Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

JURNAL DE CAMPANIE

Candidatul Victor Moraru, acuzat de «atitudine discriminatorie față de contracandidații săi»

Plângeri la Biroul Electoral Județean Ialomița

Candidatul Victor Moraru, acuzat de «atitudine discriminatorie față de contracandidații săi»

Oficialii Organizației PSD Ialomița reclamă public modul în care candidatul PRO România la Alegerile Parlamentare, Victor Moraru, își promovează imaginea pe rețelele de socializare. Potrivit unei sesizări înaintată către Biroul Electoral Județean Ialomița, reprezentanții PSD reclamă atitudinea discriminatorie a lui Victor Moraru față de Ștefan Țintă, candidat PSD Ialomița pentru Senatul României. Solicitarea se află acum în dezbatere la Biroul Electoral Central, care urmează să adopte o decizie în acest sens.

Verificările sunt în curs Ceea ce i-a nemulțumit pe social-democrații ialomițeni... [citește_tot_articolul]

3 Decembrie 2020, 10:30 (8726 vizualizări - 9 comentarii)

JURNAL DE CAMPANIE

«PSD va impune eliminarea completă a impozitării tichetelor de masă!»

Ștefan Țintă, candidatul PSD Ialomița pentru Senatul României

«PSD va impune eliminarea completă a impozitării tichetelor de masă!»

Inițiativă legislativă pentru sporirea eficientă a câștigurilor angajaților a candidatului PSD Ialomița pentru Senatul României, Ștefan Țintă. «Mi-am propus să revoluționez legislația în materie, respectiv să completez articolul 76 al Legii 227/2015 privind Codul Fiscal, astfel încât toți salariații să se poată bucura integral de valoarea tichetelor de masă. O astfel de nouă măsură cu caracter protecționist, pe care le-o pregătesc tuturor angajaților din România, vine să impulsioneze și consumul pentru că suma care rămâne la dispoziția beneficiarilor va fi folosită pentru achiziții fiscalizate și va genera un plus de impozite, în mod indirect, la bugetul statului. Tichetele de masă reprezintă... [citește_tot_articolul]

2 Decembrie 2020, 13:55 (5118 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

JURNAL DE CAMPANIE

«Strategia liberală pentru români: Distrugerea economiei, la pachet cu explozia îmbolnăvirilor și a deceselor!»

Ștefan Mușoiu, candidatul PSD Ialomița pentru Camera Deputaților

«Strategia liberală pentru români: Distrugerea economiei, la pachet cu explozia îmbolnăvirilor și a deceselor!»

Ruinarea economiei și proasta gestionare a pandemiei, care au dus la explozia numărului de îmbolnăviri și de decese, sunt cuvintele de ordine ce definesc cel mai fidel guvernarea PNL. «Guvernul Orban distruge economia, ține școlile închise, sacrificând o generație întreagă de elevi și adâncește haosul în domeniul sanitar!» îi atenționează pe români deputatul PSD Ștefan Mușoiu. Candidatul PSD pentru un nou mandat de deputat își dezvăluie consternarea și supărarea față de maniera dezastruoasă a Cabinetului Orban de a accentua criza sanitară și economică, în loc să le limiteze efectele negative. «Orice zi în plus cu Guvernul Orban la conducerea țării adâncește dezastrul! Din cauza orgoliului absurd... [citește_tot_articolul]

2 Decembrie 2020, 12:50 (12299 vizualizări - 0 comentarii)

JURNAL DE CAMPANIE

«Planul Național de Redresare și Reziliență al PNL este un balon de săpun!»

Ștefan Mușoiu, candidatul PSD Ialomița pentru Camera Deputaților, avertizează

«Planul Național de Redresare și Reziliență al PNL este un balon de săpun!»

