Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Organele judiciare din Ialomița au renunțat la urmărirea penală în peste 400 dosare de braconaj piscicol

Organele judiciare din Ialomița au renunțat la urmărirea penală în peste 400 dosare de braconaj piscicol

La sfârșitul lunii mai, World Wide Fund for Nature a dat publicității un raport privind situația anchetelor deschise la nivel național în ceea ce privește infracțiunile comise în legătură cu protecția biodiversității din păduri și ape. Specialiștii acestei organizații neguvernamentale a cărei misiune este conservarea naturii au analizat situația dosarelor penale intrate în «stocurile» Parchetelor, în perioada 2015-2020. Ialomița a fost la rândul său cuprinsă în această cercetare, iar conclu­ziile sunt revoltătoare. În toate cele 704 anchete înregistrate în această perioadă de timp, mai bine de jumătate dintre acestea pentru «braconaj piscicol», s-au dispus măsuri de renunțare la urmărirea penală... [citește_tot_articolul]

21 Iunie 2022, 13:20 (4668 vizualizări - 3 comentarii)

SPORT

De 3 ori bronz pentru Slobozia

Scrimă, Campionatul Național pentru Copii

De 3 ori bronz pentru Slobozia

Săptămâna trecută, la București s-a desfășurat Campionatul Național de Scrimă adresat copiilor. A fost un bun prilej pentru micii sabreri de la CSS Slobozia să-și arate măiestria. Delegația ialomițeană, coordonată de profesorul Marin Cruțu, a obținut 3 medalii, toate de bronz. Îmbu­curător este faptul că au început să se impună și fetele, capitol la care Slobozia nu a mai excelat de multă vreme. Prima medalie a fost obținută de Marta Neagu, la categoria «U13». La o zi distanță, micuța Maya Yana Zikovski a luat bronzul la ca­tegoria de vârstă 8-9 ani. Replica băieților a venit în a treia zi de concurs: Damian Neagu a luat bronzul categoriei 10-11 ani.... [citește_tot_articolul]

21 Iunie 2022, 11:25 (12564 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Doamna Rodicaaaaaa! Chiar dacă Slobozia nu vă vrea, noi vă vrem!

Doamna Rodicaaaaaa! Chiar dacă Slobozia nu vă vrea, noi vă vrem!

Aflată în evidentă pierdere de formă (electorală, doamna senator, electorală!), juna Rodica a deschis o nouă linie a frontului pe bulevardul Unirii. După cum vedeți în imagine, ea a identificat niște «Dorei» care pun cimentul la rădăcina arboretului stradal. Salutăm proletar lupta cu administrația locală și ne alăturăm după umilele noastre puteri acestui efort parlamentar neobosit și de neostoit. De trei ori ura pentru Rodica!

Dacă Rodica n-ar fi existat...
...ar fi trebuit inventată. Slavă Domnului însă că domnia sa există. Și că, pentru a pedepsi pentru păcatele de­zinteresului... [citește_tot_articolul]

20 Iunie 2022, 15:10 (4832 vizualizări - 8 comentarii)

EVENIMENT

Slobozia, orașul-șantier

Slobozia, orașul-șantier

bonus: O duzină de proiecte edilitare demarate în ultimele 12 luni

Goana după accesarea fondurilor europene a transformat Slobozia într-un șantier uriaș. La acest moment, conform declarațiilor oficiale, se află în diferite stadii de implementare nu mai puțin de 7 proiecte finanțate din fonduri europene. Deschiderea acestor șantiere riscă să paralizeze activitatea economică și socială a orașului. «Încercăm să reducem la mimim disconfortul creat de aceste șantiere. Tuturor ne e greu, dar sunt convins că slobozenii înțeleg necesitatea acestor investiții!» susține primarul Dragoș Șoare.

