Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Administrațiile din Ialomița investesc în Studii de Fezabilitate pentru «rețele inteligente de gaze»

O nouă modă pe bani publici

Administrațiile din Ialomița investesc în Studii de Fezabilitate pentru «rețele inteligente de gaze»

Morgana «rețelelor inteligente de distribuție a gazelor naturale» dă frisoane administrațiilor locale din Ialomița. În cursa pentru accesarea fondurilor europene alocate în cadrul POIM (Programul Operațional Infrastructură Mare) pentru acest tip de investiții s-au înscris apro­ximativ 40 de localități, grupate în Asociații și Parteneriate. Până acum însă, administra­țiile locale au plătit doar Studiile de Fezabi­litate aferente acestor investiții potențiale. Valoarea Studiilor oscilează între 30000 și 135000 de lei, însă existența acestora nu garantează accesarea fondurilor europene.

Morgana europeană a investițiilor în rețele de gaze... [citește_tot_articolul]

26 Februarie 2021, 09:50 (10776 vizualizări - 2 comentarii)

EVENIMENT

Urban SA Slobozia se pregătește să devină operator regional de furnizare a serviciilor de apă

Acord de principiu între Primăria Slobozia și Consiliul Județean Ialomița

Urban SA Slobozia se pregătește să devină operator regional de furnizare a serviciilor de apă

bonus: Cilibeanu dă un pas în spate

Pprimăria Slobozia și Consiliul Județean Ialomița caută o soluție legală pentru transformarea Urban SA Slo­bozia în operator regional de furnizare a serviciilor de apă. «În acest fel am putea genera investiții în localitățile jude­țului care nu au finalizat rețelele de apă și apă uzată!» declară președintele Consiliului Județean Ialomița, Marian Pavel.

Urban renaște din cenușă Urban SA ar putea deveni ope­rator regional de furnizare a serviciilor de apă la nivelul Ialomiței. Ideea este rezultatul unui acord de principiu încheiat între Primăria Slobozia și Consiliul Județean Ialomița... [citește_tot_articolul]

25 Februarie 2021, 10:10 (14326 vizualizări - 13 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Primăria Perieți subvenționează ilegal colectarea deșeurilor menajere

Primăria Perieți subvenționează ilegal colectarea deșeurilor menajere

Administrația din Perieți a decis în decembrie 2020 să subvenționeze cu 2,48 lei taxa specială de colectarea deșeurilor menajere. Subvenția, justificată de prevederile Legii 211/2011 se aplică tuturor locuitorilor comunei și este... ilegală. Practica este una comună la nivelul județului Ialomița și este tole­rată de către Prefectura Ialomița. Hotă­rârile consiliilor locale ilegale pot fi atacate în 6 luni de la aprobarea lor în instanțele de contencios administrativ.

Primar nou, reguli noi Administrația locală din Perieți a decis în decembrie 2020 că «pentru anul 2021 se aprobă subvenționarea din bugetul local a sumei de 2,48 lei/persoană pentru stimularea gestionării deșeurilor menajere reciclabile, respectiv asigurarea colectării separate»... [citește_tot_articolul]

24 Februarie 2021, 13:05 (5386 vizualizări - 7 comentarii)

EVENIMENT

Soluții administrative pentru proiectele CNI din Ialomița

Soluții administrative pentru proiectele CNI din Ialomița

Ialomița așteaptă fonduri din partea Companiei Naționale de Investiții pentru 20 de proiecte de utilitate publică. Parla­mentarul PNL Luminița Barcari și Dragoș Soare, primarul municipiului Slobozia, au participat luni, 22 februarie a.c., la o întâlnire cu reprezentanții CNI ce a avut ca scop demersurile care trebuie făcute pentru ca toate obiectivele de investiții să fie realizate.

Proiecte finanțate de CNI în Ialomița Potrivit informațiilor oficiale publicate pe pagina de internet a Companiei Naționale de Investiții, cele 20 de proiecte pentru care Ialomița așteaptă finanțarea în... [citește_tot_articolul]

23 Februarie 2021, 16:20 (5007 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Elevii din Ialomița așteaptă de 5 ani învățământul dual

Promisiuni noi pentru anul școlar 2021-2022

Elevii din Ialomița așteaptă de 5 ani învățământul dual

Învățământul dual în Ialomița este doar «scenariu de lucru». În ultimii 5 ani, Inspectoratul Școlar Județean Ialomița nu a reușit să școlarizeze niciun elev conform acestui sistem. Inspectorul general școlar Steluța Mitrea promite 5 clase de elevi pentru anul școlar 2021-2022. Georgian Mocănescu, directorul AJOFM Ialomița susține că agenții economici nu sunt interesați de susținerea acestei forme de învâțământ.

