Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

ANCHETĂ

«suprafețe de pășune istorică intrate în circuitul arabil», «suprafețe de teren transformate în pășune permanentă»

ex-edilul comunei Ciulnița spune lucruri trăsnite funciar

«suprafețe de pășune istorică intrate în circuitul arabil», «suprafețe de teren transformate în pășune permanentă»

O muscă și al său traseu puțin sinuos după ce a părăsit o locație din pupa vacii și tacticoasă s-a așezat pe căciula unui domn de la Garda de Mediu Ialomița, l-a făcut pe acesta din urmă să emită o adresă către Ministerul Agriculturii și Dezvoltării Rurale. Acest MADR fără de care nu se pot încasa subvenții, gestionar al unor situații fără de ieșire și total rupt de realitatea ultimilor ani a repartizat deja țidula către «rezolvare cu celeritate». Dar, să parcurgem traseul muștei, care începe întotdeauna în zone cu materie organică în descompunere, adică urât mirositoare.

 

De ce să te simți «istoric» cu musca pe căciulă?... [citește_tot_articolul]

9 Iunie 2026, 16:10 (3102 vizualizări - 6 comentarii)

ANCHETĂ

Anchetă penală la Fierbinți-Târg în urma morții unui muncitor care lucra la extinderea rețelei de apă și canalizare a orașului

Anchetă penală la Fierbinți-Târg în urma morții unui muncitor care lucra la extinderea rețelei de apă și canalizare a orașului

La începutul acestei săptămâni, luni, 9 februarie 2026, un bărbat de 39 de ani a murit în timp ce lucra la extinderea rețelei de apă și ca­nalizare a orașului Fierbinți-Târg. Pro­iectul a fost realizat de Primăria Fier­binți-Târg și este finanțat de Guvernul României prin Programul Național de Investiții «Anghel Saligny», având o va­loare de peste 7,9 milioane de lei. Datele arată că societatea la care figura ca angajat bărbatul, Digly Works SRL, fusese înființată în noiembrie 2025 și subcontractase lucrarea de la antreprenorii principali, asocierea de firme Rapid Instal SRL și Dineng DEV SRL. Cea din urmă societate... [citește_tot_articolul]

11 Februarie 2026, 07:50 (3859 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

ANCHETĂ

Cum ar fi încasat «necuvenit» subvenții UE primarul Lefter de la Cocora

Dosarul EPPO, spre soluționare

Cum ar fi încasat «necuvenit» subvenții UE primarul Lefter de la Cocora

Istoria dosarului de la Cocora, cel în care primarul localității, Sorin Dănuț Lefter și ale sale firme ar fi benefi­ciat «nelegal» de subvențiile oferite ge­neros de Uniunea Europeană pentru suprafețele de teren exploatate, se apropie de final. Căci, în ultimele zile, procurorii EPPO, instituție care definitivează în prezent cercetările asupra cauzei, audiază și reaudiază la foc automat persoanele implicate. Cu mențiunea că primarul Cocorei, Sorin Dănuț Lefter are în prezent calitatea de «inculpat» în dosar, să trecem în revistă istoria cazului.

 

Trecutul unui dosar... [citește_tot_articolul]

17 Februarie 2025, 07:50 (15002 vizualizări - 9 comentarii)

ANCHETĂ

«Corupție» și «trafic de migranți» la Biroul pentru Imigrări al Județului Ialomița

Șpagă cu repetiție la Slobozia

«Corupție» și «trafic de migranți» la Biroul pentru Imigrări al Județului Ialomița

După scandalul de corupție care l-a vizat pe șeful împuternicit al Biroului pentru Imigrări al Județului Ialomița, o altă anchetă aduce în prim-plan problemele cu legea ale angajaților din cadrul acestei structuri. De această dată, investigațiile au fost realizate de procurorii DIICOT din Prahova și vizează destructurarea unei ample rețele specializată în «trafic de migranți». Ramificațiile rețelei au ajuns până la Slobozia, după ce un fost ofițer al Biroului pentru Imigrări al Județului Ialomița a fost cooptat în cadrul acesteia. Băr­batul, alături de alte 22 de persoane, a fost trimis în judecată în cursul anului trecut, cauza fiind... [citește_tot_articolul]

