Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

SPORT

5 medalii pentru cadeții CSM Unirea Slobozia

Lupte libere

5 medalii pentru cadeții CSM Unirea Slobozia

În perioada 14-16 octombrie 2021, la Constanța s-a desfășurat Campionatul Național de Lupte adresat cadeților. Delegația CSM Unirea Slobozia, coordonată de antrenorul Marian Moraru, și-a onorat blazonul, întorcându-se cu 5 medalii, între care numărăm 3 titluri de campion național. Astfel, pe cea mai înaltă treaptă a podiumului au urcat: Nicoleta Băjan (49 kg), Steluța Subțirică (61 kg) și Marian Subțirică (71 kg). Denisa Negoiță (57 kg) a obținut medalia de argint, iar Constantin Morar (65 kg), medalia de bronz. «Vă felicit, dragii mei! Sunt mândru și onorat că sunt antrenorul vostru...» le-a spus Moraru luptătorilor săi.... [citește_tot_articolul]

19 Octombrie 2021, 14:05 (3951 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Polițist agresat de un fost coleg de serviciu

Se întâmplă la Slobozia

Polițist agresat de un fost coleg de serviciu

Un fost angajat al Centrului de Reținere și Arestare Preventivă al IPJ Ialomița a ajuns din nou la serviciu, dar de această dată în spatele gratiilor. Acuzat de fapte de «ultraj», acesta a fost reținut pentru 24 de ore după ce ar fi lovit un polițist. Procurorii care investighează faptele nu au solicitat însă arestarea preventivă a bărbatului. Acesta s-a pensionat cu câteva luni înainte de reținere din cauza unei anchete deschisă la Slobozia de procurorii DIICOT din Prahova. Anchetatorii investighează un grup de proxeneți locali, într-un amplu dosar de «trafic de persoane». Aflați în Arestul Poliției ialomițene, aceștia ar fi coordonat o rețea de prostituție după gratii. Cel care i-ar fi sprijinit... [citește_tot_articolul]

19 Octombrie 2021, 13:20 (13636 vizualizări - 9 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

100 milioane de lei, credit aprobat pentru Consiliul Județean Ialomița

100 milioane de lei, credit aprobat pentru Consiliul Județean Ialomița

Administrația județeană a încheiat procedura de contractare a creditului de 100 milioane de lei necesar derulării investițiilor în infrastructură și sistemul sanitar. Banca finanțatoare este BCR, iar termenul de rambursare a creditului este de 15 ani. «În urma negocierilor am reușit să obținem o reducere a costurilor creditului de aproape 20 milioane de lei... Este meritul tuturor colegilor mei și o dovadă de responsabilitate instituțio­nală!» a declarat președintele Marian Pavel.

3 ofertanți, BCR câștigă Administrația județeană a finalizat procedurile de contrac­tare a creditului de... [citește_tot_articolul]

18 Octombrie 2021, 15:20 (3796 vizualizări - 3 comentarii)

ANCHETĂ

Fosta directoare a Școlii Profesionale Reviga, acuzată de «delapidare»

«Banii de liceu» au ajuns în buzunarele Elenei Răducanu

Fosta directoare a Școlii Profesionale Reviga, acuzată de «delapidare»

Inspectoratul Școlar Județean Ialomița se confruntă cu un nou scandal public legat de delapidarea fondurilor instituți­onale. Conform unei anchete preliminare, ex-directorul Școlii Profesionale Reviga, Elena Răducanu, este acuzată că și-ar fi însușit bursele școlare ale elevilor timp de mai mulți ani. Estimarea inițială a prejudiciului ar fi de 20000 de lei, însă sumele ar fi mult mai mari în condițiile în care practica incriminată se întinde pe o durată de minim 5 ani.

