Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Accident de muncă mortal la o fermă din Axintele

Accident de muncă mortal la o fermă din Axintele

Procurorii și polițiștii din Urziceni au deschis un dosar penal în cazul unui accident de muncă petrecut la ferma Agricola Axintele, din aceeași comună. Se pare că societatea este controlată de fiul primarului localității, Grigore Tudor. «Verificările sunt în curs!» au precizat repre­zentanții Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița.

A murit pe loc Surse judiciare susțin faptul că victima accidentului de muncă este o laborantă a fermei Agricola Axintele. În ziua de joi, 18 noiembrie a.c., aceasta a ieșit din unitate pentru a vorbi la telefon. Într-o fracțiune de secundă a fost... [citește_tot_articolul]

23 Noiembrie 2021, 19:05 (6814 vizualizări - 2 comentarii)

SPORT

Remiză echitabilă

Fotbal, Liga a II-a, Unirea Slobozia-Metaloglobus București 1-1

Remiză echitabilă

Meci lipsit de strălucire între Unirea și Metaloglobus, în ciuda soarelui care a încălzit atmosfera pe toată durata jocului. Cele două echipe s-au anulat reciproc o bună perioadă, iar golurile au venit în urma unor erori defensive. Una peste alta, a ieșit de o remiză echitabilă, care nu avantajează pe niciuna dintre combatante. Mai mult, Unirea coboară pe 10, dar e înghesuială mare la ultimele două locuri de play-off. O să fie frumos!

S-au mișcat greu Primul corner a fost abia în minutul 9. S-au adulmecat la greu și nu au îndrăznit să muște serios până la mijlocul primei reprize...... [citește_tot_articolul]

23 Noiembrie 2021, 15:45 (2635 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Au rezistat doar o repriză

Handbal, Divizia A, CSM Unirea Slobozia-CSM Galați 29-35 (15-17)

Au rezistat doar o repriză

Duminică, 21 noiembrie 2021, a fost ziua primei înfrângeri stagionale pentru echipa de handbal a Sloboziei. Un dezno­dământ oarecum așteptat având în vedere că adversara, CSM Galați, e proaspăt re­trogradată, dar a păstrat o serie dintre jucătoarele pe care s-a bazat în Ligă. Și, totuși, handbalistele noastre au făcut o primă repriză care ne-a dat speranțe că putem obține un rezultat pozitiv. La final, lucrurile au stat cu totul altfel.

Ne-a ocolit norocul Prima parte a meciului a adus multe răsturnări spectaculoase de scor. Cu Bidașcu și Sava în prim plan, Unirea Slobozia s-a ținut... [citește_tot_articolul]

23 Noiembrie 2021, 13:40 (6895 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

A început războiul Urban SA împotriva «poluatorilor olfactivi»

Acuzații fără precedent la Slobozia

A început războiul Urban SA împotriva «poluatorilor olfactivi»

Urban SA a declanșat războiul împotriva «poluatorilor olfactivi» din Slobozia. Prima dintre cei vizați este firma Avicola SA, considerată principalul vinovat pentru mirosul emanat de stația de tratare a apei uzate. «Nu cerem nimic altceva decât respectarea legislației în vigoare!» precizează Adrian Stoicescu, directorul Urban SA. «Acțiunea denotă disperarea Urban SA de a obține cu orice preț bani! E rea intenție. E o politică de supraviețuire, în cazul lor...» susține în replică directorul Avicola SA, Dumitru Stănoiu.

