Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

REPORTAJ

La masă cu directorul Spitalului Județean...

La masă cu directorul Spitalului Județean...

Mîncarea de la spital e cea mai proastă din tot orașul! Bolnavii spun că e așa de cînd e lumea și va fi la fel pînă la sfîrșitul ei, că doar nimeni nu vine la spital ca să mănînce. Directorul Spitalului Județean de Urgențe din Slobozia susține însă că o poate mînca. La fel și angajații care o gătesc! Dacă el poate, putem și noi. Așa că am acceptat invitația la masă a managerului interimar al Spitalului Județean din Slobozia, Adrian Berbece.

Drumul spre iadul culinar e pavat cu bune intenții
Știți ori nu știți, la spital se poate mînca și dacă nu ești internat și bolnav. O masă... [citește_tot_articolul]

30 Septembrie 2014, 10:20 (8124 vizualizări - 7 comentarii)

SPORT

Fotbal, Liga a III-a, Delta Tulcea-Viitorul Axintele 2-1

Au pierdut și la Tulcea

Chiar dacă a fost de un calibru diferit, confruntarea dintre Viitorul Axintele și Delta Tulcea s-a lăsat cu o nouă înfrîngere pentru echipa pregătită de Ion Nica. Evoluția alb-verzilor a fost una relativ bună în primele 50 de minute, ei chiar reușind să deschidă scorul în minutul 48 prin unul dintre cei mai în formă jucători, fundașul stînga Andrei Sava. Din păcate, bucuria nu a durat decît 2 minute. Dogaru a adus egalarea pentru dobrogeni, iar în minutul 70 experimentatul Nicu Crețu a înclinat definitiv balanța în favoarea Deltei. S-a terminat 2-1 pentru Tulcea, rezultat care duce Axintele pe locul 3, la 5 puncte în spatele liderului Juventus București. Campionatul este însă lung, iar promovarea... [citește_tot_articolul]

30 Septembrie 2014, 09:20 (5653 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Pagube de 300 mii de lei pentru furturile de cale ferată din județ

Calea ferată, sub asediul hoților

Pagube de 300 mii de lei pentru furturile de cale ferată din județ

Într-un raport oferit publicității, CFR prezintă cheltuielile pe care le face compania pentru a înlocui componentele de cale ferată sustrase de hoții de fier. La nivelul județului Ialomița, între 2013 și 2014, operațiunea a costat peste 300 mii de lei. Într-un bilanț făcut public de reprezentanții Poliției Transporturi Feroviare Ialomița la începutul anului precedent se arăta că ponderea furturilor de pe liniile de cale ferată a crescut la nivel județean cu 4,8 procente.

Circulația feroviară, paralizată de hoți Potrivit reprezentanților Biroului de Presă al Companiei Națională de Căi... [citește_tot_articolul]

30 Septembrie 2014, 08:20 (7718 vizualizări - 1 comentariu)

SPORT

Cupa «Satori» la prima ediție

Șah

Cupa «Satori» la prima ediție

Sportul minții începe să-și facă tot mai pregnant loc în preocupările copiilor și tinerilor. Lucru demonstrat și sîmbătă, 27 septembrie 2014, cînd la Clubul Tineretului din Slobozia s-a desfășurat Cupa «Satori», competiție de șah aflată la prima ediție, care s-a bucurat de o participare numeroasă a copiilor din mai multe localități ale județului. 42 de concurenți din Slobozia, Fetești, Săveni, Bordușani sau Giurgeni au luat în stăpînire tablele de șah, arătîndu-și măestria în mînuirea pionilor sau cailor. Concurenții au fost împărțiți pe patru categorii de vîrstă: 6-8 ani, 9-10 ani, 11-12 ani, 13-14 ani. Cei mai mulți șahiști s-au duelat în strategii la categoria 13-14 ani, unde au fost 16 combatanți... [citește_tot_articolul]

30 Septembrie 2014, 07:10 (9715 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Administrația Ciupercă vinde iluziile lui Dragnea

