Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Cadre medicale în pericol din cauza nepăsării jandarmilor

Anchetă internă în cadrul Inspectoratului de Jandarmi Județean Ialomița după un scandal la Spitalul Urziceni

Cadre medicale în pericol din cauza nepăsării jandarmilor

Reprezentanții Inspectoratului de Jandarmi Județean Ialomița au deschis o anchetă internă după ce 4 subofițeri sunt acuzați că nu au intervenit să aplaneze un conflict, deși au fost solicitați în acest sens. Scandalul a fost provocat în incinta Spitalului Municipal Urziceni de către un grup de romi recalcitranți. «Jandarmii au venit și se uitau la medici și asistente cum se rugau de scanda­lagii să-i lase în pace!» susțin oficialii unității medicale. În cauză, poli­țiștii au deschis un dosar penal pentru «tulburarea ordinii și liniștii publice».

Filmul unui scandal Pe data de 18 ianuarie... [citește_tot_articolul]

3 Februarie 2022, 09:55 (4853 vizualizări - 17 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ambulatoriul Integrat al Spitalului Fetești a fost inaugurat

Ambulatoriul Integrat al Spitalului Fetești a fost inaugurat

bonus: Centru multifuncțional pe bani europeni

Investiție în Sănătate la Fetești. Administrația locală a inaugurat joi, 20 ianuarie a.c., Ambulatoriul Integrat al Spitalului Municipal «Anghel Saligny». Construit cu fonduri europene, proiectul are o valoare de 10,6 milioane de lei și reprezintă prima inițiativă de acest gen realizată în județul Ialomița încheiată cu succes.

Fonduri europene pentru Sănătate Ambulatoriul Integrat al Spitalului Municipal din Fetești a fost inclus în proiectul «Extinderea și dotarea cu echipamente medicale a Ambulatoriului din structura Spitalului Municipal „Anghel Saligny“-Fetești», care a obținut finanțare... [citește_tot_articolul]

2 Februarie 2022, 16:20 (11270 vizualizări - 2 comentarii)

EVENIMENT

Scandalul locurilor de parcare din Slobozia

Scandalul locurilor de parcare din Slobozia

Cetățenii orașului Slobozia reclamă faptul că administrația locală încheie noi contracte pentru locurile de parcare înainte de expirarea celor vechi. Oficialii Primăriei susțin că este «o problemă de soft» care urmează să fie rezolvată. O posibilă soluție ar fi construirea a două par­cări noi, cu o capacitate de 400 de locuri. «Sunt probleme pe care le moștenim de la vechea administrație... Din păcate, nu le putem rezolva peste noapte! Cetățenii sunt îndreptățiți să ne amenințe cu instanța. Încercăm să remediem problemele apărute în ultimele luni!» declară primarul Sloboziei, Dragoș Soare.

Zeci de cetățeni nemulțumiți... [citește_tot_articolul]

2 Februarie 2022, 11:05 (43899 vizualizări - 54 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Slobozia: Bloc social, abandonat de autorități

Slobozia: Bloc social, abandonat de autorități

De mai bine de 15 ani, blo­cul de locuințe sociale admi­nistrat de Primăria Slobozia, din imediata apropiere a fostei Școli Speciale Nr. 13, în prezent Liceul Tehnologic Special «Ion Teodorescu», așteaptă să fie reabilitat. Din cauza posibilită­ților reduse pe care le au, oamenii acceptă să trăiască în condiții greu de suportat. Admi­nistrația locală are în plan să înființeze noi locuințe sociale, însă este nevoie de timp pentru ca demersul să poată fi realizat.

Vor condiții mai bune Mizerie, miros greu de igrasie, frig, uși și geamuri sparte. Acestea sunt condițiile în care beneficiarii... [citește_tot_articolul]

1 Februarie 2022, 10:10 (5653 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Biserica «verde» din Țăndărei

Biserica «verde» din Țăndărei

În 2013, când a instalat panourile fotovoltaice pe acoperișul Bisericii «Sfântul Ierarh Spiridon» din Țăndărei, preotul Marian Pătârlăgeanu era primul din România care făcea acest tip de investiție. Acum, la 8 ani distanță, culege primele roade.

