Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Judecătorii omului de afaceri Gheorghe Ceteraș l-au trimis după gratii fără temei legal

Stare de incompatibilitate la Înalta Curte de Casație și Justiție

Judecătorii omului de afaceri Gheorghe Ceteraș l-au trimis după gratii fără temei legal

Justiția din România este departe de a fi imparțială și corectă. O dovedesc judecătorii Înaltei Curți de Casație și Justiție. Magistrații care l-au condamnat definitiv pe omul de afaceri Gheorghe Ceteraș, din Slobozia, sunt acuzați de «incompatibilitate». Aceiași judecători care au dat sentința definitivă în apelul făcut de inculpat, se pronunțaseră anterior și în fazele preliminarii ale procesului penal. Mai mult, hotărârea magistraților s-a bazat doar pe declarația unui martor sub acoperire, aspect ce contravine Codului de Procedură Penală. Reamintim faptul că Gheorghe Ceteraș a fost condamnat definitiv la 10 ani închisoare cu executare de către Înalta Curte de Casație și Justiție,... [citește_tot_articolul]

17 Noiembrie 2020, 16:05 (9227 vizualizări - 3 comentarii)

EVENIMENT

Suspiciune de malpraxis la Spitalul Fetești în cazul medicului decedat Mioara Neagu

Suspiciune de malpraxis la Spitalul Fetești în cazul medicului decedat Mioara Neagu

Dispariția fulgerătoare a medicului Mioara Neagu, din cadrul Spitalului Municipal «Anghel Saligny» din Fetești, aruncă unitatea medicală într-un scandal de malpraxis. Foștii colegi sunt acuzați de rudele doctoriței de faptul că au lăsat-o să moară. Reprezentanții spitalului infirmă acuzațiile, în timp ce sindicaliștii din Sănătate cer Guvernului impunerea unei imunități la malpraxis pentru medicii care tratează pacienți cu COVID-19.

Un caz controvresat Moartea medicului Mioara Neagu, coordonator al Compar­timentului de Primiri Urgențe al Spitalului Municipal «Anghel Saligny» din Fetești... [citește_tot_articolul]

17 Noiembrie 2020, 10:05 (9648 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Lipsă de teste pentru depistarea SARS-CoV-2 la Spitalul Județean Slobozia

Lipsă de teste pentru depistarea SARS-CoV-2 la Spitalul Județean Slobozia

Trecută pe lista județelor din țară care testează cel mai puțin pacienții pentru depistarea infecției cu SARS-CoV-2, Ialomița are doar un singur laborator acreditat de Ministerul Sănătății pentru efectuarea testărilor RT-PCR, considerate cele mai precise. Acesta funcționează în cadrul Spitalului Județean de Urgență Slobozia și, într-adevăr, se confruntă cu un deficit de kit-uri speciale necesare realizării unui număr mare de testări. Restul probelor prelevate de la persoanele suspecte sunt trimise cu o ambulanță la un centru de testare privat din Capitală.

Aparatură există, teste mai puțin... [citește_tot_articolul]

16 Noiembrie 2020, 16:05 (12247 vizualizări - 5 comentarii)

EVENIMENT

Culturile agricole din Ialomița, amenințate de păsările migratoare

Culturile agricole din Ialomița, amenințate de păsările migratoare

După seceta înregistrată în lunile de primăvară și vară, culturile agricole din Ialomița sunt amenințate acum de păsările migratoare. Controlul acestor dăunători prin vânătoare este deocamdată stopat de o decizie a Curții de Apel Brașov. Judecătorii au interzis vânatul pentru 36 de specii de păsări călătoare. O parte dintre acestea tranzitează județul nostru și Hotărârea Curții de Apel Brașov dă peste cap și activitatea Asociațiilor Vânătorilor și Pescarilor care admi­nistrează fonduri de vânătoare în zonele de culoar ale păsărilor. Totodată, aceeași sentință interzice vânatul pentru animalele considerate responsabile pentru răspândirea vi­rusului Pestei Porcine Africane.

