Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Infrastructură Drumuri și Poduri SA e el, Ilie Sima!

Infrastructură Drumuri și Poduri SA e el, Ilie Sima!

Ilie Sima, președintele PRO România Ialomița, s-a angajat în urmă cu câteva săptămâni la Departamentul Logistic al Infrastructură Drumuri și Poduri SA. Slujba, susține Excelența Sa, este sub demnitatea funcțiilor pe care le-a deținut, el considerându-se supracalificat. «E o situație de compromis... Am acceptat de dragul unui proiect care sper să se concretizeze începând cu luna octombrie!» ne-a declarat condescendent, neuitând să amintească că angajarea sa e o chestiune privată, fără legătură cu funcția politică pe care o deține. O fi, nu spunem nu! Cu condiția să nu faci politică...

«Eldaga sunt eu!»... [citește_tot_articolul]

14 August 2023, 12:55 (24414 vizualizări - 24 comentarii)

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Mocioniu a asfaltat 30 de kilometri de «drumuri noi» la Slobozia

Mocioniu a asfaltat 30 de kilometri de «drumuri noi» la Slobozia

Îl mai țineți minte pe ex-primarul Adrian Mocioniu? Da, da! Cel care ne-a promis, după ce a ajuns să vadă toate administrațiile de la Bruxelles până în Turcia și de-acolo mai departe, până în inima Asiei, că o să ajungem să trăim la fel... Adică, într-un oraș european cu tramvaie suspendate, apă potabilizată prin osmoză inversă, iluminat stradal inteligent, pod peste Ialomița, autobuze electrice... Și câte toate, de ți-era mai mare dragul să adormi seara ascultându-i basmele?! Ei, bine, Adrian Mocioniu, îmboldit de Luciferii/Luceferii, sfinții și ceva mucenici ai social-democrației de Bărăgan mai vrea o dată primar. Și deja a produs primele sale discursuri electorale... [citește_tot_articolul]

13 Iulie 2023, 11:05 (19457 vizualizări - 14 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Marian Neacșu, noul Secretar General al Guvernului condus de Nicolae Ciucă

Marian Neacșu, noul Secretar General al Guvernului condus de Nicolae Ciucă

Fostul președinte al PSD Ialomița și președinte al PRO România Ialomița, Marian Neacșu, a fost numit în funcția de Secretar General al Guvernului României. Decizia a fost semnată luni, 6 decembrie a.c., de către premierul Nicolae Ciucă și publicată marți, 7 decembrie a.c., în Monitorul Oficial.

Și-a angajat ilegal fiica la biroul parlamentar Înainte de a fi numit în funcția de Secretar General al Guvernului, Marian Neacșu a fost vicepreședinte al Autorității Naționale de Reglementare în Domeniul Energiei (ANRE). În 2016, acesta a fost condamnat definitiv la 6 luni de închisoare cu suspendare... [citește_tot_articolul]

7 Decembrie 2021, 15:05 (13644 vizualizări - 13 comentarii)

POLITICĂ

Păzea! Ilie Sima, președinte de Ligă la PRO România, a vorbit!

Din lumea celor care (nu) cuvântă

Păzea! Ilie Sima, președinte de Ligă la PRO România, a vorbit!

Inaugurăm o nouă rubrică. Pe scurt, în cadrul acesteia, vom prezenta cititorilor mostre de discurs ale celor care vorbesc în spațiul public. Scopul acestei rubrici este de a atrage atenția asupra modului în care este «violată» limba română sub ochii îngăduitori, indiferenți sau aprobatori ai celor care ascultă. Cei care o fac fără rușine și fără remușcări sunt politicieni, oficiali ai administrației sau ipochimeni care tânjesc să fie legitimați public. Azi o oferim o mostră din discursul consilierului județean Ilie Sima, mai nou și președinte al Ligii Aleșilor Locali ai Pro România Ialomița.

Râde ciob de oală spartă... [citește_tot_articolul]

26 Februarie 2021, 14:20 (9104 vizualizări - 9 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

«Omul faptelor» a fost dat dispărut de colegii de partid

Conferință de presă la PRO România Ialomița

«Omul faptelor» a fost dat dispărut de colegii de partid

Miercuri, 24 februarie a.c., filiala locală a PRO România a organizat prima conferință de presă din acest an. Liderul filialei, Marian Neacșu, a anunțat că PRO România rămâne «singurul partid de Opoziție» la nivel local și în viitorul apropiat filiala va monitoriza atent activitatea politică și administrativă a partidelor aflate la Putere. Marele absent al întâlnirii a fost Victor Moraru, «omul faptelor». Oficialii prezenți nu au putut preciza dacă acesta va continua să activeze în cadrul filialei susținând că discuțiile cu el au fost doar «personale».

