Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Administrație în folosul cetățenilor

Schimbare de optică edilitară la Slobozia

Administrație în folosul cetățenilor

Consiliul Local Slobozia s-a reunit joi, 30 septembrie 2021, în cadrul ședinței lunare ordinare a Consiliului Local. Pe ordinea de zi a ședinței au figurat o serie de proiecte de hotărâre de larg interes pentru comunitate. Printre acestea se numără cel privind cuantumul burselor școlare, cel privind stabilirea impozitelor și taxelor locale pentru anul 2022 sau cel privind aprobarea Programului de îmbunatățire a eficienței energetice la nivelul Municipiului Slobozia.

Toți pentru administrație, administrație pentru toți Consiliul Local Slobozia a aprobat joi, 30 septembrie 2021, un număr... [citește_tot_articolul]

11 Octombrie 2021, 10:55 (3669 vizualizări - 2 comentarii)

EVENIMENT

Cadastrul sistematic a fost realizat pe 55% din suprafață

Ialomița e în topul național

Cadastrul sistematic a fost realizat pe 55% din suprafață

Oficiul de Cadastru și Publicitate Imobiliară (OCPI) Ialomița a încheiat contracte de finanțare a lucrărilor de înregistrare sistematică a imobilelor pe sectoare cadastrale cu 49 de unități administrativ-teritoriale (UAT) din cele 49 eligibile. Suma totală alocată pentru înscrierea proprietăților din județul Ialomița în evidențele de cadastru și carte funciară, în anul 2021, este de 7,5 milioane de lei. «Ialomița ocupă unul dintre primele 10 locuri în topul național!» declară Marius Ștef, directorul OCPI Ialomița.

Vești bune pentru Ialomița Lucrările de cadastru general se desfășoară... [citește_tot_articolul]

10 Octombrie 2021, 16:55 (5918 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

contraeditorial

noi vrem covid!

În România o duzină de localități se află în carantină. Trei dintre acestea sunt în Ialomița. Slobozia a scăpat la mustață de aceeași soartă! Dan Noel, șeful DSP, știe de ce... Care va să zică suntem cei mai breji din țară. Mai catolici decât Papa, mai fericiți decât Preafericitul Daniel.
Și totuși... Numărul de infectați crește. Primarul Sloboziei, Dragoș Soare, avertizează public că vom ajunge curând la 10 cazuri la mia de locuitori. Marți, 5 octombrie 2021, procentul ajunsese la 8,16. Subprefectul Tonița Manea face la fel. Au apucat-o avertizările... Numai noi nu le vrem. Noi nu le auzim! Știm singuri ce e mai bine pentru noi. Și avem mereu dreptate! Așa că... Dă-i în mă-sa pe toți! ... [citește_tot_articolul]

10 Octombrie 2021, 11:40 (3694 vizualizări - 10 comentarii)

REPORTAJ

Scânteia: O viață cât un veac...

Scânteia: O viață cât un veac...

Într-o lume încărcată de atâtea provocări, este aproape im­posibil să te gândești că ai putea trăi 100 de ani. Gheorghe Zaharia locuiește în Scânteia și, în urmă cu o săptămână, a împlinit un veac de viață. Veteran al celui De-al Doilea Război Mondial, câmpul de bătălie i-a predat primele lecții despre maturitate. Avea doar 22 de ani când s-a luat la trântă cu moartea și a reușit să o învingă. Pentru curajul de care a dat dovadă, dar și pentru faptul că este cel mai vârstnic localnic din Scânteia, autoritățile locale i-au conferit titlul de «Cetățean de Onoare».

