Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

SPORT

Continuă seria din amicale

Fotbal, Liga a III-a, Recolta Gheorghe Doja-Gloria Albești 2-0

Continuă seria din amicale

Recolta Gheorghe Doja a încheiat cum se cuvine finalul perfect de săptă­mână al fotbalului ialomițean. Ceva emoții au fost înaintea acestui joc, pentru că la Gheorghe Doja a venit Gloria Albești, echipă care s-a întărit serios în această iarnă și are ca obiectiv declarat accederea în play-off. Recolta a disputat în perioada de pregătire 6 meciuri amicale, încheiate cu tot atâtea victorii clare, motiv pentru care ialomițenii au căpătat mare încredere în forțele lor. Și acest lucru s-a văzut în confruntarea cu dobrogenii, în care Recolta a continuat seria bună din amicale. Antrenorul Adrian Cristea, aflat în fața unuia dintre cele mai mari succese din carieră, a mizat pe următorii jucători: Oprea... [citește_tot_articolul]

15 Martie 2022, 12:35 (2128 vizualizări - 2 comentarii)

SPORT

Au luptat cu tot Dragu

Fotbal, Liga a III-a, Înainte Modelu-CSM Fetești 0-2

Au luptat cu tot Dragu

Excelentul week-end fotbalistic a început, pentru echipele ialomițene, la Modelu. Acolo s-a deplasat CSM Fetești, penultima clasată în Seria a 3-a. Elevii lui Mircea Ștefan aveau gânduri mari legate de acest joc, dar puțină lume le dădea vreo șansă. Mircea Ștefan a început cu următorul 11: Călugăru-Babaua, Călin, Radicof, Dobre-Toader, Grigore, Enache, Dragu-Buzincu, Dincă. Au mai intrat: L. Gogu, A. Gogu, Matei și Gavrilă. Feteștenii au făcut un meci foarte bun, avându-l în prim plan pe mijlocașul Auraș Dragu, cel care a semnat în mod spectaculos ambele goluri ale victoriei. În minutul 27, o centrare de pe dreapta îl găsește bine plasat pe Dragu, iar acesta îl învinge pe portarul Modelului cu... [citește_tot_articolul]

15 Martie 2022, 12:20 (3763 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Investiție de 13,9 milioane de lei pentru reabilitarea energetică a Centrului Cultural «Ionel Perlea»

Investiție de 13,9 milioane de lei pentru reabilitarea energetică a Centrului Cultural «Ionel Perlea»

Miercuri, 2 martie 2022, Liviu Gabriel Mușat, di­rectorul general al Agenției pentru Dezvoltare Regională Sud Muntenia, alături de Marian Pavel, președintele Consiliului Județean Ialomița, au semnat contractul de finanțare pentru proiectul «Creșterea eficienței energetice a clădirii Centrului Cultural „Ionel Perlea“». Investiția este finanțată din Programul Operațional Regional (POR) 2014-2020, Axa prioritară 3-«Sprijinirea tranziției către o economie cu emisii scăzute de carbon».

Avem investiții Consiliul Județean Ialomița, în calitate de beneficiar, își propune ca prin intermediul... [citește_tot_articolul]

15 Martie 2022, 12:10 (5493 vizualizări - 4 comentarii)

EVENIMENT

DADP Slobozia: Salubrizare, iluminat public și întreținerea străzilor

DADP Slobozia: Salubrizare, iluminat public și întreținerea străzilor

Direcția de Administrare a Domeniului Public Slobozia va prelua serviciul de salubritate stradală și cel de iluminat pu­blic. «Retehnologizarea firmei permite extinderea volumului de activități pe care le desfășurăm... Mai avem nevoie de oameni, însă aceștia vor fi angajați atunci când volumul de muncă va cere acest lucru. Nu este prima dată când ne ocupăm de salubrizarea stradală și iluminat public. Acum însă, investițiile realizate ne permit să fim eficienți!» declară Valeriu Roșca, directorul DADP Slobozia.

