Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

SPORT

Recolta Gheorghe Doja mai irosește o șansă

Fotbal, Liga a III-a

Recolta Gheorghe Doja mai irosește o șansă

bonus: Feteștenii, învinși de Ambulanță

Ialomițenilor nu prea le ies pasen­țele în acest sezon de Liga a III-a. Recolta Gheorghe Doja a căutat să lege două victorii, dar la Albești, contra celor de la Gloria, șansa nu a mers de mână cu ialomițenii. Suc­cesul cu ultima clasată, Oltenița, le-a dat aripi jucătorilor noștri. Fidel principiului conform căruia echipa câștigătoare nu se schimbă, antre­norul Adrian Cristea a mizat pe ur­mătorii jucători: Enache-Andrei (Manole ’88), Ene, Bucurică, Comșa-Cositoru, Alexe-Negoiu (Rusianu ’46), (Alecu ’58), Anton (Vasile ’46), Neagu (Petre ’73)-Năstase. Meciul a început cum nu se poate mai bine pentru Recolta. Elevii lui Cristea au fost oamenii cu inițiativa, iar în minutul 25, cornerul bătut de... [citește_tot_articolul]

12 Octombrie 2021, 15:05 (3645 vizualizări - 0 comentarii)

SPORT

FC Rovine, surpriza din fruntea clasamentului

Fotbal, Liga a IV-a

FC Rovine, surpriza din fruntea clasamentului

S-au scurs 6 etape din campionatul Ligii a IV-a ialomițene, iar neprevăzutul e la el acasă. Avem un lider surpriză, FC Rovine, fosta Avântul, o echipă am­bițioasă, sănătos construită, care ne-a atras atenția și în urmă cu 2 ani. Are însă și echipa din Rovine punctele ei slabe, dovadă ultimul meci, când a fost condusă de 3 ori de Unirea Scânteia, dar s-a impus, în cele din urmă, cu 5-3. Cei de la Rovine au strâns 16 puncte în 6 me­ciuri și sunt urmați la un singur punct de Înfrățirea Jilavele, echipă care a trecut în ultima rundă de Viitorul Axintele. Un meci frumos a fost și la Ciulnița, unde Bărăganul a trecut la limită de Victoria Munteni Buzău deși, la rându-i, a fost condusă. După un start... [citește_tot_articolul]

12 Octombrie 2021, 14:20 (5986 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Două medalii la Campionatul Național U13

Lupte libere, CS Amara

Două medalii la Campionatul Național U13

În perioada 7-10 octombrie 2021, orașul Târgu Mureș a fost gazda Campionatului Național de lupte rezervat juniorilor mici (U13). Luptătorii de la CS Amara au obținut, din nou, rezultate notabile, antrenorul Marian Moraru venind cu nume noi de care, cu siguranță, vom auzi din ce în ce mai des. Oana Dumitru (44 kg) a cucerit titlul de Campioană Națională, confirmând progresul pe care l-a făcut în ultima perioadă. Pe lângă aurul Oanei, palmaresul Amarei s-a îmbogățit și cu medalia de bronz obținută, la categoria 47 kg, de George Sava.... [citește_tot_articolul]

12 Octombrie 2021, 13:45 (3337 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Scânteia: Arestat preventiv pentru că a bătut un polițist

Scânteia: Arestat preventiv pentru că a bătut un polițist

Un bărbat de 44 de ani din Scânteia se află în arestul Poliției ialomițene după ce a lovit un polițist. Omul legii a fost chemat să aplaneze un conflict pe care agresorul îl avea cu iubita sa. Cercetările în această cauză continuă.