O sentință controversată... [citește_tot_articolul]

15 Noiembrie 2020, 13:20 (5970 vizualizări - 9 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Comitetul Județean pentru Situații de Urgență Ialomița a solicitat carantinarea Sloboziei

După publicarea deciziei în Monitorul Oficial, orașul intră în «lockdown»

Comitetul Județean pentru Situații de Urgență Ialomița a solicitat carantinarea Sloboziei

UPDATE De vineri, 13 noiembrie 2020, ora 00,00, Slobozia intră în carantină pentru 14 zile!

În urma ședinței organizată miercuri, 11 noiembrie 2020, Comitetul Județean pentru Situații de Urgență Ialomița a solicitat Departamentului pentru Situații de Urgență aprobarea propunerii de intrare în carantină a Sloboziei pentru o perioadă de 14 zile. Solicitarea a fost făcută ca urmare a numărului mare de cazuri confirmate la nivelul orașului.

Afară din case doar cu declarație pe propria răspundere
Potrivit informațiilor oficiale, valoare incidenței cazurilor a ajuns la Slobozia la 7,49/1000 de locuitori. Mai mult, potrivit Comitetului Județean pentru Situații de Urgență Ialomița... [citește_tot_articolul]

12 Noiembrie 2020, 11:10 (23285 vizualizări - 34 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Recensământul șefilor de descentralizate din Ialomița

Recensământul șefilor de descentralizate din Ialomița

La una dintre ultimele ședințe ale Comitetului Județean pentru Situații de Urgență Ialomița, prefectul Tonița Manea a descoperit că în locul șefului Gărzii de Mediu Ialomița, Marin Ștefan, s-a pre­zentat la apel adjunctul instituției, Dan Popescu... La întrebarea legitimă a doamnei prefect, acesta a răspuns absent că «domnul director e cu treburi, la București...». După 20 de minute de perplexitate instituțională, doamna Tonița s-a trezit întrebând dacă directorul Gărzii a avut «de­legație» când a plecat cu treburi. Sursa noastră nu a deta­liat al doilea răspuns al domnului Popescu, dar a relatat cu lux de amănunte o ultimă întrebare a acestuia, adresată plenului și, implicit, doamnei prefect... [citește_tot_articolul]

10 Noiembrie 2020, 17:35 (7510 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița caută medici specializați în evaluarea capacității de muncă

De 5 ani

Ialomița caută medici specializați în evaluarea capacității de muncă

2020 este al cincilea an în care Ialomița caută soluții pentru a angaja un specialist care să examineze capacitatea de muncă a persoanelor care suferă de diverse afecțiuni. Cele două cabinete de Expertiză Medicală și Recuperare a Capacității de Muncă pe care Casa Județeană de Pensii Ialomița le coordonează la Slobozia și Urziceni și-au suspendat activitatea după ce medicii specialiști au fost implicați în scandaluri de corupție. Acum, pacienții care au nevoie de avize pentru a putea primi pensiile de invaliditate trebuie să meargă la București. Anual, în evidențele instituției, sunt introduse 660 de noi dosare.

Bolnavi fără speranță... [citește_tot_articolul]

10 Noiembrie 2020, 13:05 (4156 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Ministerul Mediului a investit într-o platformă de gunoi nefuncțională

La Ciochina

Ministerul Mediului a investit într-o platformă de gunoi nefuncțională

În localitatea Ciochina, gunoiul de grajd este aruncat la voia întâmplării pe câmpurile din jurul localității. Toate acestea în condițiile în care comuna beneficiază de o platformă destinată colectării gunoiului de grajd și transformării lui în compost. Investiția nu poate fi însă pusă în funcțiune pentru că nu are auto­rizațiile necesare, inclusiv pe cea integrată de mediu. Pentru ca platforma să fie deschisă este nevoie ca administrația locală să o exploateze prin intermediul unei societăți pe care, din păcate, nu o poate înființa. «Schema de perso­nal nu ne permite la momentul de față să facem angajări!» susține Nicoleta Fotache, viceprimarul localității Ciochina.

Un proiect ratat... [citește_tot_articolul]

10 Noiembrie 2020, 10:10 (4955 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Slobozia: Explozie la un bloc din zona Feroviarul

Slobozia: Explozie la un bloc din zona Feroviarul

Pompierii din Slobozia intervin în acest moment în zona Feroviarul din oraș după ce un apartament situat într-un bloc din apropierea gării a explodat. Deocamdată nu se cunoaște cauza exactă a deflagrației.

