Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Ialomița înregistrează de două ori mai multe mame minore decât media națională

Raport UNICEF România

Ialomița înregistrează de două ori mai multe mame minore decât media națională

Un Raport al UNICEF România plasează județul Ialomița pe locul al doilea la nivel național în ceea ce privește copiii aduși pe lume de mame minore. Județul nostru înregistrează un procent de două ori mai mare decât media națională în ceea ce privește nașterile adolescentelor cu vârste cuprinse între 12 și 14 ani, atrag atenția specialiștii UNICEF. Mai mult decât atât, în ultimii 2 ani, Spitalul Județean de Urgență Slobozia a înregistrat peste 100 de cazuri de adolescente, până 18 ani, care au devenit mame. «Cadrele medicale acordă o deosebită atenție acestor cazuri...» susțin reprezentanții celui mai mare spital din județul Ialomița.

Sărăcia și lipsa educației, factori favorizanți... [citește_tot_articolul]

18 Iulie 2022, 10:55 (12458 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Slobozia: Bătut în plină stradă pentru un telefon mobil

Slobozia: Bătut în plină stradă pentru un telefon mobil

Un bărbat din Slobozia a ajuns în stare gravă la Spitalul Județean de Urgență Slobozia după ce a fost bătut pentru un telefon mobil. Agresorii au fost identificați la scurt timp, iar acum se află în Centrul de Reținere și Arest Preventiv al IPJ Ialomița.

Lăsat într-o baltă de sânge Incidentul s-a petrecut în urmă cu o săptămână, în zona Bazarului Municipal. Un bărbat se îndrepta către casă, vorbind la telefon, moment în care, din spate, cineva a încercat să i-l fure. Bărbatul s-a opus, moment în care agresorul l-a lovit cu pumnul în cap. Totodată, în altercație au intervenit alte două... [citește_tot_articolul]

17 Iulie 2022, 13:20 (14206 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Secție modernă de Radiologie la Spitalul Municipal «Anghel Saligny» Fetești

Secție modernă de Radiologie la Spitalul Municipal «Anghel Saligny» Fetești

Datorită proiectelor de reabilitare, Spitalul Municipal «Anghel Saligny» Fetești și Ambula­toriul de Specialitate au beneficiat de cea mai nouă aparatură. Astfel, unitatea medicală deține cea mai modernă secție de Radiologie din județul Ialomița. În premieră pentru orașul Fetești, instituția a achiziționat și un computer tomograf, unde se pot realiza investigații medicale specifice. «Suntem bucuroși de faptul că spitalul, pe lângă medici, are și echipamentele necesare!» susțin reprezentanții spitalului din Fetești.

Sănătate pentru 100 mii de ialomițeni Spitalul Municipal «Anghel Saligny... [citește_tot_articolul]

16 Iulie 2022, 12:20 (12730 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Consiliile Locale din Fierbinți-Târg și Amara votează proiecte de hotărâri ilegale

Curat murdar, de dragul politicii

Consiliile Locale din Fierbinți-Târg și Amara votează proiecte de hotărâri ilegale

La 2 ani de la Alegerile Locale, vendetele politice continuă să blocheze activitatea administrațiilor locale din Ia­lo­mița. La sfârșitul lunii iunie 2022, sub pretextul unor economii buge­tare, consilierii locali din Fierbinți-Târg și Amara au votat adoptarea unor proiecte de hotărâri care impun modificarea organigramei. Deciziile adoptate în plen sunt considerate ilegale de către secretarii celor două ad­ministrații, însă nu pot fi anulate decât prin decizia Prefecturii Ialomița.

