Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

SPORT

1 milion de lei pentru HCM Slobozia

Handbal

1 milion de lei pentru HCM Slobozia

După lupte seculare, ședința Consiliului Local Slobozia, din 30 iulie a.c., a adus și finanțarea pentru HCM Slobozia. Consilierii locali au votat în unanimitate sprijinirea financiară a echipei de handbal cu 1 milion de lei, bani care vor reprezenta bugetul pentru sezonul de ligă secundă 2020-2021. «Începând din această săptămână, am intrat în focuri pentru creionarea lotului de jucătoare. Suntem în discuții avansate cu multe handba­liste și eu cred că spre finele săptămânii vom concretiza primele transferuri...» a declarat președintele HCM Slobozia, Nicolae Goidea. Va fi un sezon handbalistic imprevizibil, mulți oameni din fenomen preconizând că acesta va începe undeva în luna octombrie... [citește_tot_articolul]

4 August 2020, 12:40 (2664 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Ialomițenii au restanțe la bănci în valoare de 154 milioane de lei

Ialomițenii au restanțe la bănci în valoare de 154 milioane de lei

Datorii imense la bănci ale ialomițenilor. Un Raport oficial al Băncii Naționale Române cu privire la situațiile credi­telor și depozitelor clienților nebancari arată faptul că ialomițenii au de plătit către entitățile bancare restanțe în va­loare de 154 milioane de lei. Totodată, în primul semestru al anului în curs, persoanele fizice din Ialomița au îm­prumutat de la bănci 7,4 miliarde de lei.

Au crescut restanțele la credite Potrivit datelor statistice raportate de Banca Națională a României, ialomițenii continuă să dea bătăi de cap băncilor. Conform unei situații statistice a instituției... [citește_tot_articolul]

4 August 2020, 10:50 (2625 vizualizări - 3 comentarii)

EVENIMENT

Afacerea «Autocarul» costă Ialomița 1,4 milioane de lei

Consiliul Județean cheltuie inutil banii publici

Afacerea «Autocarul» costă Ialomița 1,4 milioane de lei

Administrația Moraru a achiziționat în plină Stare de Urgență un autocar MAN în valoarea de 1,366 mi­lioane de lei! Autocarul a staționat timp de 3 luni în fața sediului, iar apoi a fost mutat în curtea firmei Polaris, fiindcă instituția nu dispune de o bază auto proprie. Oficial, autocarul a fost achiziționat «pentru deplasă­rile consilierilor județeni și salariaților la cursuri», însă, până la acest moment, autocarul nu a efectuat nicio cursă.

Uite, mamă, autocarul! În luna martie 2020, în plină Stare de Urgență, în fața Consiliului Județean Ialomița a apărut un autocar ... [citește_tot_articolul]

3 August 2020, 11:20 (4850 vizualizări - 14 comentarii)

EVENIMENT

Persoanele cu handicap își cer drepturile la Tribunalul Ialomița

Persoanele cu handicap își cer drepturile la Tribunalul Ialomița

Modificarea cadrului legal prin care o persoană cu handicap poate beneficia de dreptu­rile care i se cuvin îi aduce pe oamenii cu di­zabilități în fața instanțelor de judecată. Dacă în trecut aceștia puteau să solicite modificarea gradului de handicap în cadrul unei comisii speciale, în prezent aceștia trebuie să solicite acest drept doar prin calea instanței. Estimativ, pe rolul Tribunalului Ialomița, în ultimul an, s-au înregistrat 50 de astfel de acțiuni.

Erori legislative îndreptate de judecători
Ceea ce reclamanții solicită judecătorilor este schimbarea încadrării în gradul... [citește_tot_articolul]

2 August 2020, 15:50 (4289 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

REPORTAJ

Porumbeii slobozenilor

Porumbeii slobozenilor

În urmă cu câteva săptămâni, o țiglă desprinsă din șarpanta unui bloc din Ansamblul PECO din Slobozia a căzut pe un trecător. Vinovații au fost găsiți porumbeii. Peste tot în oraș, podurile blocurilor sunt transformate în porumbare. Vinovați sunt porumbeii. În Piața Revoluției, zilnic, oamenii hrănesc până la sațiu stolul de porumbei aciuat în podul Centrului Cultural «Ionel Perlea» Vinovați sunt... ați ghicit, porumbeii!

