglementare în Domeniul Energiei (ANRE). În 2016, acesta a fost condamnat definitiv la 6 luni de închisoare cu suspendare... [citește_tot_articolul]

7 Decembrie 2021, 15:05 (13656 vizualizări - 13 comentarii)

POLITICĂ

Păzea! Ilie Sima, președinte de Ligă la PRO România, a vorbit!

Din lumea celor care (nu) cuvântă

Păzea! Ilie Sima, președinte de Ligă la PRO România, a vorbit!

Inaugurăm o nouă rubrică. Pe scurt, în cadrul acesteia, vom prezenta cititorilor mostre de discurs ale celor care vorbesc în spațiul public. Scopul acestei rubrici este de a atrage atenția asupra modului în care este «violată» limba română sub ochii îngăduitori, indiferenți sau aprobatori ai celor care ascultă. Cei care o fac fără rușine și fără remușcări sunt politicieni, oficiali ai administrației sau ipochimeni care tânjesc să fie legitimați public. Azi o oferim o mostră din discursul consilierului județean Ilie Sima, mai nou și președinte al Ligii Aleșilor Locali ai Pro România Ialomița.

Râde ciob de oală spartă... [citește_tot_articolul]

26 Februarie 2021, 14:20 (9129 vizualizări - 9 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

«Omul faptelor» a fost dat dispărut de colegii de partid

Conferință de presă la PRO România Ialomița

«Omul faptelor» a fost dat dispărut de colegii de partid

Miercuri, 24 februarie a.c., filiala locală a PRO România a organizat prima conferință de presă din acest an. Liderul filialei, Marian Neacșu, a anunțat că PRO România rămâne «singurul partid de Opoziție» la nivel local și în viitorul apropiat filiala va monitoriza atent activitatea politică și administrativă a partidelor aflate la Putere. Marele absent al întâlnirii a fost Victor Moraru, «omul faptelor». Oficialii prezenți nu au putut preciza dacă acesta va continua să activeze în cadrul filialei susținând că discuțiile cu el au fost doar «personale».

Dispărut fără urme politice Pro... [citește_tot_articolul]

25 Februarie 2021, 13:05 (8565 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Teste PRO gratuite pentru voturi

#Laurențiu Abaza se pensionează

Teste PRO gratuite pentru voturi

bonus: Mocioniu, al treilea din stânga

Așa cum știți, probabil, Luciferul Neacșu de la PRO România a testat gratuit 100 de slobozeni din Slobozia, în plină perioadă de carantină. Rezultatele acțiunii (după unii 6%, după alții 4%...) i-au oferit Luciferului Național ocazia de a susține public că PRO România are soluția ieșirii din pandemie. Declarăm public acest demers politic învelit în blană de oaie drept cea mai bine camuflată «mită electorală» din câte am văzut noi vreodată. Și am văzut câteva la viața noastră, unele chiar din mâna domnului Neacșu...

Una este dr Adina, nevasta lui Cataramă Joi, 19 noiembrie ... [citește_tot_articolul]

25 Noiembrie 2020, 18:05 (7385 vizualizări - 9 comentarii)

Click aici

JURNAL DE CAMPANIE

«Bingo» cu minciuni electorale

«Bingo» cu minciuni electorale

Și pentru că tot scriem noi de ex-președintele Moraru, am remarcat cea mai nouă producție electo­rală a acestuia. După cum puteți vedea în imaginea alăturată, Victor Moraru a agățat de imaginea sa o listă cu cifre care reprezintă realizările sale din cei 4 ani de mandat. Unul dintre internauții plătiți să comenteze postarea (n.red.: refuzăm să credem că oamenii pot fi atât de... slugarnici) susține că aceste cifre l-au convins și că, cităm: «Sunteți un om bun și gospodar. Îi mulțu­mim lui Dumnezeu că existați!». Pe noi, din păcate, nu ne-au convins. Dar ne-a amintit de celebrul joc «Bingo» de acum 25 de ani. Și de faptul că, fără-un număr, degeaba strigai atunci într... [citește_tot_articolul]

16 Noiembrie 2020, 14:50 (3552 vizualizări - 8 comentarii)

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Poziția «Mona Lisa» și site-ul prezidențial

Poziția «Mona Lisa» și site-ul prezidențial

După o campanie de 2,5 milioane de lei din fonduri publice eșuată, Victor Moraru se întoarce. Da, da, ați auzit bine! El este acum candidatul PRO România pentru funcția de senator de Ialomița și ne cere să... «alegem bine». Noi nu vrem să alegem bine, vrem să alegem în cunoștință de cauză!

