Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Ialomița primește 1,275 miliarde de lei pentru investiții

Programul «Anghel Saligny» a intrat la apă

Ialomița primește 1,275 miliarde de lei pentru investiții

Administrația din Ialomița a primit 1,275 miliarde de lei pentru finanțarea lucrărilor edilitare derulate prin intermediul Programului «Anghel Saligny». Conform clasamentului național, Ialomița se situează doar cu puțin peste media județeană de 1,25 miliarde de lei. Suma este cu aproximativ 800 milioane de lei mai mică decât estimările inițiale pentru Ialomița. Printre administrațiile care benefi­ciază de fonduri mai puține se numără și Slobozia.

A intrat la apă Administrațiile din Ialomița așteaptă din septembrie 2021 ca peste 70 de proiecte edilitare de investiții depuse prin Programul... [citește_tot_articolul]

10 Mai 2022, 20:35 (13418 vizualizări - 7 comentarii)

SPORT

Cadou de 7 mai

Fotbal, Liga a II-a, CSA Steaua-Unirea Slobozia 2-0

Cadou de 7 mai

36 de ani au trecut de când Steaua și-a trecut în palmares Cupa Campionilor Europeni, performanță ce va rămâne unică în fotbalul românesc. Unirea Slobozia a poposit pe stadionul din Ghencea la o zi după această aniversare. Și doar nu era să le stricăm tocmai noi sărbătoarea! N-am făcut-o, ba chiar le-am oferit 3 puncte cadou. Cât despre sărbătoare, ce să zicem!? S-au adunat în pauza meciului o bună parte dintre eroii de la Sevilla, cu vreo două-trei excepții pe alocuri esențiale. S-au spus câteva cuvinte pompoase de la microfon, multe dintre ele neinte­ligibile. Galeria a încercat să salveze situația, dar parcă și acolo s-a infiltrat oboseala (mult mai frumos s-a cântat la Slobozia). Steaua, la... [citește_tot_articolul]

10 Mai 2022, 17:40 (7103 vizualizări - 13 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Decizii de salarizare emise nelegal la Agenția pentru Protecția Mediului Ialomița

Decizii de salarizare emise nelegal la Agenția pentru Protecția Mediului Ialomița

Agenția pentru Protecția Mediului Ialo­mița cere în instanță anularea mai multor decizii de salarizare din cursul anului trecut, întrucât acestea ar fi fost emise nelegal. În urma unei misiuni de audit a Ministerului Finanțelor la Agenția Națională pentru Protecția Mediului (ANPM), s-a descoperit faptul că angajații structurilor din teritoriu, printre care se numără și cei din județul Ialomița, ar fi trebuit să beneficieze de majorări salariale, invocându-se o o decizie a Înaltei Curți de Casație și Justiție privind salarizare în domeniul bugetar. Pentru a fi pusă în aplicare, această prevedere trebuia corelată cu Legea Finanțelor Publice, aspect pe care ANPM nu l-a luat în considerare. Deciziile... [citește_tot_articolul]

10 Mai 2022, 16:50 (13893 vizualizări - 2 comentarii)

SPORT

Recolta Gheorghe Doja mai urcă un loc

Fotbal, Liga a III-a

Recolta Gheorghe Doja mai urcă un loc

bonus: CSM Fetești, din nou ghinionistă

După victoria lejeră obținută în fața celor de la Înainte Modelu, Recolta Gheorghe Doja a primit, pe terenul de la Țăndărei, vizita Cenușăresei seriei, CSM Oltenița. Antrenorul Adrian Cristea a început meciul cu următorii jucători: Enache-Comșa, Ene, Chebac, Andrei-Alexe, Bălan-Petre, Răduca, Chiriță-Năstase. Au mai intrat: Radu, Bucurică, Popescu, Cositoru și Neagu. Recolta deschide scorul în minutul 36, când Chiriță centrează de pe stânga și, din câțiva metri, Ionel Alexe trimite mingea în poartă. La faza imediat ur­mătoare, Chebac faultează în careu un atacant advers, iar arbitrul dă penalty. Transformă Marius Gheorghe și se face 1-1, scor care se menține până în minutul 76. Apoi, intră în... [citește_tot_articolul]

