Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

AJPIS Ialomița a plătit mai puțini bani beneficiarilor Legii Venitului Minim Garantat

AJPIS Ialomița a plătit mai puțini bani beneficiarilor Legii Venitului Minim Garantat

O analiză a Agenției Județene de Plăți și Inspecție Socială Ialomița (AJPIS) evidențiază valoarea sumelor pe care instituția le-a plătit anul trecut, sub formă de ajutoare sociale, pentru beneficiarii protejați de Legea Venitului Minim Garantat (Legea 416/2001). Estimările instituției arată faptul că, la nivelul județului nostru, pentru această categorie de asistați social, au fost efectuate plăți în valoare de 7,8 milioane de lei. Datele aratră că valoarea ajutorului a scăzut cu 1 mi­lion de lei față de sumele acordate în 2020.

Sprijin financiar pentru 2500 de ialomițeni Agenția Județeană... [citește_tot_articolul]

15 Martie 2022, 15:55 (14223 vizualizări - 2 comentarii)

EVENIMENT

Telekom Mobile devine rețeaua 100% nelimitată pentru utilizatorii de cartele prepaid și dă șansa clienților să câștige unul dintre cele șase Samsung Galaxy S22

Telekom Mobile devine rețeaua 100% nelimitată pentru utilizatorii de cartele prepaid și dă șansa clienților să câștige unul dintre cele șase Samsung Galaxy S22

Urmându-și promisiunea „Mobil așa cum vrei. Simplu și corect", făcută clienților în luna noiembrie anul trecut, Telekom Romania Mobile are o surpriză pentru utilizatorii de cartele preplătite care își doresc să fie conectați nelimitat cu cei pe care îi iubesc.

Până la 31 martie, rețeaua Telekom Mobile este 100% nelimitată pentru toți clienții prepaid, cât timp au activă orice opțiune cu beneficii, fie că sunt deja utilizatori ai serviciilor preplătite, fie că aleg acum cartela Telekom. Aceștia vor primi automat bonus beneficii nelimitate -internet, minute și SMS-uri naționale- fără nicio obligație și fără niciun cost suplimentar, ca să își poată exprima nelimitat emoțiile și sentimentele. Mai mult, clienții care își reîncarcă minim 5 euro pe cartela Telekom Mobile, în perioada 22 februarie-4 aprilie, vor fi înscriși automat pentru tragerile la sorți prin care pot câștiga, săptămânal, un smartphone Samsung Galaxy S22. Regulamentul concursului poate fi regăsit aici.... [citește_tot_articolul]

15 Martie 2022, 13:10 (13159 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Programul play-off pentru Unirea Slobozia

Fotbal, Liga a II-a

Programul play-off pentru Unirea Slobozia

Federația Română de Fotbal s-a mișcat repede, iar luni, 14 martie 2022, ora 11,00, a stabilit țintarul play-off-ului și al celor două grupe de play-out. Pentru că lucrurile s-au petrecut conform scenariului pe care noi l-am creionat săptămâna trecută, Unirea va evolua în play-off contra echipelor grele din liga secundă. Primul meci ne-o va scoate-n cale pe ocupanta locului 3, FC Hermannstadt. Meciul se va desfășura în deplasare, pe Stadionul «Gaz Metan» din Mediaș, duminică, 20 martie 2022, orele 11,30. Partida va fi transmisă în direct de toate cele 3 televiziuni de sport care dețin drepturile pentru Liga a II-a, lucru care, aproape sigur, se va întâmpla cu toate cele... [citește_tot_articolul]

15 Martie 2022, 12:50 (4173 vizualizări - 3 comentarii)

SPORT

Continuă seria din amicale

Fotbal, Liga a III-a, Recolta Gheorghe Doja-Gloria Albești 2-0

Continuă seria din amicale

Recolta Gheorghe Doja a încheiat cum se cuvine finalul perfect de săptă­mână al fotbalului ialomițean. Ceva emoții au fost înaintea acestui joc, pentru că la Gheorghe Doja a venit Gloria Albești, echipă care s-a întărit serios în această iarnă și are ca obiectiv declarat accederea în play-off. Recolta a disputat în perioada de pregătire 6 meciuri amicale, încheiate cu tot atâtea victorii clare, motiv pentru care ialomițenii au căpătat mare încredere în forțele lor. Și acest lucru s-a văzut în confruntarea cu dobrogenii, în care Recolta a continuat seria bună din amicale. Antrenorul Adrian Cristea, aflat în fața unuia dintre cele mai mari succese din carieră, a mizat pe următorii jucători: Oprea... [citește_tot_articolul]