Dispărut fără urme politice Pro... [citește_tot_articolul]

25 Februarie 2021, 13:05 (8562 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Teste PRO gratuite pentru voturi

#Laurențiu Abaza se pensionează

Teste PRO gratuite pentru voturi

bonus: Mocioniu, al treilea din stânga

Așa cum știți, probabil, Luciferul Neacșu de la PRO România a testat gratuit 100 de slobozeni din Slobozia, în plină perioadă de carantină. Rezultatele acțiunii (după unii 6%, după alții 4%...) i-au oferit Luciferului Național ocazia de a susține public că PRO România are soluția ieșirii din pandemie. Declarăm public acest demers politic învelit în blană de oaie drept cea mai bine camuflată «mită electorală» din câte am văzut noi vreodată. Și am văzut câteva la viața noastră, unele chiar din mâna domnului Neacșu...

Una este dr Adina, nevasta lui Cataramă Joi, 19 noiembrie ... [citește_tot_articolul]

25 Noiembrie 2020, 18:05 (7378 vizualizări - 9 comentarii)

Click aici

JURNAL DE CAMPANIE

«Bingo» cu minciuni electorale

«Bingo» cu minciuni electorale

Și pentru că tot scriem noi de ex-președintele Moraru, am remarcat cea mai nouă producție electo­rală a acestuia. După cum puteți vedea în imaginea alăturată, Victor Moraru a agățat de imaginea sa o listă cu cifre care reprezintă realizările sale din cei 4 ani de mandat. Unul dintre internauții plătiți să comenteze postarea (n.red.: refuzăm să credem că oamenii pot fi atât de... slugarnici) susține că aceste cifre l-au convins și că, cităm: «Sunteți un om bun și gospodar. Îi mulțu­mim lui Dumnezeu că existați!». Pe noi, din păcate, nu ne-au convins. Dar ne-a amintit de celebrul joc «Bingo» de acum 25 de ani. Și de faptul că, fără-un număr, degeaba strigai atunci într... [citește_tot_articolul]

16 Noiembrie 2020, 14:50 (3551 vizualizări - 8 comentarii)

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Poziția «Mona Lisa» și site-ul prezidențial

Poziția «Mona Lisa» și site-ul prezidențial

După o campanie de 2,5 milioane de lei din fonduri publice eșuată, Victor Moraru se întoarce. Da, da, ați auzit bine! El este acum candidatul PRO România pentru funcția de senator de Ialomița și ne cere să... «alegem bine». Noi nu vrem să alegem bine, vrem să alegem în cunoștință de cauză!

Mâinile care vorbesc singure Pentru că nu ne-am permis să ne pozăm pios, în fața icoanelor mânăstirești, precum președintele Moraru, ne petrecem vremea pe Facebook, căscând ochii la ce postează dependenții de rețele sociale. Așa l-am redescoperit zilele trecute pe Victor Moraru, ex-pre­ședintele ... [citește_tot_articolul]

9 Noiembrie 2020, 13:40 (4692 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

La PRO România Luciferului Neacșu se candidează în familie

La PRO România Luciferului Neacșu se candidează în familie

Filiala ialomițeană a PRO România a propus pe lista pentru Camera Deputaților cuplul Marian Neacșu-Silvia Claudia Mihalcea. Sigur, el e pe locul 1, iar ea pe locul 5... Dar astea sunt doar niște amănunte tehnice, în condițiile în care Luciferul politicii ialomițene își conduce cu mână de fier Organizația. Să fie el sănătos și să câștige, că treburile se rezolvă de la sine!

