Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Finanțări bugetare generoase pentru biserici, sport și sănătate

Mecenat pe bani publici la Consiliul Județean Ialomița

Finanțări bugetare generoase pentru biserici, sport și sănătate

bonus: 5,3 milioane de lei pentru asfaltarea unui tronson din DJ101B

Joi, 15 iulie 2021, consilierii județeni s-au reunit în plenul unei noi ședințe ordinare. Pe ordinea de zi a ședinței au figurat câteva proiecte de hotărâri prin care administrația județeană a finanțat ge­neros solicitări de fonduri venite din partea Episcopiei Sloboziei și Călărașilor, din partea asociațiilor sportive care susțin sportul de performanță, dar și din partea Spitalului Județean Slobozia, interesat de cofinanțarea unui proiect care vizează «dotarea compartimentelor de terapie intensivă nou-născuți și prematuri din cadrul Secției Neonatologie».

Bani publici pentru 16 biserici... [citește_tot_articolul]

20 Iulie 2021, 22:10 (4786 vizualizări - 13 comentarii)

POLITICĂ

Deputatul PSD Ștefan Mușoiu critică deciziile președintelui Klaus Iohannis

Deputatul PSD Ștefan Mușoiu critică deciziile președintelui Klaus Iohannis

Deputatul PSD Ștefan Mu­șoiu susține că raportul preșe­dintelui Klaus Iohannis privind «România Educată» desființează orice perspectivă de redresare a acestui domeniu vital pentru ge­nerațiile viitoare. Reamintim că raportul președintelui Klaus Iohannis propune o serie de schimbări la nivelul sistemului de învățământ românesc. Printre altele, șeful statului consideră că Eva­luarea Națională ar trebui să devină facultativă.

Câte capete, atâtea păreri Deputatul PSD Ștefan Mu­șoiu condamnă decizia prezidențială, subliniind că «doar copiii cu bani se vor pregăti intens la materiile de admitere, iar cei fără resurse sau cu profesori slabi vor fi eliminați de la unitățile de învățământ pentru care au optat!»... [citește_tot_articolul]

20 Iulie 2021, 20:15 (3647 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

SPORT

10 zile până la start

Fotbal, Liga a II-a, Unirea Slobozia

10 zile până la start

Unirea Slobozia s-a întors din cantonamentul desfășurat la Târlungeni, nu înainte de a mai obține încă două victorii amicale. Prima «victimă» a fost Olimpic Zărnești, echipă din județul Brașov, componentă a celei de-a 4-a divizii. Elevii lui Adrian Mihalcea s-au impus cu 4-1. Au marcat Antonio Cruceru, Robert Mustacă, Răzvan Greu și Sebastian Ivan. Așadar, numai jucători noi! Mult mai îmbucu­rătoare și mai relevantă a fost victoria contra celor de la Unirea Constanța, formație construită de Ianis Zicu pe ruinele fostei Farul și care va activa tot în eșa­lonul secund. Unirea a trecut de dobrogeni cu 2-0, prin reușitele semnate de Florinel Ibrian și Răzvan Greu. Mihalcea i-a avut din primul minut... [citește_tot_articolul]

20 Iulie 2021, 18:20 (5303 vizualizări - 0 comentarii)

SPORT

Abed-Kader și Leuștean, la Slobozia

Handbal, Divizia A, CSM Unirea Slobozia

Abed-Kader și Leuștean, la Slobozia

CSM Unirea Slobozia continuă să-și completeze lotul pentru sezonul viitor. În acest scop, noul antrenor al Unirii, Constantin Frâncu, a testat, într-un joc-școală, mai multe junioare venite de la diverse centre din țară. Concluziile trase la final de antrenorul Sloboziei nu au fost tocmai încurajatoare: «Am văzut la lucru jucătoare talentate, de perspectivă, dar care mai au de acumulat pentru a ajunge la nivelul pe care noi ni-l dorim. Momentan, nu ne pot ajuta! Mai căutăm, mai organizăm un trial, dar, până atunci, trebuie să intrăm cu jucătoarele care sunt deja în lotul nostru în programul specific de pregătire. Ne vom antrena în baza proprie pentru că avem condiții optime de pregătire. Nu vom... [citește_tot_articolul]

