Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Profesori și părinți, terorizați de tatăl a doi elevi

Scandal la Școala Gimnazială «Sf. Andrei» Slobozia

Profesori și părinți, terorizați de tatăl a doi elevi

Tatăl a doi elevi din cadrul Școlii Gimnaziale «Sf. Andrei» Slobozia dă peste cap activitatea didactică, amenințând cadrele didactice, dar și părinții. Învățătoarea copilului cel mic, de exemplu, este permanent hărțuită, iar în timpul unei ore a fost filmată, imaginile ajungând pe internet. Acesta a avut o atitudine similară și față de fosta învățătoare a copilului cel mare, elev în clasa a V-a la aceeași școală. Unitatea de învățământ confirmă incidentele, însă o măsură concretă nu a fost încă adoptată. Până acum, părinții nemulțumiți de întreaga situație au primit doar «răspunsuri la sesizări».

Părinții reclamă atitudinea bărbatului... [citește_tot_articolul]

9 Iunie 2023, 11:05 (50379 vizualizări - 38 comentarii)

EVENIMENT

Inculpată cu probleme psihice, lăsată «liberă» din cauza unei erori a Parchetului Ialomița

Se întâmplă la Slobozia

Inculpată cu probleme psihice, lăsată «liberă» din cauza unei erori a Parchetului Ialomița

Reprezentanții Tribunalului Ialomița încearcă de aproape un an să interneze într-o unitate medicală o femeie cunoscută cu probleme psihice. Cercetată pentru o faptă în urma căreia a rezultat moartea victimei, aceasta a scăpat de acuzații, după ce procurorul de caz a clasat cauza invocând «motive medicale». Cei care ar fi trebuit să dispună respectiva internare sunt reprezentanții Serviciului de Medicină Ialomița, însă măsura nu a putut fi pusă în practică din cauza unui viciu de procedură, generat de organul principal de anchetă, Parchetul de pe lângă Tribunalul Ialomița. În prezent, inculpata este liberă și așteaptă o decizie a instanței.

Se caută soluții... [citește_tot_articolul]

8 Iunie 2023, 15:10 (15734 vizualizări - 8 comentarii)

Click aici

SPORT

Adrian Mihalcea revine pe banca tehnică a Unirii Slobozia

Adrian Mihalcea revine pe banca tehnică a Unirii Slobozia

Conducerea Unirii Slobozia a bătut palma joi, 8 iunie 2023, cu noul antrenor al echipei. Adrian Mihalcea revine pe banca tehnică a galben-albaștrilor, după o pauză de un an, timp în care le-a pregătit pe primdivizionara Chindia Târgoviște și pe Gloria Buzău. Este al treilea mandat de antrenor al lui Mihalcea la Slobozia. Antrenorul de 47 de ani a mai stat pe banca Unirii în perioada iunie 2013-februarie 2015, când echipa s-a clasat pe locul 3 în Liga a II-a (cel mai bun rezultat din istoria ialomițenilor). De asemenea, a antrenat Unirea în perioada ianuarie 2021-iunie 2022, când în primul sezon a salvat echipa de la retrogradare, iar în al doilea a calificat-o în play-off-ul ligii secunde... [citește_tot_articolul]

8 Iunie 2023, 14:50 (25916 vizualizări - 16 comentarii)

EVENIMENT

O nouă plângere penală în Dosarul «CAR Învățământ Slobozia»

O nouă plângere penală în Dosarul «CAR Învățământ Slobozia»

Noii reprezentanți ai CAR Învățământ Slobozia au sesizat organele judiciare din cadrul Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița cu o nouă plângere penală. Potrivit informațiilor oficiale, acuzațiile vizează 14 persoane fizice și juridice, considerate respon­sabile de producerea prejudiciului de peste 10 milioane de euro.

