Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Urban SA intră pe piața branșamentelor individuale din Slobozia

Directori noi, politici manageriale noi

Urban SA intră pe piața branșamentelor individuale din Slobozia

Miercuri, 29 septembrie 2021, în cadrul Adunării Generale a Acționa­rilor Urban SA a fost discutată posibilitatea înființării unui departament care să asigure branșarea individuală la rețeaua de apă. Decizia survine pe fondul ilegalităților comise timp de 10 ani pe piața de profil. Societatea încearcă în acest fel să realizeze o evidență cât mai exactă a branșărilor individuale la Slobozia și să demareze procesul de recuperare a unor debite cifrate la 7,9 milioane de lei.

Un pas așteptat 10 ani de beneficiari AGA Urban s-a reunit miercuri, 29 septembrie 2021, în cadrul unei ședințe... [citește_tot_articolul]

14 Octombrie 2021, 10:55 (8204 vizualizări - 6 comentarii)

EVENIMENT

Valul 4 al pandemiei de COVID-19 paralizează spitalele din Ialomița

Valul 4 al pandemiei de COVID-19 paralizează spitalele din Ialomița

Creșterea alarmantă a cazurilor de COVID-19, paralizează spitalele din Ialomița. Angre­nate în lupta cu pandemia, unitățile medicale sunt sufocate din cauza numă­rului mare de pacienți. Luni, 11 octombrie a.c., județul Ialomița a înregistrat o cifră record de infectări. 221 de noi cazuri au fost raportate de Grupul de Comunicare Strategică. Cu paturile pline până la refuz, spitalele trebuie să facă față situației fără apa­ratură medicală sau medici specialiști.

Realitatea din spitale La finalul lunii septembrie, Prefectura Ialomița a transmis către Guverul României și Ministerul Sănătății... [citește_tot_articolul]

13 Octombrie 2021, 12:15 (9507 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița: Retrocedarea terenurilor agricole bate pasul pe loc

Ialomița: Retrocedarea terenurilor agricole bate pasul pe loc

În anul 2015, Prefectura Ialomița demara un proces de inventariere a terenurilor agricole disponibile în ve­derea retrocedării. Demersul viza aplicarea prevederilor Legii 165/2013, denumită și Legea retrocedărilor cu puncte, pentru care Guvernul Ponta II și-a asumat răspunderea în aprilie 2013. La 6 ani distanță, situația rămâne neschimbată, iar majoritatea proprietarilor de teren agricol din Ialomița așteaptă și acum punerea în posesie.

Noi vrem pământ Un Raport al Prefecturii Ialomița, din anul 2015, confirma faptul că administrațiile locale dispun de aproximativ 4000 hectare de terenuri... [citește_tot_articolul]

13 Octombrie 2021, 11:05 (3764 vizualizări - 4 comentarii)

EVENIMENT

Contracte de investiții majorate cu 7 milioane de lei

Ședință «de îndată» la Consiliul Județean Ialomița

Contracte de investiții majorate cu 7 milioane de lei

Consiliul Județean Ialomița s-a reunit vineri, 1 octombrie 2021, pentru a aproba majorarea valorii contractelor pentru 3 dintre investițiile aflate în derulare la nivelul jude­țului. Concret, este vorba despre două investiții în infrastructura rutieră a județului Ialomița și o investiție care vizează reabilitarea Ambulato­riului din cadrul Spitalului Județean Slobozia. Valoarea totală a majorării acestor contracte este de aproximativ 7 milioane de lei. Decizia a fost adoptată ca urmare a apariției Ordonanței 15 din 2021, privind unele măsuri de acoperire a efectelor majorării prețurilor mate­rialelor de construcții.

