Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Consilierul personal al primarului Soare, președinte la Handbalul slobozean

Transferul anului

Consilierul personal al primarului Soare, președinte la Handbalul slobozean

Administrația locală se pregătește să îl «transfere» pe consilierul personal al primarului Dragoș Soare pe postul de președinte al Secției Handbal din cadrul CSM Unirea Slobozia. Decizia nu a fost luată, însă surse din cadrul administrației spun că este doar o chestiune de timp până când noul președinte, patron al unui depozit de materiale de construcții, va cimenta poarta clubului.

Robert Tereacă și visul lui Robert Tereacă cochetează cu sportul de multă vreme. Acum vreo 6-7 ani, când sectorul construc­țiilor duduia în România, l-am descoperit finanțând echipe de fotbal din Liga a... [citește_tot_articolul]

29 Iunie 2022, 13:20 (5084 vizualizări - 11 comentarii)

EVENIMENT

Consiliul Județean Ialomița majorează valoarea proiectelor edilitare din județ

Investițiile administrative «se scumpesc»

Consiliul Județean Ialomița majorează valoarea proiectelor edilitare din județ

bonus: Construcții Erbașu a blocat lucrările la Spitalul Județean Tulcea

Consilierii județeni s-au întrunit marți, 28 iunie 2022, în cadrul unei ședințe ordinare a Consi­liului Județean. În cadrul întâlnirii au fost apro­bate o serie de proiecte de hotărâri care vizau majorarea valorii investițiilor pentru proiectele edilitare din Ialomița. Cumulată, valoarea acestor majorări depășește 36 milioane de lei. De asemenea, a fost aprobat un proiect de hotărâre care vizează reabilitarea drumului de acces către Aeroportul Alexeni, în lungime de 1,5 kilometri.

Scump, dar mergem mai departe Administrația Pavel a solicitat plenului Consiliului Județean să aprobe majorarea... [citește_tot_articolul]

28 Iunie 2022, 20:10 (15118 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

SPORT

Încă 4 noutăți

Fotbal, Liga a II-a, Unirea Slobozia

Încă 4 noutăți

Vânzoleală mare în lotul Unirii Slobozia în această pauză competițională. Săptămâna trecută anunțam 9 plecări (Ionuț Gurău, Ionuț Poiană, Daniel Mihai, Andrei Trașcu, Vlad Suciu, Răzvan Greu, Cezar Gherghiceanu, Alexandru Stoica, Sebastian Ivan), dar lucrurile nu se opresc aici. Unirea a reziliat și contractul cu atacantul mol­dovean Vadim Gulceac, autor a două goluri pentru echipa noastră în sezonul trecut. Totodată, Robert Mustacă a revenit la Farul Constanța, iar Gheorghe Hagi l-a inclus în lotul pe care l-a deplasat în canto­namentul din Turcia. Așadar, 11 plecări.

Au început transferurile «grele»... [citește_tot_articolul]

28 Iunie 2022, 18:45 (8704 vizualizări - 0 comentarii)

SPORT

Amara a promovat în Liga a III-a

Fotbal, Baraj Liga a III-a, CS Amara-CS Glina 3-1

Amara a promovat în Liga a III-a

S-a cerut să se umple stadionul și așa a fost. Sute de oameni au venit la meciul dintre CS Amara și CS Glina, care putea consfinți promovarea echipei ialomițene, în premieră, în Liga a III-a. Ilfovenii, însoțiți de circa 50 de suporteri, aveau o mică șansă în plus, deoarece învinseseră în meciul tur cu 3-2. Avantajul Amarei putea fi chiar entuziasmul creat în jurul acestui meci. Printre spectatori, am găsit chiar și un nevăzător, atras la teren de zgomotul tribunei. Este de peste 30 de ani în Amara, se simte de-al locului și, ca toți ceilalți, așteaptă de mult să savureze bucuria unei promovări.

