Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

REPORTAJ

Doamna care dă suflet păpușilor

Doamna care dă suflet păpușilor

Păpușile, ca și oamenii au suflet. Dar el nu ajunge acolo de la sine... E lăsat acolo de oamenii care le fac. Iar păpușile, la rândul lor, însuflețesc lumea copiilor la care au ajuns. Doamna Mirela Nicolau a descoperit că are darul ăsta de puțină vreme. Pentru că în restul vieții a fost ocupată să strângă destul suflet pentru păpușile cărora le dă viață.

Un altfel de Gepetto la Slobozia
Mirela Nicolau e funcționar de bancă. Iar după program creatoare de păpuși. A descoperit că poate face asta recent, să tot fie 2-3 ani... Dar de-atunci nu s-a mai oprit. O bănuim că n-a avut păpuși... [citește_tot_articolul]

10 Aprilie 2021, 12:40 (6358 vizualizări - 5 comentarii)

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Anunțul de AUR al Ialomiței

Anunțul de AUR al Ialomiței

Filiala AUR Ialomița se înscrie în lunga tradiție a ialomițenilor care au adus celebritate județului. După vestitul Bogdan Viorel care și-a dorit statuie cu chipul său în piața publică, polițistul local care a amendat un contribuabil pentru că trage «vânturi» și senatorul Rodica Boancă care și-a adjudecat premiul «prostovanul anului» a venit rândul filialei AUR Ialomița să obțină cele 15 minute gratuite de celebritate.

Nu e păcăleala de 1 aprilie După cum deja știți, probabil, fi­liala AUR Ialomița a fost mediatizată la nivel național pentru că a scos la concurs pe Facebook două posturi... [citește_tot_articolul]

9 Aprilie 2021, 16:05 (7117 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Izoleta cumpărată de Consiliul Județean Ialomița, nefolosită în pandemie

Izoleta cumpărată de Consiliul Județean Ialomița, nefolosită în pandemie

Peste 3000 de euro cheltuiți pentru un echipament medical care acum stă nefolosit. Este vorba despre izoleta plătită din bani pu­blici de Consiliul Județean Ialomița, la debutul pandemiei de COVID-19. Abia după ce achiziția a fost făcută, oficialii Inspectoratului Județean de Urgență «Barbu Catargiu» al Județului Ialomița și-au dat seama că dispozitivul nu este necesar...

Bani cheltuiți fără rost În urmă cu un an, la debutul pandemiei de COVID-19, persoanele suspecte a fi infectate cu SARS-CoV-2 erau transportate la spitale în izolete. Este vorba despre tărgi adaptate astfel încât bolnavul... [citește_tot_articolul]

9 Aprilie 2021, 10:50 (4913 vizualizări - 4 comentarii)

EVENIMENT

Urban SA Slobozia a achiziționat autoturisme noi pentru conducerea firmei

Urban SA Slobozia a achiziționat autoturisme noi pentru conducerea firmei

bonus: Adrian Stoicescu primește a doua șansă... la Urban SA Slobozia

Regimul de austeritate financiară impus de Valentin Cilibeanu, fostul director al Urban SA, s-a încheiat. La începutul anului 2021, firma a achiziționat două autoturisme Dacia Logan și un autovehicul de teren Dacia Duster pentru conducerea firmei. Noul director, Adrian Stoicescu, susține că achizițiile sunt anterioare numirii sale în funcție. «Aceste achiziții au fost stabilite în bugetul de venituri și cheltuieli al firmei încă de la sfârșitul anului trecut. Eu am cumpărat doar un telefon de serviciu...» a declarat Stoicescu pentru ziarul nostru.

