Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Lipsa medicilor a lăsat fără linie de gardă Secția Pediatrie

La Spitalul Județean de Urgență Slobozia

Lipsa medicilor a lăsat fără linie de gardă Secția Pediatrie

Secția Pediatrie a Spitalului Județean de Urgență Slobozia a rămas fără linie de gardă, preț de o săptămână, după ce doi dintre medici s-au îmbolnăvit. Voci din cadrul unității medicale dau vina pe managementul deficitar al Secției, în timp ce mana­gerul Liviu Patrichi susține faptul că situația este generată de lipsa specialiștilor. «În februarie vom încheia contracte cu alți doi medici pediatri!» a declarat Liviu Patrichi.

Transferuri repetate la Spitalul Călărași În cadrul Secției Pediatrie a Spitalului Județean de Urgență Slobozia își desfă­șoară activitatea trei medici titulari... [citește_tot_articolul]

29 Ianuarie 2023, 12:40 (7062 vizualizări - 2 comentarii)

EVENIMENT

Crimă în orașul Amara: Omorât de prietenul de pahar

Crimă în orașul Amara: Omorât de prietenul de pahar

Un bărbat de 49 de ani a fost înjunghiat în zona gâtului, după o altercație cu prietenul de pahar. Bărbatul a fost transportat la Spitalul Județean de Urgență Slobozia însă a murit în timp ce primea îngrijiri medicale. Cel care l-a agresat este acum arestat pentru 30 de zile.

Ancheta este în curs Duminică, 22 ianuarie a.c., bărbatul de 49 de ani s-a întâlnit cu agresorul său, în vârstă de 51 de ani, la un bar de pe raza orașului Amara. Aceștia au consumat băuturi alcoolice, iar apoi s-au luat la ceartă. Enervat peste măsură de către prietenul de pahar, bărbatul de 51 de ani a luat o... [citește_tot_articolul]

27 Ianuarie 2023, 14:10 (19612 vizualizări - 2 comentarii)

Taguri: Amara crimă

Click aici

EVENIMENT

Urban SA Slobozia declanșează «revoluția» potabilizării apei în Ialomița

Scump, dar inevitabil

Urban SA Slobozia declanșează «revoluția» potabilizării apei în Ialomița

Un Raport al Direcției de Sănătate Publică Ialomița susține că, la sfârșitul anului 2022, 36 de administrații locale nu au autorizație sanitară de funcționare pentru furnizarea de apă în sistem centra­lizat. În replică la aceste informații publice, Urban SA Slobozia, operatorul regional de apă al județului, respinge concluziile Raportului. «Urban SA are autorizație sanitară de funcționare din 2016! E drept, ea este condiționată de respectarea unui program de măsuri pentru potabilizarea apei... Anul acesta, cu ajutorul oferit de Consiliul Județean Ialomița și sprijinul autorităților locale, sperăm să finalizăm investițiile impuse în cadrul programului de măsuri!» declară Adrian Stoicescu, directorul... [citește_tot_articolul]

27 Ianuarie 2023, 09:50 (14114 vizualizări - 7 comentarii)

EVENIMENT

Ialomița are 36 de localități care nu au servicii de apă autorizate sanitar

Ialomița are 36 de localități care nu au servicii de apă autorizate sanitar

Un raport al Direcției de Sănătate Publică arată faptul că în Ialomița există 36 de administrații care furnizează apa în sistem centralizat fără autorizație sanitară de funcționare. Prefectura Ialomița a cerut tuturor administrațiilor locale să ia măsuri pentru remedierea situației și să urgenteze aceste proceduri. Această stare de fapt este cunoscută la nivelul jude­țului Ialomița de mai bine de 20 de ani. Guvernul României a alocat prin PNDL 2 peste 170 milioane de lei pentru «lucrări de reabilitate, moder­nizare sau extindere a rețelelor de apă din județul Ialomița». La acest moment, rezultatele încă se lasă așteptate.

Mai rău nu se poate... [citește_tot_articolul]

26 Ianuarie 2023, 09:55 (16537 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Părinții adolescentelor reclamă, Poliția Locală Slobozia tace!