Virtutea răbdării Biserica «Sfântul Ierarh Spiridon» din Țăndărei e singura biserică din Ialomița care a instalat pe acoperiș panouri fotovoltaice. În 2013, când a fost târnosită biserica, era singura din țară. Preotul Marian Pătârlăgeanu își amintește că a avut nevoie de multă răbdare ca să poată realiza investiția: «Am ales soluția asta pentru... [citește_tot_articolul]

31 Ianuarie 2022, 14:40 (10412 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Suspiciuni de «înșelăciune» în cazul CAR Învățământ Slobozia

Suspiciuni de «înșelăciune» în cazul CAR Învățământ Slobozia

Faptele reținute în dosarul penal deschis în vara anului trecut la Poliția Municipiului Slobozia, în baza plângerilor înaintate instituției de către deponenții CAR Învățământ, s-au schimbat. Ancheta s-a mutat la Serviciul de Investigare a Criminalității Economice, din cadrul Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița, oamenii legii precizând faptul că în acest dosar există suspiciuni cu privire la comiterea infracțiunii de «înșelăciune». Inițial, polițiștii au instrumentat dosarul sub acuzația de «neglijență în serviciu». În paralel cu ancheta oamenilor legii, pe rolul instanțelor din Ialomița se înregistrează tot mai multe acțiuni civile, prin care oamenii nemulțumiți speră să-și primească... [citește_tot_articolul]

31 Ianuarie 2022, 10:05 (8208 vizualizări - 8 comentarii)

EVENIMENT

Liviu Ionescu și Aron Rodel, membri în Consiliul de Administrație al Urban SA Slobozia

Liviu Ionescu și Aron Rodel, membri în Consiliul de Administrație al Urban SA Slobozia

Liviu Ionescu și Aron Rodel au fost confirmați oficial ca membri în Consiliul de Administrație al Urban SA. Numirile au fost validate prin votul în plen în cadrul Consiliului Județean Ialomița.

Unde dai și unde crapă Procedura de selecție a celor 5 membri ai Consiliului de Administrație al Urban SA a debutat în vara anului 2021. Ultimii doi membri au fost validați oficial marți, 25 ianuarie a.c., în plenul ședinței ordinare a Consiliului Județean Ialomița. Primul dintre ei este Liviu Ionescu (foto), managerul complexului TBRCM Amara și unul dintre oamenii de afaceri influenți ai orașului... [citește_tot_articolul]

30 Ianuarie 2022, 15:05 (59066 vizualizări - 66 comentarii)

EVENIMENT

Investiție la Spitalul Orășenesc Țăndărei

Investiție la Spitalul Orășenesc Țăndărei

În urmă cu o săptămână, la Țăndărei, a fost dat startul lucrărilor pentru un nou Ambulatoriu Integrat. Acesta va funcționa în cadrul Spitalului Orășenesc și va beneficia de un spațiu generos pentru consultații me­dicale, ce va fi dotat cu cea mai nouă apa­ratură. Scopul acestui proiect este acela de a le oferi cetățenilor acces la servicii medicale, astfel încât aceștia să nu mai fie nevoiți să meargă pentru analize și consultații la Slobozia sau la Fetești. Valoarea totală a acestui proiect este de 11 milioane de lei și ar trebui să se finalizeze într-un an și jumătate. «Este visul oricui să meargă într-o cli­nică medicală și să beneficieze de consultații și investigații, iar apoi să plece cu... [citește_tot_articolul]

30 Ianuarie 2022, 13:20 (5814 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Internațional Service Slobozia are stație auto DC de încărcare electrică

Internațional Service Slobozia are stație auto DC de încărcare electrică

Ialomița intră în rețeaua de încărcare electrică pentru autoturisme a Automobile DACIA SA. Prima stație de mare capacitate a fost construită la Slobozia, în cadrul firmei Internațional Service.