Victimele au fost transportate la spital Din primele informații se pare că trei persoane, care se aflau în momentul deflagrației în imobil, au fost rănite. Victimele au fost transportate la Spitalul Județean de Urgență Slobozia și primesc îngrijiri medicale. Militarii ISU au asigurat zona și vor încerca să evacueze și ceilalți locatari ai respectivului bloc. La fața locului s-au deplasat... [citește_tot_articolul]

8 Noiembrie 2020, 14:55 (6577 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Vânzarea produselor expuse în hală se va face în exterior

Măsuri de protecție sanitară în Piața Agroalimentară din Slobozia

Vânzarea produselor expuse în hală se va face în exterior

Ca urmare a numărului mare de infecții provocate de noul Coronavirus (SARS-CoV-2), Comitetul Național pentru Situații de Urgență a luat ca măsură suplimentară de protecție închiderea piețelor acoperite. La Slobozia, în Piața Agroalimentară, există o hală acoperită. Având în vedere decizia CNSU, Dragoș Soare, primarul Sloboziei, a mers în Piața Mare din oraș și a căutat soluții astfel încât să-i ajute pe comercianți să-și poată valorifica produsele fără a încălca măsurile de protecție sanitară.

Căsuțele de lemn, o alternativă eficientă Începând de duminică, 8 noiembrie a.c., în hala... [citește_tot_articolul]

7 Noiembrie 2020, 18:05 (7197 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Lecție de «Arboricultură urbană» predată la Slobozia

Lecție de «Arboricultură urbană» predată la Slobozia

În ultimii ani, arborii din Slobozia au împărțit în două tabere cetățenii orașului și Direcția de Administrare a Domeniului Public a Primăriei Slobozia. În timp ce unii acuză public administrația locală de faptul că taie copacii abuziv, ceilalți aplică amenzi acolo unde toaletarea pomilor din oraș se face fără consimțământul autorităților. Pentru a înțelege mai bine modul în care arborii trebuie integrați în spațiul urban, oficialii DADP au organizat un curs «Arboricultură urbană»...

Slobozia are nevoie de verdeață
Cursul de «Arboricultură urbană» inițiat de DADP Slobozia face... [citește_tot_articolul]

7 Noiembrie 2020, 15:25 (4559 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Slobozia: Parcarea subterană fără intrare «are carențe structurale grave la nivel de proiectare și construcție»

«Povestea Gropii lui Stoica» by Dragoș Soare

Slobozia: Parcarea subterană fără intrare «are carențe structurale grave la nivel de proiectare și construcție»

Primarul Sloboziei, Dragoș Soare, a organizat vineri, 6 noiembrie 2020, o conferință de presă în parcarea subterană din Piața Revoluției. Este pentru prima dată în ultimii ani când autoritățile locale permit accesul presei în acest obiectiv. «Nu credeam că situația este atât de gravă...» a concluzionat Dragoș Soare după vizitarea obiectivului aflat la acest moment în conservare. Potrivit unei expertize comandate de fosta administrație, investițiile realizate nu se încadrează în normativele de construcție anterioare demarării lucrărilor.

Lucrări restante de 13,5 milioane de lei... [citește_tot_articolul]

6 Noiembrie 2020, 15:05 (8428 vizualizări - 9 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Învestirea în funcție a primarului ales al Țăndăreiului, blocată de procese

Învestirea în funcție a primarului ales al Țăndăreiului, blocată de procese

În timp ce în multe administrații locale din Ialomița primarul și consilierii locali aleși la Alegerile Locale din 27 septembrie 2020 și-au preluat mandatele și își exercită prerogativele, în orașul Țăndărei demersul este blocat de o avalanșă de procese. Lucian Spânu, fost candidat al Partidului Mișcarea Populară pentru funcția de primar al orașului, a contestat în instanță decizia de validare a primarului și consilie­rilor locali, invocând fraudarea procesului electoral. În prezent, conducerea Primăriei Țăndărei este asi­gurată de Marian Bucuroiu, secretarul instituției. Se pare că Marian Bucuroiu este persoana care ar fi declanșat acest război administrativ. Potrivit legii, primarul și consilierii... [citește_tot_articolul]