Noi dezvăluiri

Părinții adolescentelor reclamă, Poliția Locală Slobozia tace!

Val de reacții în spațiul public după ce ziarul nostru a dezvăluit cazul agentului Poliției Locale Slobozia care a invitat «la plimbare» o elevă a unui liceu din Slobozia pentru a nu-i aplica o sancțiune. Mai mulți părinți revoltați reclamă faptul că bărbatul nu ar fi la prima abatere de acest gen. În urmă cu 2 ani, o altă fată ar fi fost abordată de către agent, într-o manieră similară.

Se așteaptă decizia Comisiei de Disciplină În urmă cu o săptămână, ziarul nostru relata despre cazul agentului V.D.M, din cadrul Poliției Locale Slobozia, intrat în atenția Comisiei de Disciplină a... [citește_tot_articolul]

25 Ianuarie 2023, 12:20 (19892 vizualizări - 13 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Bustul lui Barbu Catargiu, întâiul prim-ministru al României Moderne, dezvelit la Maia

164 de ani de la Unirea Principatelor Române

Bustul lui Barbu Catargiu, întâiul prim-ministru al României Moderne, dezvelit la Maia

Important moment istoric, Unirea Principatelor Române din timpul domnitorului Alexandru Ioan Cuza, a fost marcat de către oficialii administrației județene printr-o serie de manifestări publice, desfășurate în comuna ialomițeană Maia. În cadrul evenimentelor a fost dezvelit bustul lui Barbu Catargiu, întâiul prim-ministru al României.

Maia, localitatea lui Barbu Catargiu Localitatea Maia nu a fost aleasă întâmplător pentru desfășurarea manifestărilor publice dedicate zilei de 24 Ianuarie când, în urmă cu 164 de ani, s-a realizat Unirea Principatelor Române. Barbu Catargiu, întâiul prim... [citește_tot_articolul]

24 Ianuarie 2023, 18:20 (6597 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Jocheul din Fetești care vorbește limba cailor

Campion național al României în 2022

Jocheul din Fetești care vorbește limba cailor

«Caii sunt ca oamenii. Trebuie să îi iubești ca să le înțelegi limba!» ne spune Virgil Ion Munteanu. Are 37 de ani și 46 de kilograme. Și este campionul național al curselor de călărie din România în anul 2022. S-a născut la Fetești și tot ce-i place să facă pe pământul ăsta e să aibă grijă de cai. Iar pentru Galini, iapa cu care a câștigat în octombrie Marele Premiu «Centenarul Încoronării Regelui și Reginei României Mari», a plecat până în Grecia...

Omul care vorbește cu caii L-am cunoscut la Fetești, de Bobotează. Modest și recunoscător, mulțumind orașului și feteștenilor prezenți... [citește_tot_articolul]

24 Ianuarie 2023, 16:10 (12310 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Dosarul «CAR Învățământ Slobozia» a ajuns la DNA

Dosarul «CAR Învățământ Slobozia» a ajuns la DNA

Ancheta începută la Slobozia privind activitatea frauduloasă a angajatelor CAR Învățământ Slobozia IFN a fost declinată către Direcția Națională Anticorupție-Structura Centrală. Reprezentanții DNA susțin că dosarul se află în ana­liză, urmând să stabilească următoarele demersuri procedurale pentru ca vinovații să fie trași la răspundere. Reamintim că prejudiciul în această cauză depășește 49 milioane de lei și a fost creat vreme de aproape două decenii.

Filmul unei anchete CAR Învățământ Slobozia IFN este cea mai veche entitate financiar-nebancară din județ, fiind înființată încă din... [citește_tot_articolul]

23 Ianuarie 2023, 09:55 (10624 vizualizări - 15 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Senatorul AUR Adrian Costea a lansat la Țăndărei monografia lui Paul Georgescu

Senatorul AUR Adrian Costea a lansat la Țăndărei monografia lui Paul Georgescu

Pornind de la un articol publicat în ziarul nostru, senatorul AUR Adrian Costea a lansat vineri, 13 ianuarie 2023, volumul «Viața și opera lui Paul Georgescu». Monografia a fost scrisă de către nepoata criticului literar Paul Georgescu, profesoara Jeni Stanciu, acum trecută în neființă.