Rău cu rău, dar... La Slobozia, administrația Soare a semnat ordinul... [citește_tot_articolul]

20 Iunie 2022, 10:55 (4299 vizualizări - 12 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Investiție în Sănătate, în comuna Mihail Kogălniceanu

Investiție în Sănătate, în comuna Mihail Kogălniceanu

Îmbunătățirea condițiilor în care se oferă asistență medicală în mediul rural este o prioritate pentru aleșii locali. În comuna Mihail Kogălniceanu, administrația locală a inițiat un proiect prin care dorește să reabiliteze dispensarul medical al localității. Sursa de finanțare este Compania Națională de Investiții, iar inițiativa se află în prezent în faza de evaluare. Dacă proiectul va fi considerat eligibil, administrația locală a comunei Mihail Kogălniceanu va beneficia de 1,9 milioane de lei pentru renovarea integrală a întregului cabinet medical. «Suntem interesați să dezvol­tăm infrastructura de Sănătate la nivelul comunității noastre!» a precizat Mihăiță Barbu, primarul localității.
... [citește_tot_articolul]

19 Iunie 2022, 17:05 (11532 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

POLITICĂ

«Avem nevoie de politicieni care să legifereze în favoarea țării!»

Deputatul AUR Silviu-Titus Păunescu

«Avem nevoie de politicieni care să legifereze în favoarea țării!»

După aproape 2 ani de mandat, deputatul AUR Silviu-Titus Păunescu face bilanțul perioadei în care a reprezentat Ialomița în Parlamentul României. În opinia sa, legislația susținută și aprobată de către partidele politice care asigură majoritatea parlamentară afectează grav România la nivel economic și administrativ. «Avem nevoie de politicieni care să legifereze în favoarea țării! Lupta AUR nu e suficientă pentru a bloca legile defavorabile României. Avem nevoie de susținerea tuturor, în fiecare zi!» a declarat parlamentarul Alianței pentru Unirea Românilor, Silviu-Titus Păunescu.

Bilanț legislativ după aproape 2 ani de mandat... [citește_tot_articolul]

19 Iunie 2022, 12:25 (14259 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

REPORTAJ

Ialomița vinde mierea «tinereții fără batrânețe»

Ialomița vinde mierea «tinereții fără batrânețe»

«FarmConect» ne-a lăsat primele amintiri. Un utilaj agricol de 500000 de euro, cățelul electronic care detectează bolile culturilor, tractoarele care se pilotează din spatele monitoarelor... și, poate, absența notabilă a premierului Nicolae Ciucă. Numai că pe noi ne-a fascinat singurul produs din Ialomița al cărui renume a depășit granițele țării. Și care, de-acum, are și o poveste pe care am ales să o spunem. Povestea mierii care ne promite «tinerețea fără bătrânețe»!

«Moș Costache» se îndreaptă spre majorat Brandul «Moș Costache» are 17 ani. Și anul viitor, cu puțin noroc, își va... [citește_tot_articolul]

18 Iunie 2022, 17:05 (12586 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Comuna Dridu investește în Educație

Vești bune din mediul rural

Comuna Dridu investește în Educație

În ultimii 2 ani, eforturile administrației locale din comuna Dridu au transformat localitatea într-o alternativă atractivă pentru locuitorii comunelor învecinate. Aici își aduc mămicile din Jilavele, Adâncata și Moldoveni copiii la școală, aici aleg tinerii să-și oficieze cununiile civile... Și tot aici, susține primarul Lucian Dumitru, «funcționarii publici se ajută reciproc» ca să asigure buna funcționare a admi­nistrației. Pare greu de crezut, dar nu e imposibil!

Educația ca prioritate administrativă Primarul Lucian Dumitru e la primul mandat. Cel mai important, crede el. A intrat... [citește_tot_articolul]

18 Iunie 2022, 12:40 (11996 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

«Criza economică nu înseamnă criză alimentară!»

Deputatul PSD Ștefan Mușoiu

«Criza economică nu înseamnă criză alimentară!»

Deputatul social-democrat Stefan Mușoiu demontează pu­blic afirmațiile potrivit cărora România se va confrunta în perioada imediat următoare cu o criză alimentară. «Sunt simple spe­culații, lansate de Opoziție pentru a crește în sondajele de opinie. România produce mai mult decât consumă!» a declarat Ștefan Mușoiu.

