Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Școlile din Ialomița, afectate de pandemie: 15 clase și-au suspendat activitatea din cauza COVID-19!

Școlile din Ialomița, afectate de pandemie: 15 clase și-au suspendat activitatea din cauza COVID-19!

La o săptămână de la debutul anului școlar, pandemia dă peste cap activitatea din unitățile de învățământ ialomițene. Potrivit Inspectoratului Școlar Județean Ialomița, 15 clase și-au suspendat activitatea din cauza cazurilor de COVID-19 apărute în rândul elevilor și cadrelor didactice. În ultimele 24 de ore, în Ialomița, au fost confirmate 75 de noi cazuri de COVID-19.

Situație îngrijorătoare După prima săptămână de la debutul noului an școlar, în Ialomița, 15 clase și-au suspendat activitatea din cauza cazurilor de COVID-19. 13 elevi și 5 profesori au fost confirmați pozitiv cu boala... [citește_tot_articolul]

17 Septembrie 2021, 17:10 (7229 vizualizări - 3 comentarii)

SPORT

Egalii liderului

Fotbal, Liga a II-a, Concordia Chiajna-Unirea Slobozia 1-1

Egalii liderului

Fotbaliștii Unirii Slobozia au plecat la Chiajna conștienți că vor înfrunta una dintre favoritele certe la promovare. Fără Toma și Afalna, accidentați, ialomițenii au avut de furcă din primele minute cu ofensiva agresivă a gazdelor.

Nimic nu trece de Gurău În minutul 9, ex-dinamovistul Valentin Lazăr scapă singur spre poartă, dar este blocat de uriașul din poarta Unirii. Younes Hamza rămâne nemarcat în careu, un minut mai târziu, dar lovitura lui de cap nu nimerește cadrul porții. Gurău se opune și la șutul lui Dușmanu, iar Hamza mai dă o dată peste poartă din poziție ideală. Până la... [citește_tot_articolul]

17 Septembrie 2021, 15:20 (5651 vizualizări - 8 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița are 70 de beneficiari ai Programului «Legume în spații protejate»

Toamna aduce subvenții pentru fermieri

Ialomița are 70 de beneficiari ai Programului «Legume în spații protejate»

Reprezentanții Ministerului Agriculturii au transformat Programul «Tomata», prin care se oferea un sprijin financiar doar producătorilor de roșii, într-un program de minimis ce cuprinde mai multe legume ce pot fi cultivate în sere și solarii, denumit Programul «Legume în spații protejate». Valoarea subvențiilor pe care le pot primi fermierii declarați eligibili poate ajunge până la 2000 de euro. În Ialomița, au fost validate cererile a 70 de producători agricoli.

Sprijin pentru producătorii agricoli Programul «Tomata» a fost conceput pentru a-i sprijini pe producătorii agricoli care... [citește_tot_articolul]

17 Septembrie 2021, 15:10 (4131 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Adeverințe de vaccinare eliberate ilegal

Anchetă «in rem» la Centrul de Vaccinare Nr. 1 Slobozia

Adeverințe de vaccinare eliberate ilegal

Scandalul național al adeve­rințelor de vaccinare false a ajuns și în Ialomița, mai exact la Centrul de Vaccinare Nr. 1 din Slobozia. Un angajat al Centrului este în vizorul unei anchete penale după ce ar fi eliberat 6 adeverințe de vaccinare fără ca beneficiarii do­cumentelor să se fi imunizat. Verificările în această anchetă sunt coordonate de procurorii Parchetului de pe lângă Judecătoria Slobozia. La rândul său, Direcția de Sănătate Publică Ialomița a făcut verificări în acest caz.