«Banii de liceu», banii directoarei În 2004, Ministerul Învățământului a decis alocarea de burse școlare în cadrul... [citește_tot_articolul]

18 Octombrie 2021, 10:55 (22277 vizualizări - 28 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Pistă de alergare pentru locuitorii din Fetești

Pistă de alergare pentru locuitorii din Fetești

Administrația locală din Fetești încurajează mișcarea. Reprezentanții Direcției de Administrare a Domeniului Public efectuează în aceste zile lucrări în incinta stadionului din oraș pentru amenajarea unei piste de alergare. «Dorim să oferim locuitorilor din Fetești șansa de a face mișcare în aer liber...» a precizat Laurențiu Șonchereche, primarul municipiului Fetești.

Mișcarea înseamnă sănătate Reprezentanții Primăriei Fetești încurajează mișcarea. Un amplu proiect edilitar prin care se în­deamnă cetățenii să facă sport se desfășoară în această perioadă în zona stadionului din oraș... [citește_tot_articolul]

17 Octombrie 2021, 16:20 (4808 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Sinești: Angajați obligați să lucreze în condiții insalubre

Sinești: Angajați obligați să lucreze în condiții insalubre

Patronul chinez al unei firme de mase plastice din comuna Sinești a fost amendat de Direcția de Sănătate Publică Ialomița din cauza condițiilor insalubre în care angajații erau obligați să mun­cească. Cazul a intrat în atenția autorităților după ce rudele unora dintre cei 72 de salariați au sesizat DSP Ialomița.

Drepturile angajaților, încălcate În urmă cu o săptămână, inspectorii DSP Ialomița au făcut un control la sediul societății. În urma verificării s-a constatat că situația reclamată se confirmă în totalitate. «Într-adevăr, este vorba despre condiții insalubre de muncă... Oamenii... [citește_tot_articolul]

17 Octombrie 2021, 11:40 (7589 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

«Facem totul pentru comunitate!»

portret administrativ/Emil Jugănaru, primarul comunei Albești

«Facem totul pentru comunitate!»

O  comunitate mică precum este cea din Albești face eforturi pentru a se dezvolta. În ciuda piedicilor puse de birocrația excesivă, administrația locală a reușit să reali­zeze o serie de proiecte de utilitate publică precum reabilitarea rețelei de apă sau amenajarea drumurilor destinate exploatațiilor agricole. «Facem toul pentru comunitate!» susține Emil Jugănaru, primarul comunei Albești.

1 milion de euro pentru comuna Albești În 2020, la Alegerile Locale, Emil Jugănaru a obținut al treilea mandat de primar al comunei Albești. Experiența în administrația locală și-a format-o... [citește_tot_articolul]

16 Octombrie 2021, 17:20 (8732 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Comitetul Județean pentru Situații de Urgență Ialomița a modificat restricțiile aplicate la Slobozia

Printr-o nouă Hotărâre

Comitetul Județean pentru Situații de Urgență Ialomița a modificat restricțiile aplicate la Slobozia

La o zi de la intrarea în vigoare a măsurilor de restricție adoptate de Comitetul Județean pentru Situații de Urgență Ialomița în municipiul Slobozia, prin Hotărârea nr. 217/14.10.2021, autoritățile au revenit asupra deciziilor adoptate. Astfel, vineri, 15 octombrie 2021, la orele 20,00, a fost adoptată Hotărârea nr. 222. Noul act modifică restricțiile cuprinse în documentul precedent.

Prioritate pentru cei vaccinați
Dacă în Hotărârea nr. 217/14.10.2021 se prevedea că circulația persoanelor nevaccinate este interzisă, fără un... [citește_tot_articolul]

16 Octombrie 2021, 13:15 (16773 vizualizări - 15 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

«Mediul rural are nevoie de mai multă susținere!»

Deputatul PSD Raluca Dumitrescu

«Mediul rural are nevoie de mai multă susținere!»

