Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Judecătorii omului de afaceri Gheorghe Ceteraș l-au trimis după gratii fără temei legal

Stare de incompatibilitate la Înalta Curte de Casație și Justiție

Judecătorii omului de afaceri Gheorghe Ceteraș l-au trimis după gratii fără temei legal

Justiția din România este departe de a fi imparțială și corectă. O dovedesc judecătorii Înaltei Curți de Casație și Justiție. Magistrații care l-au condamnat definitiv pe omul de afaceri Gheorghe Ceteraș, din Slobozia, sunt acuzați de «incompatibilitate». Aceiași judecători care au dat sentința definitivă în apelul făcut de inculpat, se pronunțaseră anterior și în fazele preliminarii ale procesului penal. Mai mult, hotărârea magistraților s-a bazat doar pe declarația unui martor sub acoperire, aspect ce contravine Codului de Procedură Penală. Reamintim faptul că Gheorghe Ceteraș a fost condamnat definitiv la 10 ani închisoare cu executare de către Înalta Curte de Casație și Justiție,... [citește_tot_articolul]

17 Noiembrie 2020, 16:05 (9227 vizualizări - 3 comentarii)

EVENIMENT

Suspiciune de malpraxis la Spitalul Fetești în cazul medicului decedat Mioara Neagu

Suspiciune de malpraxis la Spitalul Fetești în cazul medicului decedat Mioara Neagu

Dispariția fulgerătoare a medicului Mioara Neagu, din cadrul Spitalului Municipal «Anghel Saligny» din Fetești, aruncă unitatea medicală într-un scandal de malpraxis. Foștii colegi sunt acuzați de rudele doctoriței de faptul că au lăsat-o să moară. Reprezentanții spitalului infirmă acuzațiile, în timp ce sindicaliștii din Sănătate cer Guvernului impunerea unei imunități la malpraxis pentru medicii care tratează pacienți cu COVID-19.

Un caz controvresat Moartea medicului Mioara Neagu, coordonator al Compar­timentului de Primiri Urgențe al Spitalului Municipal «Anghel Saligny» din Fetești... [citește_tot_articolul]

17 Noiembrie 2020, 10:05 (9648 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Lipsă de teste pentru depistarea SARS-CoV-2 la Spitalul Județean Slobozia

Lipsă de teste pentru depistarea SARS-CoV-2 la Spitalul Județean Slobozia

Trecută pe lista județelor din țară care testează cel mai puțin pacienții pentru depistarea infecției cu SARS-CoV-2, Ialomița are doar un singur laborator acreditat de Ministerul Sănătății pentru efectuarea testărilor RT-PCR, considerate cele mai precise. Acesta funcționează în cadrul Spitalului Județean de Urgență Slobozia și, într-adevăr, se confruntă cu un deficit de kit-uri speciale necesare realizării unui număr mare de testări. Restul probelor prelevate de la persoanele suspecte sunt trimise cu o ambulanță la un centru de testare privat din Capitală.

Aparatură există, teste mai puțin... [citește_tot_articolul]

16 Noiembrie 2020, 16:05 (12247 vizualizări - 5 comentarii)

EVENIMENT

Culturile agricole din Ialomița, amenințate de păsările migratoare

Culturile agricole din Ialomița, amenințate de păsările migratoare

După seceta înregistrată în lunile de primăvară și vară, culturile agricole din Ialomița sunt amenințate acum de păsările migratoare. Controlul acestor dăunători prin vânătoare este deocamdată stopat de o decizie a Curții de Apel Brașov. Judecătorii au interzis vânatul pentru 36 de specii de păsări călătoare. O parte dintre acestea tranzitează județul nostru și Hotărârea Curții de Apel Brașov dă peste cap și activitatea Asociațiilor Vânătorilor și Pescarilor care admi­nistrează fonduri de vânătoare în zonele de culoar ale păsărilor. Totodată, aceeași sentință interzice vânatul pentru animalele considerate responsabile pentru răspândirea vi­rusului Pestei Porcine Africane.