Cercetări în curs Surse judiciare au explicat faptul că ancheta a debutat în baza unei sesizări din... [citește_tot_articolul]

17 Septembrie 2021, 11:10 (12309 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Administrația Soare restabilește legalitatea pe scările de bloc din Slobozia

Branșarea condiționată la rețeaua de apă este ilegală

Administrația Soare restabilește legalitatea pe scările de bloc din Slobozia

La sfârșitul lunii august 2021, Urban SA a informat printr-o adresă oficială proprietarii de apartamente din Slobozia că nu va mai tolera existența a două sisteme simultane de alimentare cu apă pe scările de bloc din Slobozia. Miza acestei decizii, reglementată prin Legea 224 din 2015, o reprezintă recuperarea unor debite restante în valoare de 7,9 milioane de lei de la populație. Decizia a generat proteste publice din partea reprezentanților Asociațiilor de Proprietari. Luni, 13 septembrie 2021, primarul Dragoș Soare a mediat această dispută în cadrul unei întâlniri desfășurate la Casa de Cultură Municipală din Slobozia.

Decizia care a inflamat spiritele... [citește_tot_articolul]

16 Septembrie 2021, 13:25 (20288 vizualizări - 35 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

«Iohannis, nu Câțu!»

Octavian Săvoiu, președintele USR-PLUS Ialomița

«Iohannis, nu Cîțu!»

Am promis în campania electorala că vom fi altfel, că puterea și accesul la banul pu­blic nu ne va lua mințile.
Am promis că vom încerca să oprim furtul banului public prin transparență în alocarea resurselor, vom repara legile Justiției și vom promova reformele de care România are nevoie.
Nimeni nu ne-a crezut!
Prin munca miniștrilor noștri din ultimele opt luni, dar mai ales atitudinea noastră din ultima săptămână, am demonstrat că nu au fost vorbe goale. Iar demisia în bloc a miniștrilor USR-PLUS din Cabinetul Cîțu a reconfirmat că nu facem compromisuri. Nu am făcut doar promisiuni de campanie. Puteam alege să închidem ochii și să stăm la căldurica asigurată de guvernare și... [citește_tot_articolul]

16 Septembrie 2021, 10:55 (5611 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Angajații din «linia întâi» nu consideră prioritară vaccinarea anti-COVID-19

În Ialomița

Angajații din «linia întâi» nu consideră prioritară vaccinarea anti-COVID-19

Considerată o armă în lupta cu pandemia de COVID-19, alternativa vaccinării continuă să fie respinsă. Chiar și personalul din cadrul instituțiilor din «linia întâi» ignoră importanța vaccinului creat de companiile farmaceutice împotriva bolii infecțioase COVID-19. De la debutul campaniei de vaccinare și până în prezent, jumătate din medicii, polițiștii, jandarmii, pompierii și profesorii ialomițeni s-au vaccinat cu schema completă, care cuprinde două doze. Restul au refuzat imunizarea invocând diferite motive. În tot acest timp, numărul îmbolnăvirilor crește considerabil și pe raza județului nostru.

Cifrele vaccinării... [citește_tot_articolul]

15 Septembrie 2021, 14:05 (25092 vizualizări - 19 comentarii)

EVENIMENT

Slobozia: Biroul «Avocatul Poporului» se deschide oficial

Slobozia: Biroul «Avocatul Poporului» se deschide oficial

Miercuri, 15 septembrie a.c., la Slobozia, se deschide oficial Biroul «Avocatul Poporului». Ialomița devine astfel un centru regional al instituției, coordonând activitatea și în județele Călărași, Giurgiu, Teleorman și Ilfov. Instituția «Avocatul Poporului» are rolul de a media relația cetățenilor cu instituțiile statului.

«Avocatul Poporului», alături de cetățeni Scopul instituției «Avocatul Poporului» este acela de a media relația dintre persoanele fizice și instituțiile publice. În baza unei petiții înaintate către «Avocatul Poporului», instituția face demersuri pentru a rezvola... [citește_tot_articolul]