A fost nevoie de prelungiri... [citește_tot_articolul]

28 Iunie 2022, 17:20 (14307 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Administrație rurală la Sărățeni

După 22 de ani

Administrație rurală la Sărățeni

Se spune că două mandate pentru un primar sunt de ajuns. La Sărățeni însă, n-au fost de ajuns cinci și comuna l-a mai votat pe Eugen To­cileanu încă o dată. «De data asta, poate-o fi cu noroc, că m-am săturat să le tot promit oamenilor investiții pentru care nu-mi ajung niciodată banii!» spune râzând Eugen Tocileanu. În cei 22 de ani de mandat, Eugen Tocileanu a transformat o comună săracă, din care oamenii obișnuiau să plece, într-una locuibilă, în care oamenii se întorc acasă.

Blestemul comunelor mici Comuna Sărățeni are mai puțin de 1200 de locuitori. Și asta în zilele de iarnă,... [citește_tot_articolul]

28 Iunie 2022, 16:05 (7416 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

CSM Fetești se desparte de Mircea Ștefan

Fotbal

CSM Fetești se desparte de Mircea Ștefan

Nu știm care va fi divizia în care va evolua CSM Fetești, în sezonul viitor dar, cu siguranță, va trebui să-și găsească alt antrenor. Înțelegerea cu actualul tehnician, Mircea Ștefan, expiră la 30 iunie 2022 și nu va fi prelungită. «Le mulțumesc jucătorilor pentru munca depusă. Îmi pare rău că lucrurile nu au mers în direcția dorită, că rezultatele nu au ținut cu noi, în special pentru jucătorii localnici care s-au dăruit, cu adevărat, pentru orașul lor. Îi mulțumesc, sincer, domnului primar pentru sprijin... Îmi pare rău că nu am comunicat mai mult. Poate, dacă am fi făcut-o, lucrurile ar fi stat altfel. Știu că domnia sa își dorește ca echipa să continue în Liga a III-a și sper ca acest lucru... [citește_tot_articolul]

28 Iunie 2022, 14:40 (12791 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

3 titluri pentru ialomițeni

Lupte, Campionatul Național de Lupte pe plajă

3 titluri pentru ialomițeni

În perioada 22-26 iunie 2022, la Costinești s-a des­fășurat Campionatul Național de Lupte pe plajă, competiție la care județul Ialomița a fost reprezentat de două cluburi: CSM Unirea Slobozia și CS Amara. Așa cum ne-au obișnuit, luptătorii ialomițeni s-au acoperit de medalii. Nicoleta Băjan (50 kg) de la CSM Unirea Slobozia a devenit campioană națională la seniori. Ialomița a mai cucerit două titluri naționale prin Alexandru Minea (CSM Unirea Slobozia, 50 kg) la categoria de vârstă U15 și prin Oana Dumitru (CS Amara, 50 kg) la categoria U13. Alexandru Minea a obținut și medalia de argint la categoria U17, acolo unde tot pe locul 2, dar la 60 kg, s-a clasat un alt slobozean, Ștefan Stancu. Nicoleta... [citește_tot_articolul]

28 Iunie 2022, 11:55 (12727 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Blocuri ANL de 4 milioane de euro, la Urziceni

Blocuri ANL de 4 milioane de euro, la Urziceni

Agenția Națională pentru Locuințe investește 4 mi­lioane de euro în două blocuri de locuințe ce vor fi construite în următorii 3 ani la Urziceni. Reamintim faptul că ANL are în lucru alte 3 imobile pe raza orașului Amara și așteaptă finalizarea demersurilor legale pentru a putea recepționa blocul pentru medici, construit la Slobozia.

50 de apartamente ANL Potrivit informațiilor pu­blice, Agenția Națională pentru Locuințe a semnat un partene­riat cu Primăria Urziceni în vederea construirii a două blocuri pe raza municipiului. Proiectul celor două imobile are o valoare de 4 milioane de... [citește_tot_articolul]

28 Iunie 2022, 11:20 (3763 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Complexul de locuințe sociale de la Bora va costa 18,6 milioane de lei

Complexul de locuințe sociale de la Bora va costa 18,6 milioane de lei

Primăria Slobozia a inițiat o investiție de 18,6 milioane de lei pentru realizarea unui Complex de locuințe sociale la Bora. Complexul va fi realizat din locuințe modulare și va putea găzdui 152 de familii. Banii necesari acestei investiții vor fi accesați prin intermediul Programului Operațional Regional 2014-2020, Axa prioritară 9. Conform datelor oficiale, Complexul ar putea fi ridicat în 6 luni de la începerea lucrărilor.