O sentință controversată... [citește_tot_articolul]

15 Noiembrie 2020, 13:20 (5970 vizualizări - 9 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Comitetul Județean pentru Situații de Urgență Ialomița a solicitat carantinarea Sloboziei

După publicarea deciziei în Monitorul Oficial, orașul intră în «lockdown»

Comitetul Județean pentru Situații de Urgență Ialomița a solicitat carantinarea Sloboziei

UPDATE De vineri, 13 noiembrie 2020, ora 00,00, Slobozia intră în carantină pentru 14 zile!

În urma ședinței organizată miercuri, 11 noiembrie 2020, Comitetul Județean pentru Situații de Urgență Ialomița a solicitat Departamentului pentru Situații de Urgență aprobarea propunerii de intrare în carantină a Sloboziei pentru o perioadă de 14 zile. Solicitarea a fost făcută ca urmare a numărului mare de cazuri confirmate la nivelul orașului.

Afară din case doar cu declarație pe propria răspundere
Potrivit informațiilor oficiale, valoare incidenței cazurilor a ajuns la Slobozia la 7,49/1000 de locuitori. Mai mult, potrivit Comitetului Județean pentru Situații de Urgență Ialomița... [citește_tot_articolul]

12 Noiembrie 2020, 11:10 (23285 vizualizări - 34 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Recensământul șefilor de descentralizate din Ialomița

Recensământul șefilor de descentralizate din Ialomița

La una dintre ultimele ședințe ale Comitetului Județean pentru Situații de Urgență Ialomița, prefectul Tonița Manea a descoperit că în locul șefului Gărzii de Mediu Ialomița, Marin Ștefan, s-a pre­zentat la apel adjunctul instituției, Dan Popescu... La întrebarea legitimă a doamnei prefect, acesta a răspuns absent că «domnul director e cu treburi, la București...». După 20 de minute de perplexitate instituțională, doamna Tonița s-a trezit întrebând dacă directorul Gărzii a avut «de­legație» când a plecat cu treburi. Sursa noastră nu a deta­liat al doilea răspuns al domnului Popescu, dar a relatat cu lux de amănunte o ultimă întrebare a acestuia, adresată plenului și, implicit, doamnei prefect... [citește_tot_articolul]

10 Noiembrie 2020, 17:35 (7510 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița caută medici specializați în evaluarea capacității de muncă

De 5 ani

Ialomița caută medici specializați în evaluarea capacității de muncă

2020 este al cincilea an în care Ialomița caută soluții pentru a angaja un specialist care să examineze capacitatea de muncă a persoanelor care suferă de diverse afecțiuni. Cele două cabinete de Expertiză Medicală și Recuperare a Capacității de Muncă pe care Casa Județeană de Pensii Ialomița le coordonează la Slobozia și Urziceni și-au suspendat activitatea după ce medicii specialiști au fost implicați în scandaluri de corupție. Acum, pacienții care au nevoie de avize pentru a putea primi pensiile de invaliditate trebuie să meargă la București. Anual, în evidențele instituției, sunt introduse 660 de noi dosare.

Bolnavi fără speranță... [citește_tot_articolul]

10 Noiembrie 2020, 13:05 (4156 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Ministerul Mediului a investit într-o platformă de gunoi nefuncțională

La Ciochina

Ministerul Mediului a investit într-o platformă de gunoi nefuncțională

În localitatea Ciochina, gunoiul de grajd este aruncat la voia întâmplării pe câmpurile din jurul localității. Toate acestea în condițiile în care comuna beneficiază de o platformă destinată colectării gunoiului de grajd și transformării lui în compost. Investiția nu poate fi însă pusă în funcțiune pentru că nu are auto­rizațiile necesare, inclusiv pe cea integrată de mediu. Pentru ca platforma să fie deschisă este nevoie ca administrația locală să o exploateze prin intermediul unei societăți pe care, din păcate, nu o poate înființa. «Schema de perso­nal nu ne permite la momentul de față să facem angajări!» susține Nicoleta Fotache, viceprimarul localității Ciochina.