Viața pe front În casa... [citește_tot_articolul]

9 Octombrie 2021, 12:20 (6347 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Senatoarea Rodica Boancă s-a îmbolnăvit de COVID naționalist

Senatoarea Rodica Boancă s-a îmbolnăvit de COVID naționalist

Ne-am jurat că nu mai scriem, dar nu ne putem abține. Pentru că sunteți peste tot, doamna Rodica. Și sunteți din ce în ce mai vocală! Iar noi nu mai înțelegem nimica. Uite, de exemplu în videoclipul ăsta pe care l-ați postat pe 2 octombrie a.c. la orele 16,00. Ce vreți să spuneți în timp ce panoramați hao­tic sărmanii care cântă parastasul Guvernului? «Suntem mulți aici, la kilometrul 0 al democrației. Și ne mai strângem la kilometrul 0 al democrației...». Apoi vocea dumneavoastră devine neinteligibilă din cauza vuvuzelelor... Și iar spuneți: «Jos Guvernul Cîțu! Jos Iohannis! Rămâneți cu noi pentru că vom transmite tot ce nu veți vedea pe televiziunile plătite...». Zău, la ce... [citește_tot_articolul]

8 Octombrie 2021, 14:40 (9160 vizualizări - 8 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Nicu Biserică a fost validat în funcția de primar al comunei Gura Ialomiței

Nicu Biserică a fost validat în funcția de primar al comunei Gura Ialomiței

Tribunalul Ialomița s-a pronunțat definitiv în dosarul privind validarea lui Nicu Biserică în funcția de primar al comunei Gura Ialomiței. O decizie inițială în acest sens a fost dată de Judecătoria Fetești, însă soluția ma­gistraților a fost atacată de Lucian Spânu, unul dintre contracandidații pe care Nicu Biserică i-a avut la Alegerile Locale parțiale. Marți, 5 octombrie a.c., la orele 13,00, în sala de ședințe a Primăriei Gura Ialomiței, Nicu Biserică a depus jurământul în fața Consiliului Local.

În sfârșit... primar În urma Alegerilor Locale parțiale, desfășurate pe 27 iunie 2... [citește_tot_articolul]

8 Octombrie 2021, 11:20 (15275 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Obsesia pentru scaune a primarului Vasile

Obsesia pentru scaune a primarului Vasile

Primarul Vasile Popa de la Gârbovi e la primul mandat. Un primar cu potențial, spun cei care i-au acordat șansa de a demonstra că și tinerii pot face administrație după ce se joacă de-a politica și câștigă Alegerile. În anul din urmă însă, despre primarul Vasile Popa s-au auzit puține. Că a fost la un pas să rateze finanțarea unui proiect european început în mandatul precedent, că și-a angajat prietenii în Primărie... Nimic spectaculos, care va să zică, că doar de-aia s-a inventat administrația, ca să greșim pe bani publici. Recent însă, am înțeles de ce tinerețea primarului Vasile nu dă randament admi­nistrativ. Conform datelor publice, în 5 noiembrie 2020, primarul Vasile a comandat achiziționarea... [citește_tot_articolul]

7 Octombrie 2021, 14:40 (6136 vizualizări - 3 comentarii)

EVENIMENT

«Răsaduri» de marijuana, în solarul din curte

La Cosâmbești

«Răsaduri» de marijuana, în solarul din curte

Un tânăr de 19 a fost arestat preventiv la solicitarea procurorilor DIICOT din Slobozia sub acuzația de «trafic de droguri». Anchetatorii susțin faptul că acesta deținea o plantație de marijuana în solarul de roșii pe care părinții săi îl amenajaseră în gospodărie, la Cosâmbești. Cercetările în acest dosar sunt în desfășurare, potrivit unor surse judiciare.

Verificări în curs Tânărul de 19 ani, din Cosâmbești, era de mult timp în vizorul organelor judiciare din cadrul Direcției de Investigare a Infracțiunilor de Crimă Organizată și Terorism-Biroul Teritorial Slobozia. Acesta era acuzat... [citește_tot_articolul]