După 15 ani de tergiversări Creșterea costurilor la energia electrică... [citește_tot_articolul]

23 Noiembrie 2021, 12:10 (6091 vizualizări - 9 comentarii)

Click aici

SPORT

N-a fost loc de surprize

Fotbal, Liga a III-a, Agricola Borcea-Recolta Gheorghe Doja 3-1

N-a fost loc de surprize

După victoria cu Farul 2, entuziasmul a crescut considera­bil, suporterii Recoltei vorbind chiar de o calificare în play-off. Meciurile următoare ne-au arătat că obiectivul realist rămâne salvarea de la retrogradare, eventual locurile 5-7. La Borcea, în fața revelației sezonului, ialomițenii au făcut un meci bunicel, iar dacă șutul spectaculos expediat de Ene, din lovitură liberă, ar fi întâlnit un portar advers mai puțin inspirat, lu­crurile s-ar fi complicat. Dar a rămas 0-0 până spre finalul primei reprize. Adrian Cristea a început meciul cu următorii jucători: Oprea-Petre, Bucurică, Toma, Andrei-Negoiu, Ene, Alexe, Chiriță-Comșa, Cositoru. După pauză a intrat Năstase, iar pe parcursul reprizei... [citește_tot_articolul]

23 Noiembrie 2021, 11:25 (2962 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Un punct pentru moral

Fotbal, Liga a III-a,CSM Fetești-FC Voluntari 2 0-0

Un punct pentru moral

În tur, echipa din Voluntari s-a impus cu 6-0 și multă lume se aștepta ca și returul să fie la discreția ilfovenilor. Numai că antrenorul Mircea Ștefan i-a surprins pe elevii lui Dinu Todoran cu o tactică mai curajoasă, mai ofensivă față de ce ne obișnuise Feteștiul. Primul 11 al ialomi­țenilor a fost: Călugăru-Călin, Babaua, Lucan, Dragu-Matei, Grigore-Gogu, Tudor, Gogan-Buzincu. Au mai intrat Pâslaru, Căutiș și Radicof. Feteștenii au avut din nou un joc plăcut ochiului, asezonat cu ocazii ratate de Matei, Gogan sau Buzincu. De data aceasta a fost și eficient. Însă ocaziile erau cât pe ce să se răzbune pe final, când oaspeții au scăpat pe contraatac. Emil Călugăru a avut un reflex de zile mari... [citește_tot_articolul]

23 Noiembrie 2021, 10:10 (2902 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Locuri de joacă și terenuri de sport funcționale la Slobozia

Administrația Soare face primele progrese

Locuri de joacă și terenuri de sport funcționale la Slobozia

La un an de la instalarea în funcție, administra­ția Soare prezintă primele progrese vi­zibile. În cursul acestei săptămâni va fi finalizată investiția în cele două terenuri de sport din Parcul Tineretului. De asemenea, a fost încheiată reabilitarea terenului de sport din Cartierul «500», în imediata vecinătate a Școlii nr. 4 Slobozia. Până în primăvara anului 2022, susțin autoritățile locale, vor fi reabilitate și modernizate 3 terenuri de sport multifuncționale, iar Parcul Tineretului va fi reabilitat complet.

Investiții de 178000 de lei Administrația Soare a cheltuit 178000 de lei... [citește_tot_articolul]

22 Noiembrie 2021, 13:05 (5915 vizualizări - 7 comentarii)

EVENIMENT

Dreptate în instanță pentru fetițele asistentei medicale din Săveni, ucisă de COVID-19 anul trecut

Dreptate în instanță pentru fetițele asistentei medicale din Săveni, ucisă de COVID-19 anul trecut

Deși există o lege prin care statul recunoaște implicarea personalului medical în lupta cu pandemia de COVID-19, instituțiile publice refuză să o pună în aplicare. Casa Județeană de Pensii Ialomița a fost acționată în instanță de fiicele și soțul Nicoletei Grigore, primul cadru medical din Ialomița care și-a pierdut viața din cauza bolii infecțioase provocată de virusul SARS-CoV-2. Instituția a refuzat să le acorde celor două fetițe gemene, în vârstă de 9 ani, pensia de urmaș la valoarea stabilită prin Legea 56/2020 și Ordonanța 116/2021, acte normative concepute pentru a recunoaște acțiunile angajaților din sistemul medical de a stopa efectele bolii COVID-19. După un proces care s-a întins pe... [citește_tot_articolul]

22 Noiembrie 2021, 09:55 (10091 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

REPORTAJ

Scurtmetrajul lui Marcu...

Scurtmetrajul lui Marcu...