Când consilierii fac legea la Fierbinți-Târg Administrația locală din Fierbinți-Târg este obligată să... [citește_tot_articolul]

15 Iulie 2022, 11:10 (12444 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Prejudiciu potențial de 6,7 milioane de euro la stația de epurare a orașului

Slobozia a activat «Comisia Dytras»

Prejudiciu potențial de 6,7 milioane de euro la stația de epurare a orașului

La sfârșitul lunii mai 2022, administrația locală a înființat o Comisie care va verifica stadiul fizic, tehnic și financiar al in­ves­tiției finalizate în 2011 la Stația de epurare a orașului Slobozia. Decizia survine la 12 ani de la recepția parțială a acestui obiectiv. Primarul Sloboziei, Dragoș Soare susține că este prima dată când administrația locală acționează public pentru rezolvarea acestei probleme administrative: «Suntem prima administrație care încearcă să rezolve această problemă pe care celelalte administrații au acoperit-o din cauza implica­țiilor avute... Nu căutăm cu orice preț vinovații, dacă ei nu sunt. Încercăm să rezolvăm o problemă pe care orașul o are de ani de zile!».
... [citește_tot_articolul]

14 Iulie 2022, 10:50 (7226 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Școlile «repetente» la Evaluarea Națională și Bacalaureat

În Ialomița

Școlile «repetente» la Evaluarea Națională și Bacalaureat

14 școli gimnaziale și licee din județul Ia­lomița sunt conside­rate unitățile de învățământ cu cele mai slabe rezultate obținute la Evaluarea Națională și examenul de Bacalaureat, sesiunea iunie 2022. Acesta nu este primul an în care cele 14 școli și licee din județ au parte de rezultate dezastruoase la examenele naționale. În ultimii 4 ani școlari, potrivit rapoartelor oficiale ale Inspectoratului Școlar Județean Ialomița, respectivele unități școlare au obținut cele mai mici medii la cele două examene. Oficialii Inspectoratului Școlar Ia­lomița nu au dorit să facă decla­rații publice pe această temă. În schimb, a implicat o parte din aceste școli în proiecte europene, tocmai pentru a crește... [citește_tot_articolul]

13 Iulie 2022, 12:55 (4866 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Împrumuturi în numele deponenților la CAR-ul pensionarilor din Țăndărei

Sute de păgubiți, cercetări în curs

Împrumuturi în numele deponenților la CAR-ul pensionarilor din Țăndărei

Casa de Ajutor Reciproc a Pensionarilor Țăndărei funcționează de aproape 20 de ani. Recent, una dintre angajate, a adus prejudicii de sute de mii de lei acestei IFN. Situația a fost reclamată de către deponenții în numele cărora angajata a contractat împrumuturi. Repre­zentanții CAR-ului au sesizat Parchetul de pe lângă Judecătoria Fetești. Cercetările sunt în curs.

120 de păgubiți la prima strigare În ultimele săptămâni, zeci de deponenți ai Casei de Ajutor Reciproc a Pensionarilor Țăndărei au sesizat conducerea instituției acuzând nereguli grave în administrarea fondurilor depuse... [citește_tot_articolul]

12 Iulie 2022, 17:10 (18827 vizualizări - 12 comentarii)

EVENIMENT

Hoți de animale, reținuți de procurorii din Urziceni

Au furat peste 1000 de capete

Hoți de animale, reținuți de procurorii din Urziceni

După aproape 6 luni de cercetări, procurorii din Urziceni au reușit să fina­lizeze cercetările într-un dosar complex privind furturi de animale crescute în fermele zootehnice de pe raza județului Ialomița. Datele arată faptul că, după ce erau sustrase, animalele erau vândute pe piața neagră, în județul Tulcea. 6 persoane au fost arestate în această anchetă, ultima fiind deferită justiției în urmă cu o săptămână.