Avem prima stație Internațional Service Slobozia este prima firmă din Ialomița care oferă posibilitatea de a încărca autoturismele dotate cu motoare electrice. Serviciile stației sunt disponibile încă de la sfârșitul lunii decembrie 2021, iar investiția face parte din campania Automobile DACIA SA de promovare a Daciei Spring, prima mașina electrică produsă de Automobile DACIA SA. Dacia Spring... [citește_tot_articolul]

29 Ianuarie 2022, 11:20 (4298 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Bazinul de înot de la Slobozia, închis 3 săptămâni

Bazinul de înot de la Slobozia, închis 3 săptămâni

Bazinul de Înot Didactic de la Slobozia este închis până la jumătatea lunii februarie 2022. Măsura a fost adoptată după ce administratorii Ba­zinului au constatat apariția unor infiltrații care ar putea pune în pe­ricol instalația electrică a construcției. «Este o decizie nedorită... Dar am preferat să închidem Ba­zinul pentru reparații înainte să apară probleme reale. Sperăm ca la jumătatea lunii februarie 2022 să fie redeschis publicului. Noi suntem primii care ne dorim acest lucru!» a declarat Ilie Lemnaru, președintele Clubului Sportiv Municipal Slobozia. Intrarea la Bazinul de Înot Didactic se face pe baza certificatului verde. Copiii sub 12 ani pot intra la Bazin chiar dacă nu sunt vaccinați... [citește_tot_articolul]

28 Ianuarie 2022, 13:20 (4979 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

S-a vândut blocul de nefamiliști al Combinatului Chimic Slobozia

S-a vândut blocul de nefamiliști al Combinatului Chimic Slobozia

bonus: Licitație publică pentru imobilele Amonil

Scos la licitație publică, împreună cu alte bunuri imobile ce au alcătuit patrimoniul firmei falimentare Chemgas Holding Coporation, blocul de nefamiliști pe care fosta societate îl admi­nistra la Slobozia a fost vândut. Potrivit lichidatorului Expert Insolvență, imobilul a fost achiziționat la prețul de 1,7 milioane de lei, valoarea fiind similară cu cea stabilită în cadrul licitației publice. Cei care au achiziționat blocul sunt oameni de afaceri locali. Blocul are 2 etaje și dispune de 82 de garsoniere.

Bunurile Chemgas Holding, valorificate prin licitații publice După intrarea în... [citește_tot_articolul]

28 Ianuarie 2022, 09:50 (17838 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Datoriile acumulate lasă pensionarii fără venituri

În Ialomița

Datoriile acumulate lasă pensionarii fără venituri

În fiecare lună, Casa Județeană de Pensii Ialomița reține aproximativ 300 mii de lei din pensiile vârstnicilor ialomițeni în baza deciziilor de proprire impuse fie de Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița, fie de către executorii judecătorești sau Case de Ajutor Reciproc. Datele statistice arată că 1472 de personari sunt popriți de către autorități.

Pensionarii, buni de plată O analiză a Casei Județene de Pensii Ialomița arată faptul că numărul total al pensionarilor cărora le sunt reținute sume din veniturile pe care le încasează, ca urmare a deciziilor de im­punere... [citește_tot_articolul]

27 Ianuarie 2022, 14:10 (14343 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Consiliul Județean alocă 6,7 milioane de lei pentru orașele Ialomiței

Echilibru administrativ

Consiliul Județean alocă 6,7 milioane de lei pentru orașele Ialomiței

Marți, 25 ianua­rie 2022, Consiliul Județean Ialo­mița a aprobat repartizarea pe bugetele locale a «unor sume de­falcate din unele venituri ale bugetelor de stat». Cele 7 orașe ale Ialomiței au primit 6,76 mili­oane de lei, o valoare-record pentru acest tip de repartiție bugetară. Cea mai mare sumă, 1,5 mili­oane de lei, a revenit municipiului reședință de județ, Slobozia. Adminis­trațiile rurale au pri­mit alocări bugetare cu­prinse între 350 și 500 mii de lei.