7 Octombrie 2021, 11:10 (5068 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

95% dintre ialomițenii spitalizați NU sunt vaccinați împotriva COVID-19

Statistică alarmantă

95% dintre ialomițenii spitalizați NU sunt vaccinați împotriva COVID-19

bonus: Din nou restricții la Slobozia

În plină criză sanitară provocată de valul 4 al pandemiei de COVID-19, spitalele sunt pline până la refuz de pacienți în stare gravă, infectați cu SARS-CoV-2, nevaccinați. În Ialomița, potrivit estimărilor oficiale, 95% din cei aproximativ 200 de pacienți internați în cele 4 unități medicale ale județului sunt nevaccinați, arată o situație a Comitetului Județean pentru Situații de Urgență. Nu puține au fost și cazurile în care bolnavii de COVID-19 au murit în ambulanțe, în drum spre spitale. Medicii susțin că situația ar fi fost cu totul alta dacă toți acești pacienți ar fi primit vaccinul anti-COVID-19. Între timp, autoritățile fac front comun și îi îndeamnă pe ialomițeni să se vaccineze.
... [citește_tot_articolul]

6 Octombrie 2021, 15:05 (21419 vizualizări - 31 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Urban SA a identificat «poluatorii olfactivi» din Slobozia

Arbitraj administrativ

Urban SA a identificat «poluatorii olfactivi» din Slobozia

Ca urmare a miilor de sesizări venite din partea populației privind disconfortul olfactiv, Urban SA a realizat o analiză a situației existente la nivelul Sloboziei. Pe lista scurtă de «poluatori olfactivi» se numără Avicola SA, Cocor Com SRL, Expur SA și... Urban SA. Pentru reglementarea situației, oficialii Urban SA au cerut administrației locale să medieze o întâlnire cu toți agenții economici care epurează apele reziduale prin intermediul stației de epurare a Urban SA. Soluția pentru eliminarea disconfortului olfactiv o reprezintă investițiile, deversarea controlată a apelor reziduale și încheierea de contracte de preluare a acestor ape cu Urban SA.

Concluzii scandaloase și previzibile... [citește_tot_articolul]

6 Octombrie 2021, 13:05 (3858 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

SPORT

Realizările lui Hofman și miopia lui Găman

Fotbal, Liga a II-a, Universitatea Cluj-Unirea Slobozia 2-0

Realizările lui Hofman și miopia lui Găman

Cam așa s-ar traduce, succint, ultima înfrângere a Unirii Slobozia, petrecută în duelul cu «U» Cluj, găzduit de Bistrița. Un penalty refuzat alor noștri și un puști extrem de talentat în tabăra lor au scris istoria unui meci din care probabil am fi putut obține mai mult. Rămâne, în final, rezultatul și al 6-lea meci consecutiv fără victorie. De pe această pagină, spu­neam, înaintea etapei a 6-a, că ne așteaptă o suită de 6 meciuri din care greu vom obține puncte. Din păcate, cu excepția meciului de la Chiajna, realitatea ne-a dat dreptate. Așadar, având în vedere valoarea adversarului, nu trebuie să facem un capăt de țară din înfrângerea cu Clujul. După cum nu va trebui să disperăm dacă nu ne... [citește_tot_articolul]

5 Octombrie 2021, 18:10 (7520 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

SPORT

La 5 secunde de victorie

Handbal, Divizia A, CSM Unirea Slobozia-CSU Neptun Constanța 28-28 (13-11)

La 5 secunde de victorie

CSM Unirea Slobozia a controlat meciul contra celor de la Neptun Constanța de la un cap la altul. Cu excepția ultimelor secunde... A fost frumos, a fost palpitant, ca orice meci cu dobro­gencele, dar a fost extrem de frustrant pentru toată lumea prezentă la sală. Practic, echipa noastră și-a furat singură două puncte pe care, la un moment dat, nimeni nu credea că le va mai pierde.

