Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Sediul fostei televiziuni Antena 1 Slobozia se dărâmă

Oficialii Direcției Agricole ignoră

Sediul fostei televiziuni Antena 1 Slobozia se dărâmă

Aflat în administrarea Direcției pentru Agri­cultură Județeană Ialomița, spațiul în care a funcționat studioul local al televiziunii Antena 1 Slobozia se dărâmă sub ochii nepă­sători ai conducerii instituției. Lo­cația ar putea avea o utilitate însă niciunul dintre șefii pe care DAJ Ialomița i-a avut în ultimii ani nu s-au arătat interesați să facă rost de bani pentru reabilitare. Este nevoie doar de notă conceptuală transmisă Ministerului Agriculturii prin care să se solicite fondurile necesare acestor lucrări. Actualul director executiv al instituției, Gabriela Ciobanu, a refuzat să ofere un punct de vedere oficial, invocând faptul că Ministerul Agriculturii îi interzice comunicarea publică... [citește_tot_articolul]

6 Octombrie 2022, 15:10 (10161 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Parchetul Județean Ialomița anchetează dosarul «CAR Învățământ Slobozia»

Parchetul Județean Ialomița anchetează dosarul «CAR Învățământ Slobozia»

Recent s-au împlinit 2 ani de când membrii CAR Învățământ Slobozia au depus o plângere penală la Poliția Municipiului Slobozia, acuzând comitetul director de nerespectarea contractelor în ceea ce privește mo­dalitatea de rambursare a sumelor depuse. Dosarul a ajuns acum pe masa de lucru a procurorilor Par­chetului de pe lângă Tribunalul Ialomița. Oficialii instituției au con­firmat preluarea cauzei precizând că fac cercetări in rem într-o anchetă ce vizează fapte de «delapidare cu consecințe deosebit de grave». În urmă cu o săptămână, ofițerii de poliție judiciară delegați de procurori au ridicat o serie de documente din sediul CAR Învățământ Slobozia. Între timp, procedura de... [citește_tot_articolul]

6 Octombrie 2022, 10:55 (20255 vizualizări - 18 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița: «La Casa Tudorii» devine festival medieval

Ialomița: «La Casa Tudorii» devine festival medieval

A X-a ediție a Festivalului-Concurs de Tradiție Culinară Ialomițeană «La Casa Tudorii» va dura 3 zile și se transformă în festival medieval. Ambiția organizatorilor este de a demonstra că «prezervarea tradițiilor este și trebuie să rămână una dintre prioritățile administrației publice (...)». Ediția de anul acesta va debuta vineri, 7 octombrie 2022, pe străzile orașului Slobozia, cu o paradă a costumelor de epocă.

De la festin la Festival Ajuns la ediția a X-a, Festivalul-Concurs de Tradiție Culinară Ialomițeană «La Casa Tudorii» se transformă dintr-un festin câmpenesc într-un Festival... [citește_tot_articolul]

4 Octombrie 2022, 19:05 (12387 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Doreii lui Erbașu

Lucrări de mântuială la Spitalul Județean de Urgență Slobozia

Doreii lui Erbașu

Inundații interioare, lucrări prost executate, accidente de muncă și reclamații permanente din partea personalului medical. Acesta este bilanțul lucrărilor executate până la acest moment de către angajații firmei Construcții Erbașu și de cei ai firmelor care au subcontractat lucrări de execuție la nivelul clădirii.

Un coșmar medical De aproape 6 luni, Spitalul Județean de Urgență Slobozia s-a transformat într-un imens șantier. Salvările fac slalom printre munții de moloz și betonierele din curtea Spitalului, norii de praf umplu plămânii doctorilor și pacienților, operațiile medicale... [citește_tot_articolul]

4 Octombrie 2022, 16:40 (10206 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița: Alocații pentru copii în valoare de 14,9 milioane de lei lunar

Ialomița: Alocații pentru copii în valoare de 14,9 milioane de lei lunar

O statistică oficială a Agenției Județeană pentru Plăți și Inspecție Socială Ialomița arată faptul că la nivelul ju­dețului nostru există peste 52 mii de copii care beneficiază de alocații acordate de stat. Valoarea lunară a indemniza­țiilor asigurată de Ministerul Muncii pentru această categorie de persoane este de 14,9 milioane de lei.