Datele statistice confirmă realitatea Președintele executiv al PSD Ialomița, Ștefan Mușoiu consideră că informațiile privind o așa-zisă criză alimentară internă sunt panicarde și speculative. Deputatul social-democrat demontează aceste afirmații argumentând că «trebuie făcută... [citește_tot_articolul]

17 Iunie 2022, 15:40 (4594 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Slobozia: 100000 de euro pentru Festivalul «FreeLand»

Slobozia: 100000 de euro pentru Festivalul «FreeLand»

Slobozia organizează în perioada 8-10 iulie 2022 prima ediție a unui Festival dedicat cu pre­cădere tinerilor. Locația aleasă pentru acest eve­niment este Pădurea Peri, iar bugetul alocat de Municipalitate pentru vedetele care vor susține recitaluri în cele 3 seri se apropie de 100000 de euro. «Este un eveniment profesionist, organizat cu ajutorul profesioniștilor!» susține părintele Cătălin Stanciu, directorul Direcției Educație, Cultură și Tineret din cadrul Primăriei Slobozia.

Festivalul se bazează pe 650 de chestionare Ideea organizării unui Festival dedicat tinerilor a fost lansată... [citește_tot_articolul]

17 Iunie 2022, 11:05 (7920 vizualizări - 17 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

5 motive să îți faci piața zilnic la noul magazin Supeco

5 motive să îți faci piața zilnic la noul magazin Supeco

Rețeaua de magazine de tip discount Supeco, cu 27 de magazine deschise în România, a ajuns acum și în orașul nostru. Nou magazin Supeco, deschis de către Carrefour, se află în incinta centrului comercial Park Plaza și oferă un sortiment vast de peste 5.500 de produse la cele mai bune prețuri și oferte avantajoase pentru super-economii.
Am vizitat magazinul împreună cu familia pentru cumpărăturile noastre de zi cu zi și iată ce am descoperit:

Fructele și legumele sunt proaspete, de sezon
Fructele și legumele au culoare, miros și gust-a fost o plăcere să ne plimbăm printre rafturi. Oferta de sezon este foarte variată. Noi am cumpărat cireșe și căpșuni, la... [citește_tot_articolul]

17 Iunie 2022, 10:50 (15293 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Încep preselecțiile pentru Festivalul «Trofeul Tinereții» Amara 2022

Încep preselecțiile pentru Festivalul «Trofeul Tinereții» Amara 2022

Pe data de 17 iunie 2022, între orele 11,00 și 18,00, la Slobozia, în cadrul Sălii «Europa» a Consiliului Județean Ialomița se desfășoară preselecțiile pentru ediția cu numărul 54 a Festivalului «Trofeul Tinereții», eveniment găzduit de stațiunea balneară Amara. Potrivit calendarului, anul acesta concursul muzical va avea loc în incinta Grădinii de Vară din Amara, închisă anul trecut din cauza lucrărilor de modernizare.

Două zile de muzică ușoară la Amara Dacă ediția de anul trecut s-a desfășurat la începutul lunii septembrie, în condițiile impuse de pandemia de COVID-19, Festivalul... [citește_tot_articolul]

16 Iunie 2022, 15:20 (13094 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Cursurile de formare profesională a profesorilor, o «afacere» de 70 mii de lei/an

În Ialomița

Cursurile de formare profesională a profesorilor, o «afacere» de 70 mii de lei/an

Casa Corpului Didactic Ialomița are rolul de a-i forma pe dascăli și de a-i pregăti pentru viața la catedră. În realitate, formarea profesorilor ialomițeni reprezintă o afacere prin care CCD Ialomița încasează anual aproximativ 70 mii de lei. Mai mult decât atât, doar o mică parte din cursuri sunt acreditate oficial de către Ministerul Educației. Restul beneficiază de un soi de aprobare formală, pentru a căpăta un aspect de legalitate.