Start fără emoții Oana Bucă deschide scorul, iar Naumenko îl majorează. Gol cu gol, jucătoarele Sloboziei pun stăpânire pe tabelă, iar cele câteva parade ale Adinei Sabău ne țin la distanță. Încă din prima... [citește_tot_articolul]

5 Octombrie 2021, 14:55 (2535 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

SPORT

Caldă de la Doja, rece de la Fetești

Fotbal, Liga a III-a

Caldă de la Doja, rece de la Fetești

În sfârșit, nu mai avem înfrângeri pe linie ale echipelor ialomițene din al treilea eșalon. Recolta Gheorghe Doja a trecut, mai greu decât ne-am fi așteptat, de ultima clasată, CSM Oltenița. Dojenii încă nu au reușit să asambleze cum trebuie infuzia de calitate pe care au primit-o, mai cu seamă de la Unirea Slobozia. Antrenorul Adrian Cristea i-a aruncat în luptă pe Enache-Andrei, Ene, Bucurică, Comșa-Alexe, Cositoru (Manole ’90)-Negoiu (Rusianu ’65), Anton (Vasile ’80), Neagu (Chiriță ’46)-Năstase (Popescu ’90). Recolta a marcat în minutul 60 prin Ionuț Cositoru, care a încheiat fericit o suită de 7-8 pase ale colegilor săi. Recolta putea mai mult, Cristian Vasile trecând în două rânduri pe lângă... [citește_tot_articolul]

5 Octombrie 2021, 13:35 (3829 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Slobozia: 250 de noi locuri de parcare în zona MB

Slobozia: 250 de noi locuri de parcare în zona MB

Direcția de Administrare a Domeniului Public Slobozia face demersuri pentru a crește numărul locurilor de parcare la nivelul ora­șului. Numai în zona MB vor fi amenajate, în perioada următoare, 250 de noi locuri de parcare. «Dorim ca traficul din Slobozia să nu se transforme în haos...» a precizat Valeriu Roșca, directorul DADP Slobozia.

Slobozia are nevoie de locuri de parcare Municipiul Slobozia face față cu greu numărului ridicat de autovehicule care circulă pe străzi. Tocmai de aceea, pentru a răspunde nevoii reale pe care cetățenii o au din punct de vedere al locurilor de parcare... [citește_tot_articolul]

5 Octombrie 2021, 12:20 (5373 vizualizări - 12 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Administrația județeană legiferează viitoarele investiții din Ialomița

Administrația județeană legiferează viitoarele investiții din Ialomița

Administrația jude­țeană susține proiec­tele investiționale anunțate la nivelul Ialomiței. Joi, 23 septembrie a.c., în cadrul ședinței ordinare a Consiliului Județean Ialomița, consilierii au aprobat cu majoritate de voturi o serie de proiecte de hotărâri care vi­zează dezvoltarea administrativă a județului. Printre acestea se numără investițiile în infrastrucura rutieră și eficienti­za­rea energetică a Sălii «Europa». De asemenea, au fost majorate sumele alocate administrațiilor publice locale pentru finanțarea drumurilor județene și comunale.

Drumurile rămân o prioritate Consilierii... [citește_tot_articolul]

4 Octombrie 2021, 15:10 (7269 vizualizări - 8 comentarii)

Click aici

REPORTAJ

Profesor din pasiune...

Profesor din pasiune...

Pe Nicoleta Militaru, profesor de Limba Engleză la Liceul de Arte «Ionel Perlea» din Slobozia, am cunoscut-o într-o pauză. Zâmbitoare și plină de încredere s-a recomandat ca fiind «profesor din pasiune». Chiar dacă pare greu de crezut, astăzi mai există dascăli pasionați de munca lor și de dorința de a-și vedea elevii împliniți. Eforturile Nicoletei Militaru s-au concretizat în numeroase proiecte prin intermediul cărora școala în care predă a reușit să aibă recunoaștere la nivel european. Mai mult decât atât, elevii pe care i-a implicat în acest tip de activități studiază astăzi la universități renumite.