Orașul porumbeilor de pripas
Acum câțiva ani aveau doar columbofilii, la marginea orașului. Erau frumoși, erau de rasă, câștigau concursuri de profil... De când... [citește_tot_articolul]

1 August 2020, 12:40 (4367 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Consiliul Județean plătește pentru auditoriul președintelui Moraru

Consiliul Județean plătește pentru auditoriul președintelui Moraru

Apetența administrației Moraru pentru cheltuirea fondurilor publice nu are limite. Iată o mostră, așa cum rezultă din datele publice oferite de către Muzeul Județean Ialomița, instituție aflată în subordinea Consiliului Județean. Si, implicit, a președintelui Victor Moraru care e «...unul dintre căpitanii lui Mihai Viteazul... Dacă nu chiar Mihai Viteazul!».

Istoria nu te iartă niciodată Florin Vlad conduce Muzeul Județean Ialomița de peste 20 de ani. Și, suntem convinși, a făcut și lucruri bune pentru instituție. Din păcate, va rămâne în istoria locală pentru declarațiile... [citește_tot_articolul]

31 Iulie 2020, 15:25 (5755 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Edilul localității s-a infectat cu SARS-CoV-2

Focar de COVID-19 la Primăria Roșiori

Edilul localității s-a infectat cu SARS-CoV-2

Primăria Roșiori și-a suspendat activitatea după ce primarul localității și alți doi funcționari au fost depistați pozitiv la testul pentru COVID-19. Edilul primește îngrijiri medicale într-o unitate medicală. Alți 14 funcționari ai instituției sunt izolați la domiciliu.

Primăria Roșiori a intrat în carantină Primăria Roșiori este a treia instituție publică din Ialomița care își suspendă activitatea din cauza COVID-19, după Primăriile Balaciu și Sfântu Gheorghe. Reprezentanții Comitetului Județean pentru Situații de Urgență au confirmat faptul că edilul localității, Nicu Cristea, alături... [citește_tot_articolul]

30 Iulie 2020, 17:40 (6907 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Spitalul suport COVID-19 din Fetești nu mai poate face internări

Spitalul suport COVID-19 din Fetești nu mai poate face internări

UPDATE Este nevoie de epidemiologi

Creșterea alarmantă a cazurilor de COVID-19 în județul Ialomița a lăsat fără locuri libere Spitalul Municipal «Anghel Saligny» din Fetești, unitate medicală devenită suport COVID-19. În lipsa locurilor, pacienții ar trebui transferați către Spitalul Municipal Urziceni, cea de-a doua unitate medicală pe care Ministerul Sănătății a desemnat-o să trateze pacienții cu probleme de sănătate provocate de noul Coronavirus. Din păcate, spitalul din Urziceni nu poate trata bolnavii de COVID-19 pentru că nu are medic specializat în Boli Infecțioase care să stabilească schemele de tratament.

Bolnavi fără speranță... [citește_tot_articolul]

30 Iulie 2020, 15:40 (7835 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Slobozia: Reabilitarea Pieței Revoluției se amână pentru 2022

Slobozia: Reabilitarea Pieței Revoluției se amână pentru 2022

Autoritățile locale din Slobozia sunt fără soluții în ceea ce privește finalizarea proiectului de reabilitare a zonei centrale a orașului. Potrivit unor documente oficiale, abia în februarie 2021 municipalitatea va face demersuri pentru a scoate la licitație lucrările de reabilitare a Pieței Revoluției. Până atunci, Primăria Slobozia va cheltui aproximativ 300 mii de lei de lei pentru a actualiza studiile de fezabilitate și a realiza alte proiecte tehnice care să permită deschiderea șantierului. Între timp Adrian Mocioniu, primarul încă în funcție, lansează declarații prin care scuză eșecul administrației sale în legătură cu acest proiect: «Se lucrează la reproiectarea Pieței Revoluției... Am cerut proiectantului soluții de spațiu verde mai mult pentru că nu mai suportam betoanele acelea peste betoane!»... [citește_tot_articolul]