Cursuri doar pe hârtie Casa Corpului Didactic Ialomița este condusă de profesorul Gabriela Borodea. Biroul acesteia este plin ochi de bibliorafturi,... [citește_tot_articolul]

16 Iunie 2022, 11:10 (15335 vizualizări - 9 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Tribunalul Ialomița a respins acțiunile deponenților CAR Învățământ Slobozia

Tribunalul Ialomița a respins acțiunile deponenților CAR Învățământ Slobozia

Practică neunitară a instanțelor din Slobozia în ceea ce privește cererile înaintate de către deponenții CAR Învățământ Slobozia. În perioada 2020-2021, la Judecătoria Slobozia au fost înregistrate aproximativ 100 de dosare prin care oamenii cereau înapoierea banilor depuși. Un sfert dintre aceste acțiuni au fost soluționate în favoarea deponenților, însă soluțiile au fost atacate la Tribunalul Ialomița. Cea mai mare instanță din județ a înclinat însă balanța în favoarea CAR Slobozia, lăsându-i pe oameni fără banii pe care sperau să-i primească.

Ancheta penală bate pasul pe loc Scandalul... [citește_tot_articolul]

15 Iunie 2022, 13:10 (16231 vizualizări - 23 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Proiectul rețelei de gaze al Primăriilor Fetești și Stelnica a fost aprobat

Proiectul rețelei de gaze al Primăriilor Fetești și Stelnica a fost aprobat

Ministerul Dezvoltării, Lucrărilor Publice și Admi­nistrației a aprobat pentru finanțare proiectul privind realizarea rețelei de alimen­tare cu gaz metan inițiat de Primăria Fetești, în parteneriat cu Primăria Stelnica. Valoarea totală a acestui proiect este de 132,5 milioane de lei.

Rețea de gaze pentru două comunități locale Recent, Ministerul Dezvol­tării a publicat lista cu primele 73 de proiecte aprobate pentru investiții în extinderea și moder­nizarea infrastructurii de distri­buție a gazelor naturale, finanțate prin Programul Național de Investiții «Anghel Saligny». Printre acestea... [citește_tot_articolul]

14 Iunie 2022, 19:10 (16380 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

SPORT

Activ Slobozia va continua în Liga a II-a

Fotbal feminin

Activ Slobozia va continua în Liga a II-a

Echipa de fotbal feminin a Sloboziei a promovat, anul trecut, în eșalonul secund și, chiar dacă puțini o creditau cu șanse, a reușit să se mențină la acest nivel. Pe 29 mai 2022, fetele antrenate de Marius Chițoiu au trecut cu 3-0 de Măgurele Bacău și, cu 17 puncte, cumulate din 5 victorii și 2 egaluri, echipa a terminat Campionatul pe locul 6. Performanța este cu atât mai mare cu cât în retur Activ s-a bazat pe 18 jucătoare cu vârste cuprinse între 14 și 19 ani. «Veterana» Monica Badea a fost și singura jucătoare adusă din afara județului, de la Târgoviște. În rest, proiectul s-a bazat numai pe jucătoare din județul Ialomița.

Începutul a fost greu... [citește_tot_articolul]

14 Iunie 2022, 17:40 (14387 vizualizări - 0 comentarii)

SPORT

A plecat și Oana Bucă

Handbal, Divizia A, CSM Unirea Slobozia

A plecat și Oana Bucă

CSM Unirea Slobozia schimbă rândurile. Momentan, titularele din sezonul recent încheiat pleacă, una câte una, la «mai bine». Căpitanul echipei, Cătălina Sava, a ales să-și continue cariera la CSM Ploiești, echipă care, deși s-a clasat mult în urma Sloboziei, va beneficia, și în sezonul viitor, de o finanțare mult mai serioasă. Pivotul Andriyana Naumenko a dat curs, în mod firesc, ofertei venite de la reputatul antrenor Gheorghe Tadici și a semnat cu HC Zalău. De curând, a fost confirmată și plecarea golgheterei echipei, Oana Maria Bucă. Venită vara trecută de la Activ Ploiești, Oana Bucă și-a arătat clasa, mai cu seamă pe faza ofensivă, marcând pentru echipa noastră 125 de goluri. Pe lângă acestea... [citește_tot_articolul]

14 Iunie 2022, 14:50 (14045 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Procurorii din Fetești au dovedit, după 5 ani, că o fetiță a fost violată!