Sprijin financiar pentru copii Potrivit legii, în România, beneficiază de alocație de stat toți copii cu vârstă de până la 18 ani. Tinerii care au peste 18 ani dar care urmează cursurile unei forme de învățământ liceal sau profesional beneficiază, de... [citește_tot_articolul]

3 Octombrie 2022, 14:55 (10227 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

ADI ECOO 2009 va prelua colectarea deșeurilor menajere la Slobozia

La jumătatea lunii octombrie 2022

ADI ECOO 2009 va prelua colectarea deșeurilor menajere la Slobozia

După 12 ani alături de Polaris M Holding, admi­nistrația locală din Slobozia schimbă operatorul de salubritate al orașului. ADI ECOO 2009, firmă aparținând Consiliului Județean Ialomița, urmează să preia serviciul de colectare a deșeurilor menajere și industriale. Una dintre rațiunile pentru care această decizie a fost adoptată este limitarea costurilor generate de colectarea neselectivă a deșeurilor. Alina Ciobanu, directorul ADI ECOO 2009, susține că, în decurs de un an, procentul de colectare selectivă ar putea crește de la 3% la 10%.

La vremuri noi, obiective noi Administrația locală... [citește_tot_articolul]

3 Octombrie 2022, 11:10 (9625 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Parc industrial pe ruinele «Complexului Bora»

Consiliul Județean Ialomița reia demersurile

Parc industrial pe ruinele «Complexului Bora»

Administrația județeană a reluat demersurile de preluare a «Complexului Bora». Administrația Pavel dorește să realizeze acolo un parc industrial. «Am făcut noi demersuri către Guvern pentru preluarea acestor ruine. Este un teren ofertant care ar putea fi utilizat pentru realizarea unui parc indus­trial!» susține președintele Consiliului Județean Ialomița, Marian Pavel.

O nouă destinație La începutul anului 2022, Consiliul Județean Ialomița a solicitat Guvernului României preluarea ruinelor fostului Complex de porci Bora pentru realizarea stației de tratare mecanico-biologică a deșeurilor... [citește_tot_articolul]

2 Octombrie 2022, 17:10 (4798 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Investiții ale Ministerului Sănătății la Spitalul Județean de Urgență Slobozia

Investiții ale Ministerului Sănătății la Spitalul Județean de Urgență Slobozia

bonus: Medicul Violeta Șapira revine la Slobozia

În ultimul an și jumătate, Secția Neona­tologie a Spitalului Județean de Urgență Slobozia a beneficiat de fonduri din partea Ministerului Sănătății pentru dotarea cu echipamente medicale. Valoarea investițiilor se ridică la peste 200 mii de lei. Problema nerezolvată a secției rămâne însă resursa umană, mai ales în ceea ce privește medicii specialiști. Oficialii unității medicale susțin însă că urmează să dezvolte un program de telemedicină, prin intermediul căruia micii pacienți să poată fi consultați de medici.

Aparate medicale achiziționate pe banii Ministerului Sănătății Ministerul... [citește_tot_articolul]

2 Octombrie 2022, 12:10 (10907 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

«Violența în școli», problema nerezolvată a profesorilor ialomițeni

«Violența în școli», problema nerezolvată a profesorilor ialomițeni

În urmă cu o săptămână, Sala «Europa» a Consiliului Județean Ialomița a găzduit o consfătuire a profesorilor ialomițeni ce a avut ca temă principală de discuție «violența în școli». În cadrul întâlnirii s-a vorbit deschis despre dezinteresul pe care profesorii îl au în legătură cu acest fenomen tot mai prezent în unitățile de învățământ. Se pare că dascălii responsabili pentru remedierea comportamentului violent al elevilor preferă să ascundă incidentele, în loc să le raporteze către instituțiile abilitate.