10 Mai 2022, 13:20 (10460 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Două titluri naționale pentru luptătorii ialomițeni

Lupte libere

Două titluri naționale pentru luptătorii ialomițeni

Municipiul Târgu Mureș a găzduit, în perioada 5-8 mai 2022, Campionatul Național de Lupte adresat sportivilor sub 15 ani. Așa cum ne-au obișnuit, luptătorii noștri au urcat din nou pe cea mai înaltă treaptă a podiumului. Oana Dumitru de la CS Amara a obținut titlul național la categoria 46 kg. Alexandru Minea de la CSM Unirea Slobozia este campionul național al categoriei 44 kg. Grație acestui rezultat, Alexandru va reprezenta România la Campionatul European care se va desfășura în capitala Croației, Zagreb. De menționat și locul 5 ocupat de Gabriel Neagu (57 kg), sportiv legitimat la CS Amara.... [citește_tot_articolul]

10 Mai 2022, 11:20 (11430 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Au început lucrările la canalizarea «wireless» de la Slobozia Nouă

Au început lucrările la canalizarea «wireless» de la Slobozia Nouă

Așa cum poate ați observat dacă ați traversat Slobozia către Brăila, în Cartierul Slobozia Nouă se lucrează. Conform informațiilor oficiale, lucrările vizează edificarea canalizării «wireless» a admi­nis­trației Mocioniu. Pentru aceia dintre dumneavoastră care nu au locuit în Slobozia în mandatul trecut, precizăm că tipul de cana­lizare menționat a fost patentat de către ex-primarul Adrian Mocioniu, care prin anul 2019 soma locuitorii cartierului sub amenințarea unor amenzi usturătoare să se branșeze la o rețea de canalizare inexistentă. Mai isteț (și, probabil, mai norocos decât predecesorul său!), Dragoș Soare a reușit în această primăvară să antameze realizarea acestei investiții.... [citește_tot_articolul]

9 Mai 2022, 15:10 (13979 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

ADI ECOO 2009 Țăndărei va prelua activitatea firmelor de salubritate falimentare din Ialomița

Strategie administrativă județeană

ADI ECOO 2009 Țăndărei va prelua activitatea firmelor de salubritate falimentare din Ialomița

bonus: Potopul de gunoaie de după Selectiv Deșeuri 2010 SRL

În februarie 2022, administrația județeană statua printr-o serie de proiecte de hotărâri aprobate în plenul Consiliului Județean Ialomița existența unui nou operator regional pentru deșeurile menajere ale județului. Cu un buget anual de peste 10 milioane de lei, noul operator regional are rolul de a îngloba toate firmele de salubritate gestionate de către administrațiile locale. «Vom eficientiza această activitate în mai puțin de un an!» declară Alina Ciobanu, directorul acestei structuri. Numai că de la declarații la realitatea din teren drumul e lung și pavat cu bune intenții...

Un nou pariu pe bani publici... [citește_tot_articolul]

9 Mai 2022, 10:50 (14164 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Două veri fără plaje publice la Amara

Două veri fără plaje publice la Amara

Deși ar fi trebuit să fie gata la sfârșitul anului trecut, reabilitarea plajelor «Zorilor» și «Perla», din stațiunea Amara, a început în urmă cu aproximativ o lună. Administrația locală susține faptul că ceea ce a întârziat lucrările au fost licitațiile publice contestate și speră ca, la final, proiectele să fie un adevărat succes. Estimativ, aceste lucrări se vor încheia în decembrie 2023, valoarea ambelor proiecte fiind de peste 25 milioane de lei, fonduri alocate din bugetul Uniunii Europene. «Suntem convinși că ambele proiecte vor fi un real succes!» a declarat Alin Sandu, primarul orașului Amara.