Salubrizare, iluminat public și întreținere DADP Slobozia intră într-o nouă... [citește_tot_articolul]

14 Martie 2022, 16:20 (19328 vizualizări - 23 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Oficiul de Cadastru și Publicitate Imobiliară Ialomița și-a dat în judecată toți angajații

Pentru recupararea unui prejudiciu

Oficiul de Cadastru și Publicitate Imobiliară Ialomița și-a dat în judecată toți angajații

Toți cei 60 de angajați ai Oficiului de Cadastru și Publicitate Imobiliară Ialomița au fost dați în judecată și trebuie să plătească peste 500 mii de lei instituției. Suma reprezintă prejudiciul constatat de către Curtea de Conturi a României în urma unei misiuni de audit desfășurată în cadrul Agenției Naționale de Cadastru și Publicitate Imobiliară. Auditorii de la București au consi­derat faptul că modul în care au fost calculate salariile angajaților din cadrul OCPI Ialomița, în baza Legii 153/2017, privind salarizarea în sistemul bugetar, a fost eronat. Toate cele 60 de acțiuni au fost înregistrate pe rolul Tribunalului Ialomița.

Salarii acordate ilegal... [citește_tot_articolul]

14 Martie 2022, 09:50 (17542 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Valoarea subvenției pentru plata schemei unice pe suprafață a depășit 73,7 milioane de euro

În 2021

Valoarea subvenției pentru plata schemei unice pe suprafață a depășit 73,7 milioane de euro

Schema Unică de Plată pe Suprafață (SAPS) reprezintă principalul ajutor financiar pe care Uniunea Europeană îl acordă pentru agricultură. Datele Agenției de Plăți și Intervenție pentru Agricultură Ialomița arată că valoarea sumelor acordate fermierilor ialomițeni, beneficiari ai acestui sprijin financiar, a depășit 73,7 milioane de euro.

Bani europeni pentru fermieri Datele Agenției de Plăți și Intervenție pentru Agricultură Ialomița arată că în cursul anului 2021 la nivelul instituției au fost înregistrate 9093 de cereri privind acordarea plății unice pe suprafață. Astfel, potrivit... [citește_tot_articolul]

13 Martie 2022, 15:50 (11031 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

REPORTAJ

Vocația de mamă

Vocația de mamă

Elena Cristina Moglan are doi copii ai ei și doi «dăruiți» de Direcția Generală de Asistență Socială și Protecția Copilului Ialomița. Dar asta a fost acum 3 ani... Acum toți patru sunt ai ei, iar ea spune cui stă să o asculte că niciodată înainte nu a simțit ceea ce simte acum: «Știu că și eu i-am ajutat pe ei... Dar ei m-au ajutat pe mine mai mult! Și niciodată, înainte de a ne intra în casă, nu am simțit liniștea și siguranța pe care o simt acum. Pur și simplu, ne-am găsit unii pe alții...».

De la povești la realitate «Eu am trăit într-o familie cu mulți băieți... Am fost două surori... [citește_tot_articolul]

13 Martie 2022, 11:40 (6506 vizualizări - 2 comentarii)

SPORT

Suntem în play-off!

Fotbal, Liga a II-a, Unirea Slobozia-Ripensia Timișoara 1-0

Suntem în play-off!

Sâmbătă, 12 martie 2022, zi fantastică pentru fotbalul ialomițean! Unirea Slobozia a pornit, în meciul cu Ripensia Timișoara, conștientă că are șanse minime de a promova în play-off, iar singurul lucru pe care-l putea face era să-i învingă pe bănățeni și, apoi, să stea la mâna rezultatelor...

Bolohan deschide scorul Ger năprasnic și teren foarte dificil la Slobozia. Adrian Mihalcea mizează pe următorii jucători: Poiană-Ibrian, Dinu, Perju, Toma-Coadă (Lazăr ’84), Cruceru-Bolohan (Dorobanțu ’89), Afalna (Trașcu ’89), Mustacă (Gherghiceanu ’76)-Gulceac (Greu ’76). Bănățenii... [citește_tot_articolul]

12 Martie 2022, 19:10 (6422 vizualizări - 9 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Slava Isaccea! Slava Ukraini!

Slava Isaccea! Slava Ukraini!