Revoltător

Procurorii din Fetești au dovedit, după 5 ani, că o fetiță a fost violată!

Agresiunea sexuală a unei minore din Ialomița, care la data comiterii faptelor avea doar 11 ani, a fost dovedită de procurorii Parchetului de pe lângă Judecătoria Fetești abia după 5 ani. Inculpatul cauzei este chiar tatăl victimei și a fost deferit justiției în urmă cu o săptămână, deși a intrat în vizorul anchetatorilor în anul 2017. Procurorii din Fetești dau vina pe întârzierea rezultatelor expertizelor judiciare. Pe numele bărbatului nu a fost impusă vreo măsură preventivă, acesta fiind lăsat în libertate, de care se bucură și în momentul de față. În prezent victima sa, care acum a împlinit vârsta de 16 ani, se află internată într-un centru de plasament din cadrul Direcției Generale de Asistență... [citește_tot_articolul]

14 Iunie 2022, 13:10 (12727 vizualizări - 4 comentarii)

SPORT

Costel Enache, noul antrenor al Unirii Slobozia

Fotbal, Liga a II-a

Costel Enache, noul antrenor al Unirii Slobozia

După 18 luni, al doilea mandat al lui Adrian Mihalcea la Unirea Slobozia s-a încheiat. Cel mai titrat antrenor din istoria galben-albaștrilor a ales să-și continue cariera în Liga I, la Chindia Târgoviște. La 6 zile după plecarea lui Mihalcea, conducerea ialomițenilor a numit un nou antrenor principal. După ce s-au vehiculat mai multe nume, Lemnaru&Co s-au oprit asupra fostului antrenor de la Politehnica Iași, Constantin Enache. O alegere inspirată, spunem noi, având în vedere experiența antrenorului în primele două divizii. Dacă va reuși să țină ștacheta la nivelul la care a ridicat-o Mihalcea, vom vedea.

Cine e Costel Enache... [citește_tot_articolul]

14 Iunie 2022, 11:20 (9052 vizualizări - 2 comentarii)

EVENIMENT

Primăriile ialomițene, amendate din cauza depozitelor de gunoi

Primăriile ialomițene, amendate din cauza depozitelor de gunoi

Depozitarea necontrolată de deșeuri a adus amenzi administrațiilor locale din Ialomița. În urma controalelor efectuate în teren, în primăvara acestui an, comisarii Gărzii de Mediu Ialomița au descoperit zeci de gropi de gunoi unde oamenii aruncau deșeurile fără a fi trași la răspundere. Ca urmare a acelor constatate, s-au aplicat sancțiuni de peste 50 mii de lei. Oficialii instituției susțin că reprezentanții administrațiilor locale au achitat sancțiunile. Urmează acum o reverificare în teren pentru a vedea dacă respectivele gropi au fost închise. În caz contrar, vor fi aplicate noi sancțiuni.

Deșeurile, greu de gestionat... [citește_tot_articolul]

13 Iunie 2022, 15:05 (12368 vizualizări - 4 comentarii)

Miercuri 24 Iun 2026
269 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Fetești: Flăcările au izbucnit de la coșul sobei

Seria incendiilor cauzate de sistemele de încălzire locală neîntreținute corespunzător a debutat în acest sezon la casa unui cetățean din Fetești. Coșul unei sobe cu acumulare de căldură neprotejat termic ...[citește_toată_știrea]