5 Noiembrie 2020, 18:10 (7258 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

EXCLUSIV: Mihai Puia NU mai este șeful Direcției Sanitară Veterinară și pentru Siguranța Alimentelor Ialomița

A fost «promovat» la ANSVSA

EXCLUSIV: Mihai Puia NU mai este șeful Direcției Sanitară Veterinară și pentru Siguranța Alimentelor Ialomița

Mihai Puia, directorul Direcției Sanitară Veterinară și pentru pentru Siguranța Alimentelor Ialomița a fost «promovat». Domnia sa nu mai este șeful DSVSA Ialomița, fiind numit director al Direcției Sănătatea și Bunăstarea Animalelor din cadrul Autorității Naționale Sanitară Veterinară și pentru Siguranța Alimentelor. Locul lui a fost ocupat de către adjunctul instituției, Vasile Dragoș.

«Promovarea» trece, funcția rămâne Mihai Puia, directorul Direcției Sanitară Veterinară și pentru Siguranța Alimentelor Ialomița a fost «promovat». El ocupă acum postul de director al Direcției Sănătatea... [citește_tot_articolul]

4 Noiembrie 2020, 18:15 (11871 vizualizări - 13 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Datoriile Ultex SA Țăndărei au ajuns la 44,3 milioane de lei

Datoriile Ultex SA Țăndărei au ajuns la 44,3 milioane de lei

Intrată oficial în faliment în anul 2014, firma Ultex SA din Țăndărei (fosta fabrică de ulei din localitate) continuă să acumuleze datorii. Estimările oficiale arată că debitele societății au ajuns în prezent la 44,3 milioane de lei. Platforma industrială aparține acum Grupului Trans-Oil (Republica Moldova), care a cumpărat fabrica în același an în care Ultex SA și-a anunțat falimentul. Tranzacția a avut o valoare de 10,5 milioane de euro. Între timp, societatea a intrat din nou în atenția Parchetului de pe lângă Înalta Curte de Casație și Justiție. În urma unei decizii din 2018 a Tribunalului Ialomița, procurorii au fost obligați să refacă o anchetă începută în 2010.

Un proces tergiversat... [citește_tot_articolul]

4 Noiembrie 2020, 10:10 (4779 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Administrație performantă în 6 luni la Slobozia

Primarul Dragoș Soare confirmă promisiunile din campanie

Administrație performantă în 6 luni la Slobozia

După modelul patentat de către predecesorii săi, noul primar al municipiului Slobozia își dorește să comande un audit general la nivelul Primăriei Slobozia. Dragoș Soare consideră că acest audit este necesar pentru a stabili prioritățile administrative pe termen scurt și mediu: «Am promis slobozenilor o administrație performantă, în slujba cetățeanului... O vom avea în maxim 6 luni de zile!». Unul dintre obiectivele vizate de către primarul Dragoș Soare îl reprezintă redu­cerea numărului de angajați din cadrul Primăriei. În acest moment, există peste 750 de angajați la nivelul acestei instituții publice.

Pohta noului primar al Sloboziei... [citește_tot_articolul]

3 Noiembrie 2020, 13:40 (15181 vizualizări - 26 comentarii)

EVENIMENT

Starea Ialomiței în 2020

Județul unde nu se întâmplă nimic

Starea Ialomiței în 2020

Din 4 în 4 ani, politicienii locali promit schimbări radicale ale politicilor economice și administrative. Anul 2020 nu face excepție, iar Marian Pavel, «pornit pe drumul resposabi­lității de mic» promite și el un județ de tip «hub industrial» în următorii 4 ani. Realitatea e însă departe de promisiunile electorale. Iar recunoașterea ei poate fi un prim pas în eforturile de transformare a promisiunilor în realitate. Sigur, dacă nu au fost deja uitate!

