Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Ialomița, județul cu «risc scăzut» al consumului de droguri

Agenția Antidrog numără de 10 ori mai puțini «consumatori» față de statistica DIICOT

Ialomița, județul cu «risc scăzut» al consumului de droguri

Autoritățile din Ialomița se contrazic atunci când vine vorba despre problema consumului de droguri la nivelul județului. În timp ce raportul oficial al Agenției Naționale Antidrog plasează județul nostru pe harta zonelor cu «risc scăzut» în ceea ce privește consumul stupefiantelor, procurorii din cadrul Direcției de Investigare a Infracțiunilor de Criminalitate Organizată și Terorism-Biroul Teritorial Slobozia au un alt punct de vedere. Anchetatorii susțin că dimensiunea fenomenului ar fi mult mai mare decât ceea ce se arată în raportul Agenției Naționale Anti­drog. Datele rezultate în urma anchetelor oficiale arată că numărul consumatorilor la nivelul județului s-ar apropia de 1000. Tinerii... [citește_tot_articolul]

5 Iulie 2022, 18:20 (14383 vizualizări - 3 comentarii)

EVENIMENT

Serviciul de Medicină Legală Ialomița lucrează «pe datorie»

Serviciul de Medicină Legală Ialomița lucrează «pe datorie»

Serviciul de Medicină Legală Ialomița are de recuperat aproximativ 30 mii de lei de la Inspectoratul de Poliție al Județului Ialomița. Suma reprezintă valoarea expertizelor și examinărilor rea­lizate în ultimele 3 luni și neplătite.

Expertizele medico-legale, probe în dosarele polițiștilor Cele mai multe dintre cauzele penale au nevoie de concluziile unui medic legist. Fără expertizele medico-legale, instrumentarea dosarelor penale este aproape imposibilă. Tocmai de aceea, Serviciul de Medicină Legală, la cererea polițiștilor, efectuează examinări și expertize, ce joacă rolul de probe... [citește_tot_articolul]

4 Iulie 2022, 15:10 (11674 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Soluții noi pentru întreținerea sistemului de iluminat public la Slobozia

Poveste fără sfârșit

Soluții noi pentru întreținerea sistemului de iluminat public la Slobozia

Primăria Slobozia caută soluții noi pentru întreținerea sistemului de iluminat public din oraș. Primarul Dragoș Soare susține că va încredința acest serviciu către Direcția de Administrare a Domeniului Public. Anunțul survine după ce adjudecarea contractului de întreținere a sistemului de iluminat public a fost blocată de contestații.

Sarabanda contestațiilor ține orașul în întuneric În urmă cu un an, administrația locală a inițiat o licitație pentru delegarea serviciului de întreținere a iluminatului public către o firmă privată. La licitație s-au prezentat firmele Romoffice SRL Slobozia... [citește_tot_articolul]

4 Iulie 2022, 10:55 (12140 vizualizări - 4 comentarii)

EVENIMENT

Fetești și Amara își vor reabilita blocurile prin PNRR

Fetești și Amara își vor reabilita blocurile prin PNRR

Planul Național de Redresare și Reziliență (PNRR) cuprinde și o componentă ce vizează reabilitarea energetică a blocurilor. În cursa pentru obținerea fondurilor puse la dispoziție de Uniunea Europeană, în cadrul acestei componente a PNRR, s-au înscris 7 administrații locale. După încheierea etapei de depunere, doar două dintre acestea au reușit să treacă în etapa evalu­ării. Este vorba despre Primăriile Amara și Fetești. Valoarea fondurilor de care cele două administrații locale vor beneficia pentru a-și reabilita, din punct de vedere energetic, blocurile se ridică la peste 20 milioane de euro.

