Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Școlile din Ialomița, afectate de pandemie: 15 clase și-au suspendat activitatea din cauza COVID-19!

Școlile din Ialomița, afectate de pandemie: 15 clase și-au suspendat activitatea din cauza COVID-19!

La o săptămână de la debutul anului școlar, pandemia dă peste cap activitatea din unitățile de învățământ ialomițene. Potrivit Inspectoratului Școlar Județean Ialomița, 15 clase și-au suspendat activitatea din cauza cazurilor de COVID-19 apărute în rândul elevilor și cadrelor didactice. În ultimele 24 de ore, în Ialomița, au fost confirmate 75 de noi cazuri de COVID-19.

Situație îngrijorătoare După prima săptămână de la debutul noului an școlar, în Ialomița, 15 clase și-au suspendat activitatea din cauza cazurilor de COVID-19. 13 elevi și 5 profesori au fost confirmați pozitiv cu boala... [citește_tot_articolul]

17 Septembrie 2021, 17:10 (7229 vizualizări - 3 comentarii)

SPORT

Egalii liderului

Fotbal, Liga a II-a, Concordia Chiajna-Unirea Slobozia 1-1

Egalii liderului

Fotbaliștii Unirii Slobozia au plecat la Chiajna conștienți că vor înfrunta una dintre favoritele certe la promovare. Fără Toma și Afalna, accidentați, ialomițenii au avut de furcă din primele minute cu ofensiva agresivă a gazdelor.

Nimic nu trece de Gurău În minutul 9, ex-dinamovistul Valentin Lazăr scapă singur spre poartă, dar este blocat de uriașul din poarta Unirii. Younes Hamza rămâne nemarcat în careu, un minut mai târziu, dar lovitura lui de cap nu nimerește cadrul porții. Gurău se opune și la șutul lui Dușmanu, iar Hamza mai dă o dată peste poartă din poziție ideală. Până la... [citește_tot_articolul]

17 Septembrie 2021, 15:20 (5651 vizualizări - 8 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița are 70 de beneficiari ai Programului «Legume în spații protejate»

Toamna aduce subvenții pentru fermieri

Ialomița are 70 de beneficiari ai Programului «Legume în spații protejate»

Reprezentanții Ministerului Agriculturii au transformat Programul «Tomata», prin care se oferea un sprijin financiar doar producătorilor de roșii, într-un program de minimis ce cuprinde mai multe legume ce pot fi cultivate în sere și solarii, denumit Programul «Legume în spații protejate». Valoarea subvențiilor pe care le pot primi fermierii declarați eligibili poate ajunge până la 2000 de euro. În Ialomița, au fost validate cererile a 70 de producători agricoli.

Sprijin pentru producătorii agricoli Programul «Tomata» a fost conceput pentru a-i sprijini pe producătorii agricoli care... [citește_tot_articolul]

17 Septembrie 2021, 15:10 (4123 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Adeverințe de vaccinare eliberate ilegal

Anchetă «in rem» la Centrul de Vaccinare Nr. 1 Slobozia

Adeverințe de vaccinare eliberate ilegal

Scandalul național al adeve­rințelor de vaccinare false a ajuns și în Ialomița, mai exact la Centrul de Vaccinare Nr. 1 din Slobozia. Un angajat al Centrului este în vizorul unei anchete penale după ce ar fi eliberat 6 adeverințe de vaccinare fără ca beneficiarii do­cumentelor să se fi imunizat. Verificările în această anchetă sunt coordonate de procurorii Parchetului de pe lângă Judecătoria Slobozia. La rândul său, Direcția de Sănătate Publică Ialomița a făcut verificări în acest caz.