De 2 ori mai mult, de 3 ori mai mulți Consiliul Local Slobozia a aprobat cererea de finanțare pentru realizarea unei investiții de 18,6 milioane de lei într-un... [citește_tot_articolul]

27 Iunie 2022, 15:40 (10022 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Biserica răspopiților Pandelică atrage în continuare pelerini din toată țara

La Reviga

Biserica răspopiților Pandelică atrage în continuare pelerini din toată țara

În urmă cu aproape 10 ani, Episcopia Sloboziei și Călărașilor provoca un imens scandal public prin decizia de caterisire a preoților Gheorghe și Casian Pandelică, tată și fiu, din Reviga. Considerați duhovnici cu har de sutele de credincioși care veneau din toată țara să se roage în biserica în care slujeau, preoții au atras revolta oficialilor locali ai Bisericii Ortodoxe Române care au considerat drept «farmece» așa-zisele «minuni» dumnezeiești. Duhovnicii nu au renunțat la hainele sfinte și au continuat să-și practice meseria, alăturându-se Bisericii Ortodoxe Autonome din Ucraina, facțiune desprinsă din marea familie a ortodoxiei. Și-au ridicat în curtea propriei gospodării o biserică, ce poartă... [citește_tot_articolul]

27 Iunie 2022, 10:55 (36254 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

REPORTAJ

Voluntarii orașului Urziceni

Voluntarii orașului Urziceni

E un om obișnuit. Asemeni nouă, tuturor... Cu griji, cu slujbă la care trebuie să ajungă în fiecare zi, cu așteptări care nu se mai împlinesc niciodată. Și totuși, de 2 ani încoace, e dife­rită. Daniela Stîngă din Urziceni a reușit, grație exemplului personal, să capaciteze sute de oameni în acțiuni de voluntariat unice. Ultima dintre ele, refa­cerea Gării Urziceni, depășește granițele obișnuitului și trasformă voluntarii din Urziceni în exemple de care administrația locală și județeană ar putea să țină cont.

2 ani cât o viață «Bună seara! Vin cu o mare rugăminte la voi! Avem o mămică ce a primit această geantă de la Oriflame! O doamnă drăguță i-a dus niște cadouri pentru ea și copii, printre care și această geantă! Ea nu are ce sa facă cu geanta, nu iese din casă, stă acasă cu copiii! Ne roagă să-i luăm noi geanta, nu dorește bani, are nevoie de câteva pachete cu mâncare, pentru ea și copii! Geanta este nouă! Îi facem câteva pachete cu alimente?»... [citește_tot_articolul]

26 Iunie 2022, 12:40 (12090 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Cooperativa Agricolă «Bostănăria», soluția de supraviețuire a pepenarilor ialomițeni

O nouă inițiativă în comuna Gheorghe Doja

Cooperativa Agricolă «Bostănăria», soluția de supraviețuire a pepenarilor ialomițeni

Începând cu acest an, comuna Gheor­ghe Doja va avea o a treia coo­perativă agricolă de producție. Producătorii locali de pepeni au înțeles că asocierea reprezintă singura metodă prin care pot rezista pe o piață concurențială extrem de puternică. Cooperativa Agricolă «Bostănăria» investește 70000 de euro într-un depozit propriu, iar vicepreședintele Viorel Radu speră ca soluția să îi permită să secu­rizeze o afacere pe care o face de peste 20 de ani.