Dezastrul dinainte de dezastru În urmă cu 4 ani, înainte de preluarea mandatului de președinte al Consiliului Județean... [citește_tot_articolul]

3 Noiembrie 2020, 10:05 (5108 vizualizări - 2 comentarii)

EVENIMENT

Război în instanță între DSP Ialomița și Camera de Conturi Ialomița

Război în instanță între DSP Ialomița și Camera de Conturi Ialomița

Direcția de Sănătate Publică a contestat în instanță Raportul de control al Camerei de Conturi Ialomița privind auditul efectuat de instituție în perioada Stării de Urgență. Auditorii ialomițeni au descoperit faptul că DSP Ialomița a oferit sporuri de peste 30 mii de lei pentru orele suplimentare făcute de funcționarii instituției, fără ca aceștia să aibă competența de a asigura permanența. În schimbul banilor, angajații DSP ar fi trebuit să primească zile libere.

Un proces în desfășurare Procesul s-a înregistrat pe rolul Tribunalului Ialomița, instanță căreia Direcția de Sănătate ... [citește_tot_articolul]

2 Noiembrie 2020, 14:10 (7275 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Control abuziv demarat de Primăria Slobozia la o Asociație de Proprietari cu care se află în litigiu

Control abuziv demarat de Primăria Slobozia la o Asociație de Proprietari cu care se află în litigiu

La un an distanță de când au chemat în instanță Primăria Slobozia pentru nerespectarea dispozițiilor legale în privința contrucțiilor, reprezentanții Asociației de Proprietari 31 din oraș reclamă o serie de presiuni pe care administrația locală le face asupra lor. Concret, oficialii Primăriei Slobozia au ordonat un control «la sânge» în contabilitatea entității. Reamintim faptul că litigiul dintre Asociația de Proprietari Nr. 31 și Primăria Slobozia a fost iscat din cauza unei autorizații de construire dată ilegal de municipalitate și în baza căreia, la parterul unui bloc amplasat în zona Stadionului «1 Mai», a fost amenajat un supermaket.

Acțiune respinsă de Tribunalul Ialomița... [citește_tot_articolul]

2 Noiembrie 2020, 09:55 (46979 vizualizări - 48 comentarii)

EVENIMENT

Bolnavii cronici din Ialomița au cheltuit jumătate din fondurile disponibile

Bolnavii cronici din Ialomița au cheltuit jumătate din fondurile disponibile

În vreme ce tot mai multe asociații care militează pentru drepturile bolnavilor cronici susțin faptul că accesul acestei categorii de pacienți la servicii medicale a fost limitat din cauza pandemiei de COVID-19, în județul Ialomița si­tuația este cu totul alta. Conform datelor furnizate de Casa Județeană de Asi­gurări de Sănătate Ialomița, jumătate din cele 75,4 milioane de lei destinate Programelor Naționale de Sănătate au fost până acum cheltuite la nivelul județului nostru.

Sprijin pentru bolnavii cronici Estimările oficiale arată faptul că la nivelul județului Ialomița există aproximativ... [citește_tot_articolul]

1 Noiembrie 2020, 15:50 (3218 vizualizări - 1 comentariu)

Marți 23 Iun 2026
273 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

APIA Ialomița: S-a deschis sesiunea pentru subvențiile de sprijin pe suprafață

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură a dat startul campaniei de primire a cererilor de plată pentru schemele/măsurile de sprijin pe suprafață. Pentru a beneficia de sprijinul financiar pe ...[citește_toată_știrea]

4 Martie 2014, 10:20
(12472 vizualizări - 0 comentarii)


Șoselele din Ialomița, scăldate în sînge. Un mort și cinci răniți!

Primul week-end al primăverii a adus moarte pe șoselele din Ialomița. În urma a trei accidente rutiere, o persoană a murit și alte cinci au fost rănite. Victimele au fost transportate la spital pentru acordarea ...[citește_toată_știrea]

4 Martie 2014, 09:10
(7750 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: Șanse în plus pentru obținerea unui loc de muncă

Reprezentanții Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița anunță organizarea unei noi ediții a Bursei Generale a Locurilor de Muncă. Evenimentul se va desfășura în data de 28 martie 201 ...[citește_toată_știrea]

4 Martie 2014, 08:05
(9300 vizualizări - 6 comentarii)


Fetești: Se caută mama bebelușului înfășurat în cârpe și aruncat la gunoi într-o pungă!