6 inculpați trimiși după gratii Cercetările în această anchetă au debutat în toamna anului trecut, când proprietarii mai multor ferme de animale din zona Urziceni au reclamat... [citește_tot_articolul]

11 Iulie 2022, 15:10 (13758 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Noul val COVID-19 creează haos la Spitalul Municipal «Anghel Saligny» Fetești

Noul val COVID-19 creează haos la Spitalul Municipal «Anghel Saligny» Fetești

Creșterea numărului de cazuri COVID-19 determină autoritățile din Ialomița să adopte măsuri pentru a limita efectele noului val de îmbolnăviri. Toată atenția se îndreaptă către cele 4 spitale din județ, în speranța că evoluția va fi una favorabilă. Unitățile medicale întâmpină deja pro­bleme, mai ales în ceea ce privește organizarea activității. Un exemplu în acest caz este Spitalul Municipal «Anghel Saligny» din Fetești, unitate medicală ai cărei reprezentanți refuză sistematic să accepte transferul pacienților COVID-19 proveniți de la alte spitale. Mai mult, medicul desemnat să coordoneze activitatea de prevenire și tratament a infecției COVID-19 nu răspunde la telefon. Totodată, managerul ... [citește_tot_articolul]

11 Iulie 2022, 10:55 (3861 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Pensionarii din Ialomița așteaptă cardurile sociale promise de Guvern

Pensionarii din Ialomița așteaptă cardurile sociale promise de Guvern

Estimările oficiale arată faptul că în Ialomița există aproximativ 40 de mii de pensionari beneficiari ai cardurilor sociale. Potrivit datelor Oficiului Județean de Poștă Ialomița, la acest moment în județul nostru au fost distribuite doar un sfert din respectivele carduri.

Distribuirea cardurilor sociale bate pasul pe loc Voucherele sociale în valoare de 250 de lei, acordate prin programul «Sprijin pentru România», vor fi livrate în 4 tranșe, o dată la două luni, până la finalul anului. Mecanismul de distri­buire a cardurilor prevede 3 etape. Este vorba despre emi­terea cardurilor... [citește_tot_articolul]

10 Iulie 2022, 12:40 (16811 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Centrul de Transfuzie Sanguină Ialomița și-a modernizat «banca de sânge»

Centrul de Transfuzie Sanguină Ialomița și-a modernizat «banca de sânge»

În ultimele 6 luni, Ministerul Sănătății, prin Institutul Național de Transfuzie Sanguină, a dotat Centrul de Transfuzie Sanguină cu aparatură modernă, necesară pentru păstrarea în bune condiții a sângelui recoltat de la donatori. Echipamentele sunt utilizate în cadrul «băncii de sânge» a insti­tuției, iar datorită lor capacitatea de stocare a crescut la aproximativ 1000 litri de sânge și produse sangvine. Valoarea totală a aparatelor se ridică la aproximativ 100 mii de lei.

Investiție în Sănătate Centrul de Transfuzie Sanguină Ialomița a beneficiat în ultima jumătate de an de numeroase... [citește_tot_articolul]

8 Iulie 2022, 14:50 (13385 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Centru de tratament și diagnostic destinat copiilor cu autism

La Slobozia

Centru de tratament și diagnostic destinat copiilor cu autism

Direcția Generală de Asistență Socială și Protecția Copilului Ialomița arată într-un raport oficial faptul că, în ultimii 10 ani, numărul cazurilor de autism a crescut de 10 ori. Analiza instituției a fost realizată la nivelul municipiului Slobozia și localităților învecinate. Pentru a oferi acces la tratament tuturor copiilor, DGASPC Ialomița face demersuri pentru construirea unui centru de diagnostic și tratament dedicat copiilor cu autism. Valoarea proiectului este de 6,4 milioane de lei.

Creștere semnificativă a cazurilor de autism Ialomița se confruntă cu o creștere accelerată... [citește_tot_articolul]

8 Iulie 2022, 11:05 (5883 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

«Salarii de excelență», acordate la limita legii în Poliția ialomițeană

«Salarii de excelență», acordate la limita legii în Poliția ialomițeană

Inspectoratul de Poliție al Județului Ialomița a încheiat recent sesiunea de acordare a «salariilor de excelență», aferentă semestrului doi al anului în curs. Cei care le-au primit sunt 18 ofițeri și subofițeri care își desfășoară activitatea la Slobozia, cât și în cadrul structurilor din județ. Reprezentanții formațiunilor sindicale din Poliția ialomițeană susțin faptul că, în 2022, este pentru prima dată în care șefii IPJ Ialomița au fost transparenți în ceea ce privește acordarea salariilor de excelență. Valoarea acestui stimulent financiar este cuprinsă între 30% și 50% din salariul de bază brut și se acordă pe o perioadă de 6 luni.