Sănătatea, Educația și Economia sunt principalele domenii pe care libe­ralii le vor subfinanța și în următorii 4 ani dacă vor accede la guvernare. Planul Național de Redresare și Reziliență al PNL cu care actualii guvernanți vor să-i păcălească pe români și să le ia voturile stipulează negru pe alb că pentru problemele vitale se vor aloca cât mai puțini bani. «România, în virtutea acestui plan PNL-ist, nu va rezolva nimic din ma­rile sale probleme, nu va progresa, oamenii nu o vor duce mai bine! Zecile de miliarde de euro vor fi irosite, la fel ca și împrumuturile masive luate de Guvernul Orban până acum!» afirmă candidatul PSD pentru un nou mandat de deputat, Ștefan Mușoiu. În sprijinul observațiilor... [citește_tot_articolul]

1 Decembrie 2020, 13:50 (9405 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

JURNAL DE CAMPANIE

Tablete pentru elevii din Ialomița

Ștefan Țintă sprijină Asociația «Călător prin România»

Tablete pentru elevii din Ialomița

Un grup de tineri din România (Moncea Mădălina Ioana, Călina Iuliana Andreea și Tănașcu Constantin-Iulian) ajută elevii din mediile defavorizate să primească tablete școlare. Ștefan Țintă, candidatul PSD Ialomița pentru Senatul României, a donat deja 5 dispozitive pentru acest proiect. «Scopul nostru este să ajutăm cât mai mulți copii... În Giurgiu am reușit să distribuim 100 de tablete. De aceea, orice ajutor este binevenit!» a declarat Mădălina Moncea.

O inițiativă lăudabilă Membri ai unei asociații de promo­vare turistică «Călător prin România», tinerii au pus aparatul foto și rucsacul... [citește_tot_articolul]

27 Noiembrie 2020, 19:05 (4638 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

JURNAL DE CAMPANIE

«PNL a guvernat doar pe datorie!»

Ștefan Mușoiu, candidatul PSD Ialomița pentru Camera Deputaților

«PNL a guvernat doar pe datorie!»

Apocalipsa sanitară instituită de Cabinetul Orban este dublată și de cea financiară. «Nimic nu s-a îndeplinit din angajamentele și promisiunile economice ale Guvernului PNL! România culege doar „roadele“ incompetenței și aroganței absurde ale tandemului Iohannis-Orban...» analizează președintele executiv al PSD Ialomița, Ștefan Mușoiu, criza fără precedent în care ne-a aruncat Dreapta Unită. Candidatul PSD pentru un nou mandat de deputat își argumentează observațiile invocând punctul de vedere al Consiliului Fiscal despre a treia rectificare bugetară. Potrivit previziunilor Consiliului, căderea economică în 2020 va fi mai mare decât cea prognozată oficial, respectiv de 5-6%, și nu de 4,2%! 10... [citește_tot_articolul]

26 Noiembrie 2020, 15:10 (4397 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

JURNAL DE CAMPANIE

«Pactul pe Sănătate, propus de PSD, salvează vieți! Trebuie sa testăm gratuit populația pentru a stopa pandemia!»

Ștefan Mușoiu, candidatul PSD Ialomița pentru Camera Deputaților

«Pactul pe Sănătate, propus de PSD, salvează vieți! Trebuie sa testăm gratuit populația pentru a stopa pandemia!»

Războiul politic nu le salvează viețile românilor! Pactul pe Sănătate, propus de PSD se dovedește mai necesar ca oricând. «Asistăm cu foarte multă mirare și îngrijorare la refuzul constant al guvernanților PNL de a accepta Pactul pe Sănătate, pe care l-am propus, și care este vital pentru protejarea și salvarea vieților românilor. Este incredibil cum liberalii, cei de la PMP și USR care susțin Cabinetul Orban refuză să priceapă că virusul nu are culoare politică. Deși au diverși lideri și miniștri infectați cu COVID-19, nici PNL și nici Președintele țării nu vor să lase interesele partizane și electorale de-o parte pentru ca cele mai bune soluții ale specialiștilor să fie unanim susținute și aplicate... [citește_tot_articolul]

25 Noiembrie 2020, 16:10 (4900 vizualizări - 2 comentarii)

JURNAL DE CAMPANIE

«Apocalipsa lui Orban și Iohannis trebuie oprită!»

Ștefan Mușoiu, candidatul PSD Ialomița pentru Camera Deputaților

«Apocalipsa lui Orban și Iohannis trebuie oprită!»

