Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Centru de pregătire profesională pentru viitorii medici, la Spitalul Județean de Urgență Slobozia

Centru de pregătire profesională pentru viitorii medici, la Spitalul Județean de Urgență Slobozia

Problema lipsei medicilor specialiști este veche la Spitalul Județean de Urgență Slobozia, iar foștii manageri pare că s-au arătat prea puțin interesați să o rezolve. Actuala conducerea a instituției are în plan să aducă medici noi la Spitalul Slobozia printr-o decizie îndrăzneață. În colaborare cu profesorii universitari din București, oficialii Spitalului Județean de Urgență Slobozia vor să transforme unitatea medicală într-un Centru de pregătire pentru medicii rezidenți. La finalul rezidențiatului, proaspeții specialiști ar putea alege să profeseze în spitalul unde s-au format. Până când această idee va prinde contur cu adevărat, Spitalul Județean de Urgență Slobozia a scos la concurs 15 posturi... [citește_tot_articolul]

27 Iunie 2021, 12:05 (7248 vizualizări - 6 comentarii)

EVENIMENT

Festivalul «Trofeul Tinereții» se va desfășura în primul weekend din septembrie

Amara continuă tradiția

Festivalul «Trofeul Tinereții» se va desfășura în primul weekend din septembrie

Festivalul «Trofeul Tinereții» se va organiza anul acesta în primul weekend din luna septembrie, mai exact sâmbătă, 4 septembrie și duminică, 5 septembrie 2021. Anul trecut, evenimentul a fost anulat din cauza pandemiei de COVID-19. «Vom avea Festival la Amara anul acesta!» a confirmat Alin Sandu, primarul orașului Amara.

Muzica ușoară, din nou la Amara
Administrația locală a orașului Amara a dat startul pregătirilor pentru ediția din acest an a «Trofeului Tinereții». Dacă până înainte de pandemie Festi­valul se desfășura în primul weekend din luna august, anul acesta evenimentul... [citește_tot_articolul]

25 Iunie 2021, 17:20 (6351 vizualizări - 9 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Statuia lui Matei Basarab așteaptă de 20 de ani să ajungă la Slobozia

Statuia lui Matei Basarab așteaptă de 20 de ani să ajungă la Slobozia

O statuie care îl reprezintă pe domnitorul Matei Basarab a fost abandonată în curtea sculptorului care a realizat-o. Opera creată de artistul Gabriel Manole, din Perieți, a fost plătită de Primăria Slobozia cu 20 de ani în urmă, însă în toată această perioadă de timp autoritățile locale nu s-au arătat interesate să amplaseze sculptura în oraș. În prezent, administrația locală face demersuri pentru a prelua statuia din curtea sculptorului astfel încât să o expună public. Pentru acest demers este nevoie de avizul Comisiei Naționale a Monumentelor de For Public, ai cărei experți se opun amplasării în Piața Unirii a statuii ecvestre care îl înfățișează pe domnitorul Mihai Viteazul.

Slobozia lui Matei Basarab... [citește_tot_articolul]

25 Iunie 2021, 11:55 (7185 vizualizări - 4 comentarii)

EVENIMENT

Strada Lacului din Slobozia s-a surpat din nou!

Urban SA lucrează în contul administrațiilor precedente

Strada Lacului din Slobozia s-a surpat din nou!

Miercuri, 23 iunie 2021, strada Lacului din Slobozia s-a surpat din nou din cauza infiltrațiilor. Urban SA a intervenit și dă asigurări că situația va reveni la normal în câteva zile. Lucrările de intervenție sunt punctuale și nu rezolvă problema de fond. «Slobozia a plătit pentru reabilitarea acestui tronson de canalizare încă din 2012... Noi rezolvăm problemele lăsate în urmă de alții!» a declarat public Adrian Stoicescu, directorul Urban SA Slobozia.

