Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Ex-subprefectul Emilian Barbu, acționat în instanță de Primăria Slobozia

Ex-subprefectul Emilian Barbu, acționat în instanță de Primăria Slobozia

Primăria Slobozia a deschis un proces împotriva lui Emilian Barbu, ex-subprefectul ju­dețului Ialomița. Potrivit documen­telor depuse la instanță, admi­nis­trația locală îl obligă la plata a 4900 de lei, reprezentând contrava­loarea unui prejudiciu pe care acesta nu l-ar fi recuperat în vremea în care își desfășura activitatea în calitate de funcționar public al Primă­riei Slobozia. În apărarea sa, Emilian Barbu susține, privitor la acțiunea înregistrată pe rolul Judecătoriei Slobozia, că nu are justificare legală.

Proces în desfășurare
Pe la jumătatea anului 2014, Camera de ... [citește_tot_articolul]

8 Martie 2021, 13:40 (9044 vizualizări - 11 comentarii)

EVENIMENT

Marius Ștef revine la conducerea OCPI Ialomița

Marius Ștef revine la conducerea OCPI Ialomița

Schimbare la vârful Oficiului Județean de Cadastru și Publicitate Imobiliară Ialomița. Fostul director Marius Ștef revine în funcția de conducere a instituției, acesta preluându-și atribuțiile începând cu ziua de luni, 8 martie 2021.

OCPI Ialomița are un alt director Marius Ștef a exercitat funcția de director al OCPI Ialomița în perioada mai 2017-decembrie 2019, fiind înlocuit de Tănase Mihalcea, la rândul său fost director al instituției. Marius Ștef a preluat funcția începând cu data de luni 8 martie 2021 și va rămâne la conducerea OCPI Ialomița pentru o perioadă de 6 luni când,... [citește_tot_articolul]

8 Martie 2021, 12:10 (7521 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

«Orașul de Floci» și Conacul Bolomey ne costă 8 milioane de lei

Investițiile în «cultura istorică» merg mai departe

«Orașul de Floci» și Conacul Bolomey ne costă 8 milioane de lei

Investițiile în «cultura istorică» a județului afectează dramatic bugetul Consiliului Județean Ialomița. Deși întârziate, procedurile de atribuire a lucrărilor pentru «Orașul de Floci» și Conacul Bolomey nu au fost abandonate. Conform estimărilor oficiale, cofinanțarea acestor două obiective va costa 8 milioane de lei. Singura investiție în «cultura istorică» desfășurată conform graficului este cea de reabilitare a Bisericii de lemn «Sfântul Nicolae».

Iluzii turistice pe bani europeni Administrația județeană a decis să continue demersurile pentru finalizarea investițiilor în «cultura... [citește_tot_articolul]

8 Martie 2021, 09:55 (6391 vizualizări - 4 comentarii)

EVENIMENT

Sănătate la preț redus, în comuna Săveni

Sănătate la preț redus, în comuna Săveni

Administrația locală din Săveni promite cetățenilor un acces mai facil la serviciile de Sănătate, prin intermediul Dispensarului construit în comună. Oamenii vor beneficia de îngrijiri medicale fără a suporta contrava­loarea consultațiilor. «Am găsit o fa­cilitate prin care oamenii vor plăti doar consumabilele folosite de medici pentru a-i investiga, al căror preț e mic...» susține Mirela Drăgoi, primarul comunei Săveni.

Dispensar de 1,4 milioane de lei
Ideea de a le oferi servicii de Sănătate la preț redus localnicilor din Săveni le-a venit reprezentanților administrației locale... [citește_tot_articolul]

7 Martie 2021, 13:10 (6575 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Adâncata, prima comună din România cu circuit de mare viteză

Adâncata, prima comună din România cu circuit de mare viteză

La marginea localității Adâncata, din județul Ialomița, există primul circuit de mare viteză construit în România. Pista are o lungime de peste 4 kilometri și atrage an de an cei mai experimentați piloți de autoturisme sau motociclete, care se întrec în campionate acreditate de Federația Română de Automobilism Sportiv. Reprezentanții administrației locale susțin faptul că datorită circuitului comuna a devenit foarte cunoscută în zona de Sud-Est a țării.

