Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

REPORTAJ

Salubrizare cu Mariana Iancu la Slobozia

Salubrizare cu Mariana Iancu la Slobozia

Ialomița are ADI ECOO 2009, iar Urziceni a investit 1 milion de euro în salubrizare... Slobozia o are pe Mariana Iancu! A acceptat funcția de șef al Serviciului de Salubrizare din cadrul DADP pe 15 decembrie 2022. Și, într-o lună jumătate, a demonstrat că poate genera schimbările pe care orașul le așteaptă...

Semne bune anul are În dimineața zilei de 1 ianuarie 2023, la orele 5,00, angajații DADP măturau Piața Revoluției din Slobozia. Trecuseră numai două săptămâni de la preluarea Serviciului de Salubrizare din cadrul DADP de către Mariana Iancu. Și era prima dată când autoritățile... [citește_tot_articolul]

4 Februarie 2023, 12:20 (20877 vizualizări - 12 comentarii)

EVENIMENT

Polițiștii locali devin angajați ai Poliției ialomițene

Polițiștii locali devin angajați ai Poliției ialomițene

bonus: Candidat cu probleme penale, la concursurile organizate de IPJ

Recrutarea din sursă externă, alternativa utilizată de Inspectoratul de Poliție al Județului Ialomița pentru a umple «golurile» rămase în urma pensionărilor masive din sistem, aduce la concursurile organizate candidați ale căror calități ridică unele semne de întrebare. Astfel, mai mulți angajați ai structurilor de Poliție Locală din cadrul primăriilor ialomițene s-au înscris la testările organizate de IPJ Ialomița pentru ocuparea funcțiilor de subofițeri în cadrul posturilor de Poliție Rurală. Doi dintre ei au și reușit să promoveze, iar în prezent au devenit angajați ai Poliției Române.

De la Poliția Locală, la Poliția Română... [citește_tot_articolul]

3 Februarie 2023, 13:55 (19165 vizualizări - 12 comentarii)

Click aici

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Vali Silica Tudor nu vrea să fie murdărită. Imaginea Spitalului!

La Fetești

Vali Silica Tudor nu vrea să fie murdărită. Imaginea Spitalului!

Și pentru că tot veni vorba de subprefecți, nu putem închide ediția de săptămâna asta a ziarului fără a consemna protestul public al ex-subprefectei Vali Silica Tudor, ajunsă între timp director al Spitalului «Anghel Saligny» din Fetești. Că așa e cu cadrele de nădejde ale sistemului... Nu sunt niciodată aruncate la coșul de gunoi al administrației, ci se reciclează!

Cheala își pune singură mâna-n cap
În weekendul trecut, patru dintre medicii Spitalului «Anghel Saligny» din Fetești anunțau pe rețelele de so­cializare că vor demisiona. Printre motivele care ar fi stat la baza deciziei... [citește_tot_articolul]

3 Februarie 2023, 09:50 (10322 vizualizări - 3 comentarii)

EVENIMENT

Control al Gărzii Naționale de Mediu la Clean Tech Internațional Ciulnița

Control al Gărzii Naționale de Mediu la Clean Tech Internațional Ciulnița

Garda Națională de Mediu a început în urmă cu o săptămână un amplu control la fabrica de­ținută de Clean Tech Internațional în localitatea Ciulnița. Verificarea vizează modul în care socie­tatea respectă măsurile dispuse privind poluarea olfactivă generată de activitatea fabricii. Declanșarea acestei acțiuni are la bază și demersurile pe care le-au făcut reprezentanții Avocatului Poporului, prin biroul din Slobozia al instituției, în ceea ce privește identificarea unei soluții pentru eliminarea problemelor de mediu.