30 Iulie 2020, 11:20 (6701 vizualizări - 9 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Bazele de tratament din Amara au nevoie de turiști

Bazele de tratament din Amara au nevoie de turiști

Bazele de tratament din stațiunea Amara, singurele obiective cu potențial turistic din județul Ialomița, sunt puternic afectate de pandemia de COVID-19. Măsurile de protecție impuse de autorități cu scopul de a preveni răspândirea infecției cu noul Coronavirus dau peste cap planurile hotelierilor în ceea ce privește activitatea pe care o desfășoară. Unitățile de cazare din Amara funcționează la jumătate din capacitate și sunt nevoite să cheltuie mai mulți bani pentru a asigura protecția turiștilor împotriva infectării cu SARS-CoV-2. Cu toate acestea, raportările Casei Județene de Asigurări de Sănătate Ialomița arată că vara aceasta pentru tratamentele de recuperare, realizate în mare parte la... [citește_tot_articolul]

29 Iulie 2020, 15:50 (6087 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Administrația locală îngroapă un proiect de 15,3 milioane de lei

Sistem de canalizare subdimensionat la Miloșești

Administrația locală îngroapă un proiect de 15,3 milioane de lei

Comuna Miloșești a accesat prin Programul Național de Dezvoltare Locală 2 o investiție de 15,3 milioane de lei pentru «sistem de canalizare ape menajere și stație de epurare». Lucrările au început în urmă cu două săptămâni, însă oamenii reclamă că țevile de canalizare sunt subdimensio­nate. «Noi n-am știut, dar ne-au spus muncitorii care lucrează pe străzi... Încă n-o să vedem noi canalizare cât e veacul cu țevile astea. Iar primarul n-are nici o treabă, parcă n-ar trăi și el aici!» susține unul dintre săteni.

Ultima ispravă edilitară a lui Nelu Chițoiu
Locuitorii comunei... [citește_tot_articolul]

29 Iulie 2020, 12:20 (10675 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

SPORT

«Obiectivul: să încropim o echipă pentru Liga a II-a!»

Handbal, președintele HCM Slobozia Nicolae Goidea

«Obiectivul: să încropim o echipă pentru Liga a II-a!»

Handbalul a ținut capul de afiș în viața sportivă slobozeană într-o perioadă în care fenomenul a intrat în hibernare. HCM Slobozia va primi, în cele din urmă, finanțare pentru Liga Secundă în ședința Consiliului Local din 30 iulie 2020. Președintele Nicolae Goidea nu se arată prea entuziasmat de această perspectivă și atrage din nou atenția că lucrurile se petrec, chiar și la acest nivel, la spartul târgului. Goidea are, de asemenea, un mesaj categoric la adresa oamenilor politici care, voalat sau nu, și-au dat cu părerea despre echipă fără a fi tocmai în cunoștință de cauză...
-Domnule Goidea, așa cum speram cu toții, ședința Consiliului Local Slobozia va aduce, în sfârșit, finanțarea pentru echipă. Care vor fi obiectivele pentru acest sezon?... [citește_tot_articolul]

29 Iulie 2020, 10:55 (3465 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Un proiect de 25 milioane de euro pentru ADI Distribuție Gaze Ialomița Centrală

Reversul medaliei

Un proiect de 25 milioane de euro pentru ADI Distribuție Gaze Ialomița Centrală

La nivelul județului Ialomița există o Asociație similară ADI Ialomița formată din 8 localități. Scopul declarat al Asociației de Dezvoltare Intercomunitară Distribuție Gaz Ialomița Centrală este acela de a accesa fonduri pentru extinderea rețelei de gaze naturale de-a lungul DN2A. Administrația Moraru a ignorat și, mai grav, a sabotat această Asociație care funcționează fără costuri. «Președintele Victor Moraru a refuzat să susțină eforturile noastre în condițiile în care l-am invitat să facă parte din această structură!» declară președintele Asociației, Ioan Martin.