Recent încheiatul târg dedicat producătorilor locali, susținut de Grupurile de Acțiune Locală și LEADER, reliefează faptul că dezvoltarea mediului rural din țara noastră bate pasul pe loc. Deputatul PSD Raluca Dumitrescu scoate în evidență faptul că trebuie aplicate o serie de măsuri prin care să fie susținută activitatea întreprinzătorilor locali din mediul rural. «România are nevoie de un Plan de acțiune rurală!» susține Raluca Dumitrescu.

București, Capitala producătorilor locali În primele zile ale lunii octombrie 2021, Bucureștiul a devenit Capitala producătorilor locali. În cel... [citește_tot_articolul]

16 Octombrie 2021, 13:10 (4608 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

30 de cutii cu anticorpi monoclonali vor ajunge în spitalele ialomițene

30 de cutii cu anticorpi monoclonali vor ajunge în spitalele ialomițene

Ministerul Sănătății a finalizat lista cu unitățile medicale care vor primi anticorpi monoclonali. Printre cele 134 de spitale din țară se numără și 3 din județul Ialomița. Este vorba despre Spitalul Județean de Urgență Slobozia, Spitalul Municipal «Anghel Saligny» Fetești și Spitalul Municipal Urziceni. Fiecare unitate medicală va primi câte 10 cutii cu anticorpi monoclonali.

Spitalele așteaptă medicamentele În distribuirea fiolelor cu anticorpi monoclonali pe care România le-a primit din Italia, Ministerul Sănătății a ținut cont de rata de infectare la mia de locuitori, numărul de... [citește_tot_articolul]

15 Octombrie 2021, 16:35 (10066 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Ex-primarul din Bărcănești, Daniel Popa, riscă o condamnare penală

Ex-primarul din Bărcănești, Daniel Popa, riscă o condamnare penală

Un Raport al Camerei de Conturi Ialomița confirmă faptul că ex-primarul comunei Bărcănești, Daniel Popa, a prejudiciat bugetul local cu peste 400 mii de lei. Fostul edil local riscă o condamnare penală de la 2 la 7 ani.

Concluziile Camerei de Conturi În perioada 2019-2020, ziarul nostru dezvăluia modul în care ex-primarul comunei Bărcănești, Daniel Popa, a prejudiciat bugetul local cu peste 400 mii de lei achiziționând la nivelul Primăriei 90 de contracte de telefonie mobilă cu firmele Vodafone și Telekom pentru beneficiile conexe. La 2 ani distanță, un audit al Camerei de Conturi realizat... [citește_tot_articolul]

15 Octombrie 2021, 12:50 (5238 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Hotărâre a Comitetului Județean pentru Situații de Urgență: Carantină zonală la Slobozia

Hotărâre a Comitetului Județean pentru Situații de Urgență: Carantină zonală la Slobozia

Creșterea alarmantă a numărului de cazuri de COVID-19 la nivelul municipiului reședință de județ Slobozia a determinat autoritățile să aplice măsuri de restricție drastice. Astfel, începând de vineri, 15 octombrie a.c., reședința județului Ialomița intră în carantină zonală. La Slobozia, rata de incidență a cazurilor are valoarea de 12,41/1000 de locuitori, fiind active 635 cazuri de COVID-19.

Circulație restricționată pentru persoanele nevaccinate
Restricțiile impuse de Comitetul Județean pentru Situații de Urgență Ialomița, la solicitarea Direcției de Sănătate Publică Ialomița... [citește_tot_articolul]

14 Octombrie 2021, 23:10 (42648 vizualizări - 24 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Primăriile din Ialomița au nevoie de secretari

Primăriile din Ialomița au nevoie de secretari

Veche de ani buni, problema lipsei secretarilor în administrația locală din Ialomița revine în actualitate. Esti­mările oficiale arată că aproape jumătate dintre primăriile din județ funcționează fără a avea un secretar. Situația este cunoscută la nivel central, însă nici până în prezent nu au fost luate măsuri pentru remedierea problemei.