Un eșec județean ascuns sub preș
După 30 de ani de experimente educaționale, absolvenții liceelor din Ialomița încă mai așteaptă soluții instituționale care să... [citește_tot_articolul]

23 Februarie 2021, 14:20 (3941 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Agricultura ialomițeană a atras fonduri europene în valoare de 564,5 milioane de lei

Agricultura ialomițeană a atras fonduri europene în valoare de 564,5 milioane de lei

Agricultura rămâne principalul domeniu de activitate prin care banii europeni ajung în județul Ialomița. O analiză a fondurilor acordate de Uniunea Europeană fermierilor din județul nostru, prin intermediul Agenției de Plăți și Intervenție pentru Agricultură Ialomița, arată faptul că aceștia au reușit să obțină subvenții în valoare de 411,6 mi­lioane de lei. APIA a declarat eligibile la plată o suprafață de peste 378 mii de hectare de terenuri agricole.

Sprijin european pentru fermierii ialomițeni
Conform datelor oficiale, suprafața declarată eligibilă la plata subvențiilor acordate... [citește_tot_articolul]

23 Februarie 2021, 10:10 (6692 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Intergroup Engineering SRL cere 2,5 milioane de lei Primăriei Amara

Moștenirea administrațiilor Moraru și Măiță

Intergroup Engineering SRL cere 2,5 milioane de lei Primăriei Amara

bonus: drept la replică

Administrația din Amara a fost somată să plă­tească 2,5 milioane de lei către firma de consultanță Intergroup Ingineering SRL. Suma reprezintă contrava­loarea unui contract de consultanță neonorat în valoare de 132500 de lei, la care se adaugă penalități de 1% zilnic. Primăria Amara are la dispoziție două săptămâni pentru a bloca aceste demersuri. Procesul se desfășoară la Curtea de Apel București, iar următorul termen este fixat pentru 4 martie 2021.

Firma de casă a ex-președintelui Moraru
La începutul lunii februarie 2021, în cadrul ședinței Consiliului Local Amara, plenul ... [citește_tot_articolul]

22 Februarie 2021, 09:55 (9334 vizualizări - 11 comentarii)

EVENIMENT

Start investițional nou la Țăndărei

Administrația Roman promite

Start investițional nou la Țăndărei

Revenit în funcție după 4 ani, primarul orașului Țăndărei, Cristi Roman, promite să ofere orașului un nou start investițional. Printre proiectele care vor fi finanțate se numără Ambulatoriul Spitalului Municipal, Secția de Psihiatrie, reabilitarea în cadrul unui program multianual a 29 de străzi din oraș și un parc industrial. «Vorbim de o prioritizare a investițiilor la Țăndărei. Pentru o parte dintre acestea există deja banii și așteptăm semnarea contractelor de execuție. Pentru altele, căutăm surse de finanțare și soluții de implementare rapidă a acestora!» declară Cristi Roman.

Țăndărei are bani la buget... [citește_tot_articolul]

21 Februarie 2021, 17:20 (4132 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Bani europeni pentru infrastructura școlară din Fetești

Bani europeni pentru infrastructura școlară din Fetești

Două unități de învățământ din Fetești, Liceul Tehnologic de Industrie Alimentară și Liceul Teoretic «Carol I», sunt beneficiarele unor proiecte cu finanțare europeană ce au ca scop creșterea gradului de eficiență energetică a clădirilor. Lucrările vizează modernizarea sistemelor de încălzire și iluminat precum și izolarea termică a celor două licee. Valoarea celor două proiecte depășește 4 milioane de lei, fondurile fiind nerambursabile.

Investiții în două licee din Fetești
Cele două proiecte care vizează creșterea gradului de eficiență în cadrul Liceului Teoretic «Carol I» și... [citește_tot_articolul]

21 Februarie 2021, 12:05 (3051 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Shaorma cu miros de hazna la Gara Slobozia

Shaorma cu miros de hazna la Gara Slobozia

De câteva săptămâni, la doi pași de toaleta publică din Gara Slobozia, un în­treprinzător particular a deschis o «shaormerie». Conducerea Gării și Direcția Sanitară Veterinară și pentru Siguranța Alimentelor susțin că totul e legal. Primăria Slobozia susține însă contrariul!