20 Iulie 2021, 15:25 (3930 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Activ Slobozia, în pregătiri pentru Liga a II-a

Fotbal feminin

Activ Slobozia, în pregătiri pentru Liga a II-a

Într-un an fast pentru fotbalul ialomițean, Activ Slobozia nu putea face excepție. Echipa condusă de Daniela Ioniță și antrenată de Marius Chițoiu a promovat în liga secundă a fotbalului feminin. O performanță de apreciat, mai cu seamă că a fost realizată în exclusivitate cu jucătoare ialomițene. Duminică, 18 iulie 2021, pe stadionul Abatorului, fetele de la Activ Slobozia au fost premiate pentru promovarea obținută. A fost o reunire plină de bucurie, două zile mai târziu, pe 20 iulie a.c., dându-se startul pregătirilor pentru noul sezon, unul extrem de dificil, în care Activ Slobozia trebuie să arate că își merită locul în eșalonul secund. Alături de fete rămâne în continuare tânărul și ambițiosul... [citește_tot_articolul]

20 Iulie 2021, 13:40 (3096 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Constantin Negoiță-CONCIVIC s-a stins din viață

Constantin Negoiță-CONCIVIC s-a stins din viață

Constantin Negoiță, patronul firmei CONCIVIC, s-a stins din viață luni, 19 iulie 2021. Constantin Negoiță este unul dintre primii antreprenori locali din Slobozia, iar de numele lui se leagă realizarea a sute de construcții edilitare de pe întreg teritoriul județului și nu numai. Constantin Negoiță avea 64 de ani. Deși a marcat activitatea administrativă a ultimilor 30 de ani în Ialomița, Constantin Negoiță a fost o prezență discretă în viața publică. O dată cu el, Slobozia pierde un reprezentant de marcă și un om de o mare noblețe sufletească. Dumnezeu să-l odihnească în pace! Condoleanțe familiei îndoliate.... [citește_tot_articolul]

20 Iulie 2021, 12:20 (26108 vizualizări - 26 comentarii)

Click aici

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Scrisoare deschisă către țățica Rodica

Scrisoare deschisă către țățica Rodica

Dragă țățică, îți grăim de departe, vorba poetului, «nu din gură, ci din carte...». Îți scriem îmboldiți de dulcea suferință că ești a noastră, bucățică ruptă din prostia, ignoranța și indiferența acestui popor care te-a făcut senatoare cu 3% din voturi. Îți scriem pentru că speranța moare ultima și nutrim convingerea că orice ales merită o a doua șansă. În sfârșit, țățică Rodica, își scriem ca să te rugăm public să te oprești. Pentru că acolo, în Parlamentul României, din păcate ne reprezinți și pe noi. Da, ai imunitate parlamentară orice ai spune și oricât ți-ai pune poalele tale parlamentare în cap. Da, poți să susții că lupți cu ciocoii politici, corupți și lacomi, cu jurnaliști care te șantajează... [citește_tot_articolul]

20 Iulie 2021, 11:05 (12912 vizualizări - 21 comentarii)

EVENIMENT

5 școli din Ialomița cer executarea silită a contabilului care a furat banii

5 școli din Ialomița cer executarea silită a contabilului care a furat banii

5 unități de învă­țământ din Ialomița fac demersuri în instanță pentru a re­cupera un prejudiciu de 300 mii de lei, produs de un contabil care le-ar fi delapidat conturile. Bărbatul a fost an­chetat, judecat și condamnat definitiv în urma unei investigații a Parchetului de pe lângă Judecă­toria Urziceni. Șco­lile s-au îndreptat împotriva fostului contabil și au cerut executarea silită a acestuia.