Proiecte depuse pe ultima sută de metri... [citește_tot_articolul]

2 Iulie 2022, 17:40 (5550 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Slobozia: Plan Urbanistic General de 800000 de lei

Slobozia: Plan Urbanistic General de 800000 de lei

Administrația locală a semnat miercuri, 22 iunie 2022, contractul privind realizarea Planului Urbanistic general al Municipiului Slobozia. Documentul reprezintă o proiecție a dezvol­tării urbanistice viitoare «prin care sunt stabilite investițiile și proiectele prioritare pentru oraș, cu bene­ficii pentru întreaga co­munitate din Slobozia».

După 13 de ani de așteptare Ultimul Plan Urbanistic General aprobat de Consiliul Local Slobozia datează din 2009. De-a lungul anilor, dezvoltarea urbanistică a orașului a impus în nenumărate rânduri revizuirea acestui document, însă administrațiile... [citește_tot_articolul]

2 Iulie 2022, 11:50 (4472 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Turismul balnear din Ialomița, afectat de secarea Lacului Amara din Buzău

Turismul balnear din Ialomița, afectat de secarea Lacului Amara din Buzău

Secarea Lacului Amara din județul Buzău dă peste cap turismul din județul Ialomița. Subiectul a fost relatat pe larg de presa centrală, creând confuzie în rândul turiștilor. Administratorii hotelurilor din stațiune au sesizat faptul că mai mulți turiști și-au anulat rezervările, după ce situația Lacului Amara din județul Buzău a fost mediatizată pe larg. Hotelierii au înaintat către Consiliului Județean Ialomița respectiva sesizare. Reprezentanții instituției au explicat public faptul că este vorba doar despre o confuzie.

«Lacul Amara din județul Ialomița NU a secat!»... [citește_tot_articolul]

1 Iulie 2022, 16:40 (18282 vizualizări - 11 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Zootehnia ialomițeană a încasat subvenții de peste 2,8 milioane de euro

În 2021

Zootehnia ialomițeană a încasat subvenții de peste 2,8 milioane de euro

Puternic afectată de scăderea efectivelor de animale, zootehnia ialomițeană face eforturi pentru ca fondurile europene să ajungă în județul nostru. Conform Agenției de Plăți și Intervenție pentru Agricultură-Centrul Județean Ialomița, în anul 2021, valoarea subvențiilor pe care sectorul zootehnic local le-a primit, sub forma Sprijinului Cuplat în sectorul zootehnic și Ajutoarelor Naționale Tranzitorii, a fost de 2,8 milioane de euro. Pentru anul în curs, conform APIA-Centrul Județean Ialomița, pentru sectorul zootehnic, în Ialomița au fost depuse 1236 de Cereri Unice de Plată.

Fonduri europene pentru zootehnia ialomițeană... [citește_tot_articolul]

30 Iunie 2022, 15:10 (15848 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Primăria Slobozia a declanșat operațiunea «Gazonul»

Primăria Slobozia a declanșat operațiunea «Gazonul»

Administrația locală din Slobozia încearcă de mai mulți ani să gazoneze spațiile verzi din oraș. Primele încercări datează de mai bine de 10 ani, când administrația locală a investit în realizarea unui sistem de irigații în Parcul Tineretului. Inițiative timide de reconfigurare a spațiilor verzi din oraș a avut și administrația Mocioniu. Administrația Soare susține că poate realiza suprafețe de gazon irigabile pe o treime din spațiile verzi din Slobozia.

Primul sfert de hectar de gazon irigabil Administrația Soare investește în rea­lizarea unui sistem de irigații care va de­servi o... [citește_tot_articolul]

30 Iunie 2022, 10:55 (3661 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Consiliul Județean Ialomița majorează valoarea proiectelor edilitare din județ

Investițiile administrative «se scumpesc»

Consiliul Județean Ialomița majorează valoarea proiectelor edilitare din județ

bonus: Construcții Erbașu a blocat lucrările la Spitalul Județean Tulcea

Consilierii județeni s-au întrunit marți, 28 iunie 2022, în cadrul unei ședințe ordinare a Consi­liului Județean. În cadrul întâlnirii au fost apro­bate o serie de proiecte de hotărâri care vizau majorarea valorii investițiilor pentru proiectele edilitare din Ialomița. Cumulată, valoarea acestor majorări depășește 36 milioane de lei. De asemenea, a fost aprobat un proiect de hotărâre care vizează reabilitarea drumului de acces către Aeroportul Alexeni, în lungime de 1,5 kilometri.