Drumul spre raiul investițional din Ialomița... [citește_tot_articolul]

12 Octombrie 2021, 16:55 (5376 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Scânteia: Arestat preventiv pentru că a bătut un polițist

Scânteia: Arestat preventiv pentru că a bătut un polițist

Un bărbat de 44 de ani din Scânteia se află în arestul Poliției ialomițene după ce a lovit un polițist. Omul legii a fost chemat să aplaneze un conflict pe care agresorul îl avea cu iubita sa. Cercetările în această cauză continuă.

Și-a vărsat nervii pe agentul de poliție Potrivit surselor judiciare, bărba­tul de 44 de ani, din Scânteia, a provocat un scandal la domiciliul concubinei sale. Femeia a fost cea care a sunat la 112 și a cerut ajutorul polițiștilor. Aceasta a precizat faptul că iubitul său este recalcitrant și că o amenință. La fața locului s-a deplasat un agent de poliție... [citește_tot_articolul]

12 Octombrie 2021, 12:20 (6061 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Colegiul Național «Mihai Viteazul» Slobozia solicită suspendarea activității școlare din cauza COVID-19

Colegiul Național «Mihai Viteazul» Slobozia solicită suspendarea activității școlare din cauza COVID-19

Consiliul de Administrație al Colegiului Național «Mihai Viteazul» Slobozia a solicitat suspendarea cursurilor pentru 14 zile din cauza numărului mare de cazuri de COVID-19 înregistrate în rândul elevilor și cadrelor didactice. Pentru a fi pusă în practică, solicitarea are nevoie de aprobarea Comitetului Județean pentru Situații de Urgență Ialomița.

Cursurile se vor desfășura on-line Din cauza numărului tot mai mare de elevi bolnavi de COVID-19, reprezentanții Colegiului Național «Mihai Viteazul» Slobozia au solicitat autorităților să aprobe suspendarea cursurilor în întreaga unitate... [citește_tot_articolul]

11 Octombrie 2021, 20:05 (6297 vizualizări - 11 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Mărculești, comuna care susține Educația și Mediul

portret administrativ

Mărculești, comuna care susține Educația și Mediul

Pentru cele mai multe administrații locale, protecția mediului înconjurător nu repre­zintă o prioritate. Comuna Mărculești însă susține proiectele ce au legătură cu natura. Administrația condusă de primarul Sorin Ciriblan a pus la dispoziția Direcției Silvice Ialomița o suprafață de 15 hectare pentru înființarea unei păduri. Totodată, în localitate a fost deschis un centru multifuncțional, instituție care oferă copiilor din Mărculești acces la activități extrașcolare.

Misiunea de a fi primar În 2020, Sorin Ciriblan a obținut cel de-al treilea mandat de primar al comunei Mărculești.... [citește_tot_articolul]

11 Octombrie 2021, 17:50 (2576 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Ialomița: Administrațiile locale au renunțat la asistenții personali

Ialomița: Administrațiile locale au renunțat la asistenții personali

Invocând motive financiare, tot mai multe administrații locale au emis dispoziții de concediere a asistenților personali, angajați pentru a oferi sprijin persoanelor încadrate în grad de han­dicap grav. O astfel de situație a fost sesizată de către Avocatul Poporului în localita­tea Reviga. Potrivit instituției, în urma verifică­rilor efectuate, Primăria Reviga a făcut demersuri pentru a renunța la aceste posturi, cu 2 ani în urmă, din lipsă de fonduri. Datele arată că localitatea are nevoie de 41 de asistenți personali. Esti­mările oficiale arată că peste 8000 de persoane cu handicap trăiesc în Ialomița, un sfert dintre acestea având nevoie de asistenți personali.

Persoanele cu handicap, fără sprijin... [citește_tot_articolul]

11 Octombrie 2021, 15:10 (3628 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Administrație în folosul cetățenilor

Schimbare de optică edilitară la Slobozia

Administrație în folosul cetățenilor

Consiliul Local Slobozia s-a reunit joi, 30 septembrie 2021, în cadrul ședinței lunare ordinare a Consiliului Local. Pe ordinea de zi a ședinței au figurat o serie de proiecte de hotărâre de larg interes pentru comunitate. Printre acestea se numără cel privind cuantumul burselor școlare, cel privind stabilirea impozitelor și taxelor locale pentru anul 2022 sau cel privind aprobarea Programului de îmbunatățire a eficienței energetice la nivelul Municipiului Slobozia.