Masteratul, bate-l vina! Vacantarea posturilor de secretar în cadrul primăriilor din Ialomița s-a realizat fie prin pensio­nare, fie prin demisia celor care ocupau aceste funcții. Rolul secretarilor în cadrul primăriilor este foarte important având... [citește_tot_articolul]

14 Octombrie 2021, 14:50 (11257 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Urban SA intră pe piața branșamentelor individuale din Slobozia

Directori noi, politici manageriale noi

Urban SA intră pe piața branșamentelor individuale din Slobozia

Miercuri, 29 septembrie 2021, în cadrul Adunării Generale a Acționa­rilor Urban SA a fost discutată posibilitatea înființării unui departament care să asigure branșarea individuală la rețeaua de apă. Decizia survine pe fondul ilegalităților comise timp de 10 ani pe piața de profil. Societatea încearcă în acest fel să realizeze o evidență cât mai exactă a branșărilor individuale la Slobozia și să demareze procesul de recuperare a unor debite cifrate la 7,9 milioane de lei.

Un pas așteptat 10 ani de beneficiari AGA Urban s-a reunit miercuri, 29 septembrie 2021, în cadrul unei ședințe... [citește_tot_articolul]

14 Octombrie 2021, 10:55 (8200 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Valul 4 al pandemiei de COVID-19 paralizează spitalele din Ialomița

Valul 4 al pandemiei de COVID-19 paralizează spitalele din Ialomița

Creșterea alarmantă a cazurilor de COVID-19, paralizează spitalele din Ialomița. Angre­nate în lupta cu pandemia, unitățile medicale sunt sufocate din cauza numă­rului mare de pacienți. Luni, 11 octombrie a.c., județul Ialomița a înregistrat o cifră record de infectări. 221 de noi cazuri au fost raportate de Grupul de Comunicare Strategică. Cu paturile pline până la refuz, spitalele trebuie să facă față situației fără apa­ratură medicală sau medici specialiști.

Realitatea din spitale La finalul lunii septembrie, Prefectura Ialomița a transmis către Guverul României și Ministerul Sănătății... [citește_tot_articolul]

13 Octombrie 2021, 12:15 (9504 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița: Retrocedarea terenurilor agricole bate pasul pe loc

Ialomița: Retrocedarea terenurilor agricole bate pasul pe loc

În anul 2015, Prefectura Ialomița demara un proces de inventariere a terenurilor agricole disponibile în ve­derea retrocedării. Demersul viza aplicarea prevederilor Legii 165/2013, denumită și Legea retrocedărilor cu puncte, pentru care Guvernul Ponta II și-a asumat răspunderea în aprilie 2013. La 6 ani distanță, situația rămâne neschimbată, iar majoritatea proprietarilor de teren agricol din Ialomița așteaptă și acum punerea în posesie.

Noi vrem pământ Un Raport al Prefecturii Ialomița, din anul 2015, confirma faptul că administrațiile locale dispun de aproximativ 4000 hectare de terenuri... [citește_tot_articolul]

13 Octombrie 2021, 11:05 (3764 vizualizări - 4 comentarii)

REPORTAJ

Canotoarea Cristina Drugă, Cetățean de Onoare la 20 de ani

La Săveni, în Ialomița

Canotoarea Cristina Drugă, Cetățean de Onoare la 20 de ani

Cristina Drugă a împlinit 20 de ani. Iar marți, 12 octombrie 2021, a avut surpriza de a fi chemată la Primăria Săveni pentru a participa la ceremonia de acordare a statutului de Cetățean de Onoare al comunei. Un titlu pentru care a vâslit mii de kilometri. Un titlu care se va adăuga celui din 2018, când a venit acasă cu medalia de campioană europeană.