Se întâmplă în Ialomița
În timp ce multe localități din județul nostru trăiesc într-un con de umbră, comuna Adâncata a reușit... [citește_tot_articolul]

6 Martie 2021, 15:20 (5832 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Exclusiv: Înregistrarea video cu taximetristul care a provocat accidentul cu șase victime de la Slobozia Nouă

Exclusiv: Înregistrarea video cu taximetristul care a provocat accidentul cu șase victime de la Slobozia Nouă

În dimineața zilei vineri, 5 martie 2021, un taximetrist inconștient a provocat un accident soldat cu șase victime. Ziarul nostru a intrat în posesia înregistrării camerelor video din zonă și, potrivit imaginilor, taximetristul a intrat în intersecție fără să se asigure și fără chiar a încetini!

Ruletă rusească cu șase victime În dimineața zilei de vineri, 5 martie 2021, un șofer de taxi din Slobozia a provocat un accident soldat cu șase victime. Înregistrarea de pe camerele video de la fața locului este șocantă. Potrivit acestora, taximetristul a intrat în intersecție fără să se asigure... [citește_tot_articolul]

5 Martie 2021, 19:00 (13518 vizualizări - 12 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Paza ruinelor de la Chiciu ne-a costat 1,14 milioane de lei în 11 ani

Administrația Soare promite economii bugetare

Paza ruinelor de la Chiciu ne-a costat 1,14 milioane de lei în 11 ani

Administrația Soare a propus plenului Consiliului Local Slobozia cedarea ruinelor stației de alimentare cu apă de la Chiciu  către administrația județeană din Călărași. Conform estimărilor oficiale, paza acestor ruine a costat administrația locală a Sloboziei 1,14 milioane de lei. Dragoș Soare a declarat în cadrul ședinței Consiliului local de la sfârșitul lunii februarie 2021 că «aceasta este o cheltuială inutilă pentru bugetul local...».

Scheleții din dulapul administrației slobozene
În 2009, administrația Ionașcu renunța la continu­area investițiilor la stația de alimentare... [citește_tot_articolul]

5 Martie 2021, 12:10 (5214 vizualizări - 2 comentarii)

EVENIMENT

Prefectul Tănăsescu a fost învestit cu ușile închise

Ceremonie secretă la Prefectură

Prefectul Tănăsescu a fost învestit cu ușile închise

Joi, 4 martie 2021, la orele 13,30, s-a desfășurat ceremonia de învestire a noului prefect al județului Ialomița, Mihai-Andrei Tănăsescu. Ceremonia s-a desfășurat cu ușile închise, sub pretextul că «nu există destul loc în sală». În numele prefectului, noul subprefect al județului, Gheorghe Babagianu, a promis că acesta va organiza o conferință de presă vineri, 5 martie 2021...

Prefectul dacă nu-i fudul... Prefectul județului Ialomița, Mihai-Andrei Tănăsescu a decis ca evenimentul de învestire să aibă caracter privat. Astfel, la ceremonia desfășurată joi, 4 martie a.c., presa... [citește_tot_articolul]

4 Martie 2021, 19:20 (15766 vizualizări - 19 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Tonița Manea NU mai este prefect. Mihai-Andrei Tănăsescu este noul prefect al Ialomiței!

Tonița Manea NU mai este prefect. Mihai-Andrei Tănăsescu este noul prefect al Ialomiței!

bonus: subprefectul Emilian Barbu a fost eliberat din funcție

În cadrul ședinței de Guvern de miercuri, 3 martie 2021, au fost eliberați din funcții 38 de prefecți și 60 de subprefecți la nivel național. De asemenea, au fost numiți în funcții 36 de prefecți și 75 de subprefecți, pentru alți 4 subprefecți aplicându-se principiul «mobilității», devenind inspectori guvernamentali. Astfel, printr-o Hotărâre, Tonița Manea a fost eliberată din funcția de prefect, începând cu data de joi, 4 martie 2021, printr-o altă Hotărâre a Guvernului Câțu, fiind numit în această funcție Mihai-Andrei Tănăsescu. Acesta a fost propunerea USR PLUS Ialomița pentru a ocupa poziția de prefect, anterior fiind stabilit că județul Ialomița revine USR PLUS pentru... [citește_tot_articolul]