Slobozia trage lozul cel mare Administrația Pavel reușește o performanță unică în ultimii 30 de ani. În ședința ordinară de... [citește_tot_articolul]

27 Ianuarie 2022, 09:55 (8584 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Pedeapsă cu executare pe numele lui Ștefan Ionescu, primarul comunei Valea Ciorii

Tribunalul Ialomița a decis

Pedeapsă cu executare pe numele lui Ștefan Ionescu, primarul comunei Valea Ciorii

Tribunalul Ialomița s-a pronunțat, în primă instanță, în dosarul Direcției Naționale Anticorupție ce l-a avut în prim plan pe Ștefan Ionescu, primarul localității Valea Ciorii. Edilul a fost acuzat de procurori de faptul că a sprijinit activitatea infracțio­nală a președintelui Asociației Crescătorilor de Animale «Imașul-Valea Ciorii», acesta reușind să obțină necuvenit fonduri europene prin intermediul Agenției de Plăți și Intervenție pentru Agricultură Ialomița. Fiecare dintre cei doi inculpați ai cauzei a fost condamnat la o pedepasă de 3 ani închisoare cu executare. Mai mult, edilului Ștefan Ionescu i-a fost interzis dreptul de a mai fi ales într-o funcție publică pentru o perioadă de 4 ani... [citește_tot_articolul]

26 Ianuarie 2022, 10:05 (17323 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Urban SA contestă în instanță datoriile istorice

Schimbare de optică

Urban SA contestă în instanță datoriile istorice

Urban SA Slobozia a contestat în instanță debitul de 5,5 milioane de lei către fostul Amonil SA, reprezentând indexarea datoriei istorice de 16,5 milioane de lei. Următorul termen de judecată este în luna februarie 2022, însă conducerea societății este optimistă. «Am solicitat și ni s-a acceptat recalcularea tuturor penalităților din anul 2006 și până în prezent... Această procedură ar putea reduce semnificativ valoarea debitului de 5,5 milioane de lei. Suntem optimiști și nu renunțăm la luptă!» declară directorul Urban SA Slobozia, Adrian Stoicescu.

Urban rescrie «istoria» datoriilor... [citește_tot_articolul]

25 Ianuarie 2022, 16:20 (7138 vizualizări - 10 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Colonie de lilieci, în sediul Poliției Orașului Țăndărei

Colonie de lilieci, în sediul Poliției Orașului Țăndărei

Trei organizații neguvernamentale au descoperit în sediul Poliției Orașului Țăndărei o colonie de lilieci. În urmă cu o săptămână, reprezentanții entităților au fost sesizați chiar de către oamenii legii și au mers pentru a ridica animalele, aflate în hibernare. Liliecii vor fi redați mediului natural.

Animalele vor ajunge în mediul natural
În urmă cu o săptămână, Biroul Poliției Animalelor, din cadrul Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița, a sesizat Societății Ornitologice Române faptul că în sediul Poliției Orașului Țăndărei există o colonie de lilieci. Reprezentanții... [citește_tot_articolul]

24 Ianuarie 2022, 11:00 (10018 vizualizări - 6 comentarii)

EVENIMENT

Costin Telehuz, propus pentru funcția de secretar de stat la Agricultură

Unul de la PSD, unul de la PNL

Costin Telehuz, propus pentru funcția de secretar de stat la Agricultură

Ambițiile liderilor politici ialo­mițeni sunt surprinzătoare. După numirea lui Cristian Corlău (PSD) ca secretar de stat la Ministerul Agriculturii, un alt ialomițean este nominalizat pentru o funcție similară. Dragoș Costin Telehuz, președintele Asociației Cultivatorilor de Cereale și Plante Tehnice Ialomița este propunerea cu care PNL Ialomița încearcă să marcheze intrarea în politica mare. Rămâne să vedem ce se va întâmpla...