Candidatul PSD pentru un nou mandat de deputat, Ștefan Mușoiu, trece în revistă dezastrele în lanț provocate de hotărârile Cabinetului Orban și ale președintelui Klaus Iohannis de la începutul pandemiei și până astăzi. Mușoiu își justifică demersul invocând ardoarea de neexplicat în mod rațional cu care guvernanții liberali susțin ca data alegerilor parlamentare să rămână 6 decembrie. «Pandemia a fost scăpată complet de sub orice control. Numărul total al deceselor de COVID-19 a depășit cifra de 10000... Bucureștiul a devenit prima Capitală europeană care nu-și mai poate trata pacienții și-i trimite în țară. Să nu iei măsurile de protejare a populației, ci doar să le aprinzi lumânări morților... [citește_tot_articolul]

24 Noiembrie 2020, 16:20 (4853 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

JURNAL DE CAMPANIE

«De 15 ani muncesc pentru a dezvolta comunitățile noastre cu ajutorul fondurilor europene! Din Parlament mă voi lupta pentru o Ialomiță modernă și prosperă!»

Dumitrescu Raluca Giorgiana, candidatul PSD Ialomița pentru Camera Deputaților

«De 15 ani muncesc pentru a dezvolta comunitățile noastre cu ajutorul fondurilor europene! Din Parlament mă voi lupta pentru o Ialomiță modernă și prosperă!»

Dumitrescu Raluca este, de cinci ani, Președinte al Asociației GAL Naparis, Moldoveni (România) și Vicepreședinte al Regiunii Sud-Muntenia-Federația Națională a Grupurilor de Acțiune Locală din România, iar de trei ani deține funcția de Președinte al Asociației GAL Danubius Ialomița-Brăila. De asemenea candidatul PSD la Camera Deputaților este din anul 2010 și Președinte al Asociației Femeilor «Pro Familia» Ialomița. În perioada 2004-2008 a deținut funcția de Consilier Parlamentar al senatorului Elena Sporea, iar între anii 2001 și 2004 a fost Șeful Biroului Senatorial.

Raluca Dumitrescu s-a născut în urmă cu 42 de ani, într-o zi de 14 ianuarie, în familia unui militar de carieră... [citește_tot_articolul]

24 Noiembrie 2020, 15:50 (8289 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

JURNAL DE CAMPANIE

«Salariile vor fi tăiate din nou de guvernarea Dreptei!»

Ștefan Țintă, candidatul PSD Ialomița pentru Senatul României

«Salariile vor fi tăiate din nou de guvernarea Dreptei!»

Economistul șef al BNR, Lucian Lazea, devoalează strategia perversă prin care guvernarea PNL va impune din nou austeritatea, după modelul aplicat de Traian Băsescu și Emil Boc în 2010. Lazea nu se ascunde în spatele cuvintelor, ci indică direct cu degetul ce tăieri de salarii și alte venituri urmează, viitoarele disponibilizări, cât și ce creșteri de TVA și alte taxe și impozite, precum și care vor fi mecanismele tehnice prin care vor fi puse în practică. «Am parcurs cu deosebită atenție și îngrijorare interviul acordat de economistul șef al BNR, Lucian Lazea. Din afirmațiile acestuia rezultă clar că PNL, prin incompetență și impostură, va plasa, din nou, țara în colaps economic, așa cum au mai... [citește_tot_articolul]

24 Noiembrie 2020, 15:05 (4298 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

JURNAL DE CAMPANIE

«Economia nu a crescut, ci a scăzut cu peste 5%!»

Ștefan Mușoiu, candidatul PSD Ialomița pentru Camera Deputaților

«Economia nu a crescut, ci a scăzut cu peste 5%!»

Ministrul Finanțelor, Florin Cîțu, ascunde opiniei publice prăbușirea economică pe care România a înregistrat-o sub guvernarea liberală. Așa-zisa mare revenire economică în plină pandemie este, de fapt, o mare prăbușire. Deputatul PSD Ștefan Mușoiu explică faptul că Economia nu a crescut, ci, din contră, a scăzut, cu peste 5% față de anul trecut! În sprijinul afirmațiilor sale, parlamentarul PSD invocă ultimile date publicate de Institutul Național de Statistică. «Potrivit INS, indicatorii prezentați de Cîțu sunt complet eronați având în vedere că acesta face comparația pretinsei creșteri economice cu trimestrul precedent, afectat de influențele sezoniere, respectiv de concedii, și nu cu aceeași perioadă a anului precedent!»... [citește_tot_articolul]

21 Noiembrie 2020, 15:40 (2807 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

JURNAL DE CAMPANIE

«Menținerea piețelor închise, sfidarea producătorilor!»