În sfârșit... se lucrează!... [citește_tot_articolul]

8 Mai 2022, 13:05 (17036 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

REPORTAJ

La Aniversara președintelui Pavel

La Aniversara președintelui Pavel

Consiliul Județean Ialomița a sărbătorit joi, 28 aprilie 2022, împlinirea a 30 de ani de la înființarea acestei instituții. Evenimentul a fost marcat în cadrul unui spectacol festiv, desfășurat pe scena celebrei Săli «Europa». Printre invitați s-au numărat Preasfințitul Vincențiu, episcopul Sloboziei și Călărașilor, parlamentari ialomițeni, președinții Consiliilor Județene din județele limitrofe Ialomiței, oficiali ai administrației județene, oficiali ai admi­nistrației locale și consilieri județeni care au ocupat această funcție de-a lungul celor 30 de ani de administrație. Restul e istorie și demagogie.

Cine nu are batrâni, să-i cumpere pe-ai noștri... [citește_tot_articolul]

7 Mai 2022, 12:50 (8365 vizualizări - 10 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Primăria Borănești, amendată cu 15 mii de lei de Garda de Mediu Ialomița

Primăria Borănești, amendată cu 15 mii de lei de Garda de Mediu Ialomița

Un adevărat dezastru ecologic a fost descoperit de Garda de Mediu Ialomița la marginea localității Borănești. Comisarii au făcut verificări după ce în spațiul public au apărut imagini cu resturi de animale aruncate întâmplător la o groapă de gunoi neconformă. Administrația locală din Borănești a fost sancționată cu 15 mii de lei.

Principalii vinovați, în atenția autorităților Vineri, 22 aprilie a.c., fostul comisar șef al Gărzii Naționale de Mediu, Octavian Berceanu, a făcut publice pe internet mai multe imagini în care a surprins resturi de animale aruncate, la voia întâmplării, la... [citește_tot_articolul]

6 Mai 2022, 16:05 (7154 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Polițiștii și procurorii încă mai caută vinovații plantărilor fictive de la Sudiți

După 2 ani de verificări

Polițiștii și procurorii încă mai caută vinovații plantărilor fictive de la Sudiți

În anul 2020, Direcția Silvică Ialomița a sesizat Inspectoratul de Poliție al Județului Ialomița cu privire la dispariția a peste 200 mii de puieți de arbori ce urmau a fi plantați în Cantonul Silvic Sudiți din cadrul Ocolului Silvic Slobozia. La 2 ani de la depunerea sesizării, organele de anchetă nu au ajuns la nicio concluzie în această speță. Documentele Regiei Autonome a Pădurilor-ROMSILVA arată că prejudiciul în această cauză se ridică la peste 300 mii de lei.

Verificările sunt în curs Potrivit documentelor oficiale, pentru lucrările de împădurire ce trebuiau efectuate în Cantonul... [citește_tot_articolul]

6 Mai 2022, 11:20 (13350 vizualizări - 8 comentarii)

Click aici

SPORT

Dacă e Chiajna, e ghinion

Fotbal, Liga a II-a, Unirea Slobozia-Concordia Chiajna 1-1

Dacă e Chiajna, e ghinion

În sezonul regulat, la Chiajna, Concordia a egalat în minutul 90+2. În turul play-off-ului, tot la Chiajna, Concordia a câștigat printr-un gol marcat în minutul 90+4. În retur, la Slobozia, Chiajna egalează în minutul 90 și păstrează poziția 5. Așadar, Unirea a pierdut, în cele 3 dueluri cu Concordia, 5 puncte pe final de joc. Curat ghinion!

La 3 minute de victorie Gurău-Ibrian, Lazăr, Dinu, Toma-Coadă, Trașcu (Perju ’62)-Bolohan, Afalna, Silaghi (Gherghiceanu ’69)-Gulceac (Greu ’69) au fost jucătorii folosiți de Adrian Mihalcea în importantul meci cu ilfovenii. Antrenorul... [citește_tot_articolul]

6 Mai 2022, 01:10 (11114 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Trimis în judecată de 20 de ori de către Primăria Giurgeni

Trimis în judecată de 20 de ori de către Primăria Giurgeni

Primăria Giurgeni a deschis 20 de acțiuni în instanță pe numele unui singur cetățean. Autoritățile locale cer transformarea amenzilor pe care bărbatul le-a primit în muncă în folosul comunității. Acesta a fost sancționat pentru tulburarea liniștii publice sau comerț ilegal cu pește. În total, sancțiunile depășesc 40 mii de lei. Toate cele 20 de acțiuni au fost înregistrate pe rolul Judecătoriei Fetești.