Intervenții de nevoie
Ploile din ultimele săptămâni au afectat infrastructura rutieră a orașului Slobozia. Una dintre... [citește_tot_articolul]

24 Iunie 2021, 20:10 (3547 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

3000 de lei pe zi, bani încasați de o tânără traficată în scop sexual

Anchetă a DIICOT Slobozia

3000 de lei pe zi, bani încasați de o tânără traficată în scop sexual

O anchetă a Direcției de Investigare a Infracțiunilor de Criminalitate Organizată și Terorism-Biroul Teritorial Slobozia (DIICOT-BT Slobozia) scoate în evidență detalii tulburătoare despre cum o tânără, domiciliată în comuna Ograda, a devenit sclava sexuală a bărba­tului pe care îl iubea. Forțată să-și vândă trupul pe străzile celor mai mari orașe din România, tânăra reușea să câștige într-o zi până la 3000 de lei. Traficantul tinerei, în prezent arestat preventiv pentru 30 de zile, a fost tri­mis în judecată.

Agresată și obligată să se prostitueze Cazul a intrat în atenția procurorilor... [citește_tot_articolul]

24 Iunie 2021, 15:05 (9520 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Administrația «blestemată» de la Gura Ialomiței/Contribuabilii plătesc a doua oară candidatura lui Cazacu la Ion Roată

Alegeri Locale parțiale în Ialomița

Administrația «blestemată» de la Gura Ialomiței/Contribuabilii plătesc a doua oară candidatura lui Cazacu la Ion Roată

Alegerile Locale parțiale de la Gura Ialomiței sunt la mâna alegătorilor. Lupta se va da între Nicu Biserică, primar importat de PSD de la ALDE, și Ioan Jipa, fost primar un mandat și jumătate. Cei doi luptă acum la baionetă pentru pumnul de voturi care să facă diferența. Nicu Biserică mizează pe partidul care l-a luat «de bun», iar Ioan Jipa speră că electoratul a mai dat uitării trecutul și este capabil de comparații. Normal, la sat oamenii n-au culoare politică. Pentru ei contează doar omul...
Gura lumii doar pământul... Primarul Nicu Biserică era până deunăzi favoritul Alegerilor Locale... [citește_tot_articolul]

24 Iunie 2021, 10:55 (6577 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Medicii de familie refuză participarea la campania de vaccinare anti-COVID-19

În Ialomița

Medicii de familie refuză participarea la campania de vaccinare anti-COVID-19

O analiză a Direcției de Sănătate Publică Ialomița arată faptul că în județul Ialomița există un interes redus din partea medicilor de familie în privința participării la campania de vaccinare anti-COVID-19. Din cei 107 medici de familie care își desfășoară activitatea la nivelul județului nostru, doar 29 au fost convinși să se implice în activitățile de vaccinare. Restul au invocat fie vârsta înaintată, fie lipsa de timp. Reprezentanții Asociației Medicilor de Familie din Ialomița susțin faptul că sunt anumite situații punctuale care îi țin pe me­dici la distanță de campania de vaccinare anti-COVID-19. Aceștia au dat asigurări că numărul medicilor de familie implicați va crește în perioada următoare... [citește_tot_articolul]

22 Iunie 2021, 12:40 (4780 vizualizări - 3 comentarii)

EVENIMENT

APIA Ialomița a primit peste 9000 de cereri pentru plata unică pe suprafață

APIA Ialomița a primit peste 9000 de cereri pentru plata unică pe suprafață

bonus: Subvenții de 411,6 milioane de lei acordate în 2020

Campania de primire a Cererilor Unice de Plată aferente anului 2021 a ajuns la final, încheindu-se și perioada de depunere cu penalizări. Potrivit Agenției de Plăți și Intervenție în Agricultură Ialomița, la nivelul județului nostru au fost depuse peste 9000 de cereri, aferente unei suprafețe totale de 378452 hectare. Cele mai întinse suprafețe pentru care s-a solicitat plata acestui sprijin financiar sunt cultivate cu porumb și grâu.

