Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

SPORT

Ghinioniști. Unirea iernează în subsolul clasamentului!

Fotbal, Liga a II-a, Unirea Slobozia-Petrolul Ploiești 0-3

Ghinioniști. Unirea iernează în subsolul clasamentului!

După meciul cu Craiova, norocul pare să-și fi întors fața de la Unirea Slobozia. În primul rând, echipa noastră nu scapă de problema COVID-19. Antrenorul principal, Enache Costea, alături de secundul Romeo Soare, traversează perioada de izolare. Astfel, la meciul cu Petrolul, pe bancă a stat celălalt secund, Adrian Cristea. Apoi, ploieștenii au mizat și au câștigat pe cartea pragmatismului, în vreme ce Unirea nu a reușit să fructifice niciuna dintre ocaziile avute. Una peste alta, rezultatul final a fost mult prea drastic pentru cele petrecute pe teren. Dar ceea ce contează în final, punctele, se îndreaptă spre Ploiești, în vreme ce Unirea rămâne cu o zestre tot mai săracă și pică pe locul 18... [citește_tot_articolul]

8 Decembrie 2020, 14:15 (2814 vizualizări - 2 comentarii)

SPORT

O victorie și două înfrângeri în turneul de la Brașov

Handbal, Divizia A, HCM Slobozia

O victorie și două înfrângeri în turneul de la Brașov

HCM Slobozia a luat startul în Campionatul Ligii Secunde. Conform normelor impuse de FRH, primele etape s-au disputat centralizat într-un turneu având drept locație Brașovul, în perioada 2-5 decembrie 2020. Din start, echipa noastră și alte două competitoare au fost «gratulate» cu 3 puncte datorită neprezentării celor de la AMI Slatina.

Progrese de la meci la meci Formația antrenată de Gheorghe Irimescu a intrat relativ timorată în meciul cu echipa secundă a celor de la CSM București. A ieșit o înfrângere categorică, tinerele bucureștence impunându-se lejer cu 38-25. În cel de-al doilea... [citește_tot_articolul]

8 Decembrie 2020, 12:50 (4681 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Apă potabilă în septembrie 2021 la Slobozia

Apă potabilă în septembrie 2021 la Slobozia

Dragoș Soare, primarul ora­șului Slobozia, a avansat un nou termen pentru finalizarea stației de tratare a apei din Slobozia. El a declarat public că investiția ar putea fi finalizată până în septembrie 2021. Reamintim că administrațiile precedente au cheltuit până acum pentru reabilita­rea stației de tratare a apei peste 8 milioane de lei. Valoarea contractului actual cu firma SYA DYNAMIC SOLUTION SRL din Craiova este de 7,84 mili­oane de lei, iar investiția trebuia finalizată până în luna iulie 2020.

Expertă în ratarea investițiilor
Termenul de finalizare a lucrărilor pentru... [citește_tot_articolul]

8 Decembrie 2020, 10:10 (4971 vizualizări - 11 comentarii)

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Povestea prostatei lui Sorin Fuerea, ajuns director adjunct la ANIF

Doamne, mare e grădina Ta!

Povestea prostatei lui Sorin Fuerea, ajuns director adjunct la ANIF

bonus: Gigeii cei Aleși

Nu știm alții cum sunt, dar pe noi unii, când vedem cum se dă țara de ceasul morții că se schimbă unii prin niște funcții doar pe bază de carnet de partid cu CV, ne pufnește râsul. Păi, Ialomița, spre deosebire de alte județe, are tradiție, dom’le! Dar să nu mai pierdem timpul și să luăm la întâmplare unul dintre ultimele exemple în acest sens... Despre prostata liberalului Sorin Fuerea vă vom povesti în cele ce urmează!