Cercetări în curs Surse judiciare au explicat faptul că ancheta a debutat în baza unei sesizări din... [citește_tot_articolul]

17 Septembrie 2021, 11:10 (12309 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Administrația Soare restabilește legalitatea pe scările de bloc din Slobozia

Branșarea condiționată la rețeaua de apă este ilegală

Administrația Soare restabilește legalitatea pe scările de bloc din Slobozia

La sfârșitul lunii august 2021, Urban SA a informat printr-o adresă oficială proprietarii de apartamente din Slobozia că nu va mai tolera existența a două sisteme simultane de alimentare cu apă pe scările de bloc din Slobozia. Miza acestei decizii, reglementată prin Legea 224 din 2015, o reprezintă recuperarea unor debite restante în valoare de 7,9 milioane de lei de la populație. Decizia a generat proteste publice din partea reprezentanților Asociațiilor de Proprietari. Luni, 13 septembrie 2021, primarul Dragoș Soare a mediat această dispută în cadrul unei întâlniri desfășurate la Casa de Cultură Municipală din Slobozia.

Decizia care a inflamat spiritele... [citește_tot_articolul]

16 Septembrie 2021, 13:25 (20286 vizualizări - 35 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

«Iohannis, nu Câțu!»

Octavian Săvoiu, președintele USR-PLUS Ialomița

«Iohannis, nu Cîțu!»

Am promis în campania electorala că vom fi altfel, că puterea și accesul la banul pu­blic nu ne va lua mințile.
Am promis că vom încerca să oprim furtul banului public prin transparență în alocarea resurselor, vom repara legile Justiției și vom promova reformele de care România are nevoie.
Nimeni nu ne-a crezut!
Prin munca miniștrilor noștri din ultimele opt luni, dar mai ales atitudinea noastră din ultima săptămână, am demonstrat că nu au fost vorbe goale. Iar demisia în bloc a miniștrilor USR-PLUS din Cabinetul Cîțu a reconfirmat că nu facem compromisuri. Nu am făcut doar promisiuni de campanie. Puteam alege să închidem ochii și să stăm la căldurica asigurată de guvernare și... [citește_tot_articolul]

16 Septembrie 2021, 10:55 (5611 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Angajații din «linia întâi» nu consideră prioritară vaccinarea anti-COVID-19

În Ialomița

Angajații din «linia întâi» nu consideră prioritară vaccinarea anti-COVID-19

Considerată o armă în lupta cu pandemia de COVID-19, alternativa vaccinării continuă să fie respinsă. Chiar și personalul din cadrul instituțiilor din «linia întâi» ignoră importanța vaccinului creat de companiile farmaceutice împotriva bolii infecțioase COVID-19. De la debutul campaniei de vaccinare și până în prezent, jumătate din medicii, polițiștii, jandarmii, pompierii și profesorii ialomițeni s-au vaccinat cu schema completă, care cuprinde două doze. Restul au refuzat imunizarea invocând diferite motive. În tot acest timp, numărul îmbolnăvirilor crește considerabil și pe raza județului nostru.

Cifrele vaccinării... [citește_tot_articolul]

15 Septembrie 2021, 14:05 (25090 vizualizări - 19 comentarii)

EVENIMENT

Slobozia: Biroul «Avocatul Poporului» se deschide oficial

Slobozia: Biroul «Avocatul Poporului» se deschide oficial

Miercuri, 15 septembrie a.c., la Slobozia, se deschide oficial Biroul «Avocatul Poporului». Ialomița devine astfel un centru regional al instituției, coordonând activitatea și în județele Călărași, Giurgiu, Teleorman și Ilfov. Instituția «Avocatul Poporului» are rolul de a media relația cetățenilor cu instituțiile statului.

«Avocatul Poporului», alături de cetățeni Scopul instituției «Avocatul Poporului» este acela de a media relația dintre persoanele fizice și instituțiile publice. În baza unei petiții înaintate către «Avocatul Poporului», instituția face demersuri pentru a rezvola... [citește_tot_articolul]