Sâmbătă, 5 martie 2022, la inițiativa medicului Alexandru Vasilescu din Fetești, un grup de 15 voluntari din Ialomița și București s-au adăugat eforturilor colective de întrajutorare a refugiaților ucraineni care sosesc în țară prin Vama Isaccea. Scopul demersului a fost acela de a conștientiza autoritățile județene asupra situației dramatice cu care urmează să se confrunte administrațiile județene din Tulcea, Brăila, Galați și Ialomița în perioada imediat următoare. «Credem că în perioada următoare numărul refugiaților va fi atât de mare încât po­sibilitățile financiare și logistice ale voluntarilor de la punctele de frontieră cu Ucraina vor fi depășite. Tre­buie ca autoritățile județene să devină... [citește_tot_articolul]

12 Martie 2022, 12:10 (4980 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

Deputatul PSD Ștefan Mușoiu pledează pentru integrarea României în Spațiul Schengen

Deputatul PSD Ștefan Mușoiu pledează pentru integrarea României în Spațiul Schengen

Președintele Comisiei pentru Afaceri Europene a Camerei Deputaților, deputatul PSD Ștefan Mușoiu a reiterat, în cadrul întrunirii președinților Conferinței Organelor Specializate în Afaceri Comunitare și Europene desfășurată în Franța, la Paris, oportunitatea ca România să fie admisă, cât mai rapid, în Spațiul Schengen.

Reprezentare la vârf Deputatul social-democrat Ștefan Mușoiu a participat la întrunirea președinților Conferinței Organelor Specializate în Afaceri Comunitare și Europene, desfășurată la Paris, în calitate de președinte al Comisiei pentru afaceri europene a Camerei ... [citește_tot_articolul]

11 Martie 2022, 16:20 (11670 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Costin Telehuz, numit secretar de stat în Ministerul Agriculturii

Costin Telehuz, numit secretar de stat în Ministerul Agriculturii

Ziarul nostru a anunțat încă de la începutul lunii ianuarie 2022 despre propunerea înaintată de PNL Ialomița în ceea ce privește nominalizarea lui Dragoș Costin Telehuz pentru funcția de secretar de stat în cadrul Ministerului Agriculturii. Astfel, în cursul zilei de joi, 10 martie 2022, propunerea s-a concretizat, premierul Nicolae Ciucă semnând decretul de numire a lui Dragoș Costin Telehuz în funcția de secretar de stat în cadrul Ministerului Agriculturii.

Unul dintre cei cinci Dragoș Costin Telehuz va fi unul dintre cei cinci secretari... [citește_tot_articolul]

11 Martie 2022, 10:20 (13956 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Stafilococi și enterobacterii în bucătăria Grădiniței «Albă ca Zăpada» Fetești

Stafilococi și enterobacterii în bucătăria Grădiniței «Albă ca Zăpada» Fetești

Direcția de Sănătate Publică Ialomița a finalizat ancheta începută la sfârșitul lunii februarie 2022 la Grădinița «Albă ca Zăpada» Fetești. În urma analizelor de laborator s-a descoperit prezența unor stafilococi și enterobacterii, din cauza cărora copiilor li s-a făcut rău. Reamintim că în noaptea de 22/23 februarie a.c., 11 copii au ajuns la Spitalul Municipal «Anghel Saligny» Fetești după ce au mâncat la grădiniță. Mai mult decât atât, instituția de învățământ a fost amendată de către DSP Ialomița cu 10 mii de lei.

Igienă necorespunzătoare la bucătărie În ziua de marți, 22 februarie... [citește_tot_articolul]

11 Martie 2022, 10:10 (3579 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Străzi modernizate la Țăndărei

Străzi modernizate la Țăndărei

Administrația locală a orașului Țăndărei a dat startul unei ample campanii de întreținere a străzilor din oraș. Toate aceste inițiative edilitare fac parte dintr-un vast proiect investițional inițiat de către aleșii locali pentru anul în curs. Primele străzi care au intrat în reparații sunt Avalanșei, Oituz și Barierei. Totodată, vor fi realizate lucrări de întreținere și a spațiilor verzi.