3 Martie 2021, 19:05 (28345 vizualizări - 23 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

AJPIS Ialomița a plătit ajutoare sociale de 204 milioane de lei

În 2020

AJPIS Ialomița a plătit ajutoare sociale de 204 milioane de lei

bonus: Fonduri alocate pentru copiii și adulții instituționalizați

Agenția Județeană de Plăți și Inspecție Socială Ialomița (AJPIS Ialomița) reprezintă cea mai importantă instituție publică prin intermediul cărora ajutoarele sociale ajung la beneficiari. Conform informațiilor oficiale, în 2020, AJPIS Ialomița a efectuat plăți de 204 milioane de lei.

Sprijin financiar pentru 30 mii de persoane Agenția Județeană pentru Plăți și Inspecție Socială Ialomița este principala instituție prin intermediul căreia fondurile acordate de Stat sub forma ajutoarelor sociale ajung la beneficiari. În 2020, în evidențele instituției s-au aflat aproximativ 30 mii de persoane... [citește_tot_articolul]

3 Martie 2021, 17:15 (4285 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Spitalul Județean de Urgență Slobozia angajează îngrijitor pentru spațiile verzi

În locul medicilor specialiști

Spitalul Județean de Urgență Slobozia angajează îngrijitor pentru spațiile verzi

Fără un management eficient în privința resurselor umane pentru a putea umple golurile din cabinetele medicilor specialiști, Spitalul Județean de Urgență Slobozia angajează forță de muncă pentru departamente mai puțin esențiale. Așa se face că deși are nevoie de medici, cel mai mare spital din Ialomița angajează personal pentru îngrijirea spațiilor verzi. Conducerea unității medicale a motivat faptul că cele 5 hectare de spațiu verde din curtea interioară a spitalului sunt greu de întreținut de un singur angajat. În schimb, despre lipsa acută de medici cu care Spitalul Slobozia se confruntă reprezentanții instituției pare că nu au soluții.

Locuri de muncă pentru personal neesențial... [citește_tot_articolul]

3 Martie 2021, 12:20 (10586 vizualizări - 8 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Proiecte investiționale de 34,5 milioane de lei pentru «eficiență energetică»

Consiliul Județean Ialomița o ia de la capăt

Proiecte investiționale de 34,5 milioane de lei pentru «eficiență energetică»

Consiliul Județean Ialomița a aprobat joi, 25 februarie 2021, în plen, reluarea procedu­rilor de investiții pentru «creșterea efi­cienței energetice» a clădirilor Centrului Cultural «Ionel Perlea», Liceului Tehnologic Special «Ion Teodo­rescu» Slobozia, Muzeului Județean, Cercul Militar-pavi­lion A și Drumuri și Poduri SA. Valoarea totală a acestor investiții depășește 34,5 milioane de lei. Cota de cofinanțare a acestor investiții este de 2%. Primele demersuri administrative pentru reabilitarea acestor clădiri au fost făcute de către administrația Moraru.

Sfânta DALI în varianta revizuită... [citește_tot_articolul]

2 Martie 2021, 18:05 (7363 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ex-primarul Daniel Popa a obținut bonusuri de 31800 de euro pentru 90 de abonamente telefonice

Situație incredibilă la Primăria Bărcănești

Ex-primarul Daniel Popa a obținut bonusuri de 31800 de euro pentru 90 de abonamente telefonice

bonus: Raportul de audit nu lasă loc de speculații

Primăria Bărcănești a fost somată de către Telekom să plătească peste 200000 de lei, reprezentând facturi telefonice neachitate de peste 2 ani. Con­tractele de abonamente au fost încheiate de către ex-primarul comunei, Daniel Popa, pe parcursul mandatului 2016-2020. Conform informațiilor oficiale, numărul abonamentelor încheiate cu Telekom și Vodafone se ridică la 90. Primăria Bărcănești are 24 de angajați, iar Daniel Popa nu a putut explica cum s-a ajuns aici. «Toate astea se vor lămuri în timp...» a declarat ex-primarul comunei Bărcănești, Daniel Popa.