Verificări în curs Controlul Gărzii Naționale de Mediu survine unei... [citește_tot_articolul]

2 Februarie 2023, 13:55 (15531 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Subprefectul Babagianu a găsit vinovații pentru blocarea drumurilor județene

Subprefectul Babagianu a găsit vinovații pentru blocarea drumurilor județene

Intrat într-un con de umbră în ultimele luni, subprefectul Baba­gianu revine din nou în spațiul public, pe sticla televizoarelor, la oră de maximă audiență. Domnia sa este surprins de către un reporter Rea­litatea TV, în exercițiul funcțiunii (ha, ha, ha!), în timp ce anchetează vinovații pentru blocajele de pe una dintre șoselele care leagă Buzău de Ialomița. Demonstrația subprefectului Babagianu în fața camerelor de luat vederi este penibilă. «Colegii dumneavoastră șoferi care s-au răsturnat, este corect ce-au făcut? Dacă ei nu se răsturnau mai stăteați dumneavoastră aici? S-au răsturnat pentru că nu au respectat viteza legală și condițiile meteo. Au mers regulamentar?» prezintă subprefectul... [citește_tot_articolul]

2 Februarie 2023, 10:10 (18322 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Intergroup Engineering SRL cere plata unor penalități de 150 mii de lei lunar Primăriei Amara

Negociere eșuată

Intergroup Engineering SRL cere plata unor penalități de 150 mii de lei lunar Primăriei Amara

Scandalul public legat de datoria pe care administrația locală o are către firma de consultanță Intergroup Engineering SRL este departe de a se încheia. După îndelungi negocieri privind plata penalităților ce decurg dintr-un contract încheiat în 2016, societatea cere acum Primăriei Amara să plătească, lunar, 150 mii de lei. Valoarea inițială a plăților a fost de 40 mii de lei lunar... Somația blochează activitatea instituției, iar toate demersurile pentru a evita colapsul financiar au eșuat.

Istoria unui scandal În anul 2016, Primăria Amara încheie un contract, în valoare de 132500... [citește_tot_articolul]

1 Februarie 2023, 12:20 (15258 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Investiție de 500 milioane de euro (și) pentru Ialomița

A fost semnat Studiul de Fezabilitate pentru Drumul Expres TransRegio

Investiție de 500 milioane de euro (și) pentru Ialomița

Vineri, 27 ianuarie 2023, președintele Consi­liului Județean Ialomița, Marian Pavel, a semnat contractul privind rea­lizarea studiului de fezabi­litate pentru Drumul Expres TransRegio Galați-Brăila-Slobozia (Ialomița)-Drajna-Autostrada A2-Chiciu (Călărași). Proiectul privind Drumul Expres TransRegio reprezintă cea mai mare investiție din județul Ialomița și vizează implementarea de proiecte majore în infrastructura de transport în zona de Est și Sud a țării.

Încet, dar sigur La un an de la semnarea protocolului de colaborare dintre CNAIR și «Asociația de Dez­voltare Intercomunitară... [citește_tot_articolul]

31 Ianuarie 2023, 19:20 (4458 vizualizări - 0 comentarii)

SPORT

Lot de 24 de jucători pentru cantonament

Fotbal, Liga a II-a, Unirea Slobozia

Lot de 24 de jucători pentru cantonament

Perioada de pregătire a Unirii Slobozia a intrat în zona cea mai intensă. Elevii lui Costel Enache lasă în urmă zăpezile Sloboziei și merg, nu prea departe, la Snagov, pentru un cantonament de 12 zile. Ca în orice astfel de stagiu, se va lucra mult la partea fizică, dar și la cea tehnico-tactică. «Chinul» va culmina cu 4 meciuri amicale, 3 dintre acestea cu echipe de Liga a II-a, iar unul cu un adversar de Liga a III-a. Astfel, pe 1 februarie 2023, Unirea va avea ca adversar echipa prahoveană CS Blejoi, lider autoritar în seria a 5-a din Liga a III-a. Pe 4 februarie 2023, ialomițenii vor juca cu Progresul Spartac, pe 8 februarie 2023 cu Metaloglobus, iar pe 10 februa­rie 2023 cu Dinamo. Practic... [citește_tot_articolul]

31 Ianuarie 2023, 17:05 (9014 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Consiliul Județean Ialomița are un buget de 630,3 milioane de lei