Investiții în infrastructura rutieră «Anul 2022 va fi unul al străzilor pe care se poate circula în siguranță!» este mesajul pe care l-au transmis reprezentanții administra­ției locale din Țăndărei... [citește_tot_articolul]

10 Martie 2022, 13:55 (2612 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Slobozia: Depozite de murături și vechituri în adăposturile civile

Slobozia: Depozite de murături și vechituri în adăposturile civile

În contextul războiului din Ucraina, autoritățile locale din Slobozia au început inventarierea adăposturilor civile pentru populație existente la nivelul orașului. Amenajate la subsolurile blocurilor, un sfert dintre acestea sunt nefuncționale, pentru că au fost transformate în spații de depozitare. Singurele investiții reale într-un astfel de adăpost au fost făcute de Consiliul Județean Ialomița, pentru adăpostul din in­cinta Casei de Cultură a Sindicatelor, pe care instituția îl are în administrare. Acest obiectiv nu este însă destinat populației civile, fiind transformat în punct de comandă pentru autorități.

Depozite de vechituri... [citește_tot_articolul]

10 Martie 2022, 10:05 (12098 vizualizări - 12 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

«Ialomița are nevoie de sprijin logistic pentru refugiați!»

Deputatul AUR Silviu-Titus Păunescu

«Ialomița are nevoie de sprijin logistic pentru refugiați!»

Deputatul AUR Silviu-Titus Păunescu susține necesitatea intervenției autorităților locale și județene în problema refugiaților ucraineni. Domnia sa consideră că Ialomița are nevoie de suport logistic și financiar pentru a gestiona problemele gene­rate de valul de migranți care tranzitează Ialomița.

Îngrijorări parlamentare Deputatul AUR Silviu-Titus Păunescu cere public autorităților locale și județene din Ialomița să găsească soluții rapide pentru preluarea refugiaților ucraineni aflați în tranzit în Ialomița. «Acești oameni au nevoie de sprijin administrativ pentru a ajunge acolo... [citește_tot_articolul]

9 Martie 2022, 16:40 (9351 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Happy Birthday Mr President (II)

Happy Birthday Mr President (II)

Ai văzut, dragă?! E fix ca în bancul ăla cu amanta noastră care e mai frumoasă decât a lor. Adică Președintele nostru de-acum e mai frumos decăt ăla de l-am avut, asta vreau să spui! Și mai tânăr, vorba aia, că de-abia de împlinește azi 47 de ani... He, he... Îți mai aduci aminte ce vremuri trăiam? Trebuia să fim sobri, să zâmbim frumos și să ne plătim meniul, că ăla nu știa de glumă... Zicea că e banii la contribuabili. Păi noi nu suntem contribuabile?! Unde mai pui că nici nu puteai să lipsești, Doamne ferește!, că nu știai când ai nevoie de o aprobare pentru transfer. Ăsta e altfel, dragă! E mai relaxat, știe să bea, face cu ochiu’... Ba aș putea să jur că m-a și ciupit când m-a scos la dans... [citește_tot_articolul]

9 Martie 2022, 12:05 (6211 vizualizări - 5 comentarii)

EVENIMENT

Parc tematic «Las Fierbinți» în orașul Fierbinți-Târg

Parc tematic «Las Fierbinți» în orașul Fierbinți-Târg

Un grup de întreprinzători privați vor să dezvolte în orașul Fierbinți-Târg un parc tematic, inspirat din celebrul serial de televiziune «Las Fierbinți». Autoritățile locale susțin că prin acest proiect se vor crea locuri de muncă, iar orașul ar putea fi inclus pe lista destinațiilor turistice din țara noastră.

Proiect în curs de realizare Potrivit unui anunț făcut pe rețelele de socializare, Primăria Fierbinți-Târg precizează faptul că la nivelul orașului va fi amenajat un parc tematic, inspirat din serialul de televiziune «Las Fierbinți». Investiția va fi realizată cu fonduri private... [citește_tot_articolul]

8 Martie 2022, 19:20 (14931 vizualizări - 10 comentarii)

SPORT

Un fluviu de goluri

Fotbal, Liga a II-a, Dunărea Călărași-Unirea Slobozia 0-8

Un fluviu de goluri

Cu siguranță, Liga a II-a nu a mai avut niciodată un campionat cu atâtea echipe-fantomă ca în prezent. În urmă cu 3 ani, Dunărea Călărași era în Liga I. Acum mimează, pe brânci, fotbalul, cu o pleiadă de copii care vor uita cu greu umilința din meciul cu Unirea Slobozia. Și, ca echipa din Călărași sunt cele din Giurgiu, Constanța și Brăila. Un campionat în care 4 echipe fac umbră gazonului degeaba scade și mai mult interesul pentru fotbalul românesc. În fine, să privim partea plină a paharului. Unirea a luat cele 3 puncte, și-a mărit considerabil golaverajul și are, în continuare, șanse la play-off.