Loteria pepenilor Ultimii 2 ani de pandemie au obligat pro­ducătorii de pepeni din comuna Gheorghe Doja să-și regândească aface­rile. ... [citește_tot_articolul]

25 Iunie 2022, 13:20 (9546 vizualizări - 8 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița are 3 «Școli Europene»

Ialomița are 3 «Școli Europene»

Ministerul Educației a încheiat recent competiția națională «Școala Europeană», adresată tuturor unităților de învățământ din județul nostru care au participat la proiecte educa­ționale «Erasmus+». Ialomița are 3 unități câștigătoare. Este vorba despre Școala Gimnazială «George Vâlsan» Amara, Liceul de Arte «Ionel Perlea» Slobozia și Liceul Teoretic «Carol I» Fetești.

«Școli Europene» ialomițene «Școala Europeană» este un program lansat de Ministerul Educației încă din anul 2004, când România făcea primii pași către aderarea la Uniunea Europeană. Scopul acestei inițiative este de a... [citește_tot_articolul]

24 Iunie 2022, 15:40 (3128 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Cazul unui polițist amenințat cu moartea, ignorat de procurorii Parchetului Slobozia

Cazul unui polițist amenințat cu moartea, ignorat de procurorii Parchetului Slobozia

Un caz de «ultraj» asupra unui polițist angajat al Poliției Municipiului Slobozia este tratat cu indiferență de către procurorii Parchetului de pe lângă Judecătoria Slobozia. Deși dosarul penal întocmit în această speță a fost înaintat la Parchet de către colegii polițistului ultragiat, cercetarea bate pasul pe loc. Fără să mai surprindă pe nimeni, în momentul în care instituția a fost sesizată, procurorul desemnat să asigure permanența era la București și a refuzat să vină la Slobozia pentru a face audieri în cauză. Acesta este nimeni altul decât Mihai Vasilescu, procurorul suspendat din funcție după ce i-a amendat pe polițiștii care l-au sancționat pentru abateri la Codul Rutier. În anul 20... [citește_tot_articolul]

24 Iunie 2022, 11:05 (43246 vizualizări - 25 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Fonduri guvernamentale pentru străzile din comuna Albești

Fonduri guvernamentale pentru străzile din comuna Albești

Guvernul României finanțează cu aproximativ 4 mi­lioane de lei lucrările de reabilitare a străzilor din localitatea Albești. Sursa de finanțare o reprezintă Programul «Anghel Saligny» inițiat de Ministerul Dezvoltării, Lucrărilor Publice și Administrației. «Infrastructura este o parte importantă pentru dezvoltarea fiecărei comunități!» susține Emil Jugănaru, primarul localității Albești.

Bani guvernamentali pentru străzi mai sigure În ultimii ani, administrația locală din Albești a făcut demersuri pentru dezvol­tarea infrastructurii la nivel local. Astfel, prin intermediul Programelor... [citește_tot_articolul]

23 Iunie 2022, 15:05 (11361 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Autorizarea taxiurilor din Țăndărei, obiectul unui dosar penal trimis în judecată

Autorizarea taxiurilor din Țăndărei, obiectul unui dosar penal trimis în judecată

La finalul lunii mai 2022, în semn de protest, taxi­metriștii din Țăndărei au blocat parcarea din fața sediului Primăriei, solicitând prelungirea autorizațiilor acordate de administrația locală. În spatele protestului se ascunde însă o anchetă penală, începută în anul 2017 și finalizată recent, cu trimiterea în judecată a dosarului. Procurorii din Fetești, cei care au instrumentat cauza, susțin faptul că res­pectivele autorizații au fost eli­berate ilegal, cu sprijinul unui funcționar al Primăriei Țăndărei. Bărbatul a falsificat certificatele de înmatriculare ale mai multor automobile, pentru a putea eli­bera respectivele autori­zații. În prezent, acesta a fost suspendat din funcție, așa cum prevede... [citește_tot_articolul]

23 Iunie 2022, 10:55 (14728 vizualizări - 7 comentarii)

EVENIMENT

Urziceni: Autorizație de construire eliberată ilegal, cu 20 de ani în urmă, motiv de dispută între instituțiile publice

Urziceni: Autorizație de construire eliberată ilegal, cu 20 de ani în urmă, motiv de dispută între instituțiile publice

Inspectoratul de Stat în Construcții Ialomița și Instituția Prefectului Județului Ialomița încearcă să desființeze în instanță o autorizație de construire eli­berată de Primăria Urziceni, în urmă cu... 20 de ani! Respectiva autorizație a fost emisă ilegal pentru construcția unui balcon, situat la parterul unui bloc al municipiului. Dacă instanța va aproba solicitarea, există posibilitatea ca respectivul balcon să fie demolat.