Mâinile care vorbesc singure Pentru că nu ne-am permis să ne pozăm pios, în fața icoanelor mânăstirești, precum președintele Moraru, ne petrecem vremea pe Facebook, căscând ochii la ce postează dependenții de rețele sociale. Așa l-am redescoperit zilele trecute pe Victor Moraru, ex-pre­ședintele ... [citește_tot_articolul]

9 Noiembrie 2020, 13:40 (4694 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

La PRO România Luciferului Neacșu se candidează în familie

La PRO România Luciferului Neacșu se candidează în familie

Filiala ialomițeană a PRO România a propus pe lista pentru Camera Deputaților cuplul Marian Neacșu-Silvia Claudia Mihalcea. Sigur, el e pe locul 1, iar ea pe locul 5... Dar astea sunt doar niște amănunte tehnice, în condițiile în care Luciferul politicii ialomițene își conduce cu mână de fier Organizația. Să fie el sănătos și să câștige, că treburile se rezolvă de la sine!

Adevărul e ca untdelemnul În 2018, când ziarul nostru semnala existența unui nou cuplu în politica ialomițeană, am fost taxaț drept o fițuică imundă și scandaloasă care n-are altă treabă decât să se bage... [citește_tot_articolul]

28 Octombrie 2020, 20:32 (20237 vizualizări - 18 comentarii)

Click aici

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Fotografii care NU au făcut istorie

Fotografii care NU au făcut istorie

Fotografia de mai sus este una unicat. A fost realizată în 2016, prin Parlamentului European, pe vremea când M&M doreau să transmită electoratului ialomițean că tandemul lor politic este indestructibil. La vremea respectivă, bietul Adrian Mocioniu habar n-avea că în august 2020 o să îi ceară lui Victor Moraru să repete ipostaza foto ca să aibă și el o șansă mică-mică la un al doilea mandat... În schimb, Victor Moraru a știut de-atunci că ziua aceasta va veni, iar el îi va spune lui Adrian Mocioniu că a băgat 2 milioane de lei în imaginea sa și că firma de consultanță i-a recomandat să nu-și asocieze statura sa istorico-titanică cu un pechinez politic renegat de P... [citește_tot_articolul]

13 August 2020, 20:30 (4493 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

Paros a demisionat din PRO România

Adio, dar rămân cu tine!

Paros a demisionat din PRO România

Radu Paros, omul politic al tuturor partidelor, a demisionat din PRO România. Domnia sa rămâne însă consilierul personal al primarului Adrian Mocioniu. «Nu pot suporta să mă comande oameni care n-au nimic de-a face cu politica!» a declarat Radu Paros, printre altele.

Acuzații grave Radu Paros, prima achiziție politică a PRO România în Ialomița, și-a înaintat demisia din partid. El susține că și-a anunțat demisia pentru ca susținătorii lui să poată decide în cunoștință de cauză dacă îl mai urmează sau nu... «Când mi-am dat demisia din PMP mulți dintre susținătorii mei nu au știut și... [citește_tot_articolul]

10 Iulie 2020, 17:10 (14937 vizualizări - 17 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

Marian Neacșu decide viitorul politic al județului

Drumul de la Luceafăr la Lucifer

Marian Neacșu decide viitorul politic al județului

Alegerile Locale din Ialomița bat la ușă și cu și fără COVID-19. Iar supravie­țuirea politică e mai importantă decât o biată pandemie. Așa că în culisele filialelor locale ale partidelor se poartă, de la începutul anului încoace, o luptă pe viață și pe moarte. Iar cel care domină scena politicii la acest moment e Marian Neacșu, președintele filialei ialomițene a PRO România.