Un proiect ratat... [citește_tot_articolul]

10 Noiembrie 2020, 10:10 (4955 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Slobozia: Explozie la un bloc din zona Feroviarul

Slobozia: Explozie la un bloc din zona Feroviarul

Pompierii din Slobozia intervin în acest moment în zona Feroviarul din oraș după ce un apartament situat într-un bloc din apropierea gării a explodat. Deocamdată nu se cunoaște cauza exactă a deflagrației.

Victimele au fost transportate la spital Din primele informații se pare că trei persoane, care se aflau în momentul deflagrației în imobil, au fost rănite. Victimele au fost transportate la Spitalul Județean de Urgență Slobozia și primesc îngrijiri medicale. Militarii ISU au asigurat zona și vor încerca să evacueze și ceilalți locatari ai respectivului bloc. La fața locului s-au deplasat... [citește_tot_articolul]

8 Noiembrie 2020, 14:55 (6577 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Vânzarea produselor expuse în hală se va face în exterior

Măsuri de protecție sanitară în Piața Agroalimentară din Slobozia

Vânzarea produselor expuse în hală se va face în exterior

Ca urmare a numărului mare de infecții provocate de noul Coronavirus (SARS-CoV-2), Comitetul Național pentru Situații de Urgență a luat ca măsură suplimentară de protecție închiderea piețelor acoperite. La Slobozia, în Piața Agroalimentară, există o hală acoperită. Având în vedere decizia CNSU, Dragoș Soare, primarul Sloboziei, a mers în Piața Mare din oraș și a căutat soluții astfel încât să-i ajute pe comercianți să-și poată valorifica produsele fără a încălca măsurile de protecție sanitară.

Căsuțele de lemn, o alternativă eficientă Începând de duminică, 8 noiembrie a.c., în hala... [citește_tot_articolul]

7 Noiembrie 2020, 18:05 (7197 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Lecție de «Arboricultură urbană» predată la Slobozia

Lecție de «Arboricultură urbană» predată la Slobozia

În ultimii ani, arborii din Slobozia au împărțit în două tabere cetățenii orașului și Direcția de Administrare a Domeniului Public a Primăriei Slobozia. În timp ce unii acuză public administrația locală de faptul că taie copacii abuziv, ceilalți aplică amenzi acolo unde toaletarea pomilor din oraș se face fără consimțământul autorităților. Pentru a înțelege mai bine modul în care arborii trebuie integrați în spațiul urban, oficialii DADP au organizat un curs «Arboricultură urbană»...

Slobozia are nevoie de verdeață
Cursul de «Arboricultură urbană» inițiat de DADP Slobozia face... [citește_tot_articolul]

7 Noiembrie 2020, 15:25 (4559 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Slobozia: Parcarea subterană fără intrare «are carențe structurale grave la nivel de proiectare și construcție»

«Povestea Gropii lui Stoica» by Dragoș Soare

Slobozia: Parcarea subterană fără intrare «are carențe structurale grave la nivel de proiectare și construcție»

Primarul Sloboziei, Dragoș Soare, a organizat vineri, 6 noiembrie 2020, o conferință de presă în parcarea subterană din Piața Revoluției. Este pentru prima dată în ultimii ani când autoritățile locale permit accesul presei în acest obiectiv. «Nu credeam că situația este atât de gravă...» a concluzionat Dragoș Soare după vizitarea obiectivului aflat la acest moment în conservare. Potrivit unei expertize comandate de fosta administrație, investițiile realizate nu se încadrează în normativele de construcție anterioare demarării lucrărilor.