Sorin, file de prostată politică Sorin Fuerea a apărut pe firmamentul local al politichiei liberale prin 2016, când a fost parașutat pe lista PNL de consilieri județeni... [citește_tot_articolul]

7 Decembrie 2020, 14:40 (12988 vizualizări - 13 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Parcurile de 4,7 milioane de lei din Ialomița s-au transformat în maidane

Parcurile de 4,7 milioane de lei din Ialomița s-au transformat în maidane

În perioada 2008-2018, Administrația Fondului de Mediu a oferit fonduri de 4,7 milioane de lei locali­tăților din Ialomița pentru a înființa parcuri. La 2 ani distanță de la închiderea liniilor de finanțare, în multe dintre spațiile verzi amenajate pe bani publici domnește nepăsarea. Vandalizate de localnici și tratate cu indiferență de auto­ritățile locale, toate aceste spații verzi așteaptă acum vremuri mai bune. Edilii localităților susțin faptul că proiectele, deși oportune comunităților, au fost făcute pe genunchi.

Ialomița este verde doar pe hârtie
Pentru ca România să se... [citește_tot_articolul]

5 Decembrie 2020, 12:10 (4963 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Administrația locală se implică în criza concedierilor de la Combinatul Chimic!

Premieră la Slobozia

Administrația locală se implică în criza concedierilor de la Combinatul Chimic!

Chemgas Holding Corporation a anunțat demararea procedurii de concediere colectivă a celor 550 de angajați începând cu 4 decembrie 2020. Dragoș Soare, primarul orașului Slobozia, susține că ar fi identificat o soluție pentru susținerea angajaților timp de un an. «Este o soluție de compromis... Nu este vina actualei administrații că s-a ajuns aici! Dar facem tot ce depinde de noi, public și politic, pentru a susține acești oameni...» a declarat Dragoș Soare în cadrul unei conferințe de presă joi, 3 decembrie 2020.

O soluție de compromis Chemgas Holding Corporation, firma care controlează... [citește_tot_articolul]

4 Decembrie 2020, 09:55 (8082 vizualizări - 12 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Încă 7 zile de carantină pentru municipiul Slobozia

Incidența cazurilor COVID-19, aproape de 8/1000 de locuitori

Încă 7 zile de carantină pentru municipiul Slobozia

Comitetul Județean pentru Situații de Urgență Ialomița a solicitat joi, 3 decembrie a.c., prelungirea perioadei de carantinare a municipiului reședință de județ Slobozia cu încă 7 zile. Solicitarea a fost transmisă spre aprobare Departamentului pentru Situații de Urgență, decizia urmând să intre în vigoare după miezul nopții.

Rata de infectare se apropie de 8/1000 de locuitori
La data de miercuri, 2 decembrie 2020, incidența cazurilor COVID-19 în municipiul Slobozia se menținea crescută, apropiindu-se de 8/1000 de locuitori (7,81). În acest sens, Comitetul Județean... [citește_tot_articolul]

3 Decembrie 2020, 10:50 (15874 vizualizări - 28 comentarii)

EVENIMENT

Telekom Romania sustine antreprenorii romani prin Garanția de 10 pentru business

Telekom Romania sustine antreprenorii romani prin Garanția de 10 pentru business

Telekom Romania, unul din principalii operatori de telecomunicații din România, s-a poziționat de-a lungul timpului ca susținător al businessurilor din România.
Pentru mediul de business, în această perioadă de incertitudine, este foarte important să aibă susținerea furnizorilor săi. În acest context, antreprenorii au nevoie de sprijin continuu și de aceea Telekom Romania reaminteste cele zece promisiuni reale de susținere a bunei funcționări a afacerilor, integrate într-un Certificat de garanție pentru business.
Concret, Telekom Romania își continuă, și în această perioadă, angajamentul față de clienții săi antreprenori de a  le oferi soluții de telecomunicații complete, securizate... [citește_tot_articolul]

3 Decembrie 2020, 10:35 (4260 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Un meci pierdut, un pas înainte

Handbal, Divizia A, CSM București 2-HCM Slobozia 38-25 (18-15)

Un meci pierdut, un pas înainte

Echipa HCM Sloobzia a pierdut primul meci la Brașov. Meciul a contat pentru prima etapă a Diviziei A feminine. Următorul meci va fi susținut joi, 3 decembrie 2020, orele 13,40, cu Știința București.