Scump, dar mergem mai departe Administrația Pavel a solicitat plenului Consiliului Județean să aprobe majorarea... [citește_tot_articolul]

28 Iunie 2022, 20:10 (15136 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Administrație rurală la Sărățeni

După 22 de ani

Administrație rurală la Sărățeni

Se spune că două mandate pentru un primar sunt de ajuns. La Sărățeni însă, n-au fost de ajuns cinci și comuna l-a mai votat pe Eugen To­cileanu încă o dată. «De data asta, poate-o fi cu noroc, că m-am săturat să le tot promit oamenilor investiții pentru care nu-mi ajung niciodată banii!» spune râzând Eugen Tocileanu. În cei 22 de ani de mandat, Eugen Tocileanu a transformat o comună săracă, din care oamenii obișnuiau să plece, într-una locuibilă, în care oamenii se întorc acasă.

Blestemul comunelor mici Comuna Sărățeni are mai puțin de 1200 de locuitori. Și asta în zilele de iarnă,... [citește_tot_articolul]

28 Iunie 2022, 16:05 (7417 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Blocuri ANL de 4 milioane de euro, la Urziceni

Blocuri ANL de 4 milioane de euro, la Urziceni

Agenția Națională pentru Locuințe investește 4 mi­lioane de euro în două blocuri de locuințe ce vor fi construite în următorii 3 ani la Urziceni. Reamintim faptul că ANL are în lucru alte 3 imobile pe raza orașului Amara și așteaptă finalizarea demersurilor legale pentru a putea recepționa blocul pentru medici, construit la Slobozia.

50 de apartamente ANL Potrivit informațiilor pu­blice, Agenția Națională pentru Locuințe a semnat un partene­riat cu Primăria Urziceni în vederea construirii a două blocuri pe raza municipiului. Proiectul celor două imobile are o valoare de 4 milioane de... [citește_tot_articolul]

28 Iunie 2022, 11:20 (3776 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Complexul de locuințe sociale de la Bora va costa 18,6 milioane de lei

Complexul de locuințe sociale de la Bora va costa 18,6 milioane de lei

Primăria Slobozia a inițiat o investiție de 18,6 milioane de lei pentru realizarea unui Complex de locuințe sociale la Bora. Complexul va fi realizat din locuințe modulare și va putea găzdui 152 de familii. Banii necesari acestei investiții vor fi accesați prin intermediul Programului Operațional Regional 2014-2020, Axa prioritară 9. Conform datelor oficiale, Complexul ar putea fi ridicat în 6 luni de la începerea lucrărilor.

De 2 ori mai mult, de 3 ori mai mulți Consiliul Local Slobozia a aprobat cererea de finanțare pentru realizarea unei investiții de 18,6 milioane de lei într-un... [citește_tot_articolul]

27 Iunie 2022, 15:40 (10085 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Biserica răspopiților Pandelică atrage în continuare pelerini din toată țara

La Reviga

Biserica răspopiților Pandelică atrage în continuare pelerini din toată țara

În urmă cu aproape 10 ani, Episcopia Sloboziei și Călărașilor provoca un imens scandal public prin decizia de caterisire a preoților Gheorghe și Casian Pandelică, tată și fiu, din Reviga. Considerați duhovnici cu har de sutele de credincioși care veneau din toată țara să se roage în biserica în care slujeau, preoții au atras revolta oficialilor locali ai Bisericii Ortodoxe Române care au considerat drept «farmece» așa-zisele «minuni» dumnezeiești. Duhovnicii nu au renunțat la hainele sfinte și au continuat să-și practice meseria, alăturându-se Bisericii Ortodoxe Autonome din Ucraina, facțiune desprinsă din marea familie a ortodoxiei. Și-au ridicat în curtea propriei gospodării o biserică, ce poartă... [citește_tot_articolul]