18 «salarii de excelență» în IPJ Ialomița... [citește_tot_articolul]

7 Iulie 2022, 11:05 (16784 vizualizări - 8 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ex-legionarul Baboi e adjunct la Inspectoratul Școlar, Stoian e șef la APIA

Politica de cadre a parteneriatului politic PNL-PSD în Ialomița

Ex-legionarul Baboi e adjunct la Inspectoratul Școlar, Stoian e șef la APIA

La începutul acestui an, liderii PSD și PNL din Ialomița se jurau public că nu vor interveni în numirea șefilor instituțiilor publice din Ialomița. Mai mult decât atât, președinții Marian Pavel și Dragoș Soare plusau susținând că vor fi garanții numirilor corecte în funcții publice. La 6 luni distanță, adjuncții Inspectoratului Școlar Județean Ialomița sunt schimbați din funcții în ultima zi de Bacalaureat, iar Florea Stoian revine la conducerea APIA după un «exil» prelungit la Direcția pentru Agricultură a Județului Ialomița. Și mai rău de-atâta, credeți-ne, nu se poate!

Când partidele se jură că nu pun oameni în funcții... [citește_tot_articolul]

6 Iulie 2022, 13:20 (42216 vizualizări - 23 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Consiliul Local pregătește Slobozia pentru noi investiții

Administrație pentru toți

Consiliul Local pregătește Slobozia pentru noi investiții

Joi, 30 iunie 2022, Consiliul Local Slobozia s-a reunit în cadrul unei ședințe ordinare. Pe ordinea de zi a ședinței au figurat mai multe proiecte de hotărâre de interes pentru opinia publică lo­cală. Printre acestea se numără cel privind aprobarea listei de repartizare a locuințelor ANL, majorarea alocației de hrană pentru persoanele asistate social sau cel privind aprobarea tarifelor pentru serviciile de salubrizare la nivelul orașului. Cele mai importante proiecte de hotă­râri aprobate au vizat însă aprobarea notelor conceptuale și a temei de proiectare pentru investiții la 7 dintre unitățile școlare din oraș.

Bani mai mulți la Cantina Socială... [citește_tot_articolul]

5 Iulie 2022, 21:10 (8566 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița, județul cu «risc scăzut» al consumului de droguri

Agenția Antidrog numără de 10 ori mai puțini «consumatori» față de statistica DIICOT

Ialomița, județul cu «risc scăzut» al consumului de droguri

Autoritățile din Ialomița se contrazic atunci când vine vorba despre problema consumului de droguri la nivelul județului. În timp ce raportul oficial al Agenției Naționale Antidrog plasează județul nostru pe harta zonelor cu «risc scăzut» în ceea ce privește consumul stupefiantelor, procurorii din cadrul Direcției de Investigare a Infracțiunilor de Criminalitate Organizată și Terorism-Biroul Teritorial Slobozia au un alt punct de vedere. Anchetatorii susțin că dimensiunea fenomenului ar fi mult mai mare decât ceea ce se arată în raportul Agenției Naționale Anti­drog. Datele rezultate în urma anchetelor oficiale arată că numărul consumatorilor la nivelul județului s-ar apropia de 1000. Tinerii... [citește_tot_articolul]

5 Iulie 2022, 18:20 (14376 vizualizări - 3 comentarii)

EVENIMENT

Serviciul de Medicină Legală Ialomița lucrează «pe datorie»

Serviciul de Medicină Legală Ialomița lucrează «pe datorie»

Serviciul de Medicină Legală Ialomița are de recuperat aproximativ 30 mii de lei de la Inspectoratul de Poliție al Județului Ialomița. Suma reprezintă valoarea expertizelor și examinărilor rea­lizate în ultimele 3 luni și neplătite.