Școlile vor banii înapoi În anul 2019, Parchetul de pe lângă Judecătoria Urziceni îl punea sub acuzare pe numitul Constantin Virgil Neacșu pentru comiterea in­fracțiunii de «delapidare... [citește_tot_articolul]

19 Iulie 2021, 14:50 (9176 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Aparatul administrativ din Slobozia va fi restructurat în luna iulie

E gata noua organigramă!

Aparatul administrativ din Slobozia va fi restructurat în luna iulie

Administrația Soare a finalizat noua organigramă a Primăriei Slobozia. Conform datelor oficiale, vor fi restructurate 30 de posturi. «Scopul nostru nu este să dăm oamenii afară... Dorim o administrație suplă și performantă!» declară public primarul Sloboziei, Dragoș Soare. Noua organigramă va fi votată în cadrul ședinței Consiliului Local Slobozia de la sfârșitul lunii iulie 2021.

Mult zgomot pentru nimic În campania electorală, primarul Dragoș Soare anunța că restructurarea a 100 de posturi la nivelul administrației locale ar permite asfaltarea unui kilometru de drumuri anual. La ... [citește_tot_articolul]

19 Iulie 2021, 10:55 (15066 vizualizări - 22 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

1 milion de euro pentru persoanele aflate «în risc de sărăcie și excluziune socială»

La Țăndărei, autoritățile locale accesează fonduri europene

1 milion de euro pentru persoanele aflate «în risc de sărăcie și excluziune socială»

Administrația din Țăndărei a semnat un contract de 1 milion de euro care oferă persoanelor aflate «în risc de sărăcie și excluziune socială» șansa de a avea o viață mai bună. Proiectul este finanțat prin Programul Operațional Capital Uman (POCU) și se adresează unui număr de 260 de persoane din Cartierul Strachina. «Este o inițiativă lău­dabilă. În felul acesta sperăm să oferim o șansă reală de integrare în societate celor care își doresc să își schimbe viața!» a declarat Cristi Roman, primarul orașului Țăndărei.

Dacă vrei, poți Administrația orașului Țăndărei oferă persoanelor aflate... [citește_tot_articolul]

18 Iulie 2021, 16:10 (6635 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Elaborarea «Strategiei de Dezvoltare Urbană», prioritate a Primăriei municipiului Fetești

Elaborarea «Strategiei de Dezvoltare Urbană», prioritate a Primăriei municipiului Fetești

În urmă cu o săptămână, administrația locală din Fetești a organizat o întâlnire prin intermediul căreia s-au pus bazele elaborării «Strategiei de Dezvoltare Urbană» a municipiului Fetești. Documentul este esențial pentru atragerea fondurilor europene și presupune realizarea unor planuri cu privire la proiectele de edilitate pu­blică pe care administrația din Fetești vrea să le de­ruleze până în anul 2027.

Se așteaptă opinia cetățenilor «Strategia de Dezvoltare Urbană» este un document esențial care ajută orice administrație locală să poată obține fonduri europene. Acest document se... [citește_tot_articolul]

18 Iulie 2021, 11:40 (4593 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

REPORTAJ

Amintiri din Deportare...

Bărăgan, 18/19 iunie 1951

Amintiri din Deportare...

bonus: Gânduri de mulțumire pentru Asociația Foștilor Deportați în Bărăgan «Timișoara»

Anul acesta s-au împlinit 70 de ani de la o tragedie despre care istoria contemporană a României încă refuză să vorbească: Deportările în Bărăgan. În noaptea de Rusalii a anului 1951, 40000 de oameni din Banat au fost forțați de autoritățile comuniste de la București să-și părăsească domiciliile și să se mute forțat în Câmpia Bărăganului, sub amenințarea armelor. Considerați «elemente nesănătoase» sau «dușmani ai poporului», oamenii au fost mutați în colonii de muncă și obligați să ia viața de la zero... Stabilit la Fetești, Gheorghe Moisei (88 de ani) a trecut de două ori prin experiența deportării. A fost obligat să plece din Basarabia în România, apoi din Banat în Câmpia Bărăganului. Pe chipul... [citește_tot_articolul]

17 Iulie 2021, 13:40 (5578 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

Dragoș Soare, ALES președinte al PNL Ialomița

Dragoș Soare, ALES președinte al PNL Ialomița

Organizația PNL Ialomița și-a ales noul președinte vineri, 16 iulie 2021. Acesta este primarul municipiului Slobozia, Dragoș Soare.