Adevărul e ca untdelemnul În 2018, când ziarul nostru semnala existența unui nou cuplu în politica ialomițeană, am fost taxaț drept o fițuică imundă și scandaloasă care n-are altă treabă decât să se bage... [citește_tot_articolul]

28 Octombrie 2020, 20:32 (20222 vizualizări - 18 comentarii)

Click aici

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Fotografii care NU au făcut istorie

Fotografii care NU au făcut istorie

Fotografia de mai sus este una unicat. A fost realizată în 2016, prin Parlamentului European, pe vremea când M&M doreau să transmită electoratului ialomițean că tandemul lor politic este indestructibil. La vremea respectivă, bietul Adrian Mocioniu habar n-avea că în august 2020 o să îi ceară lui Victor Moraru să repete ipostaza foto ca să aibă și el o șansă mică-mică la un al doilea mandat... În schimb, Victor Moraru a știut de-atunci că ziua aceasta va veni, iar el îi va spune lui Adrian Mocioniu că a băgat 2 milioane de lei în imaginea sa și că firma de consultanță i-a recomandat să nu-și asocieze statura sa istorico-titanică cu un pechinez politic renegat de P... [citește_tot_articolul]

13 August 2020, 20:30 (4492 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

Paros a demisionat din PRO România

Adio, dar rămân cu tine!

Paros a demisionat din PRO România

Radu Paros, omul politic al tuturor partidelor, a demisionat din PRO România. Domnia sa rămâne însă consilierul personal al primarului Adrian Mocioniu. «Nu pot suporta să mă comande oameni care n-au nimic de-a face cu politica!» a declarat Radu Paros, printre altele.

Acuzații grave Radu Paros, prima achiziție politică a PRO România în Ialomița, și-a înaintat demisia din partid. El susține că și-a anunțat demisia pentru ca susținătorii lui să poată decide în cunoștință de cauză dacă îl mai urmează sau nu... «Când mi-am dat demisia din PMP mulți dintre susținătorii mei nu au știut și... [citește_tot_articolul]

10 Iulie 2020, 17:10 (14891 vizualizări - 17 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

Marian Neacșu decide viitorul politic al județului

Drumul de la Luceafăr la Lucifer

Marian Neacșu decide viitorul politic al județului

Alegerile Locale din Ialomița bat la ușă și cu și fără COVID-19. Iar supravie­țuirea politică e mai importantă decât o biată pandemie. Așa că în culisele filialelor locale ale partidelor se poartă, de la începutul anului încoace, o luptă pe viață și pe moarte. Iar cel care domină scena politicii la acest moment e Marian Neacșu, președintele filialei ialomițene a PRO România.

Unde ești tu, Țepeș, Doamne?! Rămas cel mai competitiv produs de export al mahalalei politice locale, Marian Neacșu s-a întors acasă călare pe calul troian al PRO România. A făcut ochii roată, a înțeles dintr-o... [citește_tot_articolul]

26 Martie 2020, 10:10 (7213 vizualizări - 8 comentarii)

Click aici

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Alzheimer administrativ la Slobozia

Mai tare decât Coronavirusul

Alzheimer administrativ la Slobozia

Laboratorul de campanie PRO România, filiala Ialomița, a lansat o campanie inedită. În numele primarului în funcție, Organizația locală a lansat o campanie intitulată «Semnalează-ne o problemă din cartierul tău!». Inițiativa demonstrează indubitabil ceea ce tot orașul bănuiește de 4 ani: Adrian Mocioniu nu știe că este primarul Sloboziei!

S-a rupt gardul la grădina lui Dumnezeu
De câteva săptămâni încoace, laboratorul de campanie al PRO România se umple de ridicol lansând în spațiul public campanii pro-administrație. Ultima idee ieșită de pe bigudiurile laboranților are următorul... [citește_tot_articolul]

17 Martie 2020, 11:10 (4512 vizualizări - 11 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ex-prefectul Gigi Petre s-a înscris în PRO România

În politică, doar boii sunt consecvenți

Ex-prefectul Gigi Petre s-a înscris în PRO România

În cursul zilei de marți, 17 decembrie 2019, Gigi Petre, fostul prefect al județului Ialomița, a devenit membru al filialei județene PRO România Ialomița. Anunțul a fost făcut în cadrul unei conferințe de presă, organizată la sediul pe care partidul îl are la Slobozia.

«Experiența și vechimea mă fac util!»
În cadrul unei conferințe de presă organizată marți, 17 decembrie 2019, reprezentanții filialei județene a Partidului PRO România au anunțat public faptul că fostul prefect al județului Ialomița, Gigi Petre, a devenit membru al formațiunii politice. Adeziunea a fost semnată... [citește_tot_articolul]

18 Decembrie 2019, 11:10 (10318 vizualizări - 13 comentarii)

Click aici

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

OMG!