Zahăr electoral pentru edilii locali

Administrația Ciupercă vinde iluziile lui Dragnea

De 10 ani, investițiile realizate de administrațiile locale sînt plătite scump de către contribuabili. De la celebrele sisteme de apă și canalizare la unități de învățămînt și de la infrastructura rutieră la obiective edilitare realizate cu fonduri europene, totul s-a dovedit fie prea scump, fie de proastă calitate, fie nerentabil. Săptămîna trecută însă, președintele Silvian Ciupercă a decis să se lanseze într-o nouă aventură investițională. Ea se numește Programul Național de Dezvoltare Locală și poartă girul Ministerului Dezvoltării Regionale și Administrației Publice, condus de Liviu Dragnea. Prin intermediul acestui program, administrațiile locale din Ialomița sînt invitate să investească... [citește_tot_articolul]

29 Septembrie 2014, 09:35 (7606 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Supralegiferare administrativă pentru deșeurile produse de ialomițeni

Cu legea pre lege călcând

Supralegiferare administrativă pentru deșeurile produse de ialomițeni

Începînd cu data de 4 iulie 2014, România are o lege suplimentară care suprareglementează serviciul de salubrizare al localităților din județ. Legea 99/4 iulie 2014 aduce modificări și completări Legii serviciului de salubrizare a localităților nr. 101/2006, însă nu precizează termenele pînă la care noile modificări vor intra în vigoare. În Ialomița, noile reglementări au fost aduse la cunoștință reprezentanților administrațiilor locale la începutul acestei săptămîni. Primarii se confruntă însă cu probleme mai grave și cred că noile reglementări legislative trebuie să mai aștepte.

O lege mai europeană decît Coana Europa... [citește_tot_articolul]

29 Septembrie 2014, 09:05 (7005 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Senatorul de Manhattan

Feisbuc administrativ

Senatorul de Manhattan

Un studiu al nu mai ținem minte căror specialiști în Sociologie a confirmat că fotografiile postate pe Facebook de utilizator au darul de a-i neferici pe cei care le văd. Explicația e simplă, susțin autorii studiului. Oamenii conștientizează că nu vor ajunge niciodată unde au ajuns postacii și trăiesc un sentiment de neîmplinire. Iată de ce am ales pentru această săptămînă să mediatizăm o fotografie dintr-un lung șir pe care senatorul PSD de Ialomița, Marian Pavel, a ales să îl impartă cu electoratul său virtual...

Un pepenar la New York
Despre senatorul Marian Pavel, pînă mai... [citește_tot_articolul]

29 Septembrie 2014, 08:05 (10855 vizualizări - 14 comentarii)

CEA MAI/CEL MAI...

IONUȚ POPESCU, directorul «glonț»

Descentralizații noștri cei de toate zilele

IONUȚ POPESCU, directorul «glonț»

Continuăm seria dedicată șefilor de instituții descentralizate cu directorul Agenției Naționale de Îmbunătățiri Funciare Ialomița, Ionuț Popescu. Aflat în fruntea instituției de aproape 2 ani, descentralizatul nostru s-a remarcat prin eficiența cu care rezolvă treburile instituției înainte de prînz. Nici n-ar putea fi altfel, pentru că PSD l-a importat pe directorul ANIF Ialomița din mediul privat, unde, e lucru știut, eficiența e un criteriu de bază.

Un director fără pedigree social-democrat Despre Ionuț Popescu vorbesc mai mult angajații decît realizările personale în fruntea instituției... [citește_tot_articolul]

29 Septembrie 2014, 07:25 (14877 vizualizări - 8 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Primăria Slobozia replantează arbori seculari

Primăria Slobozia replantează arbori seculari

Acuzată că taie ilegal arborii din parcuri, Primăria Slobozia a schimbat macazul. Acum arborii seculari sînt smulși din pămînt și replantați în parcul de est al orașului. În felul acesta, susține primarul Alexandru Stoica, «legea este respectată!». În parcul respectiv însă, doi dintre stejarii smulși din rădăcini de angajații DADP se usucă. Iar alții, încă nesmulși, se pregătesc să devină lemne de foc...