18 Octombrie 2010, 13:30
(15735 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Fetești incendiu


Slobozia: Hoțul a furat din mașină

Pentru săvîrșirea infracțiunii de furt calificat este cercetat și un bărbat, de 32 de ani, domiciliat în Slobozia, suspectat că în noaptea de sîmbătă spre duminică, 16/17 octombrie a.c., a sustras mai multe ...[citește_toată_știrea]

18 Octombrie 2010, 13:29
(13826 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia furt


Țăndărei: Fetiță de 10 ani, accidentată

Joi, 14 octombrie, la Țăndărei, o minoră de 10 ani, din Perieți, a fost accidentată. Copila a încercat să traverseze strada în fugă, prin loc nepermis și fără să se asigure. Fetița a vrut să treaca strada ...[citește_toată_știrea]

15 Octombrie 2010, 17:57
(15224 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: 12 hoți, prinși de polițiști

Miercuri 13 octombrie, polițiștii din Urziceni au desfășurat în localitate o acțiune ce a vizat prevenirea și combaterea furturilor din incinta firmelor și din autovehicule. De asemenea, un alt punct al ...[citește_toată_știrea]

15 Octombrie 2010, 17:53
(13592 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Urziceni hoți


Ialomița: Furturile se înmulțesc

În dimineața zilei de joi, 14 octombrie, un feteștean a reclamat la Poliție faptul că în cursul nopții persoane necunoscute au pătruns în curtea locuinței sale de unde au furat mai multe păsări. În urma ...[citește_toată_știrea]

15 Octombrie 2010, 17:51
(18605 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Ialomița furt


Fetești: La furat de cereale din TIR

În noaptea de miercuri spre joi, respectiv 13 spre 14 octombrie, un echipaj de poliție din Fetești a surprins în flagrant doi tineri în timp ce încercau să fure bunuri dintr-un autotren staționat. La vederea ...[citește_toată_știrea]

15 Octombrie 2010, 17:47
(14664 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Fetești furt


Ședința Colegiului Prefectural

Joi, 21 octombrie, Colegiul Prefectural se întrunește în ședința lunară de lucru, avînd o ordine de zi formată din patru teme de dezateri. Pe scurt, membrii Colegiului Prefectural vor asista la prezentarea ...[citește_toată_știrea]

14 Octombrie 2010, 18:22
(18136 vizualizări - 1 comentariu)


Soț și soție din Slobozia, acuzați de trafic de persoane

Trafic de minori și trafic de persoane sînt acuzațiile care se rețin în sarcina a doi slobozeni, soț și soție, după ce timp de aproximativ șapte luni au exploatat zece persoane fără adăpost. «Cei doi au ...[citește_toată_știrea]

14 Octombrie 2010, 13:40
(18328 vizualizări - 3 comentarii)


Țigări de contrabandă la Fetești

În baza unor informații și a unei autorizații de percheziție emisă de Judecătoria Fetești polițiști, inspectori ai Gărzii Financiare Ialomița, cu sprijinul lucrătorilor Serviciului de Intervenție Rapidă ...[citește_toată_știrea]

14 Octombrie 2010, 13:39
(16265 vizualizări - 0 comentarii)


Firmele, obligate să-și anunțe locurile de muncă vacante

Agenția Județeană pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița reamintește agenților economici care își au sediul sau domiciliul pe raza județului Ialomița faptul că, în conformitate cu prevederile legale, ...[citește_toată_știrea]

13 Octombrie 2010, 15:25
(14155 vizualizări - 1 comentariu)


Fiscul ialomițean, locul 5 pe țară la încasări

«Direcția Generală a Finanțelor Publice Ialomița informează că în luna septembrie 2010 a fost încasată la bugetul general consolidat suma de 50,39 milioane lei, în procent de 113,72% față de plan, procentul ...[citește_toată_știrea]

13 Octombrie 2010, 15:21
(16596 vizualizări - 1 comentariu)


Slobozia: Copil de 13 ani încerca să fure din magazin!