Verificările sunt în curs Decizia de a sesiza din nou organele judiciare în Dosarul «CAR Învățământ Slobozia» a fost luată în cadrul unei ședințe organizate în luna aprilie a acestui an. Plângerea penală este semnată de către toți membrii Asociației «CAR Învățământ... [citește_tot_articolul]

8 Iunie 2023, 10:55 (12566 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Țățica Rodica cea voinică și merele de AUR

Țățica Rodica cea voinică și merele de AUR

Pe 30 mai 2023, senatorul Rodica Boancă a furat startul campaniei ce va să vină și s-a autoproclamat «candidat unic» al AUR pentru Alegerile din 2024 de la Slobozia. Luni, 6 iunie 2023, secretarul general al AUR, deputatul Silviu Titus Păunescu, a sancționat galanton derapajul colegei sale de partid, explicând organizației AUR Slobozia că, potrivit Codului Electoral, «partidele politice au obligația de a desemna candidații în interiorul perioadei electorale stabilite de Parlament».

Eminescu să o judece Poate vă întrebați ce are a face domnul Eminescu cu țățica Rodica. Ei, bine, în opinia... [citește_tot_articolul]

7 Iunie 2023, 13:20 (12644 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Slobozia: AER Muntenia Sud, în marș de «Ziua Mondială a Mediului»

Slobozia: AER Muntenia Sud, în marș de «Ziua Mondială a Mediului»

Asociația Ecologică Regională AER Muntenia Sud a organizat luni, 5 iunie 2023, la Slobozia, un marș prin care a marcat «Ziua Mondială a Mediului». Aso­ciația a fost înființată în urmă cu câteva luni, ca reacție la indiferența autorităților locale din Ciulnița față de problemele cu care se confruntă localitatea.

AER înseamnă societatea civilă Luni, 5 iunie a.c., la orele 17,00, apro­ximativ 50 de copii și adulți, susținători ai Asociației Ecologice Regionale AER Muntenia Sud au participat la un marș desfășurat de-a lungul orașului Slobozia. Evenimentul a fost organizat pentru a atrage... [citește_tot_articolul]

6 Iunie 2023, 20:35 (9544 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița: Probleme la digurile de apărare împotriva inundațiilor

Ialomița: Probleme la digurile de apărare împotriva inundațiilor

bonus: Protecția la inundații, în vizorul DNA

O actualizare a Regis­trului Național al Digurilor arată faptul că, în județul Ialomița, zone întregi de protecție împotriva inundațiilor sunt nesigure în cazul în care apele râului Ialomița sau ale Dunării s-ar revărsa. În total vorbim despre aproximativ 40 km de diguri cărora Administrația Națională «Apele Române» le-a conferit calificativele «satisfăcător» și «nesatisfăcător», în urma evalu­ărilor realizate. Mai mult, niciunul dintre acestea nu deține au­torizație de funcționare în regim de siguranță deși, potrivit legii, acest document este necesar.

Raport despre starea digurilor... [citește_tot_articolul]

6 Iunie 2023, 18:10 (6781 vizualizări - 0 comentarii)

REPORTAJ

Ședință foto cu Hummer-ul americanilor la Slobozia

Ședință foto cu Hummer-ul americanilor la Slobozia

Sâmbătă, 3 iunie a.c., la Bordușani, în Ialomița, militari din 12 țări NATO și partenere au desfășurat un exercițiu de anvergură în cadrul «Saber Guardian 2023». În vremea asta, în Piața Unirii din Slobozia, o unitate mixtă româno-americană a prezentat 4 autoutilitare.

Ședință foto de la 15,00 la 17,00 Americanii n-au mai venit la Slobozia din 2019! Dar atunci erau mai puțini... Acum sunt peste tot. În curtea unității militare sunt câtă frunză. Iar la Kaufland îi vezi în fiecare seară, la cumpărături. Sâmbătă, 3 iunie 2023, au fost și în Piața Unirii, la statuia lui Mihai Viteazul.... [citește_tot_articolul]