Fetești: Se caută mama bebelușului înfășurat în cîrpe și aruncat la gunoi într-o pungă!

Descoperire macabră la Fetești la sfîrșitul săptămînii precedente. Două persoane au găsit lîngă un tomberon un nou născut mort. Copilul era înfășurat într-o pătură și un tricou, iar apoi introdus într-o ...[citește_toată_știrea]

26 Februarie 2014, 14:55
(9992 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Înșelăciune pe internet

Vineri, 21 februarie 2014, un bărbat de 28 de ani, din Fetești a sesizat Poliția despre faptul că a fost înșelat de un adolescent, cu ocazia încheierii unei înțelegeri de vînzare-cumpărare a unui telefon ...[citește_toată_știrea]

25 Februarie 2014, 09:40
(7439 vizualizări - 0 comentarii)


Poliția Rutieră Ialomița: Amenzi de peste 82000 lei

În acest sfîrșit de săptămînă, 21-23 februarie 2014, polițiștii Serviciului Rutier au continuat acțiunile desfășurate pentru prevenirea evenimentelor rutiere, precum și pentru conștientizarea conducătorilor ...[citește_toată_știrea]

25 Februarie 2014, 08:30
(8132 vizualizări - 3 comentarii)


anunț angajare

societate comercială
angajează
-dispecer (2 posturi)
vă rugăm depuneți CV
la fax 0243/235.111
pentru relații suplimentare
apelați tel. 0724/000.595

24 Februarie 2014, 16:00


anunț angajare

societate comercială
angajează
-ambulanțieri (2 posturi)
vă rugăm depuneți CV la
tel./fax 0243/235.111
pentru relații suplimentare
apelați tel. 0724/000.595

19 Februarie 2014, 19:40


Agricultura-proiect de țară

Agricultura-proiect de țară

Mișcarea Agricultorilor din România consideră că agricultura trebuie să constituie o prioritate națională și după 20 de ani de strategii eșuate în domeniu propune un proiect național și economic: AGRICULTURA-PROIECT DE ȚARĂ ...[citește_toată_știrea]

18 Februarie 2014, 08:10
(4435 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: Peste 2 tone de floarea-soarelui, confiscate

Efectivele Serviciului de Investigarea Fraudelor au acționat marți, 11 februarie a.c., pentru prevenirea și combaterea ilegalităților ce se comit în domeniul producerii, prelucrării, depozitării și comercializării ...[citește_toată_știrea]

12 Februarie 2014, 10:30
(6395 vizualizări - 6 comentarii)


Urziceni: Tineri bucureșteni, bănuiți că furau combustibil din mașini

Polițiștii de Investigații Criminale au reținut marți, 11 februarie a.c., pe bază de ordonanță de reținere pentru 24 de ore, trei tineri, cu vîrste cuprinse între 22 și 24 de ani, toți domiciliați pe raza ...[citește_toată_știrea]

12 Februarie 2014, 10:10
(4815 vizualizări - 1 comentariu)


ISU Ialomița: Prevenirea riscului de inundații

Căderile masive de zăpadă din ultima perioadă de timp au avut ca efect înzăpezirea a numeroase gospodării ale populației, atît din mediul urban dar mai ales din mediul rural. Pe fondul prognozelor meteorologice ...[citește_toată_știrea]

12 Februarie 2014, 09:40
(7234 vizualizări - 0 comentarii)


Poliția Rutieră Ialomița: Amenzi de peste 10000 lei

Marți, 11 februarie a.c., polițiștii rutieri au continuat acțiunile desfășurate pentru prevenirea evenimentelor rutiere, precum și pentru conștientizarea conducătorilor auto cu privire la riscurile la care ...[citește_toată_știrea]

12 Februarie 2014, 07:50
(6641 vizualizări - 1 comentariu)


AJFP Ialomița: Modificări legislative pentru PFA, II și IF

Administrația Județeana a Finantelor Publice Ialomița informează contribuabilii că, în Monitorul Oficial al României, Partea I, nr. 15/10.01.2014, a fost publicată Legea nr. 4/2014 pentru completarea Ordonanței ...[citește_toată_știrea]