Lucrări restante de 13,5 milioane de lei... [citește_tot_articolul]

6 Noiembrie 2020, 15:05 (8428 vizualizări - 9 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Învestirea în funcție a primarului ales al Țăndăreiului, blocată de procese

Învestirea în funcție a primarului ales al Țăndăreiului, blocată de procese

În timp ce în multe administrații locale din Ialomița primarul și consilierii locali aleși la Alegerile Locale din 27 septembrie 2020 și-au preluat mandatele și își exercită prerogativele, în orașul Țăndărei demersul este blocat de o avalanșă de procese. Lucian Spânu, fost candidat al Partidului Mișcarea Populară pentru funcția de primar al orașului, a contestat în instanță decizia de validare a primarului și consilie­rilor locali, invocând fraudarea procesului electoral. În prezent, conducerea Primăriei Țăndărei este asi­gurată de Marian Bucuroiu, secretarul instituției. Se pare că Marian Bucuroiu este persoana care ar fi declanșat acest război administrativ. Potrivit legii, primarul și consilierii... [citește_tot_articolul]

5 Noiembrie 2020, 18:10 (7258 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

EXCLUSIV: Mihai Puia NU mai este șeful Direcției Sanitară Veterinară și pentru Siguranța Alimentelor Ialomița

A fost «promovat» la ANSVSA

EXCLUSIV: Mihai Puia NU mai este șeful Direcției Sanitară Veterinară și pentru Siguranța Alimentelor Ialomița

Mihai Puia, directorul Direcției Sanitară Veterinară și pentru pentru Siguranța Alimentelor Ialomița a fost «promovat». Domnia sa nu mai este șeful DSVSA Ialomița, fiind numit director al Direcției Sănătatea și Bunăstarea Animalelor din cadrul Autorității Naționale Sanitară Veterinară și pentru Siguranța Alimentelor. Locul lui a fost ocupat de către adjunctul instituției, Vasile Dragoș.

«Promovarea» trece, funcția rămâne Mihai Puia, directorul Direcției Sanitară Veterinară și pentru Siguranța Alimentelor Ialomița a fost «promovat». El ocupă acum postul de director al Direcției Sănătatea... [citește_tot_articolul]

4 Noiembrie 2020, 18:15 (11871 vizualizări - 13 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Datoriile Ultex SA Țăndărei au ajuns la 44,3 milioane de lei

Datoriile Ultex SA Țăndărei au ajuns la 44,3 milioane de lei

Intrată oficial în faliment în anul 2014, firma Ultex SA din Țăndărei (fosta fabrică de ulei din localitate) continuă să acumuleze datorii. Estimările oficiale arată că debitele societății au ajuns în prezent la 44,3 milioane de lei. Platforma industrială aparține acum Grupului Trans-Oil (Republica Moldova), care a cumpărat fabrica în același an în care Ultex SA și-a anunțat falimentul. Tranzacția a avut o valoare de 10,5 milioane de euro. Între timp, societatea a intrat din nou în atenția Parchetului de pe lângă Înalta Curte de Casație și Justiție. În urma unei decizii din 2018 a Tribunalului Ialomița, procurorii au fost obligați să refacă o anchetă începută în 2010.

Un proces tergiversat... [citește_tot_articolul]

4 Noiembrie 2020, 10:10 (4779 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Administrație performantă în 6 luni la Slobozia

Primarul Dragoș Soare confirmă promisiunile din campanie

Administrație performantă în 6 luni la Slobozia

După modelul patentat de către predecesorii săi, noul primar al municipiului Slobozia își dorește să comande un audit general la nivelul Primăriei Slobozia. Dragoș Soare consideră că acest audit este necesar pentru a stabili prioritățile administrative pe termen scurt și mediu: «Am promis slobozenilor o administrație performantă, în slujba cetățeanului... O vom avea în maxim 6 luni de zile!». Unul dintre obiectivele vizate de către primarul Dragoș Soare îl reprezintă redu­cerea numărului de angajați din cadrul Primăriei. În acest moment, există peste 750 de angajați la nivelul acestei instituții publice.