Consumul de droguri este o realitate tot mai evidentă a zilelor noastre. Fenomenul se petrece și la Slobozia, chiar dacă autori­tățile refuză să recunoască oficial. Adolescenții văd cu ochii lor cum prietenii pe care îi au cad pradă tentației drogurilor. Le este greu să le ofere ajutorul, să discute cu părinții sau cu profesorii pentru că, de cele mai multe ori, oamenii mari refuză să-i ia în seamă. Atunci când adulții par dezinteresați să ia atitudine, adolescenții încearcă să le atragă atenția. Elev al Liceului de Arte «Ionel Perlea» din Slobozia, Marcu Robert Clopotaru are 17 ani și a expus pro­blema consumului de droguri în rândul tinerilor de-o seamă cu el, printr-un scurtmetraj. Imaginile... [citește_tot_articolul]

21 Noiembrie 2021, 12:10 (7427 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

REPORTAJ

Lecția de pictură

Lecția de pictură

La o stradă dinstanță de sediul Liceului de Arte «Ionel Perlea» se află Atelierele de lucru ale elevilor care au ales să studieze arta plastică. În camerele luminoase, îndrumați de profesorii lor, elevii descoperă tainele culorilor așezați în fața șevaletelor. Cei mai talentați dintre ei reușesc să obțină recunoaștere pe plan național și internațional la concursurile la care participă. Procesul de formare al viitorilor artiști plastici implică talent, dar și multă disciplină...

Cum iau naștere artiștii? Soarele după amiezii de toamnă intră leneș pe geamul unei săli de lucru din incinta... [citește_tot_articolul]

20 Noiembrie 2021, 11:40 (4974 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Luciferul Neacșu revendică Organizația PSD Ialomița

Luciferul Neacșu revendică Organizația PSD Ialomița

Nori negri deasupra social-democrației ialomițene. Luciferul Neacșu se întoarce călare pe funcția de secretar general al Guvernului... Victor Moraru îi calcă pe urme, amușinând scaunul lui Pavel. Ipochimenul Mocioniu, hop și el!, la rând după un post de subprefect. Iar Costică, așa cum ne-a oblișnuit, se încălzește pe marginea terenului, doar l-o vedea și pe el cineva...

Toți o apă și-un pământ Tocmai când credeam că politica ialomițeană a devenit plictisitoare și irelevantă, veștile de la Centru cu­tremură scaunele din care aleșii noștri se hlizesc ca muta la... senatoarea Rodica,... [citește_tot_articolul]

19 Noiembrie 2021, 11:10 (18068 vizualizări - 23 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Pădurea urbană de la Urziceni

23 de hectare, plantate în următorii 5 ani

Pădurea urbană de la Urziceni

bonus: Nicu Popa, slobozeanul care vrea perdea forestieră de protecție la marginea orașului

La sfârșitul săptămânii precedente, Asociația «Pădurea Copiilor», în parteneriat cu administrația publică din Urziceni, a reluat proiectul de împădurire urbană demarat în urmă cu două săptămâni. Proiectul este susținut de către OMV Petrom, iar organizatorii speră ca în anii următori numărul voluntarilor implicați în proiect să crească. «Este unul dintre puținele proiecte de împădurire din Ialomița... Sperăm ca exemplul de bună practică să determine și alte administrații locale să ne urmeze!» declară Gabriel Cateliu, consilier local USR și unul dintre inițiatorii proiectului.

Voluntarii pădurii urbane... [citește_tot_articolul]

18 Noiembrie 2021, 13:20 (4919 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Peste 1900 de persoane testate anti-COVID-19 în programul Primăriei Slobozia

Peste 1900 de persoane testate anti-COVID-19 în programul Primăriei Slobozia

Pe data de 27 octombrie a.c., Primăria Slobozia a dat startul unui program de testare gratuită a locuitorilor din oraș, privind depistarea infecției cu SARS-CoV-2. Totul în cadrul programului «Slobozia se testează», inițiat de autoritățile locale. Până în prezent, peste 1900 de persoane au fost testate.