Și-a vărsat nervii pe agentul de poliție Potrivit surselor judiciare, bărba­tul de 44 de ani, din Scânteia, a provocat un scandal la domiciliul concubinei sale. Femeia a fost cea care a sunat la 112 și a cerut ajutorul polițiștilor. Aceasta a precizat faptul că iubitul său este recalcitrant și că o amenință. La fața locului s-a deplasat un agent de poliție... [citește_tot_articolul]

12 Octombrie 2021, 12:20 (6061 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Colegiul Național «Mihai Viteazul» Slobozia solicită suspendarea activității școlare din cauza COVID-19

Colegiul Național «Mihai Viteazul» Slobozia solicită suspendarea activității școlare din cauza COVID-19

Consiliul de Administrație al Colegiului Național «Mihai Viteazul» Slobozia a solicitat suspendarea cursurilor pentru 14 zile din cauza numărului mare de cazuri de COVID-19 înregistrate în rândul elevilor și cadrelor didactice. Pentru a fi pusă în practică, solicitarea are nevoie de aprobarea Comitetului Județean pentru Situații de Urgență Ialomița.

Cursurile se vor desfășura on-line Din cauza numărului tot mai mare de elevi bolnavi de COVID-19, reprezentanții Colegiului Național «Mihai Viteazul» Slobozia au solicitat autorităților să aprobe suspendarea cursurilor în întreaga unitate... [citește_tot_articolul]

11 Octombrie 2021, 20:05 (6297 vizualizări - 11 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Mărculești, comuna care susține Educația și Mediul

portret administrativ

Mărculești, comuna care susține Educația și Mediul

Pentru cele mai multe administrații locale, protecția mediului înconjurător nu repre­zintă o prioritate. Comuna Mărculești însă susține proiectele ce au legătură cu natura. Administrația condusă de primarul Sorin Ciriblan a pus la dispoziția Direcției Silvice Ialomița o suprafață de 15 hectare pentru înființarea unei păduri. Totodată, în localitate a fost deschis un centru multifuncțional, instituție care oferă copiilor din Mărculești acces la activități extrașcolare.

Misiunea de a fi primar În 2020, Sorin Ciriblan a obținut cel de-al treilea mandat de primar al comunei Mărculești.... [citește_tot_articolul]

11 Octombrie 2021, 17:50 (2576 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița: Administrațiile locale au renunțat la asistenții personali

Ialomița: Administrațiile locale au renunțat la asistenții personali

Invocând motive financiare, tot mai multe administrații locale au emis dispoziții de concediere a asistenților personali, angajați pentru a oferi sprijin persoanelor încadrate în grad de han­dicap grav. O astfel de situație a fost sesizată de către Avocatul Poporului în localita­tea Reviga. Potrivit instituției, în urma verifică­rilor efectuate, Primăria Reviga a făcut demersuri pentru a renunța la aceste posturi, cu 2 ani în urmă, din lipsă de fonduri. Datele arată că localitatea are nevoie de 41 de asistenți personali. Esti­mările oficiale arată că peste 8000 de persoane cu handicap trăiesc în Ialomița, un sfert dintre acestea având nevoie de asistenți personali.

Persoanele cu handicap, fără sprijin... [citește_tot_articolul]

11 Octombrie 2021, 15:10 (3628 vizualizări - 2 comentarii)

EVENIMENT

Administrație în folosul cetățenilor

Schimbare de optică edilitară la Slobozia

Administrație în folosul cetățenilor

Consiliul Local Slobozia s-a reunit joi, 30 septembrie 2021, în cadrul ședinței lunare ordinare a Consiliului Local. Pe ordinea de zi a ședinței au figurat o serie de proiecte de hotărâre de larg interes pentru comunitate. Printre acestea se numără cel privind cuantumul burselor școlare, cel privind stabilirea impozitelor și taxelor locale pentru anul 2022 sau cel privind aprobarea Programului de îmbunatățire a eficienței energetice la nivelul Municipiului Slobozia.