«Vadul» din fața toaletei publice Toaleta publică de la Gara Slobozia este celebră pentru condițiile precare de igienă pe care le oferă. De câteva săptămâni încoace însă, această situație intolerabilă a fost dublată de apariția unei rulote care vinde «cafea și shaorma». Rulota a fost amplasată la doi pași de intrarea... [citește_tot_articolul]

20 Februarie 2021, 16:55 (7167 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Primăriile din Ialomița au colectat taxe și impozite locale de 80,7 milioane de lei

În 2020

Primăriile din Ialomița au colectat taxe și impozite locale de 80,7 milioane de lei

O statistică a Direcției de Trezorerie și Contabilitate Publică Ialomița arată faptul că cele 66 de administrații locale din Ialomița au reușit să colecteze taxe și impozite locale în valoare de 80,7 milioane de lei. Exprimată în procente, această sumă reprezintă un grad de colectare de aproximativ 72% din valorile pe care primăriile ialomițene și-au propus să le realizeze. «Facem și noi ce putem ca să-i determinăm pe oameni să plătească!» spun la unison primarii ialomițeni.

Mai puțini bani la bugetele locale Analiza Direcției de Trezorerie și Contabilitate Publică Ialomița, din cadrul... [citește_tot_articolul]

19 Februarie 2021, 13:50 (8825 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Primarul și viceprimarul localității, suspecți într-un dosar de «fraudă electorală»

Descinderi în comuna Borănești

Primarul și viceprimarul localității, suspecți într-un dosar de «fraudă electorală»

Procurorii Parchetului de pe lângă Judecătoria Urziceni au descins joi, 18 februarie 2021, la 7 adrese din comuna Borănești. Perchezițiile au fost desfășurate în cadrul unei anchete penale ce vizează «infracțiuni la Legea Electorală», dar și fapte de «mărturie mincinoasă». Printre persoanele chemate la audieri se numără primarul și viceprimarul localității, considerați principalii suspecți ai cauzei.

Verificările sunt în curs Surse judiciare au precizat faptul că ancheta s-a constituit în urma unor sesizări ce reclamau faptul că alegătorilor din comuna Borănești le-au fost oferite sume... [citește_tot_articolul]

18 Februarie 2021, 20:05 (11519 vizualizări - 16 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Criză de judecători la Tribunalul Ialomița

Criză de judecători la Tribunalul Ialomița

Tribunalul Ialomița, cea mai mare instanță din județ, își desfășoară activitatea în stare de avarie, din cauza numărului mic de judecători. Deși instanța dispune de 18 posturi de magistrați, efectiv, la serviciu, vin doar 10. Unul dintre judecători a fost transferat la Tribunalul București, iar alți 3 s-au pensionat. «Din păcate această situație reprezintă o dificultate ce nu poate să-și găsească rezolvarea!» au explicat reprezentanții instanței.

Mai puțini judecători în schema de personal
Numărul mic de judecători dă peste cap activitatea Tribunalului Ialomița în sensul că magistrații... [citește_tot_articolul]

18 Februarie 2021, 14:20 (4480 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Comuna Sfântu Gheorghe a intrat în carantină

Focar de COVID-19

Comuna Sfântu Gheorghe a intrat în carantină

Instituția Prefectului Ialomița a luat decizia carantinării comunei Sfântu Gheorghe din Ialomița. Conform informațiilor oficiale, la nivelul comunei a fost înregistrată o rată de infectare care depășește 6 cazuri la mia de locuitori. Primarul comunei Sfântu Gheorghe, Mădălin Teculescu, consideră măsura necesară. La nivelul comunei au fost înregistrate două focare de COVID-19.