Diferența dintre «dascăl» și «cadru didactic»... [citește_tot_articolul]

3 Octombrie 2021, 12:50 (5716 vizualizări - 3 comentarii)

EVENIMENT

contraeditorial

ierarhie

Dacă ar fi să se ierarhizeze «valorile» activităților cotidiene, cele după care se ghidează de principiu desfășurarea întâmplărilor de zi cu zi, s-ar produce următoarea listă: «relații», «putere», «bani». Ordinea, influențată de conjuncturi, ar fi cea redată mai sus. Prin prisma volatilității, căci «azi îi ai și mâine nu-i mai ai», «banii» ar ocupa o ultimă poziție. Cu mențiunea că volumul acestora poate exercita presiune, cel puțin pentru moment, asupra mai multor factori ai existenței. Cu toate acestea și indiferent de numărul acestora, «banii» nu pot penetra toate orifi­ciile «puterii». Căci, din câte ați sesizat, «puterea» ar ocupa o poziție secundă în ierarhia noastră. În ceea ce... [citește_tot_articolul]

2 Octombrie 2021, 17:50 (6271 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

«În centrul administrației trebuie puși oamenii!»

portret administrativ

«În centrul administrației trebuie puși oamenii!»

Guvernată de legi întorto­cheate, administrația locală se dovedește a fi o adevărată provocare pentru cei care își desfășoară activitatea în acest «domeniu». Pare o misiune imposibilă, însă cei care răzbesc în hățișul legislativ reușesc să aducă o schimbare în comunitățile pe care le reprezintă. La Ograda, primarul Lilian Badea încearcă să găsească cele mai bune soluții pentru a le oferi cetățenilor care l-au ales acces la utilități pu­blice și Educație. «În centrul admi­nistrației trebuie puși oamenii!» consideră edilul.

Administrația publică, misiune imposibilă
Primarul comunei... [citește_tot_articolul]

2 Octombrie 2021, 13:10 (5538 vizualizări - 5 comentarii)

EVENIMENT

Inițiativă: Primarul Sloboziei cere consilierilor locali să se implice într-o campanie publică pro-vaccinare

Inițiativă: Primarul Sloboziei cere consilierilor locali să se implice într-o campanie publică pro-vaccinare

Consiliul Local Slobozia s-a întrunit joi, 30 septembrie a.c., în cadrul unei ședințe ordinare. După epuizarea ordinii de zi, primarul Dragoș Soare a cerut plenului să participe la o campanie pro-vaccinare de conștientizare a populației. «Trebuie să oferim un exemplu... Și să fim noi exemplele!» a susținut primarul Sloboziei, Dragoș Soare, printre altele. Reamintim că Slobozia se apropie de procentul de 6 cazuri la 1000 de locuitori, iar îngrijorarea administrație locale este că incidența va atinge în următoarele zile cifra de 10 cazuri la 1000 de locuitori.

Din rău în mai rău... [citește_tot_articolul]

1 Octombrie 2021, 12:10 (7802 vizualizări - 10 comentarii)

EVENIMENT

Ialomița are doar 4 paturi ATI pentru bolnavii de COVID-19!

Ialomița are doar 4 paturi ATI pentru bolnavii de COVID-19!

Lupta cu pandemia de COVID-19 se duce în secțiile de Anestezie și Terapie Intensivă (ATI) din spitale. Din ce în ce mai multe, cazurile grave și cri­tice de COVID-19 au nevoie de monitorizare permanentă și ventilație în secțiile ATI. În timp ce autoritățile centrale le cer spitalelor din teritoriu să suplimenteze paturile în aceste secții, unitățile medicale susțin că demersul este aproape imposibil de realizat. În Ialomița, de exemplu, există o singură secție ATI ce poate trata bolnavi de COVID-19. Aceasta funcționează în cadrul Spitalului Județean de Urgență Slobozia și are în dotare doar 4 paturi. Numărul de paturi ATI pentru bolnavii de COVID-19 ar putea fi suplimentate prin implicarea celorlalte... [citește_tot_articolul]

1 Octombrie 2021, 11:20 (8288 vizualizări - 2 comentarii)

Miercuri 24 Iun 2026
278 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Grupul de Comunicare Strategică: 6 noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Marți, 28 decembrie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 19542, fiind înregistrate 6 noi cazuri față de ...[citește_toată_știrea]

28 Decembrie 2021, 15:20
(2015 vizualizări - 1 comentariu)


Un tânăr din Marsilieni s-a răsturnat cu mașina. Era beat la volan!

