Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

JURNAL DE CAMPANIE

Candidatul Victor Moraru, acuzat de «atitudine discriminatorie față de contracandidații săi»

Plângeri la Biroul Electoral Județean Ialomița

Candidatul Victor Moraru, acuzat de «atitudine discriminatorie față de contracandidații săi»

Oficialii Organizației PSD Ialomița reclamă public modul în care candidatul PRO România la Alegerile Parlamentare, Victor Moraru, își promovează imaginea pe rețelele de socializare. Potrivit unei sesizări înaintată către Biroul Electoral Județean Ialomița, reprezentanții PSD reclamă atitudinea discriminatorie a lui Victor Moraru față de Ștefan Țintă, candidat PSD Ialomița pentru Senatul României. Solicitarea se află acum în dezbatere la Biroul Electoral Central, care urmează să adopte o decizie în acest sens.

Verificările sunt în curs Ceea ce i-a nemulțumit pe social-democrații ialomițeni... [citește_tot_articolul]

3 Decembrie 2020, 10:30 (8726 vizualizări - 9 comentarii)

JURNAL DE CAMPANIE

«PSD va impune eliminarea completă a impozitării tichetelor de masă!»

Ștefan Țintă, candidatul PSD Ialomița pentru Senatul României

«PSD va impune eliminarea completă a impozitării tichetelor de masă!»

Inițiativă legislativă pentru sporirea eficientă a câștigurilor angajaților a candidatului PSD Ialomița pentru Senatul României, Ștefan Țintă. «Mi-am propus să revoluționez legislația în materie, respectiv să completez articolul 76 al Legii 227/2015 privind Codul Fiscal, astfel încât toți salariații să se poată bucura integral de valoarea tichetelor de masă. O astfel de nouă măsură cu caracter protecționist, pe care le-o pregătesc tuturor angajaților din România, vine să impulsioneze și consumul pentru că suma care rămâne la dispoziția beneficiarilor va fi folosită pentru achiziții fiscalizate și va genera un plus de impozite, în mod indirect, la bugetul statului. Tichetele de masă reprezintă... [citește_tot_articolul]

2 Decembrie 2020, 13:55 (5118 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

JURNAL DE CAMPANIE

«Strategia liberală pentru români: Distrugerea economiei, la pachet cu explozia îmbolnăvirilor și a deceselor!»

Ștefan Mușoiu, candidatul PSD Ialomița pentru Camera Deputaților

«Strategia liberală pentru români: Distrugerea economiei, la pachet cu explozia îmbolnăvirilor și a deceselor!»

Ruinarea economiei și proasta gestionare a pandemiei, care au dus la explozia numărului de îmbolnăviri și de decese, sunt cuvintele de ordine ce definesc cel mai fidel guvernarea PNL. «Guvernul Orban distruge economia, ține școlile închise, sacrificând o generație întreagă de elevi și adâncește haosul în domeniul sanitar!» îi atenționează pe români deputatul PSD Ștefan Mușoiu. Candidatul PSD pentru un nou mandat de deputat își dezvăluie consternarea și supărarea față de maniera dezastruoasă a Cabinetului Orban de a accentua criza sanitară și economică, în loc să le limiteze efectele negative. «Orice zi în plus cu Guvernul Orban la conducerea țării adâncește dezastrul! Din cauza orgoliului absurd... [citește_tot_articolul]

2 Decembrie 2020, 12:50 (12299 vizualizări - 0 comentarii)

JURNAL DE CAMPANIE

«Planul Național de Redresare și Reziliență al PNL este un balon de săpun!»

Ștefan Mușoiu, candidatul PSD Ialomița pentru Camera Deputaților, avertizează

«Planul Național de Redresare și Reziliență al PNL este un balon de săpun!»

Sănătatea, Educația și Economia sunt principalele domenii pe care libe­ralii le vor subfinanța și în următorii 4 ani dacă vor accede la guvernare. Planul Național de Redresare și Reziliență al PNL cu care actualii guvernanți vor să-i păcălească pe români și să le ia voturile stipulează negru pe alb că pentru problemele vitale se vor aloca cât mai puțini bani. «România, în virtutea acestui plan PNL-ist, nu va rezolva nimic din ma­rile sale probleme, nu va progresa, oamenii nu o vor duce mai bine! Zecile de miliarde de euro vor fi irosite, la fel ca și împrumuturile masive luate de Guvernul Orban până acum!» afirmă candidatul PSD pentru un nou mandat de deputat, Ștefan Mușoiu. În sprijinul observațiilor... [citește_tot_articolul]