O situație incertă Situat la parterul unui bloc din apropierea Gării Urziceni, balconul respectiv este utilizat de actualul proprietar al apartamentului, o firmă... [citește_tot_articolul]

22 Iunie 2022, 14:05 (16117 vizualizări - 6 comentarii)

EVENIMENT

Polițiștii ialomițeni reclamă public deficitul de personal

Polițiștii ialomițeni reclamă public deficitul de personal

Luni, 20 iunie a.c., polițiștii ialomițeni, membrii ai celor două formațiuni sindicale din cadrul Poliției Române, au organizat un protest în fața Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița. Aceasta este prima manifestație a oamenilor legii din cadrul IPJ Ialomița care se desfășoară independent de calendarul protestelor susținute de cele două formațiuni sindicale.

Revendicările oamenilor legii Una dintre revendicările polițiștilor ialomițeni se referă la aplicare unitară a Legii 153/2017 privind salarizarea în sistemul bugetar. Polițiștii protestatari susțin că măririle salariale... [citește_tot_articolul]

21 Iunie 2022, 21:10 (4431 vizualizări - 15 comentarii)

SPORT

«Sunt fericit să văd oamenii bucurându-se în jurul meu!»

Fotbal, Liga a II-a, Unirea Slobozia/Costel Enache, antrenor

«Sunt fericit să văd oamenii bucurându-se în jurul meu!»

Să stai de vorbă cu noul antrenor al Unirii Slobozia este o adevărată plăcere. Trecem într-o manieră agreabilă prin principii, obiective și aspirații perso­nale ajungând, în final, la jazz și teatru. Costel Enache este genul acela de om căruia n-ai cum să nu-i dorești să aibă succes. Am încercat sentimentul acesta din vremea când antrena în prima divizie. Începem dialogul nostru prin câteva considerații despre vestimentația antrenorilor și firește că nu ne putem abține să-l întrebăm dacă și-a pus în bagaj paltonul (cunoașteți, desigur, vechea glumă gazetărească). Răspunsul vine prompt: «Nu mă reprezintă, eu sunt genul mai lejer. Dar, mi-am pus o geacă de iarnă în bagaj. Și mi-am luat și vopsea... [citește_tot_articolul]

21 Iunie 2022, 17:50 (8033 vizualizări - 0 comentarii)

SPORT

Promovarea se joacă în retur

Fotbal, baraj Liga a III-a, CS Glina-CS Amara 3-2

Promovarea se joacă în retur

Amara este campioana indubitabilă a județului Ialomița. A demonstrat și în deplasarea de la Glina acest lucru. Când vii dintr-un campionat oarecum sărac valoric, să obții un rezultat echilibrat acasă la campioana Ilfovului este o realizare. Pentru meciul de la Glina, Marius Pletea și Bruno Stroe au avut la dispo­ziție, din cauza multiplelor accidentări, doar 14 jucători. Primul 11 a fost: Bănescu-Croitoru, Voicu, Andrei, Tudor-M. Ilie, Gheorghe, Câlțea, Schindea-Constantin, Zaharia. A mai jucat  A. Ilie. Amara începe nesigur, iar ilfovenii deschid rapid scorul. După pauză, ialomițenii ies la joc și ratează o ocazie mare venită după o centrare a lui Schindea. La faza imediat următoare, Glina... [citește_tot_articolul]

21 Iunie 2022, 15:20 (12570 vizualizări - 1 comentariu)

Marți 23 Iun 2026
262 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Slobozia: Lampioane de Dragobete

O Asociație din Slobozia marchează Dragobetele într-un mod inedit. Cei 40 de membri ai Asociației «Interact» din Slobozia oferă lampioane în schimbul unei donații de 10 lei pentru secția Pediatrie a Spitalului ...[citește_toată_știrea]