Cine n-are DADP, să-l ia pe al nostru
De ani buni, Direcția de Administrare a Domeniului Public taie arborii din parcurile Sloboziei conform bunului plac al angajaților și «indicațiilor... [citește_tot_articolul]

25 Septembrie 2014, 16:40 (24295 vizualizări - 34 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

«M-au operat, dar tumoarea e tot în mine!»

O slobozeancă acuză sistemul medical

«M-au operat, dar tumoarea e tot în mine!»

Derapajele din întreg sistemul medical românesc sînt tot mai numeroase. Mărturiile pacienților despre modul în care sînt tratați de medici sînt cutremurătoare. Cazul Mădălinei Colesnicenco, de 51 de ani, din Slobozia, este similar cu alte cîteva mii care se petrec zilnic în spitalele din țara noastră. De aproape un an, femeia încearcă să afle ce boală are și de ce a trebuit să plătească 13000 de lei pentru o operație... Femeia reclamă faptul că medicii care ar fi trebuit s-o vindece i-au pus un diagnostic eronat și că a fost supusă unei intervenții chirurgicale inutile. A cerut explicații tuturor specialiștilor care au tratat-o, însă răspunsurile întîrzie să apară.

Joaca de-a pacientul... [citește_tot_articolul]

25 Septembrie 2014, 14:50 (9802 vizualizări - 12 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Suspiciuni de evaziune fiscală la Amonil Slobozia

Suspiciuni de evaziune fiscală la Amonil Slobozia

Trasă pe «linie moartă» și cu bunurile vîndute la bucată de Fiscul ialomițean, SC Amonil SA Slobozia a intrat în atenția organelor de cercetare penală. La sesizarea reprezentanților Administrației Județene a Finanțelor Publice Ialomița, societatea este acuzată de evaziune fiscală. Toate acestea întrucît reprezentanții firmei au refuzat să contribuie la bugetul consolidat al statului cu suma de 700 mii de lei, reprezentînd contravaloarea stopajului la sursă...

Dosar penal la Amonil Din defuncta SC Amonil SA Slobozia a mai rămas o instalație care se chinuie, de 3 ani, cu eforturi zadarnice... [citește_tot_articolul]

25 Septembrie 2014, 13:30 (10861 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

SPORT

Fotbal, Cupa României, Viitorul Axintele-CFR Cluj 0-2

Sărbătoare în alb și verde

Baloane, role de hîrtie, fete frumoase și tribune pline de spectatori care n-au pregetat în repetate rînduri să-și susțină la unison echipa favorită. Sărbătoare în alb și verde la Axintele încălzită de un soare puternic pregătit să dea o ultimă lovitură toamnei. Axintenii s-au pregătit cum se cuvine pentru ziua de miercuri, 24 septembrie 2014, una importantă în istoria localității. A fost ziua în care Viitorul a intrat în fotbalul mare, o dată cu accederea în șaisprezecimile Cupei României. Cele întîmplate pe stadionul comunal din Axintele sînt, de altfel, rezumate în declarația oferită la finalul meciului de Vasile Miriuță, antrenorul echipei vizitatoare, CFR Cluj, locul 2 în primul eșalon: ... [citește_tot_articolul]

25 Septembrie 2014, 11:15 (6518 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Circuitul bunurilor sechestrate

Holdingul Vlase, protejat de Codul Fiscal

În timp ce micii administratori de firme din Ialomița sînt executați pînă la ultimul leu de Fisc, marile firme beneficiază de reinterpretarea legii pentru a-și continua afacerile fără probleme. Un caz «de manual», relatat pe surse din interiorul Administrației Județene a Finanțelor Publice Ialomița, demonstrează cum se face circuitul bunurilor executate silit în cadrul Holdingului Vlase. 4 automobile puse sub sechestru, aparținînd unei societăți falimentare din cadrul grupului, au fost achiziționate prin licitație publică de către o altă entitate comercială, aflată sub aceeași umbrelă!