Toți pentru administrație, administrație pentru toți Consiliul Local Slobozia a aprobat joi, 30 septembrie 2021, un număr... [citește_tot_articolul]

11 Octombrie 2021, 10:55 (3672 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Cadastrul sistematic a fost realizat pe 55% din suprafață

Ialomița e în topul național

Cadastrul sistematic a fost realizat pe 55% din suprafață

Oficiul de Cadastru și Publicitate Imobiliară (OCPI) Ialomița a încheiat contracte de finanțare a lucrărilor de înregistrare sistematică a imobilelor pe sectoare cadastrale cu 49 de unități administrativ-teritoriale (UAT) din cele 49 eligibile. Suma totală alocată pentru înscrierea proprietăților din județul Ialomița în evidențele de cadastru și carte funciară, în anul 2021, este de 7,5 milioane de lei. «Ialomița ocupă unul dintre primele 10 locuri în topul național!» declară Marius Ștef, directorul OCPI Ialomița.

Vești bune pentru Ialomița Lucrările de cadastru general se desfășoară... [citește_tot_articolul]

10 Octombrie 2021, 16:55 (5919 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

contraeditorial

noi vrem covid!

În România o duzină de localități se află în carantină. Trei dintre acestea sunt în Ialomița. Slobozia a scăpat la mustață de aceeași soartă! Dan Noel, șeful DSP, știe de ce... Care va să zică suntem cei mai breji din țară. Mai catolici decât Papa, mai fericiți decât Preafericitul Daniel.
Și totuși... Numărul de infectați crește. Primarul Sloboziei, Dragoș Soare, avertizează public că vom ajunge curând la 10 cazuri la mia de locuitori. Marți, 5 octombrie 2021, procentul ajunsese la 8,16. Subprefectul Tonița Manea face la fel. Au apucat-o avertizările... Numai noi nu le vrem. Noi nu le auzim! Știm singuri ce e mai bine pentru noi. Și avem mereu dreptate! Așa că... Dă-i în mă-sa pe toți! ... [citește_tot_articolul]

10 Octombrie 2021, 11:40 (3695 vizualizări - 10 comentarii)

Click aici

REPORTAJ

Scânteia: O viață cât un veac...

Scânteia: O viață cât un veac...

Într-o lume încărcată de atâtea provocări, este aproape im­posibil să te gândești că ai putea trăi 100 de ani. Gheorghe Zaharia locuiește în Scânteia și, în urmă cu o săptămână, a împlinit un veac de viață. Veteran al celui De-al Doilea Război Mondial, câmpul de bătălie i-a predat primele lecții despre maturitate. Avea doar 22 de ani când s-a luat la trântă cu moartea și a reușit să o învingă. Pentru curajul de care a dat dovadă, dar și pentru faptul că este cel mai vârstnic localnic din Scânteia, autoritățile locale i-au conferit titlul de «Cetățean de Onoare».

Viața pe front În casa... [citește_tot_articolul]

9 Octombrie 2021, 12:20 (6348 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Senatoarea Rodica Boancă s-a îmbolnăvit de COVID naționalist

Senatoarea Rodica Boancă s-a îmbolnăvit de COVID naționalist

Ne-am jurat că nu mai scriem, dar nu ne putem abține. Pentru că sunteți peste tot, doamna Rodica. Și sunteți din ce în ce mai vocală! Iar noi nu mai înțelegem nimica. Uite, de exemplu în videoclipul ăsta pe care l-ați postat pe 2 octombrie a.c. la orele 16,00. Ce vreți să spuneți în timp ce panoramați hao­tic sărmanii care cântă parastasul Guvernului? «Suntem mulți aici, la kilometrul 0 al democrației. Și ne mai strângem la kilometrul 0 al democrației...». Apoi vocea dumneavoastră devine neinteligibilă din cauza vuvuzelelor... Și iar spuneți: «Jos Guvernul Cîțu! Jos Iohannis! Rămâneți cu noi pentru că vom transmite tot ce nu veți vedea pe televiziunile plătite...». Zău, la ce... [citește_tot_articolul]

8 Octombrie 2021, 14:40 (9160 vizualizări - 8 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Nicu Biserică a fost validat în funcția de primar al comunei Gura Ialomiței

Nicu Biserică a fost validat în funcția de primar al comunei Gura Ialomiței

Tribunalul Ialomița s-a pronunțat definitiv în dosarul privind validarea lui Nicu Biserică în funcția de primar al comunei Gura Ialomiței. O decizie inițială în acest sens a fost dată de Judecătoria Fetești, însă soluția ma­gistraților a fost atacată de Lucian Spânu, unul dintre contracandidații pe care Nicu Biserică i-a avut la Alegerile Locale parțiale. Marți, 5 octombrie a.c., la orele 13,00, în sala de ședințe a Primăriei Gura Ialomiței, Nicu Biserică a depus jurământul în fața Consiliului Local.