Un tânăr din Marsilieni s-a răsturnat cu mașina. Era beat la volan!

În dimineața zilei de marți, 28 decembrie a.c., la ora 2,30, pe DJ201s-a produs un accident de circulație soldat cu rănirea unei persoane. Din verificările efectuate a reieșit că în timp ce un bărbat, în ...[citește_toată_știrea]

28 Decembrie 2021, 14:15
(5431 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Acțiuni preventive pentru respectarea măsurilor de protecție sanitară

În 24 ultimele de ore, polițiștii secțiilor de poliție rurale, dar și cei ai structurilor județene au organizat și desfășurat acțiuni pentru verificarea respectării normelor legale impuse pe perioada Stării ...[citește_toată_știrea]

28 Decembrie 2021, 13:30
(2096 vizualizări - 0 comentarii)


Făcăeni: Cu mașina în șanț după ce s-a urcat băut la volan

Luni, 27 decembrie a.c., în jurul oreilor 14,00, Poliția Fetești a fost sesizată prin 112 cu privire la faptul că pe DN3B, în centrul comunei Făcăeni, un autoturism a intrat în șanț. La fața locului polițiștii ...[citește_toată_știrea]

28 Decembrie 2021, 13:20
(2638 vizualizări - 0 comentarii)


DN21: Tânăr mort într-un accident rutier

DN21: Tânăr mort într-un accident rutier

Un tânăr de 31 de ani, domiciliat în Călărași, și-a pierdut viața în seara zilei de luni, 27 decembrie a.c., într-un grav accident rutier, petrecut pe DN21, între Slobozia Nouă și Iazu. Mașina în care ...[citește_toată_știrea]

28 Decembrie 2021, 00:15
(5330 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 7 noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Luni, 27 decembrie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 19536, fiind înregistrate 7 noi cazuri față de ...[citește_toată_știrea]

27 Decembrie 2021, 15:15
(1920 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Infracțiuni rutiere

Sâmbătă, 25 decembrie a.c., în jurul orelor 16,00, polițiștii din cadrul Secției 3 Poliție Rurală Stelnica au oprit, pe raza comunei Făcăeni, un autoturism condus de un bărbat, în vârstă de 43 ani. În urma ...[citește_toată_știrea]

27 Decembrie 2021, 14:20
(1510 vizualizări - 0 comentarii)


Făcăeni: Bărbat posibil înecat în apele Brațului Borcea

Făcăeni: Bărbat posibil înecat în apele Brațului Borcea

Pompierii din Fetești au intervenit în dimineața zilei de luni, 27 decembrie a.c., pentru a căuta un bărbat, posibil înecat în apele Brațului Bocea. Cel care a cerut ajutorul pompierilor a fost fratele ...[citește_toată_știrea]

27 Decembrie 2021, 14:15
(1932 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Făcăeni înecat


IPJ Ialomița: Amenzi de peste 115000 de lei

În perioada 25-26 decembrie a.c., polițiștii ialomițeni au fost angrenați în activități de menținere a unui climat de ordine și siguranță publică și pentru verificare respectării măsurilor pentru prevenirea ...[citește_toată_știrea]

27 Decembrie 2021, 14:05
(3097 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Trei persoane rănite într-un accident rutier

Ialomița: Trei persoane rănite într-un accident rutier

În dimineața zilei de luni, 27 decembrie a.c., între localitățile Borănești și Bărcănești s-a produs un accident de circulație soldat cu rănirea a trei persoane. Din verificările efectuate a reieșit că ...[citește_toată_știrea]

27 Decembrie 2021, 13:30
(2108 vizualizări - 0 comentarii)


APIA: Stadiul autorizării la plată al Sprijinului Cuplat în sectorul Zootehnic (SCZ) pentru anul de cerere 2021