Expertizele medico-legale, probe în dosarele polițiștilor Cele mai multe dintre cauzele penale au nevoie de concluziile unui medic legist. Fără expertizele medico-legale, instrumentarea dosarelor penale este aproape imposibilă. Tocmai de aceea, Serviciul de Medicină Legală, la cererea polițiștilor, efectuează examinări și expertize, ce joacă rolul de probe... [citește_tot_articolul]

4 Iulie 2022, 15:10 (11666 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Soluții noi pentru întreținerea sistemului de iluminat public la Slobozia

Poveste fără sfârșit

Soluții noi pentru întreținerea sistemului de iluminat public la Slobozia

Primăria Slobozia caută soluții noi pentru întreținerea sistemului de iluminat public din oraș. Primarul Dragoș Soare susține că va încredința acest serviciu către Direcția de Administrare a Domeniului Public. Anunțul survine după ce adjudecarea contractului de întreținere a sistemului de iluminat public a fost blocată de contestații.

Sarabanda contestațiilor ține orașul în întuneric În urmă cu un an, administrația locală a inițiat o licitație pentru delegarea serviciului de întreținere a iluminatului public către o firmă privată. La licitație s-au prezentat firmele Romoffice SRL Slobozia... [citește_tot_articolul]

4 Iulie 2022, 10:55 (12125 vizualizări - 4 comentarii)

EVENIMENT

Fetești și Amara își vor reabilita blocurile prin PNRR

Fetești și Amara își vor reabilita blocurile prin PNRR

Planul Național de Redresare și Reziliență (PNRR) cuprinde și o componentă ce vizează reabilitarea energetică a blocurilor. În cursa pentru obținerea fondurilor puse la dispoziție de Uniunea Europeană, în cadrul acestei componente a PNRR, s-au înscris 7 administrații locale. După încheierea etapei de depunere, doar două dintre acestea au reușit să treacă în etapa evalu­ării. Este vorba despre Primăriile Amara și Fetești. Valoarea fondurilor de care cele două administrații locale vor beneficia pentru a-și reabilita, din punct de vedere energetic, blocurile se ridică la peste 20 milioane de euro.

Proiecte depuse pe ultima sută de metri... [citește_tot_articolul]

2 Iulie 2022, 17:40 (5549 vizualizări - 6 comentarii)

EVENIMENT

Slobozia: Plan Urbanistic General de 800000 de lei

Slobozia: Plan Urbanistic General de 800000 de lei

Administrația locală a semnat miercuri, 22 iunie 2022, contractul privind realizarea Planului Urbanistic general al Municipiului Slobozia. Documentul reprezintă o proiecție a dezvol­tării urbanistice viitoare «prin care sunt stabilite investițiile și proiectele prioritare pentru oraș, cu bene­ficii pentru întreaga co­munitate din Slobozia».

După 13 de ani de așteptare Ultimul Plan Urbanistic General aprobat de Consiliul Local Slobozia datează din 2009. De-a lungul anilor, dezvoltarea urbanistică a orașului a impus în nenumărate rânduri revizuirea acestui document, însă administrațiile... [citește_tot_articolul]

2 Iulie 2022, 11:50 (4468 vizualizări - 6 comentarii)

Joi 25 Iun 2026
291 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița.

24 Aprilie 2012, 19:31


Slobozia: 36 de angajatori la «Bursa generală a locurilor de muncă»

Agenția Județeană pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița va organiza vineri, 27 aprilie 2012, ora 9,00, «Bursa generală a locurilor de muncă». Acțiunea se va desfășura în Slobozia, la Clubul Tineretului ...[citește_toată_știrea]

24 Aprilie 2012, 19:19
(12208 vizualizări - 0 comentarii)


DGFP Ialomița: Peste 80000 de somații emise în 2011!