Pohta noului primar al Sloboziei... [citește_tot_articolul]

3 Noiembrie 2020, 13:40 (15181 vizualizări - 26 comentarii)

EVENIMENT

Starea Ialomiței în 2020

Județul unde nu se întâmplă nimic

Starea Ialomiței în 2020

Din 4 în 4 ani, politicienii locali promit schimbări radicale ale politicilor economice și administrative. Anul 2020 nu face excepție, iar Marian Pavel, «pornit pe drumul resposabi­lității de mic» promite și el un județ de tip «hub industrial» în următorii 4 ani. Realitatea e însă departe de promisiunile electorale. Iar recunoașterea ei poate fi un prim pas în eforturile de transformare a promisiunilor în realitate. Sigur, dacă nu au fost deja uitate!

Dezastrul dinainte de dezastru În urmă cu 4 ani, înainte de preluarea mandatului de președinte al Consiliului Județean... [citește_tot_articolul]

3 Noiembrie 2020, 10:05 (5109 vizualizări - 2 comentarii)

EVENIMENT

Război în instanță între DSP Ialomița și Camera de Conturi Ialomița

Război în instanță între DSP Ialomița și Camera de Conturi Ialomița

Direcția de Sănătate Publică a contestat în instanță Raportul de control al Camerei de Conturi Ialomița privind auditul efectuat de instituție în perioada Stării de Urgență. Auditorii ialomițeni au descoperit faptul că DSP Ialomița a oferit sporuri de peste 30 mii de lei pentru orele suplimentare făcute de funcționarii instituției, fără ca aceștia să aibă competența de a asigura permanența. În schimbul banilor, angajații DSP ar fi trebuit să primească zile libere.

Un proces în desfășurare Procesul s-a înregistrat pe rolul Tribunalului Ialomița, instanță căreia Direcția de Sănătate ... [citește_tot_articolul]

2 Noiembrie 2020, 14:10 (7275 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Control abuziv demarat de Primăria Slobozia la o Asociație de Proprietari cu care se află în litigiu

Control abuziv demarat de Primăria Slobozia la o Asociație de Proprietari cu care se află în litigiu

La un an distanță de când au chemat în instanță Primăria Slobozia pentru nerespectarea dispozițiilor legale în privința contrucțiilor, reprezentanții Asociației de Proprietari 31 din oraș reclamă o serie de presiuni pe care administrația locală le face asupra lor. Concret, oficialii Primăriei Slobozia au ordonat un control «la sânge» în contabilitatea entității. Reamintim faptul că litigiul dintre Asociația de Proprietari Nr. 31 și Primăria Slobozia a fost iscat din cauza unei autorizații de construire dată ilegal de municipalitate și în baza căreia, la parterul unui bloc amplasat în zona Stadionului «1 Mai», a fost amenajat un supermaket.

Acțiune respinsă de Tribunalul Ialomița... [citește_tot_articolul]

2 Noiembrie 2020, 09:55 (46980 vizualizări - 48 comentarii)

EVENIMENT

Bolnavii cronici din Ialomița au cheltuit jumătate din fondurile disponibile

Bolnavii cronici din Ialomița au cheltuit jumătate din fondurile disponibile

În vreme ce tot mai multe asociații care militează pentru drepturile bolnavilor cronici susțin faptul că accesul acestei categorii de pacienți la servicii medicale a fost limitat din cauza pandemiei de COVID-19, în județul Ialomița si­tuația este cu totul alta. Conform datelor furnizate de Casa Județeană de Asi­gurări de Sănătate Ialomița, jumătate din cele 75,4 milioane de lei destinate Programelor Naționale de Sănătate au fost până acum cheltuite la nivelul județului nostru.