Alegeri la PNL Ialomița Vineri, 16 iulie 2021, de la orele 18,00, Casa Municipală de Cultură din Slobozia a găzduit Conferința de alegeri a președintelui PNL Ialomița. Cei 300 de delegați liberali, din toate filialele localităților ialomițene, au decis prin vot noul președinte al Organizației PNL Ialomița. Acesta este primarul municipiului Slobozia, Dragoș Soare, ales de liberalii ialomițeni într-o proporție de aproximativ 70%. Deputatul liberal Luminița... [citește_tot_articolul]

17 Iulie 2021, 01:50 (11421 vizualizări - 17 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Amara își așteaptă turiștii pe plajele private

Lunga vară fierbinte

Amara își așteaptă turiștii pe plajele private

bonus: Ștrandul din Urziceni s-a deschis oficial

Considerate o alternartivă pentru litoralul Mării Negre, plajele din stațiunea Amara își așteaptă în fiecare vară turiștii. În timp ce administratorii plajelor private fac eforturi pentru a-și diversifica oferta serviciilor, cele aflate în grija auto­rităților locale așteaptă să intre în programul de reabi­litare finanțat de Uniunea Europeană. Până când lucrările vor începe efectiv, turiștii care vor să se relaxe­ze pe aceste plaje au parte de același peisaj anost care dăinue de ani buni.

Amara, stațiunea contrastelor
În stațiunea Amara există 4 plaje: «Perla», «Zorilor» (fostă... [citește_tot_articolul]

16 Iulie 2021, 15:10 (12699 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Străzi blocate de lucrările la rețeaua de canalizare

Locuitorii din Căzănești se revoltă

Străzi blocate de lucrările la rețeaua de canalizare

În anul 2020, orașul Căzănești a demarat un proiect de reabilitare a sistemului de apă și ape uzate. La un an distanță, firma care a câștigat licitația este acuzată că face «lucrări de mântuială». Locuitorii orașului s-au revoltat și au depus o petiție la Primărie în care cer «readu­cerea terenului la stadiul inițial». Primarul Stelian Traian susține inițiativa concetățenilor. Reprezentanții Afcon Electra România, firma care execută lucrările, susțin că vor reface străzile afectate în mai puțin de o săptămână.

Proiecte europene, manoperă românească
În anul 2020, grație unui proiect... [citește_tot_articolul]

16 Iulie 2021, 10:50 (10344 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Soluții generale pentru subsolurile inundate din blocurile Sloboziei

După chipul și asemănarea noastră

Soluții generale pentru subsolurile inundate din blocurile Sloboziei

O treime dintre blocurile Sloboziei au subsolurile inundate. Ju­mă­tate din cele aproximativ 400 de Asociații de Proprietari din oraș nu funcționează. Administratorii cer autorităților sprijin instituțional. Autoritățile locale oferă soluții generale. «Investițiile care vor fi realizate de către Urban SA vor rezolva aceste probleme. Anul acesta, nu mai târziu!» declară primarul Sloboziei, Dragoș Soare.

De 50 de ani cu subsoluri inundate Inundațiile care au afectat Slobozia în mai-iunie 2021 readuc în atenția opiniei pu­blice problema subsolurilor inundate. Conform estimărilor oficiale... [citește_tot_articolul]

15 Iulie 2021, 13:40 (8972 vizualizări - 13 comentarii)

EVENIMENT

Firma Construcții Erbașu a semnat contractul pentru construirea noului Bloc Operator al Spitalului Slobozia

Investiție intrată în linie dreaptă

Firma Construcții Erbașu a semnat contractul pentru construirea noului Bloc Operator al Spitalului Slobozia

Oficialii Consiliului Județean Ialomița au semnat miercuri, 14 iulie 2021, contractul de lucrări pentru realizarea Blocului Operator din cadrul Spitalului Județean de Urgență Slobozia. Perioada de implementare a acestui proiect a fost de 4 ani, iar termenul de finalizare a lucrărilor este de 2 ani, valoarea acestei investiții ridicându-se la 75,7 milioane de lei.