Când destinul te cheamă Despre Cristina ne povestește sora ei. Titlul de Cetățean de Onoare e o surpriză pe care toată comuna o păzește cu strășnicie pentru ea... Pentru că fata asta merită! Merita ea de multă vreme, dar e bine și acuma... [citește_tot_articolul]

12 Octombrie 2021, 20:05 (7919 vizualizări - 3 comentarii)

SPORT

Înfrângere amicală cu Farul

Fotbal, Liga a II-a, Unirea Slobozia

Înfrângere amicală cu Farul

Conducerea Unirii Slobozia a profitat de pauza competițională și a perfectat disputarea unui meci amical contra primei divizionare, Farul Constanța, echipă antrenată de Gheorghe Hagi. Meciul s-a jucat la Ovidiu, iar gazdele s-au impus, chiar dacă nu s-au putut baza pe 12 jucători convocați la loturile naționale. Nici Adrian Mihalcea nu a avut tot lotul la dispoziție. Au lipsit Ibrian și Suciu, accidentați, Lazăr, afectat de tragica dispariție a tatălui său, iar Mustacă a fost convocat la reprezentativa U20 a României. Unirea a intrat pe teren în formula: Gurău-Trașcu, Dinu, Perju, Toma-Coadă, Cruceru-Bolohan, Greu, Radu-Stoica. Au mai jucat: Poiană, Dorobanțu, Mihai, Lemnaru, Eavaz, Savu, Afalna... [citește_tot_articolul]

12 Octombrie 2021, 17:50 (3788 vizualizări - 10 comentarii)

SPORT

Deplasare grea, la Activ Ploiești

Handbal, Divizia A, CSM Unirea Slobozia

Deplasare grea, la Activ Ploiești

La finele acestei săptămâni se reia campionatul Diviziei A de handbal fe­minin. În Seria A, CSM Unirea Slobozia are parte de o deplasare extrem de dificilă la Ploiești. Activ Prahova este una dintre echipele care și-au anunțat clar și concis intențiile de a ataca promovarea în prima divizie, de unde au retrogradat în vară.

Ne revedem cu Ghiță Irimescu În vederea atingerii obiectivului, ploieș­tenii au făcut multe schimbări în echipă. În primul rând, și-au numit antrenor nou pe bancă optând chiar pentru fostul tehnician al Sloboziei, Ghiță Irimescu. Acesta le-a luat cu el, de la Slobozia... [citește_tot_articolul]

12 Octombrie 2021, 17:20 (3351 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Contracte de investiții majorate cu 7 milioane de lei

Ședință «de îndată» la Consiliul Județean Ialomița

Contracte de investiții majorate cu 7 milioane de lei

Consiliul Județean Ialomița s-a reunit vineri, 1 octombrie 2021, pentru a aproba majorarea valorii contractelor pentru 3 dintre investițiile aflate în derulare la nivelul jude­țului. Concret, este vorba despre două investiții în infrastructura rutieră a județului Ialomița și o investiție care vizează reabilitarea Ambulato­riului din cadrul Spitalului Județean Slobozia. Valoarea totală a majorării acestor contracte este de aproximativ 7 milioane de lei. Decizia a fost adoptată ca urmare a apariției Ordonanței 15 din 2021, privind unele măsuri de acoperire a efectelor majorării prețurilor mate­rialelor de construcții.

Drumul spre raiul investițional din Ialomița... [citește_tot_articolul]

12 Octombrie 2021, 16:55 (5376 vizualizări - 1 comentariu)

Vineri 26 Iun 2026
265 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

IPJ Ialomița: Razie în localitățile Urziceni, Bărbulești și Jilavele

Joi, 3 octombrie 2024, polițiștii au efectuat o razie în localitățile Urziceni, Bărbulești și Jilavele. Oamenii legii au legitimat 413 de persoane, au fost verificate 345 de autoturisme și au fost ...[citește_toată_știrea]

4 Octombrie 2024, 13:40
(2075 vizualizări - 2 comentarii)


DSVSA Ialomița: Modificări legislative privind desfășurarea activității de către farmaciile veterinare

Direcția Sanitară Veterinară și pentru Siguranța Alimentelor Ialomița informează crescătorii de animale de pe raza județului Ialomița, precum și administratorii farmaciilor veterinare, cu privire la ...[citește_toată_știrea]

4 Octombrie 2024, 12:50
(2515 vizualizări - 0 comentarii)


RAJA Constanța: Avarie pe strada Câmpului din Țăndărei!