Sprijin pentru bolnavii cronici Estimările oficiale arată faptul că la nivelul județului Ialomița există aproximativ... [citește_tot_articolul]

1 Noiembrie 2020, 15:50 (3218 vizualizări - 1 comentariu)

Marți 23 Iun 2026
300 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Orezu: I-a luat foc casa la miezul nopții

În urma unui scurtcircuit produs la instalația electrică, locuința unui cetățean din satul Orezu a fost cuprinsă de flăcări. Evenimentul a fost anunțat prin 112 marți, 8 ianuarie 2013, în jurul orei 23 ...[citește_toată_știrea]

9 Ianuarie 2013, 09:54
(7761 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Orezu incendiu


Incendiu la o casă din Munteni Buzău

În încercarea de a lichida un incendiu izbucnit la locuința sa, un bărbat de 42 ani, din localitatea Munteni Buzău, a suferit arsuri la nivelul mîinii stîngi și la nivelul feței. Evenimentul s-a produs ...[citește_toată_știrea]

8 Ianuarie 2013, 11:21
(10863 vizualizări - 0 comentarii)


DGFP Ialomița: Normele de venit și coeficienții de corecție pentru contribuabilii cu activitate individuală

Direcția Generală a Finanțelor Publice Ialomița înștiințează contribuabilii care își desfășoara activitatea în mod individual că au fost afișate, pe site-ul instituției www.dgfpialomita.ro și la ...[citește_toată_știrea]

8 Ianuarie 2013, 11:20
(14935 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: Doar 64 locuri de muncă vacante

Potrivit datelor statistice ale Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița, la nivelul județului, marți, 8 ianuarie 2013, sînt disponibile doar 64 locuri de muncă. Cele mai multe posturi ...[citește_toată_știrea]

8 Ianuarie 2013, 10:44
(9464 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Atenție la escroci!

Două persoane au sesizat Poliția despre faptul că au fost victimele unor infracțiuni de înșelăciune, cu diferite moduri de operare. În unul dintre cazuri, victima a fost abordată de un necunoscut care susținea ...[citește_toată_știrea]

7 Ianuarie 2013, 16:07
(9750 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Proiectil de artilerie, descoperit într-o curte

În după-amiaza zilei de vineri, 4 ianuarie 2012, un proiectil de artilerie exploziv de calibru 100 mm a fost găsit de un cetățean într-o curte din municipiul Slobozia. Bărbatul a sunat la 112 iar în scurt ...[citește_toată_știrea]

7 Ianuarie 2013, 10:30
(7384 vizualizări - 0 comentarii)


Movilița: Casă nelocuită, cuprinsă de flăcări

O casă nelocuită din comuna Movilița a fost cuprinsă de flăcări după ce mai multe persoane fără adăpost au dat foc unor materiale textile cu scopul de a se încălzi. În scurt timp, incendiul a cuprins două ...[citește_toată_știrea]

7 Ianuarie 2013, 10:25
(8732 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Grav accident rutier la Popasul Chirana

O persoană și-a pierdut viața și alte trei au fost rănite în urma unui accident rutier produs în dimineața zilei de joi, 3 ianuarie 2013, la intersecția DN2A cu DJ 213, între localitățile Giurgeni și Țăndărei ...[citește_toată_știrea]

3 Ianuarie 2013, 18:47
(8598 vizualizări - 0 comentarii)


anunț angajare

Societate Comercială angajează
zidari
fierar-betoniști

Experiența constituie un avantaj.
Relații la telefon 0737/208.367

3 Ianuarie 2013, 18:37


AJOFM Ialomița: Locuri de muncă în străinătate

Potrivit unui comunicat de presă al AJOFM Ialomița, sînt disponibile 100 locuri de muncă la recoltat mazăre în sectorul agricol din Portugalia-Danemarca. Doritorii trebuie să fie persoane majore, cu vîrsta ...[citește_toată_știrea]

3 Ianuarie 2013, 13:32
(14460 vizualizări - 7 comentarii)


Ialomița: Intervenții SMURD și incendii

În perioada 28 decembrie 2012-2 ianuarie 2013, Inspectoratul pentru Situații de Urgență «Barbu Catargiu» al județului Ialomița a intervenit pentru acordarea primului ajutor medical de urgență în cazul a ...[citește_toată_știrea]

3 Ianuarie 2013, 13:19
(7330 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Peste 2600 de articole pirotehnice, confiscate