Un gest onorant, o reparație necesară Ca urmare a aparției, în aprilie 2022, a unui articol privind mono­grafia nepublicată a singurei personalități culturale a orașului Țăndărei, criticul Paul Georgescu, senatorul AUR Adrian Costea a decis să sprijine acest demers cultural. După 9 luni de eforturi... [citește_tot_articolul]

22 Ianuarie 2023, 16:05 (12706 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

S-a finalizat restaurarea Bisericii de Lemn «Sfântul Nicolae» din Slobozia

Bani europeni pentru istoria Ialomiței

S-a finalizat restaurarea Bisericii de Lemn «Sfântul Nicolae» din Slobozia

Proiectele privind salvarea patrimoniului cultural ialomițean, inițiate de Consiliul Județean Ialomița și finanțate de Uniunea Europeană, prind contur. În urmă cu o săptămână, la Slobozia, s-au recepționat lucrările de restaurare a Bisericii de Lemn «Sfântul Nicolae». Valoarea totală a proiectului a fost de 2,5 milioane de lei.

Reabilitare cu fonduri europene În anul 2019, Consiliul Județean Ialomița a semnat contractul de finanțare pentru lucrările de reabilitarea și restaurarea picturilor din incinta Bi­sericii de Lemn «Sfântul Nicolae» din Slobozia, aflată în patrimoniul Muzeului... [citește_tot_articolul]

22 Ianuarie 2023, 11:40 (14130 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița, pe harta zonelor sărace ale României

Ialomița, pe harta zonelor sărace ale României

Ministerul Dez­voltării, Lucrărilor Publice și Adminis­trației a dat publici­tății un raport cu privire la dezvol­tarea economică a României. Cuprins în documentul oficial, județul Ialomița se situează pe ultimele locuri din acest punct de vedere. Ne lipsesc investițiile, dar și dezvoltarea spita­lelor sau a școlilor.

Analiza MDLPA Raportul realizat de experții MDLPA se numește «Disparități teritoriale în România» și analizează dezvoltarea economică a fiecărui județ din țara noastră, folosind ca indicator Produsul Intern Brut (PIB) pe cap de locuitor. Docu­mentul arată discrepanța imensă... [citește_tot_articolul]

21 Ianuarie 2023, 11:40 (12075 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Sediu nou pentru Consiliul Județean Ialomița

Sediu nou pentru Consiliul Județean Ialomița

Administrația județeană este interesată de construirea unui nou sediu pentru instituție. Președintele Consiliului Județean, Marian Pavel caută surse de finanțare pentru această investiție. Ultima încercare de a identifica un sediu adecvat pentru aparatul administrativ județean datează din 2017.

Sediul a devenit neîncăpător Sediul Consiliului Județean Ialomița a devenit neîncăpător. Conform organigramei, statul de funcții al instituției nominalizează 157 de poziții. În aceste condiții, conducerea Consiliului Județean se află în căutarea unei soluții investiționale care să permită construirea... [citește_tot_articolul]

20 Ianuarie 2023, 10:05 (6079 vizualizări - 8 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Inventarul parcărilor rezidențiale din municipiul Slobozia

Locul 3 la nivel național

Inventarul parcărilor rezidențiale din municipiul Slobozia

O analiză privind locurile de parcare amena­jate de autoritățile locale, realizată de repre­zen­tanții Vegacomp Consulting, plasează mu­nici­piul Slobozia pe locul 3 la nivel național în ceea ce privește locurile de parcare rezidențiale amenajate de autoritățile locale. În ultimul an, admi­nistrația locală a orașului a făcut eforturi pentru a suplimenta numărul locurilor de parcare.