Am înfrânt Victorie meritată a echipei adverse, mai cu seamă că, în repriza secundă, nu s-a mai pus în niciun fel problema învingătoarei. HCM Slobozia a condus o singură dată pe tabelă, 5-4 în minutul 8, după ce a revenit de la 0-3. Apoi, finalul primei reprize și, mai ales, startul celei secunde au aparținut în totalitate tinerelor handbaliste bucureștence. Pripite în atac și nesigure în... [citește_tot_articolul]

3 Decembrie 2020, 10:05 (3018 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Casa Județeană de Pensii Ialomița consideră «o boală obișnuită» infecția cu SARS-CoV-2

Casa Județeană de Pensii Ialomița consideră «o boală obișnuită» infecția cu SARS-CoV-2

Legea lasă fără drepturi urmașii cadrelor medicale care au pierdut lupta cu amenințătoarea boală CO­VID-19. Într-un apel public făcut pe rețelele de socializare, fiica medicului Mioara Neagu, fostul coordonator al Camerei de Primiri Urgențe a Spitalului Municipal «Anghel Saligny» din Fetești, reclamă faptul că nu poate beneficia de pensia de urmaș ce îi revine după dispariția mamei sale. Surprinzător este faptul că deși există un act normativ care reglementează acordarea unor astfel de beneficii, în realitate procedura nu poate fi îndeplinită pentru că legea nu dispune de norme de aplicare...

Ignorată de autorități... [citește_tot_articolul]

2 Decembrie 2020, 17:20 (7240 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

SPORT

Vine Petrolul! Mai facem o surpriză?

Fotbal, Liga a II-a, Unirea Slobozia

Vine Petrolul! Mai facem o surpriză?

Sezonul curent al Ligii a II-a se desfășoară sub semnul imprevizibilului. Deși s-au scurs deja 14 etape, două treimi dintre echipe continuă să spere la accederea în play-off. Printre formațiile care au oferit surprize în această stagiune se numără și Unirea Slobozia, echipă care a învins sau a terminat neînvinsă cu formații ca Turnu Măgurele, Mioveni, Călărași și Craiova. Cu toate acestea, «grație» și celor 3 puncte trimise de Federație cadou la Slatina, echipa antrenată de Enache Costea se găsește pe locul 15, deasupra liniei care mar­chează retrogradarea. În aceste condiții, un rezultat pozitiv în ultima etapă din acest an devine necesar pentru o iarnă cât de cât liniștită. Nu va fi ușor pentru... [citește_tot_articolul]

2 Decembrie 2020, 16:15 (2983 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

HCM Slobozia intră în competiție

Handbal, Divizia A

HCM Slobozia intră în competiție

În sfârșit, handbalistele antrenate de Ghiță Irimescu intră în mult așteptatele meciuri oficiale. În perioada 2-5 decembrie 2020, Sava și compania vor disputa la Brașov primele 4 etape din noul sezon. «Obiectivul primordial este acela de a avea toate handbalistele noastre sănătoase pentru a putea onora competiția cu întreg lotul valid... Nu va fi un turneu ușor pentru că, după cum probabil știți, capriciile pande­miei au oprit o parte dintre jucătoa­rele noastre de la pregătire, în ulti­mele două săptămâni. Să nu uităm și faptul că cinci dintre handbaliste sunt la debutul în competițiile pentru seniori. Cu toate acestea, sperăm să ne întoar­cem de la Brașov cu cel puțin două victorii!» a declarat... [citește_tot_articolul]

2 Decembrie 2020, 14:15 (5492 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Fermierul ialomițean Gheorghe Alexandru-SOMALEX, răpus de COVID-19

Fermierul ialomițean Gheorghe Alexandru-SOMALEX, răpus de COVID-19

Fermierul ialomițean Gheorghe Alexandru, diagnosticat cu COVID-19, a pierdut lupta cu boala. Acesta se afla internat în stare critică pe Secția ATI a Spitalului Județean de Urgență Slobozia. Gheorghe Alexandru, spun surse medicale, suferea de mai multe afecțiuni cronice.