28 Octombrie 2024, 07:50 (5481 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

ANCHETĂ

Slobozia: Posibilă «deturnare de fonduri» anchetată de Parchetul Județean Ialomița

«Groapa lui Stoica», în vizorul procurorilor

Slobozia: Posibilă «deturnare de fonduri» anchetată de Parchetul Județean Ialomița

Parchetul de pe lângă Tribunalul Ialomița a deschis, în 2023, un dosar penal care vizează plata ilegală a 9 milioane de lei pentru lucrările executate la «Groapa lui Stoica». Decizia privind această plată a fost adoptată de către administrația Mocio­niu în anul 2019. Surse judiciare susțin că ancheta ar fi fost blocată, timp de câteva luni, chiar de către secretarul Primăriei Slobozia, Valentin Tudoran. Acesta ar fi «uitat» să pună la dispoziția anchetatorilor documentele solicitate.

 

Dosarul «Mocioniu», în atenția Parchetului... [citește_tot_articolul]

16 Septembrie 2024, 07:50 (10704 vizualizări - 26 comentarii)

Click aici

ANCHETĂ

Viitorul Cartier «Ianache» din Slobozia: cum se pregătește un tun imobiliar!

Politică, administrație și afaceri

Viitorul Cartier «Ianache» din Slobozia: cum se pregătește un tun imobiliar!

La 34 de ani de la Revoluție, Slobozia continuă să plă­tească tribut aleșilor locali învestiți în funcții de către electorat. De-a lungul anilor, orașul a fost marcat de scandaluri publice permanente, vârf al unui iceberg care ascunde «corupție» și «trafic de influență». Aleșii locali care activează în politică și administrație candidează pentru a obține reprezentarea populară. Iar o dată ajunși în funcții, indiferent de partidul din care provin, își folosesc puterea cu care au fost învestiți pentru a manipula legislația, administrația și economia locală. Sigur, până aici nimic nou sub Soare. Întrebarea e pâ... [citește_tot_articolul]

11 Martie 2024, 09:20 (25374 vizualizări - 18 comentarii)

Click aici

ANCHETĂ

Parchetul Județean Ialomița a vrut să renunțe la cele mai importante acuzații în dosarul «CAR Învățământ Slobozia»

Ancheta trebuie refăcută integral

Parchetul Județean Ialomița a vrut să renunțe la cele mai importante acuzații în dosarul «CAR Învățământ Slobozia»

La un an distanță de la debutul oficial al cercetărilor în dosarul «CAR Învățământ Slobozia», ancheta a intrat într-un con de umbră. Acest aspect nu mai surprinde pe nimeni în contextul în care procurorii Parchetului de pe lângă Tribunalul Ialomița, unitate care coordonează cercetările, au vrut să caseze acuzațiile în ceea ce privește comiterea infracțiunii de «spălare de bani». Soluția a fost însă infirmată de Tribunalul Ialomița, după ce părțile vătămate au reclamat situația în instanță. Avocatul care apără interesele păgubiților a demonstrat faptul că «spălarea de bani» reprezintă infracțiunea-cheie a întregii anchete, din aceasta decurgând celelalte infracțiuni pe care procurorii au ales să... [citește_tot_articolul]

6 Decembrie 2023, 09:55 (22499 vizualizări - 20 comentarii)

ANCHETĂ

Dragoș Slăniceanu, colecționarul de firme de la Gheorghe Doja

Povestea merge mai departe

Dragoș Slăniceanu, colecționarul de firme de la Gheorghe Doja

Scandalul traficului cu bazele de date ale Programului Casa Verde Fotovoltaice continuă să producă ecouri în Ialomița. Amintit tangențial, alături de Ștefan Bălan și Ionuț Popescu, Dragoș Slăniceanu, cel care ar controla firma Open DB Security SRL, oferă surprize demne de Cartea Recordurilor. O verificare mai amănunțită ne-a permis să constatăm că la adresa firmei pe care o controlează, implicată în scandalul traficului cu baza de date a AFM, sunt înregistrate alte câteva firme. Dragoș Slăniceanu este binecunoscut în Ialomița pentru «reinventarea» exploatării legale a angajaților fimelor de pază care beneficiază de subvenții din partea statului.