14 Septembrie 2021, 18:50 (7030 vizualizări - 9 comentarii)

Click aici

SPORT

Și-au confirmat superioritatea

Fotbal, Liga a II-a, Unirea Slobozia-Petrolul Ploiești 0-2

Și-au confirmat superioritatea

Petrolul caută de vreo 4 ani promovarea în Liga I, iar anul acesta pare mai pregătită ca oricând pentru marele pas. În meciul contra ploieștenilor, Unirea și-a testat limitele, iar realitatea din teren ne-a arătat că putem visa cel mult la o participare în play-off. Ceea ce, oricum, ar constitui un mare progres. Adrian Mihalcea pare să-și fi cristalizat un prim 11, în meciul cu Petrolul bazându-se pe următorii jucători: Gurău-Ibrian, Dinu, Perju, Toma-Cruceru (Suciu ’46), Coadă-Bolohan (Savu ’46), Greu (Turcu ’64), Mustacă (Radu ’84)-Stoica (Ivan ’73). Acești jucători care au uimit în acest start de sezon prin prestațiile lor au încercat să țină piept și Petrolului, dar mai experimentații «lupi... [citește_tot_articolul]

14 Septembrie 2021, 17:20 (2994 vizualizări - 14 comentarii)

Click aici

SPORT

Marian Subțirică, Campion European

Lupte libere pe plajă

Marian Subțirică, Campion European

Orașul grec Katerini a găzduit, la finele săptămânii precedente, Campionatul European de lupte pe plajă adresat cadeților. Județul nostru a fost reprezentat la această competiție de antre­norul Marian Moraru, coordonator al lotului României, și de luptătorii Marian Subțirică (CSM Unirea Slobozia) și Ștefan Stancu (CS Amara). Rezultatele au de­pășit orice așteptări. La categoria 70 kg, Marian Subțirică a culcat în nisip tot ce i-a ieșit în cale, devenind Campion European. «Sunt extrem de fericit pentru acest rezultat care oglindește perfect anii de muncă ai acestui luptător extraordinar care este Marian Subțirică... A făcut un turneu foarte bun, iar în Finală s-a desprins inteligent de adversarul... [citește_tot_articolul]

14 Septembrie 2021, 16:25 (2527 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

«Ziua Porumbului» 2021, Orezu, a XII-a ediție

«Ziua Porumbului» 2021, Orezu, a XII-a ediție

Joi, 16 septembrie 2021, satul Orezu din comuna Ciochina va fi gazda celei de a XII-a ediții a «Zilei Porumbului». Evenimentul, organizat de Asociația Producătorilor de Porumb din România și firma Elsit, a devenit, de-a lungul anilor, unul dintre cele mai prestigioase evenimente de gen din Ialomița. Partenerul oficial al evenimentului este concernul Bayer.

Fermierii sunt așteptați la Platformă Evenimentul anual «Ziua Porumbului» a ajuns la a XII-a ediție. O dată cu trecerea anilor, evenimentul a fost extins, iar numărul participanților a crescut. Anul acesta evenimentul... [citește_tot_articolul]

14 Septembrie 2021, 15:10 (4069 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Adi Cristea, victorios la debut

Fotbal, Liga a III-a, CSM Fetești-Recolta Gheorghe Doja 0-2

Adi Cristea, victorios la debut

De săptămâna trecută, Slobozia mai are un antrenor în Liga a II-a. Marius Milea a fost numit antrenor principal la Dunărea Călărași, echipă măcinată de grave probleme financiare. Obiectivul lui Milea este evitarea retrogradării, iar la debutul pe banca Dunării a obținut un egal contra Unirii Constanța. În locul lui Milea, la conducerea tehnică a Recoltei a fost numit Adrian Cristea, cel care preia în premieră o echipă de seniori, dar debutează cu victorie. Sâmbătă, 11 septembrie 2021, la Fetești s-a jucat derby-ul local dintre CSM și Recolta. A fost un meci frumos, câștigat de echipa mai experimentată.