14 Septembrie 2021, 18:50 (7028 vizualizări - 9 comentarii)

Click aici

SPORT

Și-au confirmat superioritatea

Fotbal, Liga a II-a, Unirea Slobozia-Petrolul Ploiești 0-2

Și-au confirmat superioritatea

Petrolul caută de vreo 4 ani promovarea în Liga I, iar anul acesta pare mai pregătită ca oricând pentru marele pas. În meciul contra ploieștenilor, Unirea și-a testat limitele, iar realitatea din teren ne-a arătat că putem visa cel mult la o participare în play-off. Ceea ce, oricum, ar constitui un mare progres. Adrian Mihalcea pare să-și fi cristalizat un prim 11, în meciul cu Petrolul bazându-se pe următorii jucători: Gurău-Ibrian, Dinu, Perju, Toma-Cruceru (Suciu ’46), Coadă-Bolohan (Savu ’46), Greu (Turcu ’64), Mustacă (Radu ’84)-Stoica (Ivan ’73). Acești jucători care au uimit în acest start de sezon prin prestațiile lor au încercat să țină piept și Petrolului, dar mai experimentații «lupi... [citește_tot_articolul]

14 Septembrie 2021, 17:20 (2994 vizualizări - 14 comentarii)

Click aici

SPORT

Marian Subțirică, Campion European

Lupte libere pe plajă

Marian Subțirică, Campion European

Orașul grec Katerini a găzduit, la finele săptămânii precedente, Campionatul European de lupte pe plajă adresat cadeților. Județul nostru a fost reprezentat la această competiție de antre­norul Marian Moraru, coordonator al lotului României, și de luptătorii Marian Subțirică (CSM Unirea Slobozia) și Ștefan Stancu (CS Amara). Rezultatele au de­pășit orice așteptări. La categoria 70 kg, Marian Subțirică a culcat în nisip tot ce i-a ieșit în cale, devenind Campion European. «Sunt extrem de fericit pentru acest rezultat care oglindește perfect anii de muncă ai acestui luptător extraordinar care este Marian Subțirică... A făcut un turneu foarte bun, iar în Finală s-a desprins inteligent de adversarul... [citește_tot_articolul]

14 Septembrie 2021, 16:25 (2526 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

«Ziua Porumbului» 2021, Orezu, a XII-a ediție

«Ziua Porumbului» 2021, Orezu, a XII-a ediție

Joi, 16 septembrie 2021, satul Orezu din comuna Ciochina va fi gazda celei de a XII-a ediții a «Zilei Porumbului». Evenimentul, organizat de Asociația Producătorilor de Porumb din România și firma Elsit, a devenit, de-a lungul anilor, unul dintre cele mai prestigioase evenimente de gen din Ialomița. Partenerul oficial al evenimentului este concernul Bayer.

Fermierii sunt așteptați la Platformă Evenimentul anual «Ziua Porumbului» a ajuns la a XII-a ediție. O dată cu trecerea anilor, evenimentul a fost extins, iar numărul participanților a crescut. Anul acesta evenimentul... [citește_tot_articolul]

14 Septembrie 2021, 15:10 (4069 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Adi Cristea, victorios la debut

Fotbal, Liga a III-a, CSM Fetești-Recolta Gheorghe Doja 0-2

Adi Cristea, victorios la debut

De săptămâna trecută, Slobozia mai are un antrenor în Liga a II-a. Marius Milea a fost numit antrenor principal la Dunărea Călărași, echipă măcinată de grave probleme financiare. Obiectivul lui Milea este evitarea retrogradării, iar la debutul pe banca Dunării a obținut un egal contra Unirii Constanța. În locul lui Milea, la conducerea tehnică a Recoltei a fost numit Adrian Cristea, cel care preia în premieră o echipă de seniori, dar debutează cu victorie. Sâmbătă, 11 septembrie 2021, la Fetești s-a jucat derby-ul local dintre CSM și Recolta. A fost un meci frumos, câștigat de echipa mai experimentată.