Într-un raport al Direcției Generale a Finanțelor Publice Ialomița prezentat marți, 24 aprilie a.c., în cadrul unei conferințe de presă, se arată că, în 2011, au fost emise peste 80000 de somații, pentru ...[citește_toată_știrea]

24 Aprilie 2012, 19:18
(6963 vizualizări - 0 comentarii)


Sinești: Două femei au murit după ce au fost izbite de un vehicul pe trecerea de pietoni!

Două persoane și-au pierdut viața într-un tragic accident rutier petrecut luni, 23 aprilie a.c., în afara localității Sinești. Pe scurt, în timp ce un tînăr de 25 ani, din Brăila, conducea un autoturism ...[citește_toată_știrea]

24 Aprilie 2012, 19:10
(12576 vizualizări - 6 comentarii)

Taguri: Sinești accident


Cu sabia prin Broșteni

În noaptea de 23 spre 24 aprilie a.c., la Broșteni, un bărbat de 42 ani, din Ion Roată, care nu-și justifica prezența în zonă la momentul respectiv, a fost depistat de polițiști. În urma controlului corporal ...[citește_toată_știrea]

24 Aprilie 2012, 19:07
(7056 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Broșteni sabie


Făcăeni: I-au furat motorina din rezervorul camionului

Un bărbat de 45 ani, din Făcăeni, a alertat polițiștii reclamînd că i-a fost furată cantitatea de 420 litri motorină din rezervorul unui autotractor, staționat pe raza localității de domiciliu. Victima ...[citește_toată_știrea]

24 Aprilie 2012, 19:06
(8323 vizualizări - 0 comentarii)


ISU Ialomița: Femeie înecată în Ialomița, autoturism în flăcări la Amara, copil din Bărbulești mușcat de un cîine de față...

Sîmbătă, 21 aprilie a.c., pompierii ialomițeni au căutat trupul neînsuflețit al unei femei de 48 ani, din Ograda, care se presupune că s-a înecat în apele rîului Ialomița. Din păcate, potrivit pompierilor ...[citește_toată_știrea]

23 Aprilie 2012, 17:31
(11590 vizualizări - 0 comentarii)


Bărcănești: Hoț la 11 ani

Un copil de doar 11 ani este cercetat penal de polițiști după ce a furat din curtea unui consătean. În acest sens, Poliția Urziceni a fost sesizată sîmbătă, 21 aprilie a.c., de către un bărbat de 86 ani ...[citește_toată_știrea]

23 Aprilie 2012, 17:18
(16168 vizualizări - 0 comentarii)


Patron din București cu firmă la Făcăeni, cercetat pentru evaziune fiscală

Un bărbat de 45 ani, din București, administrator al unei societăți comerciale din Făcăeni este cercetat penal de către polițiștii de Investigare a Fraudelor pentru evaziune fiscală. Individul este acuzat ...[citește_toată_știrea]

23 Aprilie 2012, 17:13
(8976 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Fierul vechi, la mare căutare pentru hoți

La sfîrșitul săptămînii precedente, vineri, 20 aprilie a.c., polițiștii Secției Rurale Coșereni au prins în flagrant două femei de 31, respectiv 50 ani, ambele din Movilița, în timp ce furau din curtea ...[citește_toată_știrea]

23 Aprilie 2012, 17:12
(8011 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: La braconat pe rîul Ialomița

Doi bărbați de 28, respectiv 48 ani, ambii din Țăndărei, sînt cercetați de polițiști pentru pescuit ilegal și deținerea ilegală de scule de pescuit. Cei doi au fost prinși în flagrant de polițiști vineri ...[citește_toată_știrea]

23 Aprilie 2012, 17:03
(12489 vizualizări - 2 comentarii)


Mărculești: Șpalieri de beton, furați de hoți

Duminică, 22 aprilie a.c., polițiștii au surprins la Mărculești o căruță în care se aflau trei persoane, dintre care două, la observarea echipajului, au fugit în direcții diferite pe un teren viran din ...[citește_toată_știrea]