OMG!

bonus: Neacșu joacă la două capete

O, ce veste minunată! Înainte Crăciun toți expirații politicii locale, toți reșapații, toți dinozaurii politici, toți pigmeii politici, ipochimeni care nu-și mai găsesc locul nici pe Dreapta nici pe Stânga... În sfârșit, toți cei rămași pe dinafara politicii de mahala a Ialomiței s-au reunit la un soi de Adunare Generală a PRO România, fili­ala Ialomița. În fruntea tuturor, după cum puteți vedea și în fotografia alăturată, mesianic, a strălucit Luceafărul politicii ialomițene, singurul produs de export al județului, nimeni altul decât Marian Neacșu. Nu consemnăm ce a spus, că hârtia are și ea limitele ei. Dar îi oferim gratuit primarului Adrian Mocioniu, prezent și el în sală, o idee salvatoare... [citește_tot_articolul]

17 Decembrie 2019, 18:50 (6785 vizualizări - 3 comentarii)

Miercuri 24 Iun 2026
316 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

CCIA Ialomița: Invitații la expoziții în Republica Moldova

În perioada 16-19 marie 2011, Camera de Comerț, Industrie și Agricultură Ialomița organizează o misiune economică în Republica Moldova, respective la Chișinău, pentru vizitarea expozițiilor specializate ...[citește_toată_știrea]

7 Martie 2011, 16:18
(9829 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: Au furat calea ferată!

Patru ialomițeni sînt în prezent cercetați penal după ce au fost prinși de jandarmi furînd șine de cale ferată. Indivizii au fost depistați încă de la primele ore ale dimineții de joi, 3 martie. Potrivit ...[citește_toată_știrea]

4 Martie 2011, 16:22
(9230 vizualizări - 0 comentarii)


Instruire gratuită pentru angajații ANAF

«Agenția Națională de Administrare Fiscală anunță organizarea în data de 7 martie 2011, la sediul Agenției, a conferinței pentru închiderea oficială a proiectului cu titlul „Îmbunătățirea abilităților tehnice ...[citește_toată_știrea]

4 Martie 2011, 16:20
(10855 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 66 de locuri de muncă vacante

Potrivit datelor statistice ale Agenției Județene de Ocupare a Forței de Muncă Ialomița, miercuri, 3 martie, în Ialomița, erau disponibile 66 locuri de muncă vacante. Dintre acestea, două posturi sînt destinate ...[citește_toată_știrea]

3 Martie 2011, 18:44
(14109 vizualizări - 3 comentarii)


ITM Ialomița: Cărțile de muncă, predate angajatorilor

Potrivit unor noi prevederi legale, începînd cu data de 1 ianuarie 2011, carnetele de muncă nu vor mai exista. Vechimea în muncă pînă la data de 31 decembrie 2010 se probează cu carnetul de muncă, urmînd ...[citește_toată_știrea]

3 Martie 2011, 18:42
(10086 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: A dat în groapă și a sunat la 112

Un bărbat de 41 de ani a sunat la 112 după ce... a căzut într-o groapă. Acesta se deplasa pe strada Buzăului din localitate și nu a observat craterul de 4 mp din fața sa. Pompierii au intervenit de urgență ...[citește_toată_știrea]

3 Martie 2011, 11:17
(8040 vizualizări - 1 comentariu)

Taguri: Urziceni groapă 112


Slobozia: Magazie mistuită de flăcări

Magazia unei firme din Slobozia a fost distrusă de flăcări în seara zilei de 2 martie. Flăcările au fost aprinse de mai multe persoane care se adăposteau în respectiva locație. Preț de aproximativ un sfert ...[citește_toată_știrea]

3 Martie 2011, 11:15
(8725 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia incendiu


Furt în familie la Tovărășia

Ofițeri din cadrul Poliției Municipiului Slobozia-Biroul de Ordine Publică pentru Mediul Rural în colaborare cu agenții Postului de Poliție Miloșești au reușit identificarea a trei tineri (frați) din satul ...[citește_toată_știrea]

2 Martie 2011, 16:49
(8710 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Tovărășia furt


Armășești: Femeie de 55 ani, lovită de o mașină

Marți, 1 martie, în jurul orei 19.00, pe DN1D, în afara localității Armășești s-a produs un accident de circulație soldat cu rănirea unei persoane. Din primele cercetări s-a stabilit că în timp ce un bărbat ...[citește_toată_știrea]

2 Martie 2011, 16:47
(10466 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Acțiuni ale polițiștilor pentru siguranța elevilor