Autoritățile monitorizează situația epidemiologică
Numărul mare de cazuri la nivelul municipiului Slobozia, înregistrat în luna octombrie 2021, a determinat autoritățile locale să adopte măsuri pentru a controla situația epidemiologică. Pri­marul Dragoș Soare a propus Consi­liului... [citește_tot_articolul]

18 Noiembrie 2021, 10:05 (11222 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Al lu’ Costea AUR strânge semnături!

Al lu’ Costea AUR strânge semnături!

Da, e foarte clar! Atât pentru noi cât și pentru toată lumea. Klaus Werner Iohannis trebuie să plece! Că merge să ducă gunoiul sau să iasă la piață, Iohannis trebuie să se care! Este groasă și cotoioasă pentru KWI dacă senatorul de AUR Costea a ieșit pe stradă să strângă semnături. Privind această fotografie am înțeles din prima că Iohannis are zilele numărate la Cotroceni și, fără doar și poate, va pleca. Doar priviți poza și înțelegeți determinarea cu care senatorul de AUR Costea completează formularele, remarcându-se ținuta impunătoare și forța pe care o emană atitudinea parlamentarului de AUR ialomițean. Până și conopidele din fundal sunt un picuț timorate de alura senatorului de AUR Costea... [citește_tot_articolul]

17 Noiembrie 2021, 13:05 (4267 vizualizări - 14 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Mai mulți bani la bugetele primăriilor ialomițene

Mai mulți bani la bugetele primăriilor ialomițene

Măsurile de executare si­lită aplicate de administrațiile locale par că au produs efecte. «În primele 9 luni ale anului în curs, încasările la bugetele locale ale celor 66 de primării din Ialomița au ajuns la 83%!» susțin oficialii Direcției de Trezorerie și Contabilitate Publică Ialomița. Valoarea totală a sumelor încasate este de 275 milioane de lei, potrivit unei statistici oficiale a instituției.

Mai mulți bani la bugetele locale Analiza Direcției de Trezorerie și Contabilitate Publică Ialomița, din cadrul Administrației Județene a Finanțelor Publice Ialomița, arată faptul că suma... [citește_tot_articolul]

16 Noiembrie 2021, 18:05 (4343 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

SPORT

Cu Metaloglobus, fără Mihalcea

Fotbal, Liga a II-a, Unirea Slobozia

Cu Metaloglobus, fără Mihalcea

După o pauză de două săptă­mâni, generată de acțiunile loturilor naționale, Liga a II-a își reia traseul. Sâmbătă, 20 noiembrie a.c., orele 11,00, Unirea Slobozia pri­mește vizita celor de la Metalo­globus. Echipa bucureșteană este antrenată de Nicolae Grigore și are în componență o serie de jucători cu experiență, cum ar fi Gavrilaș, Cazan, Sin, Liviu Mihai sau cei doi frați Herea. Dificultatea meciului nu e dată neapărat de valoarea adversarului, cât de problemele pe care le are Unirea cu suspendările și accidentările. După ce la Iași a fost trimis în tribună, antrenorul Adrian Mihalcea a fost suspendat 3 etape, exact câte au mai rămas de jucat în această toamnă. Proble­mele de lot sunt la fel... [citește_tot_articolul]

16 Noiembrie 2021, 16:50 (3829 vizualizări - 5 comentarii)

POLITICĂ

«Alocațiile, pensiile și salariul minim trebuie mărite!»

Deputatul social-democrat Ștefan Mușoiu

«Alocațiile, pensiile și salariul minim trebuie mărite!»

Social-democrații se angajează să nu cedeze sub nicio formă la negocieri în fața celor de la PNL în privința creșterii alocațiilor și pensiilor. Președintele executiv al PSD Ialomița, Ștefan Mușoiu, susține că majorările ar trebui adoptate imediat.