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură (APIA) informează că, în conformitate cu prevederile Hotărârii de Guvern nr. 1247/2021, pentru aprobarea plafoanelor alocate schemelor de sprijin cuplat ...[citește_toată_știrea]

27 Decembrie 2021, 11:40
(2494 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 2 noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Duminică, 26 decembrie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 19529, fiind înregistrate 2 noi cazuri față ...[citește_toată_știrea]

26 Decembrie 2021, 15:40
(3736 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Și-a pierdut viața într-un accident rutier

Fetești: Și-a pierdut viața într-un accident rutier

În seara zilei de sâmbătă, 25 decembrie a.c., în jurul orelor 23,30, pe DN3A, în afara localității Fetești, s-a produs un accident de circulație soldat cu decesul unei persoane. Din verificările efectuate ...[citește_toată_știrea]

26 Decembrie 2021, 10:00
(3433 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 5 noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Sâmbătă, 25 decembrie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 19527, fiind înregistrate 5 noi cazuri față ...[citește_toată_știrea]

25 Decembrie 2021, 16:15
(2262 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 3 noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Vineri, 24 decembrie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 19522, fiind înregistrate 3 noi cazuri față ...[citește_toată_știrea]

24 Decembrie 2021, 16:05
(3411 vizualizări - 0 comentarii)


APIA: Autorizare la plată pentru aproape 1 miliard de euro

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură (APIA) informează că începând cu data de 25 noiembrie 20 și până în prezent a autorizat la plată suma de 936,328 milioane de euro din Fondul European de ...[citește_toată_știrea]

24 Decembrie 2021, 13:35
(5021 vizualizări - 0 comentarii)


Peste 200 de polițiști ialomițeni, angrenați în acțiuni pe perioada Sărbătorilor

Numărul polițiștilor ialomițeni care vor acționa în stradă, în perioada următoare, a fost suplimentat, în vederea asigurării un climat de ordine și siguranță publică, astfel încât toți cetățenii să își ...[citește_toată_știrea]

24 Decembrie 2021, 12:40
(2661 vizualizări - 0 comentarii)


Sărățeni: Cadavru descoperit într-un canal de irigații

Cadavrul unui bărbat de aproximativ 44 de ani a fost descoperit în seara zilei de joi, 23 decembrie a.c., într-un canal de irigați de pe raza localității Sărățeni. Pompierii ISU Ialomița au fost solicitați ...[citește_toată_știrea]

23 Decembrie 2021, 23:00
(6472 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Acțiune preventiv-informativă a polițiștilor ialomițeni

Slobozia: Acțiune preventiv-informativă a polițiștilor ialomițeni

Polițiștii Serviciului Rutier Ialomița și Biroului Rutier Slobozia au desfășurat o acțiune cu caracter preventiv-informativ, în scopul reducerii accidentelor rutiere. Au fost vizate, cu precădere, cauze ...[citește_toată_știrea]

23 Decembrie 2021, 16:10
(2923 vizualizări - 2 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 7 noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Joi, 23 decembrie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 19519, fiind înregistrate 7 noi cazuri față de ...[citește_toată_știrea]

23 Decembrie 2021, 15:50
(3071 vizualizări - 0 comentarii)


Protopopiatul Urziceni: Daruri de Crăciun

În prag de Sărbători, miercuri, 22 decembrie 2021, Protopopiatul Urziceni, prin Biroul de Asistență Socială și Serviciul Social Acordat în Comunitate destinat Persoanelor Adulte a acordat daruri atât pentru ...[citește_toată_știrea]

23 Decembrie 2021, 12:35
(8895 vizualizări - 0 comentarii)


Razie de amploare la Țăndărei: Armă cu lunetă, descoperită la o percheziție

Razie de amploare la Țăndărei: Armă cu lunetă, descoperită la o percheziție

O armă cu aer comprimat și 67 de articole pirotehnice deținute fără drept au fost descoperite de polițiștii ialomițeni în urma unei percheziții domiciliare pe raza orașului Țăndărei. De asemenea, s-a constatat ...[citește_toată_știrea]