Se poate și fără bani publici... [citește_tot_articolul]

28 Iulie 2020, 17:40 (9614 vizualizări - 14 comentarii)

Click aici

SPORT

Bărăganul Ciulnița, campioană

Fotbal, Liga a IV-a

Bărăganul Ciulnița, campioană

Într-un fotbal amator tot mai greu de repus pe picioare, AJF Ialomița a găsit într-un final soluția pentru desemnarea campioanei județului. Forul condus de Vasile Bratu a organizat duminică, 26 iulie 2020, pe stadionul «1 Mai» un baraj între primele două clasate din Liga a IV-a: Bărăganul Ciulnița și Victoria Țăndărei. În condiții normale ar fi fost o sărbătoare a fotbalului ialomițean. Din păcate, pandemia a lăsat și aici tribunele goale, iar iubitorii fotbalului au ratat vizionarea unui meci frumos, cu 6 goluri spectaculoase...

Primă repriză, echilibrată Bărăganul Ciulnița a început... [citește_tot_articolul]

28 Iulie 2020, 15:25 (5802 vizualizări - 10 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Retrocedarea terenurilor se amână la nesfârșit

În Ialomița

Retrocedarea terenurilor se amână la nesfârșit

Procesul de retrocedare a terenurilor preluate abuziv de regimul comunist se desfășoară cu dificultate la nivelul ju­dețului Ialomița. Instituțiile publice cu atribuții în acest sens pasează responsa­bilitatea de la una la alta, fără a oferi o imagine clară asupra acestui demers. Singurele date concrete cu privire la situația terenurilor care trebuie retrocedate datează din anul 2015, când la nivel național s-a încheiat procesul de inventariere a suprafețelor în baza Legii nr. 165/2013. La momentul respectiv, Ialomița trebuia să pună în posesie 51141 hectare de teren. În prezent, niciuna dintre instituțiile cu atribuții în acest do­meniu nu-și asumă public prezentarea unei situații reale în ceea... [citește_tot_articolul]

28 Iulie 2020, 14:10 (6732 vizualizări - 8 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Chiriașii Primăriei Slobozia sunt lăsați pe drumuri din cauza datoriilor

Chiriașii Primăriei Slobozia sunt lăsați pe drumuri din cauza datoriilor

Primăria Slobozia duce un adevărat război în instanță pentru recuperarea datoriilor acumulate de persoanele care locuiesc în locuințele sociale administrate de instituție. Doar în ultimul an, administrația locală a inițiat 23 de acțiuni prin care solicită evacuarea rău-platnicilor. Aceștia datorează aproximativ 80 mii de lei către municipalitate.

Marea evacuare Primăria Slobozia are în administrare aproximativ 100 de locuințe sociale, pe care le închiriază persoanelor cu venituri modeste. Cele mai multe din aceste locuințe se află în clădirea fostei Școli Nr. 13. Oamenii care locuiesc... [citește_tot_articolul]