Mai multe locuri de parcare Potrivit cercetărilor realizate de Vegacomp Consulting, municipiul reședință de județ Slobozia se află pe locul 3 la nivel național în ceea ce privește parcările de reședință... [citește_tot_articolul]

19 Ianuarie 2023, 14:05 (44796 vizualizări - 47 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Candidați de nota 4 la concursul pentru șefia Poliției ialomițene

Rezultate sub așteptări

Candidați de nota 4 la concursul pentru șefia Poliției ialomițene

Inspectoratul General al Poliției Române a scos la concurs postul de inspector-șef al Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița. Doar doi din cei patru candidați înscriși s-au prezentat la examen. Pentru a putea fi admiși era necesar ca aceștia să obțină minim nota 7. Niciunul dintre ei nu a reușit! Comanda instituției este asigurată, prin rotație, de către cei doi adjuncți.

Subiecte prea grele, candidați slab pregătiți Concursul pentru ocuparea postului de inspector șef al Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița s-a desfășurat pe data de 10 ianuarie 2023. Potrivit in... [citește_tot_articolul]

19 Ianuarie 2023, 09:55 (36935 vizualizări - 19 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Investiții de 25,4 milioane de lei prin PNRR la Slobozia

«Valul Renovării» a ajuns la Primărie

Investiții de 25,4 milioane de lei prin PNRR la Slobozia

Consiliul Local Slobozia a aprobat marți, 10 ianuarie a.c., 3 proiecte de hotărâri care permit accesarea a 25,4 milioane de lei prin intermediul Planului Național de Redresare și Reziliență. Banii vor fi utilizați pentru «creșterea eficienței energetice» a Casei Municipale de Cultură și două unități de învățământ liceal. Primarul Dragoș Soare susține că administrația locală are «obligația» să acceseze toate liniile de finanțare care îi stau la dispoziție.

PNRR aduce noi investiții Consiliul Local Slobozia a aprobat marți, 10 ianuarie 2023, în cadrul unei ședințe extraordinare, 3 proiecte... [citește_tot_articolul]

18 Ianuarie 2023, 12:20 (18688 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Agentul Lucian Caloianu, cercetat pentru «purtare abuzivă»

Anchetă la Parchetul Slobozia

Agentul Lucian Caloianu, cercetat pentru «purtare abuzivă»

Bătaie în plin centrul Sloboziei. Unul dintre protagoniștii scanda­lului este agentul principal Lucian Caloianu, din cadrul Biroului Rutier al Poliției Municipiului Slobozia. Omul legii ar fi lovit cu picioarele trei bărbați care, inițial, l-ar fi agresat. Scenele au fost filmate de un amator, imagi­nile fiind publicate pe rețelele de socializare. Cazul a intrat în atenția Parchetului de pe lângă Judecătoria Slobozia.

Dosar penal pentru «purtare abuzivă» Incidentul s-a petrecut la începutul lunii decembrie a anului trecut. În timp ce efectua o acțiune de patrulare în Slobozia, agentul... [citește_tot_articolul]

17 Ianuarie 2023, 19:20 (21174 vizualizări - 61 comentarii)

EVENIMENT

Ialomița are tot mai mulți pacienți diagnosticați cu diabet

De la un an la altul

Ialomița are tot mai mulți pacienți diagnosticați cu diabet

Numărul pacienților diagnosticați cu diabet crește de la un an la altul. La sfârșitul lui 2022, în evidențele Casei Județene de Asigurări de Sănătate erau peste 9000 de pacienți diagnosticați cu această afecțiune. Pentru asigurarea medicației specifice, statul a plătit anul trecut peste 12 mi­lioane de lei. «În ultimii ani s-a constatat o creștere constantă a numărului de cazuri...» susține Mihai Geantă, directorul general al Casei Județene de Asigurări de Sănătate Ialomița.