Un minor de 13 ani, instituționalizat într-un centru de plasament din Slobozia, a fost prins în flagrant în timp ce încerca să fure bunuri dintr-un magazin. Fapta s-a produs în noaptea de 12 spre 13 octombrie ...[citește_toată_știrea]

13 Octombrie 2010, 15:20
(14659 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia copil hoț


Fetești: «Șofer» fără permis

În noaptea de marți spre miercuri, respectiv 12 spre 13 octombrie, polițiștii feteșteni au oprit în trafic un autoturism întrucît se deplasa cu farurile stinse. În urma verificărilor polițiștii au constatat ...[citește_toată_știrea]

13 Octombrie 2010, 15:19
(13333 vizualizări - 0 comentarii)


Sinești: Hoț încarcerat

Un tînăr de 27 ani a fost prins marți, 12 septembrie, după ce timp de doi ani a fost urmărit. Infractorul a fost prins în urma unei acțiuni polițienești în localitatea Sinești. În anii 2008 și 2009, Judecătoria ...[citește_toată_știrea]

13 Octombrie 2010, 15:18
(12675 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Sinești arestare


Cocora: Cercetat penal pentru deținerea de deșeuri periculoase

Polițiștii ialomițeni au descoperit în depozitul unei societăți comerciale din Cocora o cantitate semnificativă de produse de uz fitosanitar cu termenul de valabilitate expirat. Acțiunea s-a desfășurat ...[citește_toată_știrea]

13 Octombrie 2010, 15:17
(13047 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Sport a fost actualizată!

Cele mai noi știri din sportul ialomițean. ...[citește_toată_știrea]

12 Octombrie 2010, 18:29
(8421 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. ...[citește_toată_știrea]

12 Octombrie 2010, 18:13
(8462 vizualizări - 0 comentarii)


Cultura romani, pe scena Festivalului «Identitate și cultură romă»

«Identitate și cultură romă» este titlul unui nou Festival pus în scenă, joi, 14 octombrie la Fetești. Aflat la prima ediție, evenimentul reunește reprezentanți ai autorităților publice locale, județene ...[citește_toată_știrea]

12 Octombrie 2010, 15:08
(15630 vizualizări - 1 comentariu)


Vitezomanii, amendați cu peste 66000 de lei

Șoferii ialomițeni au încasat în week-endul precedent peste 270 de contravenții la regimul circulației, valoarea amenzilor depășind 66 mii de lei. Cele mai multe abateri constatate de polițiști s-au concretizat ...[citește_toată_știrea]

12 Octombrie 2010, 15:06
(11999 vizualizări - 0 comentarii)


Lemnele, în atenția polițiștilor feteșteni

Luni, 11 octombrie, polițiștii feteșteni au desfășurat o acțiune pe linia prevenirii și combaterii comerțului ilegal de lemne. Polițiștii organizați în filtre rutiere au verificat 14 mașini și au legitimat ...[citește_toată_știrea]

12 Octombrie 2010, 15:05
(12562 vizualizări - 2 comentarii)


Școlile, prioritate pentru polițiștii ialomițeni

«În perioada 11-15 octombrie, la nivel național, polițiștii vor intensifica acțiunile de prevenire și combatere a delincvenței juvenile și asigurarea climatului de siguranță publică în incinta și zona adiacentă ...[citește_toată_știrea]

12 Octombrie 2010, 15:04
(14177 vizualizări - 0 comentarii)


Acțiuni preventive la Urziceni

Prevenirea furturilor din firme și evitarea faptelor violente au fost aspecte urmărite de acțiunea desfășurată de polițiștii din Urziceni, luni, 11 octombrie. Astfel, au fost verificați 16 agenți economici ...[citește_toată_știrea]

12 Octombrie 2010, 15:02
(14841 vizualizări - 0 comentarii)


Patru persoane și-au pierdut viața într-un accident rutier

Tragedie în apropierea localității Sinești, pe DN2, la km 35. Patru persoane și-au pierdut viața și o a cincea a fost grav rănită în urma unui accident rutier. Cumplitul incident s-a produs în timp ce un ...[citește_toată_știrea]