În anul 2023

Consiliul Județean Ialomița are un buget de 630,3 milioane de lei

Joi, 19 ianuarie 2023, Consiliul Județean Ialomița a organizat o dezbatere publică privind bugetul anului 2023. Conform informațiilor oficiale prezentate în cadrul întâlnirii, autoritățile județene au la dispoziție 630,3 milioane de lei pentru susținerea cheltuielilor de funcționare și a cheltuielilor de dezvoltare aferente anului în curs. Bugetul anului 2023 este cu aproximativ o treime mai mare decât cel al anului precedent. Una dintre principalele surse financiare care a permis majorarea acestui buget o reprezintă finanțările europene. Bugetul prezentat în cadrul dezbaterii publice din 19 ianuarie a.c. va fi aprobat în plenul ședinței Consi­liului Județean Ialomița de marți, 31 ianuarie 20... [citește_tot_articolul]

31 Ianuarie 2023, 16:20 (13009 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Succes așteptat, cu ultima clasată

Handbal, Divizia A, CSM Unirea Slobozia-Spartac București 39-15 (15-8)

Succes așteptat, cu ultima clasată

Etapa a 14-a din acest sezon ne-a oferit un moment de respiro, un meci în care, cu tot respectul pentru adversar, s-a pus doar problema diferenței de scor. Spartac București impresionează prin încăpățânarea cu care acest proiect este menținut an de an, în ciuda lipsei rezultatelor. Spartac este pe ultimul loc, cu doar un punct scos din 12 meciuri. În echipa bucureșteană am revăzut-o pe Cristina Antohe, fosta noastră portăriță din sezonul 2020-2021. Ne-a surprins să o găsim în lotul oaspetelor pe Bianca Dinuț, inter dreapta și mare speranță în urmă cu vreo 5-6 ani. La Unirea Slobozia, antrenorul Constantin Frîncu încă nu se poate baza pe Ștefania Gheorghe, Valentina Leuștean și Naomi Vasile, accidentate... [citește_tot_articolul]

31 Ianuarie 2023, 12:55 (13512 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

CSM Unirea Slobozia a câștigat faza județeană

Handbal, Junioare 4

CSM Unirea Slobozia a câștigat faza județeană

Un adevărat maraton handbalistic a fost găzduit de Sala «Andreea Nica» din Slobozia duminică, 29 ia­nuarie 2023. Aici s-a desfășurat faza pe județ a campionatului de handbal feminin, junioare 4. Și, deși, cu o zi înainte, organizatorii erau sceptici («nu știu câți or să vină pe o vreme ca asta...»), prezența a fost de 100%. Ne-am bucurat să vedem zeci de mici handba­liste luând în piept aerul primelor competiții. Ne place faptul că handbalul prinde rădăcini tot mai adânci la Țăndărei și Urziceni. Slobozia și Fetești sunt mai vechi în această frumoasă poveste, iar Mihail Kogălniceanu este un fenomen aparte despre care am mai povestit și, cu siguranță, o vom mai face. Concret, au fost 10 meciuri... [citește_tot_articolul]

31 Ianuarie 2023, 11:10 (15684 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Abuzurile sexuale asupra minorilor, greu de investigat

Se întâmplă în Ialomița

Abuzurile sexuale asupra minorilor, greu de investigat

Un studiu realizat în 2021 de către «Salvați Copiii România», ale cărui rezultate au fost făcute publice în ianuarie 2023, relevă faptul că tot mai mulți copii sunt victime ale abuzului sexual. Ialomița a fost inclusă la rându-i în această cercetare, datele specialiștilor fiind corelate cu cele ale Direcției Generale de Asistență Socială și Protecția Copilului Ialomița. Dincolo de statistici, modalitatea prin care autorii sunt trași la răs­pundere evidențiază indiferența organelor judiciare și instanțelor de a pedepsi astfel de fapte.

Statistici îngrijorătoare Organizația «Salvați ... [citește_tot_articolul]

30 Ianuarie 2023, 14:20 (13517 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Slobozia are peste 100 de obiective de investiții în 2023

Administrația Soare vrea în Cartea Recordurilor

Slobozia are peste 100 de obiective de investiții în 2023

bonus: S-a semnat contractul pentru Sala de Sport Polivalentă de peste 65 milioane de lei!