24 Februarie 2017, 17:10
(4108 vizualizări - 2 comentarii)


AJOFM Ialomița: Locuri de muncă pentru persoanele private de libertate

Vineri, 24 februarie 2017, Agenția Județeană pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomita, în colaborare cu Penitenciarul Slobozia, a organizat la sediul instituției, «Bursa locurilor de muncă pentru persoane ...[citește_toată_știrea]

24 Februarie 2017, 14:25
(5383 vizualizări - 0 comentarii)


84 de ani de Protecție Civilă în România

«Ziua Protecției Civile» din România este un eveniment care prilejuiește rememorarea momentului istoric în urma căruia a fost înființată Apărarea Pasivă din România. Înaltul Decret Regal nr. 468 din 19 ...[citește_toată_știrea]

24 Februarie 2017, 12:20
(6035 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Combaterea braconajului piscicol

Polițiștii din cadrul Serviciului Județean de Poliție Transporturi Ialomița au organizat și desfășurat joi, 23 februarie 2017, pe raza municipiului Fetești și a comunelor arondate, o acțiune pe linie de ...[citește_toată_știrea]

24 Februarie 2017, 11:15
(4334 vizualizări - 0 comentarii)


ITM Ialomița: Campanie de informare

În cursul anului 2017, Inspectoratul Teritorial de Muncă Ialomița va desfășura o acțiune de informare privind obligațiile legale ale angajatorilor de a consulta lucrătorii și de verificare a organizării ...[citește_toată_știrea]

24 Februarie 2017, 10:20
(5568 vizualizări - 0 comentarii)


Campanie de donare de sânge în Protopopiatul Urziceni

Campanie de donare de sânge în Protopopiatul Urziceni

Pentru a veni în sprijinul semenilor noștri aflați în suferință, miercuri, 22 februarie 2017, în intervalul orar 8,00 -12,00, Biroul de Asistență Socială din cadrul Protopopiatului Urziceni a continuat ...[citește_toată_știrea]

22 Februarie 2017, 15:10
(5089 vizualizări - 0 comentarii)


Cosâmbești: Două persoane, rănite într-un accident rutier

Cosâmbești: Două persoane, rănite într-un accident rutier

În dimineața zilei de marți, 21 februarie 2017, în jurul orei 7,45, două autoturisme ce se deplasau pe DJ201 au fost implicate într-un accident rutier, la intrarea în localitatea Cosâmbești dinspre Slobozia ...[citește_toată_știrea]

21 Februarie 2017, 14:05
(4196 vizualizări - 0 comentarii)


Sistare temporară a alimentării cu gaze naturale la Fetești și Urziceni

Distrigaz Sud Rețele efectuează lucrări programate la rețeaua de distribuție a gazelor naturale pentru creșterea gradului de siguranță și continuitate în alimentarea cu gaze naturale. În acest caz, Distrigaz ...[citește_toată_știrea]

20 Februarie 2017, 19:05
(5337 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Furt din magazin

Polițiștii slobozeni au fost sesizați vineri, 17 februarie a.c., de angajata unei societăți comerciale din localitate cu privire la faptul că o persoană a sustras bunuri din magazin. În urma sesizării, ...[citește_toată_știrea]

20 Februarie 2017, 18:10
(3237 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Beți și fără permise, la volan

Trei bărbați, cu vârste cuprinse între 34 și 43 de ani, au fost depistați de polițiștii rutieri în timp ce conduceau autovehicule pe drumurile publice deși au consumat anterior băuturi alcoolice. Șoferii ...[citește_toată_știrea]

20 Februarie 2017, 17:55
(4297 vizualizări - 0 comentarii)


Acțiuni preventive ale polițiștilor ialomițeni

Pentru creșterea gradului de siguranță publică a cetățenilor, polițiști din toate structurile operative ale Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița au fost angrenați la acest sfârșit de săptămână ...[citește_toată_știrea]