90 de abonamente în plată În... [citește_tot_articolul]

2 Martie 2021, 10:10 (8457 vizualizări - 13 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

În Ialomița s-au «pierdut» doar 9 doze de vaccin anti-COVID-19

În Ialomița s-au «pierdut» doar 9 doze de vaccin anti-COVID-19

Centrele de vaccinare anti-COVID-19 din Ialomița înregistrează o rată scăzută a «pierderilor» dozelor de vaccin. Conform datelor oferite de Direcția de Sănătate Publică Ialomița, de la debutul Campaniei de Vaccinare și până în prezent, doar 9 doze s-au pierdut la nivelul județului nostru. «Această situație evidențiază faptul că oamenii au încredere în vaccin!» susține Valentin Spătărelu, coordonatorul Cam­paniei de Vaccinare anti-COVID-19 în Ialomița.

Peste 20 mii de ialomițeni, imunizați De la debutul Campaniei de Vaccinare anti-COVID-19 și până în prezent, la nivelul județului Ialomița... [citește_tot_articolul]

1 Martie 2021, 13:40 (2914 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Fotoliu de primar cumpărat cu 200 de lei/vot, în comuna Borănești

Fotoliu de primar cumpărat cu 200 de lei/vot, în comuna Borănești

O  anchetă penală instrumentată de procurorii Parchetului de pe lângă Judecătoria Urziceni scoate la iveală maniera în care unii dintre primarii ialomițeni au reușit să-și obțină mandatele la Alegerile Locale desfășurate anul trecut, la finalul lunii septembrie. Dosarul penal al anchetatorilor face referire la modul în care Ionuț Grecea, edil aflat la primul său mandat, a reușit să devină primar al comunei Borănești. Procurorii susțin faptul că acesta, sprijinit de alte 5 persoane, a oferit câte 200 de lei alegătorilor săi, în schimbul voturilor. În prezent, edilul a fost pus sub control judiciar, pentru o perioadă de 60 de zile.

24 de ore în custodia Poliției... [citește_tot_articolul]

1 Martie 2021, 09:55 (8377 vizualizări - 12 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Control ARACIP în școlile din Ialomița

Control ARACIP în școlile din Ialomița

Agenția Română de Asigurare a Calității în Învățământul Preuniversitar (ARACIP) a desfășurat în 2020 verificări în școlile din județ, privind modul în care unitățile de învățământ respectă indicatorii de performanță în ceea ce privește calitatea actului educațional. Verificările s-au realizat în 15 școli ialomițene, feedback-ul fiind unul pozitiv, după cum apreciază experții ARACIP.

Verificări în școli Agenția Română de Asigurare a Calității în Învățământul Preuniversitar (ARACIP) are rolul de a realiza o evaluare externă a calității procesului educațional care se desfășoară în școli... [citește_tot_articolul]

28 Februarie 2021, 12:20 (5524 vizualizări - 6 comentarii)

EVENIMENT

Decizie definitivă a Curții de Apel București: Chemgas Holding Corporation, în faliment!

Decizie definitivă a Curții de Apel București: Chemgas Holding Corporation, în faliment!

Curtea de Apel București a respins apelul făcut de reprezentanții societății Chemgas Holding Corporation, care controlează Combinatul Chimic din Slobozia, împotriva sentinței Tribunalului Ialomița privind intrarea în faliment a firmei. Chemgas Holding Corporation este cel mai mare datornic al județului, având debite către creditorii săi de peste 502,5 milioane de lei.