6 Iunie 2023, 17:05 (8798 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

SPORT

Se reunesc pe 22 iunie 2023

Fotbal, Liga a II-a, Unirea Slobozia

Se reunesc pe 22 iunie 2023

Traversăm o perioadă complicată, plină de incertitudini, în care informațiile despre echipa fanion a județului vin foarte greu. Este clar că Unirea Slobozia va avea un nou antrenor, interimatul lui Enache Costea terminându-se după meciul de la Miercurea Ciuc, în ultima etapă a play-out-ului. Momentan nu se știe nimic concret despre noul antrenor, chiar dacă bursa zvonurilor își face cu brio treaba. Antrenorul Brașovului, Dan Alexa, a declarat, după ce Buzăul a pierdut duelul pentru promovare cu UTA, că Adrian Mihalcea se va întoarce pe banca tehnică a Unirii Slobozia, echipa care i-a adus cele mai mari satisfacții profesionale. Recent, presa centrală a vorbit de numirea lui Andrei Prepeliță... [citește_tot_articolul]

6 Iunie 2023, 16:20 (6649 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

SPORT

Povestea «Ialomița Youth Cup» și-a consumat episodul 2

Povestea «Ialomița Youth Cup» și-a consumat episodul 2

bonus: handbal/CSM Unirea Slobozia a câștigat «Ialomița Youth Cup Handball»

Stadionul «1 Mai» din Slobozia a fost, la finele săptămânii precedente, punctul fierbinte al fotbalului juvenil. «Ialomița Youth Cup», competiția dospită în laboratorul Asociației «E Pluribus Unum» și sprijinită de CSM Unirea Slobozia și DJS Ialomița, a ajuns la a doua ediție. Participarea a fost mai numeroasă decât la prima ediție. Mai multe categorii de vârstă, mai multe echipe și mai mult spectacol condensat în 3 zile de turneu. A fost o încân­tare să-i vedem pe micii fotbaliști căutând să arate cât de aproape au ajuns de idolii lor. Au fost mulți copii care au impresionat și, cu siguranță, pe o bună parte dintre ei îi vom vedea în echipele de seniori, peste câțiva ani, dacă fotbalul le va... [citește_tot_articolul]

6 Iunie 2023, 14:05 (6531 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Rareș Negoiță, locul 3 la «Cupa Muschetarul»

Scrimă

Rareș Negoiță, locul 3 la «Cupa Muschetarul»

La finele săptămânii trecute, orașul brașovean Râșnov a găzduit «Cupa Muschetarul», tradițional turneu de scrimă adresat copiilor cu vârste sub 13 ani. A fost o participare numeroasă, fapt care face ca rezultatele obținute de sabrerii CSM Unirea Slobozia, antrenați de Daniel Nădrag, să fie demne de menționat. Pe tabloul masculin au fost 60 de concurenți, iar slobozeanul Rareș Negoiță a terminat competiția pe un foarte bun loc 3. De menționat și locul 15 ocupat de Arthur Donisei sau locul 17, ocupat de Alberto Nădrag. În competiția feminină, cea mai bine clasată a fost Miruna Buliga, ocupantă a locului 10. Diana Dragomir s-a clasat pe locul 14, Anca Stănescu pe 16, iar Claudia Petrescu pe 49. ... [citește_tot_articolul]

6 Iunie 2023, 12:35 (4295 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

«Am venit ca să rămân!»

Mihai-Adrian Aldea, noul șef IPJ Ialomița

«Am venit ca să rămân!»

De prin 2017 încoace, de când a plecat Viorel Ștefu, Inspec­toratul de Poliție al Județului Ialomița își schimbă șefii cum schimbăm noi șosetele. Iar când nu-i schimbă, îi arată cu degetul! Comisarul șef Mihai-Adrian Aldea e primul care susține că vrea să rămână. Măcar 3 ani, până la pensie... Dacă ia examenul! A venit în aprilie 2023 și împlinește două luni de când conduce. Suficient ca să își facă o idee, suficient ca să accepte primul interviu aici, în Ialomița...

Schimbarea stăpânilor, bucuria nebunilor E senin și neprotocolar. Aflăm, de pe holuri, că nu e un conțopist... Îi place... [citește_tot_articolul]

5 Iunie 2023, 12:20 (27175 vizualizări - 17 comentarii)

Click aici

REPORTAJ

Vidanja municipală

Vidanja municipală

În decembrie 2021, administrația locală cheltuia 90000 de lei pentru o autoutilitară de vidanjare a rețelei de canalizare a orașului. De-atunci au trecut doi ani și jumătate... Iar vidanja municipală a ajuns să facă de toate. Desfundă canalizările stradale, intervine la «spărturi», scoate varza murată de pe țevile din subsoluri... Dar greul de-abia de-acum începe. Pentru că cei 32 de kilometri de rețea canalizare de sub oraș încep să se dezintegreze.