22 Decembrie 2021, 19:20
(8239 vizualizări - 3 comentarii)


Săveni: Petarde și artificii, confiscate de polițiști

În cursul zilei de marți, 21 decembrie a.c., Polițiștii din cadrul Serviciului Arme Explozivi și Substanțe Periculoase Ialomița au depistat, pe raza comunei Săveni, doi tineri de 20, respectiv 21 de ani ...[citește_toată_știrea]

22 Decembrie 2021, 18:10
(9953 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Dosare penale pentru infracțiuni rutiere

Marți, 21 decembrie a.c., în jurul orelor 16,00, polițiștii din Coșereni, în timp ce efectuau un filtru rutier în zona popasului Sinești, au oprit pentru control un autoturism condus de un bărbat, în vârstă ...[citește_toată_știrea]

22 Decembrie 2021, 17:50
(3065 vizualizări - 0 comentarii)


«Descinderi» cu daruri la Grădinița Bucu

«Descinderi» cu daruri la Grădinița Bucu

Bunătatea și dragostea pentru copii au îmbrăcat uniforma «mascaților». Luptătorii Serviciului pentru Acțiuni Speciale din cadrul IPJ Ialomița au «descins» la serbarea copiilor de la Grădinița din localitatea ...[citește_toată_știrea]

22 Decembrie 2021, 17:35
(3040 vizualizări - 1 comentariu)


IPJ Ialomița: Amenzi pentru nerespectarea măsurilor sanitare

Activitățile desfășurate de polițiști, împreună cu celelalte forțe cu care se acționează în sistem integrat, pentru verificarea respectării măsurilor impuse în contextul Stării de Alertă au continuat pe ...[citește_toată_știrea]

22 Decembrie 2021, 17:25
(3147 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 7 noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Miercuri, 22 decembrie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 19512, fiind înregistrate 7 noi cazuri față ...[citește_toată_știrea]

22 Decembrie 2021, 15:50
(2185 vizualizări - 0 comentarii)


«Șofer» din Bărbulești, depistat beat la volan pe străzile din Urziceni

Luni, 20 decembrie a.c., în jurul orelor 18,00, polițiștii din Urziceni au oprit în trafic, pentru control, un autoturism ce avea o deplasare sinuoasă. La volan a fost identificat un bărbat, în vârstă de ...[citește_toată_știrea]

22 Decembrie 2021, 10:15
(6182 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Acțiuni preventive pentru respectarea măsurilor de protecție sanitară

Pe tot parcursul zilei de luni, 20 decembrie a.c., polițiștii ialomițeni au acționat în colaborare cu celelalte structuri, în sistem integrat, privind verificarea respectării normelor legale impuse în contextul ...[citește_toată_știrea]

22 Decembrie 2021, 10:05
(3371 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 19 noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Marți, 21 decembrie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 19505, fiind înregistrate 19 noi cazuri față ...[citește_toată_știrea]

21 Decembrie 2021, 15:35
(2801 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Adevărat Suporter! în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Mihai în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Hendersohn în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Adrian în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Suporter în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Alin în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» marius în CNAIR: Circulație închisă pe bretelele de intrare și ieșire ale A2 din zona Drajna, joi, 23 aprilie 2026 Toma în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! cetatean în Bărbat din Bărbulești, prins în flagrant și reținut pentru «șantaj» Anca în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» suporter în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Vasile în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» vilă complex Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 17 iunie 2026 Any în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Alecu în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! base marinaru în Stelnica și Punctul de Acostare «Regina Maria», creștere a numărului de turiști ion negativ în A fost construită una dintre cele mai mari instalații de stocare a energiei verzi din România cioban în Dezastrul funciar de la Primăria Axintele Parinte în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! AlexDan în Lipsă de «transparență» în Consiliul Local Slobozia

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...