Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

JURNAL DE CAMPANIE

Candidatul Victor Moraru, acuzat de «atitudine discriminatorie față de contracandidații săi»

Plângeri la Biroul Electoral Județean Ialomița

Candidatul Victor Moraru, acuzat de «atitudine discriminatorie față de contracandidații săi»

Oficialii Organizației PSD Ialomița reclamă public modul în care candidatul PRO România la Alegerile Parlamentare, Victor Moraru, își promovează imaginea pe rețelele de socializare. Potrivit unei sesizări înaintată către Biroul Electoral Județean Ialomița, reprezentanții PSD reclamă atitudinea discriminatorie a lui Victor Moraru față de Ștefan Țintă, candidat PSD Ialomița pentru Senatul României. Solicitarea se află acum în dezbatere la Biroul Electoral Central, care urmează să adopte o decizie în acest sens.

Verificările sunt în curs Ceea ce i-a nemulțumit pe social-democrații ialomițeni... [citește_tot_articolul]

3 Decembrie 2020, 10:30 (8725 vizualizări - 9 comentarii)

JURNAL DE CAMPANIE

«PSD va impune eliminarea completă a impozitării tichetelor de masă!»

Ștefan Țintă, candidatul PSD Ialomița pentru Senatul României

«PSD va impune eliminarea completă a impozitării tichetelor de masă!»

Inițiativă legislativă pentru sporirea eficientă a câștigurilor angajaților a candidatului PSD Ialomița pentru Senatul României, Ștefan Țintă. «Mi-am propus să revoluționez legislația în materie, respectiv să completez articolul 76 al Legii 227/2015 privind Codul Fiscal, astfel încât toți salariații să se poată bucura integral de valoarea tichetelor de masă. O astfel de nouă măsură cu caracter protecționist, pe care le-o pregătesc tuturor angajaților din România, vine să impulsioneze și consumul pentru că suma care rămâne la dispoziția beneficiarilor va fi folosită pentru achiziții fiscalizate și va genera un plus de impozite, în mod indirect, la bugetul statului. Tichetele de masă reprezintă... [citește_tot_articolul]

2 Decembrie 2020, 13:55 (5118 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

JURNAL DE CAMPANIE

«Strategia liberală pentru români: Distrugerea economiei, la pachet cu explozia îmbolnăvirilor și a deceselor!»

Ștefan Mușoiu, candidatul PSD Ialomița pentru Camera Deputaților

«Strategia liberală pentru români: Distrugerea economiei, la pachet cu explozia îmbolnăvirilor și a deceselor!»

Ruinarea economiei și proasta gestionare a pandemiei, care au dus la explozia numărului de îmbolnăviri și de decese, sunt cuvintele de ordine ce definesc cel mai fidel guvernarea PNL. «Guvernul Orban distruge economia, ține școlile închise, sacrificând o generație întreagă de elevi și adâncește haosul în domeniul sanitar!» îi atenționează pe români deputatul PSD Ștefan Mușoiu. Candidatul PSD pentru un nou mandat de deputat își dezvăluie consternarea și supărarea față de maniera dezastruoasă a Cabinetului Orban de a accentua criza sanitară și economică, în loc să le limiteze efectele negative. «Orice zi în plus cu Guvernul Orban la conducerea țării adâncește dezastrul! Din cauza orgoliului absurd... [citește_tot_articolul]

2 Decembrie 2020, 12:50 (12298 vizualizări - 0 comentarii)

JURNAL DE CAMPANIE

«Planul Național de Redresare și Reziliență al PNL este un balon de săpun!»

Ștefan Mușoiu, candidatul PSD Ialomița pentru Camera Deputaților, avertizează

«Planul Național de Redresare și Reziliență al PNL este un balon de săpun!»