3 autoturisme noi Abia scăpată... [citește_tot_articolul]

8 Aprilie 2021, 15:10 (10577 vizualizări - 11 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Hotărâre ilegală pentru scutiri de taxe la Fierbinți-Târg

Administrație marca Iusein Iuksel

Hotărâre ilegală pentru scutiri de taxe la Fierbinți-Târg

bonus: Iusein Iuksel, pericol pentru administrație

La inițiativa primarului Iusein Iuksel, Consiliul Local al orașului Fierbinți-Târg a aprobat anularea accesoriilor în cazul obligațiilor bugetare restante la 31 martie 2020. Decizia nu are la bază niciun act normativ în vigoare și repre­zintă o încălcare flagrantă a practicii administrative. Proiectul de hotărâre a fost votat pe 9 martie 2021, însă nu a fost adus la cunoștința Prefecturii Ialomița pentru a obține viza de legalitate până pe 25 martie 2021. «Secretarul Primăriei a întrebat Prefectura înainte. Nu am făcut nimic de capul nostru!» declară Iusein Iuksel.

Iuksel amorsează o bombă administrativă... [citește_tot_articolul]

8 Aprilie 2021, 10:50 (8168 vizualizări - 8 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Pază și Servicii Comunitare SRL a făcut profit pe banii contribuabililor

Economii de 3,2 milioane de lei anual la Primăria Slobozia

Pază și Servicii Comunitare SRL a făcut profit pe banii contribuabililor

Administrația Soare dorește să înlocuiască serviciile de «pază umană» pentru cele 22 de obiective administrative din subordine cu «servicii de monitorizare și intervenție». Ședința Adunării Generale a Acționarilor SC Pază și Servicii Comunitare SRL va avea loc pe 5 aprilie 2021. Conform informațiilor oficiale, firma are contracte exclusiv cu Primăria Slobozia și facturează anual 3,2 milioane de lei către bugetul local.

De la Ionașcu încoace Înființată în urmă cu 10 ani, la inițiativa ex-primarului Gabi Ionașcu, Pază și Servicii Comunitare SRL asigură paza umană la 22 de obiective administrative... [citește_tot_articolul]

7 Aprilie 2021, 13:20 (13165 vizualizări - 40 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Guvernul Câțu a aprobat 87,6 milioane de lei pentru Sala Polivalentă din Slobozia

Compania Națională de Investiții gestionează proiectul

Guvernul Cîțu a aprobat 87,6 milioane de lei pentru Sala Polivalentă din Slobozia

La ședința din 25 martie 2021, Guvernul României a aprobat indicatorii tehnico-economici pentru «Construire Sală de Sport Polivalentă la Slobozia». Investiția va fi gestionată de către Compania Națională de Investiții și este cu 25% mai mare decât s-a estimat inițial.

Încă un pas într-o poveste Guvernul României a aprobat la sfârșitul lunii martie 2021 una dintre cele mai mari investiții inițiate vreodată de administrația locală din Slobozia. Valoarea acestei investiții este de 87,6 milioane de lei. Inițial, investiția a fost estimată la 66,5 milioane de lei. Finanțarea ar... [citește_tot_articolul]

6 Aprilie 2021, 21:10 (12414 vizualizări - 25 comentarii)

EVENIMENT

Amendă de 10 mii de lei pentru Spitalul Județean de Urgență Slobozia

Amendă de 10 mii de lei pentru Spitalul Județean de Urgență Slobozia

Un control al Direcției de Sănătate Publică Ialomița a scos la iveală faptul că focarul de COVID-19 din cauza căruia Secția Boli Interne a Spitalului Județean de Urgență Slobozia s-a închis pentru 14 zile, în februarie 2021, a fost generat de neglijența cadrelor medicale. Angajații Secției nu ar fi res­pectat procedura și au internat pacienți pe care nu i-au testat. Unitatea medicală a fost amendată cu 10 mii de lei de repre­zentanții DSP. Oficialii Spitalului Slobozia au comentat situația precizând că «a fost o scăpare...».