15 Martie 2022, 12:35 (2128 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

SPORT

Au luptat cu tot Dragu

Fotbal, Liga a III-a, Înainte Modelu-CSM Fetești 0-2

Au luptat cu tot Dragu

Excelentul week-end fotbalistic a început, pentru echipele ialomițene, la Modelu. Acolo s-a deplasat CSM Fetești, penultima clasată în Seria a 3-a. Elevii lui Mircea Ștefan aveau gânduri mari legate de acest joc, dar puțină lume le dădea vreo șansă. Mircea Ștefan a început cu următorul 11: Călugăru-Babaua, Călin, Radicof, Dobre-Toader, Grigore, Enache, Dragu-Buzincu, Dincă. Au mai intrat: L. Gogu, A. Gogu, Matei și Gavrilă. Feteștenii au făcut un meci foarte bun, avându-l în prim plan pe mijlocașul Auraș Dragu, cel care a semnat în mod spectaculos ambele goluri ale victoriei. În minutul 27, o centrare de pe dreapta îl găsește bine plasat pe Dragu, iar acesta îl învinge pe portarul Modelului cu... [citește_tot_articolul]

15 Martie 2022, 12:20 (3763 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Investiție de 13,9 milioane de lei pentru reabilitarea energetică a Centrului Cultural «Ionel Perlea»

Investiție de 13,9 milioane de lei pentru reabilitarea energetică a Centrului Cultural «Ionel Perlea»

Miercuri, 2 martie 2022, Liviu Gabriel Mușat, di­rectorul general al Agenției pentru Dezvoltare Regională Sud Muntenia, alături de Marian Pavel, președintele Consiliului Județean Ialomița, au semnat contractul de finanțare pentru proiectul «Creșterea eficienței energetice a clădirii Centrului Cultural „Ionel Perlea“». Investiția este finanțată din Programul Operațional Regional (POR) 2014-2020, Axa prioritară 3-«Sprijinirea tranziției către o economie cu emisii scăzute de carbon».

Avem investiții Consiliul Județean Ialomița, în calitate de beneficiar, își propune ca prin intermediul... [citește_tot_articolul]

15 Martie 2022, 12:10 (5495 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

DADP Slobozia: Salubrizare, iluminat public și întreținerea străzilor

DADP Slobozia: Salubrizare, iluminat public și întreținerea străzilor

Direcția de Administrare a Domeniului Public Slobozia va prelua serviciul de salubritate stradală și cel de iluminat pu­blic. «Retehnologizarea firmei permite extinderea volumului de activități pe care le desfășurăm... Mai avem nevoie de oameni, însă aceștia vor fi angajați atunci când volumul de muncă va cere acest lucru. Nu este prima dată când ne ocupăm de salubrizarea stradală și iluminat public. Acum însă, investițiile realizate ne permit să fim eficienți!» declară Valeriu Roșca, directorul DADP Slobozia.

Salubrizare, iluminat public și întreținere DADP Slobozia intră într-o nouă... [citește_tot_articolul]

14 Martie 2022, 16:20 (19328 vizualizări - 23 comentarii)

EVENIMENT

Oficiul de Cadastru și Publicitate Imobiliară Ialomița și-a dat în judecată toți angajații

Pentru recupararea unui prejudiciu

Oficiul de Cadastru și Publicitate Imobiliară Ialomița și-a dat în judecată toți angajații

Toți cei 60 de angajați ai Oficiului de Cadastru și Publicitate Imobiliară Ialomița au fost dați în judecată și trebuie să plătească peste 500 mii de lei instituției. Suma reprezintă prejudiciul constatat de către Curtea de Conturi a României în urma unei misiuni de audit desfășurată în cadrul Agenției Naționale de Cadastru și Publicitate Imobiliară. Auditorii de la București au consi­derat faptul că modul în care au fost calculate salariile angajaților din cadrul OCPI Ialomița, în baza Legii 153/2017, privind salarizarea în sistemul bugetar, a fost eronat. Toate cele 60 de acțiuni au fost înregistrate pe rolul Tribunalului Ialomița.