Sănătatea, Educația și Economia sunt principalele domenii pe care libe­ralii le vor subfinanța și în următorii 4 ani dacă vor accede la guvernare. Planul Național de Redresare și Reziliență al PNL cu care actualii guvernanți vor să-i păcălească pe români și să le ia voturile stipulează negru pe alb că pentru problemele vitale se vor aloca cât mai puțini bani. «România, în virtutea acestui plan PNL-ist, nu va rezolva nimic din ma­rile sale probleme, nu va progresa, oamenii nu o vor duce mai bine! Zecile de miliarde de euro vor fi irosite, la fel ca și împrumuturile masive luate de Guvernul Orban până acum!» afirmă candidatul PSD pentru un nou mandat de deputat, Ștefan Mușoiu. În sprijinul observațiilor... [citește_tot_articolul]

1 Decembrie 2020, 13:50 (9405 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

JURNAL DE CAMPANIE

Tablete pentru elevii din Ialomița

Ștefan Țintă sprijină Asociația «Călător prin România»

Tablete pentru elevii din Ialomița

Un grup de tineri din România (Moncea Mădălina Ioana, Călina Iuliana Andreea și Tănașcu Constantin-Iulian) ajută elevii din mediile defavorizate să primească tablete școlare. Ștefan Țintă, candidatul PSD Ialomița pentru Senatul României, a donat deja 5 dispozitive pentru acest proiect. «Scopul nostru este să ajutăm cât mai mulți copii... În Giurgiu am reușit să distribuim 100 de tablete. De aceea, orice ajutor este binevenit!» a declarat Mădălina Moncea.

O inițiativă lăudabilă Membri ai unei asociații de promo­vare turistică «Călător prin România», tinerii au pus aparatul foto și rucsacul... [citește_tot_articolul]

27 Noiembrie 2020, 19:05 (4637 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

JURNAL DE CAMPANIE

«PNL a guvernat doar pe datorie!»

Ștefan Mușoiu, candidatul PSD Ialomița pentru Camera Deputaților

«PNL a guvernat doar pe datorie!»

Apocalipsa sanitară instituită de Cabinetul Orban este dublată și de cea financiară. «Nimic nu s-a îndeplinit din angajamentele și promisiunile economice ale Guvernului PNL! România culege doar „roadele“ incompetenței și aroganței absurde ale tandemului Iohannis-Orban...» analizează președintele executiv al PSD Ialomița, Ștefan Mușoiu, criza fără precedent în care ne-a aruncat Dreapta Unită. Candidatul PSD pentru un nou mandat de deputat își argumentează observațiile invocând punctul de vedere al Consiliului Fiscal despre a treia rectificare bugetară. Potrivit previziunilor Consiliului, căderea economică în 2020 va fi mai mare decât cea prognozată oficial, respectiv de 5-6%, și nu de 4,2%! 10... [citește_tot_articolul]

26 Noiembrie 2020, 15:10 (4397 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

JURNAL DE CAMPANIE

«Pactul pe Sănătate, propus de PSD, salvează vieți! Trebuie sa testăm gratuit populația pentru a stopa pandemia!»

Ștefan Mușoiu, candidatul PSD Ialomița pentru Camera Deputaților

«Pactul pe Sănătate, propus de PSD, salvează vieți! Trebuie sa testăm gratuit populația pentru a stopa pandemia!»

Războiul politic nu le salvează viețile românilor! Pactul pe Sănătate, propus de PSD se dovedește mai necesar ca oricând. «Asistăm cu foarte multă mirare și îngrijorare la refuzul constant al guvernanților PNL de a accepta Pactul pe Sănătate, pe care l-am propus, și care este vital pentru protejarea și salvarea vieților românilor. Este incredibil cum liberalii, cei de la PMP și USR care susțin Cabinetul Orban refuză să priceapă că virusul nu are culoare politică. Deși au diverși lideri și miniștri infectați cu COVID-19, nici PNL și nici Președintele țării nu vor să lase interesele partizane și electorale de-o parte pentru ca cele mai bune soluții ale specialiștilor să fie unanim susținute și aplicate... [citește_tot_articolul]

25 Noiembrie 2020, 16:10 (4900 vizualizări - 2 comentarii)

JURNAL DE CAMPANIE

«Apocalipsa lui Orban și Iohannis trebuie oprită!»

Ștefan Mușoiu, candidatul PSD Ialomița pentru Camera Deputaților

«Apocalipsa lui Orban și Iohannis trebuie oprită!»