Dubla lui «Tase»... [citește_tot_articolul]

14 Septembrie 2021, 13:10 (3950 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Regulamentele administrației Soare pentru Slobozia

La vremuri noi, reguli noi

Regulamentele administrației Soare pentru Slobozia

bonus: Premieră administrativă

În ultimele 3 luni, administrația Soare a modificat și pus în dezbatere o serie de Regulamente care reglementează activitățile economice și sociale din Municipiul Slobozia. Unele dintre aceste Regu­lamente au fost aprobate, altele se află încă în dezbatere publică. Primarul Dragoș Soare susține că noile reglementări propuse de administrație «sunt în folosul cetățenilor și al agenților economici». Ultimul dintre acestea, Regulamentul de autorizare și desfășurare a activităților de întreținere și reparare a autovehiculelor pe raza Municipiului Slobozia, a generat o reacție de respingere din partea firmelor implicate în acest tip de activități.

La vremuri noi, promisiuni noi... [citește_tot_articolul]

14 Septembrie 2021, 12:50 (4677 vizualizări - 9 comentarii)

Click aici

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

110000 de lei pentru «El Camino» de Ialomița

110000 de lei pentru «El Camino» de Ialomița

Pentru acei dintre dumnea­voastră care sunt la fel de ignoranți ca și noi, precizăm că «El Camino de Santiago» sau Calea Sfântului Iacob este numele unuia dintre cele mai cunoscute trasee de pelerinaj (769 de kilometri) din Spania, toate având ca punct de sosire orașul Santiago de Compostela, unde se află rămășițele Sfântului Iacob. România are și ea un astfel de traseu, la stadiu de proiect, «Via Transilvanica», din care au fost jalonați până acum aproximativ 400 de kilometri din cei 1000 identificați... Ca să nu rămână mai prejos, Consiliul Județean Ialomița a apelat în august 2021 la serviciile unei firme speciali­zate (SC Sfinx Film SRL) pentru «realizarea unui film profesional și a unei arhive... [citește_tot_articolul]

13 Septembrie 2021, 15:20 (5413 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

440 de ani de concediu medical în Ialomița

Record absolut în Sănătate

440 de ani de concediu medical în Ialomița

Concedii medicale de sute de ani pentru angajații din Ialomița. Casa Județeană de Asigurări de Sănătate Ialomița arată că, în cursul anului trecut, persoanele aflate în câmpul muncii au beneficiat de 440 de ani de concediu medical! Cele mai multe adeverințe au fost eliberate de medicii de familie, urmați de specialiștii care acordă consultații în regim ambulatoriu. Oficialii CJAS Ialomița aprecizată faptul că cifrele ridicate sunt generate de pandemia de COVID-19. Valoarea sumelor decontate a fost de 12 mi­lioane de lei.

Cifre alarmante Datele statistice ale Casei Județene de Asigurări... [citește_tot_articolul]

13 Septembrie 2021, 11:10 (5870 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Asistența Socială din Ialomița are nevoie de profesioniști

Asistența Socială din Ialomița are nevoie de profesioniști

bonus: 4,8 milioane de lei pentru plata ajutoarelor sociale

Calitatea serviciilor de Asistență Socială din Ialomița are nevoie de îmbunătățiri. Iar la nivelul administrațiilor locale din județ există o preocupare scăzută din acest punct de vedere. Este concluzia la care au ajuns inspectorii Agenției pentru Plăți și Inspecție Socială Ialomița în urma unei verificări privind felul în care sunt oferite serviciile de Asistență Socială la nivelul a 35 de primării de pe raza județului nostru.

Un singur funcționar, mai multe atribuții Controlul efectuat de Agenția pentru Plăți și Inspecție Socială Ialomița a vizat activitatea pe care serviciile de... [citește_tot_articolul]

12 Septembrie 2021, 13:55 (8291 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Un ialomițean, supraviețuitor al atentatelor teroriste: «Am văzut cum se rupe în bucăți World Trade Center!» Un ialomițean, supraviețuitor al atentatelor teroriste: «Am văzut cum se rupe în bucăți World Trade Center!»

20 de ani de la prăbușirea Turnurilor Gemene din New York-SUA/11 septembrie 2001

Un ialomițean, supraviețuitor al atentatelor teroriste: «Am văzut cum se rupe în bucăți World Trade Center!»