28 Iulie 2020, 11:05 (5492 vizualizări - 7 comentarii)

EVENIMENT

Angajată a Consiliului Județean Ialomița, infectată cu SARS-CoV-2

Angajată a Consiliului Județean Ialomița, infectată cu SARS-CoV-2

La sfârșitul săptămânii precedente, autoritățile sanitare din Ialomița au confirmat primul caz de COVID-19 la Consiliul Județean Ialomița. Este vorba despre o funcționară care a revenit din concediul pe care l-a petrecut la mare. Potrivit dispo­zițiilor trasate de Direcția de Sănătate Publică Ialomița, femeia a fost transferată la spitalul suport COVID-19 din Fetești, iar membrii familiei sale au fost izolați la domiciliu. Tot la domiciliu a fost izolați și alți patru colegi de serviciu cu care angajata împărțea același birou. Mai mult, un nou caz de COVID-19 a fost înregistrat și la Detașamentul de Pompieri Urziceni, DSP Ialomița dispu­nând izolarea la domiciliu a 20 de subofițeri din cadrul... [citește_tot_articolul]

28 Iulie 2020, 00:10 (7204 vizualizări - 5 comentarii)

EVENIMENT

Polițiști detașați în Ialomița pentru susținerea examenului auto

Polițiști detașați în Ialomița pentru susținerea examenului auto

Trei angajați din cadrul Direcției Regim Permise de Conducere și Înmatriculare Vehicule București au fost detașați în această perioadă în județul Ialomița. Aceștia vor asigura buna desfășurare a probei practice a examenului pentru obținerea permisului de conducere. «Se fac demersuri pentru a suplimenta numărul de examinatori cu încă două persoane!» a explicat Tudorița Ionescu, subprefectul județul Ialomița.

Deficit de personal la SPCRPCIV Ialomița
Scandalurile de corupție, dar și detașările de personal din ultimele luni au diminuat considerabil numărul exa­minatorilor din cadrul... [citește_tot_articolul]

27 Iulie 2020, 15:40 (8826 vizualizări - 6 comentarii)

EVENIMENT

Fabrica de bani publici de la ADI Ialomița

Administrația Moraru a cheltuit 18 milioane de lei pentru fidelizarea administrațiilor locale

Fabrica de bani publici de la ADI Ialomița

Asociația de Dezvoltare Intercomunitară Ialomița finanțează de 3 ani, din banii publici alocați de către Consiliul Județean, investiții de mică anvergură în mediul rural. Mecanismul de finanțare, copiat după cel european, a permis administrației Moraru fidelizarea edililor locali. Totalul acestor investiții se ridică la peste 18 milioane de lei.

Investiții inutile pe bani publici ADI Ialomița este o structură inventată de către ex-președintele Silvian Ciupercă. Actualul președinte, Victor Moraru, a sesizat însă potențialul acestei «afaceri administrative» și a resuscitat-o... [citește_tot_articolul]

27 Iulie 2020, 10:55 (5430 vizualizări - 3 comentarii)

EVENIMENT

Apă mai bună la robinetele locuitorilor din Perieți

Apă mai bună la robinetele locuitorilor din Perieți

În timp ce majoritatea comunelor din Ialomița se confrută cu problema potabilizării apei, se pare că administrația locală din Perieți a reușit performanța de a le oferi cetățenilor apă cu adevărat potabilă. Astfel, au fost instalate o serie de filtre care să permită distribuirea apei în rețeaua pu­blică respectând parametrii de potabilitate impuși de legislația în vigoare.

Vești bune pentru locuitori Satul Misleanu, care aparține de comuna Perieți, este prima localitate în care a fost implementat noul sistem de potabilizare a apei distribuită de admi­nistrația locală în rețeaua publică... [citește_tot_articolul]

26 Iulie 2020, 16:50 (5585 vizualizări - 13 comentarii)

Luni 22 Iun 2026
307 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Slobozia: «Salonul de toamnă 2021»

Miercuri, 3 noiembrie 2021,  ora 14,00,  la Galeriile «Arcadia» din incinta Centrului Cultural «Ionel Perlea»Slobozia, va avea loc vernisajul expoziției «Salonul de toamnă 2021» al Uniunii Artiștilor ...[citește_toată_știrea]