Ștefan Mușoiu, candidatul PSD Ialomița pentru Camera Deputaților

«Menținerea piețelor închise, sfidarea producătorilor!»

Prelungirea măsurii aberante de a ține piețele închise de către Guvernul Orban este cea mai elocventă dovadă că actualilor guvernanți nu le pasă de agricultorii români și nici de sănătatea populației. PSD îi cere din nou Președintelui Iohannis să nu mai tragă de timp și să promulge legea prin care Parlamentul a redeschis piețele. Deputatul PSD Ștefan Mușoiu consideră că numai în acest fel «se va pune capăt chinului pentru sutele de mii de familii care depind de banii câștigați de pe urma vânzării în piață a produselor...». «Și la capitolul sănătate românii ar avea de câștigat prin intrarea în vigoare a legii de redeschidere a piețelor pentru că se știe foarte bine că produsele noastre, autohtone... [citește_tot_articolul]

20 Noiembrie 2020, 14:50 (3061 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

JURNAL DE CAMPANIE

Candidatul care merge direct la Țintă!

Candidatul care merge direct la Țintă!

Ocupând prima poziție pe lista electorală pentru Senatul României a Partidului Social Democrat filiala Ialomița, Ștefan Țintă demonstrează încă din timpul campaniei electorale că este pus pe fapte mari. Tânărul candidat are deja conturate două proiecte de lege pe care le va propune la începutul mandatului său.
Inspirându-se din tradiția americană, Ștefan Țintă si-a propus ca în primele 100 de zile din mandatul său să depună propuneri legislative extrem de importante și utile pentru cetățeni și cu o simbolistică puternică care să reflecte prioritățile politice ale viitorului senator.
Primul proiect de lege urmărește implementarea și respectarea Convenției ONU pentru drepturile copilului... [citește_tot_articolul]

19 Noiembrie 2020, 15:10 (2889 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

JURNAL DE CAMPANIE

«Comisia Europeană contrazice Guvernul pe tema Educației!»

Ștefan Mușoiu, candidatul PSD Ialomița pentru Camera Deputaților

«Comisia Europeană contrazice Guvernul pe tema Educației!»

«Premierul Ludovic Orban primește o palmă usturătoare de la Comisia Europeană pentru încăpățânarea cu care a închis toate școlile din România!» afirmă deputatul PSD Ștefan Mușoiu. De asemenea, candidatul PSD Ialomița pentru un nou mandat de parlamentar anunță că forul european confirmă faptul că apelurile PSD pentru redeschiderea școlilor au fost și sunt în continuare justificate. «Decizia Guvernului Orban de a păstra închise unitățile de învățământ riscă să compromită total educația elevilor și să agraveze inegalitățile sociale dintre aceștia. În ciuda raportului Comisiei Europene și a recomandărilor OMS pentru Europa, această hotărâre luată la Palatul Victoria este cu atât mai de neînțeles pentru... [citește_tot_articolul]

19 Noiembrie 2020, 14:50 (2471 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

JURNAL DE CAMPANIE

«Guvernanții ne ascund numărul real de noi îmbolnăviri!»

Ștefan Țintă, candidatul PSD Ialomița pentru Senatul României

«Guvernanții ne ascund numărul real de noi îmbolnăviri!»

«Disperarea guvernanților privind organizarea Alegerilor în 6 decembrie 2020, în speranța acaparării totale a României, nu mai are nicio limită! Ca să le închidă gura românilor care sunt conștienți că organizarea Alegerilor Parlamentare la termen va duce din nou la explozia numărului de infectări cu COVID-19, așa cum s-a întâmplat după Alegerile Locale din septembrie, Guvernul Orban a trecut la măsluirea prin micșorare a numărului de noi îmbolnăviri raportate zilnic!» declară Ștefan Țintă, candidatul PSD Ialomița pentru Senatul României. De asemenea, Ștefan Țintă susține că această manieră dezastruoasă pentru populație oferă în schimb avantaje de imagine strict Guvernului. «Constatăm cu deosebită... [citește_tot_articolul]

17 Noiembrie 2020, 18:05 (9430 vizualizări - 23 comentarii)

Click aici

JURNAL DE CAMPANIE

«Creșterea taxelor și austeritatea, surprizele PNL pentru 2021!»