27 Iunie 2022, 10:55 (36334 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Cooperativa Agricolă «Bostănăria», soluția de supraviețuire a pepenarilor ialomițeni

O nouă inițiativă în comuna Gheorghe Doja

Cooperativa Agricolă «Bostănăria», soluția de supraviețuire a pepenarilor ialomițeni

Începând cu acest an, comuna Gheor­ghe Doja va avea o a treia coo­perativă agricolă de producție. Producătorii locali de pepeni au înțeles că asocierea reprezintă singura metodă prin care pot rezista pe o piață concurențială extrem de puternică. Cooperativa Agricolă «Bostănăria» investește 70000 de euro într-un depozit propriu, iar vicepreședintele Viorel Radu speră ca soluția să îi permită să secu­rizeze o afacere pe care o face de peste 20 de ani.

Loteria pepenilor Ultimii 2 ani de pandemie au obligat pro­ducătorii de pepeni din comuna Gheorghe Doja să-și regândească aface­rile. ... [citește_tot_articolul]

25 Iunie 2022, 13:20 (9556 vizualizări - 8 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița are 3 «Școli Europene»

Ialomița are 3 «Școli Europene»

Ministerul Educației a încheiat recent competiția națională «Școala Europeană», adresată tuturor unităților de învățământ din județul nostru care au participat la proiecte educa­ționale «Erasmus+». Ialomița are 3 unități câștigătoare. Este vorba despre Școala Gimnazială «George Vâlsan» Amara, Liceul de Arte «Ionel Perlea» Slobozia și Liceul Teoretic «Carol I» Fetești.

«Școli Europene» ialomițene «Școala Europeană» este un program lansat de Ministerul Educației încă din anul 2004, când România făcea primii pași către aderarea la Uniunea Europeană. Scopul acestei inițiative este de a... [citește_tot_articolul]

24 Iunie 2022, 15:40 (3133 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Cazul unui polițist amenințat cu moartea, ignorat de procurorii Parchetului Slobozia

Cazul unui polițist amenințat cu moartea, ignorat de procurorii Parchetului Slobozia

Un caz de «ultraj» asupra unui polițist angajat al Poliției Municipiului Slobozia este tratat cu indiferență de către procurorii Parchetului de pe lângă Judecătoria Slobozia. Deși dosarul penal întocmit în această speță a fost înaintat la Parchet de către colegii polițistului ultragiat, cercetarea bate pasul pe loc. Fără să mai surprindă pe nimeni, în momentul în care instituția a fost sesizată, procurorul desemnat să asigure permanența era la București și a refuzat să vină la Slobozia pentru a face audieri în cauză. Acesta este nimeni altul decât Mihai Vasilescu, procurorul suspendat din funcție după ce i-a amendat pe polițiștii care l-au sancționat pentru abateri la Codul Rutier. În anul 20... [citește_tot_articolul]

24 Iunie 2022, 11:05 (43331 vizualizări - 25 comentarii)

EVENIMENT

Fonduri guvernamentale pentru străzile din comuna Albești

Fonduri guvernamentale pentru străzile din comuna Albești

Guvernul României finanțează cu aproximativ 4 mi­lioane de lei lucrările de reabilitare a străzilor din localitatea Albești. Sursa de finanțare o reprezintă Programul «Anghel Saligny» inițiat de Ministerul Dezvoltării, Lucrărilor Publice și Administrației. «Infrastructura este o parte importantă pentru dezvoltarea fiecărei comunități!» susține Emil Jugănaru, primarul localității Albești.