Se așteaptă decizia instanței Contravenientul din localitatea Giurgeni a adunat cele 20 de sancțiuni în ultimii 3 ani. Deși autoritățile locale au făcut demersuri pentru a-l determina... [citește_tot_articolul]

5 Mai 2022, 15:10 (12018 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Consilierul local Balea declanșează războiul interetnic la Țăndărei

Consilierul local Balea declanșează războiul interetnic la Țăndărei

Consilier local PER la Țăndărei, un oarecare domn Balea, inflamează rețelele de socializare. Într-o postare datată 30 aprilie a.c., acesta anunță ritos, cum îi e felul, că va ocupa «în maxim cinci luni» și «în proporție de 99%» funcția de secretar al Primăriei Țăndărei, lăsată liberă de tizul său Bucuroiu, ajuns acum un respectabil dublu pensionar. Și că, o dată instalat în funcție, va restaura «legea, codul fiscal și administrația care e în vigoare în România». Până aici nimic neobișnuit, că doar nu e prima dată când domnu’ Balea anunță ca va salva orașul fie din poziția de primar, fie din cea de vice, fie din poziția de «om de bine» al acestei localități vitregite de soartă și contribuabili... [citește_tot_articolul]

5 Mai 2022, 10:55 (12885 vizualizări - 14 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Administrația Soare vrea «centură-inel» pentru Slobozia

Administrația Soare vrea «centură-inel» pentru Slobozia

Consiliul Local Slobozia a aprobat un protocol de colaborare cu Compania Națională de Administrare a Infrastructurii Rutiere (CNAIR) în vederea realizării unei «centuri-inel» la nivelul orașului Slobozia. Decizia confirmă promisiunile administrației Soare de a transforma Slobozia într-un oraș atractiv din punct de vedere economic. Reamintim că primul pas al acestui proiect îl reprezintă realizarea Centurii de Nord a orașului Slobozia, a cărei valoare a fost estimată la 23,5 milioane de euro.

Stăpânul «inelului» Primarul Dragoș Soare a inițiat un protocol cu CNAIR care va permite elaborarea... [citește_tot_articolul]

4 Mai 2022, 12:10 (27386 vizualizări - 19 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Primăria Scânteia s-a mutat într-un sediu nou

Primăria Scânteia s-a mutat într-un sediu nou

Duminică, 1 mai 2022, Primăria Scânteia a inaugurat noul sediu al instituției. La eveniment au participat președintele Consiliului Județean Ialomița, Marian Pavel, deputatul PSD Raluca Dumitrescu, prefectul județului Ialomița, Constantin Marin, secretarul de stat în Ministerul Agriculturii, Iulian Bucur și primari ialomițeni invitați de către edilul din Scânteia, Georgeta Ilie.

Administrație în casă nouă După mai bine de 30 de ani de așteptare, Primăria Scânteia a reușit să construiască un sediu administrativ nou. Investiția a fost inițiată în 2017 de către primarul Georgeta Ilie și... [citește_tot_articolul]

3 Mai 2022, 19:20 (14365 vizualizări - 7 comentarii)

SPORT

Dragonii uimesc din nou

Fotbal, Liga a II-a, Universitatea Cluj-Unirea Slobozia 1-2

Dragonii uimesc din nou

Cu simpaticul Denis Ispas, cel care a pus porcul să fluiere, în primul 11, «U» Cluj a pășit hotărât pe frumosu-i stadion. Mai bătuseră ei Slobozia în două rânduri, de ce n-ar fi făcut-o și a treia oară? Cu sentimentul superiorității bine întipărit și cu dorința de răzbunare pentru punctele pierdute în tur, la Slo­bozia, băieții lui Lincar au început meciul fără să știe ce surpriză le pregătește pișicherul rege fotbal.