1 Noiembrie 2021, 12:25
(8889 vizualizări - 0 comentarii)


ISU Ialomița: Intervenții la 5 accidente rutiere

În dimineața zilei de luni, 1 noiembrie a.c., trei echipaje de pompieri din Slobozia au intervenit cu o autospecială de stingere cu apă și spumă, o descarcerare și o ambulanță SMURD la un accident rutier ...[citește_toată_știrea]

1 Noiembrie 2021, 12:10
(3167 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 93 de noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Duminică, 31 octombrie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 17628, fiind înregistrate 93 de noi cazuri ...[citește_toată_știrea]

31 Octombrie 2021, 16:40
(7215 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 86 de noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Sâmbătă, 30 octombrie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 17535, fiind înregistrate 86 de noi cazuri ...[citește_toată_știrea]

30 Octombrie 2021, 17:05
(5255 vizualizări - 1 comentariu)


Slobozia: Tânăr de 20 de ani, mort într-un accident rutier

Slobozia: Tânăr de 20 de ani, mort într-un accident rutier

O persoană a murit și alte trei au fost rănite într-un accident rutier petrecut în dimineața zilei de sâmbătă, 30 octombrie 2021, în apropiere de Slobozia, pe DN21. Din verificările efectuate a reieșit ...[citește_toată_știrea]

30 Octombrie 2021, 13:45
(6249 vizualizări - 1 comentariu)


Ialomița: 3370 de tichete de masă, distribuite către centrele de vaccinare

Direcția de Sănătate Publică Ialomița a achiziționat 3370 de tichete de masă, urmând a fi distribuite către centrele de vaccinare, cabinetele medicilor de familii și ambulatoriile de specialitate, unde ...[citește_toată_știrea]

29 Octombrie 2021, 18:25
(12109 vizualizări - 4 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 284 de noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Vineri, 29 octombrie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 17449, fiind înregistrate 284 de noi cazuri ...[citește_toată_știrea]

29 Octombrie 2021, 16:35
(4138 vizualizări - 0 comentarii)


Protopopiatul Urziceni: Hăinuțe tricotate pentru nou-născuți

Protopopiatul Urziceni: Hăinuțe tricotate pentru nou-născuți

Cu sprijinul Protopopiatului Urziceni, tinerele mame care și-au adus pe lume bebelușii în cadrul Spitalului Municipal Urziceni au beneficiat de hăinuțe tricotate, donate de către Fundația «Copii în Dificultate ...[citește_toată_știrea]

29 Octombrie 2021, 16:20
(6080 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: Modalitatea de transmitere a documentelor pentru solicitarea șomajului tehnic

Angajatorii care se încadrează în categoria domeniilor supuse restricțiilor, conform HG nr. 1090/2021, și a căror activitate a fost întreruptă total sau parțial, vor depune la AJOFM Ialomița, în luna curentă ...[citește_toată_știrea]

29 Octombrie 2021, 16:05
(13936 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Reținuți pentru «tulburarea ordinii publice» și «distrugere»

Polițiștii ialomițeni au emis joi, 28 octombrie a.c., 3 mandate de reținere pentru 24 de ore, pe numele a trei tineri, cu vârste cuprinse între 21 și 26 de ani. Aceștia sunt acuzați de comiterea infracțiunilor ...[citește_toată_știrea]

29 Octombrie 2021, 15:05
(3036 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Acțiuni preventive desfășurate de polițiști

În ultimele 24 de ore au fost verificate 314 obiective de interes, dintre care 171 de societăți comerciale, unde polițiștii, alături de celelalte structuri cu care acționează în sistem integrat, au instruit ...[citește_toată_știrea]

29 Octombrie 2021, 14:55
(2466 vizualizări - 0 comentarii)


Tineri din Bărbulești, cercetați pentru «furt calificat»

Polițiștii ialomițeni au deschis un dosar penal pe numele a doi tineri de 16 ani, din comuna Bărbulești, sub acuzația de «furt calificat». Din cercetări a reieșit faptul că tinerii ar fi pătruns, în timpul ...[citește_toată_știrea]