1 Decembrie 2020, 13:50 (9406 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

JURNAL DE CAMPANIE

Tablete pentru elevii din Ialomița

Ștefan Țintă sprijină Asociația «Călător prin România»

Tablete pentru elevii din Ialomița

Un grup de tineri din România (Moncea Mădălina Ioana, Călina Iuliana Andreea și Tănașcu Constantin-Iulian) ajută elevii din mediile defavorizate să primească tablete școlare. Ștefan Țintă, candidatul PSD Ialomița pentru Senatul României, a donat deja 5 dispozitive pentru acest proiect. «Scopul nostru este să ajutăm cât mai mulți copii... În Giurgiu am reușit să distribuim 100 de tablete. De aceea, orice ajutor este binevenit!» a declarat Mădălina Moncea.

O inițiativă lăudabilă Membri ai unei asociații de promo­vare turistică «Călător prin România», tinerii au pus aparatul foto și rucsacul... [citește_tot_articolul]

27 Noiembrie 2020, 19:05 (4638 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

JURNAL DE CAMPANIE

«PNL a guvernat doar pe datorie!»

Ștefan Mușoiu, candidatul PSD Ialomița pentru Camera Deputaților

«PNL a guvernat doar pe datorie!»

Apocalipsa sanitară instituită de Cabinetul Orban este dublată și de cea financiară. «Nimic nu s-a îndeplinit din angajamentele și promisiunile economice ale Guvernului PNL! România culege doar „roadele“ incompetenței și aroganței absurde ale tandemului Iohannis-Orban...» analizează președintele executiv al PSD Ialomița, Ștefan Mușoiu, criza fără precedent în care ne-a aruncat Dreapta Unită. Candidatul PSD pentru un nou mandat de deputat își argumentează observațiile invocând punctul de vedere al Consiliului Fiscal despre a treia rectificare bugetară. Potrivit previziunilor Consiliului, căderea economică în 2020 va fi mai mare decât cea prognozată oficial, respectiv de 5-6%, și nu de 4,2%! 10... [citește_tot_articolul]

26 Noiembrie 2020, 15:10 (4397 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

JURNAL DE CAMPANIE

«Pactul pe Sănătate, propus de PSD, salvează vieți! Trebuie sa testăm gratuit populația pentru a stopa pandemia!»

Ștefan Mușoiu, candidatul PSD Ialomița pentru Camera Deputaților

«Pactul pe Sănătate, propus de PSD, salvează vieți! Trebuie sa testăm gratuit populația pentru a stopa pandemia!»

Războiul politic nu le salvează viețile românilor! Pactul pe Sănătate, propus de PSD se dovedește mai necesar ca oricând. «Asistăm cu foarte multă mirare și îngrijorare la refuzul constant al guvernanților PNL de a accepta Pactul pe Sănătate, pe care l-am propus, și care este vital pentru protejarea și salvarea vieților românilor. Este incredibil cum liberalii, cei de la PMP și USR care susțin Cabinetul Orban refuză să priceapă că virusul nu are culoare politică. Deși au diverși lideri și miniștri infectați cu COVID-19, nici PNL și nici Președintele țării nu vor să lase interesele partizane și electorale de-o parte pentru ca cele mai bune soluții ale specialiștilor să fie unanim susținute și aplicate... [citește_tot_articolul]

25 Noiembrie 2020, 16:10 (4900 vizualizări - 2 comentarii)

JURNAL DE CAMPANIE

«Apocalipsa lui Orban și Iohannis trebuie oprită!»

Ștefan Mușoiu, candidatul PSD Ialomița pentru Camera Deputaților

«Apocalipsa lui Orban și Iohannis trebuie oprită!»

Candidatul PSD pentru un nou mandat de deputat, Ștefan Mușoiu, trece în revistă dezastrele în lanț provocate de hotărârile Cabinetului Orban și ale președintelui Klaus Iohannis de la începutul pandemiei și până astăzi. Mușoiu își justifică demersul invocând ardoarea de neexplicat în mod rațional cu care guvernanții liberali susțin ca data alegerilor parlamentare să rămână 6 decembrie. «Pandemia a fost scăpată complet de sub orice control. Numărul total al deceselor de COVID-19 a depășit cifra de 10000... Bucureștiul a devenit prima Capitală europeană care nu-și mai poate trata pacienții și-i trimite în țară. Să nu iei măsurile de protejare a populației, ci doar să le aprinzi lumânări morților... [citește_tot_articolul]

24 Noiembrie 2020, 16:20 (4854 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

JURNAL DE CAMPANIE

«De 15 ani muncesc pentru a dezvolta comunitățile noastre cu ajutorul fondurilor europene! Din Parlament mă voi lupta pentru o Ialomiță modernă și prosperă!»