Toma, ce gol! Adrian Mihalcea s-a bazat pe ur­mătorii jucători: Gurău-Ibrian, Lazăr, Dinu, Toma-Coadă (Ivan ’90), Cruceru (Trașcu ’40)-Bolohan, Afalna, Silaghi (Gherghiceanu... [citește_tot_articolul]

3 Mai 2022, 18:05 (11161 vizualizări - 4 comentarii)

SPORT

Speranțe doar pentru baraj

Handbal, Divizia A, CSM Galați-CSM Unirea Slobozia 24-19 (12-8)

Speranțe doar pentru baraj

CSM Unirea Slobozia spera să facă un meci mare la Galați în fața liderului. O victorie ar fi păstrat echipa antrenată de Constantin Frâncu în cărți pentru promovarea directă, posibilă doar de pe locul 1. Miza meciului le-a crispat pe handbalistele ialomițene, echipa noastră devenind pradă ușoară pentru moldovence. Primele semne că jocul nu merge cum trebuie au fost cele două goluri marcate din poartă în poartă de fosta noastră jucătoare, Bianca Aron, prin care Galațiul s-a desprins în premieră. Deși clasicii handbalului susțin că jocul defensiv este decisiv în economia unui meci, pe Unirea Slobozia a trădat-o atacul. Handba­listele noastre s-au întrecut în ratări, fiind contabilizate peste 20... [citește_tot_articolul]

3 Mai 2022, 17:20 (13526 vizualizări - 1 comentariu)

SPORT

«Tase» la puterea a 3-a

Fotbal, Liga a III-a, Recolta Gheorghe Doja-FC 2 Voluntari 3-1

«Tase» la puterea a 3-a

Recoltei Gheorghe Doja îi priește play-out-ul. Echipa antrenată de Adrian Cristea este neînvinsă în această fază a competiției și trage serios să ajungă din urmă echipele clasate pe locurile 5 și 6. Despre evitarea retrogradării n-are rost să mai vorbim, aceasta fiind o problemă practic rezolvată. După thriller-ul de la Albești, în care ialomițenii au fost egalați prin două goluri marcate în ultimele minute, Recolta a primit vizita sateli­tului celor de la FC Voluntari, echipă în fața căreia încă nu câștigaseră în acest sezon. Adrian Cristea a început meciul în următoarea formulă: Enache-Comșa, Ene, Chebac, Andrei-Alexe, Bălan, Petre, Răduca, Radu-Năstase. Au mai jucat Neagu, Chiriță, Popescu... [citește_tot_articolul]

3 Mai 2022, 16:35 (10008 vizualizări - 0 comentarii)

SPORT

Două medalii de bronz la «Naționalele» de Tineret

Scrimă

Două medalii de bronz la «Naționalele» de Tineret

Săptămâna trecută, Sala «Ana Pascu» din București a găzduit Cam­pionatul Național de Scrimă pentru Tineret (sportivi sub 23 de ani). Slo­bozia a participat la această compe­tiție în proba de sabie masculin atât în concursul indivi­dual, cât și în cel pe echipe. Sabrerii au provenit atât de la CSM, cât și de la CSS. Pentru ultimii, fiind foarte tineri, a fost o experiență inedită. În compe­tiția individuală, Răzvan Stănescu de la CSM Unirea Slobozia a avut o evo­luție foarte bună, ajungând până în Semifinale. S-a oprit în penultimul act al competiției și a intrat în pose­sia me­daliei de bronz. Un turneu foarte bun a făcut și Eduard Dragomir, acesta cla­sându-se, în final, pe locul 5. Din pă­cate... [citește_tot_articolul]

3 Mai 2022, 15:40 (7129 vizualizări - 0 comentarii)

Joi 25 Iun 2026
258 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Ialomița: Grevă de avertisment în spitale

Grevă de avertisment în toate cele 4 spitale din Ialomița. Peste 800 de angajați din sistemul medical vor eliminarea plafonului de 30% aplicat sporurilor salariale, dar și creșteri ale veniturilor pentru ...[citește_toată_știrea]