A murit pe patul de spital
Fermierul Gheorghe Alexandru se afla de câteva zile internat în stare gravă pe Secția ATI a Spitalului Județean de Urgență Slobozia din cauza bolii infecțioase COVID-19. Afecțiunile cronice pe care le avea l-au făcut să piardă lupta cu boala, acesta găsindu-și sfârșitul pe patul de spital... [citește_tot_articolul]

1 Decembrie 2020, 22:05 (19174 vizualizări - 21 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Chemgas Holding Corporation începe concedierea colectivă a celor 550 de angajați

Din 4 decembrie 2020

Chemgas Holding Corporation începe concedierea colectivă a celor 550 de angajați

Programată inițial pentru data de 24 noiembrie a.c., procedura de concediere colectivă a celor 550 de angajați ai Chemgas Holding Corporation, firma care controlează Combinatul Chimic din Slobozia, va începe la sfârșitul acestei săptămâni. Curtea de Apel București a dispus intrarea în faliment a societății pentru datorii de 502,5 milioane de lei!

Comisie întrunită la Prefectura Ialomița
La finalul lunii octombrie a.c., repre­zentanții societății Chemgas Holding Corporation au solicitat o serie de dezbateri oficiale în cadrul Comisiei de Dialog Social a Prefecturii Ialomița. În... [citește_tot_articolul]

1 Decembrie 2020, 17:05 (7637 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

SPORT

7 medalii la cadeți, 1 la tineret

Lupte libere, CS Amara

7 medalii la cadeți, 1 la tineret

Luptătorii CS Amara nu se dau bătuți nici în perioadele dificile pentru sport, cum este cea pe care tocmai o traversăm. Conduși de inimosul antrenor Marian Moraru, tinerii sportivi ialomițeni au parti­cipat la Campionatul Național pentru Cadeți și Luptători sub 23 de ani, organizat la Constanța în perioada 27-29 noiembrie 2020. Luptătorii amăreni au dat frâu liber tehnicii și s-au întors cu 8 medalii care s-au adăugat bogatului lor palmares.

Încă un «Aur» pentru Nicoleta Cel mai strălucitor rezultat a fost obținut de multipla campioană națională Nicoleta Băjan. Firește, nu a fost o... [citește_tot_articolul]

1 Decembrie 2020, 12:25 (2910 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Săracii din zona de Vest a Ialomiței, hrăniți doar la restaurantele lui Babagianu

Afacere de familie cu bani europeni

Săracii din zona de Vest a Ialomiței, hrăniți doar la restaurantele lui Babagianu

Uniunea Europeană a decis ca anul acesta să ofere persoa­nelor defavorizate, în locul pachetelor cu mâncare, tichete sociale electronice cu care oamenii să poată merge la restaurant și să-și cumpere mâncare caldă. Oportună la prima vedere, ideea a demonstrat încă o dată cum «băieții deștepți» reușesc să pro­fite făcând afaceri cu statul. 3 din cele 10 restaurante selectate să facă parte din acest program din Ialomița sunt la Urziceni și se află în administrarea fa­miliei lui Gheorghe Babagianu, actualul șef al Cancelariei Prefecturii Ialomița. «Am fost selectați datorită se­riozității cu care lucrăm... Da, sunt res­taurantele familiei!» a declarat acesta.

Sprijin pentru 5800 de beneficiari... [citește_tot_articolul]

1 Decembrie 2020, 10:10 (14915 vizualizări - 7 comentarii)

EVENIMENT

Spitalul Județean de Urgență Slobozia s-a transformat în focar de COVID-19­

Spitalul Județean de Urgență Slobozia s-a transformat în focar de COVID-19­

bonus: Ialomița, județul cu 3 spitale suport COVID-19

Evoluția epidemiologică la nivelul munici­piului Slobozia pare scăpată de sub control. În ciuda măsurii de carantinare a orașului, rata de incidență a cazurilor continuă să crească. De la o zi la alta, apar noi focare de boală. La momentul de față, cel mai mare este la Spitalul Județean de Urgență Slobozia, acolo unde esti­mările arată că aproximativ 100 de angajați din cei peste 800 sunt confirmați pozitiv la testul pentru depis­tarea SARS-CoV-2. Deși nimeni nu o recunoaște oficial, proble­me sunt și la Serviciul Județean de Ambulanță Ialomița, unde mai multe cadre me­dicale s-au îmbolnăvit de COVID-19. Situația de la Ambulanță este cu atât mai delicată având în vedere că asistenții instituției... [citește_tot_articolul]