Cu fundașii în atac... [citește_tot_articolul]

8 Martie 2022, 17:05 (4683 vizualizări - 1 comentariu)

SPORT

Recolta Gheorghe Doja țintește mai sus

Fotbal, Liga a III-a

Recolta Gheorghe Doja țintește mai sus

Adrian Răduca și Alexandru Chebac au fost titulari la Unirea Slobozia în anul în care echipa a promovat în Liga a II-a. Florin Bălan și Dorin Radu au fost, la rândul lor, în lotul de divizie secundă al Unirii. Sunt 4 jucători care pot aduce Recoltei Gheorghe Doja plusul de care aceasta are nevoie pentru a ținti mai sus în clasament. Iar elevii lui Adrian Cristea au toate motivele să creadă într-o performanță mai bună decât locul 8. Sunt la 4 puncte de locul 7, ocupat de FC Voluntari 2 și la 5 puncte de locul 6, ocupat de Înainte Modelu. Din sezonul regulat și din play-out mai sunt de jucat 13 meciuri. Prin urmare, timp suficient pentru ialomițeni să ia fața celor două echipe. Primul test important... [citește_tot_articolul]

8 Martie 2022, 14:20 (5617 vizualizări - 4 comentarii)

EVENIMENT

Ialomița are proiecte de investiții în valoare de 680 milioane de lei

Bani europeni pentru județul nostru

Ialomița are proiecte de investiții în valoare de 680 milioane de lei

Agenția de Dezvoltare Regională Sud-Muntenia a făcut publică lista proiectelor de investiții din județul Ialomița, inițiate de instituțiile publice și administrațiile locale, care beneficiază de finanțare din partea Uniunii Europene, prin intermediul Programului Operațional Regional (POR) 2014-2020. Statistica oficială arată că la nivelul județului Ialomița există 46 proiecte de investiții, demarate în sectorul public, a căror va­loare se ridică la 680 milioane de lei. Cele mai multe dintre aceste proiecte se află într-un stadiu incipient privind implementarea, factorul care l-a generat fiind în primul rând birocrația excesivă în ceea ce privește achiziția lucrărilor. Repre­zentanții ADR Sud ... [citește_tot_articolul]

8 Martie 2022, 12:20 (3306 vizualizări - 2 comentarii)

Marți 23 Iun 2026
290 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

IPJ Ialomița: Acțiuni de combatere a braconajului piscicol și a delictelor silvice

Miercuri, 27 februarie a.c., polițiștii ialomițeni au acționat pe raza județului, pentru prevenirea și combaterea faptelor de braconaj piscicol, dar și a delictelor silvice, a colectării, transportului ...[citește_toată_știrea]

1 Martie 2019, 10:15
(4814 vizualizări - 0 comentarii)


angajez (part-time)

Pentru că oferim calitate, ne mărim echipa!
Alătură-te echipei noastre!
Căutăm fete pentru interpretarea rolului
de URSITOARE BUNĂ în scenetele
pentru botez și nuntă.
Căutăm fete frumoase, responsabile,
dicție bună, minim talent actoricesc,
prezență scenică, domiciliul în Slobozia
și să aibă disponibilitate maximă
în week-end.