Candidatul PSD pentru un nou mandat de deputat, Ștefan Mușoiu, trece în revistă dezastrele în lanț provocate de hotărârile Cabinetului Orban și ale președintelui Klaus Iohannis de la începutul pandemiei și până astăzi. Mușoiu își justifică demersul invocând ardoarea de neexplicat în mod rațional cu care guvernanții liberali susțin ca data alegerilor parlamentare să rămână 6 decembrie. «Pandemia a fost scăpată complet de sub orice control. Numărul total al deceselor de COVID-19 a depășit cifra de 10000... Bucureștiul a devenit prima Capitală europeană care nu-și mai poate trata pacienții și-i trimite în țară. Să nu iei măsurile de protejare a populației, ci doar să le aprinzi lumânări morților... [citește_tot_articolul]

24 Noiembrie 2020, 16:20 (4853 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

JURNAL DE CAMPANIE

«De 15 ani muncesc pentru a dezvolta comunitățile noastre cu ajutorul fondurilor europene! Din Parlament mă voi lupta pentru o Ialomiță modernă și prosperă!»

Dumitrescu Raluca Giorgiana, candidatul PSD Ialomița pentru Camera Deputaților

«De 15 ani muncesc pentru a dezvolta comunitățile noastre cu ajutorul fondurilor europene! Din Parlament mă voi lupta pentru o Ialomiță modernă și prosperă!»

Dumitrescu Raluca este, de cinci ani, Președinte al Asociației GAL Naparis, Moldoveni (România) și Vicepreședinte al Regiunii Sud-Muntenia-Federația Națională a Grupurilor de Acțiune Locală din România, iar de trei ani deține funcția de Președinte al Asociației GAL Danubius Ialomița-Brăila. De asemenea candidatul PSD la Camera Deputaților este din anul 2010 și Președinte al Asociației Femeilor «Pro Familia» Ialomița. În perioada 2004-2008 a deținut funcția de Consilier Parlamentar al senatorului Elena Sporea, iar între anii 2001 și 2004 a fost Șeful Biroului Senatorial.

Raluca Dumitrescu s-a născut în urmă cu 42 de ani, într-o zi de 14 ianuarie, în familia unui militar de carieră... [citește_tot_articolul]

24 Noiembrie 2020, 15:50 (8289 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

JURNAL DE CAMPANIE

«Salariile vor fi tăiate din nou de guvernarea Dreptei!»

Ștefan Țintă, candidatul PSD Ialomița pentru Senatul României

«Salariile vor fi tăiate din nou de guvernarea Dreptei!»

Economistul șef al BNR, Lucian Lazea, devoalează strategia perversă prin care guvernarea PNL va impune din nou austeritatea, după modelul aplicat de Traian Băsescu și Emil Boc în 2010. Lazea nu se ascunde în spatele cuvintelor, ci indică direct cu degetul ce tăieri de salarii și alte venituri urmează, viitoarele disponibilizări, cât și ce creșteri de TVA și alte taxe și impozite, precum și care vor fi mecanismele tehnice prin care vor fi puse în practică. «Am parcurs cu deosebită atenție și îngrijorare interviul acordat de economistul șef al BNR, Lucian Lazea. Din afirmațiile acestuia rezultă clar că PNL, prin incompetență și impostură, va plasa, din nou, țara în colaps economic, așa cum au mai... [citește_tot_articolul]

24 Noiembrie 2020, 15:05 (4298 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

JURNAL DE CAMPANIE

«Economia nu a crescut, ci a scăzut cu peste 5%!»

Ștefan Mușoiu, candidatul PSD Ialomița pentru Camera Deputaților

«Economia nu a crescut, ci a scăzut cu peste 5%!»

Ministrul Finanțelor, Florin Cîțu, ascunde opiniei publice prăbușirea economică pe care România a înregistrat-o sub guvernarea liberală. Așa-zisa mare revenire economică în plină pandemie este, de fapt, o mare prăbușire. Deputatul PSD Ștefan Mușoiu explică faptul că Economia nu a crescut, ci, din contră, a scăzut, cu peste 5% față de anul trecut! În sprijinul afirmațiilor sale, parlamentarul PSD invocă ultimile date publicate de Institutul Național de Statistică. «Potrivit INS, indicatorii prezentați de Cîțu sunt complet eronați având în vedere că acesta face comparația pretinsei creșteri economice cu trimestrul precedent, afectat de influențele sezoniere, respectiv de concedii, și nu cu aceeași perioadă a anului precedent!»... [citește_tot_articolul]

21 Noiembrie 2020, 15:40 (2807 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

JURNAL DE CAMPANIE

«Menținerea piețelor închise, sfidarea producătorilor!»