În sfârșit... primar În urma Alegerilor Locale parțiale, desfășurate pe 27 iunie 2... [citește_tot_articolul]

8 Octombrie 2021, 11:20 (15278 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Obsesia pentru scaune a primarului Vasile

Obsesia pentru scaune a primarului Vasile

Primarul Vasile Popa de la Gârbovi e la primul mandat. Un primar cu potențial, spun cei care i-au acordat șansa de a demonstra că și tinerii pot face administrație după ce se joacă de-a politica și câștigă Alegerile. În anul din urmă însă, despre primarul Vasile Popa s-au auzit puține. Că a fost la un pas să rateze finanțarea unui proiect european început în mandatul precedent, că și-a angajat prietenii în Primărie... Nimic spectaculos, care va să zică, că doar de-aia s-a inventat administrația, ca să greșim pe bani publici. Recent însă, am înțeles de ce tinerețea primarului Vasile nu dă randament admi­nistrativ. Conform datelor publice, în 5 noiembrie 2020, primarul Vasile a comandat achiziționarea... [citește_tot_articolul]

7 Octombrie 2021, 14:40 (6136 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

«Răsaduri» de marijuana, în solarul din curte

La Cosâmbești

«Răsaduri» de marijuana, în solarul din curte

Un tânăr de 19 a fost arestat preventiv la solicitarea procurorilor DIICOT din Slobozia sub acuzația de «trafic de droguri». Anchetatorii susțin faptul că acesta deținea o plantație de marijuana în solarul de roșii pe care părinții săi îl amenajaseră în gospodărie, la Cosâmbești. Cercetările în acest dosar sunt în desfășurare, potrivit unor surse judiciare.

Verificări în curs Tânărul de 19 ani, din Cosâmbești, era de mult timp în vizorul organelor judiciare din cadrul Direcției de Investigare a Infracțiunilor de Crimă Organizată și Terorism-Biroul Teritorial Slobozia. Acesta era acuzat... [citește_tot_articolul]

7 Octombrie 2021, 11:10 (5072 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

95% dintre ialomițenii spitalizați NU sunt vaccinați împotriva COVID-19

Statistică alarmantă

95% dintre ialomițenii spitalizați NU sunt vaccinați împotriva COVID-19

bonus: Din nou restricții la Slobozia

În plină criză sanitară provocată de valul 4 al pandemiei de COVID-19, spitalele sunt pline până la refuz de pacienți în stare gravă, infectați cu SARS-CoV-2, nevaccinați. În Ialomița, potrivit estimărilor oficiale, 95% din cei aproximativ 200 de pacienți internați în cele 4 unități medicale ale județului sunt nevaccinați, arată o situație a Comitetului Județean pentru Situații de Urgență. Nu puține au fost și cazurile în care bolnavii de COVID-19 au murit în ambulanțe, în drum spre spitale. Medicii susțin că situația ar fi fost cu totul alta dacă toți acești pacienți ar fi primit vaccinul anti-COVID-19. Între timp, autoritățile fac front comun și îi îndeamnă pe ialomițeni să se vaccineze.
... [citește_tot_articolul]