Dascălii evită raportarea cazurilor Discuțiile cu privire la «violența în școli... [citește_tot_articolul]

30 Septembrie 2022, 15:10 (8436 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Decizia de suspendare a activității Clean Tech Ciulnița a rezistat 48 de ore

Decizia de suspendare a activității Clean Tech Ciulnița a rezistat 48 de ore

bonus: A fost sesizat Ministerul Mediului și Secretariatul General al Guvernului

La 48 de ore de la suspendarea oficială a activității Clean Tech Ciulnița, fabrica își reia activitatea. Garda de Mediu, Agenția pentru Protecția Mediului și Direcția de Sănătate Publică permit funcționarea firmei în afara cadrului legal. Protestul cetățenilor în mediul on-line continuă.

48 de ore pe hârtie Intrată în vigoare pe data de 19 septembrie 2022, decizia de suspendare a activității fabricii Clean Tech Ciulnița a rezistat pe hârtie doar 48 de ore. Miercuri, 21 septembrie 2022, firma și-a reluat oficial activitatea. Decizia privind încetarea suspendării activității a fost luată... [citește_tot_articolul]

30 Septembrie 2022, 10:55 (13642 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Slobozia are de achitat facturi la apă de peste 7,5 milioane de lei

Slobozia are de achitat facturi la apă de peste 7,5 milioane de lei

De un an și jumătate, operatorul regional de apă Urban SA face demersuri pentru recuperarea unei datorii de peste 7,5 milioane de lei, reprezentând debitele înregistrate de locuitorii Sloboziei care au refuzat să-și achite facturile la apă. Peste 3 milioane de lei din această sumă sunt debite acumulate de Asociațiile de Proprietari. Oficialii Urban SA susțin faptul că procedura recuperării banilor restanți este dificilă, mai ales în cazul Asociațiilor de Proprietari, pentru că multe dintre aceste entități sunt fie fără președinte, fie nu mai au personalitate juridică. Demersul ar trebui susținut și de autoritățile locale, însă Primăria Slobozia, indiferent de culoarea politică a celor care au... [citește_tot_articolul]

29 Septembrie 2022, 10:55 (12986 vizualizări - 11 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Spitalele ialomițene cheltuie bani publici pentru servicii de pază ineficiente

Spitalele ialomițene cheltuie bani publici pentru servicii de pază ineficiente

Cadrele medicale care își desfășoară activitatea în spitalele din Ialomița pot fi în pericol în orice moment atunci când se află la serviciu. Totul pentru că securitatea la locul de muncă asigurată de angajatori este ineficientă. Unitățile medicale plătesc din bani publici servicii de pază și protecție, însă firmele cu care au încheiate contracte trimit la posturi persoane prea puțin calificate pentru acest tip de activitate. Managerii spitalelor închid ochii, patronii societăților încasează banii, iar medicii și asistentele sunt expuși riscului agresiunilor. Cel mai recent caz de acest fel s-a petrecut în urmă cu o lună, la Spitalul Municipal «Anghel Saligny». Un medic a fost agresat de un pacient... [citește_tot_articolul]

28 Septembrie 2022, 13:20 (10659 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Slobozia are 321 locuri de parcare noi

Slobozia are 321 locuri de parcare noi

Singura realizare administrativă notabilă a acestei veri rămâne reamenajarea și siste­matizarea zonei MB din Slo­bo­zia. După 20 de ani în care admi­nistrația locală a ignorat zonele insalubre din spatele blocurilor, administrația Soare a reușit să le transforme în spații urbane. Investițiile au fost realizate cu ajutorul angajaților DADP și
s-au încheiat într-un timp record pentru... Slobozia.