Dubla lui «Tase»... [citește_tot_articolul]

14 Septembrie 2021, 13:10 (3950 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Regulamentele administrației Soare pentru Slobozia

La vremuri noi, reguli noi

Regulamentele administrației Soare pentru Slobozia

bonus: Premieră administrativă

În ultimele 3 luni, administrația Soare a modificat și pus în dezbatere o serie de Regulamente care reglementează activitățile economice și sociale din Municipiul Slobozia. Unele dintre aceste Regu­lamente au fost aprobate, altele se află încă în dezbatere publică. Primarul Dragoș Soare susține că noile reglementări propuse de administrație «sunt în folosul cetățenilor și al agenților economici». Ultimul dintre acestea, Regulamentul de autorizare și desfășurare a activităților de întreținere și reparare a autovehiculelor pe raza Municipiului Slobozia, a generat o reacție de respingere din partea firmelor implicate în acest tip de activități.

La vremuri noi, promisiuni noi... [citește_tot_articolul]

14 Septembrie 2021, 12:50 (4677 vizualizări - 9 comentarii)

Click aici

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

110000 de lei pentru «El Camino» de Ialomița

110000 de lei pentru «El Camino» de Ialomița

Pentru acei dintre dumnea­voastră care sunt la fel de ignoranți ca și noi, precizăm că «El Camino de Santiago» sau Calea Sfântului Iacob este numele unuia dintre cele mai cunoscute trasee de pelerinaj (769 de kilometri) din Spania, toate având ca punct de sosire orașul Santiago de Compostela, unde se află rămășițele Sfântului Iacob. România are și ea un astfel de traseu, la stadiu de proiect, «Via Transilvanica», din care au fost jalonați până acum aproximativ 400 de kilometri din cei 1000 identificați... Ca să nu rămână mai prejos, Consiliul Județean Ialomița a apelat în august 2021 la serviciile unei firme speciali­zate (SC Sfinx Film SRL) pentru «realizarea unui film profesional și a unei arhive... [citește_tot_articolul]

13 Septembrie 2021, 15:20 (5413 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

440 de ani de concediu medical în Ialomița

Record absolut în Sănătate

440 de ani de concediu medical în Ialomița

Concedii medicale de sute de ani pentru angajații din Ialomița. Casa Județeană de Asigurări de Sănătate Ialomița arată că, în cursul anului trecut, persoanele aflate în câmpul muncii au beneficiat de 440 de ani de concediu medical! Cele mai multe adeverințe au fost eliberate de medicii de familie, urmați de specialiștii care acordă consultații în regim ambulatoriu. Oficialii CJAS Ialomița aprecizată faptul că cifrele ridicate sunt generate de pandemia de COVID-19. Valoarea sumelor decontate a fost de 12 mi­lioane de lei.

Cifre alarmante Datele statistice ale Casei Județene de Asigurări... [citește_tot_articolul]

13 Septembrie 2021, 11:10 (5870 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Asistența Socială din Ialomița are nevoie de profesioniști

Asistența Socială din Ialomița are nevoie de profesioniști

bonus: 4,8 milioane de lei pentru plata ajutoarelor sociale

Calitatea serviciilor de Asistență Socială din Ialomița are nevoie de îmbunătățiri. Iar la nivelul administrațiilor locale din județ există o preocupare scăzută din acest punct de vedere. Este concluzia la care au ajuns inspectorii Agenției pentru Plăți și Inspecție Socială Ialomița în urma unei verificări privind felul în care sunt oferite serviciile de Asistență Socială la nivelul a 35 de primării de pe raza județului nostru.

Un singur funcționar, mai multe atribuții Controlul efectuat de Agenția pentru Plăți și Inspecție Socială Ialomița a vizat activitatea pe care serviciile de... [citește_tot_articolul]

12 Septembrie 2021, 13:55 (8291 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Un ialomițean, supraviețuitor al atentatelor teroriste: «Am văzut cum se rupe în bucăți World Trade Center!» Un ialomițean, supraviețuitor al atentatelor teroriste: «Am văzut cum se rupe în bucăți World Trade Center!»

20 de ani de la prăbușirea Turnurilor Gemene din New York-SUA/11 septembrie 2001

Un ialomițean, supraviețuitor al atentatelor teroriste: «Am văzut cum se rupe în bucăți World Trade Center!»