Peste 2600 de articole artizanale pe bază de amestecuri pirotehnice au fost confiscate de polițiști în ultimele două zile ale anului 2012. Așadar, polițiștii specializați ai Serviciului Arme, Explozivi ...[citește_toată_știrea]

3 Ianuarie 2013, 13:15
(11939 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Operațiunea «Foc de artificii»

Efectivele din cadrul Serviciului Arme, Explozivi și Substanțe Periculoase al Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița au făcut vineri, 21 decembrie a.c., un prim bilanț al rezultatelor obținute ...[citește_toată_știrea]

21 Decembrie 2012, 16:16
(8838 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Trafic îngreunat, dar se circulă!

12,00 Inspectoratul de Poliție al Județului Ialomița informează că la această oră, 12,00, circulația pe drumurile județului se desfășoară în condiții de iarnă nefiind semnalate drumuri blocate ...[citește_toată_știrea]

20 Decembrie 2012, 08:48
(4912 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Cod Galben de ninsori și viscol

Ninsorile revin în Ialomița! Administrația Națională de Meteorologie a emis pentru intervalul 19 decembrie 2012, ora 2,00-20 decembrie 2012, ora 20,00, o avertizare meteo Cod Galben, iar ...[citește_toată_știrea]

19 Decembrie 2012, 17:14
(6490 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. Se pot introduce anunțuri on-line!

19 Decembrie 2012, 16:26


Locuințe cuprinse de flăcări la Munteni Buzău și Fetești

Mai multe piese de mobilier, aparate electronice și electrocasnice aparținînd unor locuințe din Munteni Buzău și Fetești au fost distruse de flăcări. Cele două incendii au avut o cauză comună: coșurile ...[citește_toată_știrea]

19 Decembrie 2012, 14:41
(8796 vizualizări - 1 comentariu)


Bucu: Escrocherie la telefon. S-a dat drept «fiu» încercînd să-și înșele «tatăl» cu 8600 lei!

Escrocii care dau țepe prin telefon sînt fără număr și fără limite! Un bătrîn de 67 ani, din Bucu, era la un pas să rămînă fără suma de 8600 lei în momentul în care a fost înșelat prin telefon de un astfel ...[citește_toată_știrea]

19 Decembrie 2012, 14:31
(11556 vizualizări - 7 comentarii)

Taguri: Bucu escrocherie


Popasul Sinești: Trafic blocat din cauza unui copac

Trafic de coșmar în dimineața zilei de miercuri, 19 decembrie a.c., pe DN2A, în zona Popasului Sinești. Un pom căzut pe carosabil a făcut ca circulația să se desfășoare doar într-un singur sens de mers ...[citește_toată_știrea]

19 Decembrie 2012, 13:45
(7726 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Beți la volan

Doi șoferi ialomițeni au fost depistați de polițiști conducînd pe drumurile publice în stare de ebrietate. În urma verificărilor oamenilor legii, s-a stabilit că unul dintre ei avea o alcoolemie de 0,4 ...[citește_toată_știrea]

19 Decembrie 2012, 13:40
(7966 vizualizări - 0 comentarii)


Polițiștii ialomițeni, la datorie de Sărbători

Polițiștii ialomițeni vor fi la datorie și în zilele de Sărbătoare. Oamenii legii vor veghea asupra siguranței și ordinii și liniștii publice la nivelul înregului județ. Cei care vor avea nevoie de sprijinul ...[citește_toată_știrea]

19 Decembrie 2012, 13:32
(6312 vizualizări - 1 comentariu)


DGFP Ialomița: 8,56 milioane lei, încasate prin măsuri de executare silită

Potrivit unui comunicat de presă al DGFP Ialomița, pe linia colectării veniturilor bugetare, în luna noiembrie 2012, Direcția Generală a Finanțelor Publice Ialomița a întreprins mai multe măsuri de executare ...[citește_toată_știrea]

19 Decembrie 2012, 12:44
(7657 vizualizări - 4 comentarii)


Urziceni: Festivalul de colinde populare românești «Deschide ușa creștine»

Duminică, 16 decembrie a.c., la Urziceni se va desfășura cea de-a XX-a ediție a Festivalului de colinde populare românești «Deschide ușa creștine». În cadrul evenimentului va avea loc și o inedită lansare ...[citește_toată_știrea]

14 Decembrie 2012, 18:21
(8892 vizualizări - 1 comentariu)


Țăndărei: La furat la doar 15 ani...