250 de angajați, trimiși acasă Intrarea în faliment a Chemgas Holding Corporation a fost dispusă de Tribunalul Ialomița, printr-o sentință dată în martie 2020. Judecătorii au luat această decizie întrucât firma nu a respectat... [citește_tot_articolul]

26 Februarie 2021, 20:10 (9339 vizualizări - 2 comentarii)

EVENIMENT

Administrațiile din Ialomița investesc în Studii de Fezabilitate pentru «rețele inteligente de gaze»

O nouă modă pe bani publici

Administrațiile din Ialomița investesc în Studii de Fezabilitate pentru «rețele inteligente de gaze»

Morgana «rețelelor inteligente de distribuție a gazelor naturale» dă frisoane administrațiilor locale din Ialomița. În cursa pentru accesarea fondurilor europene alocate în cadrul POIM (Programul Operațional Infrastructură Mare) pentru acest tip de investiții s-au înscris apro­ximativ 40 de localități, grupate în Asociații și Parteneriate. Până acum însă, administra­țiile locale au plătit doar Studiile de Fezabi­litate aferente acestor investiții potențiale. Valoarea Studiilor oscilează între 30000 și 135000 de lei, însă existența acestora nu garantează accesarea fondurilor europene.

Morgana europeană a investițiilor în rețele de gaze... [citește_tot_articolul]

26 Februarie 2021, 09:50 (10774 vizualizări - 2 comentarii)

EVENIMENT

Urban SA Slobozia se pregătește să devină operator regional de furnizare a serviciilor de apă

Acord de principiu între Primăria Slobozia și Consiliul Județean Ialomița

Urban SA Slobozia se pregătește să devină operator regional de furnizare a serviciilor de apă

bonus: Cilibeanu dă un pas în spate

Pprimăria Slobozia și Consiliul Județean Ialomița caută o soluție legală pentru transformarea Urban SA Slo­bozia în operator regional de furnizare a serviciilor de apă. «În acest fel am putea genera investiții în localitățile jude­țului care nu au finalizat rețelele de apă și apă uzată!» declară președintele Consiliului Județean Ialomița, Marian Pavel.

Urban renaște din cenușă Urban SA ar putea deveni ope­rator regional de furnizare a serviciilor de apă la nivelul Ialomiței. Ideea este rezultatul unui acord de principiu încheiat între Primăria Slobozia și Consiliul Județean Ialomița... [citește_tot_articolul]

25 Februarie 2021, 10:10 (14323 vizualizări - 13 comentarii)

EVENIMENT

Primăria Perieți subvenționează ilegal colectarea deșeurilor menajere

Primăria Perieți subvenționează ilegal colectarea deșeurilor menajere

Administrația din Perieți a decis în decembrie 2020 să subvenționeze cu 2,48 lei taxa specială de colectarea deșeurilor menajere. Subvenția, justificată de prevederile Legii 211/2011 se aplică tuturor locuitorilor comunei și este... ilegală. Practica este una comună la nivelul județului Ialomița și este tole­rată de către Prefectura Ialomița. Hotă­rârile consiliilor locale ilegale pot fi atacate în 6 luni de la aprobarea lor în instanțele de contencios administrativ.

Primar nou, reguli noi Administrația locală din Perieți a decis în decembrie 2020 că «pentru anul 2021 se aprobă subvenționarea din bugetul local a sumei de 2,48 lei/persoană pentru stimularea gestionării deșeurilor menajere reciclabile, respectiv asigurarea colectării separate»... [citește_tot_articolul]

24 Februarie 2021, 13:05 (5383 vizualizări - 7 comentarii)

Vineri 26 Iun 2026
252 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Ialomița: Beți la volan

Polițiștii au depistat luni, 7 august a.c., doi bărbați de 27 și 48 ani, din comuna Scânteia, respectiv Movilița, care conduceau autoturisme deși se aflau sub infuența băuturilor alcoolice. Ambii au fost ...[citește_toată_știrea]

8 August 2017, 21:05
(4169 vizualizări - 0 comentarii)


Autoturism căutat de autoritățile cehe, identificat de polițiștii ialomițeni

Un autoturism căutat pentru confiscare de autoritățile cehe a fost depistat de polițiștii din cadrul Serviciului de Investigații Criminale Ialomița. Polițiști din cadrul Serviciului de Investigații Criminale ...[citește_toată_știrea]