S-au împlinit 20 de ani de la cumplitele atentate teroriste petrecute în Statele Unite ale Americii. 11 septembrie 2001 este ziua care a marcat întreaga omenire, după ce avioane deturnate de teroriști au doborât Turnurile Gemene din New York. Martor al tragediei care a schimbat cursul istoriei a fost și ialomițeanul Cornel Văduva...

Mărturii din infern 11 septembrie 2001 era o zi obișnuită pentru Cornel Văduva, la vremea respectivă informatician al unei companii care își avea sediul într-unul din cele două Turnuri Gemene din New York. Coborâse în stradă pentru a-și aprinde o țigară... [citește_tot_articolul]

11 Septembrie 2021, 21:05 (5476 vizualizări - 3 comentarii)

REPORTAJ

CAP-ul legumicultorilor de la Gura Ialomiței

CAP-ul legumicultorilor de la Gura Ialomiței

Cultivatorii de legume de la Gura Ialomiței s-au asociat după modelul CAP-urilor comuniste și vor să devină autonomi. Prima hală de depozitare a legumelor ar putea fi gata în 2 ani și va fi dotată cu o... «cameră de frig». Pentru a răzbi prin hățișul legislativ, legumicultorii și-au găsit un aliat în Raluca Dumitrescu, care a fost aleasă deputat PSD de Ialomița după ce a activat 20 de ani în zona de «lobby administrativ».

Oamenii care se răzbună pe istorie Ultimele CAP-uri au murit pe vremea când fetele de la APACA strigau în stradă «nu vrem Kent, nu vrem valută...». Petre Roman era... [citește_tot_articolul]

11 Septembrie 2021, 13:20 (7502 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Despăgubiri de 2 milioane de lei în dosarul ex-președintelui Silvian Ciupercă

Ședință a Consiliului Județean Ialomița

Despăgubiri de 2 milioane de lei în dosarul ex-președintelui Silvian Ciupercă

În cadrul unei ședințe extraordinare, desfășurată vineri, 10 septembrie 2021, Consiliul Județean Ialomița a decis plata unor despăgubiri către cei patru funcționari publici ai instituției, anchetați împreună cu Silvian Ciupercă, fostul președinte al Consiliului Județean Ialomița, în dosarul deschis de Direcția Națională Anticorupție în anul 2015. Aceste despăgubiri reprezintă, de fapt, salariile pe care aceștia nu le-au încasat în perioada în care au fost suspendați din funcție, iar valoarea sumelor se ridică la aproximativ 2 milioane de lei. Plata se realizează în baza prevederilor cuprinse în Codul Administrativ, act normativ care face trimitere către Legea 188/1999, privind statutul funcționarilor... [citește_tot_articolul]

10 Septembrie 2021, 18:10 (8210 vizualizări - 6 comentarii)

EVENIMENT

Ialomița: Prefectul USR-PLUS Mihai Tănăsescu, eliberat din funcție

Ialomița: Prefectul USR-PLUS Mihai Tănăsescu, eliberat din funcție

Numit în funcția de prefect al județului Ialomița la propunerea USR-PLUS, Mihai Tănăsescu a fost demis. Instituția Prefectului Ialomița va fi condusă interimar de către unul dintre subprefecți, vehiculându-se numele Toniței Manea. Înainte de a părăsi instituția, Mihai Tănăsescu a trimis un mesaj șefilor instituțiilor deconcentrate din județ. Totuși, Tănăsescu speră să revină în fruntea Instituției Prefectului Ialomița, în cel mai scurt timp. Să reamintim că joi, 9 septemebrie a.c., Guvernul României a destituit din funcție 14 prefecți si 29 de subprefecți USR-PLUS.