Dumitrescu Raluca Giorgiana, candidatul PSD Ialomița pentru Camera Deputaților

«De 15 ani muncesc pentru a dezvolta comunitățile noastre cu ajutorul fondurilor europene! Din Parlament mă voi lupta pentru o Ialomiță modernă și prosperă!»

Dumitrescu Raluca este, de cinci ani, Președinte al Asociației GAL Naparis, Moldoveni (România) și Vicepreședinte al Regiunii Sud-Muntenia-Federația Națională a Grupurilor de Acțiune Locală din România, iar de trei ani deține funcția de Președinte al Asociației GAL Danubius Ialomița-Brăila. De asemenea candidatul PSD la Camera Deputaților este din anul 2010 și Președinte al Asociației Femeilor «Pro Familia» Ialomița. În perioada 2004-2008 a deținut funcția de Consilier Parlamentar al senatorului Elena Sporea, iar între anii 2001 și 2004 a fost Șeful Biroului Senatorial.

Raluca Dumitrescu s-a născut în urmă cu 42 de ani, într-o zi de 14 ianuarie, în familia unui militar de carieră... [citește_tot_articolul]

24 Noiembrie 2020, 15:50 (8289 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

JURNAL DE CAMPANIE

«Salariile vor fi tăiate din nou de guvernarea Dreptei!»

Ștefan Țintă, candidatul PSD Ialomița pentru Senatul României

«Salariile vor fi tăiate din nou de guvernarea Dreptei!»

Economistul șef al BNR, Lucian Lazea, devoalează strategia perversă prin care guvernarea PNL va impune din nou austeritatea, după modelul aplicat de Traian Băsescu și Emil Boc în 2010. Lazea nu se ascunde în spatele cuvintelor, ci indică direct cu degetul ce tăieri de salarii și alte venituri urmează, viitoarele disponibilizări, cât și ce creșteri de TVA și alte taxe și impozite, precum și care vor fi mecanismele tehnice prin care vor fi puse în practică. «Am parcurs cu deosebită atenție și îngrijorare interviul acordat de economistul șef al BNR, Lucian Lazea. Din afirmațiile acestuia rezultă clar că PNL, prin incompetență și impostură, va plasa, din nou, țara în colaps economic, așa cum au mai... [citește_tot_articolul]

24 Noiembrie 2020, 15:05 (4298 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

JURNAL DE CAMPANIE

«Economia nu a crescut, ci a scăzut cu peste 5%!»

Ștefan Mușoiu, candidatul PSD Ialomița pentru Camera Deputaților

«Economia nu a crescut, ci a scăzut cu peste 5%!»

Ministrul Finanțelor, Florin Cîțu, ascunde opiniei publice prăbușirea economică pe care România a înregistrat-o sub guvernarea liberală. Așa-zisa mare revenire economică în plină pandemie este, de fapt, o mare prăbușire. Deputatul PSD Ștefan Mușoiu explică faptul că Economia nu a crescut, ci, din contră, a scăzut, cu peste 5% față de anul trecut! În sprijinul afirmațiilor sale, parlamentarul PSD invocă ultimile date publicate de Institutul Național de Statistică. «Potrivit INS, indicatorii prezentați de Cîțu sunt complet eronați având în vedere că acesta face comparația pretinsei creșteri economice cu trimestrul precedent, afectat de influențele sezoniere, respectiv de concedii, și nu cu aceeași perioadă a anului precedent!»... [citește_tot_articolul]

21 Noiembrie 2020, 15:40 (2808 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

JURNAL DE CAMPANIE

«Menținerea piețelor închise, sfidarea producătorilor!»

Ștefan Mușoiu, candidatul PSD Ialomița pentru Camera Deputaților

«Menținerea piețelor închise, sfidarea producătorilor!»