În vederea executării lucrărilor de remediere a unei avarii survenite la nivelul unui branșament de pe strada Câmpului din localitatea Țăndărei, echipele RAJA Constanța sistează furnizarea ...[citește_toată_știrea]

4 Octombrie 2024, 11:55
(5650 vizualizări - 0 comentarii)


Expoziție la Muzeul Național al Agriculturii din Slobozia

Marți, 8 octombrie 2024, Muzeul Național al Agriculturii din Slobozia organizează vernisajul expoziției «Chipuri de țăran». Evenimentul are loc în sala mare a instituției, încep ...[citește_toată_știrea]

4 Octombrie 2024, 11:50
(3023 vizualizări - 0 comentarii)


DSVSA Ialomița: Controale în trafic pentru verificarea transporturilor de animale

Direcția Sanitară Veterinară și pentru Siguranța Alimentelor Ialomița atenționează crescătorii de ovine și caprine de pe raza județului că, la momentul actual, sunt permise mișcările de ovine/caprine ...[citește_toată_știrea]

3 Octombrie 2024, 16:00
(1205 vizualizări - 0 comentarii)


RAJA Constanța: Reprogramare lucrare Cartier Buliga/Fetești pentru vineri, 4 octombrie 2024!

Din cauza unor probleme de ordin tehnic, lucrările periodice de întreținere a rezervorului destinat înmagazinării apei potabile din Cartierul Buliga/Fetești se reprogramează pentru ...[citește_toată_știrea]

3 Octombrie 2024, 09:20
(1876 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Fetiță de 4 ani, găsită de polițiști la scurt timp după ce a fost dată dispărută

Urziceni: Fetiță de 4 ani, găsită de polițiști la scurt timp după ce a fost dată dispărută

Marți, 1 octombrie a.c., în jurul orelor 18,30, polițiștii din Urziceni au fost sesizați, prin 112, de către o femeie din Urziceni, cu privire la faptul că nepoata sa de 4 ani s-ar fi pierdut din ...[citește_toată_știrea]

2 Octombrie 2024, 15:05
(3542 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Procedură de anulare a obligațiilor fiscale

 Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița aduce la cunoștința contribuabililor interesați că a fost publicat Ordinul ministrului Finanțelor nr. 5521/16 septembrie 2024, pentru aprobarea ...[citește_toată_știrea]

2 Octombrie 2024, 11:35
(4085 vizualizări - 0 comentarii)


RAJA Constanța: Atenție, se oprește apa în Cartierul Buliga/Fetești!

Joi, 3 octombrie 2024, se vor executa lucrări periodice de întreținere a rezervorului destinat înmagazinării apei potabile din Cartierul Buliga/municipiul Fetești. Prin urmare, în intervalul ...[citește_toată_știrea]

2 Octombrie 2024, 11:20
(1307 vizualizări - 0 comentarii)


DSVSA Ialomița: Campanie de vaccinare profilactică împotriva turbării

Direcția Sanitară Veterinară și pentru Siguranța Alimentelor Ialomița informează proprietarii/deținătorii de carnasiere domestice că, în perioada 01.10.2024-31.12.2024, se desfașoară campania de ...[citește_toată_știrea]

1 Octombrie 2024, 16:40
(3567 vizualizări - 1 comentariu)


ANAF: Seminarii web dedicate facilităților fiscale

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița informează contribuabilii interesați că Agenția Națională de Administrare Fiscală organizează seminare web dedicate facilităților fiscale prevăzute ...[citește_toată_știrea]