6 Octombrie 2021, 15:05 (21450 vizualizări - 31 comentarii)

EVENIMENT

Urban SA a identificat «poluatorii olfactivi» din Slobozia

Arbitraj administrativ

Urban SA a identificat «poluatorii olfactivi» din Slobozia

Ca urmare a miilor de sesizări venite din partea populației privind disconfortul olfactiv, Urban SA a realizat o analiză a situației existente la nivelul Sloboziei. Pe lista scurtă de «poluatori olfactivi» se numără Avicola SA, Cocor Com SRL, Expur SA și... Urban SA. Pentru reglementarea situației, oficialii Urban SA au cerut administrației locale să medieze o întâlnire cu toți agenții economici care epurează apele reziduale prin intermediul stației de epurare a Urban SA. Soluția pentru eliminarea disconfortului olfactiv o reprezintă investițiile, deversarea controlată a apelor reziduale și încheierea de contracte de preluare a acestor ape cu Urban SA.

Concluzii scandaloase și previzibile... [citește_tot_articolul]

6 Octombrie 2021, 13:05 (3871 vizualizări - 2 comentarii)

SPORT

Realizările lui Hofman și miopia lui Găman

Fotbal, Liga a II-a, Universitatea Cluj-Unirea Slobozia 2-0

Realizările lui Hofman și miopia lui Găman

Cam așa s-ar traduce, succint, ultima înfrângere a Unirii Slobozia, petrecută în duelul cu «U» Cluj, găzduit de Bistrița. Un penalty refuzat alor noștri și un puști extrem de talentat în tabăra lor au scris istoria unui meci din care probabil am fi putut obține mai mult. Rămâne, în final, rezultatul și al 6-lea meci consecutiv fără victorie. De pe această pagină, spu­neam, înaintea etapei a 6-a, că ne așteaptă o suită de 6 meciuri din care greu vom obține puncte. Din păcate, cu excepția meciului de la Chiajna, realitatea ne-a dat dreptate. Așadar, având în vedere valoarea adversarului, nu trebuie să facem un capăt de țară din înfrângerea cu Clujul. După cum nu va trebui să disperăm dacă nu ne... [citește_tot_articolul]

5 Octombrie 2021, 18:10 (7522 vizualizări - 6 comentarii)

SPORT

La 5 secunde de victorie

Handbal, Divizia A, CSM Unirea Slobozia-CSU Neptun Constanța 28-28 (13-11)

La 5 secunde de victorie

CSM Unirea Slobozia a controlat meciul contra celor de la Neptun Constanța de la un cap la altul. Cu excepția ultimelor secunde... A fost frumos, a fost palpitant, ca orice meci cu dobro­gencele, dar a fost extrem de frustrant pentru toată lumea prezentă la sală. Practic, echipa noastră și-a furat singură două puncte pe care, la un moment dat, nimeni nu credea că le va mai pierde.

Start fără emoții Oana Bucă deschide scorul, iar Naumenko îl majorează. Gol cu gol, jucătoarele Sloboziei pun stăpânire pe tabelă, iar cele câteva parade ale Adinei Sabău ne țin la distanță. Încă din prima... [citește_tot_articolul]

5 Octombrie 2021, 14:55 (2535 vizualizări - 1 comentariu)

SPORT

Caldă de la Doja, rece de la Fetești

Fotbal, Liga a III-a

Caldă de la Doja, rece de la Fetești

În sfârșit, nu mai avem înfrângeri pe linie ale echipelor ialomițene din al treilea eșalon. Recolta Gheorghe Doja a trecut, mai greu decât ne-am fi așteptat, de ultima clasată, CSM Oltenița. Dojenii încă nu au reușit să asambleze cum trebuie infuzia de calitate pe care au primit-o, mai cu seamă de la Unirea Slobozia. Antrenorul Adrian Cristea i-a aruncat în luptă pe Enache-Andrei, Ene, Bucurică, Comșa-Alexe, Cositoru (Manole ’90)-Negoiu (Rusianu ’65), Anton (Vasile ’80), Neagu (Chiriță ’46)-Năstase (Popescu ’90). Recolta a marcat în minutul 60 prin Ionuț Cositoru, care a încheiat fericit o suită de 7-8 pase ale colegilor săi. Recolta putea mai mult, Cristian Vasile trecând în două rânduri pe lângă... [citește_tot_articolul]