30 Noiembrie 2020, 10:55 (24259 vizualizări - 34 comentarii)

EVENIMENT

Autoritățile solicită prelungirea carantinei la Slobozia cu încă 7 zile

Autoritățile solicită prelungirea carantinei la Slobozia cu încă 7 zile

UPDATE: DSU a aprobat prelungirea perioadei de carantină

Comitetul Județean pentru Situații de Urgență a solicitat în cadrul ședinței de joi, 26 noiembrie a.c., prelungirea măsurii de carantinare pentru municipiul Slobozia cu încă 7 zile. Solicitarea a fost trimisă către Departamentul pentru Situații de Urgență care urmează să adopte o decizie în acest sens. Dacă va fi aprobată, măsura intră în vigoare începând cu data de vineri, 27 noiembrie a.c., de la ora 00,00. Solicitarea autorităților din Ialomița a fost făcută ca urmare a creșterii ratei de incidență a cazurilor de infectare cu COVID-19. Estimările arată faptul că Slobozia se apropie de un indice de 9/1000 de locuitori.

UPDATE... [citește_tot_articolul]

26 Noiembrie 2020, 15:30 (10048 vizualizări - 22 comentarii)

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Teste PRO gratuite pentru voturi

#Laurențiu Abaza se pensionează

Teste PRO gratuite pentru voturi

bonus: Mocioniu, al treilea din stânga

Așa cum știți, probabil, Luciferul Neacșu de la PRO România a testat gratuit 100 de slobozeni din Slobozia, în plină perioadă de carantină. Rezultatele acțiunii (după unii 6%, după alții 4%...) i-au oferit Luciferului Național ocazia de a susține public că PRO România are soluția ieșirii din pandemie. Declarăm public acest demers politic învelit în blană de oaie drept cea mai bine camuflată «mită electorală» din câte am văzut noi vreodată. Și am văzut câteva la viața noastră, unele chiar din mâna domnului Neacșu...

Una este dr Adina, nevasta lui Cataramă Joi, 19 noiembrie ... [citește_tot_articolul]

25 Noiembrie 2020, 18:05 (7381 vizualizări - 9 comentarii)

EVENIMENT

Ialomița are 33 de copii obligați să trăiască permanent în grija Statului

Ialomița are 33 de copii obligați să trăiască permanent în grija Statului

O statistică a Direcției Generale de Asistență Socială și Protecția Copilului Ialomița privind adopțiile, arată că instituția are în evidențe 33 de copii pe care nicio familie nu-i dorește. Ceea ce-i alungă pe potențialii părinți sunt bolile de care aceștia suferă. Așa se face că micuții sunt condamnați să trăiască în grija statului până la 18 ani, după care trebuie să se descurce singuri.

Cazuri fără speranță Adopțiile copiilor instituționalizați reprezintă o șansă pe care aceștia o au pentru a se bucura de căldura unei familii. Funcționarii statului recunosc însă că această șansă... [citește_tot_articolul]

25 Noiembrie 2020, 13:10 (4297 vizualizări - 1 comentariu)

Joi 25 Iun 2026
292 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Ialomița: 1,3 tone de pește, confiscate

În perioada 1-7 aprilie a.c., polițiștii ialomițeni au constatat 15 infracțiuni privind ilegalități în domeniul pescuitului și acvaculturii. Astfel, 19 persoane au fost cercetate în cadrul dosarelor întocmite ...[citește_toată_știrea]

9 Aprilie 2019, 17:50
(4196 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: 592 de abateri în săptămâna TISPOL Speed

În perioada 1-7 aprilie a.c., s-a desfășurat la nivel național acțiunea TISPOL Speed, acțiune ce a vizat respectarea regimului legal de viteză și reducerea numărului și gravității consecințelor accidentelor ...[citește_toată_știrea]

9 Aprilie 2019, 17:45
(4438 vizualizări - 0 comentarii)


RAJA Constanța: Atenție, se oprește apa la Țăndărei!