Misterele Codului Fiscal... [citește_tot_articolul]

25 Septembrie 2014, 09:20 (20414 vizualizări - 12 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Infrastructura feroviară județeană așteaptă vremuri mai bune

Sistemul feroviar, în derivă

Infrastructura feroviară județeană așteaptă vremuri mai bune

Deși există destul loc pentru mai bine, oficialii CFR de la București dau asigurări că, deocamdată, șinele care tranzitează județul de la un capăt la altul «corespund cerințelor de siguranță». Mai mult, se fac eforturi pentru reabilitarea punctelor vulnerabile, cum este cazul liniilor dintre stațiile Căzănești-Andrășești sau Țăndărei-Movila. De reparații va beneficia și podul CFR dintre gările Slobozia Veche-Ciulnița. Lucrarea, în valoare de 1,5 milioane lei, a debutat la începutul lunii septembrie și se va încheia în decembrie. Între realitatea prezentată în hîrtiile oficiale și cea văzută prin ochii călătorilor există însă o discrepanță uriașă. Potrivit oamenilor, starea căii ferate din Ialomița... [citește_tot_articolul]

24 Septembrie 2014, 13:10 (6048 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

URBAN este «cămătarul» orașului Slobozia

URBAN este «cămătarul» orașului Slobozia

Un slobozean acuză Urban de «cămătărie». Potrivit declarațiilor acestuia, pentru o datorie de 2300 de lei, SC Urban SA a încasat de la acesta, în decurs de 2 ani, peste 3300 de lei. Diferența de sumă rezultă din distribuirea defectuoasă a plăților lunare. Concret, angajații SC Urban sînt instruiți să acopere întîi datoriile restante. În acest fel, debitele curente se transformă, pe parcursul «angajamentului de plată» în debite restante, generînd noi penalități și restanțe. «În felul ăsta, ești dator la ei toată viața!» explică slobozeanul Romeo Pascu.

Povestea fiecărui slobozean
... [citește_tot_articolul]

23 Septembrie 2014, 15:20 (8102 vizualizări - 8 comentarii)

Click aici

SPORT

Descătușare

Fotbal, Liga a II-a, Unirea Slobozia-FC Balotești 4-0

Descătușare

Unirea Slobozia ne-a adus aminte, în sfîrșit, de echipa care în sezonul trecut speria granzii. După un start de campionat ezitant a venit și ziua descătușării. S-a întîmplat sîmbătă, 20 septembrie 2014, în jocul cu nou promovata FC Balotești. În afara lui Hristu Chiacu pe foaia de joc, ilfovenii nu au arătat mare lucru, partida fiind la discreția Sloboziei. După cele 90 de minute, grijile lui Mihalcea s-au spulberat cel puțin într-o privință: avem atac!

Repriza lui Tănasă
Intențiile clar ofensive ale lui Mihalcea au fost trădate încă din startul jocului. Unirea a pornit cu doi... [citește_tot_articolul]

23 Septembrie 2014, 11:45 (6967 vizualizări - 2 comentarii)

EVENIMENT

Avocatul Gabriela Petre este nevinovată!

Agenția Națională de Integritate a fost din nou înfrîntă

Avocatul Gabriela Petre este nevinovată!

La începutul anului 2011, avocatul Gabriela Petre, la acel moment consilier local din partea PD-L, a fost implicată într-un scandal public în urma căruia și-a pierdut calitatea de oficial local. La mai bine de 3 ani distanță, Gabriela Petre face public un răspuns al Parchetului de pe lîngă Curtea de Apel București, prin care acesta dispune «clasarea cauzei». Dovada prezentată de Gabriela Petre anulează încă o evaluare a Agenției Naționale de Integritate, solicitată la momentul respectiv de către ex-prefectul Mădălin Teculescu să se pronunțe cu privire acuzația de «conflict de interese».