1 Octombrie 2024, 10:40
(1098 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Rambursări TVA de peste 51,07 milioane de lei, în perioada ianuarie-august 2024

Administrația Județeană Finanțelor Publice Ialomița, prin structurile sale fiscal-teritoriale, a rambursat în perioada ianuarie-august 2024, conform selecției naționale, TVA în valoare de ...[citește_toată_știrea]

30 Septembrie 2024, 14:45
(4356 vizualizări - 0 comentarii)


Chatbotul RAReș, disponibil pe site-ul Registrului Auto Român 

«Vrei să verifici rapid când expiră inspecția tehnică periodică a mașinii tale? Vrei să știi cum trebuie să procedezi dacă ai pierdut cartea de identitate a vehiculului sau cum să obții o ...[citește_toată_știrea]

30 Septembrie 2024, 13:55
(2748 vizualizări - 0 comentarii)


Albești: Incendiu la o șiră de paie

Duminică, 29 septembrie 2024, în jurul orelor 20,50, trei echipaje operative din cadrul Detașamentui de Pompieri Slobozia au intervenit pentru localizarea și lichidarea unui incendiu produs la ...[citește_toată_știrea]

30 Septembrie 2024, 12:45
(1477 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Albești incendiu


Accidente la Dridu și Căzănești

Accidente la Dridu și Căzănești

În dimineața zilei de sâmbătă, 28 septembrie a.c., în jurul orei 5,50, pompierii din Urziceni au intervenit la un accident rutier produs pe raza localității Dridu, în eveniment ...[citește_toată_știrea]

30 Septembrie 2024, 12:40
(5265 vizualizări - 0 comentarii)


Scandal în plină stradă între familiile de romi din Țăndărei

Polițiștii au intervenit în forță vineri, 27 septembrie 2024, după ce două familii de romi s-au luat la bătaie în apropiere de centrul orașului Țăndărei. Se pare că scandalul ar fi izbucnit ...[citește_toată_știrea]

27 Septembrie 2024, 19:00
(6445 vizualizări - 5 comentarii)


Razie a polițiștilor în localitățile Ion Roată, Balaciu și Sălcioara

Joi, 26 septembrie 2024, polițiștii au organizat o acțiune de amploare pe raza localităților Ion Roată, Balaciu și Sălcioara. Oamenii legii au legitimat 119 de persoane, au verificat 88 de autoturisme ...[citește_toată_știrea]

27 Septembrie 2024, 14:20
(2854 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: La volan având dreptul de a conduce suspendat

Polițiștii ialomițeni, în timp ce desfășurau activități pe linia prevenirii și combaterii faptelor de natură penală sau contravențională la regimul rutier au oprit, pentru verificări, un conducător ...[citește_toată_știrea]

27 Septembrie 2024, 14:00
(1974 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: 5,53%, rata șomajului în luna august 2024

La sfârșitul lunii august 2024, în evidențele Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița erau înregistrați 4399 de șomeri (din care 2125 de femei), rata șomajului fiind ...[citește_toată_știrea]

27 Septembrie 2024, 10:30
(3291 vizualizări - 1 comentariu)


Slobozia: Începe o nouă ediție a «Salonului Anual de Carte»

Marți, 1 octombrie 2024, Biblioteca Județeană «Ștefan Bănulescu» va deschide oficial porțile «Salonului Anual de Carte», ediția 2024, în incinta Galeriilor «Arcadia ...[citește_toată_știrea]

26 Septembrie 2024, 11:10
(3183 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: 1,038 miliarde de lei, încasări la bugetul de stat în perioada ianuarie-august 2024

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița a contabilizat, de la începutul anului și până la 31 august 2024, venituri nete la bugetul general consolidat al Statului în sumă ...[citește_toată_știrea]