20 Februarie 2017, 17:50
(3886 vizualizări - 0 comentarii)


Incendiu la Grecii de Jos

Un incendiu puternic a izbucnit, în seara zilei de sâmbătă, 18.02.2017, la două anexe ale unei societăți comerciale din localitatea Fierbinți Târg-Grecii de Jos. Cel mai probabil, flăcările au fost generate ...[citește_toată_știrea]

20 Februarie 2017, 13:50
(4028 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: Șomajul, în creștere

La sfârșitul lunii ianuarie 2017, în evidențele  Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița se aflau înregistrați 7638 șomeri, din care 1921 șomeri indemnizați, respectiv 5717 șomeri ...[citește_toată_știrea]

18 Februarie 2017, 14:05
(3902 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Venituri suplimentare la bugetul de stat de peste 1,443 milioane de lei

Inspectorii cu atribuțiuni de control din cadrul AJFP Ialomița au stabilit, în luna ianuarie 2017, venituri suplimentare la bugetul general consolidat în sumă de peste 1,443 milioane de lei, în urma a ...[citește_toată_știrea]

18 Februarie 2017, 12:50
(4946 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Întreruperi programate în alimentarea cu energie electrică

Enel Distribuție Dobrogea SA anunță, urmare a lucrărilor planificate de revizii, reparații și modernizări în rețeaua de distribuție, că alimentarea cu energie electrică va fi întreruptă în zonele și în ...[citește_toată_știrea]

18 Februarie 2017, 11:45
(3722 vizualizări - 0 comentarii)


Controale ale DSVSA Ialomița

Direcția Sanitară Veterinară și pentru Siguranța Alimentelor Ialomița, prin personalul de specialitate, conform Programului Național de Supraveghere și Control, a efectuat în perioada 01.02-15.02.2017, ...[citește_toată_știrea]

18 Februarie 2017, 10:10
(4481 vizualizări - 0 comentarii)


Poliția Rutieră Ialomița: Amenzi de 8500 de lei

Marți, 14 februarie 2017, polițiștii rutieri au continuat acțiunile desfășurate pentru prevenirea evenimentelor rutiere, precum și pentru conștientizarea conducătorilor auto cu privire la riscurile la care ...[citește_toată_știrea]

15 Februarie 2017, 18:40
(5471 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Arestat pentru tentativă de omor

Polițiștii de Investigații Criminale din cadrul IPJ Ialomița au acționat pe raza de competență pentru depistarea persoanelor urmărite, dispărute de la domiciliu sau care se sustrag de la executarea unor ...[citește_toată_știrea]

15 Februarie 2017, 18:15
(7235 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Prinsă după ce a furat din magazin

Polițiștii feteșteni au fost sesizați marți, 14 februarie a.c., de angajatul unei societăți comerciale din localitate, cu privire la faptul că o persoană a sustras bunuri din magazin. În urma sesizării ...[citește_toată_știrea]

15 Februarie 2017, 18:05
(3441 vizualizări - 0 comentarii)


ANOFM: S-a prelungit perioada de înscriere pentru oferta de muncă sezonieră în agricultură în Danemarca

Agenția Națională pentru Ocuparea Forței de Muncă, prin serviciul de ocupare EURES România, va organiza în prima jumătate a lunii martie 2017, la Brașov, Bursa locurilor de muncă sezoniere în sectorul agricol ...[citește_toată_știrea]

15 Februarie 2017, 13:45
(6124 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Rambursări TVA

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița rambursează TVA, conform selecției naționale, în luna februarie 2017, în valoare totală de 3,378 milioane de lei. Suma include, în ordinea vechimii ...[citește_toată_știrea]

15 Februarie 2017, 11:25
(5886 vizualizări - 0 comentarii)


anunț vânzare

societate comercială vinde în Slobozia
hală industrială
C1-atelier mecanic, 880 mp, din cărămidă
C2-magazie din cărămidă, 24 mp
C3-șopron metalic, 73 mp
C5-magazie din bolțari, 757 mp
C6-rezervor subteran, 9 mp
teren aferent 6470,42 mp
situat în zona industrială-OIERIE
Pentru vizualizare spații
și relații legate de preț
vă rugăm sunați la tel. 0243/213.390