Salarii acordate ilegal... [citește_tot_articolul]

14 Martie 2022, 09:50 (17542 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Valoarea subvenției pentru plata schemei unice pe suprafață a depășit 73,7 milioane de euro

În 2021

Valoarea subvenției pentru plata schemei unice pe suprafață a depășit 73,7 milioane de euro

Schema Unică de Plată pe Suprafață (SAPS) reprezintă principalul ajutor financiar pe care Uniunea Europeană îl acordă pentru agricultură. Datele Agenției de Plăți și Intervenție pentru Agricultură Ialomița arată că valoarea sumelor acordate fermierilor ialomițeni, beneficiari ai acestui sprijin financiar, a depășit 73,7 milioane de euro.

Bani europeni pentru fermieri Datele Agenției de Plăți și Intervenție pentru Agricultură Ialomița arată că în cursul anului 2021 la nivelul instituției au fost înregistrate 9093 de cereri privind acordarea plății unice pe suprafață. Astfel, potrivit... [citește_tot_articolul]

13 Martie 2022, 15:50 (11035 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

REPORTAJ

Vocația de mamă

Vocația de mamă

Elena Cristina Moglan are doi copii ai ei și doi «dăruiți» de Direcția Generală de Asistență Socială și Protecția Copilului Ialomița. Dar asta a fost acum 3 ani... Acum toți patru sunt ai ei, iar ea spune cui stă să o asculte că niciodată înainte nu a simțit ceea ce simte acum: «Știu că și eu i-am ajutat pe ei... Dar ei m-au ajutat pe mine mai mult! Și niciodată, înainte de a ne intra în casă, nu am simțit liniștea și siguranța pe care o simt acum. Pur și simplu, ne-am găsit unii pe alții...».

De la povești la realitate «Eu am trăit într-o familie cu mulți băieți... Am fost două surori... [citește_tot_articolul]

13 Martie 2022, 11:40 (6506 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

SPORT

Suntem în play-off!

Fotbal, Liga a II-a, Unirea Slobozia-Ripensia Timișoara 1-0

Suntem în play-off!

Sâmbătă, 12 martie 2022, zi fantastică pentru fotbalul ialomițean! Unirea Slobozia a pornit, în meciul cu Ripensia Timișoara, conștientă că are șanse minime de a promova în play-off, iar singurul lucru pe care-l putea face era să-i învingă pe bănățeni și, apoi, să stea la mâna rezultatelor...

Bolohan deschide scorul Ger năprasnic și teren foarte dificil la Slobozia. Adrian Mihalcea mizează pe următorii jucători: Poiană-Ibrian, Dinu, Perju, Toma-Coadă (Lazăr ’84), Cruceru-Bolohan (Dorobanțu ’89), Afalna (Trașcu ’89), Mustacă (Gherghiceanu ’76)-Gulceac (Greu ’76). Bănățenii... [citește_tot_articolul]

12 Martie 2022, 19:10 (6422 vizualizări - 9 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Slava Isaccea! Slava Ukraini!

Slava Isaccea! Slava Ukraini!