Ialomița ar putea avea doi Numirea în funcția de secretar de stat la Ministerul Agriculturii a ialomițeanului Cristian Corlău, (fost candidat PSD la Alegerile... [citește_tot_articolul]

24 Ianuarie 2022, 09:55 (13483 vizualizări - 6 comentarii)

EVENIMENT

Valul 5 al pandemiei de COVID-19 în Ialomița

Valul 5 al pandemiei de COVID-19 în Ialomița

Creșterea zilnică a numărului de cazuri de COVID-19 a determinat reprezentanții celor 4 spitale din județul Ialomița să ia măsuri în ceea ce privește pregătirile pentru valul 5 al pandemiei. Astfel, la nivelul fiecărui spital va funcționa un Centru de Evaluare COVID-19. Este vorba despre entități sa­nitare în care pacienții cu simptome specifice infecției provocată de SARS-CoV-2 vor fi consultați, iar în funcție de starea de sănătate vor fi internați sau tratați la domiciliu. Fiecare Centru de Evaluare COVID-19 va fi coordonat de către un medic, urmând ca în perioada următoare să se stabilească cine vor fi coordonatorii. În ceea ce privește numărul de paturi, la nivelul județului Ialomița există... [citește_tot_articolul]

23 Ianuarie 2022, 10:50 (8062 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Bursele de merit ale elevilor ialomițeni, reduse la jumătate

Bursele de merit ale elevilor ialomițeni, reduse la jumătate

Modificarea condi­țiilor privind acordarea burselor șco­lare de către Ministerul Educației lasă fără bani jumătate dintre elevii bursieri ai ju­dețului Ialomița. Cea mai im­portantă dintre acestea vizează ridicarea pragului privind me­diile în baza cărora erau acordate bursele de merit. În vechea reglementare, puteau beneficia de astfel de ajutoare financiare elevii ale căror medii generale depășeau 8,50. Potrivit noilor modificări, pragul s-a ridicat la 9,50. Anul trecut, în Ialomița, peste 3500 de elevi au beneficiat de astfel de burse. Potrivit noilor reglementări, doar 1700 dintre aceștia vor beneficia de burse de merit.

Ministerul a solicitat lămuriri... [citește_tot_articolul]

21 Ianuarie 2022, 13:40 (4673 vizualizări - 4 comentarii)

EVENIMENT

Consiliul Județean Ialomița alocă 32 milioane de lei administrațiilor locale

Consiliul Județean Ialomița alocă 32 milioane de lei administrațiilor locale

La sfârșitul lunii ianuarie 2022, administrațiile locale vor primi 32 mi­lioane de lei pentru echilibrarea bugetelor locale pentru anul 2022. Proiectul de hotărâre se află în lucru, iar banii urmează a fi utilizați în principal pentru cofinanțarea proiectelor derulate prin PNDL și pentru susținerea programelor de infrastructură locală aflate în derulare.

Administrația Pavel se grăbește Cu 3 luni mai devreme decât anul trecut, administrația Pavel anunță că va repartiza suma de 32 milioane de lei pentru susținerea programelor de infrastructură, precum și pentru cheltuieli de funcționare... [citește_tot_articolul]

20 Ianuarie 2022, 10:10 (4830 vizualizări - 2 comentarii)

Luni 22 Iun 2026
226 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. Se pot introduce anunțuri on-line!

25 Iunie 2013, 20:03


Pompier ialomițean, locul II la campionatul de atletism și cros al Ministerului Afacerilor Interne

Pompier ialomițean, locul II la campionatul de atletism și cros al Ministerului Afacerilor Interne

În perioada 11-14 iunie a.c., în municipiul Constanța s-a desfășurat etapa finală a Campionatului de atletism și cros al Ministerului Afacerilor Interne. La competiție s-au înscris și au participat peste ...[citește_toată_știrea]

20 Iunie 2013, 15:27
(9175 vizualizări - 1 comentariu)


Giurgeni: Accident mortal

Miercuri, 19 iunie a.c., în jurul orei 22,00, Poliția a fost sesizată cu privire la producerea unui accident rutier, pe DN2A, pe raza localității Giurgeni, soldat cu decesul unei persoane. Din verificările ...[citește_toată_știrea]

20 Iunie 2013, 13:16
(8915 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Giurgeni accident


Mihail Kogălniceanu: A transportat cu mașina un proiectil găsit în curte!