Din nou în carantină Comuna Sfântu Gheorghe intră din nou în carantină. Decizia a fost luată în cadrul Comitetului pentru Situații de Urgență de la nivelul Prefecturii Ialomița. Conform datelor oficiale, la nivelul... [citește_tot_articolul]

18 Februarie 2021, 11:15 (5561 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Execuția proiectelor PNDL ale Spitalului Județean de Urgență Slobozia se amână

Execuția proiectelor PNDL ale Spitalului Județean de Urgență Slobozia se amână

Prioritate a Consiliului Județean Ialomița, moderniza­rea Spitalului Județean de Urgență Slobozia bate pasul pe loc. Instituția a notificat Ministerul Dezvoltării, Lucrărilor Publice și Administrației soli­citând prelungirea termenelor de execuție pentru cele mai importante pro­iecte de investiții care vizează cel mai mare spital din Ialomița. Este vorba despre construcția Blocului Operator și modernizarea clădirii în care funcționează Spitalul Județean de Urgență Slobozia. Ambele proiecte sunt finanțate prin Programul Național de Dezvoltare Locală, au o va­loare de 154 milioane de lei și ar fi trebuit încheiate la 31 decembrie 2020. O altă provocare pentru Consiliul Județean Ialomița este de... [citește_tot_articolul]

18 Februarie 2021, 10:05 (7219 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Slobozia a cheltuit 2 milioane de lei pentru «turiștii potențiali»

Centrul Național de Informare și Promovare Turistică ar putea fi închis

Slobozia a cheltuit 2 milioane de lei pentru «turiștii potențiali»

Centrul Național de Informare și Promovare Turistică are 5 angajați, program de luni până vineri și o hartă cu 12 obiective turistice din Slobozia și împrejurimi. Printre obiectivele turistice se numără 4 biserici, o casă «în stil eclectic» din Bora, o școală, un puț, doi stejari se­culari și un arbore ginkgo biloba. Costurile anuale de întreținere pentru acest Centru sunt asigurate de către admi­nistrația locală și se ridică la 250000 de lei anual.

Ideea creață a ex-viceprimarului Băcanu În 2011, viceprimarul Valentin Băcanu propunea, iar Consiliul Local aproba, ... [citește_tot_articolul]

17 Februarie 2021, 12:40 (8064 vizualizări - 13 comentarii)

EVENIMENT

Comuna Ion Roată părăsește ADI «ECOAQUA» Călărași

Investiții de 260 milioane de euro în pericol

Comuna Ion Roată părăsește ADI «ECOAQUA» Călărași

Goana administrațiilor publice după proiecte finanțate din fonduri europene are și efecte adverse. Comuna Ion Roată a părăsit la începutul acestui an Asociația de Dezvoltare Intercomunitară «ECOAQUA» Călărași. Decizia exclude localitatea dintr-un proiect investițional estimat la 260 milioane de euro pentru realizarea rețelelor de apă potabilă. Oficialii locali susțin că ce se întâmplă la ADI «ECOAQUA» Călărași este «o păcăleală»...

Decizie fără precedent ADI «ECOAQUA» Călărași este o Asociație formată din 33 de localități din Ialomița și Călărași. Scopul acestei asocieri l... [citește_tot_articolul]

16 Februarie 2021, 13:55 (3191 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Canalizare de 7 milioane de lei în Cartierele Slobozia Nouă și Bora

Prima investiție a administrației Soare

Canalizare de 7 milioane de lei în Cartierele Slobozia Nouă și Bora

Consiliul Local Slobozia a aprobat marți, 9 februarie a.c., alocarea unei cofinanțări de 443000 de lei pentru «extinde­rea și reabilitarea sistemului de canalizare menajeră și pluvială în Cartierele Slobozia Nouă și Bora». Valoarea totală a inves­tiției este de 7 milioane de lei. Aceasta este prima investi­ție majoră a administrației Soare. Primele lucrări în siste­mul de canalizare din Cartierele Slobozia Nouă și Bora au debutat în urmă cu mai bine de 10 ani.

Pe urmele predecesorilor Administrația Soare a propus Consi­liului Local Slobozia aprobarea unei cofinanțări în valoare... [citește_tot_articolul]

16 Februarie 2021, 10:15 (8219 vizualizări - 7 comentarii)

EVENIMENT

Administrațiile locale din Ialomița au primit 15,9 milioane de lei pentru proiectele PNDL 2

Administrațiile locale din Ialomița au primit 15,9 milioane de lei pentru proiectele PNDL 2