Prelungirea măsurii aberante de a ține piețele închise de către Guvernul Orban este cea mai elocventă dovadă că actualilor guvernanți nu le pasă de agricultorii români și nici de sănătatea populației. PSD îi cere din nou Președintelui Iohannis să nu mai tragă de timp și să promulge legea prin care Parlamentul a redeschis piețele. Deputatul PSD Ștefan Mușoiu consideră că numai în acest fel «se va pune capăt chinului pentru sutele de mii de familii care depind de banii câștigați de pe urma vânzării în piață a produselor...». «Și la capitolul sănătate românii ar avea de câștigat prin intrarea în vigoare a legii de redeschidere a piețelor pentru că se știe foarte bine că produsele noastre, autohtone... [citește_tot_articolul]

20 Noiembrie 2020, 14:50 (3061 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

JURNAL DE CAMPANIE

Candidatul care merge direct la Țintă!

Candidatul care merge direct la Țintă!

Ocupând prima poziție pe lista electorală pentru Senatul României a Partidului Social Democrat filiala Ialomița, Ștefan Țintă demonstrează încă din timpul campaniei electorale că este pus pe fapte mari. Tânărul candidat are deja conturate două proiecte de lege pe care le va propune la începutul mandatului său.
Inspirându-se din tradiția americană, Ștefan Țintă si-a propus ca în primele 100 de zile din mandatul său să depună propuneri legislative extrem de importante și utile pentru cetățeni și cu o simbolistică puternică care să reflecte prioritățile politice ale viitorului senator.
Primul proiect de lege urmărește implementarea și respectarea Convenției ONU pentru drepturile copilului... [citește_tot_articolul]

19 Noiembrie 2020, 15:10 (2889 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

JURNAL DE CAMPANIE

«Comisia Europeană contrazice Guvernul pe tema Educației!»

Ștefan Mușoiu, candidatul PSD Ialomița pentru Camera Deputaților

«Comisia Europeană contrazice Guvernul pe tema Educației!»

«Premierul Ludovic Orban primește o palmă usturătoare de la Comisia Europeană pentru încăpățânarea cu care a închis toate școlile din România!» afirmă deputatul PSD Ștefan Mușoiu. De asemenea, candidatul PSD Ialomița pentru un nou mandat de parlamentar anunță că forul european confirmă faptul că apelurile PSD pentru redeschiderea școlilor au fost și sunt în continuare justificate. «Decizia Guvernului Orban de a păstra închise unitățile de învățământ riscă să compromită total educația elevilor și să agraveze inegalitățile sociale dintre aceștia. În ciuda raportului Comisiei Europene și a recomandărilor OMS pentru Europa, această hotărâre luată la Palatul Victoria este cu atât mai de neînțeles pentru... [citește_tot_articolul]

19 Noiembrie 2020, 14:50 (2471 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

JURNAL DE CAMPANIE

«Guvernanții ne ascund numărul real de noi îmbolnăviri!»

Ștefan Țintă, candidatul PSD Ialomița pentru Senatul României

«Guvernanții ne ascund numărul real de noi îmbolnăviri!»

«Disperarea guvernanților privind organizarea Alegerilor în 6 decembrie 2020, în speranța acaparării totale a României, nu mai are nicio limită! Ca să le închidă gura românilor care sunt conștienți că organizarea Alegerilor Parlamentare la termen va duce din nou la explozia numărului de infectări cu COVID-19, așa cum s-a întâmplat după Alegerile Locale din septembrie, Guvernul Orban a trecut la măsluirea prin micșorare a numărului de noi îmbolnăviri raportate zilnic!» declară Ștefan Țintă, candidatul PSD Ialomița pentru Senatul României. De asemenea, Ștefan Țintă susține că această manieră dezastruoasă pentru populație oferă în schimb avantaje de imagine strict Guvernului. «Constatăm cu deosebită... [citește_tot_articolul]

17 Noiembrie 2020, 18:05 (9430 vizualizări - 23 comentarii)

Click aici

JURNAL DE CAMPANIE

«Creșterea taxelor și austeritatea, surprizele PNL pentru 2021!»

Ștefan Mușoiu, candidatul PSD Ialomița pentru Camera Deputaților

«Creșterea taxelor și austeritatea, surprizele PNL pentru 2021!»