De la promisiuni la realitate În decembrie 2021, când a primit vidanja, Urban SA promitea public că va face într-un an cât toată administrația... [citește_tot_articolul]

4 Iunie 2023, 11:55 (11230 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

«Guvernul PSD-PNL împinge România spre un dezastru fără precedent!»

Președintele USR, Cătălin Drulă

«Guvernul PSD-PNL împinge România spre un dezastru fără precedent!»

«Cifrele ne arată că Ciucă și Ciolacu au dus finanțele țării în groapă și i-au sărăcit pe români ca să își hrănească clientela de partid. Guvernul PSD-PNL și-a bătut propriul record de tocare a banilor publici și într-un an deficitul la bugetul de stat a explodat de la 24 la 34,2 miliarde de lei. Acești iresponsabili nu știu decât să continue sarabanda cheltuielilor și să bage mâna în buzunarul oamenilor!» declară președinte USR, Cătălin Drulă. Liderul Opoziției le cere liderilor PSD și PNL să oprească jaful de la buget pentru clientela de partid. Drulă spune că astfel se vor găsi bani pentru salarii decente pentru profesori. «Prioritatea zero trebuie să fie oprirea jafului de la buget. Prin tăierea... [citește_tot_articolul]

3 Iunie 2023, 12:50 (12877 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Plajele publice din Amara nu primesc turiști nici vara aceasta

Plajele publice din Amara nu primesc turiști nici vara aceasta

Turiștii care vor ajunge în stațiunea Amara vara aceasta nu se vor bucura de soare pe plajele publice, aflate în grija administrației locale. Totul din cauza faptului că proiectele de reabilitare a plajelor «Zorilor» și «Perla» se află încă în lucru. Oficialii Primăriei Amara susțin faptul că situația a fost generată de o modificare a strategiei de finanțare, apărută la nivelul Ministerelor Dezvoltării și Investițiilor Europene. În prezent, ambele proiecte se află într-un stadiu de realizare de doar 30%, termenul final al investițiilor fiind sfârștiul acestui an.

Proiecte transferate între ministere... [citește_tot_articolul]

2 Iunie 2023, 13:25 (19684 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Unitatea de Primiri Urgențe Slobozia se mută în containere

Timp de 3 luni, la Spitalul Județean

Unitatea de Primiri Urgențe Slobozia se mută în containere

Din cauza proiec­tului de reabili­tare a Unității de Primiri Urgențe a Spitalului Județean de Urgență Slobozia, reprezentanții unității medicale au apelat la o soluție de compromis pentru a continua activita­tea UPU Slobozia. Astfel, medicii vor acorda îngriji­rile medicale în 6 containere, adaptate special pentru a oferi consultații pacienților. «Este o soluție temporară, pentru a putea continua activita­tea medicală în cadrul UPU Slobozia...» susține Liviu Patrichi, ma­nagerul celui mai mare spital din Ialomița.

Asistență medicală în regim de urgență Cele 6 containere vor fi amplasate... [citește_tot_articolul]

1 Iunie 2023, 14:50 (12423 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Reabilitarea Muzeului Național al Agriculturii costă 42,2 milioane de lei

Clădiri vechi, proiecte noi

Reabilitarea Muzeului Național al Agriculturii costă 42,2 milioane de lei

Administrația Pavel continuă procesul de modernizare a instituțiilor publice județene. În cadrul ședinței ordinare de marți, 30 mai 2023, consilierii județeni au aprobat un proiect de hotărâre care va permite «consolidarea, amenajarea și reorganizarea Muzeului Național al Agriculturii din Slobozia», valoarea investiției fiind estimată la 42,2 milioane de lei. Pe ordinea de zi a ședinței Consiliului Județean mai figurează și alte proiecte de hotărâri de interes pentru comunitate. Printre acestea se numără cel privind reabilitarea Centrului de Recuperare Neuromotorie din Slobozia sau cel privind cofinanțarea cheltuielilor pentru «extinderea colectării separate a deșeurilor municipale».