Unde l-am lăsat pe Dragoș Slăniceanu?... [citește_tot_articolul]

11 August 2023, 11:05 (21615 vizualizări - 14 comentarii)

Click aici

ANCHETĂ

Patronul Romoffice SRL Slobozia, acuzat de trafic cu bazele de date ale Programului Casa Verde Fotovoltaice

Ialomița, pe harta fraudelor cu bazele de date ale AFM

Patronul Romoffice SRL Slobozia, acuzat de trafic cu bazele de date ale Programului Casa Verde Fotovoltaice

bonus: Fața nevăzută a scandalului/Ionuț Popescu, angajat al ANIF și «prinț» al afacerilor cu fotovoltaice

În urmă cu două săptămâni, Ministerul Mediului a confirmat «o posibilă scurgere de informații» în cazul Programului Casa Verde Fotovoltaice. Printre firmele acuzate că folosește ilegal bazele de date ale instituției se numără și o firmă din Ilfov cu adânci rădăcini ialomițene. Patronul firmei, Ștefan Bălan, nu se află la primul scandal public legat de activitatea firmelor sale. «Este o sesizare a unei firme concurente... Nu am fraudat și nu am folosit niciodată bazele de date ale Ministerului! Este o înscenare făcută de o firmă concurentă. Am dovezi în sensul ăsta!» se apără Ștefan Bălan, patronul Romoffice SRL.

Un scandal cât toată România... [citește_tot_articolul]

1 August 2023, 17:20 (47768 vizualizări - 20 comentarii)

Click aici

ANCHETĂ

Suspiciuni de fraudă cu subvenții pentru agricultură, anchetate de Poliția ialomițeană

Suspiciuni de fraudă cu subvenții pentru agricultură, anchetate de Poliția ialomițeană

Serviciul de Investigare a Criminalității Economice din cadrul Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița efectuează cercetări în cadrul unui dosar penal ce vizează o posibilă fraudare a bugetului Uniunii Europene. Surse judiciare susțin faptul că este vorba despre încasarea ilegală a subvențiilor acordate pentru sectorul agricol de către 5 societăți de profil de pe raza județului Ialomița. Se pare că în documentele pe care admi­nistratorii respectivelor societăți le-au depus la Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură au apărut mai multe neconcordanțe în ceea ce privește suprafețele pe care le-au declarat și în baza cărora au primit ajutoarele financiare. Verificările sunt în... [citește_tot_articolul]

10 August 2022, 12:40 (15124 vizualizări - 15 comentarii)

Click aici

ANCHETĂ

Primarul comunei Cocora, în vizorul Direcției de Investigare a Criminalității Economice a IGPR

Primarul comunei Cocora, în vizorul Direcției de Investigare a Criminalității Economice a IGPR

Direcția de Investigare a Criminalității Economice din cadrul Inspectoratului General al Poliției Române a inițiat o anchetă ce îl vizează pe Sorin Dănuț Lefter, primarul comunei Cocora. Acesta este suspectat că ar fi încasat necuvenit subvențiile acordate de Agenția de Plăți și Intervenție în Agricultură, în campaniile din anii 2017 și 2018. Potrivit documentelor anexate la dosarul penal, fostul director al APIA Ialomița, Florea Stoian, ar fi încercat să «șteargă» urmele faptelor comise de către edilul localității Cocora. Surse judiciare din DICE susțin că verificările în această anchetă sunt în curs.

Filmul unei sesizări... [citește_tot_articolul]

13 Aprilie 2022, 11:10 (20322 vizualizări - 12 comentarii)

Click aici

ANCHETĂ

Fosta directoare a Școlii Profesionale Reviga, acuzată de «delapidare»

«Banii de liceu» au ajuns în buzunarele Elenei Răducanu

Fosta directoare a Școlii Profesionale Reviga, acuzată de «delapidare»

Inspectoratul Școlar Județean Ialomița se confruntă cu un nou scandal public legat de delapidarea fondurilor instituți­onale. Conform unei anchete preliminare, ex-directorul Școlii Profesionale Reviga, Elena Răducanu, este acuzată că și-ar fi însușit bursele școlare ale elevilor timp de mai mulți ani. Estimarea inițială a prejudiciului ar fi de 20000 de lei, însă sumele ar fi mult mai mari în condițiile în care practica incriminată se întinde pe o durată de minim 5 ani.