Orice minune ține 3 luni Administrația Soare a reușit să amenajeze zonele insalubre din spatele blocurilor MB din Slobozia. Procesul a durat aproximativ 3 luni și modifică notabil zonele... [citește_tot_articolul]

26 Septembrie 2022, 15:10 (9104 vizualizări - 12 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Instituțiile publice locale refuză închiderea Clean Tech Ciulnița

Instituțiile publice locale refuză închiderea Clean Tech Ciulnița

Agenția Județeană pentru Protecția Mediului Ialomița a emis pe 14 septembrie 2022 o decizie de suspendare a activității fabricii Clean Tech Ciulnița, începând cu data de 19 septembrie 2022. Decizia se bazează pe o solicitare a Garzii de Mediu Ialomița primită în aceeași zi, conform căreia firma nu respectă obligațiile legale privind protecția mediului. La 2 zile distanță, pe 16 septembrie 2022, Clean Tech Ciulnița remite celor două instituții o adresă în care anunță «măsurile realizate în regim de urgență» pentru ridicarea măsurii de suspendare a activității. În toată această perioadă, firma nu își încetează activitatea nicio secundă, continuând să funcționeze fără stație de epurare a... [citește_tot_articolul]

26 Septembrie 2022, 11:05 (16015 vizualizări - 9 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

A rămas fără mașină după ce a aruncat gunoaiele pe câmp

S-a întâmplat la Fetești

A rămas fără mașină după ce a aruncat gunoaiele pe câmp

Un bărbat din Fetești a rămas fără autou­tilitara pe care o conducea după ce a fost surprins transportând deșeuri menajere pe care le-a aruncat pe un teren viran, aflat la marginea munici­piului. Cei care l-au identificat pe res­pectivul cetățean au fost polițiștii locali, care au cerut ajutorul agenților din cadrul Poliției Municipiului Fetești. Aceștia au dispus măsura confiscării respectivei autoutilitare, dar și aplicarea unei amenzi contravenționale în va­loare de 10 mii de lei. Este pentru prima dată când autoritățile din Fetești sancționează aruncarea gunoaielor la voia întâmplării printr-o astfel de măsură. Reprezentanții Poliției Locale din Fetești susțin faptul că, în trecut, și alți... [citește_tot_articolul]

25 Septembrie 2022, 13:20 (14301 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Slobozia are nevoie de «Dezvoltare Urbană Durabilă»

Concluziile Băncii Mondiale

Slobozia are nevoie de «Dezvoltare Urbană Durabilă»

Într-un Raport oficial al Băncii Mondiale, experții consultați de instituție arată faptul că Slobozia ar avea nevoie de peste 50 mi­lioane de euro pentru a pune în practică «Dezvoltarea Urbană Durabilă» (DUD). Acest concept a fost inițiat de Comisia Europeană și reprezintă principalul pilon prin care Uniunea Europeană va acorda fonduri substanțiale în ciclul programatic 2021-2027.

Dezvoltarea Durabilă, prioritate a Uniunii Europene Încă din timpul ciclului programatic 2014-2020, Comisia Europeană a făcut demersuri pentru ca cele mai multe fonduri europene să fie dirijate către dezvoltarea... [citește_tot_articolul]

24 Septembrie 2022, 16:40 (4743 vizualizări - 3 comentarii)

EVENIMENT

Bătrân din Căzănești, tâlhărit pentru o folie de medicamente

Bătrân din Căzănești, tâlhărit pentru o folie de medicamente

Un tânăr de 21 de ani, domiciliat în Căzănești, a fost arestat preventiv la Slobozia după ce a tâlhărit un bătrân din localitate. Din buzunarele victimei acesta a furat o batistă, o folie de medicamente și 12 lei. În urma loviturilor primite, bătrânul a avut nevoie de 5 zile de îngrijiri medicale.