Pentru remedierea unei avarii survenită la vana de legătură de pe conducta principală de alimentare cu apă, cu diametrul de 100 mm, de la intersecția străzii Soarelui cu Șoseaua Brăilei, din orașul Țăndărei ...[citește_toată_știrea]

8 Aprilie 2019, 15:15
(4894 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Acțiune preventivă pentru reducerea accidentelor rutiere

IPJ Ialomița: Acțiune preventivă pentru reducerea accidentelor rutiere

Serviciul Poliției Rutiere Ialomița desfășoară, până duminică, 7 aprilie 2019, o acțiune cu caracter preventiv cu scopul de a reduce accidentele rutiere. Acțiunea oamenilor legii se înscrie în seria de ...[citește_toată_știrea]

4 Aprilie 2019, 20:50
(4854 vizualizări - 9 comentarii)


Bursa Generală a Locurilor de Muncă-12 aprilie 2019

Agenția Județeană pentru
Ocuparea Forței de Muncă Ialomița

va organiza în data de 12 aprilie 2019
«Bursa Generală
a Locurilor de Muncă»
,
eveniment ce va avea loc la Slobozia
-Centrul Cultural UNESCO
«Ionel Perlea», începând cu orele 9,00
În vederea participării
la această acțiune,
persoanele aflate în căutarea unui
loc de muncă sunt așteptate
să se înscrie la sediul
Agenției Locale Slobozia,
str. Matei Basarab, bl. F1, parter
sau la Punctele de Lucru din
Urziceni, Fetești și Țăndărei
Agenții economici care dispun de
locuri de muncă și doresc încadrarea
de personal calificat sau necalificat,
sunt așteptați să depună
oferta de locuri de muncă vacante
la sediul AJOFM Ialomița
sau la sediile punctelor de lucru,
precum și la adresa de
e-mail [email protected]
sau fax 0243/231.785
Pentru relații suplimentare,
vă puteți adresa
AJOFM Ialomița la numerele de
telefon 0243/231.809, 0243/230.224
sau direct în locațiile susmenționate

4 Aprilie 2019, 20:40


Slobozean cercetat pentru «deținere ilegală de arme»

Un bărbat, de 52 de ani, din Slobozia, este cercetat de polițiștii ialomițeni pentru «deținere ilegală de arme». Bărbatul în cauză deținea o pușcă de vânătoare cu alice, deși avea suspendat dreptul de deținere ...[citește_toată_știrea]

4 Aprilie 2019, 19:45
(4276 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Pesticide expirate

Administratorii a două firme din Ialomița sunt cercetați pentru comiterea infracțiunii de neluare a măsurilor corespunzătoare de eliminare totală a substanțelor și preparatelor periculoase care au devenit ...[citește_toată_știrea]

4 Aprilie 2019, 19:40
(4358 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Beți la volan și fără permis

Doi bărbați, de 20 și 40 de ani, din Slobozia, au fost depistați de polițiștii ialomițeni în timp ce circulau ilegal pe drumurile publice. Primul bărbat, de 40 de ani, a fost depistat de polițiști în timp ...[citește_toată_știrea]

4 Aprilie 2019, 19:35
(4639 vizualizări - 0 comentarii)


Prevenirea delincvenței juvenile la Grivița

Peste 300 elevi de la 7 unități de învățământ gimnaziale și postliceale și 18 repezentanți ai unităților școlare au participat la activități de prevenire a delincvenței juvenile și victimizarea minorilor ...[citește_toată_știrea]

4 Aprilie 2019, 19:30
(5487 vizualizări - 0 comentarii)


deces

deces

Ne exprimăm regretul față de trecerea
în neființă a doamnei
MARIOARA CHIRIAC,
o prietenă deosebită, desăvârșită,
care a însemnat pentru noi
adevărata omenie.
Înmormântarea va avea loc
sâmbătă, 6 aprilie 2019, orele 11,30,
la Cimitirul «Sf. Ilie»,
Prelungirea Ghenca, București
Sincere condoleanțe familiei îndoliate
din partea pensionarilor
și cadrelor didactice
de la Școala Gimnazială
«Sf. Andrei» Slobozia

4 Aprilie 2019, 18:10


Tânăr din Movilița, arestat pentru furt din locuință

Un tânăr de 31 de ani, din localitatea Movilița, a fost arestat de polițiștii ialomițeni pentru «furt». Concret, polițiștii au demarat cercetările după ce un bărbat, de 57 de ani, a sesizat faptul că în ...[citește_toată_știrea]