DSP Ialomița a avut dreptate
În februarie ... [citește_tot_articolul]

6 Aprilie 2021, 19:20 (9712 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

SPORT

Două puncte pierdute

Fotbal, Liga a II-a, Concordia Chiajna-Unirea Slobozia 1-1

Două puncte pierdute

După rezultatul și, mai ales, prestația de la Târgu Jiu, Unirea Slobozia pornea, în deplasarea de la Chiajna, drept a doua favorită. Echipa noastră a surprins printr-un joc arțăgos, bazat pe o defensivă atentă și o partitură ofensivă combinativă și incisivă. Astfel, Llullaku, Herghelegiu și celelalte vedete ale Concordiei au fost reduse la tăcere o bună parte a meciului. Din aceste motive, considerăm nemeritat rezultatul de ega­litate înregistrat la final. Unirea Slobozia merita victoria.

Primul gol al lui Vasile În meciul contra Concordiei, antrenorul Adrian Mihalcea a mizat pe următorii... [citește_tot_articolul]

6 Aprilie 2021, 17:05 (3061 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Epilogul Seriei C se joacă la Slobozia

Handbal, Divizia A, HCM Slobozia

Epilogul Seriei C se joacă la Slobozia

Sala «Andreea Nica» din Slobozia găzduiește turneu după turneu. După ce, la finele săptămânii trecute, Junioarele 2 și-au etalat valoarea, săptămâna aceasta vine din nou rândul senioarelor. HCM Slobozia a fost delegată de Federația Română de Handbal să organizeze ultimul turneu din Seria C a Diviziei A, serie din care face parte și echipa noastră. Vom avea din nou la Slobozia 7 echipe, 3 zile de turneu și 9 meciuri. În cadrul acestui eveniment, HCM va disputa ultimele sale două meciuri și, cu siguranță, jucătoarele antrenate de Ghiță Irimescu își doresc să bifeze tot atâtea victorii. Veștile din interiorul lotului sunt bune, toate handbalistele fiind apte de joc din punct de vedere fizic. Primul... [citește_tot_articolul]

6 Aprilie 2021, 15:40 (3410 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Se-încinge lupta pentru salvare!

Fotbal, Liga a III-a, Recolta Gheorghe Doja-CS Popești Leordeni 0-1

Se-încinge lupta pentru salvare!

Recolta Gheorghe Doja continuă să rămână fără victorie și după meciul cu echipa din Popești Leordeni. Unicul gol al meciului a venit în minutul 30, când fostul jucător al Stelei, Cristian Onțel, a deviat în poartă o minge centrată de pe dreapta, după ce, în prealabil, aceasta lovise bara. Antrenorul Marius Milea a trimis în teren următorii jucători: Băluță-Petre, Toma, Manole-Ene, Stroie, Alexe, Andrei, Bucurică-Scurtu, I. Cositoru. Au mai jucat: G. Cositoru, Popescu, Stan, Zaharia. Tabăra ialomițeană a fost supărată de rezultatul negativ, de arbitrajul defavorabil dar, cel mai mult, de rezultatul obținut de Gloria Albești, principalul adversar în lupta pentru salvare. Dobrogenii au învins surprinzător... [citește_tot_articolul]

6 Aprilie 2021, 14:10 (2904 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

5 medalii pentru sportivii ialomițeni

Lupte libere, Cupa României

5 medalii pentru sportivii ialomițeni

Cu câteva zile în urmă, la Pitești s-a desfășurat Turneul Final al Cupei României la Lupte, categoria cadeți. Luptătorii ialomițeni, legitimați la nou înființata secție de la CSM Unirea Slobozia și la CS Amara, au obținut din nou rezultate foarte bune. Cel mai «strălucitor» rezultat a fost locul 1 obținut de Marian Subțirică de la CSM Unirea, la 71 kg. Cristian Toader de la CSM Unirea și Ștefan Stancu de la CS Amara au terminat pe locul 2, la categoriile 60 kg respectiv 58 kg. Alți 2 luptători de la CSM Unirea, pregătiți de Marian Moraru, s-au clasat pe locul 3: Denisa Negoiță (53 kg) și Constantin Morar (68 kg).... [citește_tot_articolul]

6 Aprilie 2021, 12:35 (2656 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Amenzi de 6,3 milioane de lei, plăți de 300 mii de lei