Ștefan Mușoiu, candidatul PSD Ialomița pentru Camera Deputaților

«Creșterea taxelor și austeritatea, surprizele PNL pentru 2021!»

«Refuzul constant al Guvernului Orban de a prezenta bugetul pentru anul viitor în Parlament, așa cum este normal, înainte de Alegeri, devoalează austeritatea pe care liberalii o vor instaura în România!» precizează printr-o declarație de presă deputatul PSD Ștefan Mușoiu. În același context, Mușoiu taxează decizia Executivului, apreciind că atenționarea de zilele trecute a Băncii Naționale a României privind «necesitatea consolidării bugetare» confirmă că Guvernul Orban a luat decizia să ascundă bugetul pentru anul 2021 de teamă că va pierde multe voturi. «Necesitatea consolidării bugetare înseamnă creșterea taxelor și impunerea austerității. În proiecția bugetară pentru 2021 s-ar vedea clar toate... [citește_tot_articolul]

17 Noiembrie 2020, 11:20 (2896 vizualizări - 3 comentarii)

JURNAL DE CAMPANIE

Ștefan Țintă vrea să ajungă cel mai tânăr senator ialomițean

Ștefan Țintă vrea să ajungă cel mai tânăr senator ialomițean

În 2016, PSD Ialomița a propus ialomițenilor cel mai tânăr candidat pentru Camera Deputaților, pe Andrei Pop. Acum, filiala propune cel mai tânăr candidat pentru Senat, pe Ștefan Țință. Considerat «schimbul de mâine» în politica ialomițeană, acesta declară că va urmări, înainte de toate, interesele județului pe care îl reprezintă: «Candidez pentru onoarea de a munci în interesul cetățenilor și al județului Ialomița!».

PSD pariază pe noua generație Om de afaceri, lider local și susținător declarat al «intereselor cetățeanului», Ștefan Țintă este la un pas de a stabili un nou... [citește_tot_articolul]

16 Noiembrie 2020, 11:40 (6545 vizualizări - 5 comentarii)

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Deputatul Trotinetă rămâne șomer

Deputatul Trotinetă rămâne șomer

Zilele trecute a apărut pe Facebook raportul de activitate al deputatului ialomițean Andrei Pop. Gest lău­dabil dacă luăm în calcul faptul că este una dintre obligațiile legale ale oricărui ales local. Dar inutil și caraghios dacă urmărim campania de autopromovare din ultimul timp a pupilei uitate a Luciferului Marian Neacșu, ocupat zilele astea să lupte pentru propria-i supraviețuire politică.

Steluța lui Lucifer... În urmă cu 4 ani, Andrei Pop pătrundea prin efracție pe listele de candidați pentru Parlament ale PSD Ialomița, ocupând locul deputatului Ștefan Mușoiu care nu... [citește_tot_articolul]

27 Octombrie 2020, 09:55 (7908 vizualizări - 11 comentarii)

POLITICĂ

«Partidul Social Democrat vine cu soluția creșterii veniturilor a 4,5 milioane de angajați!»

Deputatul PSD Ștefan Mușoiu

«Partidul Social Democrat vine cu soluția creșterii veniturilor a 4,5 milioane de angajați!»

În  România, mai mult de 4,5 milioane de angajați sunt remunerați cu sume sub 6.000 de lei pe lună. Aceștia s-ar putea bucura, după Alegerile Parlamentare, de o creștere substanțială a veniturilor. Social-democrații au identificat o soluție modernă prin care să păstreze locurile de muncă, dar și să le asigure românilor o majorare sigură a salariilor fără ca veniturile statului să fie afectate. Potrivit noului program de guvernare pe care PSD îl propune românilor, viitoarea creștere a veniturilor se va realiza prin majorarea deducerilor și prin anularea sau scăderea impozitelor pe muncă pentru lefurile mai mici de 6000 de lei. Deputatul PSD Ștefan Mușoiu dă asigurări că reducerea impozitării... [citește_tot_articolul]

15 Octombrie 2020, 11:20 (7838 vizualizări - 10 comentarii)

JURNAL DE CAMPANIE

«Am pornit pe drumul responsabilității de mic...»

Senatorul Marian Pavel, candidatul PSD la președinția Consiliului Județean Ialomița

«Am pornit pe drumul responsabilității de mic...»