Alocații mai mari pentru copii Deputatul PSD Ștefan Mușoiu subliniază că majorarea alocațiilor pentru copiii între 2 și 18 ani, de la 214 la 300 de lei, și de la 427 la 600 de lei pentru copiii mai mici de 2 ani, cât și pentru cei cu dizabilități, încă din prima lună de guvernare, nu va presupune un efort bugetar foarte mare. «În România... [citește_tot_articolul]

16 Noiembrie 2021, 14:40 (15594 vizualizări - 0 comentarii)

SPORT

Despre ratări și ghinion

Fotbal, Liga a III-a, Recolta Gheorghe Doja-CSM Fetești 2-0

Despre ratări și ghinion

În teorie, Recolta Gheorghe Doja trebuia să treacă fluierând de tânăra echipă de «strânsură» a Feteștiului. Antrenorul Mircea Ștefan a adunat, pentru bătălia ialomițeană de la Doja, doar 15 jucători. Îl incomodează tot mai tare cei 7 accidentați și suspendatul Mihai Rădan, la care Feteștiul, în cele din urmă, a renunțat.

Recoltă de ratări A început bine, cu toată lumea din anturajul gazdelor convinsă că va fi un galop de sănătate, absolut necesar după corecția de la Popești Leordeni. Adrian Cristea, antrenorul Recoltei, a pornit cu următorii jucători: Oprea-Petre, Bucurică, Toma, Andrei... [citește_tot_articolul]

16 Noiembrie 2021, 14:05 (3801 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Tânără cu probleme psihice, lăsată fără drepturi pentru că a mers la școală

Se întâmplă la Căzănești

Tânără cu probleme psihice, lăsată fără drepturi pentru că a mers la școală

Caz revoltător în orașul Căzănești. O tânără de 24 de ani, diagnosticată cu retard mintal, nu poate beneficia de indemnizația de handicap din cauza faptului că a mers la școală. La finalul celor 10 clase pe care le-a urmat, tinerei i-a fost oferită o diplomă de studii. Autoritățile invocă faptul că documentul eliberat de unitatea de învățământ unde a frecventat cursurile demonstrează că boala de care suferă nu este atât de gravă încât să aibă nevoie de spriji­nul statului. În schimb, familia susține că tânăra nu știe să scrie sau să citească. Singura șansă de a rezolva această problemă rămâne instanța de judecată.

Abandonată de autorități... [citește_tot_articolul]

16 Noiembrie 2021, 11:40 (13471 vizualizări - 9 comentarii)

SPORT

Final de tur, la turație maximă

Fotbal feminin, Liga a II-a, Activ Slobozia

Final de tur, la turație maximă

Activ Slobozia nu a debutat tocmai fericit în Liga a II-a feminină. A pierdut 5 meciuri consecutive la scoruri deloc măgulitoare. «Am simțit că lucrurile se vor întâmpla astfel din momentul în care s-a tras la sorți țintarul... Am avut 5 meciuri la rând cu echipe care au ca obiectiv promovarea. În plus, noi avem o echipă formată din jucătoare cu vârste între 15 și 18 ani care s-au duelat cu fotbaliste mult mai experimentate...» a declarat Marius Chițoiu, antrenorul Activ Slobozia. În plus, problemele nu au ocolit echipa manageriată de Daniela Ioniță și susținută financiar de Consiliul Județean Ialomița. Magdalena Oprea și Larisa Dragu, jucătoare importante, au suferit accidentări la nivelul ligamentelor... [citește_tot_articolul]

16 Noiembrie 2021, 11:05 (5980 vizualizări - 3 comentarii)

Marți 23 Iun 2026
286 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Ciocârlia: Accident rutier soldat cu două victime

Duminică, 21 iulie a.c., în jurul orei 9,15, un autoturism care se deplasa pe direcția de mers Urziceni-Buzău a părăsit partea carosabilă și s-a răsturnat într-un șanț, două persoane fiind rănite. La fața ...[citește_toată_știrea]

23 Iulie 2019, 20:05
(3294 vizualizări - 0 comentarii)


Un feteștean beat la volan a provocat un accident rutier

Joi, 18 iulie a.c., un bărbat de 26 de ani, din Fetești, în timp ce se afla la volanul unui autoturism ce se deplasa pe direcția Movila-Fetești, ar fi pătruns pe contrasens și a intrat în coliziune frontală ...[citește_toată_știrea]