«Refuzul constant al Guvernului Orban de a prezenta bugetul pentru anul viitor în Parlament, așa cum este normal, înainte de Alegeri, devoalează austeritatea pe care liberalii o vor instaura în România!» precizează printr-o declarație de presă deputatul PSD Ștefan Mușoiu. În același context, Mușoiu taxează decizia Executivului, apreciind că atenționarea de zilele trecute a Băncii Naționale a României privind «necesitatea consolidării bugetare» confirmă că Guvernul Orban a luat decizia să ascundă bugetul pentru anul 2021 de teamă că va pierde multe voturi. «Necesitatea consolidării bugetare înseamnă creșterea taxelor și impunerea austerității. În proiecția bugetară pentru 2021 s-ar vedea clar toate... [citește_tot_articolul]

17 Noiembrie 2020, 11:20 (2896 vizualizări - 3 comentarii)

JURNAL DE CAMPANIE

Ștefan Țintă vrea să ajungă cel mai tânăr senator ialomițean

Ștefan Țintă vrea să ajungă cel mai tânăr senator ialomițean

În 2016, PSD Ialomița a propus ialomițenilor cel mai tânăr candidat pentru Camera Deputaților, pe Andrei Pop. Acum, filiala propune cel mai tânăr candidat pentru Senat, pe Ștefan Țință. Considerat «schimbul de mâine» în politica ialomițeană, acesta declară că va urmări, înainte de toate, interesele județului pe care îl reprezintă: «Candidez pentru onoarea de a munci în interesul cetățenilor și al județului Ialomița!».

PSD pariază pe noua generație Om de afaceri, lider local și susținător declarat al «intereselor cetățeanului», Ștefan Țintă este la un pas de a stabili un nou... [citește_tot_articolul]

16 Noiembrie 2020, 11:40 (6545 vizualizări - 5 comentarii)

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Deputatul Trotinetă rămâne șomer

Deputatul Trotinetă rămâne șomer

Zilele trecute a apărut pe Facebook raportul de activitate al deputatului ialomițean Andrei Pop. Gest lău­dabil dacă luăm în calcul faptul că este una dintre obligațiile legale ale oricărui ales local. Dar inutil și caraghios dacă urmărim campania de autopromovare din ultimul timp a pupilei uitate a Luciferului Marian Neacșu, ocupat zilele astea să lupte pentru propria-i supraviețuire politică.

Steluța lui Lucifer... În urmă cu 4 ani, Andrei Pop pătrundea prin efracție pe listele de candidați pentru Parlament ale PSD Ialomița, ocupând locul deputatului Ștefan Mușoiu care nu... [citește_tot_articolul]

27 Octombrie 2020, 09:55 (7908 vizualizări - 11 comentarii)

POLITICĂ

«Partidul Social Democrat vine cu soluția creșterii veniturilor a 4,5 milioane de angajați!»

Deputatul PSD Ștefan Mușoiu

«Partidul Social Democrat vine cu soluția creșterii veniturilor a 4,5 milioane de angajați!»

În  România, mai mult de 4,5 milioane de angajați sunt remunerați cu sume sub 6.000 de lei pe lună. Aceștia s-ar putea bucura, după Alegerile Parlamentare, de o creștere substanțială a veniturilor. Social-democrații au identificat o soluție modernă prin care să păstreze locurile de muncă, dar și să le asigure românilor o majorare sigură a salariilor fără ca veniturile statului să fie afectate. Potrivit noului program de guvernare pe care PSD îl propune românilor, viitoarea creștere a veniturilor se va realiza prin majorarea deducerilor și prin anularea sau scăderea impozitelor pe muncă pentru lefurile mai mici de 6000 de lei. Deputatul PSD Ștefan Mușoiu dă asigurări că reducerea impozitării... [citește_tot_articolul]

15 Octombrie 2020, 11:20 (7841 vizualizări - 10 comentarii)

JURNAL DE CAMPANIE

«Am pornit pe drumul responsabilității de mic...»

Senatorul Marian Pavel, candidatul PSD la președinția Consiliului Județean Ialomița

«Am pornit pe drumul responsabilității de mic...»

«Eu sunt Marian Pavel, fiu de ialomițeni get-beget, oameni simpli și muncitori din Gheorghe Lazăr. Am pornit pe drumul responsabilității de mic, nici nu mai știu de câți ani îmi câștig singur pâinea.