«Eu plec de aici cu capul sus!»... [citește_tot_articolul]

9 Septembrie 2021, 18:40 (8789 vizualizări - 9 comentarii)

Sâmbătă 27 Iun 2026
273 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Ialomița: Amenzi de peste 91 mii de lei aplicate șoferilor

În ultimele patru zile, polițiștii rutieri ialomițeni au constatat nereguli ce au condus la aplicarea a 334 sancțiuni contravenționale, valoarea amenzilor depășind suma de 91 mii lei.Cele mai multe dintre ...[citește_toată_știrea]

1 Iunie 2010, 16:40
(25188 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: amenzi Ialomița


Protocol de parteneriat cu APIA Franța

La sfîrșitul săptămînii precedente, vineri, 28 mai 2010, la Paris, a fost semnat un protocol de parteneriat între Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură, FranceAgriMer și Agenția pentru Servicii ...[citește_toată_știrea]

1 Iunie 2010, 16:38
(29160 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: A rămas fără permis pentru că a condus o mașină cu defecțiuni tehnice

«Polițiștii Biroului Rutier Slobozia, cu sprijinul de specialitate al Registrului Auto Român Ialomița au acționat pe raza municipiului reședință de județ pentru verificarea stării tehnice a autovehiculelor ...[citește_toată_știrea]

1 Iunie 2010, 16:37
(31846 vizualizări - 0 comentarii)


Polițiștii asigură măsurile de ordine la BAC

Peste 30 de polițiști ialomițeni acționează pentru a asigura măsurile de ordine și siguranță publică la cele 17 unități de învățămînt în care sînt organizate centre de susținere ale examenului de Bacalaureat ...[citește_toată_știrea]

1 Iunie 2010, 16:35
(25423 vizualizări - 0 comentarii)


Dridu: Biciclist accidentat

Sîmbătă, 29 mai a.c., în jurul orei 15.30, Poliția Urziceni a fost sesizată prin 112 despre faptul că pe DJ101C, pe raza localității Dridu, s-a produs un accident de circulație soldat cu vătămarea unei ...[citește_toată_știrea]

31 Mai 2010, 18:02
(27494 vizualizări - 0 comentarii)


Băut la volan, a intrat cu mașina în pom

Duminică, 30 mai a.c., în jurul orei 13.15, Poliția Slobozia a fost sesizată despre faptul că pe DN2C între localitățile Tovărășia și Nicolești, s-a produs un accident rutier soldat cu vătămarea unei persoane ...[citește_toată_știrea]

31 Mai 2010, 18:02
(24419 vizualizări - 0 comentarii)


Grivița: La volan cu permisul suspendat

Duminică, 30 mai a.c., în jurul orei 14.30, pe DN2C, pe raza localității Grivița, polițiștii au oprit în trafic pentru control la volanul căruia se afla un tînăr, de 21 de ani. Procedînd la oprirea regulamentară ...[citește_toată_știrea]

31 Mai 2010, 18:01
(26590 vizualizări - 0 comentarii)


Acțiuni preventive în mediul rural

În cursul nopții de sâmbătă spre duminică, 29/30 mai a.c., polițiști din cadrul Poliției Orașului Țăndărei au organizat și executat, începînd cu miezul nopții, timp de patru ore, acțiuni punctuale pentru ...[citește_toată_știrea]

31 Mai 2010, 18:00
(27316 vizualizări - 1 comentariu)


Urziceni: Depistat conducînd un autoturism fără drept de circulație

În cursul zilei de duminică, 30 mai a.c., în jurul orei 18.00, agenți din cadrul Poliției Municipiului Urziceni, în timp ce se aflau în exercitarea atribuțiilor de serviciu pe raza municipiului, au depistat ...[citește_toată_știrea]

31 Mai 2010, 17:59
(22066 vizualizări - 0 comentarii)


Rîul Ialomița a mai făcut o victimă

Duminică, 30 mai a.c., în jurul orei 8.15, echipa de căutare-salvare de la Detașamentul Urziceni al Inspectoratului pentru Situații de Urgență «Barbu Catargiu» a fost solicitată pe raza comunei Sărățeni ...[citește_toată_știrea]