Bătut și lăsat pe stradă În urmă cu aproximativ două săptămâni, în timp ce se întorcea acasă, bătrânul de 81 de ani a fost lovit în față de tânărul de 21 de ani. După ce l-a trântit la pământ, acesta i-a scotocit buzunarele, sustrăgând o batistă, o folie de medicamente și suma de 12 lei. ... [citește_tot_articolul]

23 Septembrie 2022, 14:50 (3622 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Slobozia: «Orășelul Copiilor» a devenit «Orășelul Băncilor»

Slobozia: «Orășelul Copiilor» a devenit «Orășelul Băncilor»

Investiția în reabilitarea «Orășelului Copiilor» trenează. Lucrările ar fi trebuit finalizate în urmă cu un an. Fraicom SRL, firma care gestionează lucrările, înregistrează întârzieri la finalizarea proiectului, acesta fiind modificat față de forma inițială. Administrația locală susține că lucrările sunt în grafic.

Fonduri europene, treabă românească Investiția pentru «Regenerarea spațiului urban zona Orășelul Copiilor» a fost ad­judecată de către firma Fraicom SRL la o valoare de 4,5 milioane de lei. Lucrările au debutat în aprilie 2022, cu un an în­târziere și se desfășoară cu pași... [citește_tot_articolul]

23 Septembrie 2022, 11:10 (10214 vizualizări - 11 comentarii)

EVENIMENT

Reabilitarea digurilor împotriva inundațiilor trenează de 15 ani

Zona Urziceni-Bărbulești

Reabilitarea digurilor împotriva inundațiilor trenează de 15 ani

Început în urmă cu 15 ani, procesul de reabilitare a digurilor de apărare împo­triva inundațiilor, din zona Urziceni-Bărbulești, este departe de a se realiza. După ani buni în care au încercat să obțină linii de finanțare, Administrația Națională Apele Române și Ministerul Mediului au reușit să facă rost de bani, dar au renunțat la proiect după ce constructorul desemnat a intrat în insolvență. Ambele instituții trebuie să reia întreaga procedură privind organizarea licitației publice. Este greu de estimat când acest demers va fi pus în practică. Estimativ, proiectul costă 80 milioane de lei.

Un demers blocat... [citește_tot_articolul]

22 Septembrie 2022, 15:15 (6493 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

1500 de elevi din Ialomița așteaptă să primească «Masa Caldă»

1500 de elevi din Ialomița așteaptă să primească «Masa Caldă»

bonus: 6 milioane de lei pentru cornul, laptele și merele distribuite în școli

Lansat de Ministerul Educației în vara acestui an, pentru a patra oară, Programul «Masa Caldă în școli» nu funcționează. Administrațiile locale din Ialomița susțin faptul că sunt de îndeplinit numeroase proceduri până când copiii vor mânca la școală mâncare caldă. Cel mai devreme, alimentele vor fi distribuite elevilor începând cu ianua­rie 2023. În județul nostru au fost înscrise în acest program 8 unități de învățământ, doar una dintre acestea fiind din mediul urban.

«Masa Caldă în școli» doar pe hârtie Programul «Masa Caldă în școli» a fost lansat pentru prima dată în anul 2016.... [citește_tot_articolul]

22 Septembrie 2022, 11:10 (5803 vizualizări - 1 comentariu)

Marți 23 Iun 2026
283 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră
Tren de marfă, deraiat în zona Gării Țăndărei

Tren de marfă, deraiat în zona Gării Țăndărei

Două vagoane ale unui tren de marfă au deraiat sâmbătă, 15 iulie 2017, în apropiere de Gara Țăndărei. Garnitura transporta combustibil lichid, iar vagoanele căzute de pe șine s-au fisurat. Zona a fost asigurată ...[citește_toată_știrea]

15 Iulie 2017, 16:17
(4856 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Întreruperi programate în alimentarea cu energie electrică