Sâmbătă, 5 martie 2022, la inițiativa medicului Alexandru Vasilescu din Fetești, un grup de 15 voluntari din Ialomița și București s-au adăugat eforturilor colective de întrajutorare a refugiaților ucraineni care sosesc în țară prin Vama Isaccea. Scopul demersului a fost acela de a conștientiza autoritățile județene asupra situației dramatice cu care urmează să se confrunte administrațiile județene din Tulcea, Brăila, Galați și Ialomița în perioada imediat următoare. «Credem că în perioada următoare numărul refugiaților va fi atât de mare încât po­sibilitățile financiare și logistice ale voluntarilor de la punctele de frontieră cu Ucraina vor fi depășite. Tre­buie ca autoritățile județene să devină... [citește_tot_articolul]

12 Martie 2022, 12:10 (4980 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

Deputatul PSD Ștefan Mușoiu pledează pentru integrarea României în Spațiul Schengen

Deputatul PSD Ștefan Mușoiu pledează pentru integrarea României în Spațiul Schengen

Președintele Comisiei pentru Afaceri Europene a Camerei Deputaților, deputatul PSD Ștefan Mușoiu a reiterat, în cadrul întrunirii președinților Conferinței Organelor Specializate în Afaceri Comunitare și Europene desfășurată în Franța, la Paris, oportunitatea ca România să fie admisă, cât mai rapid, în Spațiul Schengen.

Reprezentare la vârf Deputatul social-democrat Ștefan Mușoiu a participat la întrunirea președinților Conferinței Organelor Specializate în Afaceri Comunitare și Europene, desfășurată la Paris, în calitate de președinte al Comisiei pentru afaceri europene a Camerei ... [citește_tot_articolul]

11 Martie 2022, 16:20 (11671 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Costin Telehuz, numit secretar de stat în Ministerul Agriculturii

Costin Telehuz, numit secretar de stat în Ministerul Agriculturii

Ziarul nostru a anunțat încă de la începutul lunii ianuarie 2022 despre propunerea înaintată de PNL Ialomița în ceea ce privește nominalizarea lui Dragoș Costin Telehuz pentru funcția de secretar de stat în cadrul Ministerului Agriculturii. Astfel, în cursul zilei de joi, 10 martie 2022, propunerea s-a concretizat, premierul Nicolae Ciucă semnând decretul de numire a lui Dragoș Costin Telehuz în funcția de secretar de stat în cadrul Ministerului Agriculturii.

Unul dintre cei cinci Dragoș Costin Telehuz va fi unul dintre cei cinci secretari... [citește_tot_articolul]

11 Martie 2022, 10:20 (13958 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Stafilococi și enterobacterii în bucătăria Grădiniței «Albă ca Zăpada» Fetești

Stafilococi și enterobacterii în bucătăria Grădiniței «Albă ca Zăpada» Fetești

Direcția de Sănătate Publică Ialomița a finalizat ancheta începută la sfârșitul lunii februarie 2022 la Grădinița «Albă ca Zăpada» Fetești. În urma analizelor de laborator s-a descoperit prezența unor stafilococi și enterobacterii, din cauza cărora copiilor li s-a făcut rău. Reamintim că în noaptea de 22/23 februarie a.c., 11 copii au ajuns la Spitalul Municipal «Anghel Saligny» Fetești după ce au mâncat la grădiniță. Mai mult decât atât, instituția de învățământ a fost amendată de către DSP Ialomița cu 10 mii de lei.

Igienă necorespunzătoare la bucătărie În ziua de marți, 22 februarie... [citește_tot_articolul]

11 Martie 2022, 10:10 (3579 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Străzi modernizate la Țăndărei

Străzi modernizate la Țăndărei

Administrația locală a orașului Țăndărei a dat startul unei ample campanii de întreținere a străzilor din oraș. Toate aceste inițiative edilitare fac parte dintr-un vast proiect investițional inițiat de către aleșii locali pentru anul în curs. Primele străzi care au intrat în reparații sunt Avalanșei, Oituz și Barierei. Totodată, vor fi realizate lucrări de întreținere și a spațiilor verzi.

Investiții în infrastructura rutieră «Anul 2022 va fi unul al străzilor pe care se poate circula în siguranță!» este mesajul pe care l-au transmis reprezentanții administra­ției locale din Țăndărei... [citește_tot_articolul]

10 Martie 2022, 13:55 (2612 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Slobozia: Depozite de murături și vechituri în adăposturile civile

Slobozia: Depozite de murături și vechituri în adăposturile civile

În contextul războiului din Ucraina, autoritățile locale din Slobozia au început inventarierea adăposturilor civile pentru populație existente la nivelul orașului. Amenajate la subsolurile blocurilor, un sfert dintre acestea sunt nefuncționale, pentru că au fost transformate în spații de depozitare. Singurele investiții reale într-un astfel de adăpost au fost făcute de Consiliul Județean Ialomița, pentru adăpostul din in­cinta Casei de Cultură a Sindicatelor, pe care instituția îl are în administrare. Acest obiectiv nu este însă destinat populației civile, fiind transformat în punct de comandă pentru autorități.