Administrația Soare are la dispoziție pentru anul 2023 un buget de 306 milioane de lei. Obiectivul declarat al acestui an îl reprezintă continuarea investițiilor inițiate în anul precedent si demararea altora noi. Bugetul urmează să fie aprobat în următoarea ședință a Consiliului Local Slobozia.

Un nou record pentru bugetul orașului Administrația Soare a făcut publice primele date privind bugetul Sloboziei pentru anul 2023. Conform informațiilor oficiale, bugetul pentru acest an se ridică la 306,1 milioane de lei. Suma este considerată una record, în condițiile în care în anul 2021... [citește_tot_articolul]

30 Ianuarie 2023, 10:05 (16630 vizualizări - 11 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Lipsa medicilor a lăsat fără linie de gardă Secția Pediatrie

La Spitalul Județean de Urgență Slobozia

Lipsa medicilor a lăsat fără linie de gardă Secția Pediatrie

Secția Pediatrie a Spitalului Județean de Urgență Slobozia a rămas fără linie de gardă, preț de o săptămână, după ce doi dintre medici s-au îmbolnăvit. Voci din cadrul unității medicale dau vina pe managementul deficitar al Secției, în timp ce mana­gerul Liviu Patrichi susține faptul că situația este generată de lipsa specialiștilor. «În februarie vom încheia contracte cu alți doi medici pediatri!» a declarat Liviu Patrichi.

Transferuri repetate la Spitalul Călărași În cadrul Secției Pediatrie a Spitalului Județean de Urgență Slobozia își desfă­șoară activitatea trei medici titulari... [citește_tot_articolul]

29 Ianuarie 2023, 12:40 (7078 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

REPORTAJ

Orașul lui Soare Răsare

Orașul lui Soare Răsare

În urmă cu 3 ani, Dragoș Soare era doar un outsider pe care nimeni nu-l credita cu vreo șansă la fotoliul de primar al Sloboziei. În urmă cu 2 ani, la început de mandat, același Dragoș Soare susținea că va respecta promisiunile de campanie. Nu l-a crezut nimeni, că doar de-aia s-au inventat campaniile electorale. În ianuarie 2023, Slobozia e exasperată de apetența primarului Dragoș Soare pentru șantiere în Slobozia. Și mandatul e abia la jumătate...

Cine-mi este Soare? Când a intrat prima dată Soare în Primărie orașul a râs. Eram după 30 de ani de promisiuni electorale și 6 ani trăiți... [citește_tot_articolul]

28 Ianuarie 2023, 16:40 (35023 vizualizări - 18 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

«Agenda publică este diferită de agenda autorităților locale și județene!»

Mihai Tănăsescu, vicepreședintele USR Ialomița

«Agenda publică este diferită de agenda autorităților locale și județene!»

La jumătatea mandatului 2020-2024, partidele politice fac pri­mele bilanțuri. USR a făcut publice investițiile din localitățile cu primari ai formațiunii politice, subliniind astfel ca­pacitatea administrativă a propriilor edili. Mihai Tănăsescu, vice­președinte al USR Ialomița, susține însă că investițiile respective nu generează schimbări economice imediate la nivelul comunităților locale: «Investițiile impun un orizont de așteptare pe termen mediu și lung... Oamenii au însă nevoie de rezultate imediate, pe termen scurt! Agenda pu­blică este diferită de agenda autorităților locale și județene!»

Toate partidele au rezultate... [citește_tot_articolul]

28 Ianuarie 2023, 11:50 (6301 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Crimă în orașul Amara: Omorât de prietenul de pahar

Crimă în orașul Amara: Omorât de prietenul de pahar

Un bărbat de 49 de ani a fost înjunghiat în zona gâtului, după o altercație cu prietenul de pahar. Bărbatul a fost transportat la Spitalul Județean de Urgență Slobozia însă a murit în timp ce primea îngrijiri medicale. Cel care l-a agresat este acum arestat pentru 30 de zile.