Dacă dorești să faci parte
din echipă, mă poți contacta
la telefon 0762/608.918

1 Martie 2019, 10:05


28 Februarie-Ziua Protecției Civile din România. «Porți Deschise» la ISU Ialomița!

Protecția civilă este o structură înființată încă de acum 86 de ani în România, cu scopul îndeplinirii sarcinilor umanitare destinate să protejeze populația civilă împotriva pericolelor, ostilităților sau ...[citește_toată_știrea]

27 Februarie 2019, 18:20
(3938 vizualizări - 0 comentarii)


Căzănești: S-a răsturnat cu mașina

Marți, 26 februarie a.c., în jurul orelor 19,30, în apropiere de orașul Căzănești, s-a produs un accident rutier soldat cu rănirea a două persoane. Din verificările efectuate de polițiștii ajunși la locul ...[citește_toată_știrea]

27 Februarie 2019, 17:30
(4347 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: La volan, fără permis

Marți, 26 februarie a.c., o tânără de 18 ani, din Grindu, a fost depistată de către polițiști în timp ce conducea un autoturism pe raza localității de domiciliu fără a poseda permis de conducere pentru ...[citește_toată_știrea]

27 Februarie 2019, 17:25
(3272 vizualizări - 0 comentarii)


Ilegalități cu lemne la o firmă din Dridu

Polițiști ialomițeni au desfășurat activități pe raza de competență pentru prevenirea și combaterea faptelor ilegale din silvicultură. Astfel, în urma verificărilor efectuate pe raza comunei Dridu, la o ...[citește_toată_știrea]

27 Februarie 2019, 17:20
(4639 vizualizări - 1 comentariu)


Braconajul piscicol, în atenția polițiștilor ialomițeni

Luni, 25 februarie a.c., polițiștii din Grivița au depistat un bărbat, de 37 de ani, din județul Constanța, în timp ce transporta cu ajutorul unui autoturism 141,7 kg de pește din speciile crap, caras și ...[citește_toată_știrea]

26 Februarie 2019, 16:10
(4810 vizualizări - 0 comentarii)


Acțiune a Protopopiatului Slobozia

Vineri, 22 februarie a.c., în parteneriat cu elevii de la Școala Gimnazială nr. 5 Slobozia Nouă și Școala Gimnazială «Sfântul Andrei», Protopopiatul Slobozia a desfășurat activitatea de autocunoaștere cu ...[citește_toată_știrea]

26 Februarie 2019, 13:15
(3500 vizualizări - 0 comentarii)


Controale ale inspectorilor ITM Ialomița

În perioada 1-22.02.2019, inspectorii de muncă din domeniul Relațiilor de Muncă au efectuat un număr de 52 controale având ca obiectiv verificarea modului în care angajatorii respectă prevederile legislației ...[citește_toată_știrea]

26 Februarie 2019, 12:10
(3227 vizualizări - 0 comentarii)


DSVSA Ialomița: Stingere focare de Pestă Porcină Africană, apariția de noi focare

Direcția Sanitară Veterinară și pentru Siguranța Alimentelor Ialomița informează proprietarii/deținătorii de porcine, atât din exploatațiile comerciale cât și din gospodăriile populației, cu privire la ...[citește_toată_știrea]

26 Februarie 2019, 11:05
(4401 vizualizări - 3 comentarii)


IPJ Ialomița: Amenzi de peste 200000 de lei, 29 permise reținute

În perioada 22-24 februarie a.c., polițiștii ialomițeni au acționat pe raza județului pentru prevenirea faptelor antisociale și menținerea ordinii și siguranței publice. Astfel, s-a intervenit la 106 evenimente ...[citește_toată_știrea]

26 Februarie 2019, 10:10
(4662 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Protest împotriva OUG 7/2019 la Tribunalul Ialomița

În urma ședinței Adunării Generale a Tribunalului Ialomița, desfășurată luni, 25 februarie 2019, oficialii instituției au ales să protesteze împotriva OUG 7/2019, privind modificările aduse Legilor Justiției ...[citește_toată_știrea]

25 Februarie 2019, 17:56
(6454 vizualizări - 0 comentarii)


Accidente la Adâncata și Platonești

Joi, 21 februarie a.c., în jurul orelor 19,00, s-a produs un accident rutier în apropiere de localitatea Adâncata, soldat cu rănirea unei persoane. În timp ce un bărbat, de 28 de ani, din Armășești, conducea ...[citește_toată_știrea]

22 Februarie 2019, 17:20
(5285 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Beți la volan și fără permis

Doi bărbați de 29, respectiv 43 de ani, au fost depistați de polițiștii ialomițeni în timp ce conduceau autovehicule pe drumuri publice fără a posede permis de conducere. Totodată, un alt conducător auto ...[citește_toată_știrea]