23 Aprilie 2012, 16:52
(7958 vizualizări - 0 comentarii)


DGFP Ialomița: 6 milioane lei, venituri suplimentare la bugetul de stat

Peste 6 milioane lei au totalizat, în luna martie 2012, inspectorii Direcției Generale a Finanțelor Publice Ialomița Ialomița drept venituri suplimentare la bugetul general consolidat. Potrivit unei informări ...[citește_toată_știrea]

20 Aprilie 2012, 10:53
(11332 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: Au furat din cabinetul medical

Un minor de 12 ani și un tînăr de 20 ani, ambii din Țăndărei, sînt cercetați de polițiști pentru furt calificat. Cei doi au pătruns în incinta cabinetului medical din Strachina, de unde au furat mai multe ...[citește_toată_știrea]

20 Aprilie 2012, 10:44
(8572 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Două șoferițe s-au ciocnit într-o intersecție

Joi, 19 aprilie a.c., la Slobozia s-a produs un accident de circulație. Din fericire, incidentul s-a soldat doar cu pagube materiale. Pe scurt, în timp ce o tînără de 27 ani, din Slobozia, se deplasa la ...[citește_toată_știrea]

20 Aprilie 2012, 10:39
(7967 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia accident


Minoră dispărută din Arad, găsită la Fetești

O adolescentă de 14 ani, dispărută de la domiciliul său din municipiul Arad a fost găsită miercuri, 18 aprilie a.c., de polițiștii feteșteni. Fata era dispărută de la data de 5 aprilie 2012 și figura în ...[citește_toată_știrea]

20 Aprilie 2012, 10:37
(8859 vizualizări - 0 comentarii)


Gura Ialomiței: Dosar penal pentru șofat cu permisul anulat

Un șofer a fost oprit în trafic miercuri, 18 aprilie a.c., de polițiști în timp ce se deplasa în localitatea Gura Ialomiței. În urma verificărilor de rutină, polițiștii au stabilit că bărbatul, de 34 ani ...[citește_toată_știrea]

20 Aprilie 2012, 10:36
(11457 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Infractori încarcerați

Polițiștii Secțiilor Rurale Jilavele și Stelnica au organizat și executat miercuri, 18 aprilie a.c., o acțiune pentru punerea în executare a mandatelor și depistării persoanelor urmărite.
Astfel, ...[citește_toată_știrea]

20 Aprilie 2012, 10:32
(11944 vizualizări - 0 comentarii)


Sudiți: 9 proiectile de antiaeriană, descoperite într-un sac

Apelul care anunța prezența muniției la marginea pădurii a fost efectuat în această dimineață, în jurul orei 9,00, de către un polițist local. Echipajul de specialiști pirotehnicieni al Inspectoratului ...[citește_toată_știrea]

18 Aprilie 2012, 13:43
(11120 vizualizări - 0 comentarii)


Tînără din Bordușani, prinsă la furat într-un supermarket din Fetești

Agentul de pază din cadrul unui supermarket din Fetești a sesizat telefonic ofițerului de serviciu al poliției marți, 17 aprilie a.c., asupra faptului că o tînără a sustras din incinta unității mai multe ...[citește_toată_știrea]

18 Aprilie 2012, 13:04
(9684 vizualizări - 0 comentarii)


DGFP Ialomița: Peste 8,57 milioane lei la bugetul statului din măsuri de executare silită

În luna martie 2012, pe linia colectării veniturilor bugetare, Direcția Generală a Finanțelor Publice Ialomița a întreprins mai multe măsuri de executare silită. Astfel, s-au emis peste 1672 de somații ...[citește_toată_știrea]

18 Aprilie 2012, 12:04
(9621 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Șomajul la sfîrșitul lunii martie 2012, în scădere ușoară

La sfîrșitul lunii martie 2012, în evidențele Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița erau înregistrați 7897 șomeri, din care 2832 șomeri indemnizați, respectiv 5065 șomeri neindemnizați ...[citește_toată_știrea]