S-au împlinit 20 de ani de la cumplitele atentate teroriste petrecute în Statele Unite ale Americii. 11 septembrie 2001 este ziua care a marcat întreaga omenire, după ce avioane deturnate de teroriști au doborât Turnurile Gemene din New York. Martor al tragediei care a schimbat cursul istoriei a fost și ialomițeanul Cornel Văduva...

Mărturii din infern 11 septembrie 2001 era o zi obișnuită pentru Cornel Văduva, la vremea respectivă informatician al unei companii care își avea sediul într-unul din cele două Turnuri Gemene din New York. Coborâse în stradă pentru a-și aprinde o țigară... [citește_tot_articolul]

11 Septembrie 2021, 21:05 (5475 vizualizări - 3 comentarii)

REPORTAJ

CAP-ul legumicultorilor de la Gura Ialomiței

CAP-ul legumicultorilor de la Gura Ialomiței

Cultivatorii de legume de la Gura Ialomiței s-au asociat după modelul CAP-urilor comuniste și vor să devină autonomi. Prima hală de depozitare a legumelor ar putea fi gata în 2 ani și va fi dotată cu o... «cameră de frig». Pentru a răzbi prin hățișul legislativ, legumicultorii și-au găsit un aliat în Raluca Dumitrescu, care a fost aleasă deputat PSD de Ialomița după ce a activat 20 de ani în zona de «lobby administrativ».

Oamenii care se răzbună pe istorie Ultimele CAP-uri au murit pe vremea când fetele de la APACA strigau în stradă «nu vrem Kent, nu vrem valută...». Petre Roman era... [citește_tot_articolul]

11 Septembrie 2021, 13:20 (7502 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Despăgubiri de 2 milioane de lei în dosarul ex-președintelui Silvian Ciupercă

Ședință a Consiliului Județean Ialomița

Despăgubiri de 2 milioane de lei în dosarul ex-președintelui Silvian Ciupercă

În cadrul unei ședințe extraordinare, desfășurată vineri, 10 septembrie 2021, Consiliul Județean Ialomița a decis plata unor despăgubiri către cei patru funcționari publici ai instituției, anchetați împreună cu Silvian Ciupercă, fostul președinte al Consiliului Județean Ialomița, în dosarul deschis de Direcția Națională Anticorupție în anul 2015. Aceste despăgubiri reprezintă, de fapt, salariile pe care aceștia nu le-au încasat în perioada în care au fost suspendați din funcție, iar valoarea sumelor se ridică la aproximativ 2 milioane de lei. Plata se realizează în baza prevederilor cuprinse în Codul Administrativ, act normativ care face trimitere către Legea 188/1999, privind statutul funcționarilor... [citește_tot_articolul]

10 Septembrie 2021, 18:10 (8210 vizualizări - 6 comentarii)

EVENIMENT

Ialomița: Prefectul USR-PLUS Mihai Tănăsescu, eliberat din funcție

Ialomița: Prefectul USR-PLUS Mihai Tănăsescu, eliberat din funcție

Numit în funcția de prefect al județului Ialomița la propunerea USR-PLUS, Mihai Tănăsescu a fost demis. Instituția Prefectului Ialomița va fi condusă interimar de către unul dintre subprefecți, vehiculându-se numele Toniței Manea. Înainte de a părăsi instituția, Mihai Tănăsescu a trimis un mesaj șefilor instituțiilor deconcentrate din județ. Totuși, Tănăsescu speră să revină în fruntea Instituției Prefectului Ialomița, în cel mai scurt timp. Să reamintim că joi, 9 septemebrie a.c., Guvernul României a destituit din funcție 14 prefecți si 29 de subprefecți USR-PLUS.