După un an de pandemie, în Ialomița

Amenzi de 6,3 milioane de lei, plăți de 300 mii de lei

De la debutul Stării de Alertă și până în prezent, în județul Ialomița au fost aplicate peste 18 mii de amenzi, cele mai multe pentru nepurtarea măștilor de protecție. Valoarea totală a acestora, potrivit Inspec­toratului de Poliție al Județului Ialomița, este de 6,3 milioane de lei. Reprezentanții Adminis­trației Județene a Finanțelor Publice Ialomița susțin că doar 583 de amenzi au fost plătite, suma încasată fiind de 319 mii de lei. Cei care nu și-au plătit la timp amenzile vor fi executați silit de către autorități.

Amenzile nu-i sperie pe ialomițeni Nepurtarea măștilor de protecție... [citește_tot_articolul]

6 Aprilie 2021, 11:10 (3381 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Mihăiță Găină, noul președinte al Agenției Nucleare și pentru Deșeuri Radioactive

Mihăiță Găină, noul președinte al Agenției Nucleare și pentru Deșeuri Radioactive

Ex-parlamentarul ialomițean Găină Mihăiță a fost numit de luni, 5 aprilie 2021, la conducerea Agenției Nucleare și pentru Deșeuri Radioactive. Nominalizarea lui Mihăiță Găină la conducerea instituției a fost discutată încă de la începutul acestui an, funcția de președinte al Agenției Nucleare și pentru Deșeuri Radioactive fiind «acordată» Ialomiței, alături de cea a Autorității Naționale Sanitară Veterinară și pentru Siguranța Alimentelor (ANSVSA). Președinte al ANSVSA a fost «renominalizat» Robert Chioveanu, candidat PNL Ialomița la o funcție de senator la Alegerile Parlamentare din decembrie 2020. Să completăm că, la aceleași Alegeri Parlamentare, Mihăiță Găină a fost candidatul PNL Ialomița... [citește_tot_articolul]

5 Aprilie 2021, 18:10 (12777 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Părinții reclamă comportamentul unei învățătoare

Acuzații grave la Școala din Slobozia Nouă

Părinții reclamă comportamentul unei învățătoare

Mai mulți părinți ai unor elevi de clasa a III-a, care studiază la Școala Gimnazială Nr. 5 din Cartierul Slobozia Nouă, reclamă comportamentul nea­decvat al învățătoarei. Într-un memoriu, care ar urma să ajungă la Inspectoratul Școlar Județean Ialomița, oamenii reclamă faptul că învățătoarea este în permanență nervoasă la ore și le vorbește urât copiilor. Surprin­zător este faptul că directorul unității de învățământ nu cunoaște situația.

Verificările sunt în curs Școala Gimnazială Nr. 5 Slobozia Nouă este arondată Liceului Tehnologic «Înălțarea Domnului». Părinții elevilor de clasa... [citește_tot_articolul]

5 Aprilie 2021, 14:50 (7431 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

«Vom avea un buget de austeritate!»

Dragoș Soare, primarul Sloboziei

«Vom avea un buget de austeritate!»

Administrația Soare se pregătește pentru un buget de austeritate. Primarul Sloboziei declară că va reduce toate cheltuielile administrative inutile. «Nu putem avea investiții spectaculoase atâtat timp cât nu există mecanisme de generare a unor venituri suplimentare. Anul acesta ne vom concentra asupra investițiilor urgente și vom reduce cheltuielile de funcționare a instituției!» declară Dragoș Soare. Prioritățile acestui an sunt infrastructura rutieră, sistemul de alimentare cu apă, rețeaua electrică a orașului și Educația.

Buget comparativ cu anii precedenți În pragul lunii aprilie... [citește_tot_articolul]

5 Aprilie 2021, 10:55 (6399 vizualizări - 23 comentarii)

EVENIMENT

Creștere îngrijorătoare a infracțiunilor sexuale cu victime minori

În Ialomița

Creștere îngrijorătoare a infracțiunilor sexuale cu victime minori

O  statistică a Direcției Generale de Asistență Socială și Protecția Copilului Ialomița eviden­țiază faptul că numărul infracțiunilor sexuale în care victime sunt minorii cunoaște o creștere alarmantă. În schimb, faptele infractorilor sunt foarte greu de probat. Pe rolul instanțelor, în ultimii 3 ani, s-au înregistrat doar 10 dosare penale ce au ca obiect acest gen de fapte.