ANI a greșit din nou... [citește_tot_articolul]

23 Septembrie 2014, 11:10 (11579 vizualizări - 4 comentarii)

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Primărița de Sfântu Gheorghe vrea în natură

Feisbuc administrativ

Primărița de Sfîntu Gheorghe vrea în natură

De cînd Mark Zuckerberg a inventat Facebook-ul, grădina lui Dumnezeu a devenit, parcă, mai mare. De la citate motivaționale și rețete de cozonac, totul e acolo și continuă să se înmulțească. Și dacă în cazul oamenilor obișnuiți, putem fi de acord, sub tortură, că totul e permis, în cazul persoanelor publice credem că tipul acesta de publicitate este de neiertat. Prin urmare, începînd cu acest număr, vom organiza un serviciu de poliție a feisbucului în care vom înfiera, proletar, toate derapajele descoperite.

Livia, primărița cu inimă de 24 K
Dintre zecile de fotografii... [citește_tot_articolul]

23 Septembrie 2014, 10:05 (12130 vizualizări - 15 comentarii)

SPORT

Victorie cu «fainoșag»

Handbal, Liga Națională, Unirea Slobozia-U Alexandrion Cluj 29-25 (15-13)

Victorie cu «fainoșag»

După ce joi, 18 septembrie a.c., elevele lui Liviu Paraschiv trecuseră greu, dar meritat, cu 28-25 de Mureșul Tîrgu Mureș, meciul cu Universitatea «Alexandrion» Cluj, venit la doar 3 zile distanță, se anunța drept unul foarte dificil. Jucătoare cu experiență, ca Ani Senocico sau Chintoan, puteau oricînd să le mobilizeze pe mai tinerele lor coechipiere, astfel încît să facă zile grele Unirii. Slobozencele au pornit cu toate acestea jocul cu gîndul la încă 3 puncte luate unei echipe din zona Ardealului. Și, cum ar spune ardeleanul, a ieșit un meci cu «fainoșag», o victorie frumoasă obținută de Unirea în urma celei mai bune prestații avute în Liga Națională pînă în acest moment. Moroianu, Carabulea... [citește_tot_articolul]

23 Septembrie 2014, 09:15 (7848 vizualizări - 0 comentarii)

CEA MAI/CEL MAI...

Mihai Geantă, omul tuturor guvernărilor

Descentralizații noștri cei de toate zilele

Mihai Geantă, omul tuturor guvernărilor

Tot azi, stranie coincidență, inaugurăm și rubrica dedicată șefilor de instituții descentralizate de prin județ. Și nu numai, ne permitem noi să supralicităm, pentru că nominalizările pe care le vom face nu au legătură doar cu funcțiile, ci, mai degrabă, cu modul în care titularii lor au ocupat aceste funcții.

La Sănătate, că-i mai bună decît toate! Mihai Geantă se consideră un șef de instituție corect, cinstit și responsabil, sub conducerea căruia Casa de Asigurări de Sănătate a reușit, după lungi scandaluri publice, să redevină o instituție respectabilă. Singurul lui păcat capital... [citește_tot_articolul]

23 Septembrie 2014, 09:05 (9099 vizualizări - 8 comentarii)

Marți 23 Iun 2026
291 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Explozie de butelie la Sudiți

Un incendiu s-a produs vineri, 21 mai, la locuința unui cetățean din comuna Sudiți, principala cauză de aprindere a flăcărilor constituind-o montarea necorespunzătoare a buteliei de alimentare a aragazului ...[citește_toată_știrea]

25 Mai 2010, 17:45
(30070 vizualizări - 1 comentariu)


Razie în municipiul Slobozia

86 de polițiști din toate structurile operative ale Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița, în colaborare cu efective ale Inspectoratului Județean de Jandarmi Ialomița au organizat vineri, 21 ...[citește_toată_știrea]