22 Februarie 2019, 17:10
(3749 vizualizări - 0 comentarii)


Urmăriți internațional, depistați de polițiștii ialomițeni

Miercuri, 20 februarie a.c., polițiștii din cadrul IPJ Ialomița au reușit identificarea a trei bărbați urmăriți internațional, pe numele cărora autoritățile au emis mandate europene. Astfel, polițiștii ...[citește_toată_știrea]

21 Februarie 2019, 18:20
(5715 vizualizări - 0 comentarii)


Opt hoți din Făcăeni, cercetați după ce au furat din curtea unui consătean

Miercuri, 20 februarie a.c., polițiștii feteșteni au identificat opt tineri, cu vârste între 14 și 20 ani, din Făcăeni, bănuiți de săvârșirea infracțiunii de «furt calificat». Astfel, la data zilei de ...[citește_toată_știrea]

21 Februarie 2019, 18:15
(8175 vizualizări - 1 comentariu)


Tânăr de 17 ani din Ion Roată, arestat după ce a furat un telefon

Un tânăr de 17, din Ion Roată, este bănuit de săvârșirea infracțiunii de «tâlhărie calificată», fapta fiind comisă pe teritoriul municipiului Urziceni. În fapt, la data de 20 februarie a.c., în timp ce ...[citește_toată_știrea]

21 Februarie 2019, 18:10
(5938 vizualizări - 0 comentarii)


Bărcănești: Armă cu aer comprimat, deținută ilegal

Miercuri, 20 februarie a.c., polițiștii din Urziceni au efectuat o percheziție pe raza comunei Bărcănești, la locuința unui bărbat, de 26 ani. În urma verificărilor, polițiștii au ridicat în vederea confiscării ...[citește_toată_știrea]

21 Februarie 2019, 18:05
(5359 vizualizări - 0 comentarii)


Cotorca: Cetățean bulgar, mort într-un accident rutier

Cotorca: Cetățean bulgar, mort într-un accident rutier

Un bărbat a murit în dimineața zilei de marți, 19 februarie 2019, după ce tirul pe care îl conducea s-a răsturnat într-un șanț de pe marginea Drumului Național 2, în zona satului Cotorca. Șoferul a rămas ...[citește_toată_știrea]

19 Februarie 2019, 11:20
(6540 vizualizări - 0 comentarii)


E-Distribuție Dobrogea: Atenție, se întrerupe curentul!

E-Distribuție Dobrogea SA anunță că, urmare a lucrărilor planificate de revizii, reparații și modernizări în rețeaua de distribuție, alimentarea cu energie electrică va fi întreruptă în mai multe zone din ...[citește_toată_știrea]

15 Februarie 2019, 18:25
(7484 vizualizări - 0 comentarii)


Accident la Urziceni, două persoane rănite

Un accident rutier s-a produs joi, 14 februarie a.c., pe DN2A, în apropiere de muncipiul Uziceni, soldat cu rănirea a două persoane. În timp ce o tânără, de 21 ani, din Cosâmbești, conducea un autoturism ...[citește_toată_știrea]

15 Februarie 2019, 17:35
(6928 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Urziceni accident


Ialomița: Șoferi beți și fără permis, la volan

Joi, 14 februarie a.c., polițiștii rutieri au depistat un bărbat, de 32 ani, din Urziceni în timp ce conducea un  autoturism pe raza localității Moldoveni, deși anterior consumase băuturi alcoolice ...[citește_toată_știrea]

15 Februarie 2019, 17:30
(6921 vizualizări - 0 comentarii)


Tineri din Ion Roată, hoți din locuințe. Percheziții la Slobozia și Amara!