Să fie cu noroc Miercuri, 14 iulie 2021, președintele Consiliului Județean Ialomița, Marian Pavel, a semnat contractul privind construirea Blocului Operator din cadrul Spitalului Județean de Urgența Slobozia. Din partea firmei... [citește_tot_articolul]

14 Iulie 2021, 21:05 (8765 vizualizări - 1 comentariu)

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Fotografii motivaționale cu urme de sânge albastru

Fotografii motivaționale cu urme de sânge albastru

Sătul să fie etichetat drept «prefectul în teneși», prefectul de Ialomița, Mihai Tănăsescu, se străduiește să-și cosmetizeze imaginea. După cum vedeți în fotografia alăturată, acesta pozează alături de soție într-o fotografie cu iz prezidențial. Bântuiți de o senzație de «déjà vu», am căutat pe tot netul să identificăm sursa de inspirație. Dar, după cum vedeți, de la cuplul Obama-Michele și până la regina Elisabeta a II-a și ducele Filip, nu există cuplu prezidențial care să fi ratat o variațiune foto pe această temă. În aceste condiții, am fost obligați să ne plecăm și să recu­noaștem evidența. Cuplul Tănăsescu nu a copiat ridicol posturi prezidențiale care transmit subliminal... [citește_tot_articolul]

14 Iulie 2021, 13:20 (5766 vizualizări - 7 comentarii)

EVENIMENT

«Dacă înveți, totul este ușor!»

Adrian Duță, elev de 10 la Bacalaureat 2021

«Dacă înveți, totul este ușor!»

După afișarea rezultatelor finale la Bacalaureat 2021, doi elevi din Ialomița au reușit  să obțină medii de 10. Unul dintre ei este Adrian Duță și a învățat la Colegiul Național «Mihai Viteazul» din Slobozia. Rezolvarea contestațiilor depuse de elevii ialomițeni a făcut ca procentul de promovare la nivelul județului să crească la 61,78%.

Va studia la Facultatea de Limbi Străine
Înainte de contestații, Adrian Duță a obținut cea mai mare medie la Bacalaureat 2021 din județul Ialomița, respectiv 9,93. Absolventul de liceu a contestat nota pe... [citește_tot_articolul]

13 Iulie 2021, 22:10 (5338 vizualizări - 10 comentarii)

SPORT

Gheorghe Irimescu a plecat. Constantin Frâncu, noul antrenor!

Handbal, CSM Unirea Slobozia

Gheorghe Irimescu a plecat. Constantin Frâncu, noul antrenor!

bonus: Anne Boll, la Naționala U19 a Olandei

Trecerea de la HCM la CSM Unirea nu este singura schimbare majoră de care echipa de handbal a Sloboziei are parte în această vară. Nemulțumit de faptul că CSM Unirea Slobozia nu și-a stabilit ca obiectiv clar promovarea în Ligă, antrenorul Gheorghe Irimescu a părăsit echipa, dând curs ofertei venite de la Activ Ploiești, proaspăt retrogradată în divizia secundă. Și nu a plecat cu mâna goală. Alături de Irimescu, la Activ Ploiești va merge și coordonatorul Roxana Tabarcea, una dintre cele mai apre­ciate jucătoare ale Sloboziei în sezonul trecut. Ghiță Irimescu nu a vrut să intre în amănunte despre plecarea sa de la Slobozia, declarându-ne următoarele: «Slobozia este locul unde mi-am început cariera... [citește_tot_articolul]

13 Iulie 2021, 16:10 (4805 vizualizări - 0 comentarii)

28 Iun 2026
268 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Angajatorii din construcții, controlați de ITM

În perioada 15-16 iulie, reprezentanții Inspectoratul Teritorial de Muncă Ialomița au organizat o acțiune de control în cadrul Campaniei privind promovarea și controlul măsurilor de îmbunătățire a mediului ...[citește_toată_știrea]

26 Iulie 2010, 19:45
(19548 vizualizări - 0 comentarii)


Sudiți: Copil la volan

Culmea șofatului a fost atinsă la Sudiți. Un copil de 14 ani a fost prins conducînd o mașină în interiorul comunei. Sfios, minorul depistat a spus polițiștilor că nu deține permis de conducere, dezvăluindu ...[citește_toată_știrea]

26 Iulie 2010, 19:20
(20036 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Sudiți copil șofer


Țăndărei: A adormit la volan

La sfîrșitul săptămînii precedente, sîmbătă, 24 iulie, în apropierea localității Țăndărei s-a produs un accident de circulație. Cauza principală a producerii incidentului rutier a fost stabilită ca fiind ...[citește_toată_știrea]

26 Iulie 2010, 19:20
(12090 vizualizări - 0 comentarii)


Discotecile, la control

Polițiștii din Țăndărei au organizat în noaptea de sîmbătă spre duminică, respectiv 24 spre 25 iulie, o acțiune al cărei scop principal a fost prevenirea și combaterea infracțiunilor comise cu violență ...[citește_toată_știrea]

26 Iulie 2010, 19:18
(20697 vizualizări - 0 comentarii)


Proiectul de reabilitare și modernizare a sistemului de alimetare cu apă a Feteștiului, în linie dreaptă

Primarul municipiului Fetești, Gheorghe Catrinoiu a participat joi, 22 iulie a.c., la deschiderea ofertelor depuse în vederea atribuirii contractului de achiziție servicii «Asistență Tehnică pentru Reabilitarea ...[citește_toată_știrea]

26 Iulie 2010, 13:35
(22306 vizualizări - 0 comentarii)


A ars în propria-i casă

Un feteștean, de 73 de ani, a ars de viu în propria-i casă. Focul a izbucnit în toiul nopții de duminică spre luni, 25 spre 26 iulie a.c. Incendiul, anunțat în jurul orei 3.25 prin 112, a mistuit rapid ...[citește_toată_știrea]

26 Iulie 2010, 13:05
(13748 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Fetești incendiu


Accident

Un accident rutier s-a produs sîmbătă, 24 iulie a.c., pe DN2A, în apropiera orașului Țăndărei. În urma impactului, două persoane au rămas prinse într-un autoturism, una dintre ele fiind scoasă de echipajul ...[citește_toată_știrea]

26 Iulie 2010, 13:04
(13459 vizualizări - 0 comentarii)


I-a luat foc bordul mașinii

În timp ce se deplasa pe Autostrada A2, din direcția București către Constanța, în dreptul km 143, bordul unui autoturism Volkswagen Sharan al unui cetățean din județul Ilfov a fost cuprins de flăcări. ...[citește_toată_știrea]

26 Iulie 2010, 13:04
(21886 vizualizări - 0 comentarii)


«Strategia de dezvoltare locală a municipiului Fetești»

Primăria Municipiului Fetești și compania de consultanță Addvances au organizat luni, 26 iulie a.c., la Galeriile de Artă «Lumina», dezbaterea «Strategia de dezvoltare locală a municipiului Fetești». Documentul ...[citește_toată_știrea]

26 Iulie 2010, 12:32
(17175 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Hoț prins în flagrant

În miez de noapte, Poliția Slobozia a fost sesizată de un tînăr, de 22 de ani, din localitate, prin 112. Slobozeanul le-a relatat polițiștilor cum o persoană a pătruns în interiorul sediului unei firme ...[citește_toată_știrea]

24 Iulie 2010, 12:59
(19166 vizualizări - 0 comentarii)


Fată de 14 ani dată dispărută, depistată de polițiști

O fată de 14 ani, din Slobozia, pe numele său Chirea Valentina Iuliana, a fost dată dispărută din 17 iulie a.c. În urma cercetărilor polițiștilor, fata a fost depistată pe raza satului Marsilieni, comuna ...[citește_toată_știrea]

24 Iulie 2010, 12:58
(17710 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Baruri și săli de jocuri, la control

Poliția Municipiului Slobozia a organizat și executat acțiuni ce au vizat prevenirea și combaterea infracționalității stradale, a faptelor cu violență precum și menținerea unui climat de ordine și siguranță ...[citește_toată_știrea]

24 Iulie 2010, 12:57
(19443 vizualizări - 2 comentarii)


S-a sinucis aruncându-se în râul Ialomița

S-a sinucis aruncîndu-se în rîul Ialomița

O femeie de 60-65 ani, a cărei identitate nu a fost încă stabilită, s-a sinucis aruncîndu-se în rîul Ialomița. Femeia a ales să se arunce în apele tulburi ale rîului în zona podului. Gestul necugetat al ...[citește_toată_știrea]

24 Iulie 2010, 12:48
(22898 vizualizări - 0 comentarii)


Mașină furată din Ungaria, găsită la Amara

Mașină furată din Ungaria, găsită la Amara

Miercuri, 21 iulie, la primele ore ale dimineții polițiștii ialomițeni au organizat și executat o acțiune pentru depistarea autoturismelor ce figurează urmărite internațional. În cadrul acțiunii, polițiștii ...[citește_toată_știrea]

23 Iulie 2010, 09:10
(17076 vizualizări - 1 comentariu)


Urziceni: Furturile din locuințe, în atenția polițiștilor

Miercuri, 21 iulie, polițiștii din Urziceni au organizat și executat o acțiune ce a vizat prevenirea și combaterea furturilor din locuințe și societăți comerciale și prevenirea și combaterea sustragerilor ...[citește_toată_știrea]

23 Iulie 2010, 09:05
(16718 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Acțiuni în trafic

Polițiștii rutieri au desfășurat în ultimele două zile acțiuni în trafic. În cursul acțiunii, polițiștii au aplicat 196 de sancțiuni contravenționale, pentru 76 de conducători auto care au depășit viteza ...[citește_toată_știrea]

23 Iulie 2010, 09:03
(18050 vizualizări - 0 comentarii)


Colegiul Prefectural: Inspectorul general școlar Stavăr, la raport

Poate cel mai important punct de pe ordinea de zi a ședinței Colegiului Prefectural va fi «Prezentarea raportului privind desfășurarea și procentul de promovabilitate înregistrat în Ialomița la examenul ...[citește_toată_știrea]

21 Iulie 2010, 18:37
(18006 vizualizări - 2 comentarii)


Urziceni: Au încercat să-i fure geanta unui poștaș

Marți, 20 iulie a.c., în jurul orei 15.00, Poliția Urziceni a fost sesizată, prin 112, asupra unei tentative de tîlhărie. Astfel, în timp ce se afla pe Aleea Cîmpului, din localitate, un bărbat, de 58 de ...[citește_toată_știrea]

21 Iulie 2010, 18:22
(18817 vizualizări - 1 comentariu)


Infractori încarcerați pentru executarea pedepselor

Doi bărbați au fost reținuți marți, 20 iulie a.c., de polițiști, fiind «conduși» în Arestul Poliției. Ce doi, în vîrstă de 33, respectiv 20 de ani, se sustrăgeau executării unor pedepse privative de libertate ...[citește_toată_știrea]

21 Iulie 2010, 18:18
(11260 vizualizări - 0 comentarii)


Acțiuni preventive ale Poliției

În cursul zilei de marți, 20 iulie a.c., efective din cadrul Poliției Slobozia au organizat și executat acțiuni atît în mediul urban, cît și în cel rural. Astfel, s-a acționat în Piața Agroalimentară, ...[citește_toată_știrea]

21 Iulie 2010, 18:15
(20367 vizualizări - 1 comentariu)


Manasia: Tînăr înecat în Ialomița

Un tînăr de 16 ani a dispărut marți seară, 20 iulie a.c., în jurul orei 19.30, în apele rîului Ialomița, la nu mai mult de o zi după ce trupul unui băiat de 13 ani a fost recuperat din Dunăre. Tînărul a ...[citește_toată_știrea]

21 Iulie 2010, 12:03
(14668 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Sport a fost actualizată!

Cele mai noi știri din sportul ialomițean. ...[citește_toată_știrea]

20 Iulie 2010, 18:20
(9996 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. ...[citește_toată_știrea]

20 Iulie 2010, 18:06
(10698 vizualizări - 0 comentarii)


Anunț angajare

Anunț angajare

SC ELCASIO scoate la concurs posturi de
1. agenți vînzări (cu și fără experiență)
2. merchandiser
• Pachet salarial atractiv
CV-urile pot fi depuse la sediul firmei din Slobozia, șos. Brăilei ...[citește_toată_știrea]

20 Iulie 2010, 17:58
(20814 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: S-a trezit cu hoții în casă

În timp ce dormea în propria-i locuință, un bărbat din Fetești s-a trezit, la miezul nopții, cu hoții în casă. Speriat, bărbatul a început să țipe în momentul cînd un tînăr îi furase de pe noptieră telefonul ...[citește_toată_știrea]

20 Iulie 2010, 15:38
(21277 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Fetești hoți


Slobozia: La volan, fără permis

Luni, 19 iulie, polițiștii slobozeni au depistat în trafic o mașină la volanul căreia se afla un tînăr, de 28 ani, ce nu deținea permis de conducere. Pentru fapta sa, bărbatul s-a ales cu dosar penal, fiind ...[citește_toată_știrea]

20 Iulie 2010, 15:37
(19107 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Fetiță de 7 luni, rănită într-un accident rutier

La începutul săptămînii, luni 19 iulie, în apropierea municipiului Fetești s-a produs un accident de circulație în urma căruia o persoană a fost rănită. Polițiștii feteșteni au stabilit că în timp ce un ...[citește_toată_știrea]

20 Iulie 2010, 15:37
(18210 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Fetești accident


Bordușani: Hoț minor prins de polițiști

În cursul dimineții de luni, 19 iulie, polițiștii din Bordușani, au fost sesizați de patronul unui magazin din localitate despre faptul că în noaptea ce tocmai trecuse, hoții îi furaseră trei țevi PVC. ...[citește_toată_știrea]

20 Iulie 2010, 15:36
(17337 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Bordușani hoț


Fetești: Prădată de hoți la Maternitatea Spitalului

O femeie internată la Maternitatea Spitalului din Fetești a reclamat polițiștilor faptul că i-a fost furată o borsetă ce conținea o sumă de bani și documentele personale. Incidentul s-a petrecut week-end ...[citește_toată_știrea]

19 Iulie 2010, 15:56
(12883 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Se fură capace de canalizare

Un tînăr de 19 ani a fost prins de polițiști în timp ce încerca să fure trei capace de canalizare. Evenimentul s-a petrecut la Urziceni, duminică, 18 iulie, cînd un echipaj de siguranță publică l-a depistat ...[citește_toată_știrea]

19 Iulie 2010, 15:54
(18310 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Succesor în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Carmen în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Gigel în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! mdrag20 în Irigațiile pe 36000 de hectare în Ialomița, afectate de o decizie a CFR pentru protejarea unui pod feroviar în Brăila Gigi gunoierul în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Corcodel de la DUMITRESTI în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia casă Slobozia Nouă în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 închiriere apartament 3 camere Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 om de rand în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! laurentiu în «Beach Party» săptămânal pe Plaja Zorilor Răduță Aurelian-Constantin în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia @ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final soluția e simplă în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Fa Marileno în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Maria în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Nelu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Vasile în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Ionut în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...