... [citește_tot_articolul]

1 Iunie 2023, 11:05 (11111 vizualizări - 4 comentarii)

EVENIMENT

Comuna Sudiți a împlinit 200 de ani

Comuna Sudiți a împlinit 200 de ani

Locuitorii din Sudiți au sărbătorit, sâmbătă, 27 mai 2023, bicentenarul localității. La eveniment au participat oficiali ai instituțiilor publice județene și prefectul județului Ialomița, Constantin Marin. Edilul localității, Vasile Șincan, a declarat că festivitățile reprezintă un prilej de sărbătoare pentru toții fiii sa­tului: «Organizăm anual acest eveniment... De data aceasta însă, sărbătorim bicentenarul localității. Este un prilej de sărbătoare atât pentru cei care trăim aici, în comună, cât și pentru sudițenii care n-au uitat de unde au plecat și vin azi acasă!».

O comună cu personalități... [citește_tot_articolul]

31 Mai 2023, 15:10 (11710 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Consilierii PSD și PRO România blochează din nou împrumutul de 34 milioane de lei

Administrație pe muchie de cuțit la Slobozia

Consilierii PSD și PRO România blochează din nou împrumutul de 34 milioane de lei

Luni, 29 mai 2023, în cadrul ședinței Consiliului Local Slobozia, proiectul de hotărâre prin care admi­nistrația Soare viza contractarea unui împrumut de 34 milioane de lei a fost respins din nou. Ședința s-a desfășurat la Căminul Cultural de la Slobozia Nouă, în ab­sența fizică a consilierilor PSD și PRO România. Primarul Dragoș Soare a declarat ulterior ședinței: «Vom repune acest proiect pe ordinea de zi a Consiliului Local până când va fi înțeleasă necesitatea și urgența acestei decizii!».

Cuiul lui Pepelea Convocată din nou în Sala Căminului Cultural de la Slobozia Nouă, ședința... [citește_tot_articolul]

31 Mai 2023, 10:55 (16491 vizualizări - 4 comentarii)

EVENIMENT

DADP a declarat război plopilor Sloboziei

DADP a declarat război plopilor Sloboziei

În decembrie 2022, un stejar «monument al naturii» avaria două autoturisme în fața Școlii nr. 3 din Slobozia. În urmă cu 10 zile, un SsangYong de 34000 de euro, full-option, nou-nouț, era făcut zob de un plop căzut din curtea Stadionului «1 Mai». În toamna anului trecut, un minor aflat la plimbare cu tatăl său ajungea la Urgențe cu capul spart de o creangă de tei, verde... În toate cazurile și în alte zeci de incidente mai puțin grave, DADP a decis intervenții radicale la coronamentul arborilor din Slobozia. De fiecare dată activiștii de mediu de pe rețelele de socializare al orașului au contestat deciziile.

28000 de arbori verzi în oraș... [citește_tot_articolul]

30 Mai 2023, 17:20 (12006 vizualizări - 11 comentarii)

Joi 25 Iun 2026
311 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

RAJA Constanța: Apă cu presiuni scăzute la Fierbinți-Târg

Pentru remedierea unei avarii survenite pe conducta de alimentare cu apă, cu diametrul de 110 mm, de pe strada Garofiței, din localitatea Fierbinți-Târg, RAJA Constanța este nevoită să reducă presiunea ...[citește_toată_știrea]

31 August 2020, 14:05
(6605 vizualizări - 0 comentarii)


RAJA Constanța: Avarie în orașul Țăndărei

Pentru executarea lucrărilor de remediere a unui branșament avariat de pe strada Zambilei din orașul Țăndărei, RAJA SA Constanța a fost  nevoită să întrerupă furnizarea apei potabile luni, 31 august ...[citește_toată_știrea]