Cererile sunt în curs de verificare Schema de plată unică pe suprafață reprezintă un ajutor financiar pe care Uniunea Europeană îl oferă fermierilor ca... [citește_tot_articolul]

21 Iunie 2021, 14:40 (4114 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Consiliul Județean Ialomița a aprobat împrumutul de 100 milioane de lei

Bani de la bancă pentru investiții administrative

Consiliul Județean Ialomița a aprobat împrumutul de 100 milioane de lei

bonus: ADI ECOO 2009 salvează administrația județeană

Consiliul Județean Ialomița va împrumuta 100 milioane de lei pentru susținerea pro­iectelor investiționale din Ialomița. Decizia a fost adoptată în plenul Consiliului Județean Ialomița vineri, 11 iunie a.c., cu votul tuturor celor 24 de consilieri județeni prezenți. Banii vor fi investiți în cele 8 proiecte cu finanțare europeană derulate la acest moment de către instituție. Împru­mutul va fi rambursat în 15 ani, cu o perioadă de grație de un an. Acesta este al patrulea împrumut contractat de administrația județeană din Ialomița în ultimii 15 ani. «Avem maturitatea politică și administrativă să utilizăm banii corect și eficient!» declară Marian Pavel, președintele Consiliului Județean Ialomița... [citește_tot_articolul]

21 Iunie 2021, 11:05 (7675 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Platformele de compost au devenit gropi de gunoi neconforme

Ialomița murdară

Platformele de compost au devenit gropi de gunoi neconforme

Intrată în vigoare de la începutul acestui an, «Legea Compostului» dă mari bătăi de cap administrațiilor locale din Ialomița. Actul normativ pune față în față eforturile aleșilor locali de a stopa depo­zitarea necorespunzătoare a deșeurilor și indiferența cetățenilor. În toată această luptă, autoritățile sunt cele care pierd. Rămâne însă doar o chestiune de timp până când Garda de Mediu Ialomița va aplica primele amenzi. Iar «Legea Compostului» prevede sancțiuni de până la 20 mii de lei pentru primării.

O nouă lege, aceleași probleme Legea privind gestionarea deșeurilor nepericuloase... [citește_tot_articolul]

20 Iunie 2021, 12:10 (15832 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Plângere penală pentru depozitarea ilegală de deșeuri

Primăria Slobozia ia măsuri

Plângere penală pentru depozitarea ilegală de deșeuri

Aproximativ 30 tone de deșeuri provenind de la autoturisme dezmembrate au fost descoperite depozitate ilegal la platforma de gunoi din zona Cartierului Slobozia Nouă. Potrivit reglementă­rilor în vigoare, în incinta acestei platforme pot fi depozitate doar deșeurile menajere. Reprezentanții administrației locale au sesizat Garda de Mediu Ialomița și au depus o plângere penală la Poliția Municipiului Slobozia.

Verificările sunt în curs Deșeurile depozitate ilegal au fost descoperite de către reprezentanții Poliției Locale Slobozia în timpul unei misiuni de patrulare. Aceștia au făcut... [citește_tot_articolul]

18 Iunie 2021, 16:10 (16141 vizualizări - 9 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

A început bătălia pentru operatorul regional Urban SA

Investiții de 200 milioane de euro

A început bătălia pentru operatorul regional Urban SA

Administrația județeană esti­mează că ar putea atrage fonduri europene în valoare de 200 milioane de euro pentru reabili­tarea sistemului de apă și apă uzată din Ialomița. Prima condiție pentru accesa­rea acestor fonduri o reprezintă constituirea operatorului regional Urban SA. Consiliul Județean Ialomița a aprobat vineri, 11 iunie a.c., asocierea județului Ialomița în ADI Periurbană Slobozia și Urban SA, în vederea transformării acestei societăți într-un operator regional de apă capabil să acceseze fonduri euro­pene conform noilor reglementări legislative în domeniu.