În anul 2017, Ialomița a depus la Ministerul Dezvoltării, Lucrărilor Publice și Administrației 143 de proiecte pentru a fi realizate prin Programul Național de Dezvoltare Locală 2 (PNDL 2), cu o valoare totală de 802,2 milioane de lei. La începutul lunii februarie a acestui an, Ministerul Dezvoltării, Lucrărilor Publice și Administra­ției a decontat devizele de lucrări transmise de către administrațiile locale. În județul nostru, demersuri în sensul decontării lucrărilor au făcut Consiliul Județean Ialomița, alături de alte 14 administrații locale. Valoarea totală a fondurilor distribuite a fost de 15,9 milioane de lei. «S-a plătit în funcție de facturile care au fost trimise!» au explicat edilii... [citește_tot_articolul]

15 Februarie 2021, 14:10 (8237 vizualizări - 4 comentarii)

EVENIMENT

Investiția la stația de tratare a apei nu poate fi finalizată

Moștenirea lui Mocioniu de la Slobozia

Investiția la stația de tratare a apei nu poate fi finalizată

Contractul pentru realizarea unei noi stații de tratare a apei la Slobozia a fost semnat în august 2019 de către ex-primarul Adrian Mocioniu. La un an și jumătate distanță, lucrările de execuție sunt nefinalizate... Surse din cadrul administrației locale susțin că echipamentele achi­ziționate «nu corespund specificațiilor din caietele de sar­cini», constructorul și proiectantul acestei investiții acuzându-se reciproc. Luni, 8 februarie 2021, Primăria Slobozia a semnat ordinul de reîncepere a lucrărilor la stația de tratare a apei.

Moștenirea lui Mocioniu
În decembrie... [citește_tot_articolul]

15 Februarie 2021, 10:05 (6779 vizualizări - 11 comentarii)

Sâmbătă 27 Iun 2026
242 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Urziceni: La 17 ani, fără permis, prins la volanul unui vehicul

Polițiștii au depistat pe raza municipiului Urziceni un tînăr, în vârstă de 17 ani, din localitate. Acesta se afla la volanul unui autoturism, fără a deține permis de conducere pentru vreo categorie de ...[citește_toată_știrea]

18 Noiembrie 2014, 16:20
(4831 vizualizări - 0 comentarii)


Accidente la Coșereni și Borănești

Poliția a fost sesizată luni, 17 noiembrie a.c., cu privire la faptul că, pe raza comunei Coșereni, s-a produs un accident de circulație, soldat cu rănirea unei persoane. Astfel, în timp ce un bărbat, de ...[citește_toată_știrea]

18 Noiembrie 2014, 15:45
(6461 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: Rata șomajului, în creștere ușoară

La sfîrșitul lunii octombrie 2014, în evidențele  Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița se aflau înregistrați 7340 șomeri, din care 1840 șomeri indemnizați, respectiv 5500 șomeri ...[citește_toată_știrea]

18 Noiembrie 2014, 14:50
(5087 vizualizări - 0 comentarii)


Traian: Bătrână căzută în fântână

Traian: Bătrînă căzută în fîntînă

În urma unui apel telefonic primit în dimineața zilei de marți, 18 noiembrie 2014, în jurul orei 8,35, pompierii au fost solicitați să intervină în cazul unei femei, în vîrstă de 75 ani, din localitatea ...[citește_toată_știrea]

18 Noiembrie 2014, 13:20
(3695 vizualizări - 1 comentariu)


Slobozia: Înecat în lac

Luni seara, 17 noiembrie 2014, în jurul orei 19,00, un cetățean a văzut un cadavru plutind în apa unui lac din apropierea municipiului Slobozia. Bărbatul a sunat la 112, iar în scurt timp un echipaj de ...[citește_toată_știrea]

18 Noiembrie 2014, 13:05
(5856 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia înecat


AJOFM Ialomița: Locuri de muncă în Germania prin EURES

EURES România dispune de 77 de posturi pentru lucrătorii calificați în domeniul hotelier-gastronomic care doresc să desfășoare o activitate sezonieră în Germania. Pentru aceste locuri de muncă se va organiza ...[citește_toată_știrea]

18 Noiembrie 2014, 10:20
(8496 vizualizări - 0 comentarii)


Scînteia: O femeie a murit intoxicată cu fum ca urmare a unui incendiu

O femeie în vîrstă de 52 de ani și-a găsit sfîrșitul, cel mai probabil, intoxicată cu fum în propria locuință din comuna Scînteia. Incendiul a fost anunțat la orele 19,45, iar la locul intervenției s-au ...[citește_toată_știrea]