31 August 2020, 13:45
(2365 vizualizări - 0 comentarii)


Cosâmbești: Bombă de 50 kg, descoperită întâmplător pe malul râului Ialomița

Cosâmbești: Bombă de 50 kg, descoperită întâmplător pe malul râului Ialomița

O bombă de aviație, care cântărea 50 kg, a fost descoperită duminică, 30 august a.c., pe malul râului Ialomița, în zona localității Cosâmbești. Elementul de muniție a fost descoperit de un localnic, care ...[citește_toată_știrea]

30 August 2020, 19:30
(5387 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 945 cazuri de COVID-19 înregistrate în Ialomița

Sâmbătă, 29 august a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 945, cu un caz mai mult față de ziua de vineri ...[citește_toată_știrea]

29 August 2020, 16:05
(3491 vizualizări - 0 comentarii)


Ion Roată: Infractor identificat de polițiști

Polițiștii ialomițeni au reușit identificarea autorului unor fapte de «lipsire de libertate» și «lovire», pe raza localității Ion Roată. Este vorba despre un bărbat, de 53 de ani, din București, pe numele ...[citește_toată_știrea]

28 August 2020, 17:55
(2085 vizualizări - 0 comentarii)


Mărculești: La volan sub influența alcoolului

Un tânăr de 26 de ani s-a ales cu un dosar penal după ce a fost depistat în trafic conducând sub influența băuturilor alcoolice, pe raza localității Mărculești. În urma testării cu aparatul Drager a rezultat ...[citește_toată_știrea]

28 August 2020, 17:50
(4744 vizualizări - 1 comentariu)


Grupul de Comunicare Strategică: 944 cazuri de COVID-19 înregistrate în Ialomița

Vineri, 28 august a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 944, cu 10 mai multe față de ziua de joi, 27 august ...[citește_toată_știrea]

28 August 2020, 16:05
(3611 vizualizări - 0 comentarii)


Borănești: Adolescent de 17 ani, depistat la volan

Miercuri, 26 august a.c., în jurul orelor 15,30, polițiștii din cadrul Secției de Poliție Rurală nr. 4 Coșereni au oprit în trafic un autoturism ce se deplasa pe raza comunei Borănești. La volanul autovehiculului ...[citește_toată_știrea]

27 August 2020, 18:20
(3007 vizualizări - 0 comentarii)


Gârbovi: Prinși după ce au furat porumb

Doi bărbați au fost prinși în flagrant de polițiștii ialomițeni în timp ce transportau cu o căruță peste 300 kg de porumb, sustras de pe un teren agricol din apropierea localității Gârbovi. Astfel, miercuri ...[citește_toată_știrea]

27 August 2020, 18:15
(2577 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 934 cazuri de COVID-19 înregistrate în Ialomița

Joi, 27 august a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 934, cu 8 mai multe față de ziua de miercuri, 26 august ...[citește_toată_știrea]

27 August 2020, 16:10
(2484 vizualizări - 0 comentarii)


Deschiderea anului școlar în condiții de siguranță, prioritate pentru Primăria Slobozia

Deschiderea anului școlar în condiții de siguranță, prioritate pentru Primăria Slobozia

Deschiderea anului școlar în condiții de siguranță sanitară pentru elevi și cadre didactice reprezintă o prioritate pentru toți factorii decizionali. «Viceprimarul Gabriel Mușat și directorul economic, Adrian Trifan, s-au așezat la masa dezbaterilor joi, 27 august 2020, cu directorii unităților de învățământ pentru a stabili necesarul de materiale, să identifice resursele financiare și procedurile de achiziție a produselor de igienă și protecție» ...[citește_toată_știrea]

27 August 2020, 15:55
(4168 vizualizări - 2 comentarii)


AJOFM Ialomița: 4,65%-rata șomajului în iulie 2020

La sfârșitul lunii iulie 2020, în evidențele Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița erau înregistrați 4351 șomeri (din care 2049 femei), rata șomajului fiind ...[citește_toată_știrea]