19 Iulie 2019, 20:25
(4019 vizualizări - 0 comentarii)


Incendiu la Gheorghe Doja

Joi, 18 iulie a.c., în jurul orelor 23,40, Pompierii de la Detașamentul de Pompieri Slobozia împreună cu patru pompieri civili de la Serviciul Voluntar pentru Situații de Urgență au intervenit cu două autospeciale ...[citește_toată_știrea]

19 Iulie 2019, 20:20
(3440 vizualizări - 0 comentarii)


Gârbovi: Cercetați penal pentru furt de cereale

Polițiștii din cadrul Postului de Poliție Gârbovi au identificat joi, 18 iulie a.c., trei bărbați, cu vârste cuprinse între 38 și 44 de ani, bănuiți de comiterea unui furt. Cei în cauză au fost opriți în ...[citește_toată_știrea]

19 Iulie 2019, 20:15
(3536 vizualizări - 0 comentarii)


Ograda: Fără permis, la volan

Polițiștii din cadrul Serviciului Rutier efectuează cercetări într-un dosar penal privind infracțiunea de «conducere a unui vehicul fără permis», faptă comisă în localitatea Ograda, la data de 19 aprilie ...[citește_toată_știrea]

19 Iulie 2019, 20:10
(3342 vizualizări - 0 comentarii)


DSVSA Ialomița: Controale în piețe la tarabe

În perioada 12-14 iulie a.c., Direcția Sanitară Veterinară și pentru Siguranța Alimentelor Ialomița, împreună cu reprezentanții Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița și ai Inspectoratului de ...[citește_toată_știrea]

18 Iulie 2019, 19:10
(3649 vizualizări - 1 comentariu)


Baza 86 Aeriană, la «Royal International Air Tattoo 2019»

În perioada 19-21 iulie 2019, la Baza Aeriană FAIRFORD, GLOUCESTERSHIRE din Marea Britanie, aparținând Forțelor Aeriene Regale, are loc «Royal International Air Tattoo 2019», unul dintre cele mai mari mitinguri ...[citește_toată_știrea]

18 Iulie 2019, 14:40
(4851 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: Arme găsite în casă

Marți, 16 iulie a.c., polițiștii Serviciului Arme, Explozivi și Substanțe Periculoase, împreună cu polițiștii Serviciului pentru Acțiuni Speciale au efectuat 4 percheziții domiciliare la Țăndărei. În urma ...[citește_toată_știrea]

17 Iulie 2019, 18:35
(3243 vizualizări - 0 comentarii)


Incendiu la Gârbovi

Marți, 16 iulie a.c., în jurul orelor 12,30, două echipaje din cadrul Detașamentului de Pompieri Urziceni și un echipaj SMURD au fost solicitate pentru stingerea unui incendiu izbucnit la o casă din localitatea ...[citește_toată_știrea]

17 Iulie 2019, 18:30
(3173 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Gârbovi incendiu


Platonești: Accident rutier soldat cu o victimă

Marți, 16 iulie a.c., în jurul orei 13,50, un autoturism care se deplasa pe direcția de mers Movila-Platonești a părăsit partea carosabilă și s-a izbit frontal de un parapet aflat pe marginea șoselei. ...[citește_toată_știrea]

17 Iulie 2019, 18:25
(3883 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Beți la volan

Marți, 16 iulie a.c., polițiștii Secției 3 Poliție Rurală Stelnica au depistat un bărbat, de 21 de ani, din Făcăieni, în timp ce șofa pe raza localității de domiciliu deși anterior consumase băuturi alcoolice ...[citește_toată_știrea]

17 Iulie 2019, 18:20
(2404 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Nereguli constatate la taximetriștii slobozeni

Luni, 15 iulie a.c., polițiștii rutieri din cadrul Poliției Municipiului Slobozia au acționat pe raza municipiului pentru verificarea legalității transportului public de persoane în regim de taxi. Astfel ...[citește_toată_știrea]