Potrivit furnizorului de energie electrică, pe parcursul săptămânii viitoare mai multe localități din Ialomița vor fi afectate de întreruperi parțiale de curent. Astfel, luni, marți miercuri, joi și vineri ...[citește_toată_știrea]

14 Iulie 2017, 21:05
(3356 vizualizări - 0 comentarii)


Delegație chineză, în vizită la Slobozia

21 de reprezentanți din cadrul administrației publice ai Provinciei Henan-China, vor participa sâmbătă, 15 iulie 2017, la o întâlnire de lucru la care vor participa reprezentanți ai administrației centrale ...[citește_toată_știrea]

13 Iulie 2017, 19:20
(5230 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: 13 sesizări penale depuse la Parchet

Inspectorii cu atribuțiuni de control din cadrul AJFP Ialomița au stabilit, în luna iunie 2017, venituri suplimentare la bugetul general consolidat în sumă de peste 4,69 milioane de lei, în urma unui număr ...[citește_toată_știrea]

13 Iulie 2017, 18:05
(4492 vizualizări - 0 comentarii)


Firmele de pază, controlate de inspectorii ITM Ialomița

În perioada 26-30 iunie 2017, s-a desfășurat Campania Națională privind identificarea cazurilor de muncă nedeclarată și  respectarea prevederilor legale privind timpul de muncă precum și securitatea ...[citește_toată_știrea]

13 Iulie 2017, 17:45
(4424 vizualizări - 0 comentarii)


«Marșul cavaleriei-Dragoon Guardian 2017», la Slobozia

Vineri, 14 iulie 2017, în Piața Unirii din Slobozia, începând cu orele 17,00, va avea loc expoziția de armament și tehnică militară din dotarea Armatei României și a SUA. Activitatea va fi susținută de ...[citește_toată_știrea]

13 Iulie 2017, 16:20
(3202 vizualizări - 0 comentarii)


Lăcusteni: Proiectile neexplodate, descoperite pe câmp

Un cioban din zona Lăcusteni a descoperit 5 elemente de muniție neexplodate. La fața locului s-a deplasat echipa pirotehnică a Inspectoratului pentru Situații de Urgență Ialomița care a ridicat bombele ...[citește_toată_știrea]

12 Iulie 2017, 22:25
(3599 vizualizări - 0 comentarii)


Gârbovi: Sirieni cercetați după ce au bătut un copil

Doi cetățeni sirieni au intrat în atenția procurorilor Parchetului de pe lângă Judecătoria Urziceni după ce au lipsit de libertate și agresat un minor. Inculpații își desfășurau activitatea în cadrul unei ...[citește_toată_știrea]

12 Iulie 2017, 21:15
(5251 vizualizări - 0 comentarii)


«Crimele Revoluției», prezentate la Slobozia

Autorul seriei de cărți «Crimele Revoluției», Grigore Cartianu, va fi prezent la Slobozia duminică, 16 iulie a.c., pentru a-și prezenta lucrările. Evenimentul este găzduit de Biblioteca Județeană «Ștefan ...[citește_toată_știrea]

12 Iulie 2017, 20:10
(4531 vizualizări - 0 comentarii)


anunț angajare

Kalizea-Boromir Slobozia
angajează
electrician-automatist mentenanță

(experiența în activitatea de întreținere
și punere în funcțiune echipamente,
citire scheme electrice,
cunoștințe automatizări, senzoristică,
funcționarea unui proces condus
cu automat programabil)

CV-urile pot fi trimise la adresa:
[email protected]
sau aduse la sediul firmei
din Slobozia, Șos. Amara, Nr. 4
Detalii la telefon 0744/471.927

11 Iulie 2017, 12:30


anunț angajare

angajăm
SUDORI și INSTALATORI
experiență instalații gaze
și/sau montare centrale
termice cu instalație încălzire,
pentru lucru în orașul GALAȚI
salariu motivant, cazare,
mașină serviciu

