Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Doar administrațiile PNL din Ialomița au primit 2,73 milioane de lei!

Guvernul schimbă părul, dar năravul ba

Doar administrațiile PNL din Ialomița au primit 2,73 milioane de lei!

Guvernul a aprobat, în ședința de joi, 17 decembrie a.c., 2,73 milioane de lei  pentru finanțarea cheltuielilor de funcționare până la sfârșitul anului 2020. Banii au fost alocați exclusiv primăriilor PNL din Ialomița, conform metodei patentate de PSD în mandatele trecute.

Obiceiurile proaste nu mor niciodată
Guvernul României a alocat în ședința de joi, 17 decembrie 2020, alocarea a peste 876 milioane de lei din Fondul de rezervă bugetară, prevăzut în bugetul de stat pe anul 2020, unora dintre primăriile din țară. Fondurile au fost alocate pentru finanțarea cheltuielilor... [citește_tot_articolul]

18 Decembrie 2020, 19:05 (5350 vizualizări - 6 comentarii)

EVENIMENT

Primele decizii ale administrației Pavel

Nu aduce mandatul ce aduce sfârșitul de an

Primele decizii ale administrației Pavel

Vineri, 18 decembrie 2020, s-a desfășurat prima ședință extraordinară a Consiliului Județean Ialomița. Președintele Marian Pavel a prezidat ședința on-line, din cauza infectării cu virusul COVID-19. În cadrul ședinței au fost adoptate o serie de proiecte de hotărâri de interes pentru opinia publică din Ialomița. Cel mai important dintre acestea rămâne cel privind asocierea județului Ialomița cu Agenția pentru Dezvoltare Regională Sud Muntenia în vederea realizării unor proiecte de investiții în valoare de 26,8 milioane de lei.

Unde se duc banii publici când se duc...
Cei 31 de... [citește_tot_articolul]

18 Decembrie 2020, 17:15 (5121 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

SPORT

Revine Andryana Naumenko

Handbal, Divizia A, HCM Slobozia

Revine Andryana Naumenko

Chiar dacă a bifat deja primele jocuri oficiale în divizia secundă, HCM Slobozia continuă să-și întărească lotul. Echipa antrenată de Ghiță Irimescu beneficiază din această săptămână de serviciile unei jucătoare cu experiență, în ciuda celor 22 de ani pe care i-a împlinit pe 12 decembrie 2020. Concret, pivotul Andryana Naumenko revine la formația alături de care a petrecut ultimele 2 sezoane, trecând de la extazul promovării, la agonia părăsirii forțate a Ligii. Handbalistă cu un foarte important aport defensiv, Naumenko se remarcă și printr-un extraordinar spirit de echipă. Înainte de revenirea la Slobozia, jucătoarea de origine ucraineană, crescută la Marta Baia Mare, a evoluat la Crișul Chișineu... [citește_tot_articolul]

18 Decembrie 2020, 13:20 (4335 vizualizări - 0 comentarii)

SPORT

«Nu cred că obiectivul pe care îl am de îndeplinit la Slobozia este cel mai greu din câte mi-au fost trasate...»

Fotbal, Liga a II-a, Unirea Slobozia, antrenorul Adrian Mihalcea

«Nu cred că obiectivul pe care îl am de îndeplinit la Slobozia este cel mai greu din câte mi-au fost trasate...»

Unirea Slobozia a avut un start foarte bun de campionat, dar infectările cu COVID-19 cât și anumite limite pe care echipa nu a reușit să le depășească au făcut ca ialomițenii să termine prima parte a sezonului doar pe locul 19, cu 15 puncte. Pandemia a mutilat avântul echipei noastre care în ultimele 5 jocuri a reușit să smulgă un singur punct, ce-i drept, în fața liderului FC Universitatea Craiova. În aceste circumstanțe, s-a hotărât înlocuirea lui Enache Costea cu Adrian Mihalcea. Mutarea nu a fost tocmai o surpriză pentru iubitorii fotbalului din Slobozia, Mihalcea fiind unul dintre apropiații echipei pe parcursul actualului sezon. Pentru antrenorul de 44 de ani este al doilea mandat ca principal... [citește_tot_articolul]