Polițiștii ialomițeni acționează consecvent pentru asigurarea unui climat de ordine și siguranță publică în perimetrul școlilor, pentru prevenirea infracționalității și a oricăror evenimente nedorite care ...[citește_toată_știrea]

2 Martie 2011, 16:42
(9386 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. ...[citește_toată_știrea]

1 Martie 2011, 18:45
(5300 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Grup de lucru anti-etnobotanice

În baza Ordinului Ministerului Administrației și Internelor nr. 37 din data de 17 februarie 2011 pentru constituirea echipelor mixte ce vor efectua controale conform competențelor legale, în locurile și ...[citește_toată_știrea]

1 Martie 2011, 15:23
(9718 vizualizări - 0 comentarii)


DGFP Ialomița: Record la depunerea Formularului 112

«Direcția Generală a Finanțelor Publice Ialomița informează că, din 4177 Declarații 112 ce se așteptau a fi primite la nivelul județului nostru, au fost depuse un număr de 4010 declarații, în procent de ...[citește_toată_știrea]

1 Martie 2011, 12:02
(5652 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: Șomaj în 10 zile de la diponibilizare

Potrivit reprezentanților Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița, luni, 28 februarie au fost publicate modificările privind sistemul asigurărilor de șomaj și stimularea ocupării forței ...[citește_toată_știrea]

1 Martie 2011, 12:00
(10382 vizualizări - 1 comentariu)


Amara: Beat la volan, a acroșat un scuter

Duminică, 27 februarie, la Amara s-a produs un accident de circulație. Pe scurt, o mașină condusă de un bărbat de 37 ani, din localitate, a lovit un scuter ce circula regulamentar. Mopedul a fost acroșat ...[citește_toată_știrea]

28 Februarie 2011, 17:24
(43617 vizualizări - 32 comentarii)

Taguri: Amara accident


Fetești: Bătrînă accidentată de un șofer ce dădea înapoi

O bătrînă de 66 ani a fost lovită violent de o mașină, la Fetești. Incidentul s-a produs sîmbătă, 26 februarie, pe o stradă din localitate. Șoferul încerca să efectueze manevra de mers înapoi, timp în care ...[citește_toată_știrea]

28 Februarie 2011, 17:23
(14580 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Fetești accident


Căzănești: Țigări de contrabandă, descoperite într-o mașină

20 de cartușe de țigări, aceasta este ultima captură a polițiștilor la capitolul contrabandă cu țigarete. Descoperirea a fost realizată vineri, 25 februarie, de către polițiștii din Căzănești, care au oprit ...[citește_toată_știrea]

28 Februarie 2011, 17:23
(11225 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Șoferi beți la volan

Un șofer băut a fost prins de polițiști vineri, 25 februarie, conducînd o mașină în orașul Țăndărei. Localnicul de 35 ani, a cărui alcoolemie depășea 0,97 la mie, s-a ales cu dosar penal. În aceeași noapte ...[citește_toată_știrea]

28 Februarie 2011, 17:22
(9285 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Acțiune a polițiștilor în discoteci

Aproape 50 de polițiști ialomițeni, însoțiți de jandarmi, au desfășurat o acțiune de amploare în noaptea de sîmbătă, 26 februarie, în Slobozia și în localitățile limitrofe. Ținta principală a polițiștilor ...[citește_toată_știrea]

28 Februarie 2011, 17:17
(9405 vizualizări - 0 comentarii)


Casă mistuită de flăcări la Ciochina

Casă mistuită de flăcări la Ciochina

Pompierii militari de la Garda de Intervenție Slobozia și Serviciul Voluntar pentru Situații de Urgență al orașului Căzănești au acționat sîmbătă, 26 februarie, în jurul orei 17.20, pentru lichidarea unui ...[citește_toată_știrea]

28 Februarie 2011, 14:59
(11849 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Ciochina incendiu


Fetești: Tînără de 22 ani, salvată de SMURD după ce a înghițit mai multe medicamente

Sîmbătă, 26 februarie, în jurul orei 16.00, echipajul SMURD de la Garda Fetești a fost solicitat să intervină pentru a acorda primul ajutor medical unei tinere, în vîrstă de 22 ani, din municipiu. La sosirea ...[citește_toată_știrea]

28 Februarie 2011, 14:55
(9089 vizualizări - 0 comentarii)


Poliția Fetești are OFICIAL comandanți: Anghel, șef al Poliției, Mihăilă, șef la Ordine Publică