22 Mai 2010, 17:12
(34669 vizualizări - 1 comentariu)


Slobozia: Agenții de pază au furat 14 găini

Vineri, 21 mai, polițiștii Serviciului Rutier Ialomița și Biroului de Investigații Criminale Slobozia, aflați într-un filtru rutier instituit pe Șoseaua Amara din Slobozia, au oprit pentru control un autoturism ...[citește_toată_știrea]

22 Mai 2010, 16:31
(27435 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Accident cauzat de un șofer băut

Prin Sistemul Național Unic pentru Apeluri de Urgență 112, Poliția Municipiului Fetești a fost sesizată vineri, 21 mai a.c., în jurul orelor 22.00, despre faptul că pe Strada Călărași din municipiu a avut ...[citește_toată_știrea]

22 Mai 2010, 16:30
(26355 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Fetești accident


Urziceni: Combaterea evaziunii

În cursul zilei de vineri, 21 mai, polițiștii Biroului de Investigare a Fraudelor au acționat pe raza municipiului Urziceni și a comunelor limitrofe pentru combaterea faptelor de natură economico-financiară ...[citește_toată_știrea]

22 Mai 2010, 16:29
(28323 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Pieton, victima unui accident rutier

În după-amiaza zilei de vineri, 21 mai, în jurul orei 16.45, pe Bulevardul Matei Basarab din Slobozia s-a produs un accident rutier, în urma căruia o persoană a suferit vătămări corporale. Victima, o femeie ...[citește_toată_știrea]

22 Mai 2010, 16:27
(18212 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia accident


Suspiciune de fals: Tînăr analfabet cu permis auto eliberat în Marea Britanie

Polițiștii ialomițeni efectuează cercetări pentru a stabili autenticitatea unui permis de conducere prezentat de un tînăr, de 28 de ani, din Țăndărei, cu privire la care există suspiciuni că ar fi fals ...[citește_toată_știrea]

21 Mai 2010, 19:11
(29547 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Acțiune a Poliției

Polițiștii feteșteni au acționat joi, 20 mai, pe linia prevenirii oricăror fapte de natură a tulbura ordinea și liniștea publică. Acțiunea a avut ca principale obiective menținerea climatului de siguranță ...[citește_toată_știrea]

21 Mai 2010, 19:08
(29125 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Lemn confiscat la Oborul Municipal

În după-amiaza zilei de joi, 20 mai, în intervalul orar 14.00-19.00, polițiști din cadrul Biroului de Ordine Publică pentru Mediul Urban Slobozia și Serviciului de Investigare a Fraudelor, în colaborare ...[citește_toată_știrea]

21 Mai 2010, 19:07
(28426 vizualizări - 0 comentarii)


Polițiștii avertizează bancherii

Joi, 20 mai, la sediul Inspectoratului de Poliție Județean s-a desfășurat o întîlnire de lucru între inspectorul șef, Viorel Ștefu, ofițeri din cadrul Serviciului de Ordine Publică și reprezentanții a ...[citește_toată_știrea]

21 Mai 2010, 19:05
(26285 vizualizări - 0 comentarii)


Ciulnița: Prins în flagrant cînd încerca să mituiască un polițist

Ca urmare a unui denunț formulat de un polițist din cadrul Postului de Poliție Ciulnița, ofițerii Direcției Generale Anticorupție-Serviciul Județean Anticorupție Ialomița, în colaborare cu lucrători din ...[citește_toată_știrea]

21 Mai 2010, 13:09
(31000 vizualizări - 0 comentarii)


Anunț

Cafeneaua AXA angajează ospătăriță cu experiență. Telefon 0761389345. ...[citește_toată_știrea]

20 Mai 2010, 21:30
(19191 vizualizări - 0 comentarii)


Exercițiu de alarmare în centrul orașului Slobozia

Exercițiu de alarmare în centrul orașului Slobozia

«Joi, 20 mai, la ora 05,03, în zona Vrancea, la o adîncime de 110 km, a avut loc un cutremur de pămînt cu magnitudinea de 6,5 grade pe scara Richter, în județul Ialomița producînd pagube majore materiale ...[citește_toată_știrea]