3 Aprilie 2019, 18:45
(5414 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: «Dăruiește din suflet pentru un zâmbet de copil»

Joi, 4 aprilie a.c., începând cu orele 14,00, Biblioteca Județeană «Ștefan Bănulescu» Ialomița organizează acțiunea «Dăruiește din suflet pentru un zâmbet de copil». Acțiunea este una de voluntariat dedicată ...[citește_toată_știrea]

3 Aprilie 2019, 18:40
(5083 vizualizări - 0 comentarii)


DSVSA Ialomița: Cantitate de peste 800 kg pește, confiscată

În perioada februarie-martie a.c., inspectorii DSVSA Ialomița, împreună cu reprezentanții IPJ Ialomița, au efectuat 13 acțiuni de control a mijloacelor de transport și 3 verificări în unități de depozitare ...[citește_toată_știrea]

3 Aprilie 2019, 18:35
(5084 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: TIR lovit de un tren de marfă

Pompierii Gărzilor Fetești și Slobozia au intervenit în cazul unui accident rutier petrecut la trecerea la nivel de cale ferată de la intrarea în municipiu. Potrivit informațiilor, un tren de marfă s-a ...[citește_toată_știrea]

2 Aprilie 2019, 21:50
(4562 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Fetești accident


Două focare de Pestă Porcină Africană la Axintele

Direcția Sanitară Veterinară și pentru Siguranța Alimentelor Ialomița informează proprietarii/ deținătorii de porcine, atât din exploatațiile comerciale, cât și din gospodăriile populației că, în data de ...[citește_toată_știrea]

2 Aprilie 2019, 19:40
(5877 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Două accidente, trei răniți

Luni, 1 aprilie a.c., pe raza județului Ialomița s-au produs două accidente de circulație soldate cu rănirea a trei persoane. Primul dintre acestea s-a produs în jurul orelor 13,00, pe DN21, la ieșire din ...[citește_toată_știrea]

2 Aprilie 2019, 19:35
(3613 vizualizări - 0 comentarii)


Tânăr din Drăgoești, reținut pentru furt din locuință

Un tânăr de 23 de ani, din comuna Drăgoești, a fost reținut pentru 24 ore de polițiștii Secției Rurale Coșereni pentru săvârșirea infracțiunii de «furt calificat». Astfel, în perioada 10 ianuarie-3 februarie ...[citește_toată_știrea]

2 Aprilie 2019, 19:30
(5470 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: 5,56%-rata șomajului în luna februarie 2019

La sfârșitul lunii februarie 2019, în evidențele Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița erau înregistrați 5262 șomeri (din care 2197 femei), rata șomajului fiind de 5,56%. Din totalul ...[citește_toată_știrea]

28 Martie 2019, 17:40
(5627 vizualizări - 0 comentarii)


«Ziua Jandarmeriei Române», sărbătorită și la Slobozia

Jandarmeria Ialomița marchează momentul aniversar, 3 aprilie, printr-o activitate care îi are în prim-plan pe oamenii de arme. Astfel, sâmbătă, 30 martie a.c., începând cu orele 11,00, în Parcul Ialomița ...[citește_toată_știrea]

28 Martie 2019, 17:35
(4779 vizualizări - 0 comentarii)


Handbal, HCM Slobozia. Turneul semifinal se joacă la Făgăraș!

Federația Română de Handbal a decis miercuri, 27 martie a.c., ca turneul semifinal al diviziei secunde să se desfășoare în perioada 9-12 mai 2019, la Făgăraș-Brașov. HCM Slobozia va porni în această competiție ...[citește_toată_știrea]

27 Martie 2019, 20:10
(5628 vizualizări - 0 comentarii)


Tânăr din Fetești, arestat pentru spargeri de locuințe

Un tânăr de 21 de ani din Fetești este cercetat pentru săvârșirea infracțiunilor de «furt calificat», «tentativă la furt calificat în formă continuată», «furt în scop de folosință» și «conducere fără permis ...[citește_toată_știrea]

27 Martie 2019, 18:15
(4665 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Percheziție la un suspect de contrabandă cu țigări

Marți, 26 martie a.c., polițiștii de Investigare a Criminalității Economice au efectuat o percheziție pe raza municipiului Fetești, la domiciliul unui bărbat, de 52 de ani, bănuit de contrabandă cu țigări ...[citește_toată_știrea]

27 Martie 2019, 18:10
(4411 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Reținut pentru «delapidare». A furat din conturile școlilor!

