Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Ministrul Sănătății la Slobozia: Alexandru Rafila a inaugurat noua UPU fără autorizație de securitate la incendiu!

Ministrul Sănătății la Slobozia: Alexandru Rafila a inaugurat noua UPU fără autorizație de securitate la incendiu!

În urmă cu o săptămână, administrația jude­țeană a anunțat încheierea lucrărilor de moder­nizare a Unității de Primiri Urgențe a Spitalului Județean de Urgență Slobozia, după 2 ani de la sem­narea contractului de finanțare. Pe lângă oficia­litățile județene, la eveniment a participat și Alexandru Rafila, ministrul Sănătății. Ceea ce nu s-a văzut însă prin obiectivele camerelor video și ale aparatelor de fotografiat au fost medicii care își desfășoară activitatea în cadrul UPU Slobozia și autorizația de securitate la incendiu. În momentul de față, obiectivul de investiții are un aviz eliberat de Inspectoratul pentru Situații de... [citește_tot_articolul]

3 Martie 2024, 08:55 (14714 vizualizări - 5 comentarii)

EVENIMENT

Sistem funcțional de apă și canalizare la Ograda

Se caută soluții pentru branșarea populației

Sistem funcțional de apă și canalizare la Ograda

Administrația locală din Ograda a investit în ultimii 3 ani în rețeaua de apă și canalizare a localității. La acest moment, investiția, în valoare de aproximativ 6 milioane de euro, este funcțională. Primarul Lilian Badea caută la acest moment soluții pentru conecta­rea gratuită a locuitorilor la rețea. «Derulăm, în parteneriat cu Urban SA, operatorul de apă, un proiect de conectare gratuită a gospodăriilor la rețeaua de apă și canalizare. Spe­răm ca peste 200 de gospodării din Ograda să be­neficieze de această finanțare...» declară primarul comunei Ograda.

 

Investiție pe termen lung... [citește_tot_articolul]

2 Martie 2024, 09:10 (8392 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Misleanu: Traficantă de droguri la 87 de ani. Bătrâna a fost plasată sub control judiciar!

Misleanu: Traficantă de droguri la 87 de ani. Bătrâna a fost plasată sub control judiciar!

O bătrână de 87 de ani din satul ialomițean Misleanu este inculpată într-un dosar al DIICOT-Biroul Teritorial Ialomița privind comiterea infracțiunii de «trafic de droguri». Bătrâna a fost audiată joi, 29 februarie a.c., de organele judiciare, alături de alți trei membri ai familiei din care aceasta făcea parte. Cercetările în acest dosar sunt în curs.

 

60 de zile sub control judiciar

Potrivit comunicatelor de presă remise publicității de Inspectoratul de Poliție al Județului Ialomița și DIICOT-Structura Centrală, bătrâna de... [citește_tot_articolul]

1 Martie 2024, 13:00 (21463 vizualizări - 6 comentarii)

EVENIMENT

Ialomița, județul în care sunt angajați 14 mii de bugetari

Ialomița, județul în care sunt angajați 14 mii de bugetari

Conform Direcției Județene de Statistică Ialomița, în județul nostru lucrează 48 mii de persoane. 30% dintre salariații pe care Ialomița îi are își desfășoară activitatea în sistemul public. Educația, Sănătatea și Asistența Socială sunt domeniile în care sunt angajați cei mai mulți salariați plătiți din bugetul Statului.

 

Angajați în instituțiile Statului Potrivit ultimelor date ale Direcției Județene de Statistică Ialomița, în sistemul public își desfășoară activitatea 14 mii de persoane, din totalul de 48 mii de salariați. Î... [citește_tot_articolul]

1 Martie 2024, 12:50 (21111 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Slobozia: Enoriașă «certată» că a făcut milostenii

Scandal la Catedrala Episcopală

Slobozia: Enoriașă «certată» că a făcut milostenii

O enoriașă ferventă a Catedralei Episcopale «Înălțarea Domnului» din Slobozia reclamă comportamentul abuziv al călugărului Teofil, închinoviat la această instituție ortodoxă, în timpul Liturghiei din 14 ia­nuarie 2024. În replică, Episcopia Sloboziei și Călărașilor își manifestă «întristarea» și nădăjduiește la «îndreptarea celor rătăciți prin Harul și ajutorul Bunului și Milostivului Dumnezeu spre tot lucrul cel bun».