Ultimul tren european... [citește_tot_articolul]

18 Iunie 2021, 10:55 (6262 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Elevii ialomițeni, încurajați să ofere feedback profesorilor

Elevii ialomițeni, încurajați să ofere feedback profesorilor

Consiliul Județean al Elevilor ialomița susține inițiativa națională privind feedback-ul pe care elevii ar putea să-l acorde profesorilor. Această inițiativă a fost legiferată printr-o metodologie aprobată de Ministerul Educației.

Cum se desfășoară acordarea feedback-ului
Au posibilitatea de a oferi feedback profesorilor elevii de gimnaziu și liceu. Procedura începe după încheierea situației școlare, când profesorii diriginți vor notifica elevii cu privire la perioada în care aceștia au posibilitatea de a oferi reacții cu privire la profesorii lor. ... [citește_tot_articolul]

15 Iunie 2021, 17:50 (2950 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Primul tun antigrindină din Ialomița

Primul tun antigrindină din Ialomița

La o aruncătură de băț de Slobozia, în drum spre Iazu, un fermier ialomițean a decis să achiziționeze un tun antigrindină. George Mihai a luat decizia după ce în 2019 o vijelie i-a provocat o pa­gubă de 250 mii de lei. «Firmele de asigu­rări din România nu au planuri de asigurări pentru culturi! În aceste condiții, am căutat o soluție care să îmi protejeze culturile...» declară fermierul. George Mihai cultivă pepeni pe o suprafață de peste 100 de hectare.

O investiție inedită George Mihai cultivă 110 hectare de pepeni. A început această afacere în 2012 și încă se străduiește să își... [citește_tot_articolul]

15 Iunie 2021, 14:10 (15688 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Procurorul vitezoman Vasilescu s-a întors la Parchetul de pe lângă Judecătoria Slobozia

După ce a fost sancționat disciplinar

Procurorul vitezoman Vasilescu s-a întors la Parchetul de pe lângă Judecătoria Slobozia

Suspendat din funcție și achitat în primă instanță în dosarul de «abuz în serviciu» deschis pe numele său, procurorul Mihai Laurențiu Vasilescu și-a reluat activitatea în cadrul Parchetului de pe lângă Judecătoria Slobozia. Reamintim faptul că, în anul 2018, magistratul a fost în centrul unui scandal public după ce i-a amendat pe polițiștii Serviciului Rutier Ialomița care l-au sancționat pentru abateri la Codul Rutier. În comuna Ciochina, Procurorul a fost tras pe dreapta pentru că depășise viteza legală în localitate. Mai mult, acesta avea Inspecția Tehnică Periodică la vehicul expirată. Dosarul penal se judecă acum la Înalta Curte de Casație și Justiție.

Filmul unui scandal... [citește_tot_articolul]

14 Iunie 2021, 15:10 (10811 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Firmele administrației locale din Slobozia, susținute economic de contribuabili

Firmele administrației locale din Slobozia, susținute economic de contribuabili

Profituri infime și cheltuieli mari! Așa poate fi descrisă activitatea economică a societăților aflate sub umbrela Primăriei Slobozia. Oficialii instituției recunosc public faptul că societățile sunt susținute financiar cu banii colectați din taxele și impozitele locale plătite de contribuabili. «Nu sunt construite să aducă profit, atâta timp cât nu sunt capabile să se susțină fără subvențiile Primăriei!» a comentat situația Dragoș Soare, primarul reședinței județului.

Planurile administrației Soare
În portofoliul administrației locale a Sloboziei se regăsesc societățile Servicii... [citește_tot_articolul]

14 Iunie 2021, 10:50 (5273 vizualizări - 7 comentarii)

EVENIMENT

«Unitate în diversitate» la Țăndărei

«Unitate în diversitate» la Țăndărei

Administrația din Țăndărei oferă primul exemplu de consens administrativ și politic după ani de tensiuni politice permanente. Joi, 3 iunie a.c., în cadrul unei conferințe de presă, primarul Cristi Roman a anunțat pu­blic «pacificarea» administrației locale. Edilul a fost secondat de către viceprimarul Traian Mitrea (PNL) și consilierul personal al acestuia, Auraș Popa (consilier ALDE).