7 Mai 2018, 11:30
(3800 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Bătrâne înșelate prin metoda «Accidentul»

Două bătrâne, de 71 și 79 de ani, din Fetești și Bărcănești, au reclamat la Poliție faptul că au fost victimele unor fapte de înșelăciune prin metoda «Accidentul». Acestea au spus că persoane necunoscute ...[citește_toată_știrea]

4 Mai 2018, 11:35
(4730 vizualizări - 0 comentarii)


ISU Ialomița: Se caută salvatori voluntari

În perioada 2 mai-8 iunie 2018, ISU Ialomița recrutează persoane în vederea efectuării în mod voluntar de activități de acordare a primului ajutor. Cei interesați trebuie să aibă vârsta cuprinsă între ...[citește_toată_știrea]

4 Mai 2018, 11:20
(3550 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: Hoți identificați de polițiști

Polițiștii din Țăndărei au reușit să identifice autorii unui furt, faptă comisă pe raza orașului și sesizată pe data de 30 aprilie 2018. Este vorba despre doi bărbați, de 23 și 43 de ani, care acum sunt ...[citește_toată_știrea]

4 Mai 2018, 11:15
(4619 vizualizări - 2 comentarii)


Fetești: Cercetat pentru «furt calificat»

Polițiștii din Fetești au deschis un dosar penal pe numele unui bărbat de 54 de ani, domiciliat în Galați, sub acuzația de furt calificat. Acesta a fost prins în flagrant în timp ce sustrăsese mai multe ...[citește_toată_știrea]

4 Mai 2018, 11:05
(3611 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: Cursuri pentru șomeri

Agenția Județeană pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița organizează cursuri de calificare profesională în meserii precum cea de ospătar, bucătar, agent de securitate, cofetar și altele. Cursurile sunt ...[citește_toată_știrea]

3 Mai 2018, 20:05
(3880 vizualizări - 0 comentarii)


Anchetă în Ialomița. La un pas de a fi jefuit în zona Popasului Sinești!

Polițiștii din Ialomița au deschis un dosar penal pentru «tentativă de furt », după ce un bărbat din București a reclamat pe un site de socializare cum a scăpat ca prin urechile acului de o bană de hoți ...[citește_toată_știrea]

2 Mai 2018, 16:05
(5896 vizualizări - 3 comentarii)


Ialomița: Vacanța de 1 Mai-amenzi de aproape 330000 de lei, 54 de permise reținute

În ultimele 4 zile, polițiștii ialomițeni au intervenit la peste 150 de evenimente, au constatat în jur de 70 de infracțiuni, au aplicat peste 1000 de sancțiuni contravenționale, în valoare de aproape ...[citește_toată_știrea]

2 Mai 2018, 11:10
(4988 vizualizări - 0 comentarii)


Peste 150 de polițiști ialomițeni, în stradă

Peste 150 de polițiști sunt la serviciu, pe toată perioada minivacanței de 1 mai, pentru siguranța tuturor celor care participă la evenimente, activități cultural-artistice sau sportive și pentru supravegherea ...[citește_toată_știrea]

30 Aprilie 2018, 11:05
(4374 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Autotren încărcat cu îngrășăminte agricole, căzut în afara carosabilului

Evenimentul rutier a avut loc în noaptea de joi spre vineri, 26/27 aprilie 2018, în jurul orei 1,30, pe DN2A, în apropiere de municipiul Slobozia. Șoferul autotrenului, un  tânăr în vârstă de 23 de ...[citește_toată_știrea]

27 Aprilie 2018, 14:30
(5808 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia accident


APIA: Depunerea cererilor pentru subvențiile la animale și cuantumurile schemelor de sprijin cuplat în sectorul vegetal

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură informează potențialii beneficiari că, până la data de 2 mai 2018 inclusiv, se depun Cererile de solicitare a ajutorului de stat în sectorul creșterii ...[citește_toată_știrea]

27 Aprilie 2018, 13:20
(10136 vizualizări - 0 comentarii)


ISU Ialomița recrutează candidați pentru instituțiile de învățământ care școlarizează viitorii pompieri