 

Ce susține enoriașa Doamna Viorica Tuță, enoriașă dedicată a Catedralei, susține... [citește_tot_articolul]

29 Februarie 2024, 14:20 (10900 vizualizări - 11 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Suspiciune de toxiinfecție alimentară la Grădinița «Voinicelul» din Slobozia. 9 copii au ajuns la spital după masa de prânz!

Suspiciune de toxiinfecție alimentară la Grădinița «Voinicelul» din Slobozia. 9 copii au ajuns la spital după masa de prânz!

Direcția de Sănătate Publică Ialomița a demarat o anchetă epidemiologică în urma unui posibil caz de toxiinfecție alimentară sesizat la Grădinița «Voinicelul» din Slobozia. În noaptea de marți spre miercuri, 27/28 februarie a.c., 9 copii au ajuns la Unitatea de Primiri Urgențe a Spitalului Județean de Urgență Slobozia, cu stări de greață și vărsături. Părinții le-au explicat medicilor că micuților li s-a făcut rău după ce ar fi consumat macaroane cu brânză la grădiniță. În momentul de față, DSP Ialomița așteaptă rezultatele testelor de laborator, efectuate miercuri, 28 februarie 2024. Nu este prima dată când astfel de cazuri sunt raportate în... [citește_tot_articolul]

29 Februarie 2024, 09:50 (13396 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Primăria Slobozia solicită transformarea a peste 2,1 milioane de lei în «zile de muncă în folosul comunității»

Primăria Slobozia solicită transformarea a peste 2,1 milioane de lei în «zile de muncă în folosul comunității»

Primăria Slobozia cere instanței obligarea la efectuarea de «zile de muncă în folosul comunității» pentru 321 de cetățeni din oraș. În 10% din cazuri, arată rapoartele oficiale, respectivele persoane au fost duse în fața judecătorilor de cel puțin două ori. Repre­zen­tanții administrației locale au luat această decizie după ce respectivii cetățeni au refuzat să-și plătească amenzile pe care le-au primit de la Poliție sau Jandarmerie. Valoarea sancțiunilor care ar fi trebuit să ajungă la bugetul orașului depășește 2,1 milioane de lei.

 

Recuperarea debitelor, o provocare... [citește_tot_articolul]

29 Februarie 2024, 08:05 (7925 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Clean Tech Ciulnița cere instanței sechestrarea bunurilor imobile ale membrilor AER Muntenia Sud

Abuz și intimidare în dosarul 1120/98/2023

Clean Tech Ciulnița cere instanței sechestrarea bunurilor imobile ale membrilor AER Muntenia Sud

La sfârșitul anului 2023, Asociația Ecologică Regională-AER Muntenia Sud a acționat în instanță firma Clean Tech Ciulnița, acuzată public de polua­rea mediului timp de mai bine de 10 ani. La nici o lună distanță, pe 15 ia­nuarie 2024, cei 13 membri ai Asociației au fost informați cu privire la notificarea litigiului în cărțile funciare ale bunu­rilor imobile pe care le dețin. «Este o nouă formă de intimidare. Nu vom ceda!» susține Dorina Milea, președintele AER Muntenia Sud. Notifica­rea litigiului în cărțile funciare ale intervenien­ților e cu atât mai surprin­zătoare cu cât, conform legislației, solicitarea Clean Tech... [citește_tot_articolul]

28 Februarie 2024, 12:55 (14888 vizualizări - 15 comentarii)

Click aici

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

PSD realizează sondaje de opinie «pe porecle» la Amara

PSD realizează sondaje de opinie «pe porecle» la Amara

Febra premergătoare Alegerilor Locale cuprinde încet-încet întreg județul. Și, ca de obicei, generează situații ilare. La Amara, de exemplu, PSD a organizat un sondaj de opinie în care potențialii candidați ai partidului, pentru a fi mai ușor recunoscuți de electorat, sunt prezentați după porecle. Sau după notorietatea părinților...

 

Sondajele și prostia care «nu ne doare» PSD a organizat la Amara un sondaj de opinie prin care încearcă să împuște doi iepuri dintr-o cheltuială. Întâi de toate filiala vrea să știe dacă... [citește_tot_articolul]

28 Februarie 2024, 09:10 (13190 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

ANI a sesizat Parchetul Slobozia fără a descoperi incompatibilități în cazul fostului șef al APIA Ialomița

Controversatul caz al lui Virgil Valentin Dorobanțu

ANI a sesizat Parchetul Slobozia fără a descoperi incompatibilități în cazul fostului șef al APIA Ialomița

În urmă cu o săptămână, un comunicat de presă remis publicității de Agenția Națională de Integritate a scos presa locală din Ialomița din letargia provocată de încălzirea bruscă a vremii. Astfel, ANI a anunțat public faptul că a sesizat Parchetul de pe lângă Judecătoria Slobozia cu privire la «posibila săvârșire de către Virgil Valentin Dorobanțu a infracțiunii de „folosire a funcției pentru favorizarea unor persoane“». Virgil Valentin Dorobanțu este directorul adjunct al Agenției de Plăți și Intervenție pentru Agricultură-Centrul Județean Ialomița și fusese numit în funcția de director executiv al instituției cu puțin timp... [citește_tot_articolul]

27 Februarie 2024, 17:10 (21891 vizualizări - 11 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Spitalul Județean de Urgență Slobozia riscă să rămână fără asigurare de malpraxis

Spitalul Județean de Urgență Slobozia riscă să rămână fără asigurare de malpraxis

Legea 95/2006, privind reforma în domeniul Sănătății, obligă spitalele să încheie polițe de asigurare în caz de malpraxis. Preve­derea legală este tot mai greu de respectat în condițiile în care firmele de asigurări au decis să renunțe la acest tip de servicii, din cauza riscurilor pe care le implică. Cazurile de malpraxis sunt o realitate a practicii medicale, așa că asiguratorii încearcă să evite astfel de situații. În lipsa polițelor, spitalele ar putea fi puse în situația de a plăti din fondurile proprii despăgubirile materiale solicitate de cei care reclamă malpraxisul. Peste aproximativ 4 luni, asi­gurarea de malpraxis a Spitalului... [citește_tot_articolul]

27 Februarie 2024, 10:20 (29847 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Anchetă penală la Primăria Slobozia: Funcționară prinsă în flagrant în timp ce ar fi luat mită!

Anchetă penală la Primăria Slobozia: Funcționară prinsă în flagrant în timp ce ar fi luat mită!

Procurorii Parchetului de pe lângă Tribunalul Ialomița au deschis un dosar penal pe numele unei funcționare din cadrul Primăriei Slobozia, pentru fapte de corupție. Femeia ar fi fost surprinsă în flagrant luni, 26 februarie 2024, în timp ce primea mită de la un cetățean pentru a-i elibera mai repede o serie de documente de care acesta avea nevoie. Ancheta procurorilor a fost realizată cu sprijinul ofițerilor Serviciului Județean Anticorupție Ialomița. Într-un comunicat de presă, oficialii Primăriei Slobozia precizează faptul că susțin toate demersurile judiciare care se desfășoară în această anchetă. Pe numele femeii a fost luată măsura controlului judiciar pentru... [citește_tot_articolul]

26 Februarie 2024, 17:10 (65747 vizualizări - 22 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Primăria Sudiți, acționată în instanță de Agenția Națională a Funcționarilor Publici

Primăria Sudiți, acționată în instanță de Agenția Națională a Funcționarilor Publici

Agenția Națională a Funcționarilor Publici reclamă «modul nelegal» în care o candidată a fost lăsată să participe la concursul organizat de Primăria Sudiți pentru un post în cadrul Compartimentului Cadastru-Urbanism al instituției. ANFP cere acum în instanță anularea concursului. În replică la aceste acuzații, oficialii Primăriei Sudiți susțin că demer­sul instituției este nejustificat. «Cei de la ANFP sunt într-o gravă eroare... Au fost cazuri ale unor primării din țară care au angajat funcționari pe posturi similare cu studii medii!» susține Vasile Șincan, primarul comunei Sudiți.

 

Proces pe rolul Tribunalului Ialomița... [citește_tot_articolul]

26 Februarie 2024, 12:05 (19158 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Dosare «păstrate» în sertare la Parchetele din Ialomița

Dosare «păstrate» în sertare la Parchetele din Ialomița

În urma controalelor efectuate pe parcursului anului 2023, privind acti­vitatea desfășurată în 2022 de Par­chetele din Ialomița, Inspecția Judiciară a identificat 200 de dosare în care procurorii nu au făcut niciun demers în ceea ce privește actele de urmărire penală care ar fi trebuit rea­lizate. Cele mai multe anchete «păstrate» în sertare de procurori au fost descoperite la Slobozia și Fetești. Toate aceste dosare vizează fapte penale comise la regimul silvic.

 

Control al Inspecției Judiciare Inspecția Judiciară a efectuat... [citește_tot_articolul]

26 Februarie 2024, 07:50 (13749 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Proiect privind reducerea abandonului școlar la Sărățeni

Proiect privind reducerea abandonului școlar la Sărățeni

Administrația locală din Sărățeni, în parteneriat cu școala din comunitate, face demersuri pentru inițierea unui program educativ ce are ca scop reducerea abandonului școlar. Această inițiativă presupune atât desfășurarea unor activități prin care elevii să înțeleagă importanța Educației, cât și dotarea unității de învăță­mânt cu dispozitive digitale, astfel încât cursurile să de­vină mult mai interactive. «Digitalizarea este un demers important, iar elevii sunt foarte receptivi la acest proces. De aceea ne-am gândit să aducem tehnologia mult mai aproape de ei!» susține Eugen Tocileanu, primarul comunei Sărățeni.

... [citește_tot_articolul]

25 Februarie 2024, 14:20 (3301 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Investiție CNI pentru un nou sediu al Primăriei Mărculești

Investiție CNI pentru un nou sediu al Primăriei Mărculești

Compania Națională de Investiție oferă peste 4 mi­lioane de lei Primăriei Mărculești pentru implementarea unui proiect ce are ca obiectiv construcția unui nou sediu destinat administrației locale. «Avem nevoie de un nou spațiu care să corespundă noilor realități ale comunității noastre!» susține Romeo Ciriblan, primarul comunei Mărculești.

 

Sediu nou pentru administrația locală Proiectul privind construcția unui nou sediu în care să-și des­fășoare activitatea administrația locală din comuna Mărculești a fost inițiat cu 2 ani în urmă. Până... [citește_tot_articolul]

25 Februarie 2024, 08:55 (12788 vizualizări - 4 comentarii)

EVENIMENT

Comuna Săveni asfaltează 20 de străzi cu 9 milioane de lei

Comuna Săveni asfaltează 20 de străzi cu 9 milioane de lei

Administrația locală din Săveni va asfalta anul acesta 20 de străzi și străduțe din localitate, pe o lungime de 9 kilometri. Investiția este posibilă grație unei alocări bugetare guvernamentale în va­loare de 6,5 milioane de lei. Alte 3,5 milioane de lei sunt asigurate din bugetul local.

 

Lozul cel mare Administrația din Săveni a primit o alocare bugetară guvernamentală în valoare de 6,5 mi­lioane de lei pentru asfaltarea a 20 de străzi și străduțe în interiorul localității. Proiectul, în va­loare de 9 milioane de lei, a fost inițiat î... [citește_tot_articolul]

24 Februarie 2024, 14:25 (4161 vizualizări - 6 comentarii)

EVENIMENT

«Buletin de Dridu» pentru bucureșteni

Infrastructura pentru un vis

«Buletin de Dridu» pentru bucureșteni

Administrația locală din Dridu are ambiția de a transforma comuna într-o alternativă viabilă la viața din marile orașe. Investițiile în infrastructura localității atrag tot mai mulți oameni interesați să dețină o casă în mediul rural. Primăria Dridu pune gratuit la dispoziția celor interesați suprafețe de teren de până la 500 mp. «Este un program administrativ care dă rezultate. Am repartizat deja 68 de loturi. Și mai avem la dispoziție încă două hectare de teren pe care intenționăm să le lotizăm!» susține Lucian Dumitru, primarul comunei.

 

Program administrativ de populare a localității... [citește_tot_articolul]

24 Februarie 2024, 09:10 (2108 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Ialomița: Trimis în judecată pentru că a încercat să mituiască un polițist

Ialomița: Trimis în judecată pentru că a încercat să mituiască un polițist

Un șofer a fost trimis în judecată de procurorii Parchetului de pe lângă Tribunalul Ialomița sub acuzația de «dare de mită». Acesta ar fi încercat să ofere șpagă unui polițist după ce omul legii l-a oprit în trafic întrucât încălcase regulile de circulație. Dosarul a fost înregistrat pe rolul Tribunalului Ialomița.

 

Anchetă în curs Potrivit Rechizitoriului întocmit în această cauză, faptele reținute de procurori s-au petrecut în iarna anului 2022. Șoferul a fost surprins la volanul unui autovehicul... [citește_tot_articolul]

23 Februarie 2024, 12:10 (17232 vizualizări - 6 comentarii)

EVENIMENT

Consiliul Județean Ialomița, grad de absorbție de 98,2% a fondurilor europene

Consiliul Județean Ialomița, grad de absorbție de 98,2% a fondurilor europene

Data de 31 decembrie 2023 a fost termenul de finalizare pentru cele 17 proiecte de investiții cu fonduri europene derulate de Consiliul Județean Ialomița. Conform informațiilor oficiale, la acest moment gradul de absorbție al fondurilor pentru aceste investiții este de 98,2%.

 

S-au cheltuit aproape 300 milioane de lei Consiliul Județean Ialomița are în derulare 17 pro­iecte finanțate din fonduri europene pentru care raportează, procentual, un grad de absorbție de 98,2%. Printre investițiile finalizate în proporție de 100% se numără reabilitările de drumuri județene... [citește_tot_articolul]

23 Februarie 2024, 07:50 (7248 vizualizări - 0 comentarii)

Miercuri 24 Iun 2026
290 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Movila: Prins în trafic cu mașina neînmatriculată

Un cetățean din Urziceni s-a ales zilele tecute cu dosar penal pentru conducerea unei mașini neînmatriculate și cu numere false. Asta după ce în dimineața zilei de luni, 5 iulie, a fost depistat de polițiști ...[citește_toată_știrea]

6 Iulie 2010, 18:52
(13815 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Scandalagiul de pe Calea București, arestat

Scandalagiul de la Urziceni care a reușit performanța de a «trezi» un întreg cartier din municipiu și de a-și speria vecinii prin comportamentul său a fost reținut de polițiști. Individul a fost arestat ...[citește_toată_știrea]

6 Iulie 2010, 18:51
(13586 vizualizări - 0 comentarii)


Bucu: Tînăr de 16 ani, arestat

În cadrul unei acțiuni ce a vizat depistarea persoanelor care se sustrag executării mandatelor de arestare preventivă sau mandatelor de executare a pedepsei, polițiștii ialomițeni au prins și arestat un ...[citește_toată_știrea]

6 Iulie 2010, 18:51
(12022 vizualizări - 0 comentarii)


A pătruns pe constrasens și s-a izbit de o autoutilitară

Un bătrîn, de 65 ani, a ajuns la spital cu răni grave după ce a fost implicat într-un accident rutier. Pe scurt, în timp ce se deplasa la volanul unui autoturism din direcția Ploiești către Urziceni, în ...[citește_toată_știrea]

6 Iulie 2010, 18:50
(14793 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Jilavele accident


APIA: Sprijin financiar pentru culturile calamitate

Reprezentanții Agenției de Plăți și Intervenție pentru Agricultură fac apel către fermierii care au depus cereri pentru schemele/măsurile de sprijin pe suprafață și ale căror culturi au fost inundate că ...[citește_toată_știrea]

6 Iulie 2010, 16:47
(13561 vizualizări - 0 comentarii)


Vindea o drujbă contrafăcută

Vindea o drujbă contrafăcută

Jandarmii slobozeni au fost sesizați la începutul săptămînii, luni, 5 iulie despre faptul că un bărbat oferea spre vînzare pe o stradă din municipiu o drujbă, mult mai ieftină decît prețul de pe piață. ...[citește_toată_știrea]

6 Iulie 2010, 16:46
(22730 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia drujba


APIA: Peste 2 milioane de euro, sprijin pentru apicultori

«Termenul limită pentru depunerea cererilor de plată pentru acțiunile realizate în acest an este de 16 august 2010» informează Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură apicultorii județului. ...[citește_toată_știrea]

6 Iulie 2010, 16:44
(13360 vizualizări - 0 comentarii)


Pompierii militari fac eforturi pentru întărirea digului din zona cartierului Buliga-Fetești

Din cauza creșterilor de debite și cote ale Brațului Borcea al Dunării, încă de miercuri, 30 iunie, cadre ale Inspectoratului pentru Situații de Urgență «Barbu Catargiu» al județului Ialomița acționează ...[citește_toată_știrea]

5 Iulie 2010, 18:16
(27630 vizualizări - 0 comentarii)


Trei accidente în două zile

În ultimele 48 de ore, pe drumurile județului s-au produs trei accidente rutiere, soldate cu rănirea a 9 persoane și avarierea a 7 autoturisme.
Primul eveniment s-a produs în dimineața zilei de sîmbătă ...[citește_toată_știrea]

5 Iulie 2010, 18:11
(24769 vizualizări - 0 comentarii)


Poliția Rutieră: 16 șoferi, fără permise

Polițiștii rutieri ialomițeni au monitorizat și în acest week-end traficul rutier pe principalele artere ale județului pentru prevenirea evenimentelor rutiere. Polițiștii au aplicat 246 de sancțiuni contravenționale ...[citește_toată_știrea]

5 Iulie 2010, 18:04
(22874 vizualizări - 0 comentarii)


Acțiuni ale Poliției la Slobozia, Albești, Ciochina, Munteni Buzău și comunele limitrofe Țăndăreiului

Efective sporite de polițiști din cadrul Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița au participat, în acest sfîrșit de săptămînă, la mai multe acțiuni organizate pe raza județului. Astfel, în noaptea ...[citește_toată_știrea]

5 Iulie 2010, 17:34
(22863 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Scandal-monstru pe Calea București

Nemulțumiți că au fost sancționați contravențional de polițiști, doi ialomițeni, soț și soție, ambii în stare vădită de ebrietate, au ieșit pe o șosea din Urziceni și au început să facă scandal. În scandal ...[citește_toată_știrea]

5 Iulie 2010, 17:26
(21715 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Urziceni scandal


Fetești, ultima oră: Ședință a Comitetului Local pentru Situații de Urgență

Primarul Feteștiului, Gheorghe Catrinoiu, a convocat duminică seara, 4 iulie a.c., o nouă ședință a Comitetului Local pentru Situații de Urgență, avînd în vedere creșterea în continuare a cotelor brațului ...[citește_toată_știrea]

5 Iulie 2010, 13:47
(26672 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Tînără prinsă în flagrant în timp ce fura dintr-o geantă

Polițiștii din Urziceni au surprins în flagrant o tînără cînd încerca să fure dintr-o geantă o sumă de bani. Tînăra de 23 de ani, din Urziceni, a fost surprinsă cînd deja deschisese geanta unei bătrîne ...[citește_toată_știrea]

4 Iulie 2010, 12:34
(17584 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Urziceni hoață


Slobozia: Trei prahoveni, depistați în trafic cu carne de cal

Cei trei au fost depistați în trafic de polițiști transportînd cu un autoturism carnea provenită din sacrificarea animalelor. Caii erau tranșați și puși în mai mulți saci. Întrebat despre conținutul sacilor ...[citește_toată_știrea]

4 Iulie 2010, 12:34
(18162 vizualizări - 0 comentarii)


Reținuți de polițiști pentru executarea pedepselor cu închisoarea

Efective din cadrul Poliției Municipiului Urziceni, împreună cu polițiști din Coșereni și Gîrbovi, au reușit depistarea unui bărbat, de 37 de ani, din localitatea Coșereni și a unui tînăr, de 25 de ani ...[citește_toată_știrea]

4 Iulie 2010, 12:32
(10107 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Accident cu neacordare de prioritate

Poliția Municipiului Fetești a fost sesizată că pe strada Călărași din localitate, la intersecția cu Breteaua A2, s-a produs un accident de circulație soldat cu rănirea a două persoane. În urma cercetărilor ...[citește_toată_știrea]

4 Iulie 2010, 12:29
(23861 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Fetești accident


O fetiță de doar trei luni a murit într-un accident rutier

Un copil de doar trei luni și-a pierdut viața și alte trei persoane au fost grav rănite într-un cumplit accident rutier, petrecut în seara zilei de joi, 1 iulie. Accidentul s-a petrecut lîngă localitatea ...[citește_toată_știrea]

2 Iulie 2010, 17:19
(22200 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Șofer băut la volan

Joi, 1 iulie, polițiștii Serviciului Rutier au depistat în trafic, în apropierea municipiului Urziceni, un șofer aflat la volanul unei mașini în timp ce se afla sub influența băuturilor alcoolice. Bărbatul ...[citește_toată_știrea]

2 Iulie 2010, 17:17
(19963 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: Mașinile străine, în vizorul poliției

Polițiștii orașului Țăndărei au desfășurat joi, 1 iulie, o acțiune pe raza orașului Țăndărei. Pe parcursul acțiunii, polițiștii au oprit și controlat în trafic peste 50 de autoturisme și au legitimat 6 ...[citește_toată_știrea]

2 Iulie 2010, 17:15
(18446 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița, ultimul loc pe țară la angajări

În cadrul unei statistici prezentate de Agenția Națională pentru Ocuparea Forței de Muncă, Ialomița ocupă ultimul loc în ceea ce privește numărul angajărilor.
În topul angajărilor, pe ultimele trei locuri ...[citește_toată_știrea]

2 Iulie 2010, 13:39
(14438 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Polițiștii, în zonele afectate de inundații

Efective din cadrul Poliției Municipiului Fetești și ale posturilor de poliție limitrofe acționează, în sistem integrat, alături de Inspectoratul pentru Situații de Urgență, Inspectoratul Județean de Jandarmi ...[citește_toată_știrea]

2 Iulie 2010, 12:55
(17927 vizualizări - 0 comentarii)


APIA: Plăți pentru producătorii de lapte

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură a plătit suma de 17,9 milioane lei, aferentă cererilor depuse de către producătorii deținători de cotă care au livrat lapte în anul de cotă 2008-2009. ...[citește_toată_știrea]

2 Iulie 2010, 10:24
(19812 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Amenzi de la Consiliul Concurenței pentru 5 unități de service auto

Consiliul Concurenței a amendat cu 1094366 lei (echivalentul a aproximativ 252000 euro), cinci societăți comerciale ce își desfășoară activitatea pe piața întreținerii și reparării autovehiculelor din municipiul ...[citește_toată_știrea]

2 Iulie 2010, 10:14
(26190 vizualizări - 2 comentarii)


Trîmbița Apocalipsei la PNL Ialomița sau Joia neagră a României

PNL Ialomița a inaugurat joi, 1 iulie 2010, șirul conferințelor de presă bilunare. La întîlnirea cu presa au participat președintele PNL Ialomița, Ioan Martin și deputatul PNL Cristina Pocora. Alături de ...[citește_toată_știrea]

1 Iulie 2010, 18:01
(20631 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Hoț prins chiar de proprietarul de la care vroia să fure

Un slobozean a reușit să prindă un tînăr hoț care tocmai încerca să pătrundă în casa sa. Evenimentul s-a petrecut miercuri, 30 iunie, dis de dimineață Poliția fiind sesizată asupra încercării de furt. ...[citește_toată_știrea]

1 Iulie 2010, 16:32
(13833 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia hoț


Stelnica: Autoutilitara a dat cu spatele și a accidentat un bătrîn

În cursul dimineții de miercuri, 30 iunie a.c., în jurul orei 10.00, Poliția Fetești a fost sesizată prin 112 asupra producerii unui accident. Astfel, pe Drumul Comunal 91, în localitatea Stelnica, un bărbat ...[citește_toată_știrea]

1 Iulie 2010, 16:23
(11905 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Stelnica accident


Slobozia: Două bătrîne, înșelate de un necunoscut

În urmă cu cîteva zile, două bătrîne din Slobozia au sesizat Poliția după ce au fost victime ale unor înșelăciuni. Modul de operare este relativ nou chiar și pentru polițiști, victimele fiind abordate de ...[citește_toată_știrea]

1 Iulie 2010, 14:13
(20596 vizualizări - 0 comentarii)


Borcea a rupt digul în cartierul feteștean Buliga

Un dig de apărare al cartierului feteștean Buliga, aflat pe brațul Borcea al Dunării, s-a spart, miercuri seară, 30 iunie a.c., pe o distanță de aproximativ șase-șapte metri. Spărtura se află la o distanță ...[citește_toată_știrea]

1 Iulie 2010, 10:35
(19951 vizualizări - 0 comentarii)


Impozit suplimentar pe clădiri, majorare impozit pe mașini

Guvernul a adoptat o Ordonanță de Urgență prin care modifică mai multe articole din Legea nr. 571/2003, privind Codul fiscal, pentru a majora impozitul pe clădiri și autovehicule. Este vorba despre proprietarii ...[citește_toată_știrea]

1 Iulie 2010, 07:01
(16486 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: impozite


Ultimele comentarii
Adevărat Suporter! în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Mihai în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Hendersohn în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Adrian în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Suporter în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Alin în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» marius în CNAIR: Circulație închisă pe bretelele de intrare și ieșire ale A2 din zona Drajna, joi, 23 aprilie 2026 Toma în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! cetatean în Bărbat din Bărbulești, prins în flagrant și reținut pentru «șantaj» Anca în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» suporter în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Vasile în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» vilă complex Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 17 iunie 2026 Any în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Alecu în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! base marinaru în Stelnica și Punctul de Acostare «Regina Maria», creștere a numărului de turiști ion negativ în A fost construită una dintre cele mai mari instalații de stocare a energiei verzi din România cioban în Dezastrul funciar de la Primăria Axintele Parinte în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! AlexDan în Lipsă de «transparență» în Consiliul Local Slobozia

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...