Ancheta este în curs Duminică, 22 ianuarie a.c., bărbatul de 49 de ani s-a întâlnit cu agresorul său, în vârstă de 51 de ani, la un bar de pe raza orașului Amara. Aceștia au consumat băuturi alcoolice, iar apoi s-au luat la ceartă. Enervat peste măsură de către prietenul de pahar, bărbatul de 51 de ani a luat o... [citește_tot_articolul]

27 Ianuarie 2023, 14:10 (19624 vizualizări - 2 comentarii)

Taguri: Amara crimă

EVENIMENT

Urban SA Slobozia declanșează «revoluția» potabilizării apei în Ialomița

Scump, dar inevitabil

Urban SA Slobozia declanșează «revoluția» potabilizării apei în Ialomița

Un Raport al Direcției de Sănătate Publică Ialomița susține că, la sfârșitul anului 2022, 36 de administrații locale nu au autorizație sanitară de funcționare pentru furnizarea de apă în sistem centra­lizat. În replică la aceste informații publice, Urban SA Slobozia, operatorul regional de apă al județului, respinge concluziile Raportului. «Urban SA are autorizație sanitară de funcționare din 2016! E drept, ea este condiționată de respectarea unui program de măsuri pentru potabilizarea apei... Anul acesta, cu ajutorul oferit de Consiliul Județean Ialomița și sprijinul autorităților locale, sperăm să finalizăm investițiile impuse în cadrul programului de măsuri!» declară Adrian Stoicescu, directorul... [citește_tot_articolul]

27 Ianuarie 2023, 09:50 (14117 vizualizări - 7 comentarii)

EVENIMENT

Ialomița are 36 de localități care nu au servicii de apă autorizate sanitar

Ialomița are 36 de localități care nu au servicii de apă autorizate sanitar

Un raport al Direcției de Sănătate Publică arată faptul că în Ialomița există 36 de administrații care furnizează apa în sistem centralizat fără autorizație sanitară de funcționare. Prefectura Ialomița a cerut tuturor administrațiilor locale să ia măsuri pentru remedierea situației și să urgenteze aceste proceduri. Această stare de fapt este cunoscută la nivelul jude­țului Ialomița de mai bine de 20 de ani. Guvernul României a alocat prin PNDL 2 peste 170 milioane de lei pentru «lucrări de reabilitate, moder­nizare sau extindere a rețelelor de apă din județul Ialomița». La acest moment, rezultatele încă se lasă așteptate.

Mai rău nu se poate... [citește_tot_articolul]

26 Ianuarie 2023, 09:55 (16546 vizualizări - 2 comentarii)

EVENIMENT

Părinții adolescentelor reclamă, Poliția Locală Slobozia tace!

Noi dezvăluiri

Părinții adolescentelor reclamă, Poliția Locală Slobozia tace!

Val de reacții în spațiul public după ce ziarul nostru a dezvăluit cazul agentului Poliției Locale Slobozia care a invitat «la plimbare» o elevă a unui liceu din Slobozia pentru a nu-i aplica o sancțiune. Mai mulți părinți revoltați reclamă faptul că bărbatul nu ar fi la prima abatere de acest gen. În urmă cu 2 ani, o altă fată ar fi fost abordată de către agent, într-o manieră similară.

Se așteaptă decizia Comisiei de Disciplină În urmă cu o săptămână, ziarul nostru relata despre cazul agentului V.D.M, din cadrul Poliției Locale Slobozia, intrat în atenția Comisiei de Disciplină a... [citește_tot_articolul]

25 Ianuarie 2023, 12:20 (19899 vizualizări - 13 comentarii)

Miercuri 24 Iun 2026
293 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Inspectoratul pentru Situații de Urgență «Barbu Catargiu» al Județului Ialomița recrutează candidați pentru instituțiile de învățământ de profil

Inspectoratul pentru Situații de Urgență «Barbu Catargiu» al Județului Ialomița, situat în municipiul Slobozia, str. Lacului, nr. 23, recrutează candidați pentru concursul de admitere-sesiunea 2017, pentru ...[citește_toată_știrea]

28 Martie 2017, 11:20
(6082 vizualizări - 0 comentarii)


ANOFM: S-a prelungit perioada de înscriere pentru oferta de muncă sezonieră în agricultură în Spania!