Mihail Kogălniceanu: A transportat cu mașina un proiectil găsit în curte!

În timp ce executa lucrări agricole în gospodărie, un cetățean din localitatea Mihail Kogălniceanu a descoperit un proiectil exploziv de artilerie, de calibru 85 mm. Bărbatul, fără să conștientizeze pericolul ...[citește_toată_știrea]

20 Iunie 2013, 12:05
(8242 vizualizări - 1 comentariu)


DGFP Ialomița: Măsuri de executare silită

În luna mai 2013, inspectorii din cadrul DGFP Ialomița au întreprins pe linia colectării veniturilor bugetare, mai multe măsuri de executare silită. Astfel, s-au emis un număr de peste 1250 de somații, ...[citește_toată_știrea]

20 Iunie 2013, 11:05
(9404 vizualizări - 0 comentarii)


Paznicii-pistolari ai firmei «Save and Self Security»: Scandal cu focuri de armă în triajul Gării Fetești

Paznicii-pistolari ai firmei «Save and Self Security»: Scandal cu focuri de armă în triajul Gării Fetești

În noaptea de marți spre miercuri, 18/19 iunie a.c., triajul Gării CFR Fetești a fost locul unui adevărat scandal. Focuri de armă au răsunat în miez de noapte și doi bărbați au ajuns la spital cu mai multe ...[citește_toată_știrea]

20 Iunie 2013, 10:48
(22791 vizualizări - 17 comentarii)


TEREN DE VÎNZARE ÎN ȚĂNDĂREI

SC SOCERAM SA
cu sediul în București,
B-dul I.C. Brătianu, nr. 10, Sector 3

vinde terenul în suprafață
de cca 19 ha
pe care este situat
Fabrica de cărămizi
și țigle din argilă arsă,
din localitatea Țăndărei,
str. Aleea Fabricii, nr. 1,
jud. Ialomița


-din suprafața totală de
19 ha de teren intravilan,
4,7 ha este teren ocupat
de clădirile fabricii

Persoanele fizice și juridice
interesate pot solicita
informații suplimentare la
telefon 0726/262.706

20 Iunie 2013, 09:06


Scandalul de la Bora: Trei persoane, arestate pentru «ultraj»

Judecătoria Slobozia a emis mandate de arestare preventivă pentru o perioadă de 29 de zile pe numele a trei bărbați, cu vîrste cuprinse între 41 și 51 de ani, toți din municipiul Slobozia, pentru săvîrșirea ...[citește_toată_știrea]

20 Iunie 2013, 08:10
(8130 vizualizări - 1 comentariu)


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. Se pot introduce anunțuri on-line!

18 Iunie 2013, 18:38


Sorin Iordache, câștigător la dublu al turneului «Mamaia IDU Junior Championships». Tenismenul slobozean s-a calificat la «Olimpiada Juniorilor», turneu desfășurat la Utrecht-Olanda!

Sorin Iordache, cîștigător la dublu al turneului «Mamaia IDU Junior Championships». Tenismenul slobozean s-a calificat la «Olimpiada Juniorilor», turneu desfășurat la Utrecht-Olanda!

Începînd cu 2 iunie 2013, pe terenurile clubului constănțean «Mamaia Idu», s-a desfășurat un foarte puternic turneu internațional de juniori U16 la tenis de cîmp, «Mamaia IDU Junior Championships». La turneu ...[citește_toată_știrea]

7 Iunie 2013, 17:04
(20596 vizualizări - 29 comentarii)


Siguranța în unitățile de învățămînt, prioritate a polițiștilor ialomițeni

Activitățile de amploare demarate de polițiștii ialomițeni pentru asigurarea climatului de siguranță publică în incinta și zona adiacentă unităților de învățămînt au continuat și joi, 6 iunie a.c. Polițiștii ...[citește_toată_știrea]