«Banii de liceu», banii directoarei În 2004, Ministerul Învățământului a decis alocarea de burse școlare în cadrul... [citește_tot_articolul]

18 Octombrie 2021, 10:55 (22273 vizualizări - 28 comentarii)

Click aici

ANCHETĂ

Agenția Domeniilor Statului a concesionat «terenul de sub vie»

În Ialomița

Agenția Domeniilor Statului a concesionat «terenul de sub vie»

La începutul lunii mai a acestui an, Agenția Domeniilor Statului a scos la licitație publică, în vederea concesionării, o suprafață de aproximativ 45 ha teren, aflată în trecut în exploatarea Agromixta SA Ograda. Instituția a încălcat procedura și a omis să precizeze în documentele oficiale faptul că respectiva suprafață are o altă categorie de folosință decât cea de teren arabil. Pe cele aproximativ 45 ha a existat cultivată în trecut viță de vie... Pentru a nu ridica suspiciuni cu privire la încălcarea procedurilor în vigoare, funcționarii ADS au precizat în documentele oficiale faptul că suprafața este, de fapt, «teren de sub vie».

Via de «aur» a ADS... [citește_tot_articolul]

17 Iunie 2021, 10:55 (7246 vizualizări - 9 comentarii)

Click aici

ANCHETĂ

Primarul Mădălin Teculescu o acuză de «constituirea unui grup infracțional organizat» pe fosta primăriță Livia Gomes

Se întâmplă la Sfântu Gheorghe

Primarul Mădălin Teculescu o acuză de «constituirea unui grup infracțional organizat» pe fosta primăriță Livia Gomes

Să tot fie câteva luni de când parcurgeam o plângere penală înaintată DNA de Alianța USR PLUS împotriva fostului primar de la Sectorul 5, Daniel Florea. Revenirea asupra subiectului acum câteva zile, prin noi dezvăluiri asupra devalizării bugetului local al Sectorului 5 din București, ne-a făcut brusc să ne amintim cum cam aceleași societăți au «patentat» metoda într-o localitate din Ialomița. Se întâmpla prin 2014 când, credem noi, a început totul. Adică modalitatea prin care Media Publisher, Deasign Print sau Prodomo Properties «devalizau» la unison bugețelul comunei ialomițene Sfântu Gheorghe. Primarul de-atunci al localității, adică Iuliana... [citește_tot_articolul]

16 Noiembrie 2020, 09:55 (14615 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

ANCHETĂ

Chemgas Holding Corporation pune în funcțiune ilegal Combinatul Chimic din Slobozia

Chemgas Holding Corporation pune în funcțiune ilegal Combinatul Chimic din Slobozia

bonus: Falimentul Amonil SA se amână la nesfârșit

Controlat de Chemgas Holding Corporation, Combinatul Chimic din Slobozia este pus în funcțiune ilegal. Societatea nu respectă decizia instanțelor de judecată cu privire la deschiderea procedurilor de faliment. Reamintim faptul că Tribunalul Ialomița a dispus încă din luna martie a acestui an falimentul Chemgas Holding Corporation. Ulterior, o decizie similară a fost luată și de Curtea de Apel București. Fără nicio calitate conferită de lege, administratorul special al societății încearcă acum să blocheze începerea procedurii de faliment, motivând faptul că cei 550 de salariați ai Combinatului vor rămâne fără locuri de muncă. În urmă cu o săptămână, el a notificat Comisia de Dialog Social a Prefecturii... [citește_tot_articolul]

22 Octombrie 2020, 16:10 (9987 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

ANCHETĂ

Primarul din Bărcănești cheltuie peste 100 mii de lei anual pe facturi de telefonie

Record administrativ în Ialomița, în 2019

Primarul din Bărcănești cheltuie peste 100 mii de lei anual pe facturi de telefonie

bonus: DREPT LA REPLICĂ

Primarul comunei ialomițene Bărcănești, Daniel Popa, conduce detașat în topul edililor care cheltuie banii publici pentru a plăti... facturi pentru convorbiri telefonice! În anul 2019 el a cheltuit 178850 de lei pentru «poștă, telecomunicații, radio, tv și internet» într-o comună care de-abia numără 3500 de locuitori. Daniel Popa susține că aceste cheltuieli sunt justificate și explicabile: «A fost un vârf, că așa era contractul... Acum o să scadă!».