60% din bugetul orașului pentru investiții Primarul orașului Țăndărei, Cristi Roman, a organizat o conferință de presă în care a anunțat «pacificarea» Consiliului Local. Poziția sa a fost susținută de... [citește_tot_articolul]

12 Iunie 2021, 18:05 (2943 vizualizări - 6 comentarii)

EVENIMENT

Alegeri Locale parțiale pentru funcția de primar la Ion Roată și Gura Ialomiței

Ialomița în campanie electorală

Alegeri Locale parțiale pentru funcția de primar la Ion Roată și Gura Ialomiței

Luni, 7 iunie a.c., a fost data limită de depunere a candidaturilor pentru Alegerile Locale parțiale. Aparent fără miză, acest scrutin capacitează resursele tuturor partidelor politice. La Ion Roată, capul de afiș este Marinică Cazacu, iar la Gura Ialomiței bătălia se dă între Nicu Biserică (PSD) și Ioan Jipa (PNL).

La vot pe 27 iunie 2021 Până pe data de 27 iunie a.c., candidații partidelor politice din Ion Roată și Gura Ialomiței se află în campanie electorală. La Ion Roată candi­dează Marinică Cazacu (independent), Ion Păun (PMP), Ionel Păun... [citește_tot_articolul]

11 Iunie 2021, 14:55 (9539 vizualizări - 7 comentarii)

EVENIMENT

Funcționarii Primăriei Slobozia urmăreau serialele Netflix la birou

Funcționarii Primăriei Slobozia urmăreau serialele Netflix la birou

Un control efectuat în baza de date informatică a Primăriei Slobozia a scos la iveală faptul că funcționarii instituției aveau alte preocupări în timpul programului de lucru. Aceștia au fost surprinși accesând conturile proprii ale rețelelor de socializare sau urmărind serialele preferate pe binecunoscuta platformă de streaming Netflix. Astfel, accesul la internet al angajaților către site-uri care nu au legătură cu activitatea Primăriei Slobozia a fost suspendat. Mai mult, primarul Dragoș Soare a precizat că se vor lua unele măsuri împotriva angajaților care pierdeau timpul pe internet.

Relaxare în timpul programului... [citește_tot_articolul]

11 Iunie 2021, 11:05 (23375 vizualizări - 27 comentarii)

EVENIMENT

3 milioane de euro pentru «gestionarea situațiilor de criză»

La Spitalul Județean de Urgență Slobozia

3 milioane de euro pentru «gestionarea situațiilor de criză»

La fel ca toate spitalele din România, Spitalul Județean de Urgență Slobozia a învățat din mers cum să gestioneze criza sanitară provocată de noul Coronavirus. Analiza anului pandemic scoate în evidență faptul că cel mai mare spital din județul Ialomița a făcut față provocărilor pe care le-a întâmpinat. Pentru a putea fi pregătit în fața unor situații similare, Spitalul Județean de Urgență Slobozia a elaborat un amplu proiect ce are ca obiectiv principal «managementul situațiilor de criză». Valoarea proiectului este de 3 milioane de euro, finanțarea urmând să fie asigurată din bugetul Uniunii Europene.

Măsuri pentru gestionarea crizelor sanitare... [citește_tot_articolul]

10 Iunie 2021, 10:50 (5567 vizualizări - 1 comentariu)

Luni 22 Iun 2026
297 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

2 cazuri de COVID-19 la Prefectura Ialomița!

Printr-un comunicat de presă, Instituția Prefectului Ialomița aduce la cunoștință că la nivelul instituției au fost confirmare 2 cazuri de infectare cu COVID-19. Astfel, potrivit anchetei epidemiologice ...[citește_toată_știrea]

14 Septembrie 2020, 13:50
(2862 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 1058 cazuri de COVID-19 înregistrate în Ialomița

Sâmbătă, 12 septembrie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 1058, cu 4 cazuri mai mult față de ziua de ...[citește_toată_știrea]

12 Septembrie 2020, 16:10
(3530 vizualizări - 0 comentarii)


ISU Ialomița: La mulți ani, pompieri români!