Minorii, lipsiți de apărare Direcția Generală de Asistență So­cială și Protecția Copilului a făcut o analiză a infracțiunilor sexuale în care minorii sunt victime pentru perioada 2018-2020. Datele statistice... [citește_tot_articolul]

4 Aprilie 2021, 18:10 (4411 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Prima clasă de «învățământ dual» va funcționa la Țăndărei

Premieră în Educație

Prima clasă de «învățământ dual» va funcționa la Țăndărei

De la toamnă, în județul Ialomița, vor funcționa două clase de «învățământ dual». Una dintre acestea va fi înființată la firma pe care o administrează fermierul Cătălin Niculae, la Țăndărei. Acesta are nevoie de specialiști care să știe să utilizeze mașinile agricole de nouă generație. Pentru că forța de muncă este greu de găsit, s-a decis să-i formeze la ferma pe care o deține.

«Învățământul dual», o realitate «Învățământul dual» este o formă aplicată de educație, dedicată exclusiv elevilor care studiază în școlile cu profil tehnolo­gic. Acesta îmbină cunoștințele teoretice cu cele... [citește_tot_articolul]

4 Aprilie 2021, 12:10 (6320 vizualizări - 1 comentariu)

REPORTAJ

Casa lui Marius de la Casa de Copii

Casa lui Marius de la Casa de Copii

Casa lui Marius e un atelier auto de la intrarea în Slobozia. Acolo muncește de la 16 ani. Acum are 21... Patronul atelierului spune că nu a lipsit niciodată de la lucru. Și că visul lui cel mai mare e să aibă o casă. Primăria nu i-o poate oferi. Iar Marius nu o mai așteaptă, muncește și visează la ziua când și-o va permite...

Glasul sângelui nu se stinge niciodată Marius Dumitru a împlinit 21 de ani săptămâna trecută, pe 24 martie 2021. N-a serbat că era la lucru. Dar s-a bucurat, liniștit, în felul lui. Așa cum s-a bucurat și că l-am găsit, să-i spunem povestea. Deși e om întreg de... [citește_tot_articolul]

3 Aprilie 2021, 13:40 (7558 vizualizări - 2 comentarii)

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Fals tratat de administrație marca Moraru

Fals tratat de administrație marca Moraru

Într-una din săptămânile trecute, un blog local obscur publica într-un interviu-fluviu anunțul de angajare al ex-președintelui Victor Moraru. «(...) Vă declar acum, public, că vreau să vin vo­luntar, o zi pe săptămână, să ajut în administrație, vinerea, de exemplu. (...)» susținea acesta în interviu, în timp ce își exhiba public frustrările personale și traumele politice. Am trecut cu vederea anunțul, convinși fiind că e doar o rătăcire de moment, o vanitate omenească, o declarație conjuncturală, un derapaj pardonabil... Numai că, nesancționat public, domnul Moraru s-a simțit legitimat. Și, în data de 26 martie 2021, postează pe pa­gi­na sa de Facebook o pseudo-lecție de administrație... [citește_tot_articolul]

2 Aprilie 2021, 19:20 (5587 vizualizări - 6 comentarii)

Miercuri 24 Iun 2026
313 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră
Protopopiatul Slobozia: «Hai să dăm mână cu mână!»

Protopopiatul Slobozia: «Hai să dăm mână cu mână!»