Depozite de vechituri... [citește_tot_articolul]

10 Martie 2022, 10:05 (12098 vizualizări - 12 comentarii)

POLITICĂ

«Ialomița are nevoie de sprijin logistic pentru refugiați!»

Deputatul AUR Silviu-Titus Păunescu

«Ialomița are nevoie de sprijin logistic pentru refugiați!»

Deputatul AUR Silviu-Titus Păunescu susține necesitatea intervenției autorităților locale și județene în problema refugiaților ucraineni. Domnia sa consideră că Ialomița are nevoie de suport logistic și financiar pentru a gestiona problemele gene­rate de valul de migranți care tranzitează Ialomița.

Îngrijorări parlamentare Deputatul AUR Silviu-Titus Păunescu cere public autorităților locale și județene din Ialomița să găsească soluții rapide pentru preluarea refugiaților ucraineni aflați în tranzit în Ialomița. «Acești oameni au nevoie de sprijin administrativ pentru a ajunge acolo... [citește_tot_articolul]

9 Martie 2022, 16:40 (9351 vizualizări - 0 comentarii)

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Happy Birthday Mr President (II)

Happy Birthday Mr President (II)

Ai văzut, dragă?! E fix ca în bancul ăla cu amanta noastră care e mai frumoasă decât a lor. Adică Președintele nostru de-acum e mai frumos decăt ăla de l-am avut, asta vreau să spui! Și mai tânăr, vorba aia, că de-abia de împlinește azi 47 de ani... He, he... Îți mai aduci aminte ce vremuri trăiam? Trebuia să fim sobri, să zâmbim frumos și să ne plătim meniul, că ăla nu știa de glumă... Zicea că e banii la contribuabili. Păi noi nu suntem contribuabile?! Unde mai pui că nici nu puteai să lipsești, Doamne ferește!, că nu știai când ai nevoie de o aprobare pentru transfer. Ăsta e altfel, dragă! E mai relaxat, știe să bea, face cu ochiu’... Ba aș putea să jur că m-a și ciupit când m-a scos la dans... [citește_tot_articolul]

9 Martie 2022, 12:05 (6211 vizualizări - 5 comentarii)

EVENIMENT

Parc tematic «Las Fierbinți» în orașul Fierbinți-Târg

Parc tematic «Las Fierbinți» în orașul Fierbinți-Târg

Un grup de întreprinzători privați vor să dezvolte în orașul Fierbinți-Târg un parc tematic, inspirat din celebrul serial de televiziune «Las Fierbinți». Autoritățile locale susțin că prin acest proiect se vor crea locuri de muncă, iar orașul ar putea fi inclus pe lista destinațiilor turistice din țara noastră.

Proiect în curs de realizare Potrivit unui anunț făcut pe rețelele de socializare, Primăria Fierbinți-Târg precizează faptul că la nivelul orașului va fi amenajat un parc tematic, inspirat din serialul de televiziune «Las Fierbinți». Investiția va fi realizată cu fonduri private... [citește_tot_articolul]

8 Martie 2022, 19:20 (14932 vizualizări - 10 comentarii)

Miercuri 24 Iun 2026
277 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Ialomița: Din nou furturi

Marți, 1 februarie a.c., în jurul orei 18.30, polițiștii slobozeni au depistat doi bărbați de 25, respectiv 51 de ani, domiciliați în comuna Munteni-Buzău și în municipiul Slobozia în timp ce sustrăgeau ...[citește_toată_știrea]