Toți pentru administrație, administrație pentru toți Consiliul Local Slobozia a aprobat joi, 30 septembrie 2021, un număr... [citește_tot_articolul]

11 Octombrie 2021, 10:55 (3673 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Cadastrul sistematic a fost realizat pe 55% din suprafață

Ialomița e în topul național

Cadastrul sistematic a fost realizat pe 55% din suprafață

Oficiul de Cadastru și Publicitate Imobiliară (OCPI) Ialomița a încheiat contracte de finanțare a lucrărilor de înregistrare sistematică a imobilelor pe sectoare cadastrale cu 49 de unități administrativ-teritoriale (UAT) din cele 49 eligibile. Suma totală alocată pentru înscrierea proprietăților din județul Ialomița în evidențele de cadastru și carte funciară, în anul 2021, este de 7,5 milioane de lei. «Ialomița ocupă unul dintre primele 10 locuri în topul național!» declară Marius Ștef, directorul OCPI Ialomița.

Vești bune pentru Ialomița Lucrările de cadastru general se desfășoară... [citește_tot_articolul]

10 Octombrie 2021, 16:55 (5920 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

contraeditorial

noi vrem covid!

În România o duzină de localități se află în carantină. Trei dintre acestea sunt în Ialomița. Slobozia a scăpat la mustață de aceeași soartă! Dan Noel, șeful DSP, știe de ce... Care va să zică suntem cei mai breji din țară. Mai catolici decât Papa, mai fericiți decât Preafericitul Daniel.
Și totuși... Numărul de infectați crește. Primarul Sloboziei, Dragoș Soare, avertizează public că vom ajunge curând la 10 cazuri la mia de locuitori. Marți, 5 octombrie 2021, procentul ajunsese la 8,16. Subprefectul Tonița Manea face la fel. Au apucat-o avertizările... Numai noi nu le vrem. Noi nu le auzim! Știm singuri ce e mai bine pentru noi. Și avem mereu dreptate! Așa că... Dă-i în mă-sa pe toți! ... [citește_tot_articolul]

10 Octombrie 2021, 11:40 (3696 vizualizări - 10 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Nicu Biserică a fost validat în funcția de primar al comunei Gura Ialomiței

Nicu Biserică a fost validat în funcția de primar al comunei Gura Ialomiței

Tribunalul Ialomița s-a pronunțat definitiv în dosarul privind validarea lui Nicu Biserică în funcția de primar al comunei Gura Ialomiței. O decizie inițială în acest sens a fost dată de Judecătoria Fetești, însă soluția ma­gistraților a fost atacată de Lucian Spânu, unul dintre contracandidații pe care Nicu Biserică i-a avut la Alegerile Locale parțiale. Marți, 5 octombrie a.c., la orele 13,00, în sala de ședințe a Primăriei Gura Ialomiței, Nicu Biserică a depus jurământul în fața Consiliului Local.

În sfârșit... primar În urma Alegerilor Locale parțiale, desfășurate pe 27 iunie 2... [citește_tot_articolul]

8 Octombrie 2021, 11:20 (15280 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

«Răsaduri» de marijuana, în solarul din curte

La Cosâmbești

«Răsaduri» de marijuana, în solarul din curte

Un tânăr de 19 a fost arestat preventiv la solicitarea procurorilor DIICOT din Slobozia sub acuzația de «trafic de droguri». Anchetatorii susțin faptul că acesta deținea o plantație de marijuana în solarul de roșii pe care părinții săi îl amenajaseră în gospodărie, la Cosâmbești. Cercetările în acest dosar sunt în desfășurare, potrivit unor surse judiciare.