Tatăl meu, care mi-a fost în permanență model de stâlp în familie și de verticalitate morală, îmi spunea mereu că în viață trebuie să-l iubești pe fiecare cu năravul lui... Spunea „să-l iubești“, nu să-l accepți sau să îl tolerezi iar cuvintele lui pline de înțelepciune populară m-au ghidat în viață și au sădit în mine iubirea, căci îndemnul lui se aplică nu doar în familie sau cu prietenii, ci și cu toți cei cu care doar colaborez... [citește_tot_articolul]

18 Septembrie 2020, 14:40 (5180 vizualizări - 1 comentariu)

28 Iun 2026
248 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Slobozia: Concurs de educație muzicală

Centrul Cultural UNESCO «Ionel Perlea» va invită sâmbătă, 1 aprilie 2017, orele 9,30, la Concursul de educație muzicală «Prieteni prin cântec». Evenimentul se desfășoară în cadrul Proiectului Național ...[citește_toată_știrea]

28 Martie 2017, 13:15
(4691 vizualizări - 1 comentariu)


Inspectoratul pentru Situații de Urgență «Barbu Catargiu» al Județului Ialomița recrutează candidați pentru instituțiile de învățământ de profil

Inspectoratul pentru Situații de Urgență «Barbu Catargiu» al Județului Ialomița, situat în municipiul Slobozia, str. Lacului, nr. 23, recrutează candidați pentru concursul de admitere-sesiunea 2017, pentru ...[citește_toată_știrea]

28 Martie 2017, 11:20
(6083 vizualizări - 0 comentarii)


ANOFM: S-a prelungit perioada de înscriere pentru oferta de muncă sezonieră în agricultură în Spania!

Agenția Națională pentru Ocuparea Forței de Muncă prin serviciul de ocupare EURES România oferă 200 locuri de muncă vacante pentru muncă sezonieră, ambalat fructe și verdețuri (regiunea Lérida-Spania). ...[citește_toată_știrea]

23 Martie 2017, 14:20
(8429 vizualizări - 0 comentarii)


«Ziua Porților Deschise» la IPJ Ialomița

Printre activitățile premergătoare «Zilei Poliției Române», polițiștii ialomițeni organizează joi, 23 martie 2017, în intervalul 10,00-12,00, «Ziua Porților Deschise», pentru cetățenii care doresc să cunoască ...[citește_toată_știrea]

22 Martie 2017, 14:55
(5180 vizualizări - 0 comentarii)


ISU Ialomița: Exercițiu de cutremur la Urziceni

«Cutremur cu urmări negative pe amplasamentul SC SNTGN SA Urziceni» este ipoteza unui exercițiu de cooperare cu forțe și mijloace în teren, în care structurile implicate vor acționa integrat pentru gestionarea ...[citește_toată_știrea]

22 Martie 2017, 14:15
(5258 vizualizări - 0 comentarii)


Recrutare la Inspectoratul de Jandarmi Județean Ialomița

Recrutare la Inspectoratul de Jandarmi Județean Ialomița

Inspectoratul de Jandarmi Județean Ialomița recrutează tineri absolvenți de liceu, cu diplomă de bacalaureat (sau în curs de absolvire a liceului), pentru instituțiile militare de învățământ din Ministerul ...[citește_toată_știrea]

22 Martie 2017, 14:05
(4984 vizualizări - 0 comentarii)


Amara: Elevii, informați despre delincvența juvenilă

Efectivele Poliției Orașului Amara, în colaborare cu jandarmi și polițiști locali, au organizat și desfășurat activitatăți preventive, la care au participat aproximativ 80 de elevi ai Școlii Gimnaziale ...[citește_toată_știrea]

21 Martie 2017, 14:50
(5191 vizualizări - 0 comentarii)


Poliția Rutieră Ialomița: Amenzi de peste 62000 de lei, 9 permise suspendate

La acest sfârșit de săptămână, 17-19 martie a.c., polițiștii rutieri au continuat acțiunile desfășurate pentru prevenirea evenimentelor rutiere, precum și pentru conștientizarea conducătorilor auto cu privire ...[citește_toată_știrea]

20 Martie 2017, 19:25
(6677 vizualizări - 0 comentarii)


«Artă populară și tradiție folclorică» la Sălcioara

Centrul Județean pentru Conservarea și Promovarea Culturii Tradiționale Ialomița, în colaborare cu Primăria comunei Sălcioara, organizează sâmbătă, 25 martie 2017, orele 11,00, la Căminul Cultural din această ...[citește_toată_știrea]