25 Septembrie 2024, 16:25
(4494 vizualizări - 0 comentarii)


Tânăr din Urziceni, la volan cu permisul suspendat

Polițiștii rutieri, în timp ce desfășurau activități pe linia prevenirii și combaterii faptelor de natură penală sau contravențională la regimul rutier, au oprit pentru verificări un vehicul condus ...[citește_toată_știrea]

25 Septembrie 2024, 16:15
(1540 vizualizări - 0 comentarii)


Borănești: Braconaj piscicol

Politiștii din Urziceni au depistat duminică, 22 septembrie a.c., în comuna Borănești, doi bărbați, de 56 și 65 de ani, care ar fi pescuit ilegal, folosind două unelte de pescuit confecționate ...[citește_toată_știrea]

25 Septembrie 2024, 16:10
(855 vizualizări - 0 comentarii)


APIA a finalizat controlul clasic pe teren-Campania 2024

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură (APIA) informează opinia publică că a finalizat controlul clasic pe teren aferent Campaniei 2024. Astfel, la nivel național au fost verificați toți ...[citește_toată_știrea]

25 Septembrie 2024, 14:55
(1399 vizualizări - 0 comentarii)


Protopopiatul Slobozia: O nouă acțiune de donare de sânge

Protopopiatul Slobozia: O nouă acțiune de donare de sânge

Marți, 24 septembrie 2024, Protopopiatul Slobozia a organizat o acțiune de donare de sânge în cadrul Campaniei naționale «Donează sânge! Salvează o viață!», inițiată și ...[citește_toată_știrea]

25 Septembrie 2024, 11:05
(1307 vizualizări - 0 comentarii)


RAJA Constanța: Soluții digitale

RAJA Constanța: Soluții digitale

O preocupare constantă a operatorului RAJA Constanța a fost cea referitoare la menținerea unui punct stabil de comunicare cu clienții  pentru a satisface nevoile și dorințele acestora. De aceea ...[citește_toată_știrea]

25 Septembrie 2024, 10:50
(859 vizualizări - 0 comentarii)


DSVSA Ialomița atenționează crescătorii de ovine și caprine

Direcția Sanitară Veterinară și pentru Siguranța Alimentelor Ialomița atenționează crescătorii de ovine și caprine de pe raza județului cu privire la stabilirea unor măsuri suplimentare pentru controlul ...[citește_toată_știrea]

25 Septembrie 2024, 10:25
(1500 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Luni, 30 septembrie 2024, termen-limită pentru depunerea Formularului 216

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița informează contribuabilii persoane fizice care, la data de 31 decembrie a anului fiscal anterior, au în proprietate/proprietate comună clădiri ...[citește_toată_știrea]

24 Septembrie 2024, 16:20
(3822 vizualizări - 0 comentarii)


IJJ Ialomița: Locuri disponibile în școlile militare ale Jandarmeriei Române

În perioada 24 septembrie-6 octombrie 2024, Jandarmeria Ialomița desfășoară o nouă campanie de recrutare pentru cei care doresc o carieră militară în Jandarmeria Română. Astfel, sunt ...[citește_toată_știrea]

24 Septembrie 2024, 16:00
(1356 vizualizări - 0 comentarii)


ANFA/Forumul APPR: Campania umanitară «Împreună oprim valul suferinței» continuă

În urma contribuțiilor primite, un prim convoi cu donații a ajuns sămbătă, 21 septembrie 2024, în comunele Foltești, Cuza Vodă și Pechea din județul Galați. Au fost livrate produse alimentare ...[citește_toată_știrea]

23 Septembrie 2024, 16:15
(1674 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Corcodel de la DUMITRESTI în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia casă Slobozia Nouă în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 închiriere apartament 3 camere Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 om de rand în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! laurentiu în «Beach Party» săptămânal pe Plaja Zorilor Răduță Aurelian-Constantin în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia @ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final soluția e simplă în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Fa Marileno în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Maria în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Nelu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Vasile în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Ionut în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Mihai în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Urbanistul în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Vasile în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! spațiu comercial Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 spațiu comercial Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...