Verificări în curs Tânărul de 19 ani, din Cosâmbești, era de mult timp în vizorul organelor judiciare din cadrul Direcției de Investigare a Infracțiunilor de Crimă Organizată și Terorism-Biroul Teritorial Slobozia. Acesta era acuzat... [citește_tot_articolul]

7 Octombrie 2021, 11:10 (5072 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

95% dintre ialomițenii spitalizați NU sunt vaccinați împotriva COVID-19

Statistică alarmantă

95% dintre ialomițenii spitalizați NU sunt vaccinați împotriva COVID-19

bonus: Din nou restricții la Slobozia

În plină criză sanitară provocată de valul 4 al pandemiei de COVID-19, spitalele sunt pline până la refuz de pacienți în stare gravă, infectați cu SARS-CoV-2, nevaccinați. În Ialomița, potrivit estimărilor oficiale, 95% din cei aproximativ 200 de pacienți internați în cele 4 unități medicale ale județului sunt nevaccinați, arată o situație a Comitetului Județean pentru Situații de Urgență. Nu puține au fost și cazurile în care bolnavii de COVID-19 au murit în ambulanțe, în drum spre spitale. Medicii susțin că situația ar fi fost cu totul alta dacă toți acești pacienți ar fi primit vaccinul anti-COVID-19. Între timp, autoritățile fac front comun și îi îndeamnă pe ialomițeni să se vaccineze.
... [citește_tot_articolul]

6 Octombrie 2021, 15:05 (21458 vizualizări - 31 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Urban SA a identificat «poluatorii olfactivi» din Slobozia

Arbitraj administrativ

Urban SA a identificat «poluatorii olfactivi» din Slobozia

Ca urmare a miilor de sesizări venite din partea populației privind disconfortul olfactiv, Urban SA a realizat o analiză a situației existente la nivelul Sloboziei. Pe lista scurtă de «poluatori olfactivi» se numără Avicola SA, Cocor Com SRL, Expur SA și... Urban SA. Pentru reglementarea situației, oficialii Urban SA au cerut administrației locale să medieze o întâlnire cu toți agenții economici care epurează apele reziduale prin intermediul stației de epurare a Urban SA. Soluția pentru eliminarea disconfortului olfactiv o reprezintă investițiile, deversarea controlată a apelor reziduale și încheierea de contracte de preluare a acestor ape cu Urban SA.

Concluzii scandaloase și previzibile... [citește_tot_articolul]

6 Octombrie 2021, 13:05 (3884 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Slobozia: 250 de noi locuri de parcare în zona MB

Slobozia: 250 de noi locuri de parcare în zona MB

Direcția de Administrare a Domeniului Public Slobozia face demersuri pentru a crește numărul locurilor de parcare la nivelul ora­șului. Numai în zona MB vor fi amenajate, în perioada următoare, 250 de noi locuri de parcare. «Dorim ca traficul din Slobozia să nu se transforme în haos...» a precizat Valeriu Roșca, directorul DADP Slobozia.

Slobozia are nevoie de locuri de parcare Municipiul Slobozia face față cu greu numărului ridicat de autovehicule care circulă pe străzi. Tocmai de aceea, pentru a răspunde nevoii reale pe care cetățenii o au din punct de vedere al locurilor de parcare... [citește_tot_articolul]

5 Octombrie 2021, 12:20 (5377 vizualizări - 12 comentarii)

EVENIMENT

Administrația județeană legiferează viitoarele investiții din Ialomița

Administrația județeană legiferează viitoarele investiții din Ialomița

Administrația jude­țeană susține proiec­tele investiționale anunțate la nivelul Ialomiței. Joi, 23 septembrie a.c., în cadrul ședinței ordinare a Consiliului Județean Ialomița, consilierii au aprobat cu majoritate de voturi o serie de proiecte de hotărâri care vi­zează dezvoltarea administrativă a județului. Printre acestea se numără investițiile în infrastrucura rutieră și eficienti­za­rea energetică a Sălii «Europa». De asemenea, au fost majorate sumele alocate administrațiilor publice locale pentru finanțarea drumurilor județene și comunale.

Drumurile rămân o prioritate Consilierii... [citește_tot_articolul]

4 Octombrie 2021, 15:10 (7276 vizualizări - 8 comentarii)

EVENIMENT

contraeditorial

ierarhie

Dacă ar fi să se ierarhizeze «valorile» activităților cotidiene, cele după care se ghidează de principiu desfășurarea întâmplărilor de zi cu zi, s-ar produce următoarea listă: «relații», «putere», «bani». Ordinea, influențată de conjuncturi, ar fi cea redată mai sus. Prin prisma volatilității, căci «azi îi ai și mâine nu-i mai ai», «banii» ar ocupa o ultimă poziție. Cu mențiunea că volumul acestora poate exercita presiune, cel puțin pentru moment, asupra mai multor factori ai existenței. Cu toate acestea și indiferent de numărul acestora, «banii» nu pot penetra toate orifi­ciile «puterii». Căci, din câte ați sesizat, «puterea» ar ocupa o poziție secundă în ierarhia noastră. În ceea ce... [citește_tot_articolul]

2 Octombrie 2021, 17:50 (6323 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

«În centrul administrației trebuie puși oamenii!»

portret administrativ

«În centrul administrației trebuie puși oamenii!»

Guvernată de legi întorto­cheate, administrația locală se dovedește a fi o adevărată provocare pentru cei care își desfășoară activitatea în acest «domeniu». Pare o misiune imposibilă, însă cei care răzbesc în hățișul legislativ reușesc să aducă o schimbare în comunitățile pe care le reprezintă. La Ograda, primarul Lilian Badea încearcă să găsească cele mai bune soluții pentru a le oferi cetățenilor care l-au ales acces la utilități pu­blice și Educație. «În centrul admi­nistrației trebuie puși oamenii!» consideră edilul.

Administrația publică, misiune imposibilă
Primarul comunei... [citește_tot_articolul]

2 Octombrie 2021, 13:10 (5540 vizualizări - 5 comentarii)

EVENIMENT

Inițiativă: Primarul Sloboziei cere consilierilor locali să se implice într-o campanie publică pro-vaccinare

Inițiativă: Primarul Sloboziei cere consilierilor locali să se implice într-o campanie publică pro-vaccinare

Consiliul Local Slobozia s-a întrunit joi, 30 septembrie a.c., în cadrul unei ședințe ordinare. După epuizarea ordinii de zi, primarul Dragoș Soare a cerut plenului să participe la o campanie pro-vaccinare de conștientizare a populației. «Trebuie să oferim un exemplu... Și să fim noi exemplele!» a susținut primarul Sloboziei, Dragoș Soare, printre altele. Reamintim că Slobozia se apropie de procentul de 6 cazuri la 1000 de locuitori, iar îngrijorarea administrație locale este că incidența va atinge în următoarele zile cifra de 10 cazuri la 1000 de locuitori.

Din rău în mai rău... [citește_tot_articolul]

1 Octombrie 2021, 12:10 (7806 vizualizări - 10 comentarii)

28 Iun 2026
264 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Fetești: Surprinși de jandarmi în timp ce încercau să fure

Doi bărbați din Fetești au fost surprinși de jandarmi în timp ce încercau să sustragă cabluri electrice. Astfel, jandarmii din cadrul unei patrule de supraveghere și intervenție la conductele de transport ...[citește_toată_știrea]

7 Martie 2012, 12:25
(12198 vizualizări - 0 comentarii)


Facturile RAJA se pot plăti în rețeaua PAYPOINT

Facturile RAJA se pot plăti în rețeaua PAYPOINT

București, 27 februarie, 2012-PayPoint România, principalul operator de plăți în numerar și încărcare electronică prin puncte de retail și SC RAJA SA, cel mai mare operator regional din ...[citește_toată_știrea]

6 Martie 2012, 19:22
(17582 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. ...[citește_toată_știrea]

6 Martie 2012, 18:38
(8054 vizualizări - 0 comentarii)


Demonstrație Aikido la Slobozia

Eveniment sportiv sîmbătă, 10 martie a.c., la Slobozia. Asociația Cultural-Educativ-Sportivă «A-Z Men Sana Expert» organizează o demonstrație de arte marțiale, susținută de Școala de Aikido. Scopul evenimetului ...[citește_toată_știrea]

6 Martie 2012, 18:25
(15453 vizualizări - 0 comentarii)


A încercat să fure poarta metalică de la fostul sediu al Primăriei din Țăndărei

Pentru a scoate un ban de buzunar, un bărbat de 44 ani, din Țăndărei, a găsit o metodă inedită. El a furat poarta de la intratrea în curtea fostei Primării din Țăndărei, pe care a vrut să o vîndă la un ...[citește_toată_știrea]

6 Martie 2012, 18:23
(12790 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Șoferi certați cu legea, sancționați de polițiști

Un bărbat de 42 ani, din Slobozia, și un altul de 43 ani, din Făcăeni, ambii conducători auto, au fost amendați de patrulele de poliție care i-au tras pe dreapta, în cursul zilei de luni, 5 martie a.c. ...[citește_toată_știrea]

6 Martie 2012, 18:22
(10277 vizualizări - 0 comentarii)


Străzile din Urziceni, împînzite de polițiști

Oamenii legii din Urziceni au desfășurat luni, 5 martie a.c., o acțiune de amploare pe străzile municipului pentru a preveni faptele antisociale și violența stradală. În urma acțiunii, polițiștii au legitimat ...[citește_toată_știrea]

6 Martie 2012, 18:21
(11491 vizualizări - 0 comentarii)


Broșteni: A dat cu spatele și a izbit un alt vehicul. Mașina proiectată pe contrasens a lovit un bărbat și un copilaș de 2 ani!

Duminică, 4 martie a.c., în jurul orei 13,00, în localitatea Broșteni s-a produs un accident de circulație în urma căruia două persoane au fost rănite. Potrivit cercetărilor polițiștilor, s-a stabilit că ...[citește_toată_știrea]

5 Martie 2012, 14:19
(12224 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: Au furat țigările din magazin

Poliția Țăndărei a fost sesizată vineri, 2 martie a.c., cu privire la faptul că patru persoane necunoscute au pătruns în incinta unei firme și, profitînd de neatenția gestionarei, au sustras 40 pachete ...[citește_toată_știrea]

5 Martie 2012, 13:39
(13660 vizualizări - 2 comentarii)


Poliția Rutieră Ialomița: Amenzi de peste 61000 lei. 6 șoferi au rămas fără permise!

În acest sfîrșit de săptămînă, 2-4 martie a.c., polițiștii Serviciului Rutier au continuat acțiunile desfășurate pentru prevenirea evenimentelor rutiere, precum și pentru conștientizarea conducătorilor ...[citește_toată_știrea]

5 Martie 2012, 13:36
(8706 vizualizări - 1 comentariu)


Țăndărei: Reținut de polițiști pentru furt de electronice

Efective ale Poliției Țăndărei au reținut pe bază de ordonanță de reținere pentru 24 de ore, un tînăr de 22 ani, din satul Oituz-Constanța, pentru comiterea infracțiunii de furt calificat, care a fost introdus ...[citește_toată_știrea]

5 Martie 2012, 13:34
(11590 vizualizări - 3 comentarii)


Slobozia: Pistol deținut fără drept, ridicat în vederea confiscării de polițiști

Un bărbat de 35 ani, din Slobozia, care deținea fără drept un pistol cu aer comprimat, calibru 4,5 mm și o cutie cu 258 diaboluri calibru 4,5 mm a fost depistat vineri, 2 martie a.c., de către efectivele ...[citește_toată_știrea]

5 Martie 2012, 13:26
(10015 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: A accidentat-o pe trecerea de pietoni!

Duminică, 4 martie a.c., în jurul orei 15,30, Poliția Țăndărei a fost sesizată despre faptul că pe raza orașului s-a produs un accident de circulație soldat cu rănirea unei persoane. Din cercetări s-a stabilit ...[citește_toată_știrea]

5 Martie 2012, 13:25
(10437 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: I-a expirat permisul pentru arme. Poliția a decis ridicarea acestora!

Vineri, 2 martie a.c., efectivele Serviciului Arme, Explozivi și Substanțe Periculoase au depistat un bărbat de 68 ani, din Fetești, care deținea fără drept o armă de vînătoare cu alice, calibru 16/2 și ...[citește_toată_știrea]

5 Martie 2012, 13:23
(11637 vizualizări - 0 comentarii)


Secția Poliție Rurală Grivița: Acțiune preventivă pe raza comunelor arondate

În cursul nopții de 3/4 martie a.c., în intervalul orar 23,00-4,00, efectivele Secției Poliție Rurală Grivița în colaborare cu cadre ale Inspectoratului Județean de Jandarmi Ialomița au acționat pe linia ...[citește_toată_știrea]

5 Martie 2012, 13:21
(13311 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: Prins cu ulei combestibil de furat în portbagaj

Duminică, 4 martie a.c., o patrulă de siguranță publică din cadrul Poliției Țăndărei a oprit pentru control un autoturism condus de un bărbat, de 35 ani. În urma controlului efectuat în interiorul portbagajului ...[citește_toată_știrea]

5 Martie 2012, 13:08
(9066 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Beți sau cu permisele suspendate, la volan

Sîmbătă, 3 martie a.c., în jurul orei 1,30, polițiști din cadrul Serviciului Rutier au identificat pe raza municipiului Slobozia un autoturism condus de un tînăr,de 27 ani, din orașul Amara. Întrucît șoferul ...[citește_toată_știrea]

5 Martie 2012, 13:07
(12126 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: La furat de fier vechi

O echipă mixtă de siguranță publică polițist-jandarm a identificat în noaptea de sîmbătă spre duminică, 3/4 martie a.c., în jurul orei 23.30, un autoturism ce se deplasa pe strada Reginei, din Urziceni ...[citește_toată_știrea]

5 Martie 2012, 13:06
(14217 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Prinși la tăiat de copaci

Sîmbătă, 3 martie a.c., polițiști din cadrul Secției Rurală Ion Roată au fost sesizați de către un bărbat de 48 ani, din comuna Valea Măcrișului, despre faptul că mai multe persoane taie un plop de pe aliniamentul ...[citește_toată_știrea]

5 Martie 2012, 13:04
(13216 vizualizări - 0 comentarii)


Manasia: Incendiu la un centru de colectare lapte

În dimineața zilei de sîmbătă, 3 martie a.c., în jurul orei 3,30, în urma unui scurtcircuit produs la instalația electrică, un centru de colectare lapte de pe raza localității Manasia a fost cuprins de ...[citește_toată_știrea]

5 Martie 2012, 12:09
(12235 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Manasia incendiu


Slobozia: A intrat în curtea unui localnic și a furat ce a găsit

Polițiștii cercetează un tînăr slobozean, de 33 ani, sub aspectul săvîrșirii infracțiunii de furt calificat. Acesta, în noaptea de 1/2 martie a.c. a pătruns în curtea locuinței unui bărbat în vîrstă de ...[citește_toată_știrea]

5 Martie 2012, 12:03
(9394 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia furt


Ialomița: Florari amendați de 1 Martie

Polițiștii de Investigarea Fraudelor au organizat joi, 1 martie, o acțiune pe linia prevenirii și combaterii evaziunii fiscale și a ilegalităților ce se comit în domeniul comercializării florilor. Astfel ...[citește_toată_știrea]

2 Martie 2012, 18:32
(15407 vizualizări - 1 comentariu)


Ialomița: Mașină furată din Ungaria, găsită

Un tînăr de 20 ani a fost prins joi, 1 martie 2012, de polițiștii Serviciului de Investigații Criminale, Compartimentul Trafic și Furturi Auto în timp ce conducea un autoturism de lux care figura urmărit ...[citește_toată_știrea]

2 Martie 2012, 18:32
(12865 vizualizări - 0 comentarii)


Ion Roată: Patroană acuzată de evaziune fiscală

Evaziune fiscală la Ion Roată. Administratorul unei firme din Ion Roată s-a ales cu dosar penal după ce polițiștii de investigarea fraudelor din Urziceni l-au acuzat de evaziune fiscală. Pe scurt, administratorul ...[citește_toată_știrea]

2 Martie 2012, 18:30
(11264 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Amenzi ale Poliției

Peste 90 de persoane au fost legitimitate joi, 1 martie, în cadrul unor acțiuni desfășurate de polițiștii ialomițeni la Slobozia și Fetești. De asemenea, în cadrul activităților au fost verificate și 1 ...[citește_toată_știrea]

2 Martie 2012, 18:29
(11823 vizualizări - 0 comentarii)


Razie a angajaților de la Penitenciarul Slobozia în închisoarea de la Galați

Peste 32 de lucrători ai Penitenciarului Slobozia au luat parte joi, 1 martie a.c., la o acțiune de amploare desfășurată în spațiile de detenție ale închisorii din Galați. La aceeași acțiune au participat ...[citește_toată_știrea]

1 Martie 2012, 16:59
(11656 vizualizări - 1 comentariu)


Urziceni: Suprins la volanul unui autobuz neînmatriculat

Miercuri, 29 februarie, la Urziceni, un localnic de 63 ani a fost prins în timp ce se afla la volanul unui autobuz, autovehicul ce nu era înmatriculat. Pe numele conducătorului auto a fost întocmit dosar ...[citește_toată_știrea]

1 Martie 2012, 15:04
(9100 vizualizări - 0 comentarii)


Broșteni: Prinși la furat lemne

Opt persoane, cu vîrste cuprinse între 23 și 59 ani, toți din Ion Roată, au fost prinși miercuri, 29 februarie, de polițiști, în timp ce furau material lemnos cu ajutorul unor căruțe. Hoții au fost prinși ...[citește_toată_știrea]

1 Martie 2012, 15:03
(12438 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Broșteni furt lemne


Fetești: Infractor încarcerat

Un tînăr de 29 ani, din Fetești, a fost prins de polițiștii din localitate și încarcerat. Pe numele individului Judecătoria Fetești a emis un mandat de executare a pedepsei cu închisoarea pentru furt calificat ...[citește_toată_știrea]

1 Martie 2012, 15:02
(14432 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: Doar 48 locuri de muncă vacante

Potrivit datelor statistice ale Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița, la nivelul județului, miercuri, 29 februarie 2012, sînt disponibile doar 48 locuri de muncă. Cele mai multe posturi ...[citește_toată_știrea]

29 Februarie 2012, 17:27
(12236 vizualizări - 1 comentariu)


Ultimele comentarii
Carmen în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Gigel în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! mdrag20 în Irigațiile pe 36000 de hectare în Ialomița, afectate de o decizie a CFR pentru protejarea unui pod feroviar în Brăila Gigi gunoierul în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Corcodel de la DUMITRESTI în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia casă Slobozia Nouă în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 închiriere apartament 3 camere Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 om de rand în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! laurentiu în «Beach Party» săptămânal pe Plaja Zorilor Răduță Aurelian-Constantin în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia @ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final soluția e simplă în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Fa Marileno în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Maria în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Nelu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Vasile în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Ionut în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Mihai în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...