Ialomițenii, tot mai bolnavi Într-o statistică oficială a Casei Județene de Asigurări de Sănătate se arată că... [citește_tot_articolul]

17 Ianuarie 2023, 15:20 (8358 vizualizări - 4 comentarii)

EVENIMENT

Uniunea Europeană plătește 19,3 milioane de lei pentru ca elevii ialomițeni să nu renunțe la școală

Uniunea Europeană plătește 19,3 milioane de lei pentru ca elevii ialomițeni să nu renunțe la școală

În cursul anului trecut, 30 de școli din județul Ialomița au fost incluse în Programul Național pentru Reducerea Abandonului Școlar (PNRAS). Acest program a fost conceput de Ministerul Educației cu sco­pul de a reduce rata abandonului școlar, prin crearea unor programe care să-i determine pe copii să nu mai întrerupă cursurile. Toate aceste inițiative sunt finanțate de Uniunea Europeană, prin Planul Național de Redresare și Reziliență. Cele 30 de școli din Ialomița vor beneficia de fonduri în valoare de 19,3 milioane de lei în acest scop. În ciuda eforturilor Uniunii Europene de a crește interesul pentru școală al elevilor ialomițeni, pentru unitățile de învățământ este aproape imposibil să stopeze... [citește_tot_articolul]

16 Ianuarie 2023, 15:10 (14645 vizualizări - 2 comentarii)

EVENIMENT

Judecătoria Slobozia a admis sancțiunile aplicate firmei Taboo Events

Judecătoria Slobozia a admis sancțiunile aplicate firmei Taboo Events

Firma Taboo Events a pierdut, în primă instanță, procesele prin care au fost contestate amenzile aplicate de către Poliția Locală Slobozia pentru perturbarea liniștii publice. În total, este vorba despre 30 procese-verbale de sancțiune, care însumează 30 mii de lei. Sancțiunile au fost aplicate de agenții Poliției Locale Slobozia ca urmare a sutelor de sesizări venite din partea cetățenilor orașului, deranjați de zgomotul produs în urma evenimentelor private organizate în locația pe care Taboo Events o deține lângă Bazinul Olimpic din munici­piul reședință de județ.

O vară zgomotoasă... [citește_tot_articolul]

16 Ianuarie 2023, 09:55 (17226 vizualizări - 15 comentarii)

EVENIMENT

Lucrările de construcție ale Blocului Operator, în grafic

La Spitalul Slobozia

Lucrările de construcție ale Blocului Operator, în grafic

Reprezentanții administrației județene au făcut, la începutul acestei săptămâni, o vizită de lucru pe șantie­rele deschise în incinta Spi­talului Județean de Urgență Slobozia. Cel mai ambițios proiect demarat este cel care vizează construcția unui nou Bloc Operator. Investiția este finanțată de Guvernul României, prin PNDL, și are o valoare de peste 75 mi­lioane de lei. În urma vizitei în teren, oficialii Consiliului Județean Ialomița au precizat că lucrările sunt în grafic, iar obiectivul se va finaliza în termenul stabilit.

Șantier în lucru Potrivit analizei făcută în teren de către... [citește_tot_articolul]

13 Ianuarie 2023, 12:50 (10395 vizualizări - 1 comentariu)

Luni 22 Iun 2026
275 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Ciochina: A adormit la volan și a intrat cu mașina într-o casă

Vineri, 8 iunie a.c., în jurul orei 14,30, pe DN2A, în localitatea Ciochina, s-a produs un accident de circulație soldat cu rănirea unei persoane. Din cercetările efectuate de polițiști s-a stabilit că ...[citește_toată_știrea]

13 Iunie 2012, 06:19
(7079 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Ciochina accident


Poliția Rutieră Ialomița: 16 permise reținute, amenzi de peste 60000 lei

Polițiștii Serviciului Rutier au continuat acțiunile desfășurate pentru prevenirea evenimentelor rutiere, precum și pentru conștientizarea conducătorilor auto cu privire la riscurile la care se expun și ...[citește_toată_știrea]

13 Iunie 2012, 06:18
(6958 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Candidatul PNL de la Movilița, arestat preventiv pentru 29 de zile!