Agenția Națională pentru Ocuparea Forței de Muncă prin serviciul de ocupare EURES România oferă 200 locuri de muncă vacante pentru muncă sezonieră, ambalat fructe și verdețuri (regiunea Lérida-Spania). ...[citește_toată_știrea]

23 Martie 2017, 14:20
(8423 vizualizări - 0 comentarii)


«Ziua Porților Deschise» la IPJ Ialomița

Printre activitățile premergătoare «Zilei Poliției Române», polițiștii ialomițeni organizează joi, 23 martie 2017, în intervalul 10,00-12,00, «Ziua Porților Deschise», pentru cetățenii care doresc să cunoască ...[citește_toată_știrea]

22 Martie 2017, 14:55
(5179 vizualizări - 0 comentarii)


ISU Ialomița: Exercițiu de cutremur la Urziceni

«Cutremur cu urmări negative pe amplasamentul SC SNTGN SA Urziceni» este ipoteza unui exercițiu de cooperare cu forțe și mijloace în teren, în care structurile implicate vor acționa integrat pentru gestionarea ...[citește_toată_știrea]

22 Martie 2017, 14:15
(5258 vizualizări - 0 comentarii)


Recrutare la Inspectoratul de Jandarmi Județean Ialomița

Recrutare la Inspectoratul de Jandarmi Județean Ialomița

Inspectoratul de Jandarmi Județean Ialomița recrutează tineri absolvenți de liceu, cu diplomă de bacalaureat (sau în curs de absolvire a liceului), pentru instituțiile militare de învățământ din Ministerul ...[citește_toată_știrea]

22 Martie 2017, 14:05
(4983 vizualizări - 0 comentarii)


Amara: Elevii, informați despre delincvența juvenilă

Efectivele Poliției Orașului Amara, în colaborare cu jandarmi și polițiști locali, au organizat și desfășurat activitatăți preventive, la care au participat aproximativ 80 de elevi ai Școlii Gimnaziale ...[citește_toată_știrea]

21 Martie 2017, 14:50
(5191 vizualizări - 0 comentarii)


Poliția Rutieră Ialomița: Amenzi de peste 62000 de lei, 9 permise suspendate

La acest sfârșit de săptămână, 17-19 martie a.c., polițiștii rutieri au continuat acțiunile desfășurate pentru prevenirea evenimentelor rutiere, precum și pentru conștientizarea conducătorilor auto cu privire ...[citește_toată_știrea]

20 Martie 2017, 19:25
(6674 vizualizări - 0 comentarii)


«Artă populară și tradiție folclorică» la Sălcioara

Centrul Județean pentru Conservarea și Promovarea Culturii Tradiționale Ialomița, în colaborare cu Primăria comunei Sălcioara, organizează sâmbătă, 25 martie 2017, orele 11,00, la Căminul Cultural din această ...[citește_toată_știrea]

20 Martie 2017, 17:40
(3680 vizualizări - 0 comentarii)


Cazul «Raisa»: Drept la replică al familiei Uzea

Cazul «Raisa»: Drept la replică al familiei Uzea

Ca urmare a comunicatului de presă susținut de managerul Spitalului de Urgență Slobozia în data de 11 martie 2017, dorim să facem următoarele pecizări:
1. Așa cum doamna manager precizează, dosarul ...[citește_toată_știrea]

20 Martie 2017, 16:10
(5217 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Acțiune în sistem integrat

Polițiști din toate structurile operative ale Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița au fost angrenați la acest sfârșit de săptămână, 17-19 martie 2017, în executarea unei serii de acțiuni în ...[citește_toată_știrea]

20 Martie 2017, 15:25
(4050 vizualizări - 0 comentarii)


Lansare de volum la Muzeul Agriculturii din Slobozia

Vineri, 24 martie 2017, la orele 13,00, la Muzeul Național al Agriculturii din Slobozia va avea loc lansarea volumului «Elemente mitice precreștine și creștine, în colinda românească, studiu folcloric» ...[citește_toată_știrea]