3 Februarie 2011, 11:08
(8615 vizualizări - 1 comentariu)

Taguri: furt Ialomița


Bărbulești: Șofer urmărit de polițiști

În cursul dimineții de marți, 1 februarie, în jurul orei 10.30, polițiștii din Urziceni au încercat să oprească un autoturism înmatriculat în străinătate. Întrucît șoferul nu a oprit la semnalul polițiștilor ...[citește_toată_știrea]

3 Februarie 2011, 09:46
(11614 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Buzoian beat la volan și fără permis

Un buzoian de 29 de ani este cercetat penal de polițiștii ialomițeni după ce acesta s-a urcat la volanul unui autoturism fără a poseda permis de conducere și sub influența băuturilor alcoolice. Bărbatul ...[citește_toată_știrea]

3 Februarie 2011, 08:34
(10018 vizualizări - 0 comentarii)


Lilieci: L-a acroșat o mașină!

Marți seara, 1 februarie a.c., în jurul orei 19.00, pe DN2, în localitatea Lilieci s-a produs un accident de circulație soldat cu rănirea unei persoane. Din primele cercetări polițiștii au stabilit că în ...[citește_toată_știrea]

3 Februarie 2011, 07:21
(12056 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Lilieci accident


ITM Ialomița: Angajatori prinși cu «munca la negru»

Inspecția muncii a inițiat, începînd cu 27 ianuarie 2011, o campanie la nivel național privind identificarea și combaterea cazurilor de muncă nedeclarată în domenii susceptibile utilizării frecvente a acesteia ...[citește_toată_știrea]

2 Februarie 2011, 14:21
(10729 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Furturile dau bătăi de cap polițiștilor

În urma activităților desfășurate în cazul unui furt comis sîmbătă, 29 ianuarie a.c., din sediul unei firme de pe raza municipiului Fetești, faptă ce figura în evidențele Poliției cu autori necunoscuți ...[citește_toată_știrea]

2 Februarie 2011, 11:41
(8039 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: furt Ialomița


Ialomița: Doi morți într-un accident pe DN2, în apropiere de Sinești

În cursul dimineții de miercuri, 2 februarie, în jurul orei 7.15, pe DN2, în afara localității Sinești s-a produs un grav accident de circulație soldat cu decesul a două persoane și rănirea unei alteia ...[citește_toată_știrea]

2 Februarie 2011, 10:23
(12945 vizualizări - 7 comentarii)

Taguri: Sinești accident


Slobozia: Manifestare expozițională «Femina Star»

Camera de Comerț Industrie și Agricultură Ialomița, în parteneriat cu Consiliul Județean Ialomița, organizează a XII-a ediție a manifestării expoziționale Femina Star&Salonul Mireselor. Acțiunea are un ...[citește_toată_știrea]

2 Februarie 2011, 10:19
(8194 vizualizări - 0 comentarii)


«Lucrezi pămîntul, depui cererea de sprijin și accesezi fonduri europene! APIA te așteaptă!»

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură lansează, începînd cu 1 februarie 2011, campania «Lucrezi pămîntul, depui cererea de sprijin și accesezi fonduri europene! APIA te așteaptă!». În cadrul ...[citește_toată_știrea]

2 Februarie 2011, 10:17
(10385 vizualizări - 0 comentarii)


DGFP Ialomița: Simulare la depunerea Declarației 112

25 februarie este termenul limită pînă la care poate fi depusă declarația unică privind obligațiile de plată a contribuțiilor sociale, a impozitului pe venit și evidența nominală a persoanelor asigurate ...[citește_toată_știrea]

2 Februarie 2011, 10:13
(7082 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. ...[citește_toată_știrea]

2 Februarie 2011, 09:05
(4886 vizualizări - 0 comentarii)


Percheziții DIICOT la Slobozia

Procurorii Direcției de Investigare a Infracțiunilor de Criminalitate Organizată și Terorism-Structura Centrală au efectuat 22 de percheziții domiciliare, pe raza municipiilor București, Slobozia, Onești ...[citește_toată_știrea]

1 Februarie 2011, 18:42
(19176 vizualizări - 2 comentarii)


Tînăr slobozean, trimis în judecată pentru trafic de minori și pornografie infantilă