Unde ești tu, Țepeș, Doamne?! Rămas cel mai competitiv produs de export al mahalalei politice locale, Marian Neacșu s-a întors acasă călare pe calul troian al PRO România. A făcut ochii roată, a înțeles dintr-o... [citește_tot_articolul]

26 Martie 2020, 10:10 (7216 vizualizări - 8 comentarii)

Click aici

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Alzheimer administrativ la Slobozia

Mai tare decât Coronavirusul

Alzheimer administrativ la Slobozia

Laboratorul de campanie PRO România, filiala Ialomița, a lansat o campanie inedită. În numele primarului în funcție, Organizația locală a lansat o campanie intitulată «Semnalează-ne o problemă din cartierul tău!». Inițiativa demonstrează indubitabil ceea ce tot orașul bănuiește de 4 ani: Adrian Mocioniu nu știe că este primarul Sloboziei!

S-a rupt gardul la grădina lui Dumnezeu
De câteva săptămâni încoace, laboratorul de campanie al PRO România se umple de ridicol lansând în spațiul public campanii pro-administrație. Ultima idee ieșită de pe bigudiurile laboranților are următorul... [citește_tot_articolul]

17 Martie 2020, 11:10 (4512 vizualizări - 11 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ex-prefectul Gigi Petre s-a înscris în PRO România

În politică, doar boii sunt consecvenți

Ex-prefectul Gigi Petre s-a înscris în PRO România

În cursul zilei de marți, 17 decembrie 2019, Gigi Petre, fostul prefect al județului Ialomița, a devenit membru al filialei județene PRO România Ialomița. Anunțul a fost făcut în cadrul unei conferințe de presă, organizată la sediul pe care partidul îl are la Slobozia.

«Experiența și vechimea mă fac util!»
În cadrul unei conferințe de presă organizată marți, 17 decembrie 2019, reprezentanții filialei județene a Partidului PRO România au anunțat public faptul că fostul prefect al județului Ialomița, Gigi Petre, a devenit membru al formațiunii politice. Adeziunea a fost semnată... [citește_tot_articolul]

18 Decembrie 2019, 11:10 (10329 vizualizări - 13 comentarii)

Click aici

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

OMG!

OMG!

bonus: Neacșu joacă la două capete

O, ce veste minunată! Înainte Crăciun toți expirații politicii locale, toți reșapații, toți dinozaurii politici, toți pigmeii politici, ipochimeni care nu-și mai găsesc locul nici pe Dreapta nici pe Stânga... În sfârșit, toți cei rămași pe dinafara politicii de mahala a Ialomiței s-au reunit la un soi de Adunare Generală a PRO România, fili­ala Ialomița. În fruntea tuturor, după cum puteți vedea și în fotografia alăturată, mesianic, a strălucit Luceafărul politicii ialomițene, singurul produs de export al județului, nimeni altul decât Marian Neacșu. Nu consemnăm ce a spus, că hârtia are și ea limitele ei. Dar îi oferim gratuit primarului Adrian Mocioniu, prezent și el în sală, o idee salvatoare... [citește_tot_articolul]

17 Decembrie 2019, 18:50 (6791 vizualizări - 3 comentarii)

28 Iun 2026
236 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Fetești: Proiectile descoperite de copii la groapa de gunoi

7 proiectile, de diferite calibre, au fost descoperite de mai mulți copii care se jucau în apropierea unei gropi de gunoi, pe raza municipiului Fetești. În scurt timp, aceștia și-au anunțat părinții, care ...[citește_toată_știrea]

20 Aprilie 2015, 17:20
(5066 vizualizări - 0 comentarii)


Ion Roată: A luat foc acoperișul Căminului Cultural

În seara zilei de sîmbătă, 18 aprilie 2015, o parte din acoperișul Căminului Cultural al localității Ion Roată a fost cuprinsă de flăcări. În momentul izbucnirii incendiului, în interior se aflau mai multe ...[citește_toată_știrea]