20 Martie 2017, 17:40
(3682 vizualizări - 0 comentarii)


Cazul «Raisa»: Drept la replică al familiei Uzea

Cazul «Raisa»: Drept la replică al familiei Uzea

Ca urmare a comunicatului de presă susținut de managerul Spitalului de Urgență Slobozia în data de 11 martie 2017, dorim să facem următoarele pecizări:
1. Așa cum doamna manager precizează, dosarul ...[citește_toată_știrea]

20 Martie 2017, 16:10
(5218 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Acțiune în sistem integrat

Polițiști din toate structurile operative ale Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița au fost angrenați la acest sfârșit de săptămână, 17-19 martie 2017, în executarea unei serii de acțiuni în ...[citește_toată_știrea]

20 Martie 2017, 15:25
(4051 vizualizări - 0 comentarii)


Lansare de volum la Muzeul Agriculturii din Slobozia

Vineri, 24 martie 2017, la orele 13,00, la Muzeul Național al Agriculturii din Slobozia va avea loc lansarea volumului «Elemente mitice precreștine și creștine, în colinda românească, studiu folcloric» ...[citește_toată_știrea]

20 Martie 2017, 14:20
(4569 vizualizări - 0 comentarii)


Primăria Slobozia: Invitație dezbatere publică

Primăria Municipiului Slobozia, în conformitate cu Legea 273/2006, privind finanțele publice locale, aduce la cunștința publică «Proiectul Bugetului General al Municipiului Slobozia pe anul 2017». «Proiectul ...[citește_toată_știrea]

20 Martie 2017, 13:05
(3787 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Încasări la buget de aproape 87 milioane de lei

Administrația Județeană a Finanțelor Publice a încasat, în primele două luni ale anului 2017, la bugetul general consolidat suma de 86,78 milioane de lei. Menționăm că, din bugetul de stat, s-a rambursat ...[citește_toată_știrea]

20 Martie 2017, 12:20
(4688 vizualizări - 1 comentariu)


AJOFM Ialomița: Bursa Generală a Locurilor de Muncă

Agenția Județeană pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița va organiza vineri, 7 aprilie 2017, «Bursa Generală a Locurilor de Muncă», eveniment ce va avea loc la Slobozia-Centrul Cultural UNESCO «Ionel ...[citește_toată_știrea]

20 Martie 2017, 10:05
(4329 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Rambursări TVA

În luna martie 2017, Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița rambursează TVA, conform selecție naționale, în valoare totală de 1.326.537 de lei. Suma include, în ordinea vechimii ...[citește_toată_știrea]

16 Martie 2017, 17:20
(4398 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: Șomajul, în creștere ușoară

La sfârșitul lunii februarie 2017, în evidențele Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița se aflau înregistrați 7665 șomeri, din care 1815 șomeri indemnizați, respectiv 5850 șomeri neindemnizați ...[citește_toată_știrea]

15 Martie 2017, 12:05
(3588 vizualizări - 0 comentarii)


anunț angajare

FIRMĂ PRODUCĂTOARE
confecții de damă pentru export
ANGAJEAZĂ
PERSONAL CALIFICAT
Relații la telefoanele
0720/988.888, 0723/666.278

14 Martie 2017, 21:30


anunț angajare

angajăm
PERSONAL NECALIFICAT,
ELECTRICIENI/LĂCĂTUȘI

cu experiență
și ȘOFER categ. C, D, E
pentru fabrica din Afumați
ASIGURĂM TRANSPORT
Salariu motivant, bonuri de masă
Calipso, telefon 0729/072.584

14 Martie 2017, 21:25


anunț angajare

În vederea angajării de
ȘOFERI PROFESIONIȘTI PE TIR
vor avea loc întâlniri cu
reprezentantul firmei
FASULO EST EUROPA LOGISTICA
(TIMIȘOARA) în orașele:
BRĂILA, SLOBOZIA, CĂLĂRAȘI,
ALEXANDRIA, PITEȘTI, SLATINA, CRAIOVA

Șoferii care sunt interesați sunt rugați
să sune la telefon 0749/021.611
sau 0749/021.612
Se cere:
-experiență demonstrabilă pe TIR
în transportul internațional
(cisternă, frig, container sau prelată)

14 Martie 2017, 21:20


Informare privind sistarea temporară a alimentării cu gaze naturale la Fetești și Urziceni

Distrigaz Sud Rețele efectuează lucrări programate la rețeaua de distribuție a gazelor naturale pentru creșterea gradului de siguranță și continuitate în alimentarea cu gaze naturale. Astfel, miercuri, ...[citește_toată_știrea]

14 Martie 2017, 18:35
(6721 vizualizări - 0 comentarii)


Grevă de avertisment la Agenția pentru Protecția Mediului Ialomița

Angajații Agenției pentru Protecția Mediului Ialomița au organizat marți, 14 martie 2017, o grevă de avertisment în intervalul orar 10,00-12,00. Acțiunea a fost organizată de Federația Sindicatelor Unite ...[citește_toată_știrea]

14 Martie 2017, 16:50
(5052 vizualizări - 0 comentarii)


RAJA Constanța: Atenție, se oprește apa în orașul Țăndărei!