Un primar de pomină Exclus din PNL în urmă cu un an și jumătate, declarat independent «de dragul cetățenilor»... [citește_tot_articolul]

13 Mai 2020, 12:25 (14609 vizualizări - 13 comentarii)

ANCHETĂ

Cartierul «Pepinieră» este construit ilegal

Abuzuri administrative de 11 ani la Slobozia

Cartierul «Pepinieră» este construit ilegal

bonus: «Frăția inelelor» la Tribunalul Ialomița-Judecătorul Șerban Nicolae, protectorul «grupului organizat» din Primăria Slobozia?

Cartierul «Pepinieră» din Slobozia este unul dintre puținele proiecte investiționale funcționale ale municipalității. Din păcate, construirea acestuia s-a făcut ilegal, încălcându-se deliberat atât reglementările legale, cât și proiectele de hotărâre legiferate de Consiliul Local Slobozia de-a lungul anilor. Concret, în conformitate cu legislația actuală, hotărârea de Consiliu Local nr. 234 din decembrie 2009 în baza căreia s-a decis investiția este lovită de nulitate absolută! Iar abuzurile legislative ulterioare ale autorităților locale au blocat timp de 11 ani eforturile proprietarilor de a intra în legalitate, generând noi și noi încălcări ale legislației.

Istoria pe repede înainte... [citește_tot_articolul]

16 Martie 2020, 09:55 (12423 vizualizări - 13 comentarii)

ANCHETĂ

Produse neconforme distribuite de Delta Lact Tulcea în centrele DGASPC Ialomița

Produse neconforme distribuite de Delta Lact Tulcea în centrele DGASPC Ialomița

În octombrie 2019, Direcția Generală de Asistență Socială și Protecția Copilului Ialomița reziliază contractul privind furnizarea de produse lactate pe care l-a în­cheiat cu societatea Delta Lact Tulcea privind furnizarea de produse lactate. Con­form documentelor oficiale, firma a furnizat produse neconforme. La nivelul județului Ialomița, firma Delta Lact Tulcea distribuie laptele oferit de Guvernul României tuturor elevilor prin programul «Cornul și Laptele». Societatea primește bani în cadrul acestui pro­gram prin asociere cu Meridian Buzău, valoarea contractului fiind de 2,1 milioane de lei.

Calitate îndoielnică... [citește_tot_articolul]

2 Martie 2020, 10:10 (8671 vizualizări - 1 comentariu)

ANCHETĂ

Afaceri administrative de 5 milioane de euro în «eurocomuna» Valea Ciorii

Afaceri administrative de 5 milioane de euro în «eurocomuna» Valea Ciorii

bonus: Afacerile care trag să moară

În urmă cu 3 ani, comuna Valea Ciorii accesa un proiect european în valoare de 5 milioane de euro pentru «dezvoltare comunitară prin măsuri integrate». În anul de grație 2020, din cele 5 milioane de euro au rămas în urmă 17 containere cu «afaceri locale», 14 locuri de muncă și zeci de dosare care confirmă finalizarea cu succes a proiectului. Realitatea, ca de obicei, este ceva mai nuanțată...