29 Octombrie 2021, 14:50
(1889 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Amenzi pentru nerespectarea măsurilor de protecție sanitară

În ultimele 24 de ore, polițiștii ialomițeni au efectuat acțiuni privind modul în care, la nivelul județului, sunt respectate măsurile de prevenire a răspândirii virusului SARS-CoV-2. Ca urmare a abaterilor ...[citește_toată_știrea]

28 Octombrie 2021, 19:15
(7866 vizualizări - 0 comentarii)


Fierbinții de Jos: A intrat cu mașina într-un gard

Polițiștii au fost solicitați să intervină în cazul unui accident rutier petrecut în seara zilei de miercuri, 27 octombrie a.c., pe raza localității Fierbinții de Jos. Aflat la volanul unui autovehicul ...[citește_toată_știrea]

28 Octombrie 2021, 19:00
(2400 vizualizări - 1 comentariu)


Grupul de Comunicare Strategică: 150 de noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Joi, 28 octombrie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 17165, fiind înregistrate 150 de noi cazuri față ...[citește_toată_știrea]

28 Octombrie 2021, 16:20
(6616 vizualizări - 0 comentarii)


Rata de vaccinare anti-COVID-19 la Slobozia a depășit 50%

Conform datelor oficiale avansate de autoritățile județene, Slobozia are cea mai mare rată de vaccinare din întreg județul. La 26 octombrie 2021, procentul înregistrat oficial era de 50,09%. Următoarele ...[citește_toată_știrea]

28 Octombrie 2021, 15:05
(10804 vizualizări - 2 comentarii)


Slobozia: Centrul de testare gratuită COVID-19, deschis

Slobozia: Centrul de testare gratuită COVID-19, deschis

Miercuri, 27 octombrie a.c., în Piața Revoluției din Slobozia s-a deschis Centrul de testare gratuită COVID-19. Încă de la primele ore ale dimineții, zeci de slobozeni s-au așezat la rând pentru a se testa ...[citește_toată_știrea]

27 Octombrie 2021, 18:10
(3902 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: Percheziții la persoane bănuite de furt de electricitate

Țăndărei: Percheziții la persoane bănuite de furt de electricitate

Miercuri, 27 octombrie a.c., în intervalul orar 6,00-10,00, 55 de polițiști din structurile de Ordine Publică, Poliție Rutieră, Investigații Criminale, Investigarea Criminalității Economice, Serviciului ...[citește_toată_știrea]

27 Octombrie 2021, 17:25
(4526 vizualizări - 1 comentariu)


Persoană urmărită la nivel național, depistată de polițiștii ialomițeni

Polițiștii din cadrul Serviciului de Investigații Criminale au acționat pentru depistarea persoanelor urmărite, dispărute de la domiciliu sau care se sustrag de la executarea unor pedepse privative de libertate ...[citește_toată_știrea]

27 Octombrie 2021, 17:10
(3258 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 329 de noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Miercuri, 27 octombrie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 17015, fiind înregistrate 329 de noi cazuri ...[citește_toată_știrea]

27 Octombrie 2021, 16:55
(1792 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Sancțiuni pentru nerespectarea măsurilor sanitare

Marți, 26 octombrie a.c., polițiștii ialomițeni au organizat noi acțiuni pentru creșterea gradului de siguranță al cetățenilor, menținerea ordinii și liniștii publice și verificarea respectării măsurilor ...[citește_toată_știrea]

27 Octombrie 2021, 16:45
(2217 vizualizări - 0 comentarii)


APIA: Stadiul plăților în avans aferente Campaniei 2021

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură (APIA) informează că, în cele 9 zile care s-au scurs de la startul Campaniei 2021 de plată în avans, a autorizat la plată suma de 745,29 milioane de euro ...[citește_toată_știrea]