Ștefan Mușoiu, candidatul PSD Ialomița pentru Camera Deputaților

«Menținerea piețelor închise, sfidarea producătorilor!»

Prelungirea măsurii aberante de a ține piețele închise de către Guvernul Orban este cea mai elocventă dovadă că actualilor guvernanți nu le pasă de agricultorii români și nici de sănătatea populației. PSD îi cere din nou Președintelui Iohannis să nu mai tragă de timp și să promulge legea prin care Parlamentul a redeschis piețele. Deputatul PSD Ștefan Mușoiu consideră că numai în acest fel «se va pune capăt chinului pentru sutele de mii de familii care depind de banii câștigați de pe urma vânzării în piață a produselor...». «Și la capitolul sănătate românii ar avea de câștigat prin intrarea în vigoare a legii de redeschidere a piețelor pentru că se știe foarte bine că produsele noastre, autohtone... [citește_tot_articolul]

20 Noiembrie 2020, 14:50 (3061 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

JURNAL DE CAMPANIE

Candidatul care merge direct la Țintă!

Candidatul care merge direct la Țintă!

Ocupând prima poziție pe lista electorală pentru Senatul României a Partidului Social Democrat filiala Ialomița, Ștefan Țintă demonstrează încă din timpul campaniei electorale că este pus pe fapte mari. Tânărul candidat are deja conturate două proiecte de lege pe care le va propune la începutul mandatului său.
Inspirându-se din tradiția americană, Ștefan Țintă si-a propus ca în primele 100 de zile din mandatul său să depună propuneri legislative extrem de importante și utile pentru cetățeni și cu o simbolistică puternică care să reflecte prioritățile politice ale viitorului senator.
Primul proiect de lege urmărește implementarea și respectarea Convenției ONU pentru drepturile copilului... [citește_tot_articolul]

19 Noiembrie 2020, 15:10 (2889 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

JURNAL DE CAMPANIE

«Comisia Europeană contrazice Guvernul pe tema Educației!»

Ștefan Mușoiu, candidatul PSD Ialomița pentru Camera Deputaților

«Comisia Europeană contrazice Guvernul pe tema Educației!»

«Premierul Ludovic Orban primește o palmă usturătoare de la Comisia Europeană pentru încăpățânarea cu care a închis toate școlile din România!» afirmă deputatul PSD Ștefan Mușoiu. De asemenea, candidatul PSD Ialomița pentru un nou mandat de parlamentar anunță că forul european confirmă faptul că apelurile PSD pentru redeschiderea școlilor au fost și sunt în continuare justificate. «Decizia Guvernului Orban de a păstra închise unitățile de învățământ riscă să compromită total educația elevilor și să agraveze inegalitățile sociale dintre aceștia. În ciuda raportului Comisiei Europene și a recomandărilor OMS pentru Europa, această hotărâre luată la Palatul Victoria este cu atât mai de neînțeles pentru... [citește_tot_articolul]

19 Noiembrie 2020, 14:50 (2471 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

JURNAL DE CAMPANIE

«Guvernanții ne ascund numărul real de noi îmbolnăviri!»

Ștefan Țintă, candidatul PSD Ialomița pentru Senatul României

«Guvernanții ne ascund numărul real de noi îmbolnăviri!»

«Disperarea guvernanților privind organizarea Alegerilor în 6 decembrie 2020, în speranța acaparării totale a României, nu mai are nicio limită! Ca să le închidă gura românilor care sunt conștienți că organizarea Alegerilor Parlamentare la termen va duce din nou la explozia numărului de infectări cu COVID-19, așa cum s-a întâmplat după Alegerile Locale din septembrie, Guvernul Orban a trecut la măsluirea prin micșorare a numărului de noi îmbolnăviri raportate zilnic!» declară Ștefan Țintă, candidatul PSD Ialomița pentru Senatul României. De asemenea, Ștefan Țintă susține că această manieră dezastruoasă pentru populație oferă în schimb avantaje de imagine strict Guvernului. «Constatăm cu deosebită... [citește_tot_articolul]

17 Noiembrie 2020, 18:05 (9429 vizualizări - 23 comentarii)

Click aici

JURNAL DE CAMPANIE

«Creșterea taxelor și austeritatea, surprizele PNL pentru 2021!»