5 Octombrie 2021, 13:35 (3832 vizualizări - 0 comentarii)

Vineri 26 Iun 2026
281 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Fetești: Calul căzut în groapă a fost scos de pompieri

Salvarea unei cabaline căzută într-o groapă a fost situația de urgență pentru care au fost solicitați să intervină pompierii de la Garda Fetești sîmbătă dimineață, 16 octombrie a.c., în gospodăria unui ...[citește_toată_știrea]

18 Octombrie 2010, 13:38
(13261 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: A luat foc mașina!

Slobozia: A luat foc mașina!

Un incendiu s-a produs la compartimentul motor al unei mașini din Slobozia, ca urmare a aprinderii unei cantități de combustibil scurs pe elemente din compunerea acestuia. Pompierii militari de la Garda ...[citește_toată_știrea]

18 Octombrie 2010, 13:31
(15790 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia incendiu


Fetești: Flăcările au izbucnit de la coșul sobei

Seria incendiilor cauzate de sistemele de încălzire locală neîntreținute corespunzător a debutat în acest sezon la casa unui cetățean din Fetești. Coșul unei sobe cu acumulare de căldură neprotejat termic ...[citește_toată_știrea]

18 Octombrie 2010, 13:30
(15736 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Fetești incendiu


Slobozia: Hoțul a furat din mașină

Pentru săvîrșirea infracțiunii de furt calificat este cercetat și un bărbat, de 32 de ani, domiciliat în Slobozia, suspectat că în noaptea de sîmbătă spre duminică, 16/17 octombrie a.c., a sustras mai multe ...[citește_toată_știrea]

18 Octombrie 2010, 13:29
(13826 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia furt


Țăndărei: Fetiță de 10 ani, accidentată

Joi, 14 octombrie, la Țăndărei, o minoră de 10 ani, din Perieți, a fost accidentată. Copila a încercat să traverseze strada în fugă, prin loc nepermis și fără să se asigure. Fetița a vrut să treaca strada ...[citește_toată_știrea]

15 Octombrie 2010, 17:57
(15229 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: 12 hoți, prinși de polițiști

Miercuri 13 octombrie, polițiștii din Urziceni au desfășurat în localitate o acțiune ce a vizat prevenirea și combaterea furturilor din incinta firmelor și din autovehicule. De asemenea, un alt punct al ...[citește_toată_știrea]

15 Octombrie 2010, 17:53
(13593 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Urziceni hoți


Ialomița: Furturile se înmulțesc

În dimineața zilei de joi, 14 octombrie, un feteștean a reclamat la Poliție faptul că în cursul nopții persoane necunoscute au pătruns în curtea locuinței sale de unde au furat mai multe păsări. În urma ...[citește_toată_știrea]

15 Octombrie 2010, 17:51
(18605 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Ialomița furt


Fetești: La furat de cereale din TIR

În noaptea de miercuri spre joi, respectiv 13 spre 14 octombrie, un echipaj de poliție din Fetești a surprins în flagrant doi tineri în timp ce încercau să fure bunuri dintr-un autotren staționat. La vederea ...[citește_toată_știrea]

15 Octombrie 2010, 17:47
(14664 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Fetești furt


Ședința Colegiului Prefectural

Joi, 21 octombrie, Colegiul Prefectural se întrunește în ședința lunară de lucru, avînd o ordine de zi formată din patru teme de dezateri. Pe scurt, membrii Colegiului Prefectural vor asista la prezentarea ...[citește_toată_știrea]

14 Octombrie 2010, 18:22
(18136 vizualizări - 1 comentariu)


Soț și soție din Slobozia, acuzați de trafic de persoane

Trafic de minori și trafic de persoane sînt acuzațiile care se rețin în sarcina a doi slobozeni, soț și soție, după ce timp de aproximativ șapte luni au exploatat zece persoane fără adăpost. «Cei doi au ...[citește_toată_știrea]