În urma concursului desfășurat la finele acestei luni, Poliția Fetești a revenit la normal. Adică are șefi. Potrivit unui comunicat remis de Inspectoratul Județean de Poliție, noul șef al Poliției Municipiului ...[citește_toată_știrea]

28 Februarie 2011, 12:54
(13872 vizualizări - 0 comentarii)


APIA: Fermierii pot depune cereri pentru plata pe suprafață

Marți, 1 martie, Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură lansează Campania de primire a cererilor de plată pentru schemele/măsurile de sprijin pe suprafață. Potrivit unei informări a instituției ...[citește_toată_știrea]

25 Februarie 2011, 16:41
(8862 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: După ce au spart mai multe case din Albești și Buești, doi tineri au fost reținuți

Doi tineri, în vârstă de 16, respectiv 18 ani, primul din comuna Albești, iar cel de-al doilea din comuna Buești, au fost încarcerați în cursul zilei de joi, 24 februarie a.c., în arestul Inspectoratului ...[citește_toată_știrea]

25 Februarie 2011, 16:40
(12672 vizualizări - 0 comentarii)


APIA: Miliarde de euro pentru fermieri

Potrivit datelor statistice ale Agenției de Plăți și Intervenție pentru Agricultură, în perioada februarie 2010-februarie 2011, instituția a efectuat plăți în conturile beneficiarilor în valoare ...[citește_toată_știrea]

25 Februarie 2011, 16:39
(13622 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Stagiul de practică al studenților Academiei de Poliție, la final

Cei 11 studenți ai Academiei de Poliție «Al. I. Cuza» București au finalizat vineri, 25 februarie a.c., stagiul de practică la Inspectoratul de Poliție al Județului Ialomița.
Repartizați să își desfășoare ...[citește_toată_știrea]

25 Februarie 2011, 16:27
(12167 vizualizări - 0 comentarii)


Manasia: Prinși de polițiști la furat de lemne

Manasia: Prinși de polițiști la furat de lemne

În cursul nopții trecute, joi spre vineri, 24/25 februarie a.c., agenții Postului de Poliție Manasia împreună cu lucrători din cadrul Ocolului Silvic Urziceni au identificat trei bărbați, cu vîrste cuprinse ...[citește_toată_știrea]

25 Februarie 2011, 15:43
(10353 vizualizări - 1 comentariu)

Taguri: Manasia furt lemne


Ialomița: Traficul rutier, îngreunat de viscol și zăpadă

Ialomița: Traficul rutier, îngreunat de viscol și zăpadă

La primele ore ale dimineții de vineri, 25 februarie, Inpectoratul de Poliție anunță că în Ialomița sînt blocate 4 drumuri județene, traficul rutier fiind întrerupt din cauza vîntului puternic care viscolește ...[citește_toată_știrea]

25 Februarie 2011, 09:32
(10611 vizualizări - 0 comentarii)


5 stele la testele Euro NCAP pentru Hyundai ix20

5 stele la testele Euro NCAP pentru Hyundai ix20

Hyundai ix20, noul MPV din segmentul B al mărcii, a obținut punctajul maxim de 5 stele la testele Euro NCAP-organizație independentă care se ocupă cu evaluarea nivelului de siguranță al ...[citește_toată_știrea]

24 Februarie 2011, 17:53
(5011 vizualizări - 0 comentarii)


Agajatorii, obligați să depună fișele fiscale pentru 2010

«Direcția Generală a Finanțelor Publice Ialomita reamintește contribuabililor, plătitori de venituri din salarii și asimilate salariilor, că au obligația depunerii fișelor fiscale pentru anul 2010. Acestea ...[citește_toată_știrea]

24 Februarie 2011, 17:43
(5187 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
mașină de cusut Singer în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 teren intravilan agricol Țăndărei în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 teren extravilan Țăndărei în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 Chiparos în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Lenuta în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Cetățean în Tabăra «Pavilioane» din stațiunea Amara, fără aviz sanitar de funcționare Mary în «Fermierii își vând producția sub costuri!» garsonieră de închiriat Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 Locuitor Slobozia în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Mariana în «Fermierii își vând producția sub costuri!» un ialomițean în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Gigel în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Pensionar în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final #pasajladrajna în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Adevărat Suporter! în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Mihai în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Hendersohn în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Adrian în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune»

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...