Marian Drăghici, candidatul PNL la funcția de primar al comunei Movilița, a fost trimis după gratii pentru 29 de zile. El este acuzat că a oferit sume de bani unor alegători în schimbul voturilor... Alături ...[citește_toată_știrea]

11 Iunie 2012, 09:28
(11728 vizualizări - 3 comentarii)


Amara: Nu aud, dar știu să scrie! Concursul Național de Creație Literară «Mircea Dinescu»

Se caută talentele literare dintr-o lume fără cuvinte. Sîmbătă, 9 iunie a.c., orașul-stațiune Amara va fi gazda Concursului Național de Creație Literară «Mircea Dinescu», competiția fiind adresată surzilor ...[citește_toată_știrea]

7 Iunie 2012, 13:54
(11095 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Cinci persoane au sfîrșit înecate în ultimele două luni!

Doi minori și trei adulți și-au pierdut viața înghițiți de ape în ultimele două luni. Statistica sumbră i-a făcut pe pompierii ialomițeni să tragă un semnal de alarmă cu privire la prevenirea unor asemenea ...[citește_toată_știrea]

7 Iunie 2012, 12:02
(10308 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. Pot fi introduse anunțuri on-line!

6 Iunie 2012, 10:37


Grindu: Bărbat, mort într-un accident rutier

În cursul nopții de 4 spre 5 iunie a.c., în afara comunei Grindu, s-a produs un grav accident de circulație, în urma căruia o persoană a decedat, iar alte două au fost grav rănite. Tragedia s-a produs în ...[citește_toată_știrea]

5 Iunie 2012, 20:29
(15669 vizualizări - 4 comentarii)

Taguri: Grindu accident


Ialomița: Fetiță de 3 ani, lovită de o mașină

Duminică, 3 iunie a.c., la Slobozia s-a produs un accident rutier. Pe scurt, în timp ce un bărbat de 30 ani, din municipiu, se deplasa la volanul unui autoturism, ajuns pe bulevardul Unirii a accidentat ...[citește_toată_știrea]

5 Iunie 2012, 20:28
(8956 vizualizări - 0 comentarii)


Scînteia: Fetiță de 7 ani, accidentată

O minoră de 7 ani din Iazu a fost rănită într-un accident rutier. S-a întîmplat sîmbătă, 2 iunie a.c., la Scînteia, cînd un bărbat de 35 ani, conducător al unui autoturism a încercat să efectueze manevra ...[citește_toată_știrea]

5 Iunie 2012, 20:26
(11024 vizualizări - 0 comentarii)


Bărcănești: Adolescent cercetat penal pentru conducere fără permis

Sîmbătă, 2 iunie a.c., la Bărcănești, un adolescent de 17 ani a fost prins de polițiști în timp ce conducea un autoturism deși nu avea permis de conducere. Pentru teribilismul său, adolescentul este actual ...[citește_toată_știrea]

5 Iunie 2012, 20:24
(8571 vizualizări - 0 comentarii)


Munteni Buzău: Șofer băut, la volan

Un bucureștean de 44 ani, conducător al unui autoturism a fost oprit în trafic de polițiști, pentru un control de rutină, sîmbătă, 2 iunie a.c., la Munteni Buzău. Întrucît bărbatul mirosea a alcool, polițiștii ...[citește_toată_știrea]

5 Iunie 2012, 20:23
(12050 vizualizări - 2 comentarii)


Mărculești: Tractoriști cercetați penal

La finele săptămînii precedente, vineri, 1 iunie a.c., la Mărculești polițiștii au oprit în trafic un tractor, condus de un localnic de 66 ani. În urma verificărilor sumare, polițiștii au constatat că bărbatul ...[citește_toată_știrea]

5 Iunie 2012, 20:21
(10689 vizualizări - 1 comentariu)


Ograda: Femeia de 87 ani dispărută, găsită decedată

Duminică, 4 iunie a.c., poliția a fost sesizată de un bărbat de 54 ani din Ograda despre faptul că a observat pe rîul Ialomița trupul unei persoane care plutește. După scoaterea din apele rîului a cadavrului ...[citește_toată_știrea]