Sărbătorim la 13 septembrie Ziua Pompierilor din România, un eveniment prin care, de 172 de ani se perpetuează amintirea eroismului dovedit pe câmpul de luptă de către înaintașii noștri. Povestea pompierilor ...[citește_toată_știrea]

11 Septembrie 2020, 16:15
(3004 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 1054 cazuri de COVID-19 înregistrate în Ialomița

Vineri, 11 septembrie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 1054, cu 7 cazuri mai mult față de ziua de ...[citește_toată_știrea]

11 Septembrie 2020, 16:05
(2944 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Șoim scos la vânzare pe un site de anunțuri, confiscat de polițiști

Ialomița: Șoim scos la vânzare pe un site de anunțuri, confiscat de polițiști

250 de euro este suma pe care ar fi trebuit să o încaseze un bărbat de 35 de ani din București care a postat pe o rețea de anunțuri o ofertă «protejată de lege». Polițiștii în rol de cumpărători au confiscat ...[citește_toată_știrea]

11 Septembrie 2020, 15:50
(1693 vizualizări - 0 comentarii)


Percheziții la Țăndărei pe lina deținerii ilegale de arme

Polițiștii din Ialomița au descoperit la domiciliul unui bărbat din Țăndărei un pistol și 8 butelii CO2, în urma unor percheziții domiciliare pe linia deținerii ilegale de arme. La data de 10 septembrie ...[citește_toată_știrea]

11 Septembrie 2020, 15:45
(1975 vizualizări - 1 comentariu)


Acțiune de amploare a polițiștilor la Grivița și Traian

Acțiune de amploare a polițiștilor la Grivița și Traian

Joi, 10 septembrie a.c., în intervalul orar 15,00-19,00, 56 de polițiști , precum și 16 jandarmi din cadrul Inspectoratului Județean de Jandarmi Ialomița, au desfășurat o acțiune pe linia prevenirii și ...[citește_toată_știrea]

11 Septembrie 2020, 15:40
(3061 vizualizări - 0 comentarii)


Giurgeni: Băut și fără permis, la volan

Joi noaptea, 10 septembrie a.c., în jurul orelor 23,30, polițiștii din Platonești au oprit, pentru control, pe raza comunei Giurgeni, un autoturism condus de un bărbat, de 25 de ani, din comuna Giurgeni ...[citește_toată_știrea]

11 Septembrie 2020, 15:35
(2019 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Arestat pentru «tâlhărie calificată»

Joi, 10 septembrie a.c., polițiștii din Slobozia au acționat pentru depistarea persoanelor urmărite, dispărute de la domiciliu sau care se sustrag de la executarea unor pedepse privative de libertate. ...[citește_toată_știrea]

11 Septembrie 2020, 15:30
(2333 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Tânăr de 19 ani, rănit într-un accident rutier

Pompierii din Slobozia au intervenit miercuri, 9 septembrie a.c, în cazul unui accident rutier petrecut la Slobozia. Din informațiile oferite, două autovehicule s-au izbit frontal. În urma impactului, un ...[citește_toată_știrea]

10 Septembrie 2020, 16:30
(2665 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia accident


Movila: Casă cuprinsă de flăcări

Miercuri, 9 septembrie a.c., pompierii din Țăndărei au intervenit pentru stingerea unui incendiu produs la o locuință din localitatea Movila. Flăcările au distrus 60 mp din acoperișul imobilului și au fost ...[citește_toată_știrea]

10 Septembrie 2020, 16:25
(2822 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Movila incendiu


DSVSA Ialomița: 9 focare de Pestă Porcină Africană au fost identificate pe raza județului

Pesta Procină Africană continuă să creeze probleme în județul Ialomița. Potrivit unei informări a Direcției Sanitară Veterinară și pentru Siguranța Alimentelor Ialomița, la data 9 septembrie a.c., pe raza ...[citește_toată_știrea]