8 August 2017, 20:30
(5634 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: A dispărut de la domiciliu

Ialomița: A dispărut de la domiciliu

Polițiștii ialomițeni  caută o minoră, de 12 ani, care a plecat de acasă și nu a revenit până în prezent. Cei care pot oferi informații care să conducă la găsirea minorei sunt rugați să sune la numărul ...[citește_toată_știrea]

8 August 2017, 20:20
(7158 vizualizări - 1 comentariu)


Amara: Festivalul Național de Folclor «Doina Bărăganului», ediția a III-a

În organizarea Consiliului Județean Ialomița, a Centrului Județean pentru Conservarea și Promovarea Culturii Tradiționale Ialomița, a Consiliului Local Amara, a Consiliului Local Slobozia, a Direcției ...[citește_toată_știrea]

8 August 2017, 20:05
(5292 vizualizări - 0 comentarii)


Amara: Accident rutier în zona Popasului «Perla»

Accident rutier în orașul Amara, în zona Popasului «Perla». O femeie și un bărbat, ambii în vârstă de aproximativ 60 de ani, au fost răniți după ce două automobile s-au ciocnit. Din primele informații se ...[citește_toată_știrea]

7 August 2017, 19:13
(6751 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Amara accident


ITM Ialomița: Amenzi de 100 mii de lei pentru «muncă la negru»

Inspectoratul Teritorial de Muncă Ialomița a desfășurat în luna iulie 2017 o serie de controale tematice pentru a preveni și combate fenomenul «muncii la negru». În urma verificărilor au fost depistate ...[citește_toată_știrea]

3 August 2017, 20:10
(6687 vizualizări - 1 comentariu)


Se închide gazul la Fetești

Distrigaz Sud Rețele anunță sistarea furnizării de gaze naturale în municipiul Fetești, pe străzile Anghel Saligny, Călărași și Ecaterina Teodoriu, vineri, 4 august 2017, în intervalul orar 8,00-12,00. ...[citește_toată_știrea]

3 August 2017, 19:35
(4248 vizualizări - 0 comentarii)


«Trofeul Tinereții Amara 2017», sub supravegherea jandarmilor

Efective de jandarmi vor supraveghea, în perioada 3-6 august 2017, buna desfășurare a Festivalului «Trofeul Tinereții Amara 2017». Misiunile oamenilor legii au ca scop prevenirea de fapte antisociale. ...[citește_toată_știrea]

3 August 2017, 19:05
(5862 vizualizări - 0 comentarii)


anunț angajare

SC CARGILL CEREALE SRL
angajează
LABORANT
pentru Silozul Bucu, județul Ialomița
2 posturi-unul permanent și
unul pe perioadă determinată (5 luni)
Cerințe minime: studii medii,
cunoștințe operare calculator;
studiile de specialitate sau
experiența în domeniu
constituie un avantaj
Responsabilități: determină calitatea
produselor la Recepție,
în timpul Depozitării, la Livrare,
întocmește documentele specifice
acestor operațiuni manual
și pe calculator și operează
în sistemul de gestiune toți indicii
calitativi necesari, întocmește rapoarte
Cei interesați sunt rugați
să trimită CV-ul pe adresa de mail:
[email protected]
sau pe fax la nr. 021/23.32.499,
cu mențiunea
«pentru laborant Bucu, județul Ialomița»
CV-urile pot fi depuse
și la poarta Silozului Bucu,

situat în strada Gh. Lazăr,
cu mențiunea de mai sus,
în atenția dlui Șerban Jan-șef locație.
Termenul limită de depunere al CV-urilor
este 10 August 2017

1 August 2017, 20:10


Polițiști noi la IPJ Ialomița

Polițiști noi la IPJ Ialomița

4 ofițeri și 12 agenți de poliție din promoția 2017 reîmprospătează colectivul Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița. Luni, 31 iulie a.c., 4 ofițeri și 12 agenți de poliție s-au prezentat la ...[citește_toată_știrea]

1 August 2017, 19:15
(5650 vizualizări - 2 comentarii)


AJOFM Ialomița: Bursă a locurilor de muncă la solicitarea unui angajator

Agenția Județeană pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița va organiza marți, 8 august 2017, o bursă a locurilor de muncă la solicitarea unui angajator. Este vorba de o firmă ce își desfășoară activitatea ...[citește_toată_știrea]