Marți, 26 martie 2019, polițiștii de Investigare a Criminalității Economice din cadrul IPJ Ialomița au pus în aplicare 3 mandate de percheziție domiciliară în municipiul Urziceni, într-un dosar privind ...[citește_toată_știrea]

27 Martie 2019, 18:05
(6343 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Doi constănțeni, arestați pentru «înșelăciune în formă continuată»

Marți, 26 martie a.c., polițiștii de Investigații Criminale din cadrul IPJ Ialomița au pus în aplicare două mandate de executare a pedepsei cu închisoarea emise de Tribunalul Constanța, pe numele a doi ...[citește_toată_știrea]

27 Martie 2019, 18:00
(4416 vizualizări - 0 comentarii)


Descinderi ale polițiștilor și procurorilor din Londra în județul Ialomița

Descinderi ale polițiștilor și procurorilor din Londra în județul Ialomița

Percheziții în 4 localități din Ialomița desfășurate de reprezentanți ai autorităților judiciare din Londra, Marea Britanie, și ofițerii Serviciului de Combatere a Criminalității Organizate din Slobozia ...[citește_toată_știrea]

27 Martie 2019, 15:41
(7535 vizualizări - 0 comentarii)


RAJA Constanța: Atenție, se oprește apa la Dridu!

În cursul zilei de astăzi, 27 martie 2019, Uzina de Apă din comuna Dridu a înregistrat o avarie la sistemul de alimentare cu energie electrică, fapt ce a condus la imposibilitatea furnizării apei potabile ...[citește_toată_știrea]

27 Martie 2019, 10:30
(4437 vizualizări - 0 comentarii)


DSVSA Ialomița: Stingere focare de Pestă Porcină Africană la Amara

Direcția Sanitară Veterinară și pentru Siguranța Alimentelor Ialomița informează proprietarii/deținătorii de porcine, atât din exploatațiile comerciale, cât și din gospodăriile populației că, în data de ...[citește_toată_știrea]

26 Martie 2019, 18:25
(4620 vizualizări - 0 comentarii)


ISU Ialomița: Exercițiu la Spitalul Slobozia

Joi, 28 martie 2019, începând cu orele 10,00, Inspectoratul pentru Situații de Urgență «Barbu Catargiu» al județului Ialomița organizează un exercițiu de cooperare cu forțe și mijloace în teren în care ...[citește_toată_știrea]

26 Martie 2019, 18:20
(3681 vizualizări - 1 comentariu)


Urmăriți internațional, reținuți de polițiștii ialomițeni

În perioada 22-24 martie 2019, polițiștii ialomițeni au reușit identificarea unui bărbat, de 44 de ani, din comuna Sinești, urmărit internațional. Autoritățile austriece au emis un mandat european de arestare ...[citește_toată_știrea]

26 Martie 2019, 12:30
(4474 vizualizări - 0 comentarii)


Biciclist acroșat de o mașină la Țăndărei

Sâmbătă, 23 martie a.c., în jurul orelor 8,00, s-a produs un accident rutier pe raza localității Țăndărei. În timp ce un bărbat, de 33 de ani, din Țăndărei, conducea un autoturism pe raza localității de ...[citește_toată_știrea]

26 Martie 2019, 12:25
(4299 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
scrumbie Dunăre în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 PERICOL în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Peiu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! mașină de cusut Singer în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 teren intravilan agricol Țăndărei în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 teren extravilan Țăndărei în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 Chiparos în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Lenuta în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Cetățean în Tabăra «Pavilioane» din stațiunea Amara, fără aviz sanitar de funcționare Mary în «Fermierii își vând producția sub costuri!» garsonieră de închiriat Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 Locuitor Slobozia în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Mariana în «Fermierii își vând producția sub costuri!» un ialomițean în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Gigel în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Pensionar în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final #pasajladrajna în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Adevărat Suporter! în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...