10 Septembrie 2020, 16:15
(3688 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Lemne confiscate de polițiști

Polițiștii din Urziceni au aplicat în cursul zilei de miercuri, 9 septembrie a.c., sancțiuni în valoare de 39 mii de lei șoferilor unor autovehicule de mare tonaj care transportau material lemnos. Conducătorii ...[citește_toată_știrea]

10 Septembrie 2020, 16:10
(3315 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 1047 cazuri de COVID-19 înregistrate în Ialomița

Joi, 10 septembrie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 1047, cu 6 cazuri mai mult față de ziua de miercuri ...[citește_toată_știrea]

10 Septembrie 2020, 16:05
(2442 vizualizări - 0 comentarii)


Bărbat din Movilița, suspect de «furt calificat»

Marți, 8 septembrie a.c., polițiștii din Urziceni au reținut pe bază de ordonanță un bărbat, de 40 de ani, din comuna Movilița, bănuit de săvârșirea infracțiunii de «furt calificat». Acesta este acuzat ...[citește_toată_știrea]

10 Septembrie 2020, 15:10
(2551 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: Locuri de muncă

Agenția Județeană pentru Ocuparea Forței de Muncă informează cu privire la locurile de muncă disponibile în Ialomița. Astfel, la nivelul județului, există un total de 178 locuri de muncă, cele mai multe ...[citește_toată_știrea]

10 Septembrie 2020, 15:05
(3066 vizualizări - 0 comentarii)


Manasia: Incendiu de vegetație uscată și gunoi de grajd

Manasia: Incendiu de vegetație uscată și gunoi de grajd

Marți, 8 septembrie, a.c., dispeceratul Inspectoratului a fost anunțat despre izbucnirea unui incendiu de vegetație uscată și gunoi de grajd pe raza comunei Manasia. Pompierii de la Detașamentul de Pompieri ...[citește_toată_știrea]

9 Septembrie 2020, 12:50
(2927 vizualizări - 0 comentarii)


IȘJ Ialomița: Rata de promovare la Bacalaureatul de toamnă-31,88%

La nivelul județului Ialomița, rata finală de promovare, înregistrată în sesiunea august-septembrie a examenului național de Bacalaureat 2020, după soluționarea contestațiilor, este de 31,88%. Prin ...[citește_toată_știrea]

8 Septembrie 2020, 18:35
(4100 vizualizări - 0 comentarii)


Bărbat din Moldoveni, arestat pentru «lipsire de libertate în mod ilegal»

Luni, 7 septembrie a.c., polițiștii din Jilavele au acționat pentru depistarea persoanelor urmărite, dispărute de la domiciliu sau care se sustrag de la executarea unor pedepse privative de libertate. ...[citește_toată_știrea]

8 Septembrie 2020, 18:10
(1934 vizualizări - 0 comentarii)


Manasia: Depistat în trafic cu permisul suspendat și beat la volan

Luni, 7 septembrie 2020, în jurul orelor 15,30, polițiștii din Ion Roată au oprit, pentru control, pe raza comunei Manasia, un autoturism condus de un bărbat de 36 de ani, din comuna Manasia. S-a procedat ...[citește_toată_știrea]

8 Septembrie 2020, 18:05
(3682 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 1040 cazuri de COVID-19 înregistrate în Ialomița

Marți, 8 septembrie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 1040, cu 20 de cazuri mai mult față de ziua de ...[citește_toată_știrea]

8 Septembrie 2020, 16:10
(4969 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 1020 cazuri de COVID-19 înregistrate în Ialomița

Luni, 7 septembrie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 1020, cu 11 cazuri mai mult față de ziua de vineri ...[citește_toată_știrea]

7 Septembrie 2020, 16:05
(2827 vizualizări - 0 comentarii)


RAJA Constanța NU majorează tariful la apă

Ca urmare a unor postări și comentarii în mediul on-line referitoare la majorarea, începând cu data de 1 octombrie 2020, cu 50% a prețurilor/tarifelor pentru serviciile de furnizare a apei potabile și de ...[citește_toată_știrea]