La începutul acestei săptămîni, casa unui localnic din Țăndărei a fost călcată de hoți. Bărbatul a reclamat la Poliție faptul că îi lipsesc din locuință 4 telefoane mobile și 4 camere de supraveghere video ...[citește_toată_știrea]

14 Decembrie 2012, 18:11
(6704 vizualizări - 4 comentarii)


Slătioarele: Magazie cuprinsă de flăcări

În după-amiaza zilei de miercuri, 12 decembrie a.c., o magazie aflată în gospodăria unui localnic din satul ialomițean Slătioarele a fost cuprinsă de flăcări. Totul din cauza unor scîntei provenite de la ...[citește_toată_știrea]

14 Decembrie 2012, 18:08
(5716 vizualizări - 1 comentariu)


Fetești: Polițiștii au prins un «spărgător de case»

Polițiștii din Fetești au reușit să probeze activitatea infracțională a unui tînăr de 18 ani, din localitate, care a furat mai multe bunuri dintr-o locuință. Bunurile sustrase, în mare parte bijuterii, ...[citește_toată_știrea]

14 Decembrie 2012, 18:07
(5365 vizualizări - 2 comentarii)


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. Se pot introduce anunțuri on-line!

13 Decembrie 2012, 16:44


Ialomița: «Ziua Internațională de Luptă Împotriva Corupției», serbată la Țăndărei

Misiune specială a ofițerilor Serviciului Județean Anticorupție Ialomița. Luni, 10 decembrie 2012, oamenii legii s-au deplasat la Țăndărei pentru a participa la o dezbatere organizată de elevii Liceului ...[citește_toată_știrea]

13 Decembrie 2012, 13:45
(6365 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Cod Galben de ninsori și viscol

Ialomița: Cod Galben de ninsori și viscol

Potrivit Administrației Naționale de Meteorologie, în intervalul 11 decembrie, orele 12,00-12 decembrie, orele 12,00, «va ninge în majoritatea regiunilor». Ninsorile vor fi mai consistente în primele ore ...[citește_toată_știrea]

10 Decembrie 2012, 20:48
(8194 vizualizări - 3 comentarii)


Fetești: Proiectil descoperit la groapa de gunoi

Un proiectil perforant de artilerie de calibru 100 mm a fost descoperit de un cetățean la o groapă de gunoi din Fetești. Evenimentul a fost semnalat prin 112 vineri, 7 decembrie a.c, iar la fața locului ...[citește_toată_știrea]

10 Decembrie 2012, 20:03
(5775 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Any în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Alecu în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! base marinaru în Stelnica și Punctul de Acostare «Regina Maria», creștere a numărului de turiști ion negativ în A fost construită una dintre cele mai mari instalații de stocare a energiei verzi din România cioban în Dezastrul funciar de la Primăria Axintele Parinte în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! AlexDan în Lipsă de «transparență» în Consiliul Local Slobozia Preda în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Mary în Reabilitarea Ștrandului Municipal, abandonată de administrația Potor Mary în Restanțe de 7,3 milioane de lei pentru facturile de apă și canalizare către operatorul Urban SA Slobozia NOBODY în «Candidatul 10510», în sfârșit director general adjunct la DGASPC Ialomița! Vasi în Incidente de integritate «cu efect întârziat» în județul Ialomița Dan în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! OK dar.. în «USR are obligația morală să aplice propriile standarde de integritate!» dan în Blocuri pentru tinerii specialiști în Educație și Sănătate, la Fetești Aur în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! cetatean în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Pt Zanfir în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! suporter în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! ZANFIR în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...