Ștefan Mușoiu, candidatul PSD Ialomița pentru Camera Deputaților

«Creșterea taxelor și austeritatea, surprizele PNL pentru 2021!»

«Refuzul constant al Guvernului Orban de a prezenta bugetul pentru anul viitor în Parlament, așa cum este normal, înainte de Alegeri, devoalează austeritatea pe care liberalii o vor instaura în România!» precizează printr-o declarație de presă deputatul PSD Ștefan Mușoiu. În același context, Mușoiu taxează decizia Executivului, apreciind că atenționarea de zilele trecute a Băncii Naționale a României privind «necesitatea consolidării bugetare» confirmă că Guvernul Orban a luat decizia să ascundă bugetul pentru anul 2021 de teamă că va pierde multe voturi. «Necesitatea consolidării bugetare înseamnă creșterea taxelor și impunerea austerității. În proiecția bugetară pentru 2021 s-ar vedea clar toate... [citește_tot_articolul]

17 Noiembrie 2020, 11:20 (2896 vizualizări - 3 comentarii)

JURNAL DE CAMPANIE

Ștefan Țintă vrea să ajungă cel mai tânăr senator ialomițean

Ștefan Țintă vrea să ajungă cel mai tânăr senator ialomițean

În 2016, PSD Ialomița a propus ialomițenilor cel mai tânăr candidat pentru Camera Deputaților, pe Andrei Pop. Acum, filiala propune cel mai tânăr candidat pentru Senat, pe Ștefan Țință. Considerat «schimbul de mâine» în politica ialomițeană, acesta declară că va urmări, înainte de toate, interesele județului pe care îl reprezintă: «Candidez pentru onoarea de a munci în interesul cetățenilor și al județului Ialomița!».

PSD pariază pe noua generație Om de afaceri, lider local și susținător declarat al «intereselor cetățeanului», Ștefan Țintă este la un pas de a stabili un nou... [citește_tot_articolul]

16 Noiembrie 2020, 11:40 (6545 vizualizări - 5 comentarii)

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Deputatul Trotinetă rămâne șomer

Deputatul Trotinetă rămâne șomer

Zilele trecute a apărut pe Facebook raportul de activitate al deputatului ialomițean Andrei Pop. Gest lău­dabil dacă luăm în calcul faptul că este una dintre obligațiile legale ale oricărui ales local. Dar inutil și caraghios dacă urmărim campania de autopromovare din ultimul timp a pupilei uitate a Luciferului Marian Neacșu, ocupat zilele astea să lupte pentru propria-i supraviețuire politică.

Steluța lui Lucifer... În urmă cu 4 ani, Andrei Pop pătrundea prin efracție pe listele de candidați pentru Parlament ale PSD Ialomița, ocupând locul deputatului Ștefan Mușoiu care nu... [citește_tot_articolul]

27 Octombrie 2020, 09:55 (7908 vizualizări - 11 comentarii)

POLITICĂ

«Partidul Social Democrat vine cu soluția creșterii veniturilor a 4,5 milioane de angajați!»

Deputatul PSD Ștefan Mușoiu

«Partidul Social Democrat vine cu soluția creșterii veniturilor a 4,5 milioane de angajați!»

În  România, mai mult de 4,5 milioane de angajați sunt remunerați cu sume sub 6.000 de lei pe lună. Aceștia s-ar putea bucura, după Alegerile Parlamentare, de o creștere substanțială a veniturilor. Social-democrații au identificat o soluție modernă prin care să păstreze locurile de muncă, dar și să le asigure românilor o majorare sigură a salariilor fără ca veniturile statului să fie afectate. Potrivit noului program de guvernare pe care PSD îl propune românilor, viitoarea creștere a veniturilor se va realiza prin majorarea deducerilor și prin anularea sau scăderea impozitelor pe muncă pentru lefurile mai mici de 6000 de lei. Deputatul PSD Ștefan Mușoiu dă asigurări că reducerea impozitării... [citește_tot_articolul]

15 Octombrie 2020, 11:20 (7834 vizualizări - 10 comentarii)

JURNAL DE CAMPANIE

«Am pornit pe drumul responsabilității de mic...»