Relații la telefon 0758/976.339

11 Iulie 2017, 12:25


anunț angajare

Primăria Perieți
angajează
consilier personal
-studii juridice
CV-urile se depun
la sediul Primăriei Perieți
Relații la telefon 0786/010.600

11 Iulie 2017, 12:20


anunț angajare

societate comercială
angajează
muncitori necalificați
stivuitoriști
șoferi profesioniști

Se asigură cazare, salariu atractiv
Relații la telefon 0749/295.101

11 Iulie 2017, 12:15


anunț angajare

Firmă gaze
angajează sudori
pentru instalații
de gaz metan

Se oferă 2500 lei/lună
Contact 0743/416.556

11 Iulie 2017, 12:10


anunț angajare

service auto
angajează
-mecanic
-electrician
-tinichigiu

relații la telefon 0722/332.877

11 Iulie 2017, 12:05


Centrul Militar Județean Ialomița recrutează rezerviști voluntari

Centrul Militar Județean Ialomița, structură specializată a Ministerului Apărării Naționale, responsabilă cu organizarea și executarea recrutării și selecției candidaților pentru îndeplinirea serviciului ...[citește_toată_știrea]

10 Iulie 2017, 18:40
(5155 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Arestați pentru scandal

Polițiștii cercetează trei persoane, cu vârste cuprinse între 14 și 25 de ani, din Urziceni, sub aspectul comiterii infracțiunilor de «lovire și alte violențe» și «tulburare a ordinii și liniștii publice ...[citește_toată_știrea]

10 Iulie 2017, 18:05
(3983 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Urziceni scandal


Tânăr din Ciochina, arestat preventiv pentru «tentativă de viol»

Un tânăr de 20 ani, din comuna Ciochina, este bănuit că a încercat să agreseze sexual o femeie în vârstă de 32 ani, din comuna Albești. În fapt, Poliția a fost sesizată vineri, 7 iulie a.c., despre faptul ...[citește_toată_știrea]

10 Iulie 2017, 17:25
(4651 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 3 accidente, 7 răniți

Neacordarea de prioritate a fost cauza unui accident de circulație produs în cursul zilei de sâmbătă, 8 iulie a.c., pe raza comunei Făcăeni. În timp ce un bărbat, de 26 de ani, din comuna Făcăeni, conducea ...[citește_toată_știrea]

10 Iulie 2017, 17:10
(3515 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: S-a dispus confiscarea a 1400 mc de lemne!

Polițiști din cadrul Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița au deasfășurat activități pe raza de competență pentru prevenirea și combaterea faptelor ilegale din silvicultură. Astfel, din verificările ...[citește_toată_știrea]

10 Iulie 2017, 16:40
(14417 vizualizări - 42 comentarii)


ITM Ialomița: Transformarea muncii nedeclarate în muncă declarată

În perioada 14.06-31.08.2017 se desfășoară «Acțiunea de informare și conștientizare cu privire la transformarea muncii nedeclarată în muncă declarată», acțiune demarată de Inspecția Muncii și inspectoratele ...[citește_toată_știrea]

10 Iulie 2017, 16:25
(5360 vizualizări - 0 comentarii)


Acțiuni ale polițiștilor ialomițeni

Patru persoane sunt cercetate de polițiștii rutieri pentru comiterea de infracțiuni contra siguranței circulației pe drumurile publice. Astfel, trei bărbați, cu vârste cuprinse între 20 și 61 de ani, au ...[citește_toată_știrea]

10 Iulie 2017, 16:10
(3495 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Întreruperi programate în alimentarea cu energie electrică

Potrivit furnizorului de energie electrică, pe parcursul săptămânii viitoare mai multe localități din Ialomița vor fi afectate de întreruperi parțiale de curent. Astfel, luni, marți, miercuri, joi și vineri ...[citește_toată_știrea]