Bani guvernamentali pentru străzi mai sigure În ultimii ani, administrația locală din Albești a făcut demersuri pentru dezvol­tarea infrastructurii la nivel local. Astfel, prin intermediul Programelor... [citește_tot_articolul]

23 Iunie 2022, 15:05 (11373 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Autorizarea taxiurilor din Țăndărei, obiectul unui dosar penal trimis în judecată

Autorizarea taxiurilor din Țăndărei, obiectul unui dosar penal trimis în judecată

La finalul lunii mai 2022, în semn de protest, taxi­metriștii din Țăndărei au blocat parcarea din fața sediului Primăriei, solicitând prelungirea autorizațiilor acordate de administrația locală. În spatele protestului se ascunde însă o anchetă penală, începută în anul 2017 și finalizată recent, cu trimiterea în judecată a dosarului. Procurorii din Fetești, cei care au instrumentat cauza, susțin faptul că res­pectivele autorizații au fost eli­berate ilegal, cu sprijinul unui funcționar al Primăriei Țăndărei. Bărbatul a falsificat certificatele de înmatriculare ale mai multor automobile, pentru a putea eli­bera respectivele autori­zații. În prezent, acesta a fost suspendat din funcție, așa cum prevede... [citește_tot_articolul]

23 Iunie 2022, 10:55 (14750 vizualizări - 7 comentarii)

EVENIMENT

Urziceni: Autorizație de construire eliberată ilegal, cu 20 de ani în urmă, motiv de dispută între instituțiile publice

Urziceni: Autorizație de construire eliberată ilegal, cu 20 de ani în urmă, motiv de dispută între instituțiile publice

Inspectoratul de Stat în Construcții Ialomița și Instituția Prefectului Județului Ialomița încearcă să desființeze în instanță o autorizație de construire eli­berată de Primăria Urziceni, în urmă cu... 20 de ani! Respectiva autorizație a fost emisă ilegal pentru construcția unui balcon, situat la parterul unui bloc al municipiului. Dacă instanța va aproba solicitarea, există posibilitatea ca respectivul balcon să fie demolat.

O situație incertă Situat la parterul unui bloc din apropierea Gării Urziceni, balconul respectiv este utilizat de actualul proprietar al apartamentului, o firmă... [citește_tot_articolul]

22 Iunie 2022, 14:05 (16145 vizualizări - 6 comentarii)

EVENIMENT

Polițiștii ialomițeni reclamă public deficitul de personal

Polițiștii ialomițeni reclamă public deficitul de personal

Luni, 20 iunie a.c., polițiștii ialomițeni, membrii ai celor două formațiuni sindicale din cadrul Poliției Române, au organizat un protest în fața Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița. Aceasta este prima manifestație a oamenilor legii din cadrul IPJ Ialomița care se desfășoară independent de calendarul protestelor susținute de cele două formațiuni sindicale.

Revendicările oamenilor legii Una dintre revendicările polițiștilor ialomițeni se referă la aplicare unitară a Legii 153/2017 privind salarizarea în sistemul bugetar. Polițiștii protestatari susțin că măririle salariale... [citește_tot_articolul]

21 Iunie 2022, 21:10 (4434 vizualizări - 15 comentarii)

28 Iun 2026
252 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Ialomița: Grevă de avertisment în spitale

Grevă de avertisment în toate cele 4 spitale din Ialomița. Peste 800 de angajați din sistemul medical vor eliminarea plafonului de 30% aplicat sporurilor salariale, dar și creșteri ale veniturilor pentru ...[citește_toată_știrea]

7 Mai 2018, 11:30
(3809 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Bătrâne înșelate prin metoda «Accidentul»

Două bătrâne, de 71 și 79 de ani, din Fetești și Bărcănești, au reclamat la Poliție faptul că au fost victimele unor fapte de înșelăciune prin metoda «Accidentul». Acestea au spus că persoane necunoscute ...[citește_toată_știrea]