«Eu sunt Marian Pavel, fiu de ialomițeni get-beget, oameni simpli și muncitori din Gheorghe Lazăr. Am pornit pe drumul responsabilității de mic, nici nu mai știu de câți ani îmi câștig singur pâinea.

Tatăl meu, care mi-a fost în permanență model de stâlp în familie și de verticalitate morală, îmi spunea mereu că în viață trebuie să-l iubești pe fiecare cu năravul lui... Spunea „să-l iubești“, nu să-l accepți sau să îl tolerezi iar cuvintele lui pline de înțelepciune populară m-au ghidat în viață și au sădit în mine iubirea, căci îndemnul lui se aplică nu doar în familie sau cu prietenii, ci și cu toți cei cu care doar colaborez... [citește_tot_articolul]

18 Septembrie 2020, 14:40 (5180 vizualizări - 1 comentariu)

28 Iun 2026
274 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Slobozean de 60 de ani, beat la volan

Un bărbat, de 60 de ani, din Slobozia, a fost depistat de polițiștii rutieri în timp ce conducea un autotvehicul pe raza localității de domiciliu deși a consumat anterior băuturi alcoolice. Șoferul a fost ...[citește_toată_știrea]

9 Mai 2017, 17:40
(5756 vizualizări - 0 comentarii)


Enel instalează contoare inteligente

Companiile de distribuție de electricitate ale grupului Enel, liderul mondial și pionier în tehnologia pentru contorizare inteligentă, vor instala în 2017 peste 150000 de contoare inteligente în regiunile ...[citește_toată_știrea]

9 Mai 2017, 17:35
(6417 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Tânără prinsă după ce a furat din magazin

Polițiștii feteșteni au fost sesizați luni, 8 mai a.c., de angajata unei societăți comerciale din localitate cu privire la faptul că o persoană a sustras bunuri din magazin. În urma sesizării, polițiștii ...[citește_toată_știrea]

9 Mai 2017, 15:30
(5475 vizualizări - 0 comentarii)


Ministrul Petre Daea, videoconferință cu structurile din subordine

Luni, 8 mai 2017, la sediul Agenției de Plăți și Intervenție pentru Agricultură a avut loc o videoconferință în prezența ministrului Agriculturii Petre Daea, la care au participat, alături de secretarul ...[citește_toată_știrea]

9 Mai 2017, 14:25
(5316 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Formularul 200-«Declarația privind veniturile realizate din România»

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița reamintește contribuabililor interesați ca până joi, 25 mai 2017, inclusiv, persoanele fizice care realizează, în mod individual sau într-o formă de ...[citește_toată_știrea]

9 Mai 2017, 14:15
(8823 vizualizări - 0 comentarii)


O nouă etapă de recrutare a voluntarilor debutează la ISU Ialomița

Campania «Salvator din pasiune» continuă în județul Ialomița. Recrutarea se va organiza în perioada 15-31 mai a.c., iar condițiile pe care trebuie să le îndeplinească cei care doresc să se alăture pompierilor ...[citește_toată_știrea]

9 Mai 2017, 14:05
(7445 vizualizări - 0 comentarii)


Atenție, se oprește apa!

Pentru realizarea operațiunilor periodice de întreținere a rezervoarelor de înmagazinare apă potabilă de la nivelul stației de pompare Căzănești, în ziua de 11 mai 2017, se va sista furnizarea ...[citește_toată_știrea]

9 Mai 2017, 13:50
(5768 vizualizări - 0 comentarii)


Accident în apropiere de Sinești. Un mort și trei răniți!

Accident în apropiere de Sinești. Un mort și trei răniți!

Luni, 8 mai a.c., în jurul orelor 17,30, Poliția a fost sesizată prin 112 cu privire la faptul că pe DN2 s-a produs un accident de circulație soldat cu decesul unei persoane și rănirea a altor trei. Polițiștii ...[citește_toată_știrea]

8 Mai 2017, 23:20
(9105 vizualizări - 1 comentariu)

Taguri: Sinești accident


Primăria Slobozia: «Ziua Tatălui Slobozean»

Primăria Municipiului Slobozia anunță organizarea primei ediții a Zilei Tatălui Slobozean. Astfel, duminică, 14 mai 2017, tații din oraș primesc provocarea unui concurs de grătare, pasionații de gătit în ...[citește_toată_știrea]