20 Aprilie 2015, 14:45
(5863 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: Campanie de depistare a locurilor de muncă vacante

Avînd în vedere prevederile art. 10 din Legea nr. 76/2002, republicată, privind obligativitatea comunicării locurilor de muncă vacante de către angajatori, Agenția Județeană pentru Ocuparea Forței de Muncă ...[citește_toată_știrea]

20 Aprilie 2015, 13:25
(4413 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Percheziții la persoane bănuite de evaziune fiscală

Luni, 20 aprilie 2015, la primele ore ale dimineții, Poliția Română efectuează 15 percheziții domiciliare, pe raza municipiului București și a județelor Ilfov și Ialomița, la persoane bănuite ...[citește_toată_știrea]

20 Aprilie 2015, 10:40
(7482 vizualizări - 0 comentarii)


Peste 50 de animale, arse de vii la Gheorghe Lazăr

Peste 50 de animale, arse de vii la Gheorghe Lazăr

Un foc deschis, executat în apropierea unui adăpost de animale din localitatea Gheorghe Lazăr, a fost cauza probabilă care a dus la izbucnirea unui incendiu, în urma căruia aproximativ 45 de ovine, 5 porcine ...[citește_toată_știrea]

16 Aprilie 2015, 16:30
(6483 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Noaptea de Înviere, sărbătorită în liniște

Peste 300 de polițiști din cadrul Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița au acționat, în perioada 10-13 aprilie 2015, pe raza județului, pentru asigurarea unui climat de ordine și siguranță publică ...[citește_toată_știrea]

14 Aprilie 2015, 15:50
(4511 vizualizări - 0 comentarii)


Accident grav între Movilița și Dridu. 5 victime, mașinile au luat foc!

Luni, 13 aprilie 2015, în jurul orei 11,15, două autoturisme au fost implicate într-un accident rutier pe DJ101, între localitățile Movilița și Dridu. Un echipaj SMURD de la Secția Urziceni s-a deplasat ...[citește_toată_știrea]

14 Aprilie 2015, 14:25
(7091 vizualizări - 6 comentarii)


Slobozia: Beat la volan, a provocat un accident rutier

Poliția a fost sesizată sîmbătă, 11 aprilie 2015, cu privire la faptul că pe raza municipiului Slobozia s-a produs un eveniment rutier soldat cu pagube materiale, unul dintre șoferii implicați părăsind ...[citește_toată_știrea]

14 Aprilie 2015, 14:20
(7073 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia accident


Ialomița: Accident din cauza exploziei unui cauciuc!

Un accident de circulație s-a produs sîmbătă, 11 aprilie a.c., pe DJ213. Astfel, în timp ce un bărbat, de 63 de ani, din județul Brăila, conducea un autoturism din direcția Brăila către Constanța, a pierdut ...[citește_toată_știrea]

14 Aprilie 2015, 14:15
(4319 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Bărbat salvat de pompieri din rîul Ialomița

În seara zilei de duminică, 12 aprilie 2015, în jurul orei 19,00, pompierii au fost solicitați să intervină pentru salvarea unui tînăr, în vîrstă de 25 de ani, din rîul Ialomița, în zona cartierului Bora ...[citește_toată_știrea]

14 Aprilie 2015, 14:10
(4211 vizualizări - 0 comentarii)


ANUNȚ

În data de 17.04.2015, orele 11,00,
va avea loc tragerea la sorți
pentru desemnarea
președinților birourilor electorale
ale secțiilor de votare din
Circumscripția Electorală nr. 5 Căzănești,
organizată cu ocazia desfășurării
referendumului local din 26.04.2015,
pentru consultarea populației cu privire
la trecerea localității Căzănești
de la rangul de oraș la cel de comună

14 Aprilie 2015, 13:30


Ialomița: Fără permise sau beți la volan

Polițiștii au oprit pentru control pe DN2, în afara localității Coșereni, un autoturism condus de un tînăr, de 24 de ani, din comuna Moldoveni. Întrucît emana halenă alcoolică, tînărul a fost testat alcoolscop ...[citește_toată_știrea]