20 Mai 2010, 20:00
(29311 vizualizări - 0 comentarii)


Jandarmeria va asigura ordinea la Serbările Municipiului Urziceni

Inspectoratul de Jandarmi Județean Ialomița va asigura cu aproximativ 40 de jandarmi, măsurile de ordine publică cu ocazia Serbărilor Municipiului Urziceni, în perioada 21-23 mai 2010. Jandarmii vor acționa ...[citește_toată_știrea]

20 Mai 2010, 12:10
(30041 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Urziceni jandarm


Implementarea proiectului de management al deșeurilor în zona de vest a Ialomiței

Miercuri, 19 mai a.c., prefectul Mădălin Teculescu a participat la conferința organizată la Căminul cultural din Dridu, tema dezbaterii fiind proiectul «Managementul Integrat al Deșeurilor Menajere în localitățile ...[citește_toată_știrea]

20 Mai 2010, 12:02
(28035 vizualizări - 0 comentarii)


Parchetul, nemulțumit de decizia instanței în cazul Scandalului de la Bora

Printr-un comunicat de presă, Parchetul de pe lîngă Judecătoria Slobozia aduce la cunoștința publicului decizia proprie în ceea ce privește Scandalul de la Bora din 16 mai 2010, reiterînd faptul că a propus ...[citește_toată_știrea]

20 Mai 2010, 11:20
(30879 vizualizări - 0 comentarii)


Proiecte de peste 3,08 miliarde de lei pentru renovarea și dezvoltarea satelor

Agenția de Plăți pentru Dezvoltare Rurală și Pescuit urmează să contracteze, în perioada următoare, 295 de proiecte selectate pentru finanțare prin Măsura 322 «Renovarea, dezvoltarea satelor, îmbunătățirea ...[citește_toată_știrea]

20 Mai 2010, 10:19
(29899 vizualizări - 1 comentariu)

Taguri: APDRP proiecte


Beat la volan, un polițist de la Crimă Organizată a dat peste un scuter

Miercuri seara, 19 mai, în jurul orelor 19.00, un polițist din cadrul IPJ Ialomița a provocat un accident rutier. Incidentul s-a petrecut pe Șoseaua Amara, zona Expur, din primele cercetări vinovat pentru ...[citește_toată_știrea]

19 Mai 2010, 21:16
(25962 vizualizări - 2 comentarii)


Guvernul a amînat plata drepturilor salariale cîștigate în instanță

«Guvernul a adoptat o ordonanță de urgență privind plata unor sume prevăzute în titluri executorii avînd ca obiect acordarea de drepturi salariale personalului din sectorul bugetar, decizie luată ca urmare ...[citește_toată_știrea]

19 Mai 2010, 19:20
(23874 vizualizări - 0 comentarii)


Reorganizarea Corpului de Control al Prefecturii

În sala de ședințe a Prefecturii Ialomița s-a desfășurat o dezbatere, principalul subiect fiind reorganizarea Corpului de Control al Prefectului. La întîlnire au participat reprezentanți ai serviciilor ...[citește_toată_știrea]

19 Mai 2010, 18:18
(24548 vizualizări - 1 comentariu)


Fată de 12 ani, fugită dintr-un centru de plasament din București, găsită la Fetești cerșind

În cursul zilei de marți, 18 mai, polițiștii Biroului de Investigații Criminale Fetești au identificat și reținut o minoră urmărită la nivel național din luna aprilie 2010. Fata, în vîrstă de 12 ani, domiciliată ...[citește_toată_știrea]

19 Mai 2010, 18:16
(29158 vizualizări - 0 comentarii)


Razie la Țăndărei

Peste 40 de polițiști au acționat în sistem integrat pe raza Orașului Țăndărei pentru asigurarea unui climat de ordine și siguranță publică. În cursul zilei de marți, 18 mai a.c., în intervalul orar 15 ...[citește_toată_știrea]