6 Februarie 2014, 16:20
(7620 vizualizări - 0 comentarii)


Roșiori: Incendiu de la un scurtcircuit la două adăposturi de animale

În urma unui scurtcircuit produs la instalația electrică, două adăposturi de animale ale unui cetățean din localitatea Roșiori au fost cuprinse de flăcări. Evenimentul a fost anunțat noaptea trecută, în ...[citește_toată_știrea]

6 Februarie 2014, 11:15
(8673 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Roșiori incendiu


Senatorul Ștefan Stoica a încetat din viață

Senatorul Ștefan Stoica a încetat din viață

În cursul acestei dimineți de marți, 4 februarie 2014, după o lungă suferință, senatorul PSD Ștefan Stoica a încetat din viață. El suferea de peste un an de o formă gravă de cancer. Senatorul Ștefan Stoica ...[citește_toată_știrea]

4 Februarie 2014, 10:10
(11154 vizualizări - 8 comentarii)


Minori dispăruți la Țăndărei

Minori dispăruți la Țăndărei

Duminică, 2 februarie 2014, polițiștii de investigații criminale au fost sesizați cu privire la faptul că minorii CRISTEA MIHAELA GEORGIANA, de 13 ani și ȘTEFAN MARIN, de 12 ani, ambii din orașul Țăndărei ...[citește_toată_știrea]

3 Februarie 2014, 11:40
(8644 vizualizări - 2 comentarii)


Studenți ai Academiei de Poliție, în practică la IPJ Ialomița

Luni, 3 februarie 2014, este prima zi de practică din acest an pentru trei ialomițeni, studenți în cadrul Academiei de Poliție «Al. I. Cuza» București. Aceștia au fost repartizați să își desfășoare stagiul ...[citește_toată_știrea]

3 Februarie 2014, 10:30
(11127 vizualizări - 2 comentarii)


Ialomița: Infractori încarcerați

Doi ialomițeni pe numele cărora instanța a emis mandate de executare a pedepsei cu închisoarea au fost depuși de către polițiștii de Investigații Criminale în Penitenciarul Slobozia în vederea încarcerării ...[citește_toată_știrea]

3 Februarie 2014, 09:30
(4431 vizualizări - 0 comentarii)


Străzile din Ialomița, «curățate» de infractori

În cadrul unei conferințe de presă, reprezentanții Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița au făcut public raportul activității întreprinse în cursul anului 2013. Potrivit documentului oficial ...[citește_toată_știrea]

29 Ianuarie 2014, 10:40
(9287 vizualizări - 0 comentarii)


Copiii Codului Portocaliu: Patru nou-născuți au venit pe lume la Maternitatea Spitalului Județean de Urgență Slobozia

În acest sfîrșit de săptămînă, la Maternitatea Spitalului Județean de Urgență Slobozia au venit pe lume patru copii. Pentru doi dintre ei a fost nevoie de intervenția echipajelor Inspectoratului pentru ...[citește_toată_știrea]

27 Ianuarie 2014, 11:07
(11065 vizualizări - 0 comentarii)


Percheziții la Bărbulești! UPDATE: 9 bărbați, arestați!

Potrivit unui comunicat de presă al IPJ Ialomița, «13 percheziții sînt efectuate, în această dimineață, de polițiștii din cadrul Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița pe raza comunei Bărbulești ...[citește_toată_știrea]

23 Ianuarie 2014, 07:10
(13846 vizualizări - 9 comentarii)


Ex-europarlamentarul Maria Petre revine în viața publică. Asociația «Restaurantele Inimii», înființată la Slobozia!

La jumătatea lunii decembrie 2013, ex-parlamentarul PD-L Maria Petre a revenit în viața publică. În cadrul unei întîlniri desfășurate la Centrul Cultural «Ionel Perlea» din Slobozia, aceasta a anunțat înființarea ...[citește_toată_știrea]

14 Ianuarie 2014, 18:49
(9438 vizualizări - 6 comentarii)


Exclusiv: Procurori din Teleorman, în acțiune la Penitenciarul Slobozia. Înșelăciune prin metoda «Accidentul», dejucată de anchetatori!