14 Aprilie 2015, 12:15
(6518 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Sfînta Icoană a Maicii Domnului de la Mitropolia Iașilor, la Mînăstirea «Sfinții Voievozi»

Jandarmii vor asigura, în perioada 15-18 aprilie 2015, măsurile de ordine ce se vor impune la evenimentul religios de mare importanță pentru creștinii ialomițeni, respectiv aducerea la Mînăstirea «Sfinții ...[citește_toată_știrea]

14 Aprilie 2015, 11:15
(12241 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Peste 300 de polițiști, pe stradă de Paște

Peste 300 de polițiști ialomițeni vor acționa zilnic, în perioada 10-13 aprilie 2015, pe raza județului, pentru asigurarea unui climat de ordine și siguranță publică cu ocazia Sfintelor Sărbători Pascale ...[citește_toată_știrea]

10 Aprilie 2015, 17:20
(4409 vizualizări - 0 comentarii)


Agent de poliție din cadrul IPJ Ialomița, sub control judiciar pentru 60 de zile

Potrivit unui comunicat al Parchetului de pe lîngă Tribunalul Ialomița, «s-a dispus punerea în mișcare a acțiunii penale față de inculpatul Șchiaua Victoraș, agent de poliție în cadrul ...[citește_toată_știrea]

8 Aprilie 2015, 22:05
(10372 vizualizări - 13 comentarii)


anunț

După Sărbătorile Pascale 2015
Centrul Medical PHILOS
OFERĂ NOI SERVICII MEDICALE
Gastroenterologie-dr Victor STOICA (Spital Fundeni)
ORL-dr Răzvan FILIP
(Centrul Medical Unirea)

Pentru programări
0243/216.565
0720/134.047
0785/294.451

8 Aprilie 2015, 19:45


Inspector AJPIS Ialomița, trimis în judecată pentru «abuz în serviciu»

Procurorii din cadrul Parchetului de pe lîngă Judecătoria Slobozia au dispus trimiterea în judecată, în stare de arest preventiv, a inculpatei Stroe Cleopatra Maria, inspector în cadrul ...[citește_toată_știrea]

8 Aprilie 2015, 15:15
(6540 vizualizări - 2 comentarii)


AJOFM Ialomița: Rata șomajului, în scădere ușoară

La sfîrșitul lunii martie 2015, în evidențele  Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița se aflau înregistrați 8308 șomeri, din care 2516 șomeri indemnizați, respectiv 5792 șomeri ...[citește_toată_știrea]

6 Aprilie 2015, 21:15
(4904 vizualizări - 1 comentariu)


PSD Ialomița: Deputatul Marian Neacșu, în America

Deputatul PSD de Ialomița, Marian Neacșu este invitat la Conferința parlamentară globală a Rețelei parlamentare a Băncii Mondiale și a Fondului Monetar Internațional, care va avea loc la Washington și ...[citește_toată_știrea]

6 Aprilie 2015, 20:20
(4834 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Patron cercetat pentru evaziune fiscală

Administratorul unei unități economice este bănuit de polițiști că nu ar fi emis facturi fiscale pentru vînzări  de peste 16000 de lei. Astfel, în cadrul unei acțiuni pe linie de prevenire și combatere ...[citește_toată_știrea]

6 Aprilie 2015, 18:50
(4602 vizualizări - 0 comentarii)


DSVSA Ialomița: Acțiune de inspecție a animalelor

În conformitate cu prevederile HG nr. 1156/2013 pentru aprobarea acțiunilor sanitare veterinare cuprinse în Programul acțiunilor de supraveghere, prevenire, control și eradicare a bolilor la animale, a ...[citește_toată_știrea]

6 Aprilie 2015, 17:55
(4203 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Materiale pirotehnice confiscate, pistol cu bile de cauciuc ridicat de polițiști