11 Octombrie 2010, 14:01
(15342 vizualizări - 1 comentariu)

Taguri: Sinești accident


Săveni: La plimbare cu mașina furată și beat la volan

Duminică, 10 octombrie, dimineața polițiștii rutieri aflați pe raza comunei Săveni au oprit pentru un control de rutină o mașină înmatriculată în Capitală. Întrucît mirosea a alcool, șoferul, un bucureștean ...[citește_toată_știrea]

11 Octombrie 2010, 13:51
(15517 vizualizări - 1 comentariu)


Slobozia: I-au dat foc la Chrysler

Un autoturism Chrysler a fost cuprins de flăcări duminică noaptea, 10 octombrie a.c., în jurul orei 22.00, pe strada Cărămidari din Slobozia. Întrucît în apropierea autoturismului au fost descoperite două ...[citește_toată_știrea]

11 Octombrie 2010, 13:33
(13911 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia incendiu


Ialomița: Inconștienți în trafic

În noaptea de vineri spre sîmbătă, respectiv 8 spre 9 octombrie, polițiștii feteșteni au prins un tînăr din localitate care conducea mașina în stare de ebrietate. La testarea cu aparatul Drager a conducătorului ...[citește_toată_știrea]

11 Octombrie 2010, 10:28
(13408 vizualizări - 0 comentarii)


Hoți de fier vechi prinși de polițiști

Doi feteșteni, de 30 și 35 de ani, sînt cercetați penal de polițiști pentru furt după ce au fost identificați ca fiind autorii mai multor furturi de obiecte metalice. Furturile au fost anunțate polițiștilor ...[citește_toată_știrea]

11 Octombrie 2010, 10:25
(14041 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Fetești hoți


Primăriile pot împrumuta bani de la Ministerul Finanțelor pentru a-și achita datoriile

Direcția Generală a Finanțelor Publice Ialomița informează agenții economici care înregistreză creanțe neîncasate de la unitățile administrativ-teritoriale și, în acelasi timp, au obligații fiscale neachitate ...[citește_toată_știrea]

11 Octombrie 2010, 10:23
(18641 vizualizări - 0 comentarii)


Acțiuni preventive pe timp de noapte

Sîmbătă, 9 octombrie, polițiștii ialomițeni au desfășurat o amplă acțiune de prevenire a faptelor antisociale în 33 de comune. Rezultatele activităților s-au concretizat în constatarea a 7 infracțiuni pentru ...[citește_toată_știrea]

11 Octombrie 2010, 10:16
(16740 vizualizări - 0 comentarii)


Viitura toxică de pe Dunăre nu a ajuns în Ialomița

Inspectorii sanitar-veterinari ai DSV Ialomița au monitorizat traseul fluviului Dunărea și brațul Borcea la nivelul județului Ialomița ca urmare a viiturii cu substanțe toxice provenit din Ungaria. Potrivit ...[citește_toată_știrea]

11 Octombrie 2010, 10:14
(14808 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Suporter în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Alin în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» marius în CNAIR: Circulație închisă pe bretelele de intrare și ieșire ale A2 din zona Drajna, joi, 23 aprilie 2026 Toma în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! cetatean în Bărbat din Bărbulești, prins în flagrant și reținut pentru «șantaj» Anca în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» suporter în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Vasile în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» vilă complex Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 17 iunie 2026 Any în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Alecu în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! base marinaru în Stelnica și Punctul de Acostare «Regina Maria», creștere a numărului de turiști ion negativ în A fost construită una dintre cele mai mari instalații de stocare a energiei verzi din România cioban în Dezastrul funciar de la Primăria Axintele Parinte în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! AlexDan în Lipsă de «transparență» în Consiliul Local Slobozia Preda în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Mary în Reabilitarea Ștrandului Municipal, abandonată de administrația Potor Mary în Restanțe de 7,3 milioane de lei pentru facturile de apă și canalizare către operatorul Urban SA Slobozia NOBODY în «Candidatul 10510», în sfârșit director general adjunct la DGASPC Ialomița!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...