18 Decembrie 2020, 12:40 (11633 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița va avea 8 centre de vaccinare anti-COVID-19

Ialomița va avea 8 centre de vaccinare anti-COVID-19

Activitățile specifice derulării campaniei de vaccinare anti-COVID-19 au intrat în linie dreaptă și în județul Ialomița. Autoritățile județene și locale susțin faptul că la nivelul județului vor exista 8 centre de vaccinare. Fiecare dintre spațiile identificate în urma controalelor în teren făcute de Direcția de Sănătate Publică Ialomița va trebui însă reamenajat pentru a corespunde din punct de vedere sanitar. De asemenea, toate spitalele din județ vor deveni centre de coordonare a campanie de vaccinare destinate personalului medical.

Lucrări de amenajare în curs Cele 8 centre de vaccinare... [citește_tot_articolul]

17 Decembrie 2020, 19:05 (6363 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Slobozia iese oficial din carantină!

Începând de vineri, 18 decembrie 2020

Slobozia iese oficial din carantină!

În urma analizei făcută de Institutul Național de Sănătate Publică, în baza documentației transmisă de Direcția de Sănătate Publică Ialomița, s-a luat decizia ca începâd de vineri, 18 decembrie a.c., municipiul Slobozia să iasă din carantină. Măsura a fost dispusă ca urmare a scăderii incidenței cazurilor de COVID-19 la nivelul orașului.

Barurile și restaurantele rămân închise La momentul de față, rata incidenței cauzilor înregistrată în ultimele 14 zile a fost de 5,94/1000 de locuitori, ceea ce a determinat Institutul Național de Sănătate Publică să ridice carantina impusă la Slobozia... [citește_tot_articolul]

17 Decembrie 2020, 18:15 (3738 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Vaccinarea anti-COVID-19, respinsă de 30% dintre cadrele medicale din Ialomița

Vaccinarea anti-COVID-19, respinsă de 30% dintre cadrele medicale din Ialomița

În așteptarea vaccinului anti-COVID-19, Ministerul Sănătății a trimis o înștiin­țare către toți furnizorii publici de servicii medicale din județ cu privire la intenția acestora de a se imuniza împotriva SARS-CoV-2. Listele au fost transmise către Direcția de Sănătate Publică Ialomița, instituție ai cărei repre­zentanți susțin faptul că în spita­lele și cabinetele medicale din ju­dețul nostru există cadre medicale care refuză ideea de vaccinare.

Rezultate în analiză Din datele Direcției de Sănătate Publică Ialomița, aproximativ 2500 de angajați din sistemul medical ialomițean au fost... [citește_tot_articolul]

17 Decembrie 2020, 10:10 (9670 vizualizări - 16 comentarii)

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Primarul din Platonești investește 134737 de lei pentru iluminat public în... cimitir

Primarul din Platonești investește 134737 de lei pentru iluminat public în... cimitir

Nici nu s-a uscat bine cer­neala de pe buletinele de vot cu care a câștigat Florinel Negraru Alegerile și domnia sa se întoarce la obiceiurile care l-au consacrat. Conform unui proiect de hotărâre aprobat în 17 noiembrie 2020, Primăria Platonești va investi bani publici pentru iluminatul cimitirului.