13 Noiembrie 2014, 15:05
(10816 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: «Steluțe printre Stele»

Direcția Municipală pentru Culură, Învățămînt, Sport și Tineret Slobozia vă invită marți, 25 noiembrie 2014, la concursul de interpretare vocală «Steluțe printre Stele». La eveniment vor participa cîștigătorii ...[citește_toată_știrea]

13 Noiembrie 2014, 13:45
(4716 vizualizări - 0 comentarii)


DSVSA Ialomița: Confirmare de focar al Bolii de Newcastle sau pseudopestă aviară la Grivița

În data de 7 noiembrie 2014, DSVSA Ialomița a fost înștiințată despre creșterea procentului de mortalitate peste limitele tehnologice la o exploatație de păsări-pui carne, cu un efectiv de populare de ...[citește_toată_știrea]

13 Noiembrie 2014, 12:40
(8384 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Expoziție foto

Vineri, 14 noiembrie a.c., la Centrul Cultural UNESCO «Ionel Perlea» din Slobozia, va fi vernisată o expoziție de fotografii militare. Evenimentul este organizat de Muzeul Militar Național «Regele Ferdinand ...[citește_toată_știrea]

13 Noiembrie 2014, 11:15
(4862 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Un șofer beat a lovit o femeie pe trecerea de pietoni. A părăsit locul accidentului!

Luni, 10 noiembrie a.c., Poliția Fetești a fost sesizată cu privire la faptul că un pieton a fost acroșat de un autoturism, iar conducătorul auto a părăsit locul accidentului. Polițiștii au demarat rapid ...[citește_toată_știrea]

13 Noiembrie 2014, 10:50
(6714 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Fetești accident


Ialomița: Beți la volan

Polițiștii rutieri au depistat pe șoselele ialomițene cinci conducători auto, cu  vîrste cuprinse între 22 și 44 de ani, în timp ce conduceau autoturisme aflîndu-se sub influența băuturilor alcoolice ...[citește_toată_știrea]

13 Noiembrie 2014, 10:05
(3244 vizualizări - 0 comentarii)


Acțiuni preventive ale polițiștilor ialomițeni

Pentru creșterea gradului de siguranță publică a cetățenilor, polițiști din toate structurile operative ale Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița au fost angrenați, în perioada 7-9 noiembrie ...[citește_toată_știrea]

13 Noiembrie 2014, 09:25
(4536 vizualizări - 0 comentarii)


Cățel cocker, pierdut în Slobozia

Cățel cocker, pierdut în Slobozia

Pierdut cîine
rasa cocker,
zona Parc Ialomița

ofer recompensă substanțială
Telefon 0723/519.667, 0721/616.101

12 Noiembrie 2014, 16:40


IPJ Ialomița a primit 3 autovehicule Dacia Duster

Miercuri, 5 noiembrie a.c., într-un cadru festiv, la sediul Ministerului Afacerilor Interne, Inspectoratul de Poliție al Județului Ialomița a primit 3 autoturisme de teren marca Dacia Duster. Autoturismele ...[citește_toată_știrea]

6 Noiembrie 2014, 18:20
(4383 vizualizări - 2 comentarii)


AJOFM Ialomița: Locuri de muncă în agricultură în Danemarca

Agenția Județeană pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița aduce la cunștință celor interesați că, la această dată, prin rețeaua EURES, sînt disponibile 100 locuri de muncă în Danemarca, respectiv  ...[citește_toată_știrea]

6 Noiembrie 2014, 16:40
(6990 vizualizări - 0 comentarii)


Amara: Hoț din case, reținut de polițiști

Polițiștii de Investigații Criminale au reținut, pe bază de ordonanță de reținere pentru 24 de ore, un tînăr de 17 de ani, din orașul Amara. Cel în cauză a fost încarcerat în Centrul de Reținere și Arestare ...[citește_toată_știrea]

6 Noiembrie 2014, 15:15
(5308 vizualizări - 0 comentarii)


Bordușani: Tîlhar în arest

Polițiștii au reținut miercuri, 5 octombrie a.c., pe bază de ordonanță de reținere pentru 24 de ore, un tînăr, de 26 de ani, din comuna Bordușani. Cel în cauză a fost introdus în Centrul de Reținere și ...[citește_toată_știrea]

6 Noiembrie 2014, 13:10
(5074 vizualizări - 0 comentarii)


SC TROTA România SRL Cluj

angajează
atît tineri șoferi cu categoriile C+E,
cu cel puțin 2 ani de experiență pe TIR,
cît și începători.