20 Martie 2017, 14:20
(4566 vizualizări - 0 comentarii)


Primăria Slobozia: Invitație dezbatere publică

Primăria Municipiului Slobozia, în conformitate cu Legea 273/2006, privind finanțele publice locale, aduce la cunștința publică «Proiectul Bugetului General al Municipiului Slobozia pe anul 2017». «Proiectul ...[citește_toată_știrea]

20 Martie 2017, 13:05
(3785 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Încasări la buget de aproape 87 milioane de lei

Administrația Județeană a Finanțelor Publice a încasat, în primele două luni ale anului 2017, la bugetul general consolidat suma de 86,78 milioane de lei. Menționăm că, din bugetul de stat, s-a rambursat ...[citește_toată_știrea]

20 Martie 2017, 12:20
(4686 vizualizări - 1 comentariu)


AJOFM Ialomița: Bursa Generală a Locurilor de Muncă

Agenția Județeană pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița va organiza vineri, 7 aprilie 2017, «Bursa Generală a Locurilor de Muncă», eveniment ce va avea loc la Slobozia-Centrul Cultural UNESCO «Ionel ...[citește_toată_știrea]

20 Martie 2017, 10:05
(4327 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Rambursări TVA

În luna martie 2017, Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița rambursează TVA, conform selecție naționale, în valoare totală de 1.326.537 de lei. Suma include, în ordinea vechimii ...[citește_toată_știrea]

16 Martie 2017, 17:20
(4397 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: Șomajul, în creștere ușoară

La sfârșitul lunii februarie 2017, în evidențele Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița se aflau înregistrați 7665 șomeri, din care 1815 șomeri indemnizați, respectiv 5850 șomeri neindemnizați ...[citește_toată_știrea]

15 Martie 2017, 12:05
(3588 vizualizări - 0 comentarii)


anunț angajare

FIRMĂ PRODUCĂTOARE
confecții de damă pentru export
ANGAJEAZĂ
PERSONAL CALIFICAT
Relații la telefoanele
0720/988.888, 0723/666.278

14 Martie 2017, 21:30


anunț angajare

angajăm
PERSONAL NECALIFICAT,
ELECTRICIENI/LĂCĂTUȘI

cu experiență
și ȘOFER categ. C, D, E
pentru fabrica din Afumați
ASIGURĂM TRANSPORT
Salariu motivant, bonuri de masă
Calipso, telefon 0729/072.584

14 Martie 2017, 21:25


anunț angajare

În vederea angajării de
ȘOFERI PROFESIONIȘTI PE TIR
vor avea loc întâlniri cu
reprezentantul firmei
FASULO EST EUROPA LOGISTICA
(TIMIȘOARA) în orașele:
BRĂILA, SLOBOZIA, CĂLĂRAȘI,
ALEXANDRIA, PITEȘTI, SLATINA, CRAIOVA

Șoferii care sunt interesați sunt rugați
să sune la telefon 0749/021.611
sau 0749/021.612
Se cere:
-experiență demonstrabilă pe TIR
în transportul internațional
(cisternă, frig, container sau prelată)

14 Martie 2017, 21:20


Informare privind sistarea temporară a alimentării cu gaze naturale la Fetești și Urziceni

Distrigaz Sud Rețele efectuează lucrări programate la rețeaua de distribuție a gazelor naturale pentru creșterea gradului de siguranță și continuitate în alimentarea cu gaze naturale. Astfel, miercuri, ...[citește_toată_știrea]

14 Martie 2017, 18:35
(6714 vizualizări - 0 comentarii)


Grevă de avertisment la Agenția pentru Protecția Mediului Ialomița

Angajații Agenției pentru Protecția Mediului Ialomița au organizat marți, 14 martie 2017, o grevă de avertisment în intervalul orar 10,00-12,00. Acțiunea a fost organizată de Federația Sindicatelor Unite ...[citește_toată_știrea]

14 Martie 2017, 16:50
(5048 vizualizări - 0 comentarii)


RAJA Constanța: Atenție, se oprește apa în orașul Țăndărei!