16 Iulie 2019, 18:50
(4691 vizualizări - 1 comentariu)


Cotorca: S-au ciocnit 5 mașini, două victime

Cotorca: S-au ciocnit 5 mașini, două victime

Luni, 15 iulie a.c., în jurul orei 06,30, pe raza localității Cotorca s-a produs o coliziune între 5 autovehicule. Pentru salvarea celor două victime, o femeie de 23 de ani și un bărbat de 41 de ani, au ...[citește_toată_știrea]

16 Iulie 2019, 18:35
(3554 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Cotorca accident


Gârbovi: Tânăr prins la volan cu un pistol

Sâmbătă, 13 iulie a.c., în jurul orelor 21,00, în urma unui control în trafic, polițiștii din cadrul Postului de Poliție Gârbovi au depistat un tânăr, de 18 ani, care deținea în habitaclul autoturismului ...[citește_toată_știrea]

16 Iulie 2019, 18:30
(3060 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Gârbovi pistol


Ordin de protecție pentru un tată agresor din Cosâmbești

Duminică, 14 iulie a.c., polițiștii din cadrul Poliției Orașului Fierbinți Târg au întocmit un dosar penal pe numele unui bărbat din Cosâmbești după ce acesta și-ar fi agresat fiica. În urma cercetărilor ...[citește_toată_știrea]

16 Iulie 2019, 18:25
(5374 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: La volan sub influența băuturilor alcoolice

În perioada 12-14 iulie a.c., polițiștii ialomițeni au depistat 5 bărbați, cu vârste cuprinse între 25 și 56 de ani, în timp ce conduceau pe drumurile publice deși anterior consumaseră băuturi alcoolice ...[citește_toată_știrea]

16 Iulie 2019, 18:20
(4431 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Fără permis de conducere pe drumurile publice

Doi bărbați, de 32 de ani, din Țăndărei, și de 44 de ani, din Căzănești, au fost depistați de polițiștii ialomițeni vineri, 12 iulie a.c., în timp ce șofau pe drumurile publice fără a poseda permis de conducere ...[citește_toată_știrea]

16 Iulie 2019, 18:15
(4903 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Bărbat depistat la volanul unui vehicul neînmatriculat

Duminică, 14 iulie a.c., polițiștii rutieri din Urziceni au depistat în trafic un autoturism condus de un bărbat, de 38 de ani, din Urziceni, care avea autorizația de circulație provizorie expirată din ...[citește_toată_știrea]

16 Iulie 2019, 18:10
(3314 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Campania «Fii inteligent, nu fi violent!»

În perioada 1 iulie-30 septembrie 2019, Poliția Municipiului Slobozia desfășoară campania «Fii inteligent, nu fi violent!». Principalele obiective ale polițiștilor de Ordine Publică sunt reprezentate de ...[citește_toată_știrea]

16 Iulie 2019, 18:05
(2843 vizualizări - 0 comentarii)


deces

deces

Familia Sohodoleanu
anunță cu nesfârșită
durere trecerea în
neființă a celui
care a fost
Gheorghe Sohodoleanu ...[citește_toată_știrea]

15 Iulie 2019, 11:05
(5367 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: Minor prins la volan cu 107 km/h!

Joi, 11 iulie, în orașul Țăndărei, polițiștii rutieri au oprit în trafic un autoturism care se deplasa cu viteza de 107 km/h. În urma verificărilor efectuate, au constatat că la volanul mașinii se afla ...[citește_toată_știrea]

12 Iulie 2019, 19:30
(3547 vizualizări - 1 comentariu)


Țăndărei: Beat la volan, a acroșat o mașină parcată

În miezul nopții de joi spre vineri, 11/12 iulie a.c., Poliția Țăndărei a fost sesizată despre producerea pe strada Gării, din Țăndărei, a unui accident soldat cu pagube materiale. În urma verificărilor ...[citește_toată_știrea]