7 Iunie 2013, 13:14
(8145 vizualizări - 1 comentariu)


APIA Ialomița: Termene pentru subvenții

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură-Centrul Județean Ialomița informează potențialii beneficiari că, în perioada 10 iunie-15 iulie 2013, se depun cererile de plată aferente anului 2013 în ...[citește_toată_știrea]

7 Iunie 2013, 12:53
(13789 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița s-a autosesizat la o posibilă faptă de corupție

«Conducerea Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița s-a sesizat cu privire la săvîrșirea unor eventuale fapte de corupție și încălcare a normelor de etică și deontologie profesională de către un ...[citește_toată_știrea]

7 Iunie 2013, 09:13
(8883 vizualizări - 3 comentarii)


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. Se pot introduce anunțuri on-line!

5 Iunie 2013, 13:13


APIA Ialomița: Controale la crescătorii de ovine și caprine

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură-Centrul Județean Ialomița informează că în această perioadă se desfășoară controlul la fața locului în exploatațiile de ovine și caprine pentru care au ...[citește_toată_știrea]

3 Iunie 2013, 13:17
(7615 vizualizări - 0 comentarii)


DGFP Ialomița: Termen pentru depunerea Declarației 394

Direcția Generală a Finanțelor Publice Ialomița informează contribuabilii interesați că, potrivit prevederilor HG nr. 84/2013, pentru achizițiile de bunuri și servicii pe bază de bonuri fiscale emise în ...[citește_toată_știrea]

3 Iunie 2013, 11:18
(12266 vizualizări - 0 comentarii)


Maltezi: Cadavru pe Borcea

Duminică, 2 iunie a.c, în jurul orei 13,45, trupul neînsuflețit al unui bărbat a fost văzut de un trecător plutind în apele brațului Borcea, pe raza localității Maltezi. Bărbatul a sunat la 112, iar în ...[citește_toată_știrea]

3 Iunie 2013, 11:14
(7636 vizualizări - 0 comentarii)


«Zâmbet de Copil» la Protopopiatul Urziceni

«Zîmbet de Copil» la Protopopiatul Urziceni

Duminică, 2 iunie 2013, cu binecuvîntarea Preasfințitului Părinte Vincențiu, Episcopul Sloboziei și Călărașilor, Biroul de Asistență Socială din cadrul Protopopiatului Urziceni, în colaborare cu primarul ...[citește_toată_știrea]

3 Iunie 2013, 09:53
(7347 vizualizări - 0 comentarii)


Scînteia: Incendiu de la o butelie

În după-amiaza zilei de sîmbătă, 1 iunie 2013, în urma unor scăpări de gaze de la o butelie, bucătăria unui cetățean din localitatea Scânteia a fost cuprinsă de flăcări. Pompierii de la Garda Țăndărei s ...[citește_toată_știrea]

3 Iunie 2013, 08:01
(8193 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Cinci persoane rănite în urma a două accidente

Cinci persoane au fost rănite în urma a două accidente rutiere produse în cursul zilei de vineri, 31 mai a.c., pe arterele județului. În ambele cazuri, acestea au avut drept cauză de producere neatenția ...[citește_toată_știrea]

31 Mai 2013, 18:40
(6838 vizualizări - 1 comentariu)


DGFP Ialomița: «Înștiințarea privind stingerea creanțelor fiscale», în format electronic

Direcția Generală a Finanțelor Publice Ialomița informează contribuabilii interesați că, începînd cu 1 iunie 2013, ANAF demarează testarea unui nou serviciu oferit contribuabililor prin care aceștia vor ...[citește_toată_știrea]

31 Mai 2013, 14:00
(12115 vizualizări - 0 comentarii)


«Porți deschise» la ISU Ialomița

Cu ocazia zilei de 1 iunie-«Ziua Internațională a Copilului», Inspectoratul pentru Situații de Urgență «Barbu Catargiu» al județului Ialomița își deschide porțile. Vineri, 31 mai 2013, începînd cu orele ...[citește_toată_știrea]