Sărăcie de 5 milioane de euro Proiectul «Eurocomuna-Dezvoltare comunitară prin măsuri integrate în comuna Valea Ciorii, județul Ialomița» a fost unul din cele 5 proiecte finanțate din FSE prin... [citește_tot_articolul]

21 Februarie 2020, 15:40 (13025 vizualizări - 11 comentarii)

ANCHETĂ

Fondurile europene din containerele de la Traian

Metode inedite de implementare

Fondurile europene din containerele de la Traian

bonus: Magazinul de pompe funebre are concurență

În urmă cu 3 ani, comuna Traian a accesat 5 milioane de euro prin Fondul Social European-Programul Operațional Capital Uman 2014-2020. La momentul respectiv, pro­iectul era declarat «cel mai complex de acest gen din România», dat fiind caracterul lui integrat și impactul asupra comunităților marginalizate. La 3 ani distanță, cele 22 de afaceri anunțate atunci au fost sigilate în niște containere, în spatele Primăriei. Primarul Fănel Năstase susține că «niciun ban european nu a fost cheltuit inutil!», însă nu are nicio explicație pentru ceea ce se întâmplă în realitate. Și asta e doar partea văzută a proiectului...

Un proiect de 5 milioane de euro... [citește_tot_articolul]

14 Februarie 2020, 10:10 (11346 vizualizări - 3 comentarii)

Vineri 26 Iun 2026
282 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

AJFP Ialomița: 25 ianuarie 2021, termen limită pentru depunerea a 12 declarații fiscale

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița reamintește contribuabililor că luni, 25 ianuarie 2021, este termenul limită de depunere a următoarelor declarații fiscale: Formularul 100 «Declarație ...[citește_toată_știrea]

13 Ianuarie 2021, 14:10
(3096 vizualizări - 0 comentarii)


DSVSA Ialomița: Amenzi de peste 113000 de lei

În intervalul 03.12.2020-07.01.2021, Direcția Sanitară Veterinară și pentru Siguranța Alimentelor Ialomița a efectuat acțivități specifice pentru prevenirea apariției toxiinfecțiilor alimentare. Prin personalul ...[citește_toată_știrea]

13 Ianuarie 2021, 13:55
(1819 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Două autoturisme, implicate într-un accident

Slobozia: Două autoturisme, implicate într-un accident

Echipaje de la Detașamentul de Pompieri Slobozia, cu o autospecială pentru descarcerare și un echipaj SMURD, au intervenit marți, 12 ianuarie a.c., în jurul orelor 21,30, în municipiul Slobozia la un accident ...[citește_toată_știrea]

13 Ianuarie 2021, 11:20
(1599 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia accident


Incendiu la o casă din Gheorghe Doja

Incendiu la o casă din Gheorghe Doja

Un incendiu s-a produs marți, 12 ianuarie 2021, în jurul orelor 16,10, la o casă din Gheorghe Doja. Pentru localizarea și lichidarea incendiului izbucnit, militarii Detașamentului de Pompieri Slobozia au ...[citește_toată_știrea]

13 Ianuarie 2021, 11:15
(1835 vizualizări - 0 comentarii)


La Slobozia, incidența cazurilor de COVID-19 a crescut la 3,60/1000 de locuitori

Comitetul Județean pentru Situații de Urgență informează cu privire la faptul că rata incidenței cazurilor de COVID-19 a crescut la nivelul municipiului Slobozia la valoarea de 3,60/1000 de locuitori. ...[citește_toată_știrea]

12 Ianuarie 2021, 19:20
(2320 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Polițiștii au verificat respectarea măsurilor de protecție sanitară

În ultimele 24 de ore, polițiștii ialomițeni au desfășurat acțiuni prin care au verificat modul în care, la nivelul județului, sunt respectate măsurile de protecție sanitară, privind răspândirea noului ...[citește_toată_știrea]

12 Ianuarie 2021, 19:00
(2141 vizualizări - 0 comentarii)


Făcăeni: Sancționat pentru că a încălcat măsura izolării la domiciliu

Un tânăr de 37 de ani, domiciliat în localitatea Făcăeni, a fost sancționat de către polițiști, acesta încălcând măsura izolării la domiciliu, impusă prin decizia Direcției de Sănătate Publică Ialomița ...[citește_toată_știrea]

12 Ianuarie 2021, 18:00
(2754 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: Dosar penal pentru conducere sub influența băuturilor alcoolice

În seara zilei de luni, 11 ianuarie a.c., în timp ce se aflau în exercitarea atribuțiilor de serviciu, polițiștii din Țăndărei au oprit pentru un control de rutină mașina condusă de un bărbat, de 46 de ...[citește_toată_știrea]