În contextul «Anului omagial al unității de credință și de neam» și «Anului comemorativ al făuritorilor Marii Uniri din 1918», Protopopiatul Slobozia, în parteneriat cu Grădinița cu Program Normal «Pinocchio ...[citește_toată_știrea]

23 Ianuarie 2018, 18:15
(7019 vizualizări - 0 comentarii)


Polițiștii ialomițeni acționează permanent pentru siguranța cetățenilor

Pentru siguranța cetățenilor, aproape 400 de polițiști au acționat în perioada 19-21 ianuarie a.c., pe raza întregului județ, în sistem integrat, alături de celelalte structuri teritoriale din cadrul Ministerului ...[citește_toată_știrea]

23 Ianuarie 2018, 18:05
(5117 vizualizări - 0 comentarii)


Cod Galben de ninsori în județul Ialomița

Cod Galben de ninsori în județul Ialomița

Meteorologii Administrației Naționale de Meteorologie au emis o avertizare Cod Galben de ninsori pentru județul Ialomița. Atenționarea meteo intră în vigoare pe data de 22 ianuarie 2018, la ora 05,00, și ...[citește_toată_știrea]

21 Ianuarie 2018, 16:38
(5873 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărean arestat pentru infracțiuni comise pe teritoriul Ungariei

Polițiștii de Investigații Criminale au depistat un bărbat care era urmărit internațional pentru săvârșirea de infracțiuni contra persoanei, fapte comise în Ungaria. La data de 18 ianuarie a.c., polițiștii ...[citește_toată_știrea]

19 Ianuarie 2018, 17:20
(8294 vizualizări - 0 comentarii)


Accident la Adâncata

Miercuri, 17 ianuarie 2018, în jurul orei 13,30, Poliția a fost sesizată cu privire la faptul că pe raza comunei Adâncata s-a produs un accident de circulație soldat cu rănirea unei persoane. În timp ce ...[citește_toată_știrea]

18 Ianuarie 2018, 18:05
(6552 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Amenzi de aproape 40 mii de lei, 5 permise de conducere reținute

Pentru siguranța cetățenilor, peste 200 de polițiști au acționat pe parcursul zilei de miercuri, 16 ianuarie 2018, pe raza întregului județ, în sistem integrat, alături de celelalte structuri teritoriale ...[citește_toată_știrea]

18 Ianuarie 2018, 17:10
(9982 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: Accident rutier din cauza condițiilor meteo

Vremea dă bătăi de cap autorităților din Ialomița. În această dimineață, pe șoseaua care leagă orașele Țăndărei și Hârșova, a fost produs un accident rutier, din cauza unui copac smuls de vânt și dărâmat ...[citește_toată_știrea]

18 Ianuarie 2018, 10:30
(4484 vizualizări - 0 comentarii)


Incendii la Adâncata și Cocora

Incendii la Adâncata și Cocora

A fost suficientă amplasarea necorespunzătoare a unor materiale combustibile față de o sobă cu acumulare de căldură și casa unui cetățean din comuna Adâncata a fost cuprinsă de flăcări. Acestea s-au extins ...[citește_toată_știrea]

17 Ianuarie 2018, 13:40
(6041 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: Șomajul, în scădere ușoară

La sfârșitul lunii decembrie 2017, în evidențele  Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița se aflau înregistrați 6476 de șomeri, din care 1344 șomeri indemnizați, respectiv 5132 șomeri ...[citește_toată_știrea]

17 Ianuarie 2018, 11:35
(6456 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Expoziție «Portret Eminescu»

Peste 90 de portrete ale poetului Mihai Eminescu , realizate de artiști ilustratori din 92 de țări, sunt expuse in holul Centrului Cultural UNESCO «Ionel Perlea» cu ocazia «Zilei Culturii Naționale». Lucrările ...[citește_toată_știrea]

15 Ianuarie 2018, 12:40
(6244 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Amenzi de aproape 110000 de lei, 24 permise reținute

În ultimele 48 de ore polițiștii ialomițeni au acționat, pe raza județului, pentru prevenirea faptelor antisociale și menținerea ordinii și siguranței publice. Au fost organizate 15 acțiuni și s-a intervenit ...[citește_toată_știrea]