4 Mai 2018, 11:35
(4730 vizualizări - 0 comentarii)


ISU Ialomița: Se caută salvatori voluntari

În perioada 2 mai-8 iunie 2018, ISU Ialomița recrutează persoane în vederea efectuării în mod voluntar de activități de acordare a primului ajutor. Cei interesați trebuie să aibă vârsta cuprinsă între ...[citește_toată_știrea]

4 Mai 2018, 11:20
(3552 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: Hoți identificați de polițiști

Polițiștii din Țăndărei au reușit să identifice autorii unui furt, faptă comisă pe raza orașului și sesizată pe data de 30 aprilie 2018. Este vorba despre doi bărbați, de 23 și 43 de ani, care acum sunt ...[citește_toată_știrea]

4 Mai 2018, 11:15
(4619 vizualizări - 2 comentarii)


Fetești: Cercetat pentru «furt calificat»

Polițiștii din Fetești au deschis un dosar penal pe numele unui bărbat de 54 de ani, domiciliat în Galați, sub acuzația de furt calificat. Acesta a fost prins în flagrant în timp ce sustrăsese mai multe ...[citește_toată_știrea]

4 Mai 2018, 11:05
(3611 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: Cursuri pentru șomeri

Agenția Județeană pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița organizează cursuri de calificare profesională în meserii precum cea de ospătar, bucătar, agent de securitate, cofetar și altele. Cursurile sunt ...[citește_toată_știrea]

3 Mai 2018, 20:05
(3883 vizualizări - 0 comentarii)


Anchetă în Ialomița. La un pas de a fi jefuit în zona Popasului Sinești!

Polițiștii din Ialomița au deschis un dosar penal pentru «tentativă de furt », după ce un bărbat din București a reclamat pe un site de socializare cum a scăpat ca prin urechile acului de o bană de hoți ...[citește_toată_știrea]

2 Mai 2018, 16:05
(5897 vizualizări - 3 comentarii)


Ialomița: Vacanța de 1 Mai-amenzi de aproape 330000 de lei, 54 de permise reținute

În ultimele 4 zile, polițiștii ialomițeni au intervenit la peste 150 de evenimente, au constatat în jur de 70 de infracțiuni, au aplicat peste 1000 de sancțiuni contravenționale, în valoare de aproape ...[citește_toată_știrea]

2 Mai 2018, 11:10
(4993 vizualizări - 0 comentarii)


Peste 150 de polițiști ialomițeni, în stradă

Peste 150 de polițiști sunt la serviciu, pe toată perioada minivacanței de 1 mai, pentru siguranța tuturor celor care participă la evenimente, activități cultural-artistice sau sportive și pentru supravegherea ...[citește_toată_știrea]

30 Aprilie 2018, 11:05
(4376 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Autotren încărcat cu îngrășăminte agricole, căzut în afara carosabilului

Evenimentul rutier a avut loc în noaptea de joi spre vineri, 26/27 aprilie 2018, în jurul orei 1,30, pe DN2A, în apropiere de municipiul Slobozia. Șoferul autotrenului, un  tânăr în vârstă de 23 de ...[citește_toată_știrea]

27 Aprilie 2018, 14:30
(5816 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia accident


APIA: Depunerea cererilor pentru subvențiile la animale și cuantumurile schemelor de sprijin cuplat în sectorul vegetal

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură informează potențialii beneficiari că, până la data de 2 mai 2018 inclusiv, se depun Cererile de solicitare a ajutorului de stat în sectorul creșterii ...[citește_toată_știrea]

27 Aprilie 2018, 13:20
(10139 vizualizări - 0 comentarii)


ISU Ialomița recrutează candidați pentru instituțiile de învățământ care școlarizează viitorii pompieri

Inspectoratul pentru Situații de Urgență «Barbu Catargiu» al Județului Ialomița recrutează candidați pentru concursurile de admitere organizate în 2018 și ianuarie 2019, pentru  instituțiile de învățământ ...[citește_toată_știrea]