7 Iulie 2017, 21:15
(3105 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Întâlnire cu contribuabilii

Contribuabilii din Ialomița sunt invitați miercuri, 12 iulie a.c., la sediul Agenției Județene a Finanțelor Publice Ialomița pentru a participa la o dezbatere publică legată de noile reglementări în materie ...[citește_toată_știrea]

7 Iulie 2017, 20:10
(4456 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Au furat bunuri dintr-un autoturism

Trei persoane, cu vârste cuprinse între 17 și 55 de ani, din comuna Movilița, bănuite de comiterea infracțiunilor de «furt calificat» și «complicitate la furt calificat», au fost reținute de polițiști pentru ...[citește_toată_știrea]

5 Iulie 2017, 21:35
(4472 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Rambursări TVA de peste 4,572 milioane de lei

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița informează contribuabilii interesați că, în luna iunie 2017, a rambursat TVA în valoare totală de peste 4,572 milioane de lei. Suma include, în ordinea ...[citește_toată_știrea]

5 Iulie 2017, 21:05
(4830 vizualizări - 0 comentarii)


Protopopiatul Urziceni: Școala de Vară «Clubul de Vacanță»

Protopopiatul Urziceni: Școala de Vară «Clubul de Vacanță»

Pe toată perioada vacanței de vară, respectiv 15 iunie-15 septembrie 2017, Biroul de Asistență Socială din cadrul Protopopiatului Urziceni, în colaborare cu Asociația «Societatea Femeilor Ortodoxe» Urziceni ...[citește_toată_știrea]

5 Iulie 2017, 20:20
(4630 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Familie implicată într-un accident pe DN2A

Ialomița: Familie implicată într-un accident pe DN2A

Autoturismul în care se aflau patru persoane, doi adulți și doi copii, a intrat în coliziune cu un autotren la intersecția DN2A cu DN3B (în zona Popasului Chirana), marți, 4 iulie, în jurul orei 9,00. ...[citește_toată_știrea]

4 Iulie 2017, 19:45
(4652 vizualizări - 0 comentarii)


Acțiuni ale polițiștilor ialomițeni

La acest sfârșit de săptămână, polițiștii din Ialomița au fost la datorie pentru siguranța comunității și pentru siguranța traficului rutier. Astfel, polițiștii ialomițeni au desfășurat în perioada 30 iunie ...[citește_toată_știrea]

3 Iulie 2017, 17:35
(3601 vizualizări - 0 comentarii)


RAJA a activat Comandamentul pentru Situații de Urgență

În urma atenționărilor meteorologice de Cod Portocaliu de vânt puternic și ploi, pentru a interveni cu promptitudine în rezolvarea problemelor ce pot apărea în funcționarea sistemelor operate, la nivelul ...[citește_toată_știrea]

3 Iulie 2017, 15:25
(4678 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
cetatean în Bărbat din Bărbulești, prins în flagrant și reținut pentru «șantaj» Anca în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» suporter în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Vasile în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» vilă complex Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 17 iunie 2026 Any în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Alecu în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! base marinaru în Stelnica și Punctul de Acostare «Regina Maria», creștere a numărului de turiști ion negativ în A fost construită una dintre cele mai mari instalații de stocare a energiei verzi din România cioban în Dezastrul funciar de la Primăria Axintele Parinte în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! AlexDan în Lipsă de «transparență» în Consiliul Local Slobozia Preda în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Mary în Reabilitarea Ștrandului Municipal, abandonată de administrația Potor Mary în Restanțe de 7,3 milioane de lei pentru facturile de apă și canalizare către operatorul Urban SA Slobozia NOBODY în «Candidatul 10510», în sfârșit director general adjunct la DGASPC Ialomița! Vasi în Incidente de integritate «cu efect întârziat» în județul Ialomița Dan în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! OK dar.. în «USR are obligația morală să aplice propriile standarde de integritate!» dan în Blocuri pentru tinerii specialiști în Educație și Sănătate, la Fetești

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...