Peste 1300 de materiale pirotehnice au fost găsite de polițiștii ialomițeni în urma unei percheziții domiciliare. De asemenea, un pistol de autoapărare a fost confiscat, fiind aplicată și o amendă de 8 ...[citește_toată_știrea]

6 Aprilie 2015, 17:25
(5864 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Infractori încarcerați

Trei ialomițeni pe numele cărora instanțele au emis mandate de executare a pedepsei cu închisoarea au fost identificați de polițiști și încarcerați. Astfel, doi bărbați din comuna Grivița pe numele cărora ...[citește_toată_știrea]

6 Aprilie 2015, 17:15
(2549 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Accident cu un tînăr băut la volan

Duminică, 5 aprilie a.c., pe raza municipiului Fetești, s-a petrecut un accident de circulație soldat cu rănirea unei persoane. Din primele verificări, polițiștii deplasați la fața locului au stabilit că ...[citește_toată_știrea]

6 Aprilie 2015, 16:50
(4561 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Fetești accident


Ialomița: Beți și fără permise, la volan

Polițiștii rutieri au depistat pe șoselele județului cinci bărbați, cu vîrste cuprinse între 22 și 39 de ani, care conduceau 3 autovehicule și 2 mopede, fără a poseda permise de conducere pentru vreo categorie ...[citește_toată_știrea]

6 Aprilie 2015, 16:35
(6219 vizualizări - 0 comentarii)


Buești: Un șofer băut a acroșat o femeie!

Sîmbătă, 4 aprilie a.c., Poliția a fost sesizată cu privire la faptul că la Spitalul Județean de Urgență Slobozia s-a prezentat o femeie, în vîrstă de 53 de ani, din Slobozia, care prezenta vătămări corporale ...[citește_toată_știrea]

6 Aprilie 2015, 16:20
(5689 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Buești accident


Poliția Rutieră Ialomița: 120 de șoferi sancționați, amenzi de peste 109000 de lei

În acest sfîrșit de săptămînă, 3-5 aprilie 2015, polițiștii Serviciului Rutier au continuat acțiunile desfășurate pentru prevenirea evenimentelor rutiere, precum și pentru conștientizarea conducătorilor ...[citește_toată_știrea]

6 Aprilie 2015, 16:10
(6741 vizualizări - 0 comentarii)


Incendiu la Ciocîrlia

Un incendiu a izbucnit în noapte de duminică spre luni, 5/6 aprilie 2015, în jurul orei 3,00, la locuința unui cetățean din localitatea Ciocîrlia. Pompierii de la Secția Urziceni, un echipaj de prim ajutor ...[citește_toată_știrea]

6 Aprilie 2015, 15:40
(6671 vizualizări - 0 comentarii)


«Porți Deschise» la ISU Ialomița în săptămîna 6-10 aprilie 2015

Inspectoratul pentru Situații de Urgență «Barbu Catargiu» al județului Ialomița se alătură, și în acest an, programului inițiat de Ministerul Educației și Cercetării Științifice «Școala altfel: să știi ...[citește_toată_știrea]

6 Aprilie 2015, 13:25
(6293 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Două accidente grave într-o singură zi

Miercuri, 1 aprilie 2015, pe raza județului Ialomița s-au produs două accidente rutiere grave în care au fost implicați pietoni. O persoană și-a pierdut viața, iar o alta a fost grav rănită. În jurul orei ...[citește_toată_știrea]

2 Aprilie 2015, 21:05
(6985 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Succesor în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Carmen în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Gigel în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! mdrag20 în Irigațiile pe 36000 de hectare în Ialomița, afectate de o decizie a CFR pentru protejarea unui pod feroviar în Brăila Gigi gunoierul în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Corcodel de la DUMITRESTI în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia casă Slobozia Nouă în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 închiriere apartament 3 camere Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 om de rand în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! laurentiu în «Beach Party» săptămânal pe Plaja Zorilor Răduță Aurelian-Constantin în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia @ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final soluția e simplă în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Fa Marileno în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Maria în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Nelu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Vasile în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Ionut în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...