Se lucrează în echipaj, pe Comunitate.
Condiții excelente.
Se asigură un cîștig minim
între salariul de bază și diurne.
Informații la tel. 0740/295.418,
numai după trimiterea unui CV
și copii de pe documentele de mai jos,
la [email protected]

-Buletin
-Pașaport
-Permis de conducere
-Cartela tahograf
-Atestat de marfă
-Cazier judiciar
-Cazier auto

5 Noiembrie 2014, 18:10


AJFP Ialomița: 16 milioane de lei, recuperate de Fisc prin executare silită

Reprezentanții Administrației Județene a Finanțelor Publice Ialomița au dat publicității date despre încasările către bugetul consolidat al statului în trimestrul III al anului în curs. 16 milioane de lei ...[citește_toată_știrea]

5 Noiembrie 2014, 17:20
(9817 vizualizări - 2 comentarii)


anunț vînzare

societate comercială vinde teren
-suprafață 6470,42 mp
-construcții aferente
terenul și construcțiile
sînt situate în Slobozia,
Șos. Slobozia-Amara, km 2
(amplasament Oierie, fost Romalchim)
Relații suplimentare
la telefon 0727/221.741

5 Noiembrie 2014, 16:10


Ialomița: Fraudă prin sms, semnalată de ANAF

Atenție la sms-urile pe care le primiți! Angajații Agenției Județene de Administrare Fiscală Ialomița atrag atenția contribuabililor cu privire la faptul că, în aceste zile, mai multe persoane au reclamat ...[citește_toată_știrea]

5 Noiembrie 2014, 14:05
(5246 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Zile de pioșenie pentru praznicul Sfinților Arhangheli Mihail și Gavriil

Sărbătoarea Sfinților Arhangheli Mihail și Gavriil aduce la Slobozia 5 zile de mare încărcătură spirituală. Zeci de duhovnici și credincioși sîn așteptați să participe la evenimentele religioase. Programul ...[citește_toată_știrea]

5 Noiembrie 2014, 13:20
(6756 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Case cuprinse de flăcări, din cauza instalațiilor electrice

Un scurtcircuit produs la instalația electrică a fost cauza probabilă care a dus la izbucnirea unui incendiu la locuința unui cetățean din Fetești. La fața locului s-au deplasat pompierii cu două autospeciale ...[citește_toată_știrea]

5 Noiembrie 2014, 12:35
(6958 vizualizări - 0 comentarii)


Urmărit internațional, prins în Ialomița

Un tînăr, de 22 de ani, din Jilavele a fost reținut pe raza județului de polițiștii din Urziceni, după ce autoritățile judiciare din Belgia au emis pe numele lui un mandat european de arestare. Cel în cauză ...[citește_toată_știrea]

5 Noiembrie 2014, 11:50
(6640 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Dr Cristiana Stoian, trimisă în judecată

Procurorii Parchetului de pe lîngă Judecătoria Slobozia au finalizat cercetările și au trimis în judecată dosarul privind «vînzările» ilegale de sînge desfășurate sub comanda medicului Cristiana Stoian ...[citește_toată_știrea]

31 Octombrie 2014, 21:04
(9785 vizualizări - 6 comentarii)


Slobozia: Percheziții la proxeneți! Au fost arestate două persoane

Polițiștii Serviciului de Investigații Criminale, în baza autorizațiilor de percheziție emise de Judecătoria Slobozia, au efectuat miercuri, 29 octombrie a.c., 3 percheziții domiciliare la persoane bănuite ...[citește_toată_știrea]

30 Octombrie 2014, 18:05
(6247 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Bănuit de șantaj, reținut de polițiști

Polițiștii ialomițeni au reținut miercuri, 29 octombrie a.c., pe bază de ordonanță de reținere pentru 24 de ore, un bărbat de 55 de ani, din București. Cel în cauză a fost încarcerat în Centrul de Reținere ...[citește_toată_știrea]