7 Septembrie 2020, 16:00
(3976 vizualizări - 1 comentariu)


Infractori arestați de polițiștii ialomițeni

Vineri, 4 septembrie a.c., polițiștii de Investigații Criminale din cadrul  Poliției Municipiului Slobozia au acționat pentru depistarea persoanelor urmărite, dispărute de la domiciliu sau care se ...[citește_toată_știrea]

7 Septembrie 2020, 15:20
(2554 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Beat și fără permis, a provocat un accident rutier

Urziceni: Beat și fără permis, a provocat un accident rutier

Un tânăr de 29 de ani s-a ales cu un dosar penal după ce în dimineața zilei de sâmbătă, 5 septembrie a.c., a provocat un accident rutier în municipiul Urziceni. Din verificările efectuate a reieșit că acesta ...[citește_toată_știrea]

5 Septembrie 2020, 15:00
(4106 vizualizări - 1 comentariu)


Grupul de Comunicare Strategică: 1009 cazuri de COVID-19 înregistrate în Ialomița

Vineri, 4 septembrie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 1009, cu 30 de cazuri mai mult față de ziua ...[citește_toată_știrea]

4 Septembrie 2020, 16:05
(2949 vizualizări - 0 comentarii)


Accident rutier la ieșirea din Movilița

Accident rutier la ieșirea din Movilița

Vineri, 4 septembrie 2020, în jurul orei 7,00, ISU Ialomița a fost solicitat să intervină la un accident rutier produs la ieșirea din localitatea Movilița spre București, pe DN2. În accident au fost implicate ...[citește_toată_știrea]

4 Septembrie 2020, 12:40
(4143 vizualizări - 0 comentarii)


Acțiune a polițiștilor pe raza municipiului Fetești

Miercuri, 2 septembrie a.c., în intervalul orar 17,00-20,00, 86 de polițiști din structurile de Ordine Publică, Poliție Rutieră, Criminalitate Economică și Investigații Criminale, cu sprijinul luptătorilor ...[citește_toată_știrea]

3 Septembrie 2020, 17:30
(3984 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Șoferi depistați la volan fără permise de conducere

Miercuri, 2 septembrie a.c., în jurul orelor 17,00, polițiștii din cadrul Biroului Rutier au oprit, pentru control, un autoturism condus de un bărbat, de 21 de ani, din județul Constanța. În urma verificărilor ...[citește_toată_știrea]

3 Septembrie 2020, 17:25
(3093 vizualizări - 0 comentarii)


Bărbat din Slobozia, arestat pentru că a condus beat la volan

Miercuri, 2 septembrie a.c., polițiștii din cadrul Secției 5 Poliție Rurală Jilavele și Poliției Orașului Fierbinți-Târg au acționat pe raza comunelor Maia, Rădulești și Dridu pentru depistarea persoanelor ...[citește_toată_știrea]

3 Septembrie 2020, 17:20
(2361 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Any în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Alecu în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! base marinaru în Stelnica și Punctul de Acostare «Regina Maria», creștere a numărului de turiști ion negativ în A fost construită una dintre cele mai mari instalații de stocare a energiei verzi din România cioban în Dezastrul funciar de la Primăria Axintele Parinte în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! AlexDan în Lipsă de «transparență» în Consiliul Local Slobozia Preda în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Mary în Reabilitarea Ștrandului Municipal, abandonată de administrația Potor Mary în Restanțe de 7,3 milioane de lei pentru facturile de apă și canalizare către operatorul Urban SA Slobozia NOBODY în «Candidatul 10510», în sfârșit director general adjunct la DGASPC Ialomița! Vasi în Incidente de integritate «cu efect întârziat» în județul Ialomița Dan în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! OK dar.. în «USR are obligația morală să aplice propriile standarde de integritate!» dan în Blocuri pentru tinerii specialiști în Educație și Sănătate, la Fetești Aur în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! cetatean în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Pt Zanfir în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! suporter în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! ZANFIR în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...