27 Octombrie 2021, 13:05
(9824 vizualizări - 0 comentarii)


RAJA Constanța: Lipsă apă în Cartierul Coloniști din Fetești

Pentru remedierea unei avarii survenite pe conducta de alimentare cu apă, cu diametrul de 125 mm, de pe strada Independenței, din localitatea Fetești, echipele RAJA vor fi nevoite să întrerupă furnizarea ...[citește_toată_știrea]

27 Octombrie 2021, 12:40
(8510 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Campanie de informare a cetățenilor desfășurată de polițiști

În contextul măsurilor suplimentare adoptate de către Comitetul Național pentru Situații de Urgență, în scopul gestionării riscului de sănătate publică cauzat de numărul mare de infectări cu virsul SAR ...[citește_toată_știrea]

26 Octombrie 2021, 17:15
(3439 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 232 de noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Marți, 26 octombrie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 16686 , fiind înregistrate 232 de noi cazuri ...[citește_toată_știrea]

26 Octombrie 2021, 16:55
(4576 vizualizări - 0 comentarii)


Spitalul Județean de Urgență Slobozia: Incendiu la Unitatea de Primiri Urgențe

Spitalul Județean de Urgență Slobozia: Incendiu la Unitatea de Primiri Urgențe

În seara zilei de luni, 25 octombrie a.c., într-una dintre anexele Unității de Primiri Urgențe s-a petrecut un incendiu minor, «cauzat de o defecțiune constructivă a unui corp de iluminat cu led care s-a aprins ...[citește_toată_știrea]

26 Octombrie 2021, 02:10
(29148 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Campanie de donare de sânge

IPJ Ialomița: Campanie de donare de sânge

26 de polițiști ialomițeni au pus astăzi umăr lângă umăr și au donat împreună picături de viață, cuantificate în aproximativ 12 litri de sânge. Nu este o simplă statistică, este un gest de solidaritate ...[citește_toată_știrea]

25 Octombrie 2021, 17:20
(7509 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 150 de noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Luni, 25 octombrie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 16454, fiind înregistrate 150 de noi cazuri față ...[citește_toată_știrea]

25 Octombrie 2021, 16:55
(7652 vizualizări - 0 comentarii)


Protopopiatul Slobozia: «Sfântul Cuvios Dimitrie cel Nou, în mijlocul copiilor»

Protopopiatul Slobozia: «Sfântul Cuvios Dimitrie cel Nou, în mijlocul copiilor»

Protopopiatul Slobozia, împreună cu Grădinița cu Program Prelungit «Piticot» au desfășurat vineri, 22 octombrie 2021, activitatea cu tema «Sfântul Cuvios Dimitrie cel Nou, în mijlocul copiilor». Din cauza ...[citește_toată_știrea]

25 Octombrie 2021, 15:50
(5358 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 130 de noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Duminică, 24 octombrie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 16304, fiind înregistrate 130 de noi cazuri ...[citește_toată_știrea]

24 Octombrie 2021, 16:50
(7672 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Alecu în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! base marinaru în Stelnica și Punctul de Acostare «Regina Maria», creștere a numărului de turiști ion negativ în A fost construită una dintre cele mai mari instalații de stocare a energiei verzi din România cioban în Dezastrul funciar de la Primăria Axintele Parinte în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! AlexDan în Lipsă de «transparență» în Consiliul Local Slobozia Preda în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Mary în Reabilitarea Ștrandului Municipal, abandonată de administrația Potor Mary în Restanțe de 7,3 milioane de lei pentru facturile de apă și canalizare către operatorul Urban SA Slobozia NOBODY în «Candidatul 10510», în sfârșit director general adjunct la DGASPC Ialomița! Vasi în Incidente de integritate «cu efect întârziat» în județul Ialomița Dan în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! OK dar.. în «USR are obligația morală să aplice propriile standarde de integritate!» dan în Blocuri pentru tinerii specialiști în Educație și Sănătate, la Fetești Aur în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! cetatean în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Pt Zanfir în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! suporter în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! ZANFIR în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! ozzy ada în Lipsa fondurilor întârzie reparația podurilor din județul Ialomița

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...