27 August 2020, 14:05
(2363 vizualizări - 0 comentarii)


anunț angajare

SC GREENFIBER
INTERNATIONAL SA-P.L. URZICENI

ANGAJEAZĂ PERSONAL
Vrei stabilitate? Seriozitate?
Atunci APLICĂ la compania noastră!
Suntem unul dintre
cei mai mari angajatori din Urziceni
și angajăm următoarele
categorii de personal

-Electrician
-Stivuitorist
-Manipulant
-Muncitor necalificat

Oferim
Contract individual de muncă,
salariu fix, tichete de masă, transport

Ne puteți contacta
la telefon 0751/151.156
sau puteți depune CV-ul personal
la poarta societății din
localitatea Urziceni, DN2, Km 57,5
(fosta fabrică de ferite din Urziceni)
-RESURSE UMANE

27 August 2020, 13:10


Camion încărcat cu baloți de lucernă, răsturnat la ieșirea din Fetești

Camion încărcat cu baloți de lucernă, răsturnat la ieșirea din Fetești

Miercuri, 26 august 2020, în jurul orelor 13,00, ISU Ialomița a intervenit la un accident rutier produs la ieșirea din Fetești spre Autostrada A2. Astfel, un camion încărcat cu baloți de lucernă s-a răsturnat ...[citește_toată_știrea]

26 August 2020, 18:50
(4301 vizualizări - 0 comentarii)


Movilița: Incendiu la un magazin de piese auto

Movilița: Incendiu la un magazin de piese auto

Miercuri, 26 august 2020, în jurul orelor 12,30, dispeceratul Inspectoratului a fost anunțat despre izbucnirea unui incendiu produs la un magazin de piese auto din localitatea Movilița. La locul solicitării ...[citește_toată_știrea]

26 August 2020, 18:45
(2429 vizualizări - 0 comentarii)


Bărbat din Urziceni, reținut pentru furt de porumb

Polițiștii de Investigații Criminale din Urziceni au depistat și reținut pentru 24 de ore un bărbat, de 32 de ani, bănuit de comiterea infracțiunii de «tâlhărie calificată». Astfel, la data de 23 august ...[citește_toată_știrea]

26 August 2020, 17:25
(4462 vizualizări - 0 comentarii)


Razie de amploare a polițiștilor la Țăndărei

Forțe de ordine ale Poliției și Jandarmeriei au acționat marți, 25 august a.c., pe raza orașului Țăndărei, pentru prevenirea și combaterea violenței stradale, precum și pentru reducerea riscului rutier ...[citește_toată_știrea]

26 August 2020, 17:20
(2150 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 926 cazuri de COVID-19 înregistrate în Ialomița

Miercuri, 26 august a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 s-a menținut la 926 cazuri de COVID-19, nefiind înregistrate ...[citește_toată_știrea]

26 August 2020, 16:05
(2942 vizualizări - 0 comentarii)


ITM Ialomița: 278 de controale, amenzi de 421300 de lei

Având în vedere obiectivele specifice ale Inspecției Muncii, stabilite atât prin lege cât și prin Programul Cadru de Acțiuni al Inspecției Muncii pentru anul 2020, în perioada 15.06-24.08.2020 s-a desfășurat ...[citește_toată_știrea]

26 August 2020, 15:40
(1662 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 926 cazuri de COVID-19 înregistrate în Ialomița

Marți, 25 august a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 926 cazuri de COVID-19, cu 9 mai multe decât luni ...[citește_toată_știrea]

25 August 2020, 16:10
(2769 vizualizări - 0 comentarii)


Ordin de protecție provizoriu pe numele unui bărbat din Ograda care și-ar fi bătut tatăl

Polițiștii ialomițeni au emis un ordin de protecție provizoriu pe numele unui bărbat de 45 de ani, care și-ar fi lovit tatăl. Astfel, sâmbătă, 22 august a.c., în jurul orelor 18,00, polițiștii din Slobozia ...[citește_toată_știrea]

24 August 2020, 18:35
(6665 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Amenzi de peste 288000 de lei, 29 de permise reținute