12 Ianuarie 2021, 17:00
(2308 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: 100 de kilograme de pește, transportate ilegal

Slobozia: 100 de kilograme de pește, transportate ilegal

Polițiștii de Ordine Publică din cadrul Poliției Municipiului Slobozia au identificat în ziua de luni, 11 ianuarie a.c., un autoturism condus de un șofer în vârstă de 42 de ani, din Slobozia, având ca pasageri ...[citește_toată_știrea]

12 Ianuarie 2021, 16:00
(2021 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 43 de noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Marți, 12 ianuarie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 7220, cu 43 de cazuri mai mult față de ziua de ...[citește_toată_știrea]

12 Ianuarie 2021, 15:40
(2753 vizualizări - 0 comentarii)


ANAF: Accesează una dintre facilitățile fiscale și nu vei fi executat silit!

ANAF desfășoară o amplă campanie de informare a contribuabililor cu privire la măsurile fiscale a căror aplicabilitate a fost prelungită prin Ordonanța de urgență a Guvernului nr. 226/2020. În acest sens ...[citește_toată_știrea]

11 Ianuarie 2021, 18:20
(10735 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: Măsuri active destinate angajatorilor

În Monitorul Oficial nr. 1326/31.12.2020 a fost publicată Ordonanța de Urgență nr. 220/2020, privind aplicarea unor măsuri de protecție socială după 1 ianuarie 2021 în contextul răspândirii coronavirusului ...[citește_toată_știrea]

11 Ianuarie 2021, 17:50
(2438 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Persoane dispărute

Ialomița: Persoane dispărute

Polițiștii din Ialomița caută două persoane, de 37 și 47 de  ani, care au plecat de la domiciliu. Cei care pot oferi informații sau detalii care să conducă la depistarea acestora, sunt rugate să anunțe ...[citește_toată_știrea]

11 Ianuarie 2021, 16:50
(2105 vizualizări - 0 comentarii)


Platonești: Cu aproape 200 kg de pește în portbagaj

Platonești: Cu aproape 200 kg de pește în portbagaj

195 de kilograme de pește, din specia caras, transportat fără documente legale, au depistat polițiștii ialomițeni pe raza comunei Platonești, în portbagajul unui autovehicul condus de un bărbat de 24 de ...[citește_toată_știrea]

11 Ianuarie 2021, 16:45
(2625 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Infracțiuni rutiere

Sâmbătă, 9 ianuarie 2021, în jurul orelor 12,00, polițiștii din cadrul Secției de Poliție Rurală nr. 6 Ion Roată, în timp ce efectuau un filtru rutier pe raza comunei Gârbovi, au oprit, pentru control, ...[citește_toată_știrea]

11 Ianuarie 2021, 16:40
(1625 vizualizări - 0 comentarii)


Înmormântare cu amenzi la Fetești

La sfârșit de săptămână, forțele de ordine au continuat acțiunile pentru verificarea respectării normelor impuse pentru prevenirea și combaterea răspândirii virusului Sars-CoV-2. Polițiștii ialomițeni, ...[citește_toată_știrea]

11 Ianuarie 2021, 16:35
(3295 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 22 de noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Luni, 11 ianuarie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 7177, cu 22 de cazuri mai mult față de ziua de ...[citește_toată_știrea]

11 Ianuarie 2021, 15:25
(1764 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 29 de noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Duminică, 10 ianuarie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 7155, cu 29 de cazuri mai mult față de ziua ...[citește_toată_știrea]

10 Ianuarie 2021, 15:40
(3226 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia a intrat din nou în Zona Roșie. Incidența cazurilor COVID-19 a crescut la 3,29/1000 de locuitori!