5 Iunie 2012, 20:18
(11442 vizualizări - 1 comentariu)

Taguri: Ograda înecată


Ialomița: Peste 560 de amenzi de Rusalii

Peste 300 de polițiști ialomițeni au acționat în perioada 1-4 iunie a.c. pentru asigurarea liniștii și ordinii publice în locurile de pelerinaj și zonele de agrement din județ, acțiunea fiind prilejuită ...[citește_toată_știrea]

5 Iunie 2012, 20:17
(8911 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Pescuitul ilegal, în atenția polițiștilor

Trei bărbați de 23, 42 și 60 de ani au fost prinși în flarant de polițiști în timp ce pescuiau ilegal. S-a întîmplat sîmbătă, 2 iunie a.c., la Fetești, cei trei bărbați pescuind în zona Parcului Trandafirilor ...[citește_toată_știrea]

5 Iunie 2012, 19:36
(11944 vizualizări - 4 comentarii)


Ialomița: Au dispărut luați de ape

Este cazul unui minor de 14 ani din Bărbulești și al unei bătrîne de 87 ani din Slobozia, care au murit înecați. În cazul femeii, este vorba despre sinucidere...
În cazul bătrînei de 87 de ani, misterul ...[citește_toată_știrea]

4 Iunie 2012, 16:53
(12483 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Ialomița înecat


DGFP Ialomița: Reducerea penalităților de întîrziere pentru cei cu datorii la bugetul de stat

Potrivit finanțiștilor, 30 iunie 2012 este ultima zi pînă la care cei care au datorii restante la 31 august 2011 la bugetul de stat mai pot beneficia de reducerea cu jumătate a penalităților de întîrziere ...[citește_toată_știrea]

4 Iunie 2012, 07:47
(13620 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: De Rusalii, peste 300 de polițiști în stradă

În perioada 1-4 iunie a.c., peste 300 de polițiști din structurile de ordine publică, poliție rutieră, investigații criminale, investigarea fraudelor, arme explozivi și substanțe periculoase și intervenție ...[citește_toată_știrea]

4 Iunie 2012, 07:41
(5905 vizualizări - 3 comentarii)


Mihail Kogălniceanu: Hoț prins după ce a furat din curțile unor bătrîne

Efectivele Secției Rurale Țăndărei au fost sesizate de către o femeie, de 83 ani, din comuna Mihail Kogălniceanu, cu privire la faptul că în perioada martie-mai 2012, persoane necunoscute i-au sustras dintr ...[citește_toată_știrea]

4 Iunie 2012, 07:35
(11169 vizualizări - 4 comentarii)


Grivița: A fost prins hoțul care a spart biserica!

Un tînăr, de 26 ani, din comuna Grivița este cercetat de polițiști sub aspectul comiterii infracțiunii de furt calificat. În fapt, suspectul a pătruns în noaptea de 30/31 mai a.c. în incinta unei biserici ...[citește_toată_știrea]

4 Iunie 2012, 07:32
(9946 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Bătrână de 87 ani, dispărută

Slobozia: Bătrînă de 87 ani, dispărută

Polițiștii au fost sesizați cu privire la faptul că Nedelcu Rada, de 87 ani, a plecat de la domiciliul din Slobozia și nu a mai revenit pînă în prezent.
Semnalmentele persoanei dispărute ...[citește_toată_știrea]

4 Iunie 2012, 07:29
(12351 vizualizări - 4 comentarii)


Rădulești: Încerca să vîndă un cazan de țuică după ce îl furase

Agenți din cadrul Postului de Poliție Rădulești, aflați în executarea atribuțiilor de serviciu pe raza comunei, au observat un localnic care încerca să ofere spre vînzare unor persoane un cazan folosit ...[citește_toată_știrea]

4 Iunie 2012, 07:27
(8151 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Infractor încarcerat pentru evaziune fiscală

Un bărbat din municipiul Fetești, pe numele căruia instanța a emis un mandat de executare a pedepsei cu închisoarea, a fost introdus în Penitenciarul Slobozia, în vederea încarcerării.  Bărbatul, urmărit ...[citește_toată_știrea]