14 Octombrie 2010, 13:40
(18330 vizualizări - 3 comentarii)


Țigări de contrabandă la Fetești

În baza unor informații și a unei autorizații de percheziție emisă de Judecătoria Fetești polițiști, inspectori ai Gărzii Financiare Ialomița, cu sprijinul lucrătorilor Serviciului de Intervenție Rapidă ...[citește_toată_știrea]

14 Octombrie 2010, 13:39
(16265 vizualizări - 0 comentarii)


Firmele, obligate să-și anunțe locurile de muncă vacante

Agenția Județeană pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița reamintește agenților economici care își au sediul sau domiciliul pe raza județului Ialomița faptul că, în conformitate cu prevederile legale, ...[citește_toată_știrea]

13 Octombrie 2010, 15:25
(14158 vizualizări - 1 comentariu)


Fiscul ialomițean, locul 5 pe țară la încasări

«Direcția Generală a Finanțelor Publice Ialomița informează că în luna septembrie 2010 a fost încasată la bugetul general consolidat suma de 50,39 milioane lei, în procent de 113,72% față de plan, procentul ...[citește_toată_știrea]

13 Octombrie 2010, 15:21
(16596 vizualizări - 1 comentariu)


Slobozia: Copil de 13 ani încerca să fure din magazin!

Un minor de 13 ani, instituționalizat într-un centru de plasament din Slobozia, a fost prins în flagrant în timp ce încerca să fure bunuri dintr-un magazin. Fapta s-a produs în noaptea de 12 spre 13 octombrie ...[citește_toată_știrea]

13 Octombrie 2010, 15:20
(14659 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia copil hoț


Fetești: «Șofer» fără permis

În noaptea de marți spre miercuri, respectiv 12 spre 13 octombrie, polițiștii feteșteni au oprit în trafic un autoturism întrucît se deplasa cu farurile stinse. În urma verificărilor polițiștii au constatat ...[citește_toată_știrea]

13 Octombrie 2010, 15:19
(13333 vizualizări - 0 comentarii)


Sinești: Hoț încarcerat

Un tînăr de 27 ani a fost prins marți, 12 septembrie, după ce timp de doi ani a fost urmărit. Infractorul a fost prins în urma unei acțiuni polițienești în localitatea Sinești. În anii 2008 și 2009, Judecătoria ...[citește_toată_știrea]

13 Octombrie 2010, 15:18
(12675 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Sinești arestare


Cocora: Cercetat penal pentru deținerea de deșeuri periculoase

Polițiștii ialomițeni au descoperit în depozitul unei societăți comerciale din Cocora o cantitate semnificativă de produse de uz fitosanitar cu termenul de valabilitate expirat. Acțiunea s-a desfășurat ...[citește_toată_știrea]

13 Octombrie 2010, 15:17
(13049 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Sport a fost actualizată!

Cele mai noi știri din sportul ialomițean. ...[citește_toată_știrea]

12 Octombrie 2010, 18:29
(8422 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. ...[citește_toată_știrea]

12 Octombrie 2010, 18:13
(8463 vizualizări - 0 comentarii)


Cultura romani, pe scena Festivalului «Identitate și cultură romă»

«Identitate și cultură romă» este titlul unui nou Festival pus în scenă, joi, 14 octombrie la Fetești. Aflat la prima ediție, evenimentul reunește reprezentanți ai autorităților publice locale, județene ...[citește_toată_știrea]

12 Octombrie 2010, 15:08
(15634 vizualizări - 1 comentariu)


Vitezomanii, amendați cu peste 66000 de lei

Șoferii ialomițeni au încasat în week-endul precedent peste 270 de contravenții la regimul circulației, valoarea amenzilor depășind 66 mii de lei. Cele mai multe abateri constatate de polițiști s-au concretizat ...[citește_toată_știrea]