1 August 2017, 15:20
(8329 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Percheziții la samsarii auto!

Polițiștii din cadrul Direcției Generale de Poliție a Municipiului București, sub supravegherea Parchetului de pe lângă Tribunalul București, efectuează, marți dimineața, 1 august 2017, 14 percheziții în ...[citește_toată_știrea]

1 August 2017, 11:05
(5846 vizualizări - 2 comentarii)


Urziceni: A furat din magazin

Polițiștii din cadrul Poliției Urziceni au fost sesizați vineri, 28 iulie a.c., de angajatul unei societăți comerciale din localitate, cu privire la faptul că o persoană ar fi sustras bunuri din magazin ...[citește_toată_știrea]

31 Iulie 2017, 20:10
(5214 vizualizări - 0 comentarii)


Acțiuni ale polițiștilor ialomițeni

Polițiștii din cadrul IPJ Ialomița au desfășurat la acest sfârșit de săptămână, 28-30 iulie a.c., acțiuni în locurile și zonele de interes operativ din județ, pentru prevenirea și combaterea faptelor antisociale ...[citește_toată_știrea]

31 Iulie 2017, 19:45
(4099 vizualizări - 0 comentarii)


Bilanț la ITM Ialomița. Peste 600 de controale, amenzi de peste 529 mii de lei!

Potrivit unui bilanț al ITM Ialomița pe primul semestru al anului 2017, în domeniul relațiilor de muncă au fost efectuate 668 de controale, 232 de angajatori fiind sancționați cu amenzi în cuantum de peste ...[citește_toată_știrea]

31 Iulie 2017, 19:35
(5352 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Mandat de arestare pentru «tâlhărie»

Doi tineri de 14, respectiv 22 de ani, din Slobozia, bănuiți de comiterea infracțiunii de «tâlhărie calificată», sunt cercetați de polițiști. Tânărul de 22 de ani a fost reținut pentru o perioadă de 24 ...[citește_toată_știrea]

31 Iulie 2017, 19:15
(4454 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Exerciții de alarmare

Primăria Slobozia informează că, începând cu luna august 2017, în prima zi de miercuri a fiecărei luni, în intervalul orar 10,00-11,00, se vor organiza și desfășura exerciții de alarmare. Astfel, vor fi ...[citește_toată_știrea]

31 Iulie 2017, 18:40
(4500 vizualizări - 0 comentarii)


ITM Ialomița: Campanie pe șantierele cu lucrări de săpături

Inspectoratul Teritorial de Muncă Ialomița a desfășurat, în perioada 5-7 iulie 2017, o campanie de control la unitățile din șantierele unde se efctuează lucrări de săpături. Având în vedere evenimentele ...[citește_toată_știrea]

31 Iulie 2017, 15:20
(6130 vizualizări - 0 comentarii)


ITM Ialomița: Amenzi de 34 mii de lei pentru patronii spălătoriilor auto

Inspectorii din cadrul Inspectoratului Teritorial de Muncă  Ialomița au verificat recent modul în care se respectă legislația în muncă de către patronii spălătoriilor auto de pe raza județului. Cu ...[citește_toată_știrea]

28 Iulie 2017, 21:05
(6593 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: A scăzut infracționalitatea stradală

Inspectoratul de Poliție al Județului Ialomița a făcut un bilanț al activității pe primul semestru al anului în curs. Potrivit statisticilor, infracționalitatea stradală sesizată la nivelul județului a ...[citește_toată_știrea]

28 Iulie 2017, 20:20
(4100 vizualizări - 0 comentarii)


APM Ialomița: Află de pe internet informații despre calitatea aerului

Agenția Județeană pentru Protecția Mediului Ialomița informează cetățenii cu privire la faptul că website-ul care oferea informații despre calitatea aerului a fost îmbunătățit. Astfel, cei interesați pot ...[citește_toată_știrea]

28 Iulie 2017, 20:05
(4434 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Reținuți pentru «furt calificat»

Polițiștii ialomițeni au întocmit dosare penale pe numele a cinci ialomițeni, cu vârste cuprinse între 19 și 45 de ani, aceștia fiind suspecți în mai multe cauze privind comiterea de furturi. Pentru trei ...[citește_toată_știrea]

28 Iulie 2017, 19:40
(4709 vizualizări - 0 comentarii)


Avarie ENEL: Fetești a rămas fără apă!