«Eu plec de aici cu capul sus!»... [citește_tot_articolul]

9 Septembrie 2021, 18:40 (8789 vizualizări - 9 comentarii)

Vineri 26 Iun 2026
280 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Ialomița: Grevă de avertisment în spitale

Grevă de avertisment în toate cele 4 spitale din Ialomița. Peste 800 de angajați din sistemul medical vor eliminarea plafonului de 30% aplicat sporurilor salariale, dar și creșteri ale veniturilor pentru ...[citește_toată_știrea]

7 Mai 2018, 11:30
(3802 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Bătrâne înșelate prin metoda «Accidentul»

Două bătrâne, de 71 și 79 de ani, din Fetești și Bărcănești, au reclamat la Poliție faptul că au fost victimele unor fapte de înșelăciune prin metoda «Accidentul». Acestea au spus că persoane necunoscute ...[citește_toată_știrea]

4 Mai 2018, 11:35
(4730 vizualizări - 0 comentarii)


ISU Ialomița: Se caută salvatori voluntari

În perioada 2 mai-8 iunie 2018, ISU Ialomița recrutează persoane în vederea efectuării în mod voluntar de activități de acordare a primului ajutor. Cei interesați trebuie să aibă vârsta cuprinsă între ...[citește_toată_știrea]

4 Mai 2018, 11:20
(3550 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: Hoți identificați de polițiști

Polițiștii din Țăndărei au reușit să identifice autorii unui furt, faptă comisă pe raza orașului și sesizată pe data de 30 aprilie 2018. Este vorba despre doi bărbați, de 23 și 43 de ani, care acum sunt ...[citește_toată_știrea]

4 Mai 2018, 11:15
(4619 vizualizări - 2 comentarii)


Fetești: Cercetat pentru «furt calificat»

Polițiștii din Fetești au deschis un dosar penal pe numele unui bărbat de 54 de ani, domiciliat în Galați, sub acuzația de furt calificat. Acesta a fost prins în flagrant în timp ce sustrăsese mai multe ...[citește_toată_știrea]

4 Mai 2018, 11:05
(3611 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: Cursuri pentru șomeri

Agenția Județeană pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița organizează cursuri de calificare profesională în meserii precum cea de ospătar, bucătar, agent de securitate, cofetar și altele. Cursurile sunt ...[citește_toată_știrea]

3 Mai 2018, 20:05
(3880 vizualizări - 0 comentarii)


Anchetă în Ialomița. La un pas de a fi jefuit în zona Popasului Sinești!

Polițiștii din Ialomița au deschis un dosar penal pentru «tentativă de furt », după ce un bărbat din București a reclamat pe un site de socializare cum a scăpat ca prin urechile acului de o bană de hoți ...[citește_toată_știrea]

2 Mai 2018, 16:05
(5897 vizualizări - 3 comentarii)


Ialomița: Vacanța de 1 Mai-amenzi de aproape 330000 de lei, 54 de permise reținute

În ultimele 4 zile, polițiștii ialomițeni au intervenit la peste 150 de evenimente, au constatat în jur de 70 de infracțiuni, au aplicat peste 1000 de sancțiuni contravenționale, în valoare de aproape ...[citește_toată_știrea]

2 Mai 2018, 11:10
(4990 vizualizări - 0 comentarii)


Peste 150 de polițiști ialomițeni, în stradă

Peste 150 de polițiști sunt la serviciu, pe toată perioada minivacanței de 1 mai, pentru siguranța tuturor celor care participă la evenimente, activități cultural-artistice sau sportive și pentru supravegherea ...[citește_toată_știrea]

30 Aprilie 2018, 11:05
(4374 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Autotren încărcat cu îngrășăminte agricole, căzut în afara carosabilului

Evenimentul rutier a avut loc în noaptea de joi spre vineri, 26/27 aprilie 2018, în jurul orei 1,30, pe DN2A, în apropiere de municipiul Slobozia. Șoferul autotrenului, un  tânăr în vârstă de 23 de ...[citește_toată_știrea]

27 Aprilie 2018, 14:30
(5809 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia accident


APIA: Depunerea cererilor pentru subvențiile la animale și cuantumurile schemelor de sprijin cuplat în sectorul vegetal

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură informează potențialii beneficiari că, până la data de 2 mai 2018 inclusiv, se depun Cererile de solicitare a ajutorului de stat în sectorul creșterii ...[citește_toată_știrea]