Joi, 14 februarie a.c., polițiștii Secției de Poliție Rurală Ion Roată au identificat trei tineri, cu vârste cuprinse între 17 și 21 de ani, din Ion Roată, bănuiți de săvârșirea infracțiunii de «furt calificat ...[citește_toată_știrea]

15 Februarie 2019, 17:25
(8063 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Cleric al Mânăstirii «Sfinții Voievozi», implicat într-un accident rutier

Slobozia: Cleric al Mânăstirii «Sfinții Voievozi», implicat într-un accident rutier

Accident rutier produs joi, 14 februarie 2019, pe șoseaua de centură a Sloboziei, în zona Mânăstirii «Sfinții Voievozi». Se pare evenimentul rutier ar fi fost provocat de un călugăr care slujește în cadrul ...[citește_toată_știrea]

14 Februarie 2019, 19:10
(8204 vizualizări - 0 comentarii)


Acțiune de amploare a polițiștilor pe raza localității Movilița

Miercuri, 13 februarie a.c., polițiștii de Investigații Criminale au efectuate pe raza comunei Movilița percheziții la persoane fizice bănuite de săvârșirea mai multor infracțiuni de «furt din locuință ...[citește_toată_știrea]

14 Februarie 2019, 18:40
(6526 vizualizări - 0 comentarii)


Tânăr din Stelnica, bănuit a fi spărgător de case

Marți, 12 februarie a.c., polițiștii feteșteni au identificat un tânăr, de 20 de ani, din Stelnica, bănuit de săvârșirea infracțiunii de «furt calificat». La sfârșitul anului 2018, tânărul ar fi intrat ...[citește_toată_știrea]

13 Februarie 2019, 18:15
(4059 vizualizări - 0 comentarii)


Trei tineri din Ciochina, arestați pentru «tâlhărie calificată»

Polițiștii slobozeni au identificat trei tineri, de 18, 21 și 30 de ani, din comuna Ciochina, bănuiți de săvârșirea infracțiunii de «tâlhărie calificată», faptă comisă asupra unui alt tânăr, de 19 ani, ...[citește_toată_știrea]

13 Februarie 2019, 18:10
(5503 vizualizări - 0 comentarii)


Bărbat din Scânteia, la volan fără permis

Marți, 12 februarie a.c., polițiștii rutieri au depistat un bărbat, în vârstă de 48 ani, din Scânteia, care conducea un autoturism pe raza localității de domiciliu fără a poseda permis de conducere. De ...[citește_toată_știrea]

13 Februarie 2019, 18:05
(4988 vizualizări - 1 comentariu)


Slobozia Nouă: Accident cu doi morți pe DN21

Slobozia Nouă: Accident cu doi morți pe DN21

Miercuri, 13 februarie a.c., în jurul orelor 5,00, pe DN21, s-a produs un accident rutier soldat cu decesul a două persoane. Astfel, în timp ce un bărbat, de 51 de ani, din județul Galați, conducea un autoturism ...[citește_toată_știrea]

13 Februarie 2019, 10:40
(8582 vizualizări - 2 comentarii)


Munca «la negru», în atenția ITM Ialomița

Inspectoratul Teritorial de Muncă Ialomița a desfășurat, în luna ianuarie  2019, acțiuni de control în domeniul relațiilor de muncă, în urma cărora s-au aplicat sancțiuni contravenționale în valoare ...[citește_toată_știrea]

12 Februarie 2019, 17:55
(5803 vizualizări - 3 comentarii)


Ultimele comentarii
cetatean în Bărbat din Bărbulești, prins în flagrant și reținut pentru «șantaj» Anca în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» suporter în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Vasile în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» vilă complex Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 17 iunie 2026 Any în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Alecu în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! base marinaru în Stelnica și Punctul de Acostare «Regina Maria», creștere a numărului de turiști ion negativ în A fost construită una dintre cele mai mari instalații de stocare a energiei verzi din România cioban în Dezastrul funciar de la Primăria Axintele Parinte în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! AlexDan în Lipsă de «transparență» în Consiliul Local Slobozia Preda în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Mary în Reabilitarea Ștrandului Municipal, abandonată de administrația Potor Mary în Restanțe de 7,3 milioane de lei pentru facturile de apă și canalizare către operatorul Urban SA Slobozia NOBODY în «Candidatul 10510», în sfârșit director general adjunct la DGASPC Ialomița! Vasi în Incidente de integritate «cu efect întârziat» în județul Ialomița Dan în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! OK dar.. în «USR are obligația morală să aplice propriile standarde de integritate!» dan în Blocuri pentru tinerii specialiști în Educație și Sănătate, la Fetești

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...