Pentru executarea unor lucrări programate de către Enel, la postul de transformare din cadrul Stației de Pompare Apă Țăndărei, SC RAJA SA nu va putea furniza apă potabilă miercuri, 15 martie 2017, în intervalul ...[citește_toată_știrea]

14 Martie 2017, 16:40
(4335 vizualizări - 0 comentarii)


Movilița: Beat la volan, a intrat cu mașina într-un podeț

În cursul zilei de luni, 13 martie a.c., polițiștii rutieri, în timp ce se aflau în executarea atribuțiilor de serviciu pe raza comunei Movilița, au observat un autoturism care a părăsit partea carosabilă ...[citește_toată_știrea]

14 Martie 2017, 16:20
(4966 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: A furat un parfum din magazin

Polițiștii slobozeni au fost sesizați luni, 13 martie a.c., de angajatul unei societăți comerciale din localitate cu privire la faptul că o persoană a sustras bunuri din magazin. În urma sesizării, polițiștii ...[citește_toată_știrea]

14 Martie 2017, 16:10
(3945 vizualizări - 0 comentarii)


Informare privind sistarea temporară a alimentării cu gaze naturale la Fetești

Distrigaz Sud Rețele efectuează lucrări programate la rețeaua de distribuție a gazelor naturale pentru creșterea gradului de siguranță și continuitate în alimentarea cu gaze naturale. În acest sens, Distrigaz ...[citește_toată_știrea]

13 Martie 2017, 19:05
(5752 vizualizări - 0 comentarii)


Cercul de pictură «Sfântul Apostol Luca» din Urziceni descoperă noi talente

Cercul de pictură «Sfântul Apostol Luca» din Urziceni descoperă noi talente

De la începutul lunii februarie a acestui an, declarat de Sfântul Sinod al Bisericii Ortodoxe Române drept Anul omagial al sfintelor icoane, al iconarilor și al pictorilor bisericești, Cercul de pictură ...[citește_toată_știrea]

13 Martie 2017, 18:05
(5127 vizualizări - 0 comentarii)


Poliția Rutieră Ialomița: 27 permise de conducere, reținute

Serviciul Rutier Ialomița, sub coordonarea Direcției Rutiere cadrul Inspectoratului General al Poliției Române, a organizat pe raza județului o amplă acțiune pentru combaterea conducerii autovehiculelor ...[citește_toată_știrea]

13 Martie 2017, 15:35
(5348 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Flori confiscate de polițiști

Peste 500 de flori fără documente legale au fost confiscate de polițiști, în urma unei acțiuni desfășurate la nivelul județului Ialomița pentru verificarea legalității comerțului cu flori și plante ornamentale ...[citește_toată_știrea]

13 Martie 2017, 15:15
(3014 vizualizări - 0 comentarii)


Expoziție la Slobozia

De marți, 14 martie 2017, de la orele 17,00, la Centrul Cultural UNESCO «Ionel Perlea» din Slobozia va fi vernisată expoziția Salonul Național de Artă Plastică «Atitudini Contemporane». Evenimentul, aflat ...[citește_toată_știrea]

13 Martie 2017, 11:20
(3077 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
#pasajladrajna în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Succesor în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Carmen în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Gigel în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! mdrag20 în Irigațiile pe 36000 de hectare în Ialomița, afectate de o decizie a CFR pentru protejarea unui pod feroviar în Brăila Gigi gunoierul în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Corcodel de la DUMITRESTI în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia casă Slobozia Nouă în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 închiriere apartament 3 camere Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 om de rand în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! laurentiu în «Beach Party» săptămânal pe Plaja Zorilor Răduță Aurelian-Constantin în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia @ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final soluția e simplă în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Fa Marileno în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Maria în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Nelu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Vasile în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Ionut în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...