27 Aprilie 2018, 13:20
(10138 vizualizări - 0 comentarii)


ISU Ialomița recrutează candidați pentru instituțiile de învățământ care școlarizează viitorii pompieri

Inspectoratul pentru Situații de Urgență «Barbu Catargiu» al Județului Ialomița recrutează candidați pentru concursurile de admitere organizate în 2018 și ianuarie 2019, pentru  instituțiile de învățământ ...[citește_toată_știrea]

27 Aprilie 2018, 11:40
(8197 vizualizări - 0 comentarii)


ITM Ialomița: Controale inopinate

În perioada 19.03-31.10.2018, Inspectoratul Teritorial de Muncă Ialomița desfășoară acțiuni de control cu caracter inopinat. Acestea vor viza beneficiarii la care se prestează muncă necalificată cu caracter ...[citește_toată_știrea]

27 Aprilie 2018, 11:35
(3452 vizualizări - 0 comentarii)


APIA: Program de lucru normal în minivacanța de 1 Mai

Agenția pentru Plăți și Intervenție în Agricultură informează fermierii cu privire la faptul că instituția își va desfășura activitatea în program normal de lucru în zilele de 30 aprilie și 1 mai 2018. ...[citește_toată_știrea]

25 Aprilie 2018, 20:05
(6282 vizualizări - 0 comentarii)


ISU Ialomița: Exercițiu aplicativ la Fetești

Joi, 26 aprilie 2018, reprezentanții Inspectoratului pentru Situații de Urgență al județului Ialomița vor desfășura, la Fetești, un amplu exercițiu aplicativ, prin activarea Planului Roșu de Intervenție ...[citește_toată_știrea]

25 Aprilie 2018, 19:35
(4405 vizualizări - 1 comentariu)


APIA: 30 aprilie, data limită de depunere a documentelor pentru subvenția la motorină

Agenția pentru Plăți și Intervenție în Agricultură informează fermierii din județ cu privire la faptul că 30 aprilie este data limită până la care se depun cererile de plată pentru subvenția la motorină ...[citește_toată_știrea]

25 Aprilie 2018, 19:25
(8036 vizualizări - 0 comentarii)


Închideri de gaze la Manasia și Urziceni

Joi, 26 aprilie 2018, Distrigaz Sud Rețele anunță sistarea gazelor în localitățile Urziceni și Manasia, ca urmare a lucrărilor de reparații a rețelelor de distribuție. Furnizarea va fi întreruptă între ...[citește_toată_știrea]

25 Aprilie 2018, 19:05
(5641 vizualizări - 0 comentarii)


Bărbat înecat în râul Ialomița

Pompierii din cadrul Gărzii de Intervenție Slobozia a desfășurat o misiune în zona  localității Cosâmbești, aceștia recuperând din apele râului Ialomița trupul unui bărbat înecat. Cadavrul a fost transportat ...[citește_toată_știrea]

24 Aprilie 2018, 18:40
(5586 vizualizări - 0 comentarii)


Mașină cuprinsă de flăcări între Movila și Fetești

Pompierii Stației de Intervenție Fetești au acționat pentru stingerea unui incendiu produs la un autoturism, pe DJ212, între localitățile Movila și Fetești. Deși flăcările au fost stinse  rapid, mașina ...[citește_toată_știrea]

24 Aprilie 2018, 18:15
(3354 vizualizări - 0 comentarii)


Mandate de arestare preventivă în dosarul scandalului de la Fetești

La propunerea polițiștilor și procurorilor din Fetești, doi bărbați au fost arestați preventiv pentru 30 de zile, în urma scandalului provocat vineri, 13 aprilie 2018, în cartierul Vlașca. Este vorba despre ...[citește_toată_știrea]

21 Aprilie 2018, 01:21
(9859 vizualizări - 1 comentariu)


Ialomița: Întreruperi programate la rețeaua de energie electrică și gaze

Potrivit furnizorului de energie electrică E-Distribuție Dobrogea, pe parcursul săptămânii viitoare, 23-27 aprilie 2018, mai multe localități din Ialomița vor fi afectate parțial de întreruperi de electricitate ...[citește_toată_știrea]