8 Mai 2017, 19:35
(5791 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Beți și fără permise, la volan

Două persoane sunt cercetate de polițiștii rutieri pentru comiterea de infracțiuni contra siguranței circulației pe drumurile publice. Astfel, un bărbat, de 26 de ani, din București, a fost depistat de ...[citește_toată_știrea]

8 Mai 2017, 19:25
(6527 vizualizări - 0 comentarii)


Acțiuni ale IPJ Ialomița

La acest sfârșit de săptămână, 5-7 mai a.c., polițiștii din cadrul IPJ Ialomița au continuat acțiunile în locurile și zonele de interes operativ din județ, pentru prevenirea și combaterea faptelor antisociale ...[citește_toată_știrea]

8 Mai 2017, 19:20
(5617 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Cinci persoane, prinse în flagrant la furat de fier vechi

Polițiștii cercetează cinci persoane sub aspectul comiterii infracțiunii de furt calificat, cercetările fiind continuate pentru documentarea întregii activități infracționale Vineri, 5 mai a.c., polițiștii ...[citește_toată_știrea]

8 Mai 2017, 19:05
(7960 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: În atenția absolvenților Promoția 2017

Având în vedere că anul școlar 2016-2017 este aproape de final, Agenția Județeană pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița amintește absolvenților Promoției 2017 că pot beneficia de serviciile oferite de ...[citește_toată_știrea]

8 Mai 2017, 15:10
(6413 vizualizări - 0 comentarii)


Dezinsecție la Slobozia

În perioada 8-26 mai 2017, între orele 22,00-06,00, Primăria municipiului Slobozia va executa lucrări de dezinsecție pe domeniul public (parcuri, scuaruri, zone verzi, canale termice, zone de agrement, ...[citește_toată_știrea]

8 Mai 2017, 10:35
(5118 vizualizări - 0 comentarii)


Accident în zona Fetești. Un tren de marfă s-a ciocnit cu un autotrailer!

Un tren de marfă, care circula pe ruta Constanța-București, a fost implicat într-un accident feroviar, în zona trecerii de cale ferată dintre Fetești și Movila. Garnitura s-a ciocnit de un autotrailer care ...[citește_toată_știrea]

3 Mai 2017, 20:20
(8878 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Fetești accident


Sistare temporară a alimentării cu gaze naturale la Fetești și Slobozia

Distrigaz Sud Rețele anunță opriri programate ale furnizării de gaz joi, 4.05.2017, din cauza unor lucrări la rețeaua de distribuție. Afectați de aceste reparații vor fi locuitorii din Fetești, strada ...[citește_toată_știrea]

3 Mai 2017, 19:35
(12324 vizualizări - 0 comentarii)


Movilița: A lovit un copil pe trecerea de pietoni. Șoferul din Buzău a fugit de la locul accidentului!

Un bărbat, de 68 de ani, din județul Buzău, bănuit de comiterea infracțiunilor de «vătămare corporală din culpă» și «părăsirea locului accidentului», a fost identificat de către polițiști. Din cercetări ...[citește_toată_știrea]

3 Mai 2017, 17:05
(7033 vizualizări - 0 comentarii)


APM Ialomița: Dosare respinse în programul «Casa Verde»

Agenția pentru Protecția Mediului Ialomița anunță titularii de dosare depuse în cadrul  Programului «Casa Verde» clasic-Programul privind instalarea sistemelor de încălzire care utilizează energie ...[citește_toată_știrea]

3 Mai 2017, 14:40
(7678 vizualizări - 2 comentarii)


Scandal la Bărcănești. Un polițist a fost rănit!

Un incident petrecut în minivacanța de 1 mai s-a consemnat pe raza localității Bărcănești. Din primele informații, se pare că la un botez desfășurat în comună mai multe persoane au provocat un scandal, ...[citește_toată_știrea]

2 Mai 2017, 20:45
(5562 vizualizări - 0 comentarii)


IȘJ Ialomița: 70,58%, procent de promovare la Definitivat

Inspectoratul Județean Ialomița anunță creșterea procentului de promovare la examentul anual de Definitivat. Din cei 92 de candidați înscriși, au susținut examenul doar 68. Conform datelor furnizate de ...[citește_toată_știrea]