27 Aprilie 2018, 11:40
(8200 vizualizări - 0 comentarii)


ITM Ialomița: Controale inopinate

În perioada 19.03-31.10.2018, Inspectoratul Teritorial de Muncă Ialomița desfășoară acțiuni de control cu caracter inopinat. Acestea vor viza beneficiarii la care se prestează muncă necalificată cu caracter ...[citește_toată_știrea]

27 Aprilie 2018, 11:35
(3452 vizualizări - 0 comentarii)


APIA: Program de lucru normal în minivacanța de 1 Mai

Agenția pentru Plăți și Intervenție în Agricultură informează fermierii cu privire la faptul că instituția își va desfășura activitatea în program normal de lucru în zilele de 30 aprilie și 1 mai 2018. ...[citește_toată_știrea]

25 Aprilie 2018, 20:05
(6297 vizualizări - 0 comentarii)


ISU Ialomița: Exercițiu aplicativ la Fetești

Joi, 26 aprilie 2018, reprezentanții Inspectoratului pentru Situații de Urgență al județului Ialomița vor desfășura, la Fetești, un amplu exercițiu aplicativ, prin activarea Planului Roșu de Intervenție ...[citește_toată_știrea]

25 Aprilie 2018, 19:35
(4407 vizualizări - 1 comentariu)


APIA: 30 aprilie, data limită de depunere a documentelor pentru subvenția la motorină

Agenția pentru Plăți și Intervenție în Agricultură informează fermierii din județ cu privire la faptul că 30 aprilie este data limită până la care se depun cererile de plată pentru subvenția la motorină ...[citește_toată_știrea]

25 Aprilie 2018, 19:25
(8040 vizualizări - 0 comentarii)


Închideri de gaze la Manasia și Urziceni

Joi, 26 aprilie 2018, Distrigaz Sud Rețele anunță sistarea gazelor în localitățile Urziceni și Manasia, ca urmare a lucrărilor de reparații a rețelelor de distribuție. Furnizarea va fi întreruptă între ...[citește_toată_știrea]

25 Aprilie 2018, 19:05
(5644 vizualizări - 0 comentarii)


Bărbat înecat în râul Ialomița

Pompierii din cadrul Gărzii de Intervenție Slobozia a desfășurat o misiune în zona  localității Cosâmbești, aceștia recuperând din apele râului Ialomița trupul unui bărbat înecat. Cadavrul a fost transportat ...[citește_toată_știrea]

24 Aprilie 2018, 18:40
(5586 vizualizări - 0 comentarii)


Mașină cuprinsă de flăcări între Movila și Fetești

Pompierii Stației de Intervenție Fetești au acționat pentru stingerea unui incendiu produs la un autoturism, pe DJ212, între localitățile Movila și Fetești. Deși flăcările au fost stinse  rapid, mașina ...[citește_toată_știrea]

24 Aprilie 2018, 18:15
(3354 vizualizări - 0 comentarii)


Mandate de arestare preventivă în dosarul scandalului de la Fetești

La propunerea polițiștilor și procurorilor din Fetești, doi bărbați au fost arestați preventiv pentru 30 de zile, în urma scandalului provocat vineri, 13 aprilie 2018, în cartierul Vlașca. Este vorba despre ...[citește_toată_știrea]

21 Aprilie 2018, 01:21
(9864 vizualizări - 1 comentariu)


Ialomița: Întreruperi programate la rețeaua de energie electrică și gaze

Potrivit furnizorului de energie electrică E-Distribuție Dobrogea, pe parcursul săptămânii viitoare, 23-27 aprilie 2018, mai multe localități din Ialomița vor fi afectate parțial de întreruperi de electricitate ...[citește_toată_știrea]

20 Aprilie 2018, 20:10
(7435 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: Rezultate Bursa Generală a Locurilor de Muncă