Senatorul Marian Pavel, candidatul PSD la președinția Consiliului Județean Ialomița

«Am pornit pe drumul responsabilității de mic...»

«Eu sunt Marian Pavel, fiu de ialomițeni get-beget, oameni simpli și muncitori din Gheorghe Lazăr. Am pornit pe drumul responsabilității de mic, nici nu mai știu de câți ani îmi câștig singur pâinea.

Tatăl meu, care mi-a fost în permanență model de stâlp în familie și de verticalitate morală, îmi spunea mereu că în viață trebuie să-l iubești pe fiecare cu năravul lui... Spunea „să-l iubești“, nu să-l accepți sau să îl tolerezi iar cuvintele lui pline de înțelepciune populară m-au ghidat în viață și au sădit în mine iubirea, căci îndemnul lui se aplică nu doar în familie sau cu prietenii, ci și cu toți cei cu care doar colaborez... [citește_tot_articolul]

18 Septembrie 2020, 14:40 (5180 vizualizări - 1 comentariu)

28 Iun 2026
261 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

IPJ Ialomița: Acțiuni preventive pentru respectarea măsurilor de protecție sanitară

Pe tot parcursul zilei de luni, 20 decembrie a.c., polițiștii ialomițeni au acționat în colaborare cu celelalte structuri, în sistem integrat, privind verificarea respectării normelor legale impuse în contextul ...[citește_toată_știrea]

22 Decembrie 2021, 10:05
(3373 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 19 noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Marți, 21 decembrie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 19505, fiind înregistrate 19 noi cazuri față ...[citește_toată_știrea]

21 Decembrie 2021, 15:35
(2808 vizualizări - 0 comentarii)


Credincioșii parohiei Valea Măcrișului au donat sânge

Credincioșii parohiei Valea Măcrișului au donat sânge

Cea de a doua etapă a campaniei de donare sânge din acest an din cadrul parohiei Valea Măcrișului «Donează sânge, salvează o viață!» s-a desfășurat în data de 15 decembrie 2021. Încă din zorii zilei, o ...[citește_toată_știrea]

21 Decembrie 2021, 14:20
(3290 vizualizări - 1 comentariu)


RAJA Constanța: Amânare lucrare programată în orașul Fetești!

Din cauza condițiilor meteo nefavorabile, lucrările pregătitoare pentru devierea conductei cu diametrul de 250 mm, din orașul Fetești, au fost mult îngreunate și nu s-a reușit finalizarea acestora în timp ...[citește_toată_știrea]

21 Decembrie 2021, 12:10
(4511 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Copii răniți într-un accident rutier

Ialomița: Copii răniți într-un accident rutier

În seara zilei de luni, 20 decembrie a.c., pe DJ302 s-a produs un accident de circulație, soldat soldat cu rănirea a trei persoane. Din verificările efectuate de polițiști a reieșit că în timp ce o femeie ...[citește_toată_știrea]

21 Decembrie 2021, 10:20
(4812 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Două persoane și-au pierdut viața în accidente rutiere

Ialomița: Două persoane și-au pierdut viața în accidente rutiere

Două accidente rutiere grave s-au petrecut luni, 20 decembrie a.c., pe raza județului Ialomița. În urma evenimentelor, două persoane și-au pierdut viața. Primul accident s-a produs în zona localității ...[citește_toată_știrea]

20 Decembrie 2021, 18:00
(3345 vizualizări - 0 comentarii)


Sfârșit de săptămână plin de șoferi băuți la volan pe șoselele ialomițene

Un bărbat în vârstă de 61 de ani, din comuna Gura Ialomiței a fost depistat în flagrant sâmbătă, 18 decembrie a.c., de polițiștii Secției nr. 7 Poliție Rurală Platonești în timp ce conducea un autoturism ...[citește_toată_știrea]

20 Decembrie 2021, 17:25
(5716 vizualizări - 0 comentarii)


Drăgoești: Înșelăciune prin metoda «accidentul»

Duminică, 19 decembrie a.c., la Drăgoești, o femeie în vârstă de 79 de ani a reclamat faptul că a fost victima metodei «accidentul», suma de bani pusă la dispoziție unor necunoscuți fiind de 4200 de lei ...[citește_toată_știrea]

20 Decembrie 2021, 17:15
(3836 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: 4 persoane, amendate pentru nerespectarea carantinei/izolării