2 Mai 2017, 19:20
(6054 vizualizări - 2 comentarii)


AJFP Ialomița: Întâlnire cu contribuabilii

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița vă face cunoscut faptul că joi, 4 mai  2017, orele 10,00, organizează la sediul instituției o întâlnire de lucru cu contribuabilii în vederea mediatizării ...[citește_toată_știrea]

2 Mai 2017, 18:05
(6537 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Polițiștii ialomițeni, la datorie de 1 mai

Aproximativ 300 de polițiști din Ialomița vor fi la datorie în minivacanța de 1 mai. Oamenii legii vor asigura ordinea publică și vor supraveghea traficul rutier, pentru a preveni producerea accidentelor ...[citește_toată_știrea]

28 Aprilie 2017, 19:45
(5766 vizualizări - 0 comentarii)


ITM Ialomița: «Ziua Internațională a Sănătății și Securității în Muncă»

În data de 28 aprilie, la nivel mondial, se sărbătorește «Ziua Internațională a Sănătății și Securității în Muncă». Evenimentul a fost marcat anul acesta și la Slobozia, de către reprezentanții Inspectoratului ...[citește_toată_știrea]

28 Aprilie 2017, 19:10
(6736 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Expoziție de pictură inedită la Muzeul Agriculturii

Elevii din Ialomița care participă la Olimpiada Județeană de Arte Plastice, Istoria Artei și Arhitectură își expun lucrările la Muzeul Național al Agriculturii din Slobozia. Evenimentul se desfășoară marți ...[citește_toată_știrea]

28 Aprilie 2017, 18:05
(5791 vizualizări - 0 comentarii)


Amenzi aplicate de inspectorii DSVSA Ialomița

Reprezentanții Direcției Sanitară Veterinară și pentru Siguranța Alimentelor Ialomița au efectuat în această perioadă o serie de acțiuni de control la firmele care abatorizează și procesează produse din ...[citește_toată_știrea]

28 Aprilie 2017, 17:20
(6074 vizualizări - 0 comentarii)


Bărbat din Țăndărei, reținut pentru furturi comise în Franța

Polițiștii ialomițeni au reușit să identifice un bărbat, de 35 de ani, din Țăndărei, pe numele căruia autoritățile din Franța au emis un mandat european de arestare. Acesta a comis mai multe furturi pe ...[citește_toată_știrea]

27 Aprilie 2017, 21:30
(6213 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Se oprește furnizarea de gaz

Distrigaz Sud Rețele anunță faptul că vineri, 28 aprilie 2017, între orele 8,00 și 15,00, furnizarea de gaz pe strada Ialomiței, din Slobozia, va fi întreruptă din cauza unor lucrări de reparație și întreținere ...[citește_toată_știrea]

27 Aprilie 2017, 20:15
(4987 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Concert «Veniți de luați lumină!»

Episcopia Sloboziei și Călărașilor organizează joi, 4 mai 2017, a treia ediție a concertului «Veniți de luați lumină!». Evenimentul se desfășoară la Catedrala Episcopală «Înălțarea Domnului» din Slobozia ...[citește_toată_știrea]

27 Aprilie 2017, 19:05
(6242 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Arestat după ce și-a înjunghiat soția

Procurori din cadrul Parchetului de pe lângă Tribunalul Ialomița au dispus punerea în mișcare a acțiunii penale față de inculpatul Grigore Nicolae, pentru săvârșirea infracțiunii de «tentativă ...[citește_toată_știrea]

26 Aprilie 2017, 17:15
(7699 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Beți și fără permise, la volan

Polițiștii din cadrul IPJ Ialomița au acționat suplimentar în ultimele 48 de ore în locurile și zonele de interes operativ din județ, pentru prevenirea și combaterea faptelor antisociale, pentru creșterea ...[citește_toată_știrea]

26 Aprilie 2017, 16:35
(6101 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Succesor în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Carmen în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Gigel în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! mdrag20 în Irigațiile pe 36000 de hectare în Ialomița, afectate de o decizie a CFR pentru protejarea unui pod feroviar în Brăila Gigi gunoierul în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Corcodel de la DUMITRESTI în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia casă Slobozia Nouă în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 închiriere apartament 3 camere Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 om de rand în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! laurentiu în «Beach Party» săptămânal pe Plaja Zorilor Răduță Aurelian-Constantin în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia @ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final soluția e simplă în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Fa Marileno în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Maria în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Nelu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Vasile în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Ionut în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...