Inspectoratul pentru Situații de Urgență «Barbu Catargiu» al Județului Ialomița recrutează candidați pentru concursurile de admitere organizate în 2018 și ianuarie 2019, pentru  instituțiile de învățământ ...[citește_toată_știrea]

27 Aprilie 2018, 11:40
(8196 vizualizări - 0 comentarii)


ITM Ialomița: Controale inopinate

În perioada 19.03-31.10.2018, Inspectoratul Teritorial de Muncă Ialomița desfășoară acțiuni de control cu caracter inopinat. Acestea vor viza beneficiarii la care se prestează muncă necalificată cu caracter ...[citește_toată_știrea]

27 Aprilie 2018, 11:35
(3449 vizualizări - 0 comentarii)


APIA: Program de lucru normal în minivacanța de 1 Mai

Agenția pentru Plăți și Intervenție în Agricultură informează fermierii cu privire la faptul că instituția își va desfășura activitatea în program normal de lucru în zilele de 30 aprilie și 1 mai 2018. ...[citește_toată_știrea]

25 Aprilie 2018, 20:05
(6276 vizualizări - 0 comentarii)


ISU Ialomița: Exercițiu aplicativ la Fetești

Joi, 26 aprilie 2018, reprezentanții Inspectoratului pentru Situații de Urgență al județului Ialomița vor desfășura, la Fetești, un amplu exercițiu aplicativ, prin activarea Planului Roșu de Intervenție ...[citește_toată_știrea]

25 Aprilie 2018, 19:35
(4403 vizualizări - 1 comentariu)


APIA: 30 aprilie, data limită de depunere a documentelor pentru subvenția la motorină

Agenția pentru Plăți și Intervenție în Agricultură informează fermierii din județ cu privire la faptul că 30 aprilie este data limită până la care se depun cererile de plată pentru subvenția la motorină ...[citește_toată_știrea]

25 Aprilie 2018, 19:25
(8033 vizualizări - 0 comentarii)


Închideri de gaze la Manasia și Urziceni

Joi, 26 aprilie 2018, Distrigaz Sud Rețele anunță sistarea gazelor în localitățile Urziceni și Manasia, ca urmare a lucrărilor de reparații a rețelelor de distribuție. Furnizarea va fi întreruptă între ...[citește_toată_știrea]

25 Aprilie 2018, 19:05
(5641 vizualizări - 0 comentarii)


Bărbat înecat în râul Ialomița

Pompierii din cadrul Gărzii de Intervenție Slobozia a desfășurat o misiune în zona  localității Cosâmbești, aceștia recuperând din apele râului Ialomița trupul unui bărbat înecat. Cadavrul a fost transportat ...[citește_toată_știrea]

24 Aprilie 2018, 18:40
(5586 vizualizări - 0 comentarii)


Mașină cuprinsă de flăcări între Movila și Fetești

Pompierii Stației de Intervenție Fetești au acționat pentru stingerea unui incendiu produs la un autoturism, pe DJ212, între localitățile Movila și Fetești. Deși flăcările au fost stinse  rapid, mașina ...[citește_toată_știrea]

24 Aprilie 2018, 18:15
(3354 vizualizări - 0 comentarii)


Mandate de arestare preventivă în dosarul scandalului de la Fetești

La propunerea polițiștilor și procurorilor din Fetești, doi bărbați au fost arestați preventiv pentru 30 de zile, în urma scandalului provocat vineri, 13 aprilie 2018, în cartierul Vlașca. Este vorba despre ...[citește_toată_știrea]

21 Aprilie 2018, 01:21
(9854 vizualizări - 1 comentariu)


Ialomița: Întreruperi programate la rețeaua de energie electrică și gaze

Potrivit furnizorului de energie electrică E-Distribuție Dobrogea, pe parcursul săptămânii viitoare, 23-27 aprilie 2018, mai multe localități din Ialomița vor fi afectate parțial de întreruperi de electricitate ...[citește_toată_știrea]

20 Aprilie 2018, 20:10
(7430 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: Rezultate Bursa Generală a Locurilor de Muncă