Vineri, 20 aprilie 2018, la nivel național, s-a desfașurat Bursa Generală a Locurilor de Muncă, acțiune organizată de Agenția Națională pentru Ocuparea Forței de Muncă. Acest eveniment a fost organizat ...[citește_toată_știrea]

20 Aprilie 2018, 17:05
(5389 vizualizări - 1 comentariu)


Un protest la Școala Gimnazială «Spiru Haret» din Țăndărei

Joi, 19 aprilie 2018, la Țăndărei, a fost organizat un protest spontan la Școala Gimnazială «Spiru Haret». Manifestarea a fost organizată de cadrele didactice ale unității de învățământ ca reacție la atitudinea ...[citește_toată_știrea]

20 Aprilie 2018, 14:05
(6359 vizualizări - 1 comentariu)


ISU Ialomița: Incendiu la o fabrică de mase plastice

4 tone de mase plastice au ars în seara zilei de miercuri, 18 aprilie 2018, în curtea unui depozit de  PET-uri din Urziceni. La fața locului au intervenit pompierii din localitate, cu două autospeciale ...[citește_toată_știrea]

20 Aprilie 2018, 13:15
(6447 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Urziceni incendiu


Slobozia: Sărbătoare dedicată cărților

Luni, 23 aprilie 2018, la Centrul Cultural UNESCO «Ionel Perlea» din Slobozia se va sărbători «Ziua Internațională a Cărții și a Drepturilor de Autor. Ziua Bibliotecarului și 85 de ani de bibliotecă publică ...[citește_toată_știrea]

20 Aprilie 2018, 11:45
(4096 vizualizări - 0 comentarii)


ISU Ialomița: Două persoane, rănite într-un accident rutier

Pompierii din Urziceni au acordat primul ajutor victimelor unui accident rutier petrecut duminică, 15 aprilie 2018, pe raza localității Căldărușanca. Victimele erau pasageri într-o mașină care s-a lovit ...[citește_toată_știrea]

17 Aprilie 2018, 20:50
(5753 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: Șomajul, în scădere ușoară

La sfârșitul lunii martie 2018, în evidențele Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița se aflau înregistrați 6043 șomeri, din care 1131 șomeri erau indemnizați, respectiv 4912 șomeri neindemnizați ...[citește_toată_știrea]

17 Aprilie 2018, 20:35
(4161 vizualizări - 0 comentarii)


ISU Ialomița: Incendiu din cauza unei lumânări aprinse

În noapte de 14/15 aprilie 2018, pompierii Detașamentului de Intervenție Urziceni au fost solicitați să intervină pentru stingerea unui incendiu care s-a produs la casa unui localnic din satul buzoian ...[citește_toată_știrea]

17 Aprilie 2018, 20:10
(4252 vizualizări - 0 comentarii)


APIA: Vin banii pentru subvenția la motorină

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură anunță fermierii că s-au început procedurile de plata a subvenției pentru motorină, pentru perioada 1 octombrie-31 decembrie 2017. Valoarea totală a acestor ...[citește_toată_știrea]

17 Aprilie 2018, 18:30
(4733 vizualizări - 0 comentarii)


anunț

închiriem spații comerciale,
hală, teren depozitare
materiale
și utilaje construcții

Relații la sediul firmei din
str. Gării Noi, nr. 5, Slobozia,

telefon 0243/211.406

17 Aprilie 2018, 17:40


Ultimele comentarii
Succesor în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Carmen în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Gigel în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! mdrag20 în Irigațiile pe 36000 de hectare în Ialomița, afectate de o decizie a CFR pentru protejarea unui pod feroviar în Brăila Gigi gunoierul în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Corcodel de la DUMITRESTI în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia casă Slobozia Nouă în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 închiriere apartament 3 camere Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 om de rand în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! laurentiu în «Beach Party» săptămânal pe Plaja Zorilor Răduță Aurelian-Constantin în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia @ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final soluția e simplă în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Fa Marileno în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Maria în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Nelu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Vasile în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Ionut în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...