12 Iulie 2019, 19:25
(3085 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Se întrerupe curentul electric

În intervalul 15-19 iulie, orele 8,00-16,00, E-Distribuție Dobrogea SA anunță întreruperea alimentării cu energie electrică din cauza unor lucrări de reparații la rețelele electrice. Aceste lucrări se vor ...[citește_toată_știrea]

12 Iulie 2019, 19:20
(5491 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: Rata șomajului-4,89%

Conform informațiilor oferite de Agenția Județeană pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița, la sfârșitul lunii mai 2019, rata șomajului a fost de 4,89%. Exprimat în cifre acest procent arată că peste ...[citește_toată_știrea]

11 Iulie 2019, 20:15
(3227 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: 31 iulie 2019, termen limită pentru depunerea Declarației Unice

Reprezentanții Administrației Județene a Finanțelor Publice Ialomița informează contribuabilii din județul nostru cu privire la faptul că termenul limită pentru depunerea Declarației unice este data de ...[citește_toată_știrea]

11 Iulie 2019, 20:10
(4167 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Consultări la nivel național cu reprezentanții mediului de afaceri

Reprezentanții Ministerului Finanțelor Publice au continuat seria întâlnirilor organizate în toate județele țării cu membrii mediului de afaceri. Alături de oficialii Ministerului Finanțelor Publice s-au ...[citește_toată_știrea]

11 Iulie 2019, 20:05
(3718 vizualizări - 0 comentarii)


DSVSA Ialomița: Toate focarele de Pestă Porcină Africană, stinse

Direcția Sanitară Veterinară și pentru Siguranța Alimentelor Ialomița informează proprietarii/deținătorii de porcine, atât din exploatațiile comerciale cât și din gospodăriile populației, despre  situația ...[citește_toată_știrea]

9 Iulie 2019, 18:10
(4060 vizualizări - 0 comentarii)


Traian: Arestat pentru «conducere fără permis»

Joi, 4 iulie a.c., polițiștii au reușit identificarea unui bărbat, de 23 de ani, din comuna Traian, pe numele căruia Judecătoria Făurei a emis un mandat de executare a pedepsei. Cel în cauză a fost încarcerat ...[citește_toată_știrea]

5 Iulie 2019, 19:50
(6441 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Se întrerupe curentul electric

În intervalul 8-12 iulie, orele 8,00-16,00, E-Distribuție Dobrogea SA anunță întreruperea alimentării cu energie electrică din cauza unor lucrări de reparații la rețelele electrice. Aceste lucrări se vor ...[citește_toată_știrea]

5 Iulie 2019, 19:45
(6163 vizualizări - 0 comentarii)


Percheziții la Axintele

Joi, 4 iulie a.c., polițiștii ialomițeni au efectuat 6 percheziții pe raza localității Axintele la persoane bănuite de comiterea unor furturi din locuința unei persoane din localitatea Horia. Astfel, în ...[citește_toată_știrea]

5 Iulie 2019, 19:40
(4349 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
cetatean în Bărbat din Bărbulești, prins în flagrant și reținut pentru «șantaj» Anca în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» suporter în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Vasile în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» vilă complex Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 17 iunie 2026 Any în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Alecu în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! base marinaru în Stelnica și Punctul de Acostare «Regina Maria», creștere a numărului de turiști ion negativ în A fost construită una dintre cele mai mari instalații de stocare a energiei verzi din România cioban în Dezastrul funciar de la Primăria Axintele Parinte în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! AlexDan în Lipsă de «transparență» în Consiliul Local Slobozia Preda în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Mary în Reabilitarea Ștrandului Municipal, abandonată de administrația Potor Mary în Restanțe de 7,3 milioane de lei pentru facturile de apă și canalizare către operatorul Urban SA Slobozia NOBODY în «Candidatul 10510», în sfârșit director general adjunct la DGASPC Ialomița! Vasi în Incidente de integritate «cu efect întârziat» în județul Ialomița Dan în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! OK dar.. în «USR are obligația morală să aplice propriile standarde de integritate!» dan în Blocuri pentru tinerii specialiști în Educație și Sănătate, la Fetești

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...