Duminică, 19 decembrie a.c., polițiștii ialomițeni au identificat 4 persoane care au încălcat măsura carantinării la adresa de domiciliu declarată Direcției de Sănătate Publică, precum și 10 persoane care ...[citește_toată_știrea]

20 Decembrie 2021, 17:05
(5368 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 3 noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Luni, 20 decembrie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 19486, fiind înregistrate 3 noi cazuri față de ...[citește_toată_știrea]

20 Decembrie 2021, 15:30
(4592 vizualizări - 0 comentarii)


APIA: A început plata subvenției la motorină aferentă trimestrului III/2021

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură, prin Centrele Județene, aduce la cunoștința opiniei publice că efectuează plata aferentă ajutorului de stat la motorina utilizată în agricultură pentru ...[citește_toată_știrea]

20 Decembrie 2021, 13:00
(19179 vizualizări - 0 comentarii)


Programul casieriilor RAJA în perioada sărbătorilor de Crăciun și Anul Nou

RAJA Constanța aduce la cunoștință tuturor abonaților că, și în perioada sărbătorilor de Crăciun și Anul Nou, activitatea structurilor care asigură continuitatea serviciilor de alimentare cu apă și de canalizare ...[citește_toată_știrea]

20 Decembrie 2021, 12:15
(9742 vizualizări - 0 comentarii)


RAJA Constanța: Se oprește apa în cartierele Fetești Oraș și Vlașca!

Pentru executarea unei lucrări de deviere a conductei de distribuție apă, cu diametrul de 250 mm, din orașul Fetești, RAJA Constanța va întrerupe furnizarea apei potabile, marți, 21 decembrie 2021, în intervalul ...[citește_toată_știrea]

20 Decembrie 2021, 12:00
(2975 vizualizări - 0 comentarii)


APIA: Plata ajutorului de stat în sectorul creșterii animalelor

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură (APIA), prin Centrele Județene, informează că efectuează plata ajutorului de stat în sectorul creșterii animalelor pentru diferențele lunilor martie, mai ...[citește_toată_știrea]

20 Decembrie 2021, 11:00
(4740 vizualizări - 0 comentarii)


DN2: Trei răniți în urma unui accident rutier

DN2: Trei răniți în urma unui accident rutier

Inspectoratul de Poliție al Județului Ialomița informează că în seara zilei de duminică, 19 decembrie a.c., pe DN2, între localitățle Movilița și Sinești, s-a produs un accident de circulație, ca urmare ...[citește_toată_știrea]

19 Decembrie 2021, 23:05
(4438 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: DN2 accident


Grupul de Comunicare Strategică: 8 noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Duminică, 19 decembrie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 19483, fiind înregistrate 8 noi cazuri față ...[citește_toată_știrea]

19 Decembrie 2021, 15:40
(2343 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 8 noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Sâmbătă, 18 decembrie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 19475, fiind înregistrate 8 noi cazuri față ...[citește_toată_știrea]

18 Decembrie 2021, 16:15
(1356 vizualizări - 0 comentarii)


Bucu: Camion încărcat cu cereale, răsturnat pe marginea drumului

Bucu: Camion încărcat cu cereale, răsturnat pe marginea drumului

Vineri, 17 decembrie a.c., pompierii militari din cadrul Detașamentului Slobozia au fost solicitați, prin apel 112, să intervină la un accident rutier produs în urma derapajului unui autotren ce a ieșit ...[citește_toată_știrea]

17 Decembrie 2021, 17:30
(5496 vizualizări - 1 comentariu)


Tânăr din Borănești, la volan cu un permis fals

Un bărbat de 35 de ani, domiciliat în comuna Borănești, s-a ales cu un dosar penal după ce a prezentat polițiștilor care l-au oprit în trafic un permis fals. Astfel, joi, 16 decembrie a.c., acesta a fost ...[citește_toată_știrea]

17 Decembrie 2021, 16:30
(7310 vizualizări - 1 comentariu)


Ialomița: La volan sub influența băuturilor alcoolice

Joi, 16 decembrie a.c., polițiștii au întocmit un dosar penal pe numele unui bărbat de 47 de ani, din comuna Roșiori, surprins în trafic în stare de ebrietate. Acesta avea o alcoolemie de 0,50 miligrame ...[citește_toată_știrea]