14 Ianuarie 2018, 20:30
(7238 vizualizări - 0 comentarii)


Încadrări din sursă externă la IPJ Ialomița

S-a dat startul reîncadrărilor de personal și angajărilor din sursă externă, în vederea completării deficitului de personal existent la nivelul Poliției Române. Inspectoratului de Poliție al Județului ...[citește_toată_știrea]

12 Ianuarie 2018, 19:05
(7937 vizualizări - 2 comentarii)


Ialomița: Lucrări de întreținere la rețeaua de energie electrică și de distribuție a gazelor naturale

Distrigaz Sud Rețele efectuează lucrări programate la rețeaua de distribuție a gazelor naturale pentru creșterea gradului de siguranță și continuitate în alimentarea cu gaze naturale. Astfel, Distrigaz ...[citește_toată_știrea]

12 Ianuarie 2018, 18:10
(9355 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Două accidente, două victime

Pe raza județului Ialomița s-au produs în cursul zilei de joi, 11 ianuarie 2018, două accidente rutiere, soldate cu rănirea a două persoane. Primul eveniment rutier s-a produs în jurul orei 20,00, când ...[citește_toată_știrea]

12 Ianuarie 2018, 16:10
(4842 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Se opresc gazele!

Distrigaz Sud Rețele efectuează lucrări programate la rețeaua de distribuție a gazelor naturale pentru creșterea gradului de siguranță și continuitate în alimentarea cu gaze naturale. Astfel, Distrigaz ...[citește_toată_știrea]

11 Ianuarie 2018, 20:05
(5299 vizualizări - 0 comentarii)


APIA: Depunere de cereri pentru motorina subvenționată

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură informează potențialii beneficiari că, până la data de 31 ianuarie 2018 inclusiv, se depun Cererile de plată a ajutorului pentru cantitățile de motorină ...[citește_toată_știrea]

11 Ianuarie 2018, 19:50
(6395 vizualizări - 0 comentarii)


Accident la Coșereni

Miercuri, 10 ianuarie 2018, în apropiere de localitatea Coșereni s-a produs un accident de circulație în urma căruia o persoană a fost rănită. Din verificările efectuate de polițiștii ajunși la fața locului ...[citește_toată_știrea]

11 Ianuarie 2018, 19:45
(6695 vizualizări - 0 comentarii)


ANOFM: 150 locuri de muncă în Spania

Agenția Județeană pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița, prin Serviciul de Ocupare EURES oferă 150 locuri de muncă vacante pentru muncă sezonieră, la recoltat și ambalat fructe, în regiunea Lleida-Spania ...[citește_toată_știrea]

11 Ianuarie 2018, 19:05
(5508 vizualizări - 0 comentarii)


Acțiune a polițiștilor ialomițeni

Pentru siguranța cetățenilor, aproape 200 de polițiști au acționat, în perioada 10/11 ianuarie, pe raza întregului județ, în sistem integrat, alături de celelalte structuri teritoriale din cadrul Ministerului ...[citește_toată_știrea]

11 Ianuarie 2018, 18:20
(4433 vizualizări - 0 comentarii)


Acțiune integrată a polițiștilor ialomițeni

Polițiștii acționează permanent pentru siguranța cetățenilor, prevenirea faptelor antisociale și menținerea ordinii și liniștii publice. Pentru siguranța cetățenilor, peste 100 de polițiști au acționat ...[citește_toată_știrea]

9 Ianuarie 2018, 17:15
(4718 vizualizări - 0 comentarii)


APIA: S-au reluat plățile pentru subvenții

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură informează că începând de luni, 8 ianuarie 2018, s-a reluat plata regulară aferentă Campaniei 2017, fiind autorizați la plată 16148 fermieri, cu suma totală ...[citește_toată_știrea]

9 Ianuarie 2018, 16:10
(6642 vizualizări - 0 comentarii)


A fost devansat calendarul de admitere la școlile de Poliție

În luna ianuarie 2018, se desfășoară concursul de admitere la școlile de Poliție Câmpina și Cluj-Napoca. Calendarul de admitere a fost devansat. Astfel, activitățile încep pe 10 ianuarie a.c. și durează ...[citește_toată_știrea]