Pentru executarea unor lucrări programate de către Enel, la postul de transformare din cadrul Stației de Pompare Apă Țăndărei, SC RAJA SA nu va putea furniza apă potabilă miercuri, 15 martie 2017, în intervalul ...[citește_toată_știrea]

14 Martie 2017, 16:40
(4334 vizualizări - 0 comentarii)


Movilița: Beat la volan, a intrat cu mașina într-un podeț

În cursul zilei de luni, 13 martie a.c., polițiștii rutieri, în timp ce se aflau în executarea atribuțiilor de serviciu pe raza comunei Movilița, au observat un autoturism care a părăsit partea carosabilă ...[citește_toată_știrea]

14 Martie 2017, 16:20
(4964 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: A furat un parfum din magazin

Polițiștii slobozeni au fost sesizați luni, 13 martie a.c., de angajatul unei societăți comerciale din localitate cu privire la faptul că o persoană a sustras bunuri din magazin. În urma sesizării, polițiștii ...[citește_toată_știrea]

14 Martie 2017, 16:10
(3943 vizualizări - 0 comentarii)


Informare privind sistarea temporară a alimentării cu gaze naturale la Fetești

Distrigaz Sud Rețele efectuează lucrări programate la rețeaua de distribuție a gazelor naturale pentru creșterea gradului de siguranță și continuitate în alimentarea cu gaze naturale. În acest sens, Distrigaz ...[citește_toată_știrea]

13 Martie 2017, 19:05
(5745 vizualizări - 0 comentarii)


Cercul de pictură «Sfântul Apostol Luca» din Urziceni descoperă noi talente

Cercul de pictură «Sfântul Apostol Luca» din Urziceni descoperă noi talente

De la începutul lunii februarie a acestui an, declarat de Sfântul Sinod al Bisericii Ortodoxe Române drept Anul omagial al sfintelor icoane, al iconarilor și al pictorilor bisericești, Cercul de pictură ...[citește_toată_știrea]

13 Martie 2017, 18:05
(5094 vizualizări - 0 comentarii)


Poliția Rutieră Ialomița: 27 permise de conducere, reținute

Serviciul Rutier Ialomița, sub coordonarea Direcției Rutiere cadrul Inspectoratului General al Poliției Române, a organizat pe raza județului o amplă acțiune pentru combaterea conducerii autovehiculelor ...[citește_toată_știrea]

13 Martie 2017, 15:35
(5346 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Flori confiscate de polițiști

Peste 500 de flori fără documente legale au fost confiscate de polițiști, în urma unei acțiuni desfășurate la nivelul județului Ialomița pentru verificarea legalității comerțului cu flori și plante ornamentale ...[citește_toată_știrea]

13 Martie 2017, 15:15
(3011 vizualizări - 0 comentarii)


Expoziție la Slobozia

De marți, 14 martie 2017, de la orele 17,00, la Centrul Cultural UNESCO «Ionel Perlea» din Slobozia va fi vernisată expoziția Salonul Național de Artă Plastică «Atitudini Contemporane». Evenimentul, aflat ...[citește_toată_știrea]

13 Martie 2017, 11:20
(3075 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Prins de polițiștii locali după ce a furat banii din geanta unei călătoare

Vineri, 10 martie 2017, în jurul orelor 10,55, un echipaj al Poliției Locale Slobozia a fost interceptat, pe peronul Autogării Slobozia, de către o persoană care le-a comunicat că un individ  ar fi ...[citește_toată_știrea]

10 Martie 2017, 18:10
(6088 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Gigel în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Pensionar în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final #pasajladrajna în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Adevărat Suporter! în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Mihai în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Hendersohn în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Adrian în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Suporter în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Alin în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» marius în CNAIR: Circulație închisă pe bretelele de intrare și ieșire ale A2 din zona Drajna, joi, 23 aprilie 2026 Toma în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! cetatean în Bărbat din Bărbulești, prins în flagrant și reținut pentru «șantaj» Anca în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» suporter în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Vasile în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» vilă complex Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 17 iunie 2026 Any în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Alecu în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! base marinaru în Stelnica și Punctul de Acostare «Regina Maria», creștere a numărului de turiști ion negativ în A fost construită una dintre cele mai mari instalații de stocare a energiei verzi din România

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...