19 Mai 2010, 18:13
(30643 vizualizări - 1 comentariu)

Taguri: Țăndărei razie


Recensămîntul General Agricol, în atenția prefectului Teculescu

Marți, 18 mai, prefectul județului Ialomița, Mădălin Teculescu a participat, la Țăndărei, la ședința organizată pentru instruirea secretarilor și agenților agricoli din cadrul primăriilor arondate zonei ...[citește_toată_știrea]

19 Mai 2010, 16:37
(23379 vizualizări - 0 comentarii)


Cursuri de calificare organizate de AJOFM Ialomița

Agenția Județeană pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița vine în întîmpinarea persoanelor aflate în căutarea unui loc de muncă, oferindu-le posibilitatea de a urma gratuit un curs de formare profesională ...[citește_toată_știrea]

19 Mai 2010, 16:26
(33808 vizualizări - 2 comentarii)


Țăndărei: Hoți de conducte, prinși în flagrant de jandarmi

Țăndărei: Hoți de conducte, prinși în flagrant de jandarmi

Luni 17 mai a.c., în jurul orei 16.30, membrii patrulei de intervenție Țăndărei au fost sesizați despre faptul că, la ieșire din orașul Țăndărei, lîngă un pod de cale ferată, mai multe persoane decopertează ...[citește_toată_știrea]

19 Mai 2010, 11:46
(28095 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. ...[citește_toată_știrea]

19 Mai 2010, 05:01
(15132 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Sport a fost actualizată!

Cele mai noi știri din sportul ialomițean. ...[citește_toată_știrea]

18 Mai 2010, 19:31
(15941 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Salonul Anual de Energie Regenerabilă

De joi, 19 mai, la Centrul Cultural «Ionel Perlea» din Slobozia se va desfășura manifestarea expozițională Salonul de Tehnologii și Echipamente pentru Energii Regenerabile 2010. În paralel, se va derula ...[citește_toată_știrea]

18 Mai 2010, 18:50
(23612 vizualizări - 0 comentarii)


Angajații care muncesc suplimentar, plătiți în plus

Inspectoratul Teritorial de Muncă Ialomița a demarat o nouă campanie de informare cu privire la drepturile salariale ale angajaților. Mai precis, ale celor care muncesc suplimentar. Preluăm integral comunicatul ...[citește_toată_știrea]

18 Mai 2010, 18:43
(26195 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: «Șoferi» fără permis

Luni, 18 mai, în intervalul orar 14,00-16,00, la nivelul Poliției Orașului Țăndărei s-a desfășurat o acțiune ce a urmărit asigurarea unui climat de ordine și siguranță publică pe raza orașului, ocazie cu ...[citește_toată_știrea]

18 Mai 2010, 18:29
(26957 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Alin în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» marius în CNAIR: Circulație închisă pe bretelele de intrare și ieșire ale A2 din zona Drajna, joi, 23 aprilie 2026 Toma în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! cetatean în Bărbat din Bărbulești, prins în flagrant și reținut pentru «șantaj» Anca în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» suporter în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Vasile în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» vilă complex Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 17 iunie 2026 Any în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Alecu în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! base marinaru în Stelnica și Punctul de Acostare «Regina Maria», creștere a numărului de turiști ion negativ în A fost construită una dintre cele mai mari instalații de stocare a energiei verzi din România cioban în Dezastrul funciar de la Primăria Axintele Parinte în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! AlexDan în Lipsă de «transparență» în Consiliul Local Slobozia Preda în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Mary în Reabilitarea Ștrandului Municipal, abandonată de administrația Potor Mary în Restanțe de 7,3 milioane de lei pentru facturile de apă și canalizare către operatorul Urban SA Slobozia NOBODY în «Candidatul 10510», în sfârșit director general adjunct la DGASPC Ialomița! Vasi în Incidente de integritate «cu efect întârziat» în județul Ialomița

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...