31 Mai 2013, 12:56
(6189 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Fetiță de 2 ani, acroșată de un autoturism

Joi, 30 mai a.c., în jurul orei 18,30, Poliția a fost sesizată cu privire la faptul că în Fetești s-a produs un accident rutier soldat cu rănirea unei fetițe de 2 ani. În urma verificărilor efectuate de ...[citește_toată_știrea]

31 Mai 2013, 10:42
(5558 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Fetești accident


APIA Ialomița: Perioadă de depunere a formularelor de acordare a unei cantități de cotă de lapte din rezerva națională

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură-Centrul Județean Ialomița informează producătorii de lapte de vacă despre faptul că, începînd cu 1 iunie și pînă la 31 iulie 2013, se desfășoară prima ...[citește_toată_știrea]

31 Mai 2013, 09:09
(12685 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. Se pot introduce anunțuri on-line!

30 Mai 2013, 08:45


Jandarmi ialomițeni întorși din Afganistan, decorați

Jandarmi ialomițeni întorși din Afganistan, decorați

Doi jandarmi ialomițeni au fost decorați luni, 27 mai a.c., de ministrul Afacerilor Interne, Radu Stroe. Cei doi, căpitanul Leonte Dragoș și plutonierul Cerbu Daniel, au fost decorați alături de membrii ...[citește_toată_știrea]

28 Mai 2013, 15:55
(4999 vizualizări - 2 comentarii)


Ialomița: Luni, 27 mai 2013-4 accidente, 2 morți, 7 răniți

Luni, 27 mai 2013, a fost o zi însîngerată pe șoselele ialomițene. Două persoane au decedat și șapte au fost rănite în 4 accidente de circulație.
Astfel, primul eveniment rutier s-a produs în jurul ...[citește_toată_știrea]

28 Mai 2013, 14:47
(7545 vizualizări - 0 comentarii)


Axintele: Minoră de 16 ani, dispărută de la domiciliu

Axintele: Minoră de 16 ani, dispărută de la domiciliu

Poliția a fost sesizată cu privire la faptul că o minoră de 16 ani, din comuna Axintele, a dispărut de la domiciliu. Din cercetările efectuate de către polițiști, s-a stabilit că persoana dispărută se numește ...[citește_toată_știrea]

28 Mai 2013, 13:44
(7182 vizualizări - 0 comentarii)


Movilița: Accident cu doi morți

3 autoturisme au fost implicate într-un accident rutier luni, 27 mai a.c, în jurul orei 17,30, pe DN2, în apropierea localității Movilița. În urma impactului, două persoane au decedat, iar alte trei au ...[citește_toată_știrea]

28 Mai 2013, 09:40
(8100 vizualizări - 0 comentarii)


Ciocîrlia: Bărbat decedat într-o fîntînă

Vineri, 24 mai 2013, în urma unui apel telefonic primit în jurul orei 13,00, pompierii au fost solicitați să intervină pentru a scoate un bărbat, în vîrstă de 59 de ani, căzut într-o fântână, pe raza localității ...[citește_toată_știrea]

28 Mai 2013, 07:39
(6553 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Parinte în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! AlexDan în Lipsă de «transparență» în Consiliul Local Slobozia Preda în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Mary în Reabilitarea Ștrandului Municipal, abandonată de administrația Potor Mary în Restanțe de 7,3 milioane de lei pentru facturile de apă și canalizare către operatorul Urban SA Slobozia NOBODY în «Candidatul 10510», în sfârșit director general adjunct la DGASPC Ialomița! Vasi în Incidente de integritate «cu efect întârziat» în județul Ialomița Dan în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! OK dar.. în «USR are obligația morală să aplice propriile standarde de integritate!» dan în Blocuri pentru tinerii specialiști în Educație și Sănătate, la Fetești Aur în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! cetatean în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Pt Zanfir în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! suporter în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! ZANFIR în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! ozzy ada în Lipsa fondurilor întârzie reparația podurilor din județul Ialomița Gigel în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Cetățean în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Cetatean în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! patrik în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...