30 Octombrie 2014, 17:20
(5411 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Ialomița șantaj


Slobozia: Și-a dat foc la casă

În seara zilei de marți, 28 octombrie a.c, un bărbat în vîrstă de 45 de ani, din Cartierul Bora al municipiului Slobozia, cunoscut cu probleme psihice, și-a incendiat locuința. Un echipaj de pompieri și ...[citește_toată_știrea]

30 Octombrie 2014, 15:25
(5824 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia incendiu


anunț

SC POLARIS M HOLDING SRL, operatorul de servicii de salubrizare, care a început activitatea în municipiul Slobozia, începînd cu data de 15 octombrie 2014, anunță cetățenii care locuiesc în gospodării individuale (case) că noul program de ridicare a deșeurilor menajere, va fi, începînd cu data de luni, 3 noiembrie 2014, după cum urmează:
LUNI
Șoseaua Amara, Str. Gării, Str. Teilor, Str. Trandafirilor, Str. Cloșca, Str. Horia, Str. Crișan, Str. Ghe. Doja, Str. Ana Ipătescu, Str. Domnița Bălașa, Str. Maramureș, Str. Eternității, Str. Lacului.
MARȚI
Șoseaua Nordului, Str. George Enescu, Str. Ghe. Dima, Str. Ciprian Porumbescu, Str. Ionel Perlea, Str. Simfoniei, Str. Lirei, Str. Traian, Str. Vechea Matcă, Str. M. Viteazu, Str. Rovine, Str. Mircea cel Bătrîn, Str. Miron Costin, Str. Păcii, Str. Intrarea Morii, Str. M. Kogălniceanu, Str. Orion, Str. Viilor.
MIERCURI
Str. Ferdinand, Str. D. Cantemir, Str. Zimbrului, Str. Dragoș Vodă, Str. Aurora, Str. Șt. cel Mare, Str. Viitor, Str. Independenței, Str. Cărămidari, Str. 1877, Str. Roșiori, Str. Plevnei, Str. N. Bălcescu, Str. Redutei, Str. Dorobanți, Str. Vidin, Str. Gării Noi, Str. Intrarea Rahovei, Str. Prelungirea Rahovei, Str. Rahovei, Str. Primăverii.
JOI
Șoseaua Sudului, Str. Plopului, Str. Ulmului, Str. Molidului, Str. Stejarului, Str. Pinului, Str. Magnoliei, Str. Smîrdan, Str. Dumbrava Roșie, Str. Duzilor, Str. Nisipului.
Cartier Slobozia Nouă: Str. Prunului, Str. Mărului, Str. Școlii, Str. Unirii, Str. Vlad Țepeș, Str. Aurel Vlaicu, Str. Cimitirului, Str. C.D. Gherea, Str. George Coșbuc, Str. Traian Vuia, Str. Liliacului, Str. Marginii.
VINERI
Str. Ianache, Str. Paris, Str. Londra, Șoseaua Brăilei, Str. Minerva, Str. Panduri, Str. Oituz, Str. Mărășești, Str. Peneș Curcanul, Str. 24 Ianuarie1859, Str. Col. Ion Popescu, Str. Ion Albeșteanu, Str. Panait Istrati, Str. Walter Mărăcineanu, Str. Dropiei, Str. Pogoane, Str. Ghe. Popescu, Bdul Decembrie 1918, Str. Acad. Ion Lăzărescu.
Cartier Bora: Str. Livezi, Str. Luncii, Str. Maxim Gorki, Str. Salcîmi, Str. Sălcii, Str. Stînjenei, Str. 9 Mai, Str. Radu Vulpe, Str. Ciulniței, Str. Dealului, Str. G-ral Magheru, Fost IAS.
Pentru informații suplimentare
tel. 0734/010.232

28 Octombrie 2014, 19:15


Ultimele comentarii
Carmen în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Gigel în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! mdrag20 în Irigațiile pe 36000 de hectare în Ialomița, afectate de o decizie a CFR pentru protejarea unui pod feroviar în Brăila Gigi gunoierul în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Corcodel de la DUMITRESTI în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia casă Slobozia Nouă în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 închiriere apartament 3 camere Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 om de rand în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! laurentiu în «Beach Party» săptămânal pe Plaja Zorilor Răduță Aurelian-Constantin în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia @ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final soluția e simplă în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Fa Marileno în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Maria în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Nelu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Vasile în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Ionut în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Mihai în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...