6 Ianuarie 2018, 14:20
(7999 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 4 accidente într-o singură zi!

Vineri, 5 ianuarie 2018, pe raza județului Ialomița s-au produs 4 accidente de circulație, în urma cărora șase persoane au fost rănite ușor. Victimele, cu vârste cuprinse între 20 și 86 de ani, au fost ...[citește_toată_știrea]

6 Ianuarie 2018, 13:45
(5786 vizualizări - 0 comentarii)


Acțiune a polițiștilor ialomițeni

Polițiștii acționează permanent pentru siguranța cetățenilor, prevenirea faptelor antisociale și menținerea ordinii și liniștii publice. Pentru siguranța cetățenilor, peste 90 de polițiști au acționat, ...[citește_toată_știrea]

5 Ianuarie 2018, 16:05
(4709 vizualizări - 0 comentarii)


DSVSA Ialomița: Analize detaliate pentru depistarea pesticidelor din alimente

În ultimele 3 luni ale anului 2017, laboratorul DSVSA Ialomița a efectuat analize privind determinarea de pesticide din produse de origine nonanimală (fructe și legume cu conținut ridicat de apă, citrice ...[citește_toată_știrea]

5 Ianuarie 2018, 12:20
(8517 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Bilanțul minivacanței de Revelion

În perioada 30 decembrie 2017-2 ianuarie 2018, aproape 250 de polițiști au acționat zilnic, pe raza județului Ialomița, pentru asigurarea climatului de ordine și siguranță publică. Structurile de Poliție ...[citește_toată_știrea]

5 Ianuarie 2018, 11:10
(6713 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Reținut pentru 24 de ore, după ce a tras cu arma în incinta Restaurantului «Central»

Focuri de armă în incinta Restaurantului «Central» din Slobozia. Un tânăr de 29 de ani a fost rănit cu un cuțit de un tânăr de 30 de ani, membru al unui clan de țigani din Țăndărei. După ce și-a înjunghiat ...[citește_toată_știrea]

3 Ianuarie 2018, 21:18
(9268 vizualizări - 10 comentarii)


Patru subofițeri, repartizați la ISU Ialomița

Patru subofițeri, repartizați la ISU Ialomița

Școala de Subofițeri Pompieri și Protecție Civilă Boldești a încheiat stagiul de pregătire a promoției 2017 și a trimis în țară forțe proaspete de muncă pentru inspectoratele județene pentru situatii de ...[citește_toată_știrea]

28 Decembrie 2017, 14:05
(5868 vizualizări - 0 comentarii)


Cocora: A intrat cu camionul în gard

Polițiștii Secției Rurale Grivița s-au sesizat din oficiu cu privire la faptul că pe raza comunei Cocora s-a produs un accident rutier soldat cu pagube materiale. Din verificările efectuate, polițiștii ...[citește_toată_știrea]

28 Decembrie 2017, 11:25
(6325 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Cocora accident


Articole pirotehnice, confiscate de polițiștii ialomițeni

Poliția Română desfășoară acțiunea națională «Foc de Artificii», pentru verificarea legalității operațiunilor cu articole pirotehnice desfășurate de persoanele fizice și juridice. Polițiștii ialomițeni ...[citește_toată_știrea]

28 Decembrie 2017, 11:10
(4773 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
mașină de cusut Singer în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 teren intravilan agricol Țăndărei în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 teren extravilan Țăndărei în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 Chiparos în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Lenuta în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Cetățean în Tabăra «Pavilioane» din stațiunea Amara, fără aviz sanitar de funcționare Mary în «Fermierii își vând producția sub costuri!» garsonieră de închiriat Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 Locuitor Slobozia în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Mariana în «Fermierii își vând producția sub costuri!» un ialomițean în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Gigel în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Pensionar în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final #pasajladrajna în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Adevărat Suporter! în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Mihai în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Hendersohn în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Adrian în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune»

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...