31 Mai 2010, 12:41
(25794 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: înec Ialomița


Incendii: Un vagon de marfă al CFR a luat foc

Incendii: Un vagon de marfă al CFR a luat foc

Vagonul făcea parte dintr-o garnitură de tren dezafectată, în el fiind depozitate paie și resturi vegetale. Fumul dens care se degaja din tren a fost observat sîmbătă, 29 mai, în jurul orei 14.30, fiind ...[citește_toată_știrea]

31 Mai 2010, 12:40
(26861 vizualizări - 0 comentarii)


192 locuri de muncă disponibile în străinătate

Agenția Județeană pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomita aduce la cunostințta celor interesați că la această dată, prin intermediul rețelei EURES, sînt disponibile 192 locuri de muncă în străinătate. ...[citește_toată_știrea]

31 Mai 2010, 10:16
(26431 vizualizări - 0 comentarii)


«Acolo unde sunt adunați doi sau trei în numele Domnului, acolo și Hristos este în mijlocul lor»

«Acolo unde sînt adunați doi sau trei în numele Domnului, acolo și Hristos este în mijlocul lor»

Luni, 24 mai a.c., Sărbătoarea Sf. Treimi, după săvîrșirea Sfintei Liturghii, la îndemnul și îndrumarea Preotului Paroh Radu Gheorghe, cîteva familii tinere din parohia Fierbinții de Jos au oferit o masă ...[citește_toată_știrea]

28 Mai 2010, 15:20
(32395 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Sistem de Management al Calității la Prefectură și Consiliul Județean

Marți, 8 iunie a.c., Prefectura Ialomița și Consiliul Județean Ialomița vor organiza, la Centrul Cultrual UNESCO «Ionel Perlea», Conferința de lansare a proiectului «Implementarea, certificarea și menținerea ...[citește_toată_știrea]

28 Mai 2010, 10:16
(31479 vizualizări - 1 comentariu)


Judecătoria Slobozia se mută în sediu nou din 7 iunie

Judecătoria Slobozia se va muta în sediu nou din 7 iunie 2010, dată fiind demararea lucrărilor de consolidare a clădirii în care își desfășura activitatea. Astfel, Judecătoria Slobozia va funcționa la imobilul ...[citește_toată_știrea]

28 Mai 2010, 08:32
(20509 vizualizări - 0 comentarii)


Adjunctul Tiță a ajuns șef la Poliția Urziceni

La începutul săptămînii, marți 25 mai, comisarul șef de poliție Ioan Tiță a promovat concursul pentru ocuparea funcției de șef al Poliției Municipiului Urziceni. Funcția de șef la Urziceni s-a vacantat ...[citește_toată_știrea]

27 Mai 2010, 16:28
(29259 vizualizări - 1 comentariu)

Taguri: Urziceni Poliție


APIA: Subvenția pentru ovine caprine se solicită pînă la 31 mai

«Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură informează că, pînă în prezent, au fost depuse 13,6 mii de cereri, pentru un efectiv de aproximativ 2 milioane capete ovine/caprine, termenul limită pentru ...[citește_toată_știrea]

27 Mai 2010, 16:25
(25586 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Fără permis și cu tractorul neînmatriculat prin oraș

Un bărbat, de 31 de ani, din Slobozia este cercetat de polițiștii ialomițeni pentru punerea în circulație pe drumurile publice a unui autovehicul neînmatriculat și conducerea pe drumurile publice a unui ...[citește_toată_știrea]

27 Mai 2010, 16:17
(24879 vizualizări - 0 comentarii)


Grindu: Biciclist băut, accidentat de un autoturism

Miercuri, 25 mai, Poliția Slobozia a fost sesizată, prin 112, că pe DJ203 B, în afara localității Grindu, s-a produs un accident de circulație soldat cu vătămarea corporală a unei persoane. Pe scurt, în ...[citește_toată_știrea]

27 Mai 2010, 16:17
(29872 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Acțiune a polițiștilor

Polițiștii Serviciului Rutier Ialomița, în colaborare cu efective ale Biroului Rutier Urziceni și posturilor de poliție aflate în zona de responsabilitate a Poliției Urziceni, au acționat marți, 25 mai ...[citește_toată_știrea]