4 Iunie 2012, 07:24
(6887 vizualizări - 0 comentarii)


Movila: Surprinși cu cablul telefonic furat în portbagaj

Movila: Surprinși cu cablul telefonic furat în portbagaj

O patrulă mixtă polițist-jandarm a oprit pentru control în trafic, pe DN3B, un autoturism condus de un tînăr de 21 ani, din Fetești. Polițiștii au identificat și pasagerii din autoturism în persoanele a ...[citește_toată_știrea]

4 Iunie 2012, 07:21
(8151 vizualizări - 2 comentarii)


Coșereni: S-au ciocnit după ce șoferul unei mașini nu a acordat prioritate

Pe DN2, în afara comunei Coșereni, la km 48+434, în timp ce un bărbat de 46 ani, din Piatra-Neamț, conducea un autoturism din direcția București către Urziceni, a fost surprins de ieșirea, dintr-o stație ...[citește_toată_știrea]

4 Iunie 2012, 07:18
(8424 vizualizări - 0 comentarii)


Amara: Accident cu un șofer beat care nu s-a asigurat

În timp ce un bărbat de 61 ani, din orașul Amara, conducea o autoutilitară pe strada Tudor Vladimirescu, din localitate, nu s-a asigurat la efectuarea manevrei de întoarcere, și a intrat în coliziune cu ...[citește_toată_știrea]

4 Iunie 2012, 07:17
(7516 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Amara accident


Slobozia: Gata cu fumurile…

Slobozia: Gata cu fumurile…

În întreaga lume, data de 31 mai este declarată Ziua Mondială Fără Tutun. Cu această ocazie, preșcolarii grădiniței «Micul Prinț» din Slobozia au ieșit pe stradă și i-au atenționat pe oamenii mari cu privire ...[citește_toată_știrea]

31 Mai 2012, 16:58
(10801 vizualizări - 5 comentarii)


Ciocîrlia: După ce i-au vîndut haine, i-au furat economiile

O bătrînă din localitatea ialomițeană Ciocîrlia a fost prădată de hoți. Femeia a reclamat la Poliție că persoane necunoscute i-au furat economiile în valoare de peste 800 de lei. Oamenii legii au reușit ...[citește_toată_știrea]

31 Mai 2012, 16:48
(10286 vizualizări - 0 comentarii)


Sălcioara: Un «motociclist» s-a accidentat mortal

Un tînăr de 25 ani din orașul călărășean Lehliu-Gară și-a pierdut viața într-un grav accident rutier, petrecut pe raza localității ialomițene Sălcioara. Motociclistul nu deținea permis pentru conducerea ...[citește_toată_știrea]

31 Mai 2012, 16:48
(9569 vizualizări - 1 comentariu)


Urziceni: 700 kg de miez de nucă, confiscate de polițiști

Acțiunile polițiștilor ialomițeni de combatere a evaziunii fiscale și a transportului ilegal de mărfuri au continuat și în data de 29 mai a.c. La Urziceni, în plasa oamenilor legii a căzut un șofer care ...[citește_toată_știrea]

31 Mai 2012, 16:45
(9241 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Any în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Alecu în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! base marinaru în Stelnica și Punctul de Acostare «Regina Maria», creștere a numărului de turiști ion negativ în A fost construită una dintre cele mai mari instalații de stocare a energiei verzi din România cioban în Dezastrul funciar de la Primăria Axintele Parinte în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! AlexDan în Lipsă de «transparență» în Consiliul Local Slobozia Preda în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Mary în Reabilitarea Ștrandului Municipal, abandonată de administrația Potor Mary în Restanțe de 7,3 milioane de lei pentru facturile de apă și canalizare către operatorul Urban SA Slobozia NOBODY în «Candidatul 10510», în sfârșit director general adjunct la DGASPC Ialomița! Vasi în Incidente de integritate «cu efect întârziat» în județul Ialomița Dan în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! OK dar.. în «USR are obligația morală să aplice propriile standarde de integritate!» dan în Blocuri pentru tinerii specialiști în Educație și Sănătate, la Fetești Aur în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! cetatean în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Pt Zanfir în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! suporter în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! ZANFIR în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...