Potrivit unei analize a Comitetului Județean pentru Situații de Urgență, municipiul Slobozia a fost inclus din nou pe lista localităților aflate în Zona Roșie, din cauza creșterii numărului cazurilor de ...[citește_toată_știrea]

10 Ianuarie 2021, 11:35
(3679 vizualizări - 1 comentariu)


Grupul de Comunicare Strategică: 28 de noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Sâmbătă, 9 ianuarie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 7126, cu 28 de cazuri mai mult față de ziua de ...[citește_toată_știrea]

9 Ianuarie 2021, 15:45
(2748 vizualizări - 0 comentarii)


Accident rutier pe Centura Sloboziei

Accident rutier pe Centura Sloboziei

Două autovehicule s-au ciocnit în ziua de vineri, 8 ianuarie2021, pe șoseaua de Centură a municipiului Slobozia. În cele două autovehicule se aflau 5 persoane, nefiind înregistrați răniți. Pompierii Gărzii ...[citește_toată_știrea]

8 Ianuarie 2021, 17:55
(2196 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia accident


Orboiești: 4 răniți în urma impactului dintre două autovehicule

Orboiești: 4 răniți în urma impactului dintre două autovehicule

Un accident rutier s-a produs vineri, 8 ianuarie a.c., în zona localității Orboiești. Din primele informații este vorba despre două autoturisme care s-au ciocnit violent. În ambele autovehicule se aflau ...[citește_toată_știrea]

8 Ianuarie 2021, 17:45
(1579 vizualizări - 0 comentarii)


Bucu: Autoutilitară implicată într-un accident rutier

Bucu: Autoutilitară implicată într-un accident rutier

O autoutilitară în care se aflau 4 persoane a fost implicată într-un accident rutier în zona localității Bucu, produs în ziua de vineri, 8 ianuarie 2021. La fața locului au fost solicitați să intervină ...[citește_toată_știrea]

8 Ianuarie 2021, 17:40
(2659 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Bucu accident


Grupul de Comunicare Strategică: 59 de noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Vineri, 8 ianuarie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 7098, cu 59 de cazuri mai mult față de ziua de ...[citește_toată_știrea]

8 Ianuarie 2021, 15:20
(2725 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Acțiuni pentru combaterea răspândirii COVID-19, amenzi de 40000 de lei

Pentru prevenirea și combaterea infectării cu noul tip de coronavirus, sub autoritatea Instituției Prefectului, polițiștii ialomițeni, împreună cu jandarmi și polițiști locali au intensificat activitățile ...[citește_toată_știrea]

8 Ianuarie 2021, 12:40
(3487 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 14 noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Joi, 7 ianuarie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 7039, cu 14 cazuri mai mult față de ziua de miercuri ...[citește_toată_știrea]

7 Ianuarie 2021, 16:05
(2130 vizualizări - 0 comentarii)


Brăilean reținut la Slobozia pentru «tâlhărie»

Polițiștii de Investigații Criminale din cadrul Poliției Municipiului Slobozia au depistat un bărbat bănuit de comiterea unei infracțiunii de tâlhărie luni, 4 ianuarie a.c., asupra unei tinere din comuna ...[citește_toată_știrea]

6 Ianuarie 2021, 16:15
(3411 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Acțiuni pentru combaterea răspândirii COVID-19, amenzi de 18750 de lei

Sub coordonarea Instituției Prefectului, au fost desfășurate în sistem integrat, noi acțiuni de verificare cu privire la respectarea măsurilor impuse în contextul Stării de Alertă, scopul vizat fiind prevenirea ...[citește_toată_știrea]

6 Ianuarie 2021, 16:10
(3970 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 98 de noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Miercuri, 6 ianuarie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 7025, cu 98 de cazuri mai mult față de ziua ...[citește_toată_știrea]

6 Ianuarie 2021, 15:55
(1993 vizualizări - 0 comentarii)


APIA: Se depun cererile pentru subvenția la motorină pe trimestrul IV 2020

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură (APIA) informează potențialii beneficiari că, până la data de 1 februarie 2021 inclusiv, se depun Cererile de plată pentru rambursarea ajutorului de stat ...[citește_toată_știrea]

5 Ianuarie 2021, 19:15
(7640 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Maria în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Nelu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Vasile în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Ionut în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Mihai în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Urbanistul în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Vasile în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! spațiu comercial Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 spațiu comercial Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 oRLandO în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! scrumbie Dunăre în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 PERICOL în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Peiu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! mașină de cusut Singer în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 teren intravilan agricol Țăndărei în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 teren extravilan Țăndărei în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 Chiparos în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Lenuta în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...