17 Decembrie 2021, 16:00
(5075 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Cercetat penal pentru că și-ar fi lovit fosta concubină

Joi, 16 decembrie a.c., polițiștii din Slobozia au emis un ordin de protecție provizoriu pe numele unui bărbat de 41 de ani. Acesta a fost reclamat că ar fi agresat-o pe fosta sa concubină, o femeie de ...[citește_toată_știrea]

17 Decembrie 2021, 15:40
(2574 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 9 noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Vineri, 17 decembrie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 19467, fiind înregistrate 9 noi cazuri față ...[citește_toată_știrea]

17 Decembrie 2021, 15:22
(3118 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Termene limită pentru depunerea de formulare fiscale

Administrația Județeană a Finanțelor Publice informează cu privire la faptul că luni, 27 decembrie 2021, este termenul limită pentru depunerea  «Declarației recapitulativă privind livrările/achizițiile/prestările intracomunitare ...[citește_toată_știrea]

16 Decembrie 2021, 17:00
(17593 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 6 noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Joi, 16 decembrie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 19458, fiind înregistrate 6 noi cazuri față de ...[citește_toată_știrea]

16 Decembrie 2021, 15:30
(2788 vizualizări - 0 comentarii)


Grivița: Reținut pentru «furt calificat»

Un bărbat de 43 de ani, din localitatea Grivița, a fost reținut de polițiști pentru 24 de ore sub acuzația de «furt calificat». Din datele oamenilor legii, în cursul nopții de 11/12 decembrie a.c., suspectul ...[citește_toată_știrea]

16 Decembrie 2021, 14:45
(3214 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Un bărbat a dispărut de la domiciliul din Cosâmbești

IPJ Ialomița: Un bărbat a dispărut de la domiciliul din Cosâmbești

Polițiștii ialomițeni fac verificări pentru identificarea numitului Dumitru Tudoran, în vârstă de 63 de ani. Bărbatul ar fi plecat de de la domiciliul din comuna Cosâmbești la data de 13 decembrie a.c. ...[citește_toată_știrea]

16 Decembrie 2021, 14:30
(8305 vizualizări - 0 comentarii)


Un nou câine de serviciu pentru Inspectoratul de Jandarmi Județean Ialomița

Un nou câine de serviciu pentru Inspectoratul de Jandarmi Județean Ialomița

Inspectoratul de Jandarmi Județean Ialomița are un nou câine de serviciu. În vârstă de 5 luni, patrupedul din rasa Malinois Ciobănesc Belgian s-a născut la Centrul Chinologic din Sibiu. Animalul va fi partenerul ...[citește_toată_știrea]

15 Decembrie 2021, 15:30
(6573 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 4 noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Miercuri, 15 decembrie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 19452, fiind înregistrate 4 noi cazuri față ...[citește_toată_știrea]

15 Decembrie 2021, 15:15
(3360 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Reținut pentru «furt»

Marți, 14 decembrie a.c.,un tânăr de 20 de ani a fost reținut pentru 24 de ore de polițiștii din Slobozia, după ce a spart o mașină și a furat un colet din respectivul automobil. Cel care a sesizat dispariția ...[citește_toată_știrea]

15 Decembrie 2021, 14:35
(4153 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Acțiuni preventive pentru siguranța elevilor

Marți, 14 decembrie a.c., polițiștii din Fetești au desfășurat o acțiune cu scopul de prevenire a delincvenței juvenile. Astfel, 140 de elevi din oraș au fost informați cu privire la modalitățile concrete ...[citește_toată_știrea]

15 Decembrie 2021, 14:30
(5556 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Succesor în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Carmen în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Gigel în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! mdrag20 în Irigațiile pe 36000 de hectare în Ialomița, afectate de o decizie a CFR pentru protejarea unui pod feroviar în Brăila Gigi gunoierul în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Corcodel de la DUMITRESTI în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia casă Slobozia Nouă în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 închiriere apartament 3 camere Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 om de rand în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! laurentiu în «Beach Party» săptămânal pe Plaja Zorilor Răduță Aurelian-Constantin în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia @ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final soluția e simplă în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Fa Marileno în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Maria în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Nelu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Vasile în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Ionut în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...