Un tînăr de 20 de ani din Slobozia, acuzat de infracțiunile de trafic de minori și pornografie infantilă, a fost trimis în judecată după ce a postat pe internet un filmuleț în care întreținea raporturi ...[citește_toată_știrea]

1 Februarie 2011, 18:21
(11556 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Ucenici pe lângă polițiști

Ialomița: Ucenici pe lîngă polițiști

Polițiștii Inspectoratului de Poliție Ialomița au ucenici. Este voba despre 11 ialomițeni (6 fete și 5 băieți) studenți în cadrul Academiei de Poliție «Al. I. Cuza» București care au fost repartizați să ...[citește_toată_știrea]

1 Februarie 2011, 13:27
(12632 vizualizări - 0 comentarii)


Amara: Copaci furați cu autoutilitara

Vineri, 28 ianuarie, polițiștii din cadrul Poliției Orașului Amara au depistat pe DN2C trei indivizi care furau un copac cu o autoutilitară. Potrivit constatărilor făcute la fața locului, cei trei tăiau ...[citește_toată_știrea]

1 Februarie 2011, 13:24
(10774 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Amara furt


Ialomița: Și-a făcut «plinul» cu alcool

Sîmbătă, 29 ianuarie un echipaj al poliției rutiere care acționa pe DN2A a oprit în trafic un autoturism suspect. Conducătorul auto, un bărbat, de 40 de ani, din București, emana halenă alcoolică, iar ...[citește_toată_știrea]

1 Februarie 2011, 13:24
(9849 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Prinși cu gardul în brațe!

Un echipaj al Poliției Municipiului Urziceni a surprins în după-amiaza zilei de vineri, 28 ianuarie, doi bărbați care transportau un grilaj metalic. Suspecții au fost legitimați de echipaj și conduși la ...[citește_toată_știrea]

1 Februarie 2011, 13:23
(8679 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Urziceni furt


«Șmen» la Fetești

Polițiștii orașului Fetești au fost sesizați sîmbătă, 29 ianuarie, că gestionara unei societăți comerciale a fost înșelată prin metoda «șmen». Metoda constă în subtilizarea bancnotelor de către infractor ...[citește_toată_știrea]

1 Februarie 2011, 13:23
(8978 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Fetești șmen


Grivița: Beție cu victimă

Un bărbat de 37 de ani din localitatea Grivița este cercetat de polițiști, după ce a accidentat cu autoturismul un pieton și a părăsit locul faptei. Evenimentul s-a produs sîmbătă, 29 ianuarie, pe strada ...[citește_toată_știrea]

1 Februarie 2011, 13:22
(10299 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Grivița accident


Ialomița: Record de amenzi

La sfîrșitul săptămînii precedente, cu ocazia acțiunilor derulate pe șoselele din Ialomița, polițiștii au stabilit un nou record. Aceștia au aplicat peste 300 de sancțiuni contravenționale, au retras 1 ...[citește_toată_știrea]

1 Februarie 2011, 13:21
(10395 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: amendă Ialomița


Ialomița: Bovine testate medical

«Direcția Sanitară Veterinară și pentru Siguranța Alimentelor Ialomița își propune ca pînă la sfîrșitul anului 2011 să realizeze calificarea statusului de sănătate al exploatațiilor nonprofesionale și comerciale ...[citește_toată_știrea]

1 Februarie 2011, 11:12
(11793 vizualizări - 0 comentarii)


Copiii romi, instruiți pe bani europeni

Peste 2000 de elevi romi vor beneficia de educație de tipul «Școală după Școală» prin intermediul proiectului «Școală după școală, primul pas către succesul școlar și profesional». Potrivit specialiștilor ...[citește_toată_știrea]

1 Februarie 2011, 11:08
(10119 vizualizări - 2 comentarii)

Taguri: proiect Ialomița


Axintele: Un bătrân a murit după ce a căzut în fântână

Axintele: Un bătrîn a murit după ce a căzut în fîntînă

În urma unui apel primit prin 112 duminică, 30 ianuarie a.c, în jurul orei 9.20, pompierii militari au intervenit pentru scoaterea unui bărbat, în vîrstă de 77 de ani, dintr-o fîntînă de pe raza localității ...[citește_toată_știrea]