18 Aprilie 2012, 11:45
(6608 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: Locuri de muncă în rețeaua EURES

Agenția Județeană pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița aduce la cunoștința persoanelor interesate că, prin intermediul rețelei EURES, sînt disponibile 68 locuri de muncă în străinătate, astfel:
...[citește_toată_știrea]

18 Aprilie 2012, 11:43
(11141 vizualizări - 0 comentarii)


Grivița: Pieton beat spulberat de o mașină

Amețit bine de alcool, un localnic din Grivița n-a mai nimerit trecerea de pietoni și a fost la un pas de moarte. Marți, 17 aprilie a.c., acesta a fost lovit de o mașină în timp ce traversa strada prin ...[citește_toată_știrea]

17 Aprilie 2012, 20:45
(9916 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Grivița accident


Fetești: A dispărut de câteva zile!

Fetești: A dispărut de cîteva zile!

În cursul zilei de 14 aprilie a.c., Poliția Municipiului Fetești a fost sesizată despre faptul că Harasim Ionuț, de 23 ani, a dispărut de pe raza municipiul Fetești, unde locuia fără forme legale.
...[citește_toată_știrea]

17 Aprilie 2012, 14:46
(11469 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: «Incursiune în sfera publică românească. Modele europene», de Nicolae Stan

Vineri, 20 aprilie 2012, de la orele 11,00, Biblioteca Județeană «Ștefan Bănulescu» organizează un eveniment deosebit. Profesorul Nicolae Stan, autorul volumului «Incursiune în sfera publică românească ...[citește_toată_știrea]

17 Aprilie 2012, 14:39
(10106 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: A adormit la volan și s-a izbit de un copac!

Un accident rutier s-a produs sîmbătă, 14 aprilie a.c., în timp ce un bărbat de 35 ani, din localitatea Hîrșova, se deplasa la volanul unui autoturism din direcția Constanța către Slobozia. Din cercetări ...[citește_toată_știrea]

17 Aprilie 2012, 14:29
(6811 vizualizări - 1 comentariu)


Urziceni: Și-a alimentat mașina și a plecat fără să plătească!

Un tînăr de 22 ani, din Urziceni, este cercetat de polițiști pentru comiterea infracțiunii de furt calificat. În fapt acesta, în cursul nopții de 15/16 aprilie a.c., și-a alimentat autoturismul de la o ...[citește_toată_știrea]

17 Aprilie 2012, 14:19
(8877 vizualizări - 0 comentarii)


Poliția Rutieră Ialomița: Dosare penale pentru șoferii beți la volan. Printre aceștia, o tînără de 22 ani din Urziceni!

În perioada Sărbătorilor Pascale, polițiștii rutieri au întocmit dosare penale pe numele a șapte șoferi, șase bărbați și o femeie, cu vîrste cuprinse între 19 și 45 ani, care au fost depistați la volanul ...[citește_toată_știrea]

17 Aprilie 2012, 14:13
(9220 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Peste 300 de polițiști au acționat în perioada Sărbătorilor Pascale

Pentru creșterea gradului de siguranță publică a cetățenilor din județul Ialomița, efective din toate structurile operative ale Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița au fost angrenate în perioada ...[citește_toată_știrea]

17 Aprilie 2012, 14:08
(7707 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
scrumbie Dunăre în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 PERICOL în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Peiu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! mașină de cusut Singer în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 teren intravilan agricol Țăndărei în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 teren extravilan Țăndărei în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 Chiparos în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Lenuta în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Cetățean în Tabăra «Pavilioane» din stațiunea Amara, fără aviz sanitar de funcționare Mary în «Fermierii își vând producția sub costuri!» garsonieră de închiriat Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 Locuitor Slobozia în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Mariana în «Fermierii își vând producția sub costuri!» un ialomițean în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Gigel în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Pensionar în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final #pasajladrajna în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Adevărat Suporter! în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...