15 Februarie 2017, 10:50


anunț vânzare

societate comercială
vinde
• freză FUS 32,
• strung SN 402x4000
• strung SN 600
Relații suplimentare la
tel. 0722/650.547

15 Februarie 2017, 10:45


anunț vânzare

Societate comercială
vinde fostul cinematograf
și teren în suprafață de 1579,35 mp
situat în centrul orașului Hârșova
pentru vizualizare spațiu
și relații legate de preț
vă rugăm sunați la 0243/213.390

15 Februarie 2017, 10:40


anunț vânzare

societate comerciala
vinde spațiu
«Magazin Universal Rușețu»
și teren în suprafață de 683,24 mp
situat în comuna Rușețu, jud. Buzău
pentru vizualizare spațiu
și relații legate de preț
vă rugăm sunați la 0243/213.390

15 Februarie 2017, 10:40


Ialomița: Beți și fără permise, la volan

Un tânăr, de 20 de ani, din localitatea Amara, a fost depistat de polițiștii rutieri în timp ce conducea un autovehicul pe drumurile publice, deși avea acest drept suspendat. De asemenea, alt tânăr, de ...[citește_toată_știrea]

13 Februarie 2017, 18:10
(6610 vizualizări - 0 comentarii)


ISU Ialomița: «Salvator din pasiune»-Vino alături de noi!

Inspectoratul pentru Situații de Urgență «Barbu Catargiu» al județului Ialomița lansează faza a doua a campaniei de recrutare a voluntarilor din rândul cetățenilor dornici de colaborare cu profesioniștii ...[citește_toată_știrea]

13 Februarie 2017, 14:05
(5308 vizualizări - 0 comentarii)


Studenți în practică la Jandarmeria Ialomița

Studenți în practică la Jandarmeria Ialomița

În perioada 13 februarie-12 martie 2017, trei studenți ai Academiei de Poliție «Alexandru Ioan Cuza», arma «Jandarmi», vor efectua stagiul de practică în cadrul Inspectoratului de Jandarmi Județean Ialomița ...[citește_toată_știrea]

13 Februarie 2017, 12:45
(4515 vizualizări - 0 comentarii)


Instituția Prefectului Ialomița informează

Platforma on-line dedicată programărilor pentru depunerea documentelor în vederea examinării/reexaminării pentru obținerea permisului de conducere și preschimbării permiselor de conducere românești/străine ...[citește_toată_știrea]

9 Februarie 2017, 16:35
(3732 vizualizări - 0 comentarii)


Cisternă cu GPL, derapată între Căzănești și Balaciu

Cisternă cu GPL, derapată între Căzănești și Balaciu

O cisternă încărcată cu GPL a derapat între Căzănești și Balaciu și s-a răsturnat între Căzănești și Balaciu. Evenimentul s-a produs miercuri, 8 februarie 2017, fiind cauzat de poleiul instalat pe drumul ...[citește_toată_știrea]

8 Februarie 2017, 16:40
(3305 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Suporter în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Alin în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» marius în CNAIR: Circulație închisă pe bretelele de intrare și ieșire ale A2 din zona Drajna, joi, 23 aprilie 2026 Toma în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! cetatean în Bărbat din Bărbulești, prins în flagrant și reținut pentru «șantaj» Anca în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» suporter în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Vasile în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» vilă complex Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 17 iunie 2026 Any în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Alecu în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! base marinaru în Stelnica și Punctul de Acostare «Regina Maria», creștere a numărului de turiști ion negativ în A fost construită una dintre cele mai mari instalații de stocare a energiei verzi din România cioban în Dezastrul funciar de la Primăria Axintele Parinte în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! AlexDan în Lipsă de «transparență» în Consiliul Local Slobozia Preda în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Mary în Reabilitarea Ștrandului Municipal, abandonată de administrația Potor Mary în Restanțe de 7,3 milioane de lei pentru facturile de apă și canalizare către operatorul Urban SA Slobozia NOBODY în «Candidatul 10510», în sfârșit director general adjunct la DGASPC Ialomița!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...