31 Ianuarie 2011, 14:44
(12194 vizualizări - 1 comentariu)


DGFP Ialomița: Instruire pentru taximetriști

Direcția Generală a Finanțelor Publice Ialomița informează contribuabilii, persoane fizice autorizate în desfășurarea activității de taximetrie, că în urma desființării normei de venit pentru activitatea ...[citește_toată_știrea]

31 Ianuarie 2011, 14:41
(9775 vizualizări - 2 comentarii)


LAPAR, în război cu FNAPR

Liga Asociațiilor Producătorilor Agricoli din România a declanșat războiul cu Federația Națională a Producătorilor Agricoli din România. Asta după ce un un reprezentant al Ligii nu a fost acceptat ca observator ...[citește_toată_știrea]

31 Ianuarie 2011, 14:20
(8411 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: LAPAR FNAPR scandal


Ialomița: Pompierii scot cîini din gropi și dărîmă țurțuri

Sîmbătă, 29 ianuarie, în jurul orei 11.45, pompierii de la Detașamentul Urziceni au intervenit pentru scoaterea unui cîine care căzuse într-o fîntînă dezafectată, adîncă de aproape 20m, aflată în apropierea ...[citește_toată_știrea]

31 Ianuarie 2011, 14:10
(8620 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: ISU Ialomița


Renta Viageră trece la Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură informează că, începînd cu data de 1 februarie 2011, va prelua activitatea desfășurată de birourile județene ale Oficiului Național de Rentă Viageră Agricolă ...[citește_toată_știrea]

31 Ianuarie 2011, 14:06
(14065 vizualizări - 0 comentarii)


Accident grav la intrare în Alexeni

În urmă cu cîteva ore, un bărbat, de 52 de ani, din municipiul Urziceni, și-a pierdut viața într-un accident rutier. Bărbatul se afla la volanul unui autoturism și se deplasa pe direcția Slobozia-Urziceni ...[citește_toată_știrea]

31 Ianuarie 2011, 13:59
(10258 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Alexeni accident


Ialomița: Amplasarea radarelor

Ialomița: Amplasarea radarelor

Continuînd seria de acțiuni pentru prevenirea accidentelor în trafic, polițiștii rutieri au acționat pe principalele artere de circulație din județeț. Astfel, în ultimele 24 de ore, polițiștii au aplicat ...[citește_toată_știrea]

28 Ianuarie 2011, 17:46
(11840 vizualizări - 3 comentarii)

Taguri: radar Ialomița


Andrășești: Hoți prinși de polițiști

Polițiștii ialomițeni avertizează din nou asupra apariției unor hoți care pătrund în locuințe sau curțile oamenilor. În acest sens, miercuri, 25 ianuarie, trei tineri cu vîrste cuprinse între 17 și 23 de ...[citește_toată_știrea]

28 Ianuarie 2011, 17:40
(9064 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Suporter în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Alin în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» marius în CNAIR: Circulație închisă pe bretelele de intrare și ieșire ale A2 din zona Drajna, joi, 23 aprilie 2026 Toma în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! cetatean în Bărbat din Bărbulești, prins în flagrant și reținut pentru «șantaj» Anca în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» suporter în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Vasile în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» vilă complex Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 17 iunie 2026 Any în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Alecu în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! base marinaru în Stelnica și Punctul de Acostare «Regina Maria», creștere a numărului de turiști ion negativ în A fost construită una dintre cele mai mari instalații de stocare a energiei verzi din România cioban în Dezastrul funciar de la Primăria Axintele Parinte în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! AlexDan în Lipsă de «transparență» în Consiliul Local Slobozia Preda în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Mary în Reabilitarea Ștrandului Municipal, abandonată de administrația Potor Mary în Restanțe de 7,3 milioane de lei pentru facturile de apă și canalizare către operatorul Urban SA Slobozia NOBODY în «Candidatul 10510», în sfârșit director general adjunct la DGASPC Ialomița!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...