12 Octombrie 2010, 15:06
(12001 vizualizări - 0 comentarii)


Lemnele, în atenția polițiștilor feteșteni

Luni, 11 octombrie, polițiștii feteșteni au desfășurat o acțiune pe linia prevenirii și combaterii comerțului ilegal de lemne. Polițiștii organizați în filtre rutiere au verificat 14 mașini și au legitimat ...[citește_toată_știrea]

12 Octombrie 2010, 15:05
(12564 vizualizări - 2 comentarii)


Școlile, prioritate pentru polițiștii ialomițeni

«În perioada 11-15 octombrie, la nivel național, polițiștii vor intensifica acțiunile de prevenire și combatere a delincvenței juvenile și asigurarea climatului de siguranță publică în incinta și zona adiacentă ...[citește_toată_știrea]

12 Octombrie 2010, 15:04
(14180 vizualizări - 0 comentarii)


Acțiuni preventive la Urziceni

Prevenirea furturilor din firme și evitarea faptelor violente au fost aspecte urmărite de acțiunea desfășurată de polițiștii din Urziceni, luni, 11 octombrie. Astfel, au fost verificați 16 agenți economici ...[citește_toată_știrea]

12 Octombrie 2010, 15:02
(14841 vizualizări - 0 comentarii)


Patru persoane și-au pierdut viața într-un accident rutier

Tragedie în apropierea localității Sinești, pe DN2, la km 35. Patru persoane și-au pierdut viața și o a cincea a fost grav rănită în urma unui accident rutier. Cumplitul incident s-a produs în timp ce un ...[citește_toată_știrea]

11 Octombrie 2010, 14:01
(15355 vizualizări - 1 comentariu)

Taguri: Sinești accident


Săveni: La plimbare cu mașina furată și beat la volan

Duminică, 10 octombrie, dimineața polițiștii rutieri aflați pe raza comunei Săveni au oprit pentru un control de rutină o mașină înmatriculată în Capitală. Întrucît mirosea a alcool, șoferul, un bucureștean ...[citește_toată_știrea]

11 Octombrie 2010, 13:51
(15520 vizualizări - 1 comentariu)


Slobozia: I-au dat foc la Chrysler

Un autoturism Chrysler a fost cuprins de flăcări duminică noaptea, 10 octombrie a.c., în jurul orei 22.00, pe strada Cărămidari din Slobozia. Întrucît în apropierea autoturismului au fost descoperite două ...[citește_toată_știrea]

11 Octombrie 2010, 13:33
(13914 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia incendiu


Ialomița: Inconștienți în trafic

În noaptea de vineri spre sîmbătă, respectiv 8 spre 9 octombrie, polițiștii feteșteni au prins un tînăr din localitate care conducea mașina în stare de ebrietate. La testarea cu aparatul Drager a conducătorului ...[citește_toată_știrea]

11 Octombrie 2010, 10:28
(13411 vizualizări - 0 comentarii)


Hoți de fier vechi prinși de polițiști

Doi feteșteni, de 30 și 35 de ani, sînt cercetați penal de polițiști pentru furt după ce au fost identificați ca fiind autorii mai multor furturi de obiecte metalice. Furturile au fost anunțate polițiștilor ...[citește_toată_știrea]

11 Octombrie 2010, 10:25
(14043 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Fetești hoți


Primăriile pot împrumuta bani de la Ministerul Finanțelor pentru a-și achita datoriile

Direcția Generală a Finanțelor Publice Ialomița informează agenții economici care înregistreză creanțe neîncasate de la unitățile administrativ-teritoriale și, în acelasi timp, au obligații fiscale neachitate ...[citește_toată_știrea]

11 Octombrie 2010, 10:23
(18648 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
om de rand în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! laurentiu în «Beach Party» săptămânal pe Plaja Zorilor Răduță Aurelian-Constantin în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia @ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final soluția e simplă în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Fa Marileno în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Maria în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Nelu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Vasile în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Ionut în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Mihai în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Urbanistul în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Vasile în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! spațiu comercial Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 spațiu comercial Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 oRLandO în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! scrumbie Dunăre în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 PERICOL în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Peiu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...