Vineri, 28 iulie 2017, în jurul orelor 15,20, în urma unei avarii la linia de alimentare cu tensiune a Uzinei de Apă Fetești, abonații din localitate au rămas fără apă potabilă. Au fost anunțați reprezentanții ...[citește_toată_știrea]

28 Iulie 2017, 19:25
(5723 vizualizări - 0 comentarii)


Stelnica: Bărbat acroșat de un autoturism

Un bărbat de 34 de ani, din județul Constanța, a fost rănit în urma unui accident rutier produs pe raza comunei Stelnica luni, 24 iulie 2017. Acesta a fost acroșat de un autoturism condus de un tânăr, de ...[citește_toată_știrea]

25 Iulie 2017, 16:35
(5530 vizualizări - 1 comentariu)

Taguri: Stelnica accident


Movilița: Cinci persoane rănite într-un accident rutier

Accident rutier între localitățile Movilița și Coșereni. Cinci persoane au fost rănite după ce 3 mașini s-au ciocnit. La fața locului s-au deplasat paramedicii SMURD, însoțiți de un echipaj de descarcerare ...[citește_toată_știrea]

24 Iulie 2017, 17:21
(5469 vizualizări - 0 comentarii)


Jilavele: Scandal de «Ziua Comunei»

Jilavele: Scandal de «Ziua Comunei»

Duminică 22 iulie a.c., în jurul orei 1.30, jandarmii din cadrul unei patrule care asigura măsurile de ordine publică la manifestările culturale prilejuite de «Ziua Comunei Jilavele», au observat pe o alee ...[citește_toată_știrea]

24 Iulie 2017, 15:20
(6309 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Jilavele scandal


Tabără gratuită organizată de Catedrala Urziceni

Cu binecuvântarea Preasfințitului Părinte Vincențiu, episcopul Sloboziei și Călărașilor, Catedrala din Urziceni a organizat o mini tabără la Mânăstirea Cozia din județul Vâlcea. Astfel, în perioada 16- ...[citește_toată_știrea]

24 Iulie 2017, 12:15
(4637 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: Șomajul, în scădere ușoară

La sfârșitul lunii iunie 2017, în evidențele  Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița se aflau înregistrați 6220 șomeri, din care 943 șomeri indemnizați, respectiv 5277 șomeri neindemnizați ...[citește_toată_știrea]

24 Iulie 2017, 11:10
(4696 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Moment de reculegere în memoria polițistului Sorin Vezeteu

IPJ Ialomița: Moment de reculegere în memoria polițistului Sorin Vezeteu

Duminică, 23 iulie 2017, reprezentanții Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița au ținut un moment de reculegere în fața instituției, pentru a cinsti memoria polițistului Sorin Vezeteu, ucis în ...[citește_toată_știrea]

23 Iulie 2017, 15:30
(4938 vizualizări - 0 comentarii)


Bordușani: Oficialii MApN au intervenit pentru scoaterea din Dunăre a TAB-ului scufundat

Vineri, 21 iulie 2017, reprezentanții Ministerului Apărării Naționale au intervenit la Bordușani pentru a scoate din apele Dunării TAB-ul scufundat, în urma exercițiului militar NATO, desfășurat în zonă ...[citește_toată_știrea]

21 Iulie 2017, 18:25
(11889 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Fa Marileno în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Maria în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Nelu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Vasile în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Ionut în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Mihai în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Urbanistul în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Vasile în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! spațiu comercial Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 spațiu comercial Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 oRLandO în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! scrumbie Dunăre în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 PERICOL în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Peiu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! mașină de cusut Singer în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 teren intravilan agricol Țăndărei în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 teren extravilan Țăndărei în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 Chiparos în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Lenuta în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...