20 Aprilie 2018, 20:10
(7431 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: Rezultate Bursa Generală a Locurilor de Muncă

Vineri, 20 aprilie 2018, la nivel național, s-a desfașurat Bursa Generală a Locurilor de Muncă, acțiune organizată de Agenția Națională pentru Ocuparea Forței de Muncă. Acest eveniment a fost organizat ...[citește_toată_știrea]

20 Aprilie 2018, 17:05
(5389 vizualizări - 1 comentariu)


Un protest la Școala Gimnazială «Spiru Haret» din Țăndărei

Joi, 19 aprilie 2018, la Țăndărei, a fost organizat un protest spontan la Școala Gimnazială «Spiru Haret». Manifestarea a fost organizată de cadrele didactice ale unității de învățământ ca reacție la atitudinea ...[citește_toată_știrea]

20 Aprilie 2018, 14:05
(6342 vizualizări - 1 comentariu)


ISU Ialomița: Incendiu la o fabrică de mase plastice

4 tone de mase plastice au ars în seara zilei de miercuri, 18 aprilie 2018, în curtea unui depozit de  PET-uri din Urziceni. La fața locului au intervenit pompierii din localitate, cu două autospeciale ...[citește_toată_știrea]

20 Aprilie 2018, 13:15
(6445 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Urziceni incendiu


Slobozia: Sărbătoare dedicată cărților

Luni, 23 aprilie 2018, la Centrul Cultural UNESCO «Ionel Perlea» din Slobozia se va sărbători «Ziua Internațională a Cărții și a Drepturilor de Autor. Ziua Bibliotecarului și 85 de ani de bibliotecă publică ...[citește_toată_știrea]

20 Aprilie 2018, 11:45
(4096 vizualizări - 0 comentarii)


ISU Ialomița: Două persoane, rănite într-un accident rutier

Pompierii din Urziceni au acordat primul ajutor victimelor unui accident rutier petrecut duminică, 15 aprilie 2018, pe raza localității Căldărușanca. Victimele erau pasageri într-o mașină care s-a lovit ...[citește_toată_știrea]

17 Aprilie 2018, 20:50
(5753 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: Șomajul, în scădere ușoară

La sfârșitul lunii martie 2018, în evidențele Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița se aflau înregistrați 6043 șomeri, din care 1131 șomeri erau indemnizați, respectiv 4912 șomeri neindemnizați ...[citește_toată_știrea]

17 Aprilie 2018, 20:35
(4160 vizualizări - 0 comentarii)


ISU Ialomița: Incendiu din cauza unei lumânări aprinse

În noapte de 14/15 aprilie 2018, pompierii Detașamentului de Intervenție Urziceni au fost solicitați să intervină pentru stingerea unui incendiu care s-a produs la casa unui localnic din satul buzoian ...[citește_toată_știrea]

17 Aprilie 2018, 20:10
(4251 vizualizări - 0 comentarii)


APIA: Vin banii pentru subvenția la motorină

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură anunță fermierii că s-au început procedurile de plata a subvenției pentru motorină, pentru perioada 1 octombrie-31 decembrie 2017. Valoarea totală a acestor ...[citește_toată_știrea]

17 Aprilie 2018, 18:30
(4724 vizualizări - 0 comentarii)


anunț

închiriem spații comerciale,
hală, teren depozitare
materiale
și utilaje construcții

Relații la sediul firmei din
str. Gării Noi, nr. 5, Slobozia,

telefon 0243/211.406

17 Aprilie 2018, 17:40


Ultimele comentarii
om de rand în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! laurentiu în «Beach Party» săptămânal pe Plaja Zorilor Răduță Aurelian-Constantin în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia @ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final soluția e simplă în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Fa Marileno în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Maria în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Nelu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Vasile în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Ionut în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Mihai în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Urbanistul în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Vasile în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! spațiu comercial Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 spațiu comercial Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 oRLandO în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! scrumbie Dunăre în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 PERICOL în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Peiu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...