27 Mai 2010, 16:16
(27071 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: La volan cu permisul suspendat

În noaptea de 26 spre 27 mai, în jurul orei 01,30, polițiștii au depistat în trafic, pe raza municipiului Slobozia, un autoturism cu numere de înmatriculare străine, la volanul căruia se afla un bărbat ...[citește_toată_știrea]

27 Mai 2010, 16:15
(26916 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Furtul din locuințe, prevenit de polițiști

Miercuri, 25 martie, în intervalul orar 08,30-16,00, în baza Planului național de acțiune «Siguranța», polițiștii din Urziceni au acționat pe raza municipiului, urmărind în special prevenirea și combaterea ...[citește_toată_știrea]

27 Mai 2010, 16:14
(25607 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Amenzi de 27000 de lei în 48 de ore

Polițiștii rutieri au acționat în ultimele două zile pe principalele artere de circulație din județ în vederea prevenirii accidentelor rutiere cu victime și impunerii unui climat de siguranță în rîndul ...[citește_toată_știrea]

27 Mai 2010, 16:13
(28147 vizualizări - 0 comentarii)


Anunț

URGENT recrutăm tinere dansatoare, 18-30 ani, contract Japonia, 6 luni, salariu 1200 euro/lună. Telefon 0763104457. ...[citește_toată_știrea]

26 Mai 2010, 16:18
(19240 vizualizări - 0 comentarii)


Cursuri de perfecționare la Camera de Comerț

În perioada 17-28 mai 2010, la sediul Camerei de Comerț, Industrie și Agricultură Ialomița, se desfășoară cursul de perfecționare în ocupația de «manager proiect». Cursul se derulează în cadrul Proiectului ...[citește_toată_știrea]

26 Mai 2010, 16:14
(25606 vizualizări - 0 comentarii)


Ședința Colegiului Prefectural

Vineri, 28 mai, începînd cu ora 10.00, se va desfășura o nouă ședință a Colegiului Prefectural. Ordinea de zi va cuprinde, printre altele, o informare privind activitatea Direcției Județene de Cultură, ...[citește_toată_știrea]

26 Mai 2010, 13:42
(29706 vizualizări - 0 comentarii)


«Ziua porților deschise pentru copii» la Jandarmerie

Marți, 1 iunie 2010, cu începere de la ora 12.00, Inspectoratul de Jandarmi Județean Ialomița organizează, în municipiile Slobozia, Urziceni și Fetești, «Ziua Porților Deschise pentru copii». Jandarmii ...[citește_toată_știrea]

26 Mai 2010, 13:32
(25132 vizualizări - 0 comentarii)


Precizare APIA: Depunerea cererii pentru acordarea de subvenții nu este condiționată de apartenența solicitantului la o asociație de crescători de animale

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură precizează că depunerea cererii pentru acordarea Plăților Naționale Directe Complementare, speciile ovine/caprine, nu este condiționată de apartenența ...[citește_toată_știrea]

26 Mai 2010, 13:29
(32737 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. ...[citește_toată_știrea]

25 Mai 2010, 19:44
(16531 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Sport a fost actualizată!

Cele mai noi știri din sportul ialomițean. ...[citește_toată_știrea]

25 Mai 2010, 19:42
(15166 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Gigel în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! mdrag20 în Irigațiile pe 36000 de hectare în Ialomița, afectate de o decizie a CFR pentru protejarea unui pod feroviar în Brăila Gigi gunoierul în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Corcodel de la DUMITRESTI în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia casă Slobozia Nouă în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 închiriere apartament 3 camere Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 om de rand în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! laurentiu în «Beach Party» săptămânal pe Plaja Zorilor Răduță Aurelian-Constantin în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia @ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final soluția e simplă în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Fa Marileno în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Maria în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Nelu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Vasile în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Ionut în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Mihai în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Urbanistul în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...