Procurori din cadrul Parchetului Local Turnu Măgurele au demarat o acțiune flagrantă la Penitenciarul Slobozia. Anchetatorii au reușit să recupereze un prejudiciu de 12000 lei al unei persoane înșelată ...[citește_toată_știrea]

10 Ianuarie 2014, 17:12
(9755 vizualizări - 3 comentarii)


Locuri de muncă prin intermediul Rețelei EURES. Selecție pentru studenții care doresc să lucreze în Germania!

Agenția Municipală pentru Ocuparea Forței de Muncă anunță organizarea selecției pentru studenții și masteranzii care doresc să desfășoare o activitate lucrativă pe teritoriul Germaniei pe perioada vacanței ...[citește_toată_știrea]

7 Ianuarie 2014, 15:36
(8847 vizualizări - 0 comentarii)


DSVSA Ialomița: Producătorii de lapte crud, aliniați la cerințele UE

DSVSA Ialomița informează toți producătorii care livrează lapte crud la centrele de colectare lapte, unități de procesare autorizate/înregistrate sanitar-veterinar, precum și pe cei care vînd direct laptele ...[citește_toată_știrea]

7 Ianuarie 2014, 13:35
(7025 vizualizări - 2 comentarii)


Element de muniție, descoperit lîngă Slobozia

Duminică, 5 ianurie 2014, un proiectil exploziv de artilerie de calibru 152 mm a fost descoperit de un cetățean pe cîmp, pe raza cartierului Slobozia Nouă. Acesta este cel de-al doilea eveniment de acest ...[citește_toată_știrea]

6 Ianuarie 2014, 15:22
(10683 vizualizări - 0 comentarii)


APIA Ialomița: Adeverințe necesare acordării de credite pentru crescătorii de bovine

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură-Centrul Județean Ialomița informează beneficiarii plăților naționale directe complementare (PNDC) în sectorul zootehnic, la specia bovine, că eliberează ...[citește_toată_știrea]

6 Ianuarie 2014, 12:20
(8684 vizualizări - 1 comentariu)


Slobozia: Serviciul Județean de Ambulanță Ialomița are o nouă structură de conducere

Slobozia: Serviciul Județean de Ambulanță Ialomița are o nouă structură de conducere

Schimbări în cadrul Serviciului Județean de Ambulanță Ialomița. Instituția are noi directori, executiv și medical. Numirile sînt temporare, pînă cînd posturile vor fi scoase la concurs... Schimbările de ...[citește_toată_știrea]

27 Decembrie 2013, 14:39
(22747 vizualizări - 19 comentarii)


Țăndărei: A distrus un taxi

Un tînăr de 21 de ani din Țăndărei s-a ales cu dosar penal în noaptea de Crăciun. După ce a uitat numărul paharelor de băutură pe care le-a dat pe gît, acesta a ieșit din localul unde se afla și a sărit ...[citește_toată_știrea]

27 Decembrie 2013, 10:37
(8829 vizualizări - 11 comentarii)


Ultimele comentarii
Any în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Alecu în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! base marinaru în Stelnica și Punctul de Acostare «Regina Maria», creștere a numărului de turiști ion negativ în A fost construită una dintre cele mai mari instalații de stocare a energiei verzi din România cioban în Dezastrul funciar de la Primăria Axintele Parinte în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! AlexDan în Lipsă de «transparență» în Consiliul Local Slobozia Preda în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Mary în Reabilitarea Ștrandului Municipal, abandonată de administrația Potor Mary în Restanțe de 7,3 milioane de lei pentru facturile de apă și canalizare către operatorul Urban SA Slobozia NOBODY în «Candidatul 10510», în sfârșit director general adjunct la DGASPC Ialomița! Vasi în Incidente de integritate «cu efect întârziat» în județul Ialomița Dan în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! OK dar.. în «USR are obligația morală să aplice propriile standarde de integritate!» dan în Blocuri pentru tinerii specialiști în Educație și Sănătate, la Fetești Aur în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! cetatean în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Pt Zanfir în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! suporter în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! ZANFIR în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...