În perioada 21-23 august a.c., polițiștii ialomițeni au acționat, pe raza întregului județ, pentru prevenirea faptelor antisociale și pentru menținerea ordinii și siguranței publice. Astfel, polițiștii ...[citește_toată_știrea]

24 August 2020, 18:25
(2472 vizualizări - 0 comentarii)


RAJA Constanța: Se oprește apa pe mai multe străzi din Grecii de Jos

Pentru executarea lucrărilor de extindere a rețelei de alimentare cu apă din Grecii de Jos, RAJA Constanța va întrerupe furnizarea apei potabile, miercuri, 26 august 2020, în intervalul orar 9,00-15,00 ...[citește_toată_știrea]

24 August 2020, 17:55
(4263 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 920 cazuri de COVID-19 înregistrate în Ialomița

Luni, 24 august a.c., conform Grupului de Comunicare Strategică, la nivelul județului Ialomița au fost confirmate 920 cazuri de COVID-19, cu 11 mai multe decât vineri, 21 august a.c., când au fost înregistrate ...[citește_toată_știrea]

24 August 2020, 16:05
(3811 vizualizări - 0 comentarii)


Bărbătescu: Incendiu la o șiră de baloți

În noaptea de duminică spre luni, 23/24 august 2020, puțin trecut de miezul nopții, dispeceratul Inspectoratului a fost anunțat despre izbucnirea unui incendiu la o șiră de plante furajere în gospodăria ...[citește_toată_știrea]

24 August 2020, 13:35
(3148 vizualizări - 0 comentarii)


Incendii de vegetație uscată la Țăndărei, Fetești, între Movila și Fetești, Coșereni

Sâmbătă, 22 august 2020, și duminică, 23 august a.c., mai multe incendii de vegetație uscată s-au produs între Țăndărei și Bărăganu, pe marginea DN21, la Coșereni, precum și între localitățile Movila și ...[citește_toată_știrea]

24 August 2020, 13:30
(2388 vizualizări - 0 comentarii)


Pericol de explozie aproape de centrul Sloboziei

Pericol de explozie în zona Parcului E14 din Slobozia. Muncitorii care lucrează la reamenajarea spațiului aflat la intersecția Străzii Episcopiei cu Bulevardul Unirii au scos din pământ, în timpul săpăturilor ...[citește_toată_știrea]

21 August 2020, 19:50
(3597 vizualizări - 2 comentarii)


Tânără din Slobozia, surprinsă la volan cu un permis falsificat

O tânără de 24 de ani, din Slobozia, s-a ales cu un dosar penal după ce a fost depistată la volanul unei mașini având documente falsificate. Aceasta a fost trasă pe dreapta pentru un control de rutină și ...[citește_toată_știrea]

21 August 2020, 19:40
(2326 vizualizări - 1 comentariu)


Movilița: Reținuți pentru «tâlhărie»

În urma unei acțiuni desfășurată de polițiști pe raza localității Movilița, în cursul zilei de joi, 20 august a.c., oamenii legii au reușit identificarea și reținerea pentru 24 de ore a doi bărbați de ...[citește_toată_știrea]

21 August 2020, 19:30
(3068 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: Hoț de animale și autor al unor furturi din locuințe, reținut de polițiști

Polițiștii din Țăndărei au reușit joi, 20 august a.c., identificarea și reținerea pentru 24 de ore a unui tânăr de 18 ani, din localitate, autor a mai multor furturi din locuințe și de animale, comise pe ...[citește_toată_știrea]

21 August 2020, 19:25
(3414 vizualizări - 1 comentariu)


Ultimele comentarii
scrumbie Dunăre în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 PERICOL în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Peiu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! mașină de cusut Singer în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 teren intravilan agricol Țăndărei în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 teren extravilan Țăndărei în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 Chiparos în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Lenuta în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Cetățean în Tabăra «Pavilioane» din stațiunea Amara, fără aviz sanitar de funcționare Mary în «Fermierii își vând producția sub costuri!» garsonieră de închiriat Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 Locuitor Slobozia în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Mariana în «Fermierii își vând producția sub costuri!» un ialomițean în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Gigel în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Pensionar în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final #pasajladrajna în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Adevărat Suporter! în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...