Vineri, 20 aprilie 2018, la nivel național, s-a desfașurat Bursa Generală a Locurilor de Muncă, acțiune organizată de Agenția Națională pentru Ocuparea Forței de Muncă. Acest eveniment a fost organizat ...[citește_toată_știrea]

20 Aprilie 2018, 17:05
(5389 vizualizări - 1 comentariu)


Un protest la Școala Gimnazială «Spiru Haret» din Țăndărei

Joi, 19 aprilie 2018, la Țăndărei, a fost organizat un protest spontan la Școala Gimnazială «Spiru Haret». Manifestarea a fost organizată de cadrele didactice ale unității de învățământ ca reacție la atitudinea ...[citește_toată_știrea]

20 Aprilie 2018, 14:05
(6342 vizualizări - 1 comentariu)


ISU Ialomița: Incendiu la o fabrică de mase plastice

4 tone de mase plastice au ars în seara zilei de miercuri, 18 aprilie 2018, în curtea unui depozit de  PET-uri din Urziceni. La fața locului au intervenit pompierii din localitate, cu două autospeciale ...[citește_toată_știrea]

20 Aprilie 2018, 13:15
(6444 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Urziceni incendiu


Slobozia: Sărbătoare dedicată cărților

Luni, 23 aprilie 2018, la Centrul Cultural UNESCO «Ionel Perlea» din Slobozia se va sărbători «Ziua Internațională a Cărții și a Drepturilor de Autor. Ziua Bibliotecarului și 85 de ani de bibliotecă publică ...[citește_toată_știrea]

20 Aprilie 2018, 11:45
(4096 vizualizări - 0 comentarii)


ISU Ialomița: Două persoane, rănite într-un accident rutier

Pompierii din Urziceni au acordat primul ajutor victimelor unui accident rutier petrecut duminică, 15 aprilie 2018, pe raza localității Căldărușanca. Victimele erau pasageri într-o mașină care s-a lovit ...[citește_toată_știrea]

17 Aprilie 2018, 20:50
(5753 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: Șomajul, în scădere ușoară

La sfârșitul lunii martie 2018, în evidențele Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița se aflau înregistrați 6043 șomeri, din care 1131 șomeri erau indemnizați, respectiv 4912 șomeri neindemnizați ...[citește_toată_știrea]

17 Aprilie 2018, 20:35
(4159 vizualizări - 0 comentarii)


ISU Ialomița: Incendiu din cauza unei lumânări aprinse

În noapte de 14/15 aprilie 2018, pompierii Detașamentului de Intervenție Urziceni au fost solicitați să intervină pentru stingerea unui incendiu care s-a produs la casa unui localnic din satul buzoian ...[citește_toată_știrea]

17 Aprilie 2018, 20:10
(4249 vizualizări - 0 comentarii)


APIA: Vin banii pentru subvenția la motorină

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură anunță fermierii că s-au început procedurile de plata a subvenției pentru motorină, pentru perioada 1 octombrie-31 decembrie 2017. Valoarea totală a acestor ...[citește_toată_știrea]

17 Aprilie 2018, 18:30
(4717 vizualizări - 0 comentarii)


anunț

închiriem spații comerciale,
hală, teren depozitare
materiale
și utilaje construcții

Relații la sediul firmei din
str. Gării Noi, nr. 5, Slobozia,

telefon 0243/211.406

17 Aprilie 2018, 17:40


Ultimele comentarii
mașină de cusut Singer în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 teren intravilan agricol Țăndărei în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 teren extravilan Țăndărei în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 Chiparos în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Lenuta în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Cetățean în Tabăra «Pavilioane» din stațiunea Amara, fără aviz sanitar de funcționare Mary în «Fermierii își vând producția sub costuri!» garsonieră de închiriat Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 Locuitor Slobozia în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Mariana în «Fermierii își vând producția sub costuri!» un ialomițean în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Gigel în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Pensionar în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final #pasajladrajna în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Adevărat Suporter! în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Mihai în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Hendersohn în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Adrian în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune»

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...