Unul este Florinel Florinel Negraru e primar la PSD. După ce a fost la PNL. S-a remarcat vreme de 3 mandate ba anunțând că va face primul teren de golf din Ialomița, ba furnizând ilegal apă locuito­rilor comunei, ba investind milioane într-un sistem de iluminat public ne­funcțional... ... [citește_tot_articolul]

16 Decembrie 2020, 14:05 (17828 vizualizări - 39 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Primăria Slobozia a investit 100 mii de lei în programe electronice de arhivare nefuncționale

Primăria Slobozia a investit 100 mii de lei în programe electronice de arhivare nefuncționale

Încercarea Primăriei Slobozia de a se digitaliza a eșuat lamentabil. Cu toate acestea, administra­ția locală a cheltuit 100 mii de lei pentru achiziția a două softuri necesare desfășurării procesului de arhivare electronică a do­cumen­telor oficiale. Pro­gramele informatice au fost cum­părate între 2012-2015 și sunt nefunc­ționale în prezent. Cu un an înainte de Alegerile Locale, Adrian Mocioniu, fostul primar al Sloboziei, a semnat o dispoziție prin care a cerut auditarea serviciului de arhivă electro­nică. Deși comisia a fost întrunită, despre verificare nu se mai știe nimic.

Fonduri cheltuite de pomană... [citește_tot_articolul]

16 Decembrie 2020, 09:55 (7457 vizualizări - 14 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Lichidatorii judiciari închiriază Combinatul Chimic din Slobozia cu 1,2 milioane de lei pe lună

Afacere controversată

Lichidatorii judiciari închiriază Combinatul Chimic din Slobozia cu 1,2 milioane de lei pe lună

Lichidatorul judiciar desemnat de instanță să admi­nistreze Chemgas Holding Corporation, firma Expert Insolvență cu sediul în județul Hunedoara, a primit o ofertă avantajoasă de a închiria Combinatul Chimic din Slobozia contra sumei de 1,2 milioane de lei pe lună. Firma care ar putea folosi instalațiile pentru a produce îngrășăminte chimice se numește North Chimical Complex SRL și ar fi controlată de omul de afaceri Gabriel Ticea. Tranzacția ar putea ridica multe semne de întrebare, având în vedere faptul că societatea ar fi fost înființată în 2019. Mai mult, aceeași societate ar fi preluat anul trecut, la scurt timp de la înființare, alte două combinate chimice controlate... [citește_tot_articolul]

15 Decembrie 2020, 10:50 (9565 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Toate școlile din Ialomița vor fi acționate în instanță pentru neplata unor sporuri salariale destinate personalului auxiliar

Toate școlile din Ialomița vor fi acționate în instanță pentru neplata unor sporuri salariale destinate personalului auxiliar

Val de procese în instanță inițiate de Uniunea Sindicatelor Libere din Învățământ filiala Ialomița în numele personalului auxiliar din cadrul unităților de învățământ. Astfel, toate cele 92 de grădinițe, școli generale și licee din Ialomița vor fi acționate în judecată pentru neplata unor sporuri salariale ce li se cuveneau secreta­rilor și contabililor din cadrul acestora. «În total vom reprezenta aproximativ 100 de persoane!» a explicat Liviu Neagu, președintele USLÎ Ialomița.

Sporuri salariale recuperate prin instanță
Potrivit informațiilor oficiale, repre­zentanții Uniunii... [citește_tot_articolul]

14 Decembrie 2020, 14:40 (7278 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Urban SA vinde slobozenilor apă «nepotabilă»

În continuare

Urban SA vinde slobozenilor apă «nepotabilă»

Urban SA nu are nici la acest moment auto­rizație sanitară de funcțio­nare pentru stația de tra­tare a apei! Conform in­forma­țiilor oficiale, Direc­ția de Sănătate Publică refuză de 2 ani să prelun­gească vechea autori­zație. Singurul primar al Slobo­ziei care a confirmat pu­blic situația în ultimii 12 ani este Dragoș Soare. Declarațiile sale sunt sus­ținute de cele ale lui Dan Noel, directorul DSP Ialomița. În replică, directorul Urban SA, Valentin Cilibeanu, susține că apa furnizată slo­bozenilor «se încadrează în parametrii de potabilitate». Prețul plătit de slobozeni pentru 1 mc de apă «nepotabilă» este de 7,68 lei.

Soare fluieră în biserica Urban... [citește_tot_articolul]

14 Decembrie 2020, 09:55 (6520 vizualizări - 15 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ambulatoriu nou în vara anului 2021 la Spitalul Municipal «Anghel Saligny» Fetești

Investiție în Sănătate

Ambulatoriu nou în vara anului 2021 la Spitalul Municipal «Anghel Saligny» Fetești

Cel mai ambițios proiect finanțat de Uniunea Europeană la Fetești începe să prindă contur. Autoritățile locale au dat asigurări că, din vara anului viitor, Ambulatoriul Spitalului Municipal «Anghel Saligny» Fetești va fi funcțional. Astfel, oamenii din oraș, dar și cei din comunitățile apropiate Feteștiului nu vor mai fi nevoiți să meargă la București sau Constanța pentru investigații medicale. Cu o valoare de 10,6 milioane de lei, proiectul implică amenajarea Ambulatoriului din cadrul Spitalului Fetești, dar și dotarea cu aparatură medicală performantă. «Datorită acestei investiții calitatea actului medical la Fetești se va îmbunătăți!» a declarat Laurențiu Șonchereche, primarul municipiului... [citește_tot_articolul]

13 Decembrie 2020, 11:15 (5605 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

REPORTAJ

Doctor pentru toți

Doctor pentru toți

De multe ori, vindecarea unui bolnav vine datorită relației speciale pe care o are cu medicul său. Într-un sistem haotic precum cel de la noi, cultivarea unei astfel de relații pare imposibilă. Există însă și medici care reușesc să creeze o astfel de legătură, prin intermediul căreia pacienții devin încrezători că omul în halat alb din fața lor îi poate ajuta să se însănătoșească. De 3 ani, la Spitalul Județean de Urgență Slobozia, medicul chirurg Tudor Tuhari reușește să-i vindece pe pacienți, luptând împreună cu ei să învingă boala...

Drama care a creionat un destin Când întrebi un... [citește_tot_articolul]

12 Decembrie 2020, 12:10 (9004 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Gigi Manea și Gabriel Mușat, noii viceprimari ai Sloboziei

Consens politic în Consiliul Local

Gigi Manea și Gabriel Mușat, noii viceprimari ai Sloboziei

Vineri, 11 decembrie a.c., de la orele 15,00, Consiliul Local Slobozia s-a întrunit în cadrul unei ședințe de Consiliul Local pentru a desemna viitorii viceprimari ai Sloboziei. Au fost aleși cu 15 voturi «pentru» și 3 «împotrivă» Gigi Manea (PNL) și Gabriel Mușat (PSD). PRO România, al treilea partid ales în Consiliul Local Slobozia, a anunțat în cadrul ședinței că își rezervă dreptul de a acționa în instanță legalitatea alegerii viceprimarilor.

După 3 luni de la alegeri
Ședința Consiliului Local Slobozia de vineri, 11 decembrie a.c., pune capăt speculațiilor legate de viitorul... [citește_tot_articolul]

11 Decembrie 2020, 20:10 (7064 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Planurile administrației locale din Țăndărei pentru anul viitor

Planurile administrației locale din Țăndărei pentru anul viitor

Administrațiile locale din Ialomița își fac planuri pentru proiectele de investiții pe care le vor desfășura în anul care urmează. La Țăndărei, de exemplu, administrația locală va investi în rea­bilitarea și modernizarea Secției Psihiatrie a spitalului din localitate. Secția din cadrul Spitalului Țăndărei este unică la nivelul unităților medicale din județul Ialomița și, totodată, extrem de necesară având în vedere că numărul persoanelor cu afecțiuni psihice este de aproximativ 7000...

Proiect pe ultima sută de metri Reabilitarea Secției Psihiatrie a Spitalului Orășenesc Țăndărei a... [citește_tot_articolul]

11 Decembrie 2020, 15:10 (8387 vizualizări - 3 comentarii)

EVENIMENT

Încă 7 zile de carantină la Slobozia

Propunere a Comitetului Județean pentru Situații de Urgență Ialomița

Încă 7 zile de carantină la Slobozia

UPDATE Departamentul pentru Situații de Urgență a aprobat solicitarea privind prelungirea carantinei la Slobozia

Comitetul Județean pentru Situații de Urgență a înaintat către Departamentul pentru Situații de Urgență propunerea privind prelungirea perioadei de carantinare a Sloboziei cu încă 7 zile. Măsura ar urma să intre în vigoare începând cu vineri, 11 decembrie 2020, de la ora 00,00. Decizia de prelungire a fost adoptată ca urmare a ratei crescute de incidență a cazurilor de COVID-19 înregistrate la nivelul orașului. Estimativ, în ultimele 14 zile, rata incidenței cazurilor a fost de 6,47/1000 de locuitori. Valoarea este în continuare ridicată, Slobozia fiind încă în Zona Roșie de infectări cu COVID-19.

UPDATE... [citește_tot_articolul]

10 Decembrie 2020, 13:15 (11770 vizualizări - 22 comentarii)

SPORT

Adrian Mihalcea îi ia locul lui Enache Costea

Fotbal, Liga a II-a, Unirea Slobozia

Adrian Mihalcea îi ia locul lui Enache Costea

Pe Enache Costea l-a prins doar câteva zile paltonul iernii 2020 în funcția de antrenor principal al Unirii Slobozia. Prima răcire serioasă a vremii a coincis cu instalarea în fruntea echipei tehnice a lui Adrian Mihalcea. A fost o mutare pe care iubitorii fotbalului slobozean o anticipau, Mihalcea fiind văzut în ultima vreme în preajma echipei. Antrenorul de 44 de ani îl va păstra în echipa tehnică pe Enache Costea care, astfel, după mai bine de 3 ani ca «principal», revine la clasica postură de «secund». Alături de Mihalcea vor mai fi Romeo Soare și Daniel Harnagea. Așadar,dispare din schemă Adrian Cristea...

Al doilea mandat... [citește_tot_articolul]

10 Decembrie 2020, 10:50 (6764 vizualizări - 14 comentarii)

EVENIMENT

Ialomița are nevoie de 50 milioane de lei pentru continuarea investițiilor

Ialomița are nevoie de 50 milioane de lei pentru continuarea investițiilor

bonus: ADI Ialomița va primi mai mulți bani

Administrația Pavel a ajuns la concluzia că ar fi nevoie de 50 milioane de lei pentru a cofinanța investițiile cu termen scadent inițiate pe hârtie de către administrația precedentă. «Noi nu vindem visuri... Căutăm soluții pentru a finanța investițiile utile județului!» susține Marian Pavel, președintele Consiliului Județean Ialomița. O posibilă soluție pentru asigurarea cofinanțării în cazul unora dintre proiectele instituției este un împrumut bancar. Decizia va fi adoptată într-una dintre următoarele ședințe ale Consiliului Județean Ialomița.

Realitatea în varianta administrativă... [citește_tot_articolul]

10 Decembrie 2020, 09:55 (7016 vizualizări - 1 comentariu)

SPORT

Ghinioniști. Unirea iernează în subsolul clasamentului!

Fotbal, Liga a II-a, Unirea Slobozia-Petrolul Ploiești 0-3

Ghinioniști. Unirea iernează în subsolul clasamentului!

După meciul cu Craiova, norocul pare să-și fi întors fața de la Unirea Slobozia. În primul rând, echipa noastră nu scapă de problema COVID-19. Antrenorul principal, Enache Costea, alături de secundul Romeo Soare, traversează perioada de izolare. Astfel, la meciul cu Petrolul, pe bancă a stat celălalt secund, Adrian Cristea. Apoi, ploieștenii au mizat și au câștigat pe cartea pragmatismului, în vreme ce Unirea nu a reușit să fructifice niciuna dintre ocaziile avute. Una peste alta, rezultatul final a fost mult prea drastic pentru cele petrecute pe teren. Dar ceea ce contează în final, punctele, se îndreaptă spre Ploiești, în vreme ce Unirea rămâne cu o zestre tot mai săracă și pică pe locul 18... [citește_tot_articolul]

8 Decembrie 2020, 14:15 (2813 vizualizări - 2 comentarii)

Miercuri 24 Iun 2026
269 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Fetești: Pistol cu gaze, procurat din Bulgaria și introdus ilegal în România

Polițiștii au depistat un bărbat de 33 de ani, domiciliat în Fetești, care deținea fără drept un pistol cu gaze, de calibru 9 mm și 3 cartușe cu gaze, procurate din Bulgaria și introduse ilegal în România ...[citește_toată_știrea]

30 Septembrie 2010, 19:51
(13698 vizualizări - 0 comentarii)


APIA: Plata Naționala Directă Complementară pentru sectorul zootehnie

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură anunță că, în perioada 1-31 octombrie 2010, crescătorii de bovine, atît persoane fizice cît și juridice, pot solicita Plata Naționala Directă Complementară ...[citește_toată_știrea]

30 Septembrie 2010, 19:48
(15880 vizualizări - 0 comentarii)


«Săptămîna prevenirii criminalității», în desfășurare

Preț de o săptămînă, polițiștii ialomițeni desfășoară o serie de acțiuni preventive în cadrul «Săptămînii prevenirii criminalității». Activitățile au debutat luni, 27 septembrie, cînd polițiștii au organizat ...[citește_toată_știrea]

29 Septembrie 2010, 19:12
(16833 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Polițiști în acțiune

Polițiștii ialomițeni au organizat marți, 28 septembrie, mai multe activități al căror scop principal l-a constituit prevenirea faptelor antisociale. Astfel, polițiștii de ordine publică, poliție rutieră ...[citește_toată_știrea]

29 Septembrie 2010, 19:11
(16153 vizualizări - 0 comentarii)


Contractele colective de muncă, la ITM

Potrivit noilor reglementări legale, începînd cu data de 26 iulie 2010, atribuțiile în domeniul contractelor colective de muncă sînt îndeplinite de inspectoratele teritoriale de muncă. Drept urmare, au ...[citește_toată_știrea]

29 Septembrie 2010, 11:56
(13843 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Sport a fost actualizată!

Cele mai noi știri din sportul ialomițean. ...[citește_toată_știrea]

28 Septembrie 2010, 19:00
(8549 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. ...[citește_toată_știrea]

28 Septembrie 2010, 18:46
(8757 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Proiectil în parc

Pompierii ialomițeni au descoperit un element de muniție în apropierea unui loc de joacă pentru copii din Slobozia. Proiectilul exploziv de antiaeriană de calibru 100 mm a fost găsit în urma unor săpături ...[citește_toată_știrea]

28 Septembrie 2010, 18:26
(19516 vizualizări - 0 comentarii)


«Salonul Anual de Carte», la a XIX-a ediție

În perioada 1-31 octombrie 2010, Biblioteca Județeană «Ștefan Bănulescu» organizează «Salonul Anual de Carte», ediția a XIX-a. Acțiunea vizează organizarea de expoziții de carte, întîlniri cu scriitori ...[citește_toată_știrea]

28 Septembrie 2010, 18:25
(17924 vizualizări - 0 comentarii)


«Marea debarasare», la finalul săptămînii

În zilele de vineri, 1 octombrie și sîmbătă, 2 octombrie, se va desfășura cea de-a treia ediție a Campaniei Marea Debarasare. «Modificarea a survenit ca urmare a faptului că pe 25 septembrie 2010, data ...[citește_toată_știrea]

28 Septembrie 2010, 18:23
(13856 vizualizări - 0 comentarii)


Incendii la Slobozia și Valea Ciorii

Trei adăposturi de animale și depozitul de furaje ale unui slobozean au fost mistuite de flăcări în noaptea de de sîmbătă spre duminică, 25/26 septembrie. Din primele cercetări, pompierii au concluzionat ...[citește_toată_știrea]

27 Septembrie 2010, 15:22
(17046 vizualizări - 0 comentarii)


«Săptămîna prevenirii criminalității» la IPJ Ialomița

«Începînd de luni, 27 septembrie, sub titlul „Săptămîna prevenirii criminalității“ la nivel național se va desfășura un complex de activități preventive menite să contribuie la creșterea gradului de siguranță ...[citește_toată_știrea]

27 Septembrie 2010, 15:20
(16427 vizualizări - 0 comentarii)


Pieton accidentat la Gheorghe Doja

La sfîrșitul săptămînii trecute, sîmbătă, 25 septembrie, la Gheorghe Doja s-a produs un accident de circulație. Incidentul a fost produs de un tînăr de 35 de ani, conducător auto, care aflîndu-se la volanul ...[citește_toată_știrea]

27 Septembrie 2010, 15:19
(15346 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: Infractoare de 62 ani, încarcerată

Polițișii din Țăndărei au organizat, sîmbătă, 25 septembrie, o acțiune pentru depistarea persoanelor urmărite. În cadrul acțiunii a fost prinsă o femeie de 62 de ani care se sustrăgea executării unei pedepse ...[citește_toată_știrea]

27 Septembrie 2010, 15:18
(16170 vizualizări - 1 comentariu)


Șoferi băuți la volan

Sîmbătă, 25 septembrie, polițiștii Serviciului Rutier au oprit pentru control un taxi. Pentru că șoferul mirosea a alcool, polițiștii l-au testat cu aparatul Drager. Iar bănuielile polițiștilor s-au confirmat ...[citește_toată_știrea]

27 Septembrie 2010, 15:17
(13655 vizualizări - 0 comentarii)


Trafic de persoane în Ialomița

Patru persoane, dintre care două în stare de arest preventiv, au fost trimise în judecată de oamenii legii pentru trafic de persoane și trafic de minori. Suspecții, prin violențe și amenințări, au exploatat ...[citește_toată_știrea]

26 Septembrie 2010, 10:43
(17944 vizualizări - 1 comentariu)


Și-au bătut copilul de 8 ani pentru că era «neascultător»

Polițiștii Biroului de Investigații Criminale Slobozia efectuează cercetări pentru a stabili împrejurările în care a survenit vătămarea corporală a unui copil în vîrstă de 8 ani, din Slobozia. Minorul a ...[citește_toată_știrea]

26 Septembrie 2010, 10:42
(18517 vizualizări - 0 comentarii)


Inconștiență: Beți și fără permise, la volan!

Agenții Postului de Poliție Giurgeni, aflați în serviciul de patrulare pe raza comunei, au oprit pentru control un autocamion înmatriculat în județul Argeș, la volanul căruia se afla un bărbat ce emana ...[citește_toată_știrea]

26 Septembrie 2010, 10:40
(17914 vizualizări - 0 comentarii)


Armă cu aer comprimat deținută ilegal

În cadrul unei acțiuni desfășurată de polițiștii Serviciului Arme Explozivi și Substanțe Periculoase, a fost depistat un tînăr, de 25 de ani, din Borănești care deținea fără drept o armă neletală, supusă ...[citește_toată_știrea]

26 Septembrie 2010, 10:35
(21204 vizualizări - 0 comentarii)


«Let’s Do It, România!» cu Jandarmeria

Inspectoratul de Jandarmi Județean Ialomița, în parteneriat cu Asociația «Eco Asist Romania», participă sîmbătă, 25 septembrie, la campania națională de ecologizare «Let’s Do It, România». Jandarmii se ...[citește_toată_știrea]

24 Septembrie 2010, 15:33
(18579 vizualizări - 0 comentarii)


Vlădeni: Și-a dat foc grajdului din greșeală

Un bărbat din Vlădeni a dat foc grajdului de furaje din propria gospodărie aruncînd la întîmplare o țigare aprinsă. Incendiul a fost anunțat miercuri, 22 septembrie, iar pompierii militari din Țăndărei ...[citește_toată_știrea]

24 Septembrie 2010, 15:27
(16084 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Vlădeni incendiu


Fetești: Jandarmii, de pază la cele sfinte

20 de jandarmi din cadrul Inspectoratului de Jandarmi Județean Ialomița, vor asigura, duminică 26 septembrie, între orele 7.00-12.00, măsurile de ordine publică impuse de sfințirea bisericii cu hramul ...[citește_toată_știrea]

24 Septembrie 2010, 15:25
(17133 vizualizări - 0 comentarii)


Prichindeii slobozeni au serbat «Săptămâna Mobilității Europene»

Prichindeii slobozeni au serbat «Săptămîna Mobilității Europene»

În perioada 16-22 septembrie 2010 se desfășoară cea de-a IX-a ediție a «Săptămînii Mobilității Europene», manifestare europeană anuală sprijinită de Comisia Europeană prin Direcția Generală de Mediu. În ...[citește_toată_știrea]

22 Septembrie 2010, 14:30
(14097 vizualizări - 0 comentarii)


Autovehicule furate, găsite la Țăndărei și Fetești

Un autoturism și un scuter, ambele figurînd în bazele de date ca fiind furate, au fost depistate în ultimele 24 de ore de polițiștii ialomițeni. Astfel, în cadrul unei acțiuni desfășurată de polițiștii ...[citește_toată_știrea]

22 Septembrie 2010, 14:26
(16818 vizualizări - 1 comentariu)


Fetești: Centre de colectare fier vechi, controlate de polițiști

Trei firme cu punctele de lucru în Fetești, ce desfășoară activități în domeniul colectării deșeurilor industriale reciclabile, au fost verificate de polițiști. Urmare a controalelor, față de administratorul ...[citește_toată_știrea]

22 Septembrie 2010, 14:22
(15962 vizualizări - 0 comentarii)


Acțiune preventivă a Poliției la Bărcănești și Bărbulești

Marți, 21 septembrie a.c., polițiștii ialomițeni au acționat pe raza comunelor Bărcănești și Bărbulești, încercîndu-se astfel prevenirea și combaterea unor infracțiuni. În acest sens, polițiștii au legitimat ...[citește_toată_știrea]

22 Septembrie 2010, 14:19
(19064 vizualizări - 0 comentarii)


Plăți APIA de peste 1,2 miliarde de euro

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură (APIA) informează că a plătit, la data de 17 septembrie2010, suma de aproape 113 milioane de euro pentru măsuri delegate din Programul Național de Dezvoltare ...[citește_toată_știrea]

22 Septembrie 2010, 14:13
(15856 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Sport a fost actualizată!

Cele mai noi știri din sportul ialomițean. ...[citește_toată_știrea]

21 Septembrie 2010, 18:48
(9971 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. ...[citește_toată_știrea]

21 Septembrie 2010, 18:21
(8621 vizualizări - 0 comentarii)


«Agroial Partener», trei zile la Slobozia

Tîrgul Internațional de Agricultură și Industrie Alimentară «Agroial Partener» și «Salonul Auto Slobozia» își deschid porțile. Deshiderea oficială se va organiza, joi, 23 septembrie, în fața Centrului ...[citește_toată_știrea]

21 Septembrie 2010, 16:47
(14718 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
mașină de cusut Singer în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 teren intravilan agricol Țăndărei în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 teren extravilan Țăndărei în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 Chiparos în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Lenuta în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Cetățean în Tabăra «Pavilioane» din stațiunea Amara, fără aviz sanitar de funcționare Mary în «Fermierii își vând producția sub costuri!» garsonieră de închiriat Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 Locuitor Slobozia în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Mariana în «Fermierii își vând producția sub costuri!» un ialomițean în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Gigel în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Pensionar în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final #pasajladrajna în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Adevărat Suporter! în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Mihai în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Hendersohn în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Adrian în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune»

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...