Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

ANIF Ialomița are un nou șef

ANIF Ialomița are un nou șef

Începând de luni, 9 august a.c., Filiala Teritorială de Îmbunătățiri Funciare Ialomița (ANIF Ialomița) are o nouă conducere. Este vorba despre Sorin Lache, director adjunct în cadrul instituției. Acesta a preluat funcția după ce interimatul lui Sorin Fuerea a expirat. Nemulțumiți de managementul lui Sorin Fuerea, oficialii Agenției Naționale de Îmbunătățiri Funciare au decis să nu-i mai prelungească mandatul. Mai mult, acesta a părăsit instituția fără a-i fi acordată o funcție de execuție. Sorin Lache este angajat la Filiala Teritorială de Îmbunătățiri Fun­ciare Ialomița din anul 2017. Acesta a coordonat activitatea privind lucrările de reabilitare a stației de repompare din zona localității ... [citește_tot_articolul]

10 August 2021, 19:50 (5484 vizualizări - 6 comentarii)

EVENIMENT

Camera de Conturi Ialomița sesizează «dispariția» recoltelor obținute de Penitenciarul Slobozia

Camera de Conturi Ialomița sesizează «dispariția» recoltelor obținute de Penitenciarul Slobozia

Un raport al Camerei de Conturi Ialomița scoate în evidență maniera ilegală în care Penitenciarul Slobozia gestionează terenurile agricole pe care le adminis­trează. În urma unei misiuni de audit, rea­lizată în primăvara acestui an, reprezentanții Camerei de Conturi Ialomița au constatat mai multe neconcordanțe în privința modalității în care au fost raportate producțiile recoltate de pe aceste suprafețe. Deficiențele au vizat abateri cu privire la modul în care Penitenciarul Slobozia a realizat comisiile de inventariere, monito­rizare și declarare a recoltelor, în anul 2017. În documentele oferite auditorilor ialomițeni, oficialii Penitenciarului Slobozia au precizat că o parte din producțiile... [citește_tot_articolul]

10 August 2021, 13:10 (5794 vizualizări - 14 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Focar de Pestă Porcină Africană într-o fermă din Urziceni

Focar de Pestă Porcină Africană într-o fermă din Urziceni

Autoritățile din Ialomița sunt în alertă din cauza creșterii numărului focarelor de Pestă Porcină Africană. Cel mai grav afectată este zona de Vest a județului. La Urziceni au fost descoperite animale bolnave în incinta unei ferme de îngrășare a porcilor. În perioada următoare, 1861 de porci din cadrul societății vor fi uciși în scop preventiv, informează Direcția Sanitară Veterinară și pentru Siguranța Alimentelor Ialomița.

81 de focare active în Ialomița În momentul de față, în Ialomița există 81 de focare de Pestă Porcină Africană. Cel mai mare focar a fost identificat în incinta... [citește_tot_articolul]

9 August 2021, 20:05 (4322 vizualizări - 2 comentarii)

EVENIMENT

Primăriile din Ialomița administrează «neconform» pajiștile județului

Control al Prefecturii Ialomița

Primăriile din Ialomița administrează «neconform» pajiștile județului

La finalul lunii iulie 2021, Prefectura Ialomița a încheiat cea de-a doua fază a controlului privind modul de admi­nistrare a pajiștilor de către primăriile din județ. Inițial, verificarea a vizat doar 16 administrații locale, fiind extinsă ulterior și la nivelul celorlalte 50. Ca și în prima etapă, și de această dată au fost descoperite «neconformități» în privința exploatării pășunilor. Problemele majore sunt reprezentate de transformarea pajiștilor în terenuri arabile sau utilizarea acestora pentru depo­zitarea ilegală de deșeuri. Scopul pentru care acestor suprafețe le-a fost schimbată categoria de folosință a fost acela de a încasa subvențiile oferite de APIA. Concluziile primului control... [citește_tot_articolul]

9 August 2021, 14:40 (4994 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Falimentul Chemgas aduce Primăriei Slobozia 10 milioane de lei

Falimentul Chemgas aduce Primăriei Slobozia 10 milioane de lei

Conform planului de distribuire a sumelor creditorilor Chemgas Holding Corporation, Primăria Slobozia urmează să primească aproximativ 10 milioane de lei. Această sumă este compusă atât din restanțele pe care firma falimentară le-a înregistrat către bugetul local al Sloboziei, cât și din redirecționarea a 63% din impozitul pe venit datorat de către Chemgas Holding Corporation Administrației Județene a Finanțelor Publice Ialomița. Cel mai probabil, sumele vor intra în conturile administrației locale spre sfârșitul anului în curs. Reamintim că, în această primăvară, bunurile aparținând Chemgas Holding Corporation au fost vândute de către lichidatorul Expert Insolvență cu 124 milioane de lei.
... [citește_tot_articolul]

9 August 2021, 11:10 (4155 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Slobozia: Parcare deteriorată din cauza unei patiserii

Slobozia: Parcare deteriorată din cauza unei patiserii

Locatarii blocului U16 din Slobozia reclamă că parcarea aferentă blocului a devenit impracticabilă din cauza unui șanț apărut ca urmare a racordării unei patiserii la rețeaua de canalizare. Conform reglementărilor legale, spațiul public afectat de lucrările edilitare trebuie readus la stadiul inițial.

Faptele așa cum au fost Locatarii imobilului U16 din Slobozia au sesizat problema șanțului din parcarea blocului în urmă cu două săptămâni. Șanțul a apărut ca urmare a racordării unei patiserii la rețeaua de canalizare. Șanțul  traversează parcarea, îngreunând «viața» proprietarilor... [citește_tot_articolul]

8 August 2021, 12:20 (6493 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Direcția de Asistență Socială a Primăriei Slobozia oferă sprijin bătrânilor singuri din oraș

Direcția de Asistență Socială a Primăriei Slobozia oferă sprijin bătrânilor singuri din oraș

O statistică oficială a Direcției de Asistență Socială a Primăriei Slobozia arată faptul că la nivelul ora­șului există 300 de bătrâni care trăiesc singuri. Abandonați de rude și de apro­piați, oamenii sunt sprijiniți de angajații instituției. «Facem tot ce putem pentru a fi alături de acești oameni... Suntem singurul lor sprijin!» susține Daniela Dragu, șef serviciu în cadrul Direcției de Asistență Socială a Primăriei Slobozia.

Sprijin pentru bătrânii singuri În Slobozia trăiesc aproximativ 4500 de vârstnici. 300 dintre ei sunt fără sprijin și trebuie să poarte singuri povarea... [citește_tot_articolul]

7 August 2021, 13:50 (7123 vizualizări - 2 comentarii)

EVENIMENT

Revoltă în Parcul Industrial IMM Slobozia

Cea mai mare taxă de administrare din țară

Revoltă în Parcul Industrial IMM Slobozia

Concesionarii din Parcul Industrial IMM Slobozia sunt obligați să plătească o taxă de administrare cu 60% mai mare începând cu luna august a anului curent. Decizia a fost adoptată în Adunarea Generală a Acționarilor SC Platforma Industrială IMM Slobozia SRL din iunie 2021. Decizia este considerată ilegală de către concesionari, iar aceștia amenință că vor acționa firma Primăriei Slobozia în instanță. Primarul Dragoș Soare susține că taxa va fi readusă la stadiul anterior, iar sprijinul directorului Parcului IMM Slobozia va fi retras.

Un Parc prost gestionat În data de 22 iunie 2021... [citește_tot_articolul]

6 August 2021, 20:20 (7337 vizualizări - 10 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Se lucrează la «Orășelul Copiilor»!

Primul din cele 11 proiecte europene de la Slobozia

Se lucrează la «Orășelul Copiilor»!

Unul dintre cele 11 proiecte de investiții care urmează a fi implementate la Slobozia vizează «regenerarea spațiului urban zona Orășelul Copiilor». Lucrările au început în urmă cu două saptămâni, iar valoarea proiectului este de 4,5 milioane de lei. Deși este singurul proiect care a intrat în execuție, termenul de finalizare al lui a fost aprilie 2021.

A început «balul» investițiilor Investiția în «regenerarea spațiului urban zona Orășelul Copiilor» ar fi trebuit demarată, conform termenului de implementare, în luna martie a anului 2020, pentru ca... [citește_tot_articolul]

6 August 2021, 15:50 (5041 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Administrația din Amara are soluții pentru potabilizarea apei

Administrația din Amara are soluții pentru potabilizarea apei

Locuitorii din Amara reclamă faptul că apa care le este furnizată «are gust de rugină și este tulbure». Administrația locală susține că a identificat solițiile și că problema va fi rezolvată până la sfârșitul anului.

Investiții fără rezultat La Amara, problema furnizării apei este dublată de cea a calității acesteia. Situația de fapt este confirmată oficial de mai mulți ani... În 2017, Institutul Național de Sănătate Publică din București atrăgea atenția că apa din Amara are grave probleme de potabilitate. În urma unor analize amănunțite, experții din Capitală au explicat într... [citește_tot_articolul]

6 August 2021, 11:10 (4686 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

50 de focare de Pestă Porcină Africană în 3 localități din Ialomița

50 de focare de Pestă Porcină Africană în 3 localități din Ialomița

Pesta Porcină Africană creează noi probleme la nivelul județului Ialomița. În urmă cu o săptămână, la nivelul jude­țului Ialomița, au fost identificate 50 de focare de boală în localitățile Armășești, Nenișori și Malul Roșu. Oficialii Prefecturii Ialomița au dispus uciderea preventivă a tuturor exemplarelor de porci din aceste localități. Aproximativ 1000 de animale au fost sacrificate.

Măsuri pentru limitarea răspândirii virusului Decizia privind sacrificarea porcilor din cele 3 localități ialomițene unde au fost identificate cele 50 de focare de Pestă Porcină Africană a fost luată... [citește_tot_articolul]

5 August 2021, 15:20 (7110 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Am văzut-o și pe-asta: Ambruș a fost detașat la Poliția Locală Slobozia!

Am văzut-o și pe-asta: Ambruș a fost detașat la Poliția Locală Slobozia!

bonus: Slobozia are din nou arhitect-șef!

Șeful Serviciului Urbanism din cadrul Primăriei Slobozia a fost detașat la Poliția Locală. Conform legii, detașarea se face pe o perioadă de maxim 6 luni. Alexandru Ambruș este al treilea șef de serviciu, după Emilian Barbu și Gina Palantin, care sunt «îndepărtați» din aparatul administrativ al primarului Dragoș Soare. 

Greu, dar se poate După 6 luni de la primele declarații pe această temă, primarul Dragoș Soare reușește să obțină «îndepărtarea» din funcții a șefilor de departamente «care refuză să lucreze alături de noua administrație». Conform informațiilor oficiale... [citește_tot_articolul]

5 August 2021, 11:05 (20032 vizualizări - 20 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Clean Tech Internațional, sursă permanentă de poluare

Clean Tech Internațional, sursă permanentă de poluare

La un an de asumarea «pla­nului de gestionare a mi­rosurilor», Clean Tech Internațional SRL continuă să polueze sistematic zona Ciulnița-Slobozia. Autoritățile din Slobozia cer firmei să dispună «măsuri urgente de prevenție» până la începutul lunii august 2021. Reprezentanții firmei din Ciulnița susțin că disconfortul olfactiv are drept cauză «căderile de tensiune». Conform Autorizației Integrate de Mediu revizuite în 6 iulie 2020, Clean Tech Internațional SRL este obligată să-și întrerupă ac­tivitatea «în cazul în care vântul bate către localități». Surse administrative susțin că firma procesează cantități de materii prime de două ori mai mari decât cele raportate oficial.

Un coșmar fără sfârșit... [citește_tot_articolul]

4 August 2021, 13:40 (7558 vizualizări - 13 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

15 ani de administrație împotriva interesului public

Primarul Sloboziei, Dragoș Soare face bilanțul

15 ani de administrație împotriva interesului public

bonus: Noua organigramă, din nou amânată

Primarul Sloboziei, Dragoș Soare, a organizat vineri, 30 iulie a.c., o conferință de presă în care a făcut bilanțul ultimilor 15 ani de administrație. Conform declarațiilor sale, Slobozia are nevoie de aproximativ 1,5 milioane de euro pentru a asigura cofinanțarea celor 11 proiecte europene aflate în derulare, iar locuitorii orașului nu vor beneficia de apă potabilă până în 2022. Însă cea mai surprinzătoare declarație rămâne cea legată de modul în care administrațiile precedente și-au îndeplinit misiunea administrativă încredințată de comunitate. «Administrațiile Ionașcu, Stoica și Mocioniu au vândut orașul pe 3 arginți!» a declarat Dragoș Soare înainte de a oferi detalii.

... [citește_tot_articolul]

3 August 2021, 21:10 (8958 vizualizări - 20 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

O mamă și-a lăsat copilul în grija «concubinului» în vârstă de 15 ani

Se întâmplă la Slobozia

O mamă și-a lăsat copilul în grija «concubinului» în vârstă de 15 ani

Reprezentanții Direcției Generale de Asistență Socială și Protecția Copilului Ialomița au dispus includerea în sistemul social de protecție în cazul unui copil de 2 ani. Abandonat de mama sa, «fugită» în străinătate, băiatul a fost lăsat în grija «concubinului» acesteia, un adolescent de 15 ani. Cazul a intrat în atenția DGASPC Ialomița în urma unor sesizări pe care instituția le-a primit din partea apropiaților mamei. Pentru a-l putea prelua pe micuț, asistenții sociali au avut nevoie de intervenția polițiștilor și jandarmilor. Nu este primul caz de acest gen petrecut în Ialomița, în ultimul an instituția incluzând în programele specia­lizate proprii peste 30 de minori.

Transferat în județul Călărași... [citește_tot_articolul]

3 August 2021, 13:40 (4505 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița are 45 de elevi premianți la Olimpiadele și Concursurile Școlare Naționale

Ialomița are 45 de elevi premianți la Olimpiadele și Concursurile Școlare Naționale

În ciuda problemelor generate de pandemia de COVID-19, elevii din Ialomița au reușit să obțină rezultate deosebite la Olimpiadele și Concursurile Școlare Naționale la care au participat. Din cei peste 100 de participanți care au reprezentat județul la fazele naționale ale acestor întreceri școlare, 45 au reușit să urce pe po­dium. Cele mai multe premii au reușit să obțină Școala Gimnazială nr. 3 Slobozia și Colegiul Național «Mihai Viteazul» Slobozia.

Eforturi răsplătite Potrivit datelor oficiale ale Inspectoratului Școlar Județean Ialomița, anul acesta, la fazele naționale ale Olimpiadelor... [citește_tot_articolul]

2 August 2021, 15:20 (8867 vizualizări - 11 comentarii)

EVENIMENT

Primăria Slobozia plătește 1,3 milioane de lei pentru lucrări nefinalizate

Campusul Liceului de Arte, 15 ani de așteptare

Primăria Slobozia plătește 1,3 milioane de lei pentru lucrări nefinalizate

Instanța obligă Primăria Slobozia la plata a 1,3 milioane de lei pentru lucrările executate în perioada 2009-2014 la Campusul Școlar al Liceului de Arte din Slobozia. Investiția a demarat în 2018 și nu a fost finalizată nici până la acest moment. Constrif SA, firma care a câștigat procesul, s-a retras din proiect în 2014, blocând astfel o finanțare de 29 milioane de lei derulată cu ajutorul ADR Sud Muntenia prin Programul Operațional Regional 2007-2013.

Moștenirea administrațiilor Ionașcu, Stoica și Mocioniu
Primăria Slobozia este obligată să plătească 1,3 milioane de lei către... [citește_tot_articolul]

2 August 2021, 10:55 (5682 vizualizări - 5 comentarii)

EVENIMENT

«Clacă» pentru curățenie la Grădina de Vară din Amara

Festivalul «Trofeul Tinereții» Amara 2021

«Clacă» pentru curățenie la Grădina de Vară din Amara

Sâmbătă, 24 iulie 2021, Primăria Amara a organizat o acțiune de voluntariat pentru curățarea zonei din jurul Grădinii de Vară din Amara. La acțiune au participat angajații Primăriei Amara, alături de primarul Alin Sandu.

Nici week-end-ul nu e de ajuns Administrația din Amara se pregătește de Festival. Anunțat pentru luna septembrie, acesta va fi organizat în imediata vecinătate a Grădinii de Vară din Amara. Pentru ca Festivalul să se desfășoare în condiții optime, primarul Alin Sandu și-a invitat angajații la o «clacă» pentru curățenie de week-end. La acțiune au participat aproximativ... [citește_tot_articolul]

1 August 2021, 16:05 (3885 vizualizări - 4 comentarii)

EVENIMENT

Polițiștii Serviciului Rutier Ialomița, în acțiune pe străzile Sloboziei

Sâmbătă, 31 iulie a.c., polițiștii Serviciului Rutier Ialomița au desfășurat o amplă acțiune pe străzile din Slobozia, cu scopul prevenirii accidentelor rutiere. În vizorul oamenilor legii au fost șoferii care s-au urcat la volan în stare de ebrietate sau au consumat substanțe psihoactive.

Dosar penal pentru conducere în stare de ebrietate
În primele minute de la debutul acțiunii, un tânăr de aproximativ 25 de ani a fost identificat la volan conducând sub influența băuturilor alcoolice. Testat cu aparatul Drager, acesta avea o alcoolemie de 0,58 mg/l alcool pur în aerul expirat... [citește_tot_articolul]

31 Iulie 2021, 23:40 (5996 vizualizări - 9 comentarii)

EVENIMENT

Ucis lângă o stână din Mărculești

Ucis lângă o stână din Mărculești

Procurorii Parchetului de pe lângă Tribunalul Ialomița au solicitat magistraților Tribunalului Ialomița arestarea preventivă pentru 30 de zile într-un dosar privind fapte de «omor». Inculpatul este suspectat de faptul că a lovit un cunoscut, lăsându-l fără suflare. Faptele s-au petrecut lângă o stână de pe raza localității Mărculești. Cercetările în acest caz continuă.

30 de zile de arest preventiv Surse judiciare precizează faptul că inculpatul reținut de judecătorii Tribunalului Ialomița avea un conflict mai vechi cu persoana pe care a ucis-o. Ambii erau ciobani la o stână aflată... [citește_tot_articolul]

30 Iulie 2021, 19:05 (12895 vizualizări - 21 comentarii)

28 Iun 2026
273 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Polițiștii ialomițeni atrag atenția asupra înșelăciunilor

Pentru a preîntâmpina comiterea unor fapte de înșelăciune prin metoda distragerii atenției, polițiștii ialomițeni atrag atenția cu privire la modul de operare folosit de infractori și recomandă cetățenilor ...[citește_toată_știrea]

20 Septembrie 2021, 16:25
(2946 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 45 de noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Duminică, 19 septembrie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 11358, fiind înregistrate 45 de noi cazuri ...[citește_toată_știrea]

19 Septembrie 2021, 16:50
(6032 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 38 de noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Sâmbătă, 18 septembrie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 11313, fiind înregistrate 38 de noi cazuri ...[citește_toată_știrea]

18 Septembrie 2021, 17:05
(3946 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 75 de noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Vineri, 17 septembrie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 11275, fiind înregistrate 75 de noi cazuri ...[citește_toată_știrea]

17 Septembrie 2021, 16:30
(5037 vizualizări - 0 comentarii)


Tânără din Fetești, amendată că nu a respectat măsura izolării la domiciliu

Joi, 16 septembrie a.c., au continuat acțiunile desfășurate de polițiștii ialomițeni în contextul situației epidemiologice provocate de virusul SARS-CoV-2. O tânără de 22 de ani, din Fetești, a fost depistată ...[citește_toată_știrea]

17 Septembrie 2021, 14:15
(13277 vizualizări - 1 comentariu)


Beat și fără permis, la volan pe străzile din Urziceni

În noaptea de joi spre vineri, 16/17 septembrie a.c., în jurul orei 1,00, polițiștii din Urziceni au oprit pentru control, pe strada Transilvaniei, un autoturism  condus de un bărbat în vârstă de ...[citește_toată_știrea]

17 Septembrie 2021, 13:55
(4963 vizualizări - 1 comentariu)


Ialomița, ianuarie-august 2021: 27 de accidente grave, 18 persoane decedate, 19 răniți

În perioada 16-22 septembrie a.c., la nivelul județului Ialomița, polițiștii rutieri vor acționa în cadrul Proiectului Național «ROADPOL-Safety Days», pentru reducerea numărului accidentelor rutiere și ...[citește_toată_știrea]

17 Septembrie 2021, 13:40
(1748 vizualizări - 1 comentariu)


AJFP Ialomița: Încasări la bugetul consolidat de 751,28 milioane de lei în primele 8 luni din 2021

Printr-un comunicat de presă, Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița precizează că la bugetul consolidat, în perioada ianuarie-august 2021, s-au încasat venituri în sumă totală de 751,28 ...[citește_toată_știrea]

17 Septembrie 2021, 12:55
(2594 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Opt bărbați, reținuți pentru fapte de «furt»

În ziua de miercuri, 15 septembrie a.c., polițiștii ialomițeni au pus în executare 21 mandate de percheziție domiciliară, ce au vizat documentarea activității infracționale a unor persoane bănuite de săvârșirea ...[citește_toată_știrea]

16 Septembrie 2021, 18:10
(2430 vizualizări - 1 comentariu)


AJFP Ialomița: Joi, 30 septembrie 2021, termen limită pentru depunerea Formularul 394

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița reamintește contribuabililor că joi, 30 septembrie 2021, este termenul limită de depunere a «Declarației informative privind livrările/prestările și ...[citește_toată_știrea]

16 Septembrie 2021, 17:55
(5529 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 22 noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Joi, 16 septembrie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 11200, fiind înregistrate 22 noi cazuri față de ...[citește_toată_știrea]

16 Septembrie 2021, 16:50
(1663 vizualizări - 0 comentarii)


Episcopia Sloboziei și Călărașilor: 18/19 septembrie 2021, Sfințirea Mare a Bisericii Mânăstirii Hagieni

Episcopia Sloboziei și Călărașilor: 18/19 septembrie 2021, Sfințirea Mare a Bisericii Mânăstirii Hagieni

În zilele de sâmbătă și duminică, 18 și 19 septembrie 2021, se va săvârși slujba de târnosire (sfințire) a Bisericii Mânăstirii Hagieni cu hramul «Sfântul Ierarh Nicolae» . La eveniment vor fi prezenți ...[citește_toată_știrea]

16 Septembrie 2021, 13:20
(8463 vizualizări - 1 comentariu)


AJFP Ialomița: 53,013 milioane de lei, obligații suplimentare de plată stabilite ca urmare a controalelor

Activitatea de Inspecție Fiscală din cadrul AJFP Ialomita a efectuat, în luna august 2021, controale la contribuabili persoane fizice și juridice. Astfel, au fost finalizate 20 de inspecții fiscale, 12 ...[citește_toată_știrea]

15 Septembrie 2021, 16:45
(7206 vizualizări - 4 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 40 de noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Miercuri, 15 septembrie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 11178, fiind înregistrate 40 de noi cazuri ...[citește_toată_știrea]

15 Septembrie 2021, 16:40
(2461 vizualizări - 0 comentarii)


Percheziții la Borănești, Coșereni, Gârbovi, Amara și Ciulnița. Hoții, în vizor!

În dimineața zilei de miercuri, 15 septembrie 2021, polițiștii ialomițeni au descins la locuințele a 21 de persoane bănuite de comiterea mai multor furturi din societăți comerciale. 10 persoane au fost ...[citește_toată_știrea]

15 Septembrie 2021, 13:55
(4181 vizualizări - 1 comentariu)


IPJ Ialomița: Controale la societățile comerciale din zona unităților școlare

Magazinele din curtea școlilor și din zonele adiacente acestora au fost verificate de polițiștii ialomițeni, în vederea prevenirii și combaterii comercializării ilegale de mărfuri alimentare, băuturi alcoolice ...[citește_toată_știrea]

15 Septembrie 2021, 13:45
(4589 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Expoziția «De la brazdă la cuptor» la Muzeul Național al Agriculturii

La Muzeul Național al Agriculturii din Slobozia se va deschide vineri, 17 septembrie 2021, orele 10,00, expoziția «De la brazdă la cuptor», care prezintă principalele etape ale drumului pâinii, începând ...[citește_toată_știrea]

15 Septembrie 2021, 13:35
(3498 vizualizări - 0 comentarii)


ISU Ialomița: Incendii de vegetație uscată și miriști de porumb

ISU Ialomița: Incendii de vegetație uscată și miriști de porumb

Marți, 14 septembrie a.c., în jurul orelor 15,00, pompierii din Țăndărei au fost solicitați să intervină pentru stingerea unui incendiu de vegetație uscată, produs pe un teren viran pe raza comunei Mihail ...[citește_toată_știrea]

15 Septembrie 2021, 12:35
(3163 vizualizări - 0 comentarii)


APIA a demarat plata ajutorului de stat în sectorul bovin

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură (APIA) informează că începând de miercuri, 15 septembrie 2021, demarează autorizarea la plată a ajutorului de stat pentru susținerea activității crescătorilor ...[citește_toată_știrea]

15 Septembrie 2021, 12:10
(6510 vizualizări - 0 comentarii)


Poliția ialomițeană caută ajutor de șef de post. 14 funcții, scoase la concurs!

Inspectoratul de Poliție al Județului Ialomița scoate la concurs 14 posturi de ajutor șef de post, prin încadrare directă din sursă externă, în scopul reducerii deficitului de personal. Înscrierile se fac ...[citește_toată_știrea]

14 Septembrie 2021, 18:20
(9373 vizualizări - 2 comentarii)


IPJ Ialomița: Acțiuni preventive ale polițiștilor

În ultimele 24 de ore, polițiștii au intervenit la 70 de evenimente, din care 66 sesizate pe numărul unic pentru apeluri de urgență 112, au constatat 22 de infracțiuni și au aplicat 185 de sancțiuni contravenționale ...[citește_toată_știrea]

14 Septembrie 2021, 18:10
(2782 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 26 de noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Marți, 14 septembrie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 11138, fiind înregistrate 26 de noi cazuri față ...[citește_toată_știrea]

14 Septembrie 2021, 16:50
(6654 vizualizări - 0 comentarii)


APIA: «Sprijin pentru prima împădurire și crearea de suprafețe împădurite»

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură (APIA) informează potențialii beneficiari că, în perioada 15 septembrie 2021-28 februarie 2022, se primesc cereri de sprijin pentru accesarea Schemei de ...[citește_toată_știrea]

14 Septembrie 2021, 13:40
(3632 vizualizări - 0 comentarii)


Protopopiatul Urziceni: Rechizite și îmbrăcăminte pentru elevii nevoiași

Protopopiatul Urziceni: Rechizite și îmbrăcăminte pentru elevii nevoiași

Protopopiatul Urziceni a continuat seria acțiunilor filantropice, oferind rechizite și îmbrăcăminte copiilor săraci din eparhie, cu ocazia debutului noului an școlar. 661 de elevi, cu posibilități materiale ...[citește_toată_știrea]

14 Septembrie 2021, 11:10
(3041 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Atenție, se întrerupe curentul!

În perioada 14-17 septembrie 2021, E-Distribuție Dobrogea anunță întreruperea alimentării cu energie electrică din cauza unor reparații la rețelele electrice. Aceste lucrări se vor desfășura în localitățile ...[citește_toată_știrea]

13 Septembrie 2021, 19:15
(4956 vizualizări - 0 comentarii)


Protopopiatul Slobozia: Beneficiarii «Clubului de vară», în excursie tematică la Galați

Protopopiatul Slobozia: Beneficiarii «Clubului de vară», în excursie tematică la Galați

Sâmbătă, 11 septembrie 2021, beneficiarii «Clubului de vară» desfășurat de Protopopiatul Slobozia în parteneriat cu Școala Gimnazială Bucu și Primăria Bucu au participat la excursia organizată în județul ...[citește_toată_știrea]

13 Septembrie 2021, 19:05
(4212 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: 30 septembrie 2021, termenul până la care mai pot fi depuse cereri de acordare a eșalonărilor la plată în formă simplificată

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița reamintește contribuabililor, persoanelor fizice și juridice, care au obligații de plată a căror scadență/termen de plată s-a împlinit după data declarării ...[citește_toată_știrea]

13 Septembrie 2021, 17:50
(3739 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 17 noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Luni, 13 septembrie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 11112, fiind înregistrate 17 noi cazuri față ...[citește_toată_știrea]

13 Septembrie 2021, 16:45
(1739 vizualizări - 0 comentarii)


Service-urile auto, în vizorul ITM Ialomița

În perioada 6-8 septembrie 2021 s-a desfășurat Campania Națională pentru identificarea cazurilor de muncă nedeclarată la angajatorii care își desfășoară activitatea în domeniul «întreținerea și repararea ...[citește_toată_știrea]

13 Septembrie 2021, 16:25
(7115 vizualizări - 0 comentarii)


ISU Ialomița: 18 incendii produse în mai multe localități

ISU Ialomița: 18 incendii produse în mai multe localități

Sâmbătă, 11 septembrie a.c., pompierii din Fetești au fost solicitați să intervină la un incendiu izbucnit la o anexă gospodărească a unui cetățean din Fetești. La sosirea forțelor de intervenție, incendiul ...[citește_toată_știrea]

13 Septembrie 2021, 14:50
(1522 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Carmen în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Gigel în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! mdrag20 în Irigațiile pe 36000 de hectare în Ialomița, afectate de o decizie a CFR pentru protejarea unui pod feroviar în Brăila Gigi gunoierul în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Corcodel de la DUMITRESTI în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia casă Slobozia Nouă în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 închiriere apartament 3 camere Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 om de rand în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! laurentiu în «Beach Party» săptămânal pe Plaja Zorilor Răduță Aurelian-Constantin în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia @ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final soluția e simplă în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Fa